Új Szó, 1983. május (36. évfolyam, 102-126. szám)

1983-05-10 / 108. szám, kedd

Tornász-E B SZOVJET ÉS ROMÁN FÖLÉNY (ČSTK) - A svédországi Göteborgban a szovjet Olga Bicserova szerezte meg az első aranyérmet a XIV. Európa-bajnokságon, miután megnyerte az összetett versenyt, öt század ponttal előzte meg a román Agachet, míg a bronzérmen a szovjet Sisova és az ifjúsági Európa-bajnok román Szabó osztoztak. A három csehszlo­vák részvevő közül a tapasztalt Jana Labáková szerepelt a legjob­ban, aki a nyolcadik lett és többek között megelőzte az egyik Világ Kupa-győztest, a szovjet Jurcsenkót. Az összetett verseny eredmé­nye: 1. Bicserova 39,15, 2. Aga- che 39,10 3. Sisova és Szabó 38,90, 5. Hees 38,55, 6. Rau (NDK-beliek) 38,50, 7. Grancsa- rova (bolgár) 38,50, 8. Labáková 38,40, 9. Jurcsenko 38,35 pont. A szerenkénti döntőkben a szovjet és a román lányok reme­keltek. Olga Bicserova további két aranyérmet szerzett. Még eggyel több elsőséget szereztek a romá­nok, Agache és Szabó jóvoltából. A csehszlovák Labáková bronzér­met szerzett a felemáskorláton. Eredmények: Lóugrás: 1. Bicserova 19,650, 2. Szabó 19,525, 3. Agache és Sztojanova (bolgár) 19,500. Fele­Holnap KEK döntő Real Madrid-Aberdeen labdarúgó KEK döntó kerül sorra holnap 20.15 órai kezdettel Göteborgban az olasz Menegali játékvezetésével. Ez már a KEK 23. fináléja, s e részvevők nevét még nem vésték e trófeára. Egyébként ,.spanyol futball képviselője négy, a skóté csak egy alkalommal hódította el e második legrangosabb európai klub kupát. A csehszlovák színek kép­viselője a Slovan Bratislava a Real Madrid ágán, az Internazionale Milano ellenfeleként kezdte és fejezte be a so­rozatot. Ugyanez a baráti államok csa­patai közül 1974-ben az FC Magde­burg, 1975-ben a Dinamó Kijev, 1981-ben a Dinamó Tbiliszi csapatá­nak sikerült. Holnap este a csiszoltabb technika, a nagyobb játékosság ütközik a ke­ménységgel, a határozottsággal. A helyszín közönsége inkább ez utób­bihoz szokott hozzá az ottani pont és kupaküzdelmek láttán. A KEK 1982/83-as kiírása során a Real még nem szenvedett vereséget. A legnehe­zebben az Inter akadályán jutott túl, az 1:1-es döntetlen után 2:1 arányú győ­zelemmel. Mindkétszer csak az újpes­tieket győzte le, 3:1 és 1:0 arányban. Az Aberdeen legfigyelemreméltóbb eredményei közé a Bayern München elleni 0:0 után a 3:2-arányú győzelem, majd a Waterschei elleni első elődöntő mérkőzésén elért 5:1 -es siker tartozik. Szeretnénk abban bízni, hogy a két stílus és játékfelfogás szembe­sítése ezúttal teljesen sportszerű keretek között zajlik majd s az igazi szurkoló a futball szó szoros értel­mében vett diadalát láthatná. (Z.J.) lonescu: 684 cm (ČSTK) - Az idei első nagy szabad­téri atlétikai verseny színhelye Tokió volt. A sok jó eredmény közül kimagas­lik a nigériai Agebaku 17,07 méteres teljesítménye a hármasugrásban. Az amerikai Gault 10,17 mp-cel győzött 100 m-en, illetve 13,87 mp-cel a 110 m gáton. A nőknél remek formát muta­tott a világcsúcstartó román Vali lones­cu: 684 cm-rel nyerte