Új Szó, 1980. október (33. évfolyam, 232-258. szám)

1980-10-06 / 236. szám, hétfő

VÍTKOVICE—KOŠICE 3:2 (büntető lövések utáni (CSTK) — Az I. jégkorong- liga 3. fordulójának utolsó, szombati mérkőzésén a hazai szurkolók és a tv-nézők »okáig csapnivaló, unalmas játékot láthattak. Mindkét oldalon a kapusok remekeltek és a védők lényegesen felülmúltáik csatár­társaikat. Az utolsó húsz perc­ben nagy küzdelem folyt a döntő gólért, de egyik csapat sem tudta eldönteni a találko­zót. A hosszabbítás sem hozott döntést, így az idei bajnokság során először büntető lövések döntötték el a két^ant sorsát. Az első sorozatban a vendégek egyszer sem találtak a hálóba, míg a vítikovicei Holáňnak si­került gólt ütnie. A harmadok: 1:1. 1:1. 0:0. A következő, holnapi fordu ló párosítása: Trenčín—Kladno, Jihlava—Slovan, Kosice—Pardu­bice, Litvinov—Č. Budéjovice, Gottwaldov—Vítkovice, Sparta —Plzeft. Az 1. jégkorong liga táblázata. 1. C. Budéjovice 3 3 0 26:5 6 2. Vítkovice 3 3 0 12:6 6 3. Kladno 3 3 0 12:7 8 4. Pardubice 3 2 1 9:7 4 5. I.itvínov 3 2 1 10:9 4 6. Sparta 3 2 1 9:9 4 7. Plzeň 3 12 7:8 2 8. Jihlava 3 12 7:9 2 9. Gottwaldov 3 12 6:16 2 10. Košice '3 0 3 8:12 0 11. Slovan 3 0 3 8:13 0 12. Trenčín 3 0 3 6:19 0 BAJNOKI PONTOKÉRT I. KÉZILABDA LIGA (ČSTK) — Férfiak — az 5. forduló eredményei: VSŽ Koši­ce—Prešov 16:16 (9:9), Trnava —Ostrava 26:17 (10:7), Martin —ČH Bratislava 21:19 (12:10), Plzeň—Michalovce 23:20 (11:8), Kopŕivnice—Topoľčany 23:16 (11:9), Slávia Praha—Dukla Praha 16:23 (8:12). Nők — A4, forduló legérde­kesebb mérkőzésén az Inter Bratislava otthonában 16:16 arányú döntetlent ért el a baj­noki címet védő Partizánske el­len. További eredmények: Pre­šov—Ostrava 15:14 (9:6), Tren­čín—Olomouc 21:7 (11:4), Nit­ra—Gottwaldov 18:19 (9:8), Hlo­hovec—Start Bratislava 17:15 (9:8). Az élcsoport állasa: 1. Prešov 8, 2. Partizánske 7, 3. Gottwaldov 6 pont. I. BIRKÓZÓ LIGA Szabadfogásban a negyedik tornára Bratislavában került sor, Az eredményekből: Prie­vidza—Dunajplavba 5:4, DAC Dun. Streda—Kovomier Fiľako­vo 4:6, Fiľakovo—Prievidza 4:5, DAC—Lokomotíva 2:7, Lo­komotíva—Fiľakovo 5:4, Nitra —DAC 3:7. Clere visszavágott Lendlnek (ČSTK) — A madridi torna elődöntőjében az argentin Clere 1:8, 6:0, 6:3 arányban. győzött a csehszlovák Ivan Lendl el­len és ezzel alaposan vissza­vágott a Davis Kupa zónaközi döntőjében elszenvedett vere­ségért. Lendl egyébként az elő­ző fordulóban a magyar Ta­Diósgyőr — Volán 1:1 (0:0) Góllövőik: Magyar, ill. Juhász. A magyar labdarúgó NB I el­halasztott mérkőzése alacsony színvonalú játékot hozott, mindkét csapat sok hibával játszott. A Diósgyőr kezdemé­nyezett többet, de a vendégek támadásai veszélyesebbek vol­tak. A Volán ezzel az ered­ménnyel feíkerült a táblázat hatodik helyére, még mindig van egy elmaradt mérkőzése. (L.) A sportfogadás hírei A ŠPORTKA 40. játékhete I. húzásának nyerőszámai: 7 17 20 36 37 48 Prémiumszám: 28. A II. húzás nyerőszámai: 6 8 26 39 44 45 Prémiumszám: 5 A MATES nyerőszámai: 7 11 27 29 34 SAKK (ČSTK) — A női sakkvilág- bajnok-jelöltek elődöntőjében Tbilisziben Gaprindasvili és Jo- szeliani 13. játszmája döntetle­nül végződött. A páros mérkő­zés állása: 6,5:6,5. Amennyiben a következő játszma is döntet­lennel ér véget, úgy Nana Jo- szeliani jut tovább, mivel