Új Szó, 1965. november (18. évfolyam, 303-332.szám)

1965-11-15 / 317. szám, hétfő

A bajnok Sparta az őszi rangelső Mašek második gólja juttatta az első helyre a Spartát • A Trenčín győzött és harmadik • A Slovan Bratislava „hagyományosan" Teplicén hagyta a ponto­kat • Meglepő, de megérdemelt VSS gy őzelem a Dukla ellen • Prešov és Hra­dec Králové a vártnál nehezebben győztek Csupán az őszi idény utolsö fordulója tisztázta az I. lab­darúgó-liga éllovasának kilétét. A Sparta csatársora eléggé künnyen törte fel a Lokomotíva védelmi-zárát és elért négy gólja elég volt ahhoz, hogy a legminimálisabb arányban megelőzze jobb gólarányával a roppant szfvósan „tapadó" Sláviát. Akárcsak a csehszlovák labdarúgás régebbi kor­szakában, ismét a két prágai csapat áll az élen a „fél­időben", s őket nagy távolságban követi az öt ponttal le­maradt Trenčín. A Jednota mögött tömör a középmezőny és a sereghajtó Brno, Ostrava, valamint a Lokomotíva Košice nincsenek „menthetetlenül" leszakadva. Gyengén sikerült a Slovan Bratislava hajrája. Qgy indult a bratislavai együttes, hogy „utcahosszal nyeri a ligát", de megtorpanása elég gyakran bekövetkezett. Arra való tekintettel, hogy a válo­gatott csapat felét ő adja, szereplése határozottan kiábrán­dítónak mondható. A Slovnaft teljesítménye is sok kívánni­valót hagy maga után. — Tavasszal még sok minden tör­ténhet, de a legvalószínűbb az, hogy a Sparta—Slávia pár­harc valamelyike végez az I. csehszlovák labdarúgó-liga élén. 1:0 (0:0) VSS Košice Dukla Praha Košice, 3000 néző, játékvezető Krňá­vek, góllövő: Somosi. A nehéz körülmények — az er'ős szél, csípős hideg idő és fagyos talaj ellenére ls Igen jó teljesítményt nyúj­tott mindkét csapat. A VSS többet ta­madott, védelme ugyanakkor biztosab­ban Játszott, csatársora váratlanul ki­tűnő napot fogott ki és így győzelme feltétlenül megérdemelt volt. Igaz, az első félidőben a Dukla 3 úgynevezett „holtbiztos" gólhelyzetet szalasztott el: a 7. percben Vacenovskýhoz perdült a labda, ő egyedül találta magát Švaj­lennel szemben, de a kapus az utolsó pillanatban szögletre tudott hárítani, a 10. percben Knébort óriási helyzet­ben elhamarkodva fölé lött, végül a 20. percben Masopust ideális szökteté­séből Geleta 4 méterről mellé gurítot­ta a labdát. Ezután azonban a szél ál­tal támogatott hazai csapat vette át a játék irányítását és különösen Kánásl és Tóth okoztak zavart a Dukla — ezúttal nem a legbiztosabban záró — védelmében. A második félidőben sem csökkent az Iram, a 5. percben Rödr bombáját védte párducugrással Svajlen, a másik oldalon Viktor kapus tüntette kl ma­gát több alkalommal. Néhány Igen szellemes akciót láttunk a VSS, Boros —Polák—Kánásl belsőhármasától. A 83. perc eldöntötte a két bajnoki pont sor­sát. Tóth II ragyogó csclsorozat után egész az alapvonalig küzdötte magát, ívelt beadása elszállt Viktor kapus fe­lett, s az előrehúzódott Somosi közel­ről kényelmesen a hálóba felelhetett. Három perccel később Vacenovský haj­szállal fejelt mellé, majd Mravec lö­vése szállt centiméterekkel a Dukla elhagyott kapuja fölé. (tä) Tatran Prešov 0 1 /fi 1 \ Ostrava Ľ I [WA) Prešov, 1500 néző, játékvezető Ku­sák, góllövők: Mir.halík, 111. Stefan (tizenegyesből), Bomba. Hideg időben, havas talajon harcolta ki a hazai együttes a győzelmet. Az első negyvenöt percre rányomta bé­lyegét a kemény talaj és a kellemet­lenül csípős hideg, mert a két együt­tes csak nagyon nehezen barátkozott meg ezzel a két kellemetlen tényező­vel. Elsőként a hazai csapat kapott lábra, fokozatosan mezőnyfölényre tett szert, azonban az ostravalaknak egy gyors ellentámadás során sikerült meg­szerezniük a vezető gólt. Szünet után a hazai együttes hatal­mas lendülettel támadott, teljesen be­szorította ellenfelét, amely nem egy­szer 8—9 játékossal védekezett. Az eseménydús mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak. Az utolsó öt percre tlz főre olvadt a Prešov, mert Kulan megsérült és elhagyta a játékteret. A hazai együttesből Holeš, Bomba, Pál, Štefan és Petroš érdemel említést. A vendégcsapatban kttűnő teljesítményt nyújtott a kapuban Mokrohajský, jól mozgott Danék, Dvorák, Michalík és Valošek. 4:3 (2:0) zal a szándékkal lépett pályára, hogy legalább döntetlent harcoljon ki. A mérkőzés elején mindkét csapat meglehetősen tartózkodóan játszott. Két előretolt csatárral támadtak, de az ötösfogatok tagjai ritkán jutottak a 18-osig. Így történt, hogy az első 45 percben jobbára a pálya közepén pat­togott a labda. A második félidő elején sem válto­zott a játék képe. A 61. percben Bencz parádés „ollózását" Gabalcc szögletre mentette. A szögletet Koiš ívelte be, Bencz fejjel Navrátil elé csúsztatta a labdát, aki a léc alá vág­ta csapata egyetlen és győzőimet je­lentő gólját. A gól után felgyorsult a Játék, a Trnava bátrabban roha­mozott és már nem fektetett olyan nagy súlyt a védekezésre. A vendég­csapat csatárai azonban nem tudtak mit kezdeni a fedezetektől kapott lab­dákkal és ha lövőhelyzetbe Jutottak, baj volt az irányzékkal. A vendégcsapatban Majerník, Jará­bek, Kravárik és Svec, a hazai együt­tesben Hojsík, Kozinka és szünet után Navrátil nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. Sp. Praha Lok. Košice Prága, 15 000 néző, játékvezető Ko­relus, góllövők: Kvašňák (tizenegyes­ből), Vrana, Mašek (2). A fagyos talajon lejátszott mérkőzé­sen egy pillanatra sem volt vitás, hogy az őszi elsőségre törő Sparta szerzi meg a győzelmet. Csupán az volt a kérdés, vajon slkerül-e négy gólt lőnie és Így Jobb gólaránnyal a táblázat élén telelnie. Ezt az elképzelésüket sikerült valóra váltaniuk a hazalaknak, anélkül, hogy túlságosan megerőltették volna magu­kat. A Lokomotíva a mérkőzés első percétől kezdve védekezésre szorítko­zott és ezzel még azután sem hagyott fel, amikor a hazai csapat vezetésre tett szert. Ennek tulajdonitható, hogy a szurkolók nem láttak jó futballt va­sárnap és a Sparta félgőzzel szerezte meg négygólos győzelmét. Kramerius a Sparta kapuvédőjének ezúttal Jóformán semmi dolga sem akadt. A fedezetsorban Dyba nyújtott jó teljesítményt, míg a csatársor leg­jobbja Kvašňák, Mašek és sérüléséig Vrána volt. Kvašňák testőréül Sándort jelölte ki a košicei edző, akinek azon­ban nem