a távolugrást. Néhány további eredmény - férfi ma­gasugrás: Katamine (japán) 223, 400 m: Clark (ausztrál) 45,42. NŐK - 400 m: Crooks (kanadai) 52,71, 1500 m: Melinte (román) 4:09,56, 100 m gát: Sasaki (japán) 14,00, gerely: Raduly (román) 63,14 m. Ismét bajnok lett a Slávia UK Bratislava női röplabdacsa­pata (Vojtišek-felv.) KIKAPTAK AZ ÉLLOVASOK Bajnoki pontokért I. RÖPLABDA-LIGA FÉRFIAK - A Dukla Liberec röplab- dázói saját sportcsarnokukban már ötödször vették át a győztesnek járó érmeket, megelőzve a prágai főiskolá­sokat, akik az utolsó mérkőzésen le­győzték az újdonsült bajnokot és az RH Praha elé kerültek. Eredmények: Dukla Liberec-VŠ Praga 2:3, RH Pra- ha-ČH Bratislava 3:1, TJ Vítkovi- ce-Zbrojovka Brno 3:2, Dukla Libe- rec-RH Praha 0:3, VŠ Praha-Zbrojov- ka Brno 3:0, ČH Bratislava-TJ Vítko­vice 0:3, RH Praha-VŠ Praha 1:3. Az 1.-6. helyért: 1. Dukla Liberec 35 11 117:61 81 2 RH Praha 33 13 110:68 79 3. RH Praha 32 14 112:63 78 4. ČH Bratislava 25 21 90:86 71 5. Zbrojovka 23 23 87:90 69 6. TJ Vítkovice 20 26 89:94 66 A7.-10. helyért: UK Bratislava-Aero Odolena Voda 0:3, Škoda Č. Budéjovi- ce-UK Bratislava 3:1, Chemička Ústí- -Aero Odolena Voda 3:2, Chemička Ústí-UK Bratislava 1:3, Škoda Č. Bu- déjovice-Aero Odolena Voda 3:0. 7. ŠkodaČ.Budej. 42 21 21 81:82 63 8. AeroOd.Voda 42 16 26 76:98 58 9. Chemička Ústí 42 9 33 56:111 51 10. Slávia UK 42 8 34 50:115 50 NŐK - A bajnoki címet ismét a Slá­via UK Bratislava szerezte meg, míg a Slávia Praha IPS elhagyja a ligát. Eredmények - 1 .—4. helyért: KPS Brno-Lokomotíva Liberec 0:3, Rh Pra- ha-UK Bratislava 3:1, UK Bratisla- va-KPS Brno 3:0, UK Bratislava-Lo- komotiva Liberec 3:0, KPS Brno-RH Praha 3:2, Lokomotíva Liberec-RH Praha 0:3. 1. Slávia UK 34 31 3 96:19 65 2. RH Praha 34 29 5 92:24 63 3. KPS Brno 34 15 19 57:72 49 4. Liberec 34 16 18 59:62 48 Szlovákia Nagydíja Színvonalas döntők (Munkatársunktól) - Tegnap délelőtt a komáromi (Komárno) sportcsar­nokban befejeződött az ökölvívók Szlovákiai Nagydíja, amely három napon keresztül színvonalas mérkőzéseket hozott. A döntök napjára megtelt a komáromi sportcsarnok és a szép számú közönség nem csalódott - néhány súlycsoport EB-színvonalú mérkőzéseknek lehetett tanúja. 51 kg: Hassza András, a tavalyi magyar bajnok, miután biztosan jutott a döntőbe, a Traktor Schwerin öklöző- jét. Knuthot is meggyőző öklözéssel verte. 54 kg: Botos Tibor az utolsó pillanatig az EB-re induló magyar csa­pat tartalékja volt az 51 kilóban, ahol végül is Váradi indult, így egy súlycso­porttal följebb vigasztalódott a Buda­pesti Honvéd öklözője, akinek a len­gyel Komosa egy menetig sem tudott ellenállni. 57 kg: NDK-beli háziver­senyt hozott ez a súlycsoport, amely­ben lllge, a Dynamo Berlin ökölvívója egyhangú pontozással bizonyult jobb­nak a Traktor Schwerin ökölvívójánál, Langénél 60 kg: Az idősebbik Lange fivér (Traktor Schwerin) szoros mérkő­zésen mindössze 3:2 arányú ponto­zással bizonyult jobbnak a magyar Kö­vérnél. 