Új Szó, 1966. október (19. évfolyam, 271-301. szám)

1966-10-03 / 273. szám, hétfő

1966. X. 1. A SLOVAN rangadót nyert, és az élre került « sLICE 1B(1:0 ) Az I. liga 9. fordulójában őrségváltás történt a bajnoki táb­lázat élén. A veretlen Slovan Bratislava legyőzte az eddigi él­csapatot, a Spartak Trnvát, és jobb gólaránya révén átvette tő­le az első helyet. Az élcsoport tagjai közül egyébként csak a Slovan és a Dukla győzött, a Slávia csak döntetlent ért el, Tr­nava és a Sparta vereséget szenvedett, jól szerepeltek ebben a )ordulóban a sereghajtók: győzött a Teplice és a Hradec, pon­tott szerzett Prágában a Žilina. A kilencedik forduló után tehát fent és lent egyaránt tömörült a mezőny. A forduló statiszti­kája: 5 ,^gyes", 1 „iksz", 1 „kettes" és 16 gól. A szomba­ton lebonyolított Bohemians— Dukla {1:2) és Lok. Košice— Br no (3:1 ] találkozókat vasárnap az alábbi 5 összecsapás követte: 2:1 (2:0) SLOVAN TRNAVA Bratislava, 40 000 néző, játékve­zető Mitric, góllövők Hrdiička és Horváth, illetve Adamec H úsból. A hazai csapat fergeteges táma­dásokkal kezdte a találkozót és Geryk háromszor egymás után a léc alól ütötte ki a labdát. A tr­navai kapusnak a későbbiek so­drán nem volt szerencséje a távoli lövésekkel. A 16. percben Hrdllí­ka egyéni akció után mintegy 25 méterről lőtt valamivel a felső sarok alá, majd 6 perc múlva Hor­váth (ól eltalált lövése ugyan­olyan távolságról talált utat Ge­ryk hálójába. A trnavai védelem 8 játék első részében nem bírt i jól adogató Slovan csatársorral. A vendégcsapat ellentámadásai ízért nem Jártak sikerrel, mert hem volt, aki az ötösfogat élére állt volna félelem és fölösleges tekintély tisztelet nélkül. Adamec túlzottan félt a Horváth-tal való összecsapásoktól és távoli lövések­kel hiába kísérletezett. Csupán Kabát elfutásai jelentettek ve­szélyt, mert őrzőjét Urbant bár­mikor faképnél tudta hagyni. A Slovan edzője ezt Idejekorán ész­revette, Mutkovicot bízta meg a veszélyes szélső őrzésével és Ur­bant átküldte a baloldalríi. A második félidőben inkább a trnavai csapat irányította a játé­kot. A 48. percben Urban kezezé­se miatt 11-eshez jutott, és azt Adamec értékesítette. Néhányszor a higanymozgású Farkas senkitől sem zavarva berobbant Vencel kapuja elé, de lövéseit nem kísér­te szerencse. A Slovan végeredményben re­mekül sikerült rajtaütéseinek kö­szönheti az egyébként megérde­melt győzelmet. A találkozó szín­vonala mindvégig méltő volt a li­ga éllovasainak rangadójához. A hazaiaknál Vencel remekül védett. A védelem legjobbja Hor­váth volt, de kitett mag'iért Mut­kovič és Poplnhár ls. A csatársor­ban elsősorban Hrdiička és Cvet­íer teljesítménye emelkedett az átlag fölé. A" vendégeknél Geryk kapus kis­Sé mindkét gólban ludas. A véde­lemben Majerník játszotta a prí­met, de Hagara ls megtette a ma­gáét. Nagy munkát végzett Kuna és elfogadhatót nyújtott Kabát is. Adamec nem volt csapatának szo­kott erőssége, mert ismert ke­ménységét űgylátszik csak a tr­haval stadionban vonultatja fel. (Za) mi veszélyt nem jelentettek a ha­zalak kapujára. Sziinft után lényegében nem vál­tozott a játék képe. A hazaiak tá­madtak, de Kramerius kapuját csak egyszer sikerült bevenniük. A gól után a Sparta felhagyott a zárt védekezéssel, csatárai gyak­rabban veszélyeztették Oravec kapuját, de eredménytelenül. A hazaiaknál Oravec megbízhatóan védett, a