Új Szó, 1968. április (21. évfolyam, 91-119. szám)

1968-04-01 / 91. szám, hétfő

Q 168. Í Füle gyengén ök­lözte ki a labdát, mely lokl (a ké­pen nem látható) elé került, aki egyből a bálóba továbbította. Ai Inter kapusa hiá­ba vetődik, és Hrica sem tud be­avatkozni. (Alexy felvétele) Gasierrica legyőzte oz olimpiai bajnokot Vasárnap az összetett verseny ugrószámával befejeződtek a „Tátrai serleg" küzdelmei. A győ­zelmet minimális előnnyel a len­gyel Gasienicza szerezte meg az idei olimpiai bajnok Franz Kel­ler előtt. A síugrásban Keller lett az első, de Gasienicza 8. helye elégségesnek bizonyult ahhoz, hogy az összetettben megőrizze a futásban szerzett első helyét. Az összetett verseny végered­ménye: 1. Gasienicza (lengyel) 437,60 p, 2. Keller (NSZK-beli) 436,80, 3. Siedor (lengyel) 410,47, 4. Rygl (VS Praha) 405,40, 5. Ka­wulok (lengyel) 400,04 p, 6. Paw­lusiak (lengyel) 399,70 p. Az ugrás eredményei: 1. Keller 216,2 p, 2. Pawlnsiak 212,1 p, 3. Siedor 210,8 p, 4. Kawulok 206,5 p, 5. Samolin 200,5 p, 8. Gasie­nicza 197,6 p. A síugrásban J ifi Raška a vára­kozásnak megfelelően megszerez­te a győzelmet. A második he­lyen ls csehszlovák ugrő, )osef Matouš végzett. A csehszlovák síugrók helyzetét megkönnyítette, hogy a próbaugrások során Kar­daš és Bachler megsérült és ki­vált a versenyből. Eredmények: 1. Raška 218,6 p, (94—90), 2. Matouš 215,3 p, (94— 93), 3. Scbarf (NDK-beli) 208,4 p, (90—93,5), 4. Kocjan (lengyel) 207,8 p, (90—92), 5. Ueck (NDK­beli) 207,4 p, (92—89), 6. Bazza­na (olasz) 202,9 p, (92.5—86). Gellér Lászlé a 28. helyen vég­zett. Győzelemmel kezdett a Tatran Prešov A II. labdarúgó-ligában vasár­nap kezdődött a tavaszi idény. A bajnokság B-csoportjának vezető csapatai idegenben mérkőztek, de jól megálltak helyüket. B-CSOPORT: Zemplín Michalovce—Tatran Pre­íov 0:1 (0:0). A nagy érdeklődés­sel várt mérkőzésen 5000 néző Je­lent meg. A 46. percben JanCula érte el az egyetlen gólt. ZJŠ Brno—Dukla B. Bystrica 0:0. Brno, 4500 néző. A vendégek Jól szervezték meg védelmüket. T) Gottwaldov— Baník Prievidza 2:0 (1:0). Gottwaldov, 2500 néző: Büzek és jurán gólja biztosította a hazaiak győzelmét. Lok. Sp. Nová Ves—Bánik Ostra­va ,,B" 0:2 (0:1). Hatalmas, mint­egy 4000-es nézőközönség előtt folyt le a küzdelem, melyet a ven­dégek Postulka és Mzik góljával nyertek meg. ZVL Pov. Bystrica—TJ Vítkovice 0:1 (0:0). Az 1800 főnyi közönség csalódással hagyta el a pályát. A 63. percben Smuda érte el az egyetlen gólt. AC Nitra—Slovan Bratislava „B" 3:1 (0:1). Nyitra, 3000 néző. Star­ké, Michálek és Polakovič gólja biztosította a hazai csapat győzel­mét. Laššo góljával a vendégek vezettek az első félidőben. A-CSOPORT: Sparta ,,B"—Karlovy Vary 2:0, Spartak Vlaším— Jablonec 