63,5 kg: Amikor véget ért a kis- váltósúlyúak mérkőzése, Schwarz, a Traktor Schwerin öklözője nem akart hinni a fülének, mivel a pontozók 4:1 arányban az Ústí versenyzőjét, Gaj­dost látták jobbnak. 67 kg: Újabb NDK- beli háziversenyt és a Traktor Schwe­rin ökölvívójának győzelmét hozta a váltósúlyúak döntője Stranz (Dyna­mo Berlin) ellenében. 71 kg: Ez a dön­tő elmaradt, miután Hečko, a Dukla Olomouc ökölvívója sérülés miatt nem állt ki Timm ellen (Schwerin). 75 kg: Meglepetésre csak 4:1-es pontozással hozták ki a bírák Füzesi Zoltán győzel­mét a lengyel Petrich ellenében. A Bu­dapesti Honvéd ökölvívója mutatta Bo­tos mellett a legtechnikásabb ökölzést. 81 kg: Nem akármilyen füttykoncert fogadta a hazai Stantien győzelmét a lengyel Michalowski ellenében. 91 kg: Smetana, a Dukla Olomouc ver­senyzője küzdelmes mérkőzésen verte Wittét a Dynamo Berlinből. + 91 kg: Egyetlen komáromi öklöző, Šubák ve- rekedte magát a döntőbe, ellenfele a két évvel ezelőtt EB-t is megjárt Laburda (RH Ústí) volt, ezúttal a kö­zönség lelkes bíztatása kevésnek bizo­nyult és Laburda 5:0 arányú pontozás­sal biztosan nyert. (mészáros) SPORTHÍRADÓ • A Duna Kupáért rendezett ifjúsá­gi labdarúgótorna 19. évfolyamát az Inter Bratislava nyerte, miután a döntő­ben fölényes 4:1 (3:1) arányú győzel­met aratott a Spartak Trnava ellen. • A prágai Stromovkán már 21. alkalommal került sor három ország futóinak részvételével a nemzetközi maratonversenyre. A győztes a 22 éves szovjet Petrov lett 2:15:36 órás idővel, ami csak 45 mp-cel marad el az olimpiai győztes NDK-beli Cierpinski pályacsúcsától. A további sorrend: 2. Mladenka (LIAZ) 2:22:15, 3. Linharl (RH Praha) 2:24:04, 4. Broum (VŠ Praha) 2:27:56. • A hét végén folytatódtak a tenisz Davis Kupa küzdelmei. Európai A-zó- na: Lengyelország-Belgium 0:5, Mo­naco-Luxemburg 4:1, Portugália-Ho- landia 1:4. B-zóna: Ausztria-Marokkó 5:0, Algéria-Bulgária 1:4, Törökor- szág-Zimbabve 0:5, Jugoszlávia-Tu- nisz 3:0. Amerikai zóna, elődöntő: Uruguay-Brazília 2:3, Ecuador-Kana- da 4:1. Ázsiai zóna, elődöntő: India- Thaiföld 5:0, Japán-Dél-Korea 4:1. Az 5.-8. helyért: Olomouc-Slávia Praha 3:1, Olomouc-VŠ Praha 3:2, VŠ Praha-ČH Bratislava 3:2, Slávia Pra- ha-ČH Bratislava 1:3, VŠ Praha-Slávia Praha 3:0, ČH Bratislava-Olomouc 3:2. 5. Olomouc 34 16 18 62:66 50 6. ČH Bratislava 34 15 19 58:79 49 7. VŠ Praha 34 12 22 48:79 46 8. Slávia Praha 34 2 32 27:98 36 I. KÉZI LABDA-LIGA NÖk - Befejeződött a nők harmadik rájátszásos tornája. A B- és a C- csoportban már az utolsó mérkőzése­ket játszották, nem sok érdeklődéssel, mert már biztosak voltak a kiesők (Hlohovec, Olomouc), valamint a selej­tező résztvevője (Trenčín) is. A bajnoki címért folyó versenyben a cím védője, a Štart Bratislava került ismét az élre, miután Prešovon 5 pontot szerzett. A helyzet azonban továbbra is nyílt. Eredmények - 1 —4. helyért: Duslo Ša- ľa-lskra Partizánske 17:17 (8:5), Štart Bratislava- ZVL Prešov 19:19 (8:11), ZVL Prešov-lskra Partizánske 19:19 (9:8), Štart Bratislava-Duslo šaľa 31:25 (15:13), ZVL Prešov-Duslo Šaľa 25:18 (11:10), Iskra Partizánske-Štart Bratislava 15:21 (8:10). Az 5.