sötét bábukkal több győzelmet értei, mint volt világbajnoknő ellen­fele. Vilniusban a Lityinszkaja —Alekszandrija közötti párvia­dal 9.játszmája a 112. lépésben döntetlent eredményezett. Pil­lanatnyilag Lityinszkaja vezet 5:4-re és a továbbjutáshoz fél pontra van szüksége a követ­kező játszmában. A Zakopanéban rendezett if­júsági hármas találkozót Cseh­szlovákia nyerte 18,5 ponttal Lengyelország előtt, amely 13,5 pontot szerzett. Az NDK 14 ponttal a harmadik helyen végzett. Az NDK és Lengyelor­szág A-csapatainak nemzeteik közötti találkozója a vendégek győzelmét eredményezte 10:6 arányban. róczy fölött diadalmaskodott 7:6, 6:1 arányban. Clere ellen­fele a döntőben honfitárs^ Vi­las lesz, aki 7:5, 3:6, 6:1 arány­ban győzött az amerikai Gilde- meister fölött. Az amerikai Bloomingtonban folyó nemzetközi női torna elődöntőjében: Austin — Turn­bull 4:6, 6:1, 6:3, Fromholtz— King 7:6, 6:3. A hollandiai Haarlemben rendezett torna néhány érde­kesebb eredménye: Nasfcase-— Dibbs 5:7, 7:6, 6:4, Pecci—Ok­ker 6:4, 6:3, G. Mayer—Sadrí 6:1. 6:2. A Lokumoiíva Košice szabadfogású birkózócsapata I. ligás mérkő­zésen 6:3-ra nyert a Dunajplavba Bratislava ellen. Felvételünkön a győztes Kupolka gyötri ellenfelét (Vojti&ek felv.) A KÜLFÖLD LABDARÚGÁSA Luxemburg — USA 0:2 (0:1) if Barátságos nemzetek kö­zötti találkozón az amerikaiak góljait a 25. percben flulcer és a 82. percben Davis lőtte, ★ Az NDK bajnokságának 7. fordulójában a következő ered­mények születtek: Jena—Mag­deburg 2:3, Rostock—Dresden 1:1, Böhlen—Kari Marx-St<adt 1:1, Dynamo Berlin—Erfurt 7:1, Hiesa—Wismut Aue 2:2, Halle- Frankfurt 2:3, 7. wickfltU — Loko­motíve Leipzig 0:3. — Az él­csoport állása: 1. Jena 12, 2. Dynamo Berlin 11, 3. Magde­burg 11, 4. Dresden 11 ponttal, Az osztrák bajnokságban a 8. forduló mérkőzéseire ke­rült sor: Sportclub Wien—LASK 1:1, Rapid—Sturm Graz 4:1, Grazer AK—Austria 1:1, Vöest Linz—Admira 0:1, Eiseustadt— Austria Salzburg 2:1. — Az él­csoport állása a következő: Austria Wien 11, 2. Rapid 10. 3. Grazer AK 10, 4. Wiener Sportclub 10 ponttal. ★ Az angol bajnokság 9. for­dulójának eredményei: Arsenal —Leicester 1:0, Aston Villa— Sunderland 4:0, Coventry City —Brighton 3:3, Crystal Palace —West Bromwich Albion 0:1, Everton—Southampton 2:1, Ipswich Town—Leeds United 1:1, Manchester City—Liverpool 0:3, Middlesbrough—Norwich EREDMÉNYEK — ESEMÉNYEK A bulgáriai kerékpáros kör­verseny utolsó előtti útszaka­szát a csehszlovák Jurčo nyer­te az olasz Ciaroca előtt. Az összetett egyéni versenyben a bolgár Sztajkov áll az élen két NDK-beli kerekes, Köller és Meisch előtt. Csapatversenyben a Szovjetunió áll az élen, 2 NDK, 3. Csehszlovákia. Szarajevóban a férfi kosár­labdázók Interkontinentális Ku­pájának 3. fordulójában a Fran- cana Sao Paulo 116:73-ra győ­zött a Real Madrid ellen. A budapesti nemzetközi női kosárlabdatornán a Ružombe­rok 73:77 arányban kikapott a jugoszláv Vozsdovac csapatától. A Budapesti MTK 116:37-re győ­zött a Wiener BC ellen. Az Argentin Tenisz Szövetség úgy döntött, hogy a jövőben nem szerepelteti Davis Kupa csapatában legjobb játékosát, Guillermo Vilast. E lépésre a^t követően került sor, hogy még a Csehszlovákia elleni viadal előtt anyagi kérdéseikben ösz­szekülönbözött a szövetség és Vilas, de az afférról csak a