fedezetsorban Hojslk, a csatárok közül Masný és Kojš tűnt ki. A Spartában Kramerius jól lát­ta el feladatát és Tichý a védelem oszlopa volt. A csatárok közül senki sem érdemel dicséretet. SLÁVIA ŽILINA 1:1 (1:0) HRADEC INTER 2:0 (2:0) 1:0 (0:0) TRENČÍN SPARTA Trenčín, 6000 néző. Játékvezető: Smejkal. GóllBvő: Schwarz. A hazai együttes megérdemelten Szerezte meg a győzelmet. Kilenc­ven percen keresztül jobb volt el­lenfelénél. Minimális győzelme a 70. percben született meg, amikor Scbwarx egy kapu előtti kavaro­dásnál a hálóba talált. Kezdés után rögtön a hazalak léptek fel támadólag, és az első 45 perc végéig enyhe fölényben játszottak. Hosszú, meredek át­adásokkal jó gólhelyzeteket ala­kítottak kl, de csatáraik, akár­csak a korábbi mérkőzéseken, ez­úttal is hadilábon álltak az Irány­zékkal. A 4. percben Mojžiš, a 6. percben Kojš került kecsegtető helyzetbe, de Kramerins mindkét ésetben a helyén volt. A Sparta rövid átadásokkal operált, csatá­rai sokáig tartották a labdát és áz első félidőben úgyszólván sem­Iiradec Králové, 10 000 néző. Já­tékvezető: Kalas: Góllövők: Zikán és Tauchen. Az első félidőben a hradeciek kitűnő játékkal bizonyították be nagyarányú formajavulásukat. Je­lentós fölényt harcoltak kí, két gólt értek el, ezzel szemben a vendégcsapat még csak lövéshez sem jutott. A 12. percben Schmidt átadásából Zikán szerezte meg a vezetést. A 38. percben szöglet­rúgás után Tauchen talált Füle hálójába, aki egyébként kitűnően védett. A második félidőben megválto­zott a játék képe. Feljött a ven­dégcsapat, kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, sőt a hajrában az Inter került fölénybe. A bratls­lavaiak főleg Bubernlk révén ve­szélyeztették az ellenfél kapuját. Egyik lövése a 81. percben a ka­pufát találta el, Jók: Huml. Pičman. Šuranský, Sonka, Schmidt és Zikán. illetve Levický, Gáborík, Weiss és Buber­ník. Teplice, 8000 néxfi. Játékvexetű Kardas. Góllövő: Kantor. A košicei futballisták azzal az elképzeléssel léptek pályára, hogy legalább egy pontot szereznek. Az első félidőben nagy fölényben vol­tak a hazalak, akik már a 4. perc­ben négy szögletrúgást értek el, de egyet sem használtak ki. A vendégcsapat az első 45 percben csak védekezett. A találkozó egyet­len gólja a 27. percben született amikor Kantor fejese védhetetle­nül vágódott a hálóba. Szünet után a vendégek lendül tek támadásba. 15. percen keresz tül ostromolták a Teplice kapuját, de kiegyenlíteniük ném sikerült. A hajrában is a vendégek kere­kedtek felül, de csatáraiknak nem ment a góllövés, sflt, a 85. perc ben a hazaiak növelhették volna góljaiknak számát, de Dočkal nem talált az üres kapuba. Švajlen, a vendégcsapat kapusa jó teljesítményt nyújtott. A védelem ben Pivarnik és Desiatnik, a fede zetsorban Somossi, a csatársorban Polák, Mravec és Kánássy tűnt kl. A hazai kaput Kameník megbíz­hatóan védte, a védelemben Mysli­vec és Malina, a fedezetsorban Smetana és Novák, s a csatársor­ban Kantor, Dočkal és Stratil nyújtott jó teljesítményt. AZ I. LIGA ÁLLÁSA Prága, 15 000 nézfi. Góllövfi: Pi­sa, illetve Kuchár. A Slávia csatársorának teljesít­ménye Veselý Játékán múlik. Ez­úttal Podolák személyében figyel­mes testőrt kapott, aki mellett csak ritkán tudott érvényesülni. Ennek következtében a piros-fe­hérek túmadósora átlagon aluli teljesítményt nyújtott. Kadrabá­ban ugyan megvolt az Igyekezet, de