-7 he­lyért: Družstevník Topoľníky-lnter Bra­tislava 29:26 (14:13), Inter Bratisla­va-TJ Gottwaldov 31:24 (17:12), To- poľníky-TJ Gottwaldov 20:21 (13:11). A 8.-10. helyért: TTS Trenčín-Zora Olomouc 20:18 (12:12), Odeva Hloho- vec-TTS Trenčín 23:21 (9:10), Odeva Hlohove-Zora Olomouc 15:21 (8:11). FÉRFIAK - A férfi kézilabdázók a Szlovák Kupa 13. évfolyamának dön­tőjét játszották. A győztes és egyben az országos kupa döntőse a VSŽ Koši­ce lett. A visszavágó mérkőzésen 29:21 (14:10) arányban legyőzték a Lokomotíva Trnavát, míg az első találkozón Trnaván csak három gólkü­lönbséggel (18:21) maradtak alul. VÍZILABDA Az I. vízilabda-ligában a következő eredmények születtek: TS Topoľ­čany-Slávia UK Bratislava 4:7, Slávia Koš;ce-RH Brno 8:8, ČH Košice-Che- mička Ústí 30:3, ChZVP Nováky-Pieš- tany 16:5, Slávia Košice-Chemička Ústí 12:7, ČH Košice-RH Brno 20:7, TS Topoľčany-Piešťany 16:4, ChZVP Nováky-Slávia Bratislava 7:6. A labdarúgó SZNL I 24. fordulójá­ban idegenben szerepelt a két éllo­vas, a Dukla Banská Bystrica és a DAC, s mindkettő alulmaradt. Az utóbbi Senicán szenvedett veresé­get az utolsó percekben, s a győze­lem a hazai csapat számára harma­dik helyének megerősítését jelen­tette. A 25. forduló párosítása: Prievidza- -Dubnica, Levice-VSŽ, Martin-Micha- lovce, B. Bystrica-Poprad, Matador- -Senica, DAC-ZŤS Petržalka, Hu­menné—Trebišov. ZŤS Košice-Trenčín. Petržalka-Humenné 0:0. A hazai gárda ismét pontot vesztett saját pályá­ján, mégpedig nem először ebben a bajnoki idényben, holott fűtötte a ho­niakat a visszavágás vágya az őszi 0:3-ért. Bizony, a nemrég még I. ligás együttes csak árnyéka egykori önma­gának. A végig zuhogó esőben a vendégek akár mindkét bajnoki pontot elvihették volna a Duna jobb partjáról, ha táma­dóik nem annyira körülményesek Vali- ček kapuja előtt. A 44. percben Petro- vaj négy lépésről „hasba lőtte“ Valiče- ket, majd az 55. percben ugyanő tíz méterről sem volt képes az üres kapu­ba találni. A játék folyamatosan eldur­vult. A befejezés előtt néhány perccel a vendégek kapuja előtt dulakodás kezdődött. Percekig állt a játék, míg a játékvezető a hazai csapatból Pavlo- vičot idő előtt zuhanyozni küldte. Šebo- aki ezen a mérkőzésen számtalan­szor vétett a sportszerűség ellen- ezúttal egy sárga lappal megúszta, pedig neki igazan „jutott“ volna a pi­rosból is... Svrčina játékvezető az egész mérkőzés folyamán a salamoni ítéletek egész tárházát vonultatta fel. (Az első félidőt három perccel lerövidí­tette.) Képtelen volt a mérkőzés lefo­lyását helyes mederbe terelni. A mint­egy 600 bőrig ázott néző az egész 90 perc során álmos, eseménytelen, a kö­zepesnél is jóval gyengébb játékot lát­hatott. (Babiák) VSŽ Košice-ZŤS Martin 1:0 (0:0), góllövő: Varga. A vendégek egyenlít­hettek volna, azonban Kunért a 79. percben 11 -est hagyott ki. Michalovce-Dukla B. Bystrica 1:0 (0:0), góllövö: Žarnay. A hazaiak lel­kes játékkal legyőzték az első hely várományosát. Győzelmük, bár csak a 89. percben