0:0, Ce­lákovice—Pardubice 0:1, SONP Kladno— Viktória Žižkov 3:2. ASZTALITENISZ DUNA KUPA Férfi egyes — negyeddöntő: Sta­nék—Mihocko 3:0, Kollárovits— Kocsis 3:0, Dvofák—Stépánek 3:2, Turay—Tencer 3:2. Elődöntő: Kol­lárovits—Stanek 3:2, Turay—Dvo­fák 3:0. Női egyes. Negyeddöntő: Schnel­ler (magyar)—Bergerová 3:1, Grő­fová— Poláčková 3:2, J. Pauknero­vá— Kumpoštová 3:0, Mikóczlová — Zacharová 3:2. Elődöntő: Grófová Schneller 3:0, J. Pauknerová—Ml kóczlová 3:0. Férfi páros. Negyeddöntő: Sta­nek, Miko—Mihály, Peko 3:0, Tu­ray, Orlovsky—Marosfy, Tímár (magyar) 3:1, Klampár, Kocsis (magyar)— Polakovič, Tencer 3:1, Stépánek, Dvofák— Mihočko, Hor­váth 3:2. Elődöntő: Stanék, Mlko —Turay, Orlovský 3:0, Klampár, Kocsis—Stépánek, Dvofák 3:2. Női páros. Negyeddöntő: Schnel­ler, Takosová— Kučerová, H. Pauk­nerová 0:3, Vörös, Izsó (magyar) — Szakallová, Sedilková 3:0, Mikó­czlová, Grófová—Valicová, Berge­rová 3:2, J. Pauknerová, Poláčko­vá—Vozárová, Zacharová 3:0. Elő­döntő: J. Pauknerová, Poláčková— H. Pauknerová, Kučerová 3:1. Mi­kócziová, Grólová—Vörös, Izsó 3:0. Vegyespáros. Negyeddöntő: Kol­lárovits, Grófová—Marosfy, Kako­sová 3:2, Timár, Izsó—Stépánek, Pumpoštová 3:2, Klampár, Vörös— Bosý, Mikóczlová 3:1, Kocsis, Schneller—Dvofák, j. Pauknerová 3:2. A Sparta Praha megvédte bajnokságát Vasárnap véget értek a női ko­sárbalda-liga küzdelmei. A Spar­ta Praha együttese, amely utolsó mérkőzésén csak a meghosszabbí­tásban harcolta ki a győzelmet a VS Praha ellen, az első helyen végzett és megvédte tavaly szer­zett bajnoki címét. Eredmények: Orbis Praha—Loko­motíva Bratislava 74:69, Sparta Praha—VS Praha 64:59, Slovan ChZJD—Ostí nad Labem 42:44, Or­bis Praha—VS Praha 59:61, Iskra Kyjov—Baník Prievidza 64:43, Sparta Praha—Lokomotíva Brati­slava 56:45. A Slovan két pont előnnyel az élen AZ ÉLLOVASOK KOZUL VERESÉGET SZENVEDETT AZ INTER ÉS A TRENČÍN # A KI­ESÖ-JELÖLTEK CSÖKKENTETTÉK HÁTRÁNY UKAT # HÉT MÉRKŐZÉSEN CSAK 12 GÓL A labdarúgó-liga tavaszi Idényének harmadik for­dulójában a négy szlovákiai éllovas közül az inter és a Trenčín vereséget szenvedett, a fgy a Slovan Bratislava két pont előnyhöz jntott riválisaival szemben. Ogy látszott, hogy a kiesés elleni küz­delem idén nem hoz drámai harcot, a tegnapi mér­kőzések ntán azonban lényegesen csökkent a kieső­jelöltek ponthátránya, * így még korántsem ve­hetjük biztosra a Bohemians és a Skoda Plzeň bú­csúját. Meglepd, hogy milyen kevés gől esik egy­egy bajnoki fordulóra. Ezúttal a hét mérkőzés csak 12 gólt hozott. Hat csapatnak nem sikerült egyetlen egyszer sem az ellenfél hálójába juttatni a labdát. A szlovákiai csapatok fölénye a cseh­országiakkal szemben tovább tart. A tavaszi Idény­ben lejátszott hűsx mérkőzés 40 