nem talált megértésre játékos­társainál. / Az első 15 percben fergetege­sen rohamozott a hazai együttes, és a 10. percben megszerezte a vezetést. Kadrabát szabálytalanul szerelték, és tizenegyest Pisa értékesítette. A Žilina védelme Plach kapussal az élen jól állta a rohamokat, amelyek a félidő vége felé már lankadtak. A Ži­lina! védelemben kitűnő teljesít­ményt nyújtott Podolák, Staško­van és Zigo. pedig a pálya kö­zepét igyekezett ellenőrzése alatt tartani — váltakozó sikerrel. Mi­után a Žilina nyílttá tette a já­tékot, a Slávia csatárai többször jutottak góllal kecsegtető hely­zetbe, de Plach résen volt. A 63. percben két nagy helyzet maradt ki. Először Majerník tört egyedül Ledecký kapujára, de ki­várt, oldalra keveredett, és ami­kor lövésre szánta el magát, az időben visszaérkezett Knesl testéről lepattant a labda. Az el­lentámadás során Pisa már csak Plach kapussal állt szemben, aki merész belevetödéssel hárított. A 75. percben Kuchár bombája a léc alatt kötött ki. 1. Slovan 9 S 4 0 14:5 14 2. Trnava 9 7 0 2 22:8 14 3. Dukla 9 t 1 2 26:6 13 4. Slávia 9 6 1 2 19:15 13 5. Sparta 9 4 2 3 19:13 1U 6. Trenčín 9 3 3 3 11:10 9 7. Teplice 9 4 0 5 7:16 B 8. Hradec 9 3 1 5 15:19 7 9. Inter 9 3 1 5 8:12 7 10. Lokomotíva 9 2 3 4 8:18 7 11. VSS Košice 9 2 3 4 4:9 7 12. ZJŠ Brno 9 3 0 6 11:19 8 13. Bohemians 9 2 2 5 11:20 6 14. Žilina 9 1 3 5 13:18 5 II. LIGA B-CSOPORT Lok. Sp. Nová Ves—Tatran Pre­šov 2:1 (0:0). Góllövők: Jenčik, Čepček, illetve Turčány. Szünetig a hazai csapat volt fölényben, fordulás után 30 perces prešovi ostrom következett. Az 50. perc­től a 81. percig l:0-ra vezetett a vendégcsapat, az utolsó 10 percben érte el két gólját a Lo­komotíva. _ Zemplín Michalovce —Baník Ost­rava 2:0 (1:0). Góllövők: Hurčlk és Daňho. A michalovcel csapat nem respektálva nagynevű ellen­felét, végig jól rohamozott és megérdemelten nyert. TJ Vítkovice—TJ Gottwaldov 4:0 (3:0). Góllövők: Wiecek, Smuda, Chlopek és Lakomý. Partizán Bardejov —Sparta Pov. Bystrica 0:1 (0:1). A 25. percben Barták érte el a győztes gólt. Slavoj Trebišov—Baník Prievid­za 1:0 (1:0). A hazai csapat már az 5. percben Gazda révén gólt ért el, s ezzel megnyerte a mér­kőzést. Sparlak Vseiín — Érsekújvár 2:0 (0:0). Mindkét gólt Kováf lőtte. A találkozót 3500 főnyi közönség nézte meg. TŽ Tŕinec—AC Nitra 2:1 (1:0). Nagy küzdelem után nyert a ha­zai csapat. A-CSOPORT Jablonec—Viktória Žižkov 2:2, Most—Tachov 2:0, Radotin—Vla°­šlm 3:1, Plzeň—Cheb 1:0, Sparta B—Tábor 2:3, Čelákovice—Kladno 1:0, Pardubice—Dukla Praha B 3:0. Plzeň előnye négy pontra nőtt. DIVÍZIÓ E-csoport: Losonc—Partizánske 1:1, Dukla Komárom—ČH Bratisla­va 1:0, Nitra B—Inter Bratislava B 0:0, Dubnica—Topofčany 2:1, Slovan Bratislava B—Serecf 5:1, Handlová—Trnava B 2:1, Pu­chov—Pezinok 6:1. F-csoport: Kežmarok—Humenné 2:0, Prakovce—Stropkov 2:1, Lipt. Mikuláš—Poprad 2:0, Martin—Kys. Nové Mesto 3:0, Vranov—Podbre­zová 2:0, Čadca— Rozsnyó 3:1, Lok. Košice B—Dukla Banská Bystrica 2:2. A SAZKA TANACSADOJA 41. fogadóhét 1. Labdarngó-liga 1. Inter Bratislava—Dukla Praha. Az Inter otthon általában jól sze­repel. Tavasszal otthon 2:0 arány­ban győzött a Dukla ellen. Most inkább a döntetlen eredmény lát­szik valószínűnek. Tippünk: 1, X. 2. Sparta Praha—Spartak Brno ZJŠ. Ezen a találkozón megismét­lődhet a legutóbb elért Sparta győ­zelem. Tippünk: 1. 