született meg, teljesen megérdemelt. Trebišov-ZŤS Košice 1:2 (1:1), góllövők: Vankovič, ill. Andrejko és Marchevský. A vendégcsapat techni- kásabb játékot nyújtott és rászolgált a győzelemre. A hazaiak a találkozó vége előtt kihagytak egy tizenegyest. Senica-DAC 3:2 (0:1), góllövők,Be- lik, Malárik, Hodúr, ill. Majoros (2). Csúszós talajon, zuhogó esőben jó mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidőben a vendégek támadtak többet. A hazaiak csak a szünet előtti utolsó tíz percben találtak magukra. Prievidza-Levice 2:1 (1:0), góllö­vők: Peciar, Šebík, ill Bartovič. A kö­zepes színvonalú mérkőzésen a hazai­ak többet támadtak, több gólhelyzetet dolgoztak ki és megérdemelten győztek. Dubnica-Trenčín 1:0 (1:0), góllö­vő: Mackura (11 -esböl). A kiesési rang­adón a hazaiak már a 12. percben vezetéshez jutottak. Szünet után több kecsegtető helyzetet dolgoztak ki, de nem értékesítették őket. A hajrában a szerencse is melléjük szegődött, mert a trenčíni Kováč kapufát lőtt. Poprad-Matador 4:0 (1:0), góllö­vók. Uškovič, Benko, šálka, Zvoda. A vendégcsapat aktívan kezdett, azon­ban a poprádiak fokozatosan átvették a játék irányítását. A táblázat állása: 1. Dukla B. Bystr. 24 18 «3 3 46:19 39 2. DAC 24 15 5 4 47:24 35 3. Senica 24 12 6 6 33:21 30 4. ZtS Košice 24 9 10 5 29:19 28 5. Petržalka 24 12 4 8 37:29 28 6. Michalovce 24 10 6 8 29:28 26 7. Trebišov 24 9 6 9 22:22 24 8 Poprad 24 8 7 9 23:23 23 9. Humenné 24 8 7 9 31:32 23 10. Levice 24 8 5 11 35:34 21 11. Prievidza 24 8 4 12 25:36 20 12. Dubnica 24 8 3 13 22:34 19 13. Trenčín 24 6 6 12 26:36 18 14 Matador 24 6 5 13 29:42 17 15. VSŽ 24 5 7 12 18:34 17 16. Martin 24 6 4 14 22:37 16 • Vladimir Čapek (VŠ Praha) és Rácz Loksa-Katalin (UK Bratislava) nyerték Prágában az országos vívó­bajnokság első két versenyszámát, a férfi, illetve a női tőrvívást. Čapek a döntőben az olomouci Prihodát győz­te le 10:7-re, Rácz Katalin döntőbeli ellenfele, Štédrá (VŠ Praha) volt, aki ellen 8:3-ra nyert. SPORTFOGADÁS A ŠPORTKA 19. játékhete I. húzá­sának nyerőszámai: 5 6 19 21 28 33 Pót szám: 35 A II. húzás nyerőszámai: 9 14 15 36 37 40 Pótszám: 35 w Ujabb rangadót nyert a Ferencváros (Németh) - A magyar NB l-ben a 24. forduló után továbbra is szoros az élmezőny. A Rába ETO lehengerelte a Békéscsabát, a Ferencváros újabb rangadót nyert a Dózsa ellen, és a Honvéd is jobbnak bizonyult a Vasasnál. Az őszi meglepetéscsapat, a Csepel újabb pontot vesztett, és lassan leszakad az élbolytól. A forduló negatív szenzációja, hogy félbeszakadt a Szombathely-Tatabánya mérkőzés. A góllövő-lista állása - 18 gólos: Dobány (Pécs), 16 gólos: Hannich (Rába ETO), 15 gólos: Kiss (Vasas). A május 18-án sorra kerülő 25. for­duló párosítása: Csepel-Bp. Honvéd, Tatabánya-Ú. Dózsa, Ferencváros -Pécs, Vasas-Videoton, MTK-VM —Zalaegerszeg, Nyíregyháza­Rába ETO, Békéscsaba-Debrecen, Diósgyör-Szombathely. Mészöly Kálmán szövetségi kapi­tány kijelölte a vasárnapi, görögök elle­ni EB-selejtezóre készülő válogatott keretet. Hiányzik a csapatból két