váratlan vereség után írtak a lapok. Mojžišova és Trávniéková révén Prága csapata két har­madik helyet .szerzett a ritmikus sportgimnasztikai versenyen Moszkvában. Egy első, egy második és két harmadik helyet szereztek a csehszlovák síugrók a Zakopa­néi nemzetközi versenyen, ame­lyet műanyagsáncon bonyolítot­tak le. A juniorok összetett ver­senyét Vlado Frak nyerte. A felnőttek versenyében Vojkuvika második és Klimiko harmadik lett. A harmadik helyet szerezte meg Tánczos is az ugrásban, amelyet a lengyel Bobak nyert. A lengyel Labdarúgó-bajnok­ságban a 8. forduló után a Widzew Lodz vezet 13 ponttal a 11 pontos Motor Lublin és Ruch Chorzow előtt. Az éllo­vas idegenben játszott a Szom- bierki Bytommal és a találkozó l:l-es döntetlennel ért véget. City 6:1, Nottingham Forest— Manchester United 1:2,, Stoke City—Tottenham Hotspur 2:3, Wolverhampton Wanderers— Birmingham ,1:0. Vezet 16 pont­tal az Ipswich Town három 13 pontos együttes, a Liverpool, az Everton és az Aston Villa előtt. ^ öt eredmény a skót baj­nokságból: Celtic—Dundee Uni­ted 2:0, Hearts—Aberdeen 0:1, Kilmarnock—St. Mirren 1:6, Morton—Rangers 2:2, Partick Thistle—Airdrieonians 2:1. if A bolgár bajnokságban a 8. fordulót rendezték meg: Lo­komotív Szófia—Szpartak Pie- ven 0:0, Levszki Szpartak—Ma rek Dimitrov 2:0, Szlavia— Cserno more Várna 3:2, Iraki­ja Plovdiv—Botev Vraca 0:0, Pirin—Minor Pernik 4:0, Szli- ven—Akademik 1:0, Csernomo rec Burgasz—CSZKA Szólta 2:2, Beroe Sztará Zagora—Petrics 4:2. — Az élcsoport: 1. CSZKA, 12, 2. 'irakija 12, 3. Szpartak Pleven 10 pont. if A francia bajnokság 13. fordulójának eredményeiből: Strasbourg—Tours 4:1, St. Ger­main—Saint Etienne 1:1, Au- xerre—Nantes 0:0, Valencien­nes—Lens 1:0, Monaco—So- chaux 2:1, Metz—Laval 3:2, Lyon—Nice 5:1, Bastia—Nancy 2:1, Angers—Nimes 1:2, Lille — Burdaux 2:2. — A táblázat: 1. St. Etienne 20. 2. Nantes 20, 3. Lyon 18 pont. if Svájcban még csak a 6. bajnoki fordulóm került sor: Bellinzona—Young Boys Bern 0:3, Grasshoppers Zürich—Ba­sel 2:2, Luzern—Chenois Genf 2:1, Xamax Neuchatel—St. Gal­len 3:2, Nordstern Basel—Lau­sanne Sports 1:2, Servette Genf —FC Zürich 1:2, Sion—Chiasso 5:0. — Az élcsoport: 1. Bern 10, 2. FC Zürich 10, 3. Grass­hoppers 9 pont. it A szovjet bajnukság 26. fordulójában a Lokomotív Moszkva l.’O-ra győzött a Kaj- rat Alma-Ata ellen. if Két eredmény a jugoszláv bajnokság 7. fordulójából: Par­tizán Belgrád—Szarajevó 0:0, Titográd—CZ Belgrád 1:1. Bolgár és szovjet fölény (ČSTK) — San Marinóban be­fejeződött a junior súlyemelő Európa-bajnokság. A két utolsó súlycsoport Is a szovjet és a bolgár versenyzők fölényét hozta. A csehszlovákok közül Novák a 110 kg-os súlycsoport­ban a negyedik helyen végzett. A nemzetek 'közötti nem hiva­talos pontversenyt Bulgária nyerte, Csehszlovákia nyolca­dik lett. Az utolsó napi ered­mények: 110 kg: 1. Kablun (szovjet) 400 kg (180—220), 2. Arnold 350 (145—205), 3. Zahnfeld (NDK beliek) 350 (1,55—195), 4. Novák (csehszlovák) 344,5 (157—187,5). 