pontja közül a szlovákiai csapatok 25, a csehországiak 15 pontot gyűjtöttek. A szombaton játszott két mérkőzés (Tr­nava—Dukla 1:8, Sparta—Plzeň 0:0) ntán vasárnap az alábbi küzdelmekkel folytatódott a bajnoki pont­harc: 0:1 (0:0) Inter Slovan Pozsony: 14 500 néző. Játékveze­tő: Piacek. Céllövő: ]okl. Az Inter napról napra szépülő stadionjának üdezöld gyepén ke­rült sor a pozsonyi és egyúttal az országos rangadóra ls, melyet nyu­godtan nevezhetünk a kihagyott helyzetek találkozójának, hiszen mindkét együttes jó néhány biztos gólhelyzetet hagyott kihasználat­lanul. A Slovan lendületesebb, az Inter elővigyázatosabb játékot produkált. Az Internéi a csatársor lényegesen jobban játszott a véde­lemnél, a Slovannál viszont éppen a fordított volt a helyzet. Az első félidőben a Játék szín­vonala Jó volt, és a közönség vál­tozatos, izgalmas Jelenetekben bő­velkedő mérkőzést láthatott. Az el­ső félórában kiegyensúlyozott já­ték folyt a pályán, utána a Slo­van kezdeményezett többet, de helyzeteit csatárai — különösen Cvetler és )okl — rendre elhamar­kodta, vagy pedig Fflle védett Jó érzékkel, akinek Jól Időzített ki­futásai aranyat értek. Egyetlen egyszer követett el csak hibát és ezért góllal kellett lakolnia. A má­sodik félidő 32. percében Cvetler kapu elé iveit labdáját kie|tette és a szemfüles jokl azt közelről a há­lóba továbbította. Az Interben Füle a gól előtt hi­bázott, különben megbízható tel­jesítményt nyújtott és több biztos gólnak látszó helyzetet tisztázott bravúrosan. A védelmet gyakran megoldhatatlan feladat elé állítot­ták a Slovan csatárainak első fél­időben meg-megújuló rohamai. Elől Bubernfk, Szikora és Krnáč nyújtott elfogadható teljesítményt. A Slovanban Vencelnek kevesebb dolga akadt. Horváth volt a talál­kozó legjobb Játékosa, de nagyon jó teljesítményt nyújtott Popluhár és MutkoviE is. Elől Cvetler és Jokl több kitűnő helyzetet hagyott ki. A mérkőzés után a két csapat edzője a következőképp nyilatko­zott: KACSÁNYI, az Inter edzője: „Ide­gesen kezdett csapatom. A véde­lem gyakran megingott. SzUnet után úgy tünt, hogy mindkét csa­pat belenyugodott már a döntet­lenbe. A játék színvonala különö­sen az első félidőben |ő volt, ami elsősorban a Slovan érdeme. A mieink még nem nyújtották azt, amit tudnak és amilyen teljesít­ményt ősszel produkáltak. A gól nemcsak Füle, de a védelem hibá­ja is. A Slovan megérdemelten szerezte meg a győzelmet. VIČAN, a Slovan edzője: „Az el­ső félidőben csapatom jől játszott. Gyors, lendületes, kapuratörő tá­madásokat vezettek csatáraink, számos veszélyes helyzetet terem­tettek, de legalább három biztos gólnak látszót kihagytak. Ez csak­nem megbosszulta magát. Ami a BUDAPESTI MUNKATÁRSUNK T E L E F O N J E L E N T É S E : Kikapott a Ferencváros, pontot vesztett a Dózsa Az NB I vasárnapi fordulóját elsősorban a kihagyott tizenegyesek maradt kihasználatlanul. Ebből a maradt kihaszálatlanul. Ebből a nagyon tehetséges szegedi Kozma egymaga kettőben „jeleskedett". A bilbaói mérkőzés után fáradt Ferencváros, amelyet még Albert sárülése és a mérkőzésből való kiválása is sújtott, első vereségét szenvedte el. VASAS—SALGÓTARJÁN 3:1 (3:0) Góllövők: Korsós (2) és Farkas, Illetve Szalai. A Vasas tovább javul, a bányász­csapat viszont még okozhat meg­lepetéseket. jók: Ihász, Fister, Korsós, illetve Ferencz, Szalai és Básti. HONVÉD-PÉCS 3:0 (1:0) Góllövők: Kocsis (2), Hernádi (öngól). A jó formában levő Honvéd biz­tos győzelme. Jók: Fekete, Vági, Kocsis, illet­ve Rapp, Hernádi és Konrád. MTK—CSEPEL 1:3 (0:1) Góllövők: Héger, illetve Rotten biller (2) és Kalmár. 0:0 -nál Kékesi (MTK) tizenegyest hagyott ki. Jók: Szántó, Kékesi, Illetve Fa­tér, Kalmár, Rottenbiller (a me­zőny legjobbja). DUNAÜI VAROS—FERENCVÁROS 2:1 (1:0) Góllövők: Formaggini, Kiss, il­letve Karába. A második félidőben Albert ki­állt, helyén Kapitány szerepelt. A fáradt és erősen tartalékos FTC veresége megérdemelt. )ók: Formaggini, Csörgifi, Márta és Kiss, illetve Karába és Novák. DIÓSGYŐR—ÜJPEST1 DÚZSA 1:1 (0:0) Góllövők: Szucsányi, Illetve Du­nai II. Szentmihályi és Bene nélkül utazott el a Dózsa. A bemelegí­tésnél még Göröcs ls megsérült, így is csak másodpercekkel a be­fejezés előtt egyenlített a hazai csapat, amelyből Tamás hiányzott. jók: Szucsányi, Rutkai, Szurgent, illetve Fazekas és Solyinosi. VIDEOTON—TATABANYA 1:0 (1:0) Góllövő: Karsai. Lelkes hazaiak, változatlanul gyengélkedő Tatabánya. Jók: Kü, Karsai, Csukovics, il­letve Iuhos és Kovács 2. SZEGED—SZOMBATHELY 2:0 (0:0) Góllövők: Kozma és Pnsztai. Biztos győzelem, noha Kozma két tizenegyest hibázott. Jók: Pnsztai, Dezsőfi, Kozma, Il­letve Szarka (a mezőny legjobbja) és Iszák. GYŐR-EGYETÉRTÉS 0:0 Győrfl tizenegyest hibázott. Jók: Keglovich, illetve Landi, Sá­tori és Mátrai (a mezőny legjobb­ja). A következő forduló párosítása: Ojpest—Csepel, Ferencváros—MTK, Egyetértés—Honvéd, Szeged—Vi­deoton, Győr—Vasas, Dunaújváros —Diósgyőr, Salgótarján—Pécs, Szombathely—Tatabánya. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. Honvéd 5 4 1 0 10:1 9 2. Dózsa 5 3 2 0 12:1 8 3. Vasas S 4 0 1 17:7 8 4. Ferencváros 5 3 1 1 13:7 7 5. Szeged 5 3 1 1 7:5 7 B. Egyetértés 5 1 4 0 1:0 6 7. Videoton 5 3 0 2 4:9 8 8. Dunaújváros 5 2 1 2 7:8 5 9. MTK 5 1 2 2 5:6 4 10. Csepel 5 2 0 3 4:5 4 11. Szombathely 5 2 0 3 4:9 4 12. SBTC 5 1 1 3 7:12 3 13. Diósgyőr S 1 1 3 2:6 3 14. Pécs S 0 3 2 2:8 3 15. Győr S 0 2 3 1:5 2 16. Tatabánya s 0 1 4 3:10 1 második félidei elővigyázatosabb játékot