sárga lapja miatt Hannich (Rába) és gyenge formája miatt Kiss (Vasas). Hosszú évek kihagyása után meghívást kapott Ebedli Zoltán (FTC), s tagja lett a ke­retnek másik két ferencvárosi játékos, a jobbhátvéd Jancsika és a középpá­lyás Takács. A keret: Zsiborás, Katzirz, Martos, Kocsis, Garaba, Jancsika, Varga, Tóth J., Ebedli, Nyilasi, Póczik, Kar­dos, Takács, Bodonyi, Szokolai, Haj­szán, Szentes. RÁBA ETO-BÉKÉSCSABA 5:1 (1:0) Góllövök: Hannich (2), Csonka, Vági, Szentes, ill. Sulija. Az első félidőben még nehézkesen, görcsösen játszott a bajnokcsapat, .szünet után viszont már régi napjaira emlékeztetve hengerelt. FERENCVÁROS-Ú. DÓZSA 2:1 (2:0) Góllövök: Pogány, Jancsika, ill. Steigl. Az első játékrész ferencvárosi fölé­nye után óriási Dózsa-nyomás nehe­zedett az FTC kapujára, de Zsiborás nagyszerű formában védett, megmen­tette kapuját és csapatát is. BP. HONVÉD-VASAS 2:0 (2:0) Góllövök: Détári és Esterházy. A népstadion előmérkőzése rendkí­vül unalmas kilencven percet hozott. A Vasasnak semmi esélye nem volt a pontszerzésre. ZALAEGERSZEG-CSEPEL 0:0 Ki­egyenlített erők harcát láthatta a kö­zönség. A hazai gárda valamivel köze­lebb állt a győzelemhez, mert a találko­zó utolsó percében tizenegyeshez ju­tott, de elhibázta. DEBRECEN-NYÍREGYHÁZA 0:0 Hosszú évek óta nem látta csapatát ilyen gyengén futballozni a debreceni nézősereg. A vendégcsapat szerve­zettebb, jobb volt, akár nyerhetett is volna. Érdekesség: mindkét gárda ki­hagyott egy tizenegyest. PÉCS-MTK-VM 1:1 (1:1) Góllövök: Dárdai, ill Fülöp. Két, vészhelyzetben levő csapat mutatott elképesztően rossz játékot. Az MTK lehetett az elégedettebb, hiszen idegenből vihetett el egy pontot. SZOMBATHELY-TATABÁNYA 0:2 (0:1, félbeszakadt). Nagy, -nagy szombathelyi fölény jellemezte a mér­kőzést, tatabányai gólokkal. A Szom­bathely még tizenegyest is hibázott. A 75. percben az egyik partjelzőt fejbe­dobták, ezért a játékvezető lefújta a mérkőzést. VIDEOTON—DIÓSGYŐR 1:1 (1:0) Góllövök: Novath, ill Teodoru I. A rendkívül nehéz helyzetbe sod­ródott fehérvári csapat idegesen, kap­kodva futballozott, s a középpályát ma­gabiztosan uraló vendégek sok-sok el­lentámadással mindig veszélyt jelen­tettek a hazaiak kapuja előtt -*■ még a győzelemhez is közelálltak. Az NB I. állása: 1. Rába ETO 24 15 4 5 61-28 34 2. Ferencváros 24 15 3 6 59-38 33 3 Bp Honvéd 24 14 5 5 44-26 33 4. CSepel 24 10 10 4 38-31 30 5. Ú. Dózsa 24 11 6 7 38-31 28 6. Vasas 24 10 6 8 49-40 26 7. Tatabánya 23 6 10 7 31-32 22 8. Diósgyőr 24 7 8 9 30-38 22 9 Zalaegerszeg 24 6 9 9 29-33 21 10. Debrecen 24 6 9 9 26-35 21 11 Nyíregyháza 24 6 8 10 22-30 20 12. Szombathely 23 7 6 10 23-34 20 13. Videoton 24 8 3 13 38-39 19 14. Pécs 24 6 7 11 32-40 19 15 MTK-VM 24 7 5 12 30-47 19 16. Békéscsaba 24 4 7 13 32-60 15 ÚJSZG F 1983. V. 11 máskorlát: 1. Szabó 19,70, 2. Agache 19,50, 3. Labáková 19,45. Gerenda: 1. Agache 19,65, 2. Hees 19,40, 3. Stanulet (ro­mán). 19,20. Talaj: 1.-2. Bicsero­va, Szabó 19,80, 3. Sztojanova 19,75,... 6. Ŕíčná (csehszlovák) és Hees 19,35.