3. Bohemians—VSS Košice. A VSS idegenben eddig még nem győ­zött, de a Bohemians sem játszott otthon a legeredményesebben. Há­romesélyes találkozóra van kilá­tás. Tippünk: 1, X, 2. 1. Jednota Trenčín— Spartak Tr­nava. Az elmúlt évedban a két együttes találkozója l:0-ás hazai győzelemmel végződött. Most a ve­zető trnavai együttest tartjuk jobbnak. Tippünk: 2, X. 5. Spartak Hr. Králové—Jednota Žilina. A vendéglátók csapata vál­tozó sikerrel szerepel még oda­haza is. Tippünk: 1, X. 6. Lokomotíva VSŽ Košice—Slá­via Praha. A Slávia idegenben már három ízben győzött. A Lokomotí­va odahaza sem szerepel meggyő­zően. Tippünk: 1,2. 7. Sklo Union Teplice—Slovan Bratislava. A Slovan most is meg­állhatja a helyét. Tippünk 2, X. II. labdarúgó-liga 8. Dukla Cheb—Spartak Radotin. A hazl csapat vendéglátóként már háromszor győzött, a vendégek együttese idegenben többnyire ve­reséget szenvedett. A hagyomány szerint Chebnek kellene győznie. Tippünk: 1. 9. Viktória Žižkov—VCHZ Pardu­bice. A Žižkov mellett a hazai a hazai pálya előnye szól. Tippünk: 1, X. 10. Dukla Tábor—Spartak Celá­kovice. A vendéglátó csapat esé­lyesebb. Tippünk: 1, X. 11. TJ Nov. Zámky— TZ Tŕinec. A mérkőzés esélyesének a hazai csa­patot tartjuk, amely a legutóbb jelenlegi ellenfelét 2:0 arányban győzte le. Tippünk: 1. 12. Sparta Pov. Bystrica—TJ VŽKG. A hazai csapat a táblázat 12. helyezettje, míg a vendégek veszteség nélkül az elsők. Tip­pünk: 2, X. Horváth és Popluhár végig sakkban tartotta Adamecet, a t r no­vaiak gólzsákját. Alexy fel^ BEFEJEZŐDÖTT A NŐI RÖPLABDA LIGA A Slávia Bratislava veretlenül nyerte az ötös döntőt A Slávia Bratislava együttese az idén első ízben sxerexte meg az országos bajnoki címet, mivel >x ötös döntőben — szeptember 30. és október 2. között Bratislavában — mind a négy mérkőzé­sét megnyerte és három pont előnnyel az elsfi helyen végzett. Át ezüstérmes az Iskra Jablonec, bronzérmes a Tatran Praha Stŕešo­vice lett. A Slávia Praha röplabdázfil, a bajnoki cim védői, négy vereséget szenvedtek a döntőben és végül a táblázat negyedik he­lyén kötöttek ki. Eredmények: Slávia Bratislava —Tatran Stŕešovice 3:1, Iskra Jab­lonec—Slavoj Praha 3:1. Az I. női röplabda liga döntő­jének végállása: 1. Slávia Brat. 22 19 3 81:22 19 2. Isk. Jablonec 22 16 8 58:33 16 3. T. Stŕešovice 4. Slávia Praha 5. Slavoj Praha 22 15 7 55:33 lS 22 14 8 50:38 11 22 11 11 47:42 ll Férfiak: Eredmények: VS Olomouc —Stav­bár Žilina 3:0, Iskra Jablonec-' Slavoj Č. Budéjovice 3:2. Az I. jégkorong-ligában A „második forduló" a követke­ző eredményeket hozta: ZKL Brno—Slovan Bratislava 5:4 (1:1, 2:2, 2:1). Gólütők: Kepák, Ji­rík, Ševčík, Kepák, Scheuer, Illet­ve: Mrukvia, Grandtner, Walter, Golonka. Egyenlő erők küzdelme, szeren­csés hazai győzelem. T| Gottwaldov —Dukla Košice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0). Gólütők: Poláček, Bavor, Kašták, Hajn, Bavor, Sima, Kašŕák. Meglepő i nagyarányú hazat győzelem. VŽKG—Litvínov 7:3 (4:1, 2:1, 1:1). Gólütők: Grábl, Vlach, Vlach, Grábi, Vlach Stŕílka, Vlach Illet­ve: Egermayer, Hudec, Beránek, KLADNO—JIHLAVA 2:6 (0:2, 0:1, 1:4). Gólütők: Vinš, Hrabe, illetvfl Smíd, Strojza. Hrbatý, KlapáE, Vorlíček, Klapáč. A vendégcsapat rászolgált a sikerre. TESLA PARDUBICE—SPARTA PRA­HA 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Gólütők: Pryl, Dolana, Pryl, Il­letve Bukaŕ. A harcosabb