110 kg-on felül: 1. Dimitrov (bolgár) 402,5 (177,5 — 225), 2. Moszibit (szovjet) 385 (177,5 — 207,5), 3. Kempe (NDK-beli) 355 (155—200), 4. Pencz (ma­gyar) 345 (155—190). Versenyen kívül — negyedik kísérletre Kablun a szakításban 181,5 kg mai és Dimitrov a lö­késben 226 kg-mal új junior világcsúcsot ért el. Az éremtáItlázat élén a bol­gár súlyemelők végeztek 17 arany-, 8 ezüst- és 1 bronz­éremmel. A további sorrend: 2. Szovjetunió (11 — 8 — 8), 3. Lengyelország (2 — 2 — 4), 4. Magyarország (0 — 5 — 6). A nemzetek közötti nem hi­vatalos pontverseny surrend je: 1. Bulgária 291, 2. Szovjetunió 247, 3. Magyarország 194, 4. Lengyelország 189, 5. NDK 162, 6. Franciaország 81, 7. NSZK 73, 8. Csehszlovákia 71 pont. Galanta — US Praha 10:10 (Csóka) — A zsúfolásig meg­telt galántai sportház közönsé­ge az országos I. ökölvívó-liga visszavágó részének első fordu­lójában színvonalas összecsa­pásokat látott. A Galántai OSP csapata az ugyancsak bennma­radásért küzdő US Praha együttesét fogadta. A hazaiak­nak az érsekújvári újdonsült csehszlovák bajnokkal, Štefan Pšenákkal erősödve be kellett érniük a döntetlennel, amely a prágaiaknak kedvező ered­mény. Igaz, hogy két ízben is vitatható győzelmeknek kö­szönhették az egyik pont meg­szerzését, amikor is a Sztojka Rudolf—Zazvonil és a Vajda — Jirák párharcoknál a pontozók a vendégek öklözőit látták jobbnak. A hazaiaknál Jucha, Paszterko, Orel és Vajda telje­sítménye érdemel dicséretet, míg a vendégeknél Tišer és a tapasztalt Tikva teljesítménye érdemel említést. A Galánta pontjait Sztojka Tibor, Jucha, Orel, Pšenák és Paszterko sze­rezte, míg a vendégek részéről Rychvai, Tišer, Zazvonil, Jirák és Tikva pontozott. Egy további eredmény: ZŤS Martin—ZŤS Dubnica 12:8. íyy @ í ipp e lit a kJ^~\ Három bajnoki forduló után pont nélkül áll a táblázaton a Slovan Bratislava jégkorongcsapata. Pénteken saját otthonában kapott ki a Plzeň tői. Felvételünkön Svoboda (sötét szerelés) és Rusnák lát­ható a plzeni kapus fölött (Vojtífcek felv.) 41. FOGADÓHÉT I. LABDARÚGÓ-LIGA 1. Slávia Praha — Zbrojovka Brno. A Slávia a legutóbbi for­dulóban váratlanul nagyarányú vereséget szenvedett az újonc Hradec-től. Tippünk: 0, 2. 2. Trnava — Lokomotíva Ko­šice. Egyik csapat siífcs kirob­banó formában. Döntetlenhez közeli eredményt várunk. Tip­pünk: 0. 3. Slovan Bratislava — Baník Ostrava. Jelenleg a bányászcsa­pat képvisel nagyobb játékerőt, könnyen meglehet, hogy teljes sikert arat. Tippünk: 2, 0. 4. Dukla B. Bystrica — Dukla Praha. A katonák rangadóján a hazai környezet előnye dönthet. Tippünk: 1, 0. 5. ZŤS Košice — Bohemians Praha. Panenkáék jó formában vannak, idegenben sem szoktak csupán védekezni . .. Tippünk: 0, 1. 6. Hradec Králové — RH Cheb. A legutóbbi fordulóban a Hradec volt eredményesebb, a Cheb vendéglátóként meglepően pontot vesztett. Tippünk: 1. I. JÉGKORONG LIGA 7. Motor Č. Budéjovice — Sp. Praha. A dél-csehországi együt­tes eddig százszázalékos, még nem vesztett pontot. Tippünk: 1. 8. Slovan Bratislava — Dukla Trenčín. A szlovákiai rangadó­nak már hagyományosan presz­tízs jellege van. Ezúttal a se­reghajtók játszanak egymás el­len ... Tippünk: 1. 9. Skoda Plzeň — Dukla Jihla­va. Mindkét csapat két-két pon­tot szerzett eddig. Tippünk: 2. 10. Sparta Praha — Dukla Jihlava. Egy árnyalattal a ven­dégcsapat esélyesebb. Tippünk: 2. 11. Litvinov — Tesla Pardu­bice. Nincs nagy különbség a két csapat között, mindketten eddig 4—4 pontot gyűjtöttek. Tippünk: 1, 0. 12. Č. Budéjovice — Vítkovice. Mindkét csapat eddig mindhá­rom mérkőzését megnyerte. Tip­pünk: 1, 0. 1980. X. 6.