illeti, az annak tulajdonít­ható, hogy mi, tekintettel a követ­kező fordulóra most megeléged­tünk volna azzal is, ha ezen a mérkőzésen egy pontot szerzünk. Természetesen még jobban örü­lünk, hogy sikerült a győzelmet Is megszereznünk. (kollár) 1:0 (0:0) Lok. Košice Teplice Kassa, 6000 néző. Játékvezető: Spoták. Góllövő: Móder. „Vérszegény" teljesítmény után szerencsés — immár hagyományo­san 1:0 arányú győzelmet aratott a hazai csapat, a jóval techniká­sabb és gyorsabb Sklo Union fe­lett, amely a látottak alapján legalább döntetlent érdemelt vol­na. Az első félidő unalmában csupán Ondo gólhelyzete a 11. percben (a kifutó Sedláček mel­lett az üres kapu fölé fejelt), Schlosslárik kíméletlen belemené­sei, majd a 42. percben Móder gólja Jelentettek némi izgalmat. Jó Játékkal, a folyamatos akciók­kal azonban mindkét csapat adós maradt. A Lokomotíva kezdetben mezőnyfölényt harcolt kl, de jól záró vendégcsapat védelmét nem tudták áttörni. A második félidőben élénkebb lett a játék: Bevezetésként Stra­til szökik meg védőinek, de közel­ről fölé durrant. A Sklo Union felhagy a következetes védekezés­sel, csatárai egyre gyakrabban kerülnek Holeü lőtávolságába, de irányzékük pontatlan. A Lokomo­tíva Játékosain a fáradtság jelel ütköznek kl, igen sok hibát vét a védelem, sorozatos pontatlan­ságokat a csatárok. A 69. percben ismét Stratil kerül gólhelyzetbe, ám Holeš, a Lokomotíva legjobb játékosa bátor kifutással az utol­só pillanatban ment. Nyolc perc­cel a mérkőzés vége előtt Stratil lövése a kapufáról vágódik vissza a mezőnybe. A kiegyenlítés a le­vegőben lógott. . . (Tä) ?°ss7ŕc se 2:0(2:0) Prága, 6000 néző. Játékvezető Rchák: Góllövők: Jarabinský, Fin­dejs. A Bohemians együttese eddig csak egy győzelmet aratott a li­gában, és ha komolyan akart gondolni a megmenekülésre, ak­kor minden áron győzniük kel­lett. Ez sikerült is nekik. Minden tekintetben Jobbnak bizonyultak a kassaiaknál. Nem Ismertek elve­szett labdát, a mérkőzés utolsó percéig küzdöttek. Kitűnő teljesít­ményt nyújtott főleg a Packert— Findejz kettős, amely uralta a mezőnyt. Az első 45 percben széllel hát­ban Játszott a prágai csapat és gyakran veszélyeztették Svajlen kapuját. Szünet után kiegyenlítő­dött a játék, a kassaiak feljavul­tak, de nem sikerült gólt elér­niük. A mérkőzés után Jačiansky, a kassaiak edzője a következőket mondotta: „Játékosaim nagyon magabiztosan léptek pályára, azt gondolták, hogy Jó játék nélkül ls őket illeti a két pont. Csapa­tomból elfogadhatóan csak a fia­tal! Daňko Játszott. Svajlen az első gólt kivédhette volna. Z. P. 3:1 (3:0) Žilina Trenčín Žilina, 13 000 néző. Játékvezető: Kumpa. Góllövők: Pažlcký, Podo­lák. Takács, illetve Bencz. A žilinaiak a tavaszi Idényben első