felfo­gású vendéglátók biztosan győz­tek­BUDAPESTI TELEFONJELENTÉSÜNK 7:1 az örökrangadón A Vasas biztosan győzött és tartalékolta erejét a szerdai EK mérkőzésre A Magyar Nemzeti Bajnokság 20. fordulójának egyik mérkfizásét már előbb lejátszották (Győr—Péc s 0:0) s igy csak hat talalkozőra került sor. Szombaton a csepeliek l:0-ra győztek az SBTC elen, va­sárnap pedig az élcsapatok biztos győzelme mellett néhány megle­petés is sxületett. Bár négy csapat nem ért el gólt, mégis « került hálóba a labda. Jelentős változás történt a gollovő listán, melynek élére Puskás került 18 góllal. Mögötte Farkas es Albert áll 17-17, majd Dunai és Bene 15-15 góllal. A legfeltűnőbb ered­raény az örökrangadónak mondott Ferencváros-MTK talalkoző* született. Tatabánya—Vasas 0:2 (0:2). Ta­tabánya, 10 000 néző. Góllövők: Fister és Puskás. A nyolcadik percben Menczel bordatörést szen­vedett, s bár még megpróbálkozott a játékkal, már csak statisztált. A meggyengült Tatabánya ellen a Vasas elég hamar érte el két gól­ját, s azután tartalékolta erejét a szerdai EK-mérkőzésre. Jók: Törő­csik, Juhos, Sas, illetve Varga, Ibász, Fister és Puskás. Ferencváros-MTK 7:1 (2:1). Népstadion, 15 000 néző. Góllövők: Albert (2). Szűcs (2), Rákosi, Ju­hász, Szőke, Illetve Nagy Ervin. A második félidőben hengerelt a Ferencváros. A rutintalan MIK ekkor teljesen összeroppant. A nagyarányú győzelem teljesen megérdemelt: Jók: Mátrai, Szűcs, A ó EB ért Finnország—Ausztria 0:0. Ját­szották Helsinkiben. Az osztrák csapatot Pichler nagyszerű védé­: mentette meg a vereségtől. Lengyelország—Luxembourg 4:0 (0:0). Játszották Stetinben. Góllö. vők: Jaroslk, Liberda, Grzegor­czyk és Sadek. Megkezdődött a női kosáriabda E8 Románia két városában kezdő­dött meg a 10. női kosárlabda Európa-bajnokság, melyen nyolc ország csapata vett részt. Az első eredmény: NDK —NSZK 105:51 (37:17). A további mérkőzések la­punk zárta után fejeződtek be. Szőke, Albert, illetve Nagy Islvá* és Nagy Ervin. Dorog—Diósgyőr 1:4 (1:2). Do­rog 2000 néző. Góllövők: )uhásx, illetve Vas (2), Ruttkai és Sikora, A Dorog széteső játéka arra vall, hogy már beletörődött a kiesés sorsába. A kulturáltabban játszó diósgyőriek megérdemelték la győ­zelmet. Jók: Simon és Juhász, Il­letve Tamás, Gál, Vas és Rntkai. Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 3:0 (3:0). Megyeri út, 20 000 néző, Góllövő: Bene (3). Az első lélidőben kitűnően ját­szott az újpesti csapat. A Honvéd csalódást keltett. Az 58. percbert Dunai kisebb agyrázkódást szen­vedett. Jók: Szini, Solymosi, Nos­kú és a belső hármastrió, Illetve Bicskei, Vági és Tichý. Özd—Dunaújváros 1:2 (0:1). Özd 5000 néző. Góllövők: Bodai, Illetve Nagy Béla és Ligeti. A közepes színvonalú mérkőzésen az ózdi csapat támadott többet, a vendé­gek viszont jól használták ki hely­zeteiket. A mezőny legjobbja Aczél, a dunaújvárosiak kapusa volt. Jól Játszottak még: Bodai, Za­lai, illetve Ligeti, Nagy Béla éš Borsányl. AZ NB II ÁLLÁSA: 1. Vasas 20 13 7 0 51:19 33 2. FTC 20 12 4 4 52:26 28 3. Honvéd 20 12 2 B 38:28 28 4 Dózsa 20 9 6 5 51:27 24 5. Tatabánya 20 9 5 B 32:16 23 B. Győr 20 8 8 B 21:23 22 7. Pécs 20 6 10 4 23:25 22 8. DVTK 20 a 3 9 24:23 19 9. Csepel 20 7 5 8 22:30 19 10. MTK 20 6 4 10 19:39 16 11. D.-újváros 20 4 7 9 17:29 15 12. SBTC 20 5 4 11 18:31 14 13. Ózd 20 4 3 13 24:49 11 14. Dorog 20 1 6 13 17:44 f