mérkőzésüket vívták ottho­nukban. A csapat szurkolótábora elégedetten hagyta el a stadiont, mivel a Kuchár és Copek nélkül játszó csapata megérdemelteit győzte le az őszi rangelsőt. Gyors és szellemes Játékkal ruk­kolt ki a žllinal együttes az elsS félidőben. A vezetést a 23. perc­ben szerezte meg és a 30. percbea már 3:0-ra vezetett. Szünet után a fáradtság Jelei mutatkoztak a hazai együttesen, játéka lelassult. A trenčíniek ekkor Jóval többet nyújtottak, de csak a 62. percben sikerült szépíteniük az eredmé­nyen. A trenčíni együttes összeállítá­sa a mérkőzés folyamán két he­lyen megváltozott. A harmadik gól után Rihošek helyére Oravec állt be, aki gólt nem kapott. A 68. percben Jenčík helyére Schwarz került, de néhány per­ces Játék után megsérült, s rész­ben emiatt nem vezettek további eredményre a trenčíni rohamok. Ostrava Slávia 1:2 (1:0) Ostrava, 25 000 néző. Játékveze­tő: Jursa. Góllövők: Bartalský, illetve Petrovič és Tesáf. A Slávia két kulcsembere — Lála és Nepomucký — nélkUl állt ki a mérkőzésre, melyen első perctől kezdve védekezésre ren­dezkedett be. Csak Veselý és Ha­mar kapott támadófeladatot, a kaput nyolc Játékos védte. Az ostravaiak sokat támadtak, de nem bírtak a prágai csapat vé­delmével. Egy ártatlan akcióból azonban a 32. percben még ls megszerezték a vezetést. Szünet után folytatódtak az ostravai ro­hamok, de eredménytelenül. Ez­zel szemben Veselý alaposan megkavarta az ostravaiak védel­mét. A 62. percben egyedül tört a kapura, de Schmucker kétszer ls barvúrosan hárította lövését. A 70. percben Veselý újra veszé­lyeztetett, de felvágták, s emiatt tizenegyeshez jutott a Slávia, amit Petrovič értékesített. A 75. percben Veselý ismét becsapta a védőket, a szabadon álló Te-;aí elé játszott, aki megszerezte a győztes gólt. A 17. forduló parosítása: Loko­motíva Kassa—Bohemians, Tepli­ce—Trnava, Dukla—Ostrava, Slá­via— Inter, Slovan—Sparta, Plzeň —Žilina, Trenčín—VSS Kassa. A TÁBLÁZAT ÁLLÁSA: 1. Slovan 16 10 2 4 28:13 22 2. Trnava 16 9 2 5 29:17 20 3. Inter 16 8 4 4 33:22 20 4. Trenčín 16 9 2 5 30:22 20 5. Lokomotíva 16 5 7 4 16:16 17 6. VSS 15 7 2 6 25:19 16 7. Žilina 16 6 4 6 25:31 16 8. Dukla 16 7 1 8 21:27 15 9. Slávia 16 5 4 7 21:25 14 10. Teplice 16 6 2 8 15:21 14 11. Sparta 15 5 3 7 19:22 13 12. Ostrava 16 5 3 8 19:23 13 13. Plzeň 16 2 8 e 18:28 12 14. Bohemians 16 2 e 8 16:29 10 A sportfosadás hírei A Športka 13. játékhete elsé húzásának nyerőszámai: 5 11 12 17 31 49 Prémiumszám: 20 A SAZKA 13. játékhetének 12. ta­lálatos szelvénye: 123458789 10 11 12 1 1 I 2 2 • 1 I I 1 2 2 Kemény küzde­lem jellemezte a Rostock — Kau­nasz női kézilab­da BEK döntőjét, melyet a szovjet bajnokcsapat nyert meg, telje­sen megérdemel­ten. (Alexy felvétele) \