sikerült a veszélyes csatárt semlegesítenie. A vendégcsapatból csak Cumita ka­pus és a fáradhatatlan Urban érdemel dicséretet. A csatársor vérszegény já­tékot nyújtott. (zp) 2:1 (1:0) 1:0 (0:0) Trenčín Sp. Trnava Trenčín, 500 néző, Játékvezető Szar­ka, góllövő: Navrátil. Győzelemmel zárta az őszi idényt a trenčlni együttes. A trnavai csapat az­Hr. Králové ZlS tfrno Hr. Králové, 5000 néző, játékvezető: Fencl, góllövők: Silbernagl, Zikán, illet­ve Brada. Az első 45 percet a hradeciek elsöp­rő fölénye jellemezte. A vendégcsapat ötösfogatából csak ketten tartózkod­tak elől, és a megerősített védelem Igyekezett ellensúlyozni a hradeci ro­hamokat. A hazaiak óriási fölénye el­lenére az első félidőben mindössze egy gól született, amelyet a 37. percben egy szépen beívelt szöglet után SII­" bernági ért el. Korábban, a 31. perc­ben, — Sonka kihagyott egy tizen­egyest, amelyet kezezés miatt rendelt el a játékvezető. Szünet után felgyorsult a Játék, és om Hétfő, november 15. FILMSŽ1N HÁZAK (Bratislava) © HVIEZDA: Kl volt dr. Sorge? 1 francia­olasz-japán 15.30, 18, 20.30, ® SLOVAN: Volt egyszer egy öregember (szovjet) 15.30, 18, 20.30, @ PRAHA: Tlzlan öröke (jugoszláv) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21, o METROPOL: Nagy hűtlenség (olasz) 15.30, 18, 20.30, ® POHRANIČNÍK: Ifjú gárda I. és II. rész (szov.) 15.45, 19.30, © DUKLA: Old Shatterhand (NSZ) 15.30, 18, 20.30, ® TATRA: Éljen a köz­társaság'(cseh) 15.45, 18.15, 21, ® PA­LACK: L alakú szoba (angol) 22, ® OB­ZOR: Hurrá, nyaralunkl (szovjet), 18, 20.30, © PARTIZÁN: Az aranyember (magyar) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): OSMEV: Élők és holtak I.—II. rész (szovjet), ® TATRA: Bűbe szerelmese (olasz), © PARTIZÁN: A Daniel-eset (cseh), ® DUKLA: A szórakozott professzor (ame­rikai), © SLOVAN: A nürnbergi per (amerikai). SZÍNHAZAK (Bratislava): ® NEM­ZEI SZlNHÁZ: A leningrádi Akadémiai Színház balettművészeinek estje (19), o HVIEZDOSLAV SZlNHÁZ: Lady Wln­dermer legyezője (19), © KIS SZÍN­PAD: Nem tudja véletlenül, mennyit kapott Gagarln a repülésért? — Név­nap (19). © Oj SZÍNPAD: A hazug (19.30). ÁLLAMI SZlNHÁZ (Košice): © MA: A denevér, © HOLNAP: Dámák és hu­szárok (19). A TELEVÍZIÓ MŰSORA BRATISLAVA: 15.00 Az Intervízió köz­vetítése Moszkvából. Gyermekműsor. 17.15 Ipari adás. 18.00 Gyermekműsor. 18.30 Telesport. 19.00 TV Híradó. 19.30 Ostrava—Gúta. A gútal árvízkárosul­tak iskolásgyerekel a 'Beszkidekben. 20.10 Peter Jilemnický: Dübörög a föld, tv-játék. 21.10 Katonazene. 22.10 TV Híradó. Továbbra is erősen felhős Idő, he Ivenként havazás. Várható legmaga­sabb hőmérséklet fagypont körül, északon és északkeleten mínusz 2 — mínusz 4 fok. Északi szél. L Sparta 13 9 2 2 33:16 20 2. Slávia 13 8 4 1 20:10 20 3. Trenčín 13 5 3 4 18:13 15 4. Hradec 13 5 4 4 18:14 14 5. Trnava 13 8 1 8 20:15 13 6. Dukla Praha 13 4 5 4 20:17 13 7. SN Bratislava 13 5 3 5 21:18 13 8. Prešov 13 5 3 5 20:19 13 9. Slovnaft 13 4 5 4 19:20 13 10. VSS Košice 13 5 3 5 13:18 13 11. Teplice 13 5 1 7 10:18 11 12. Brno 13 3 3 7 8:20 9 13. Ostrava 13 2 4 7 18:18 8 14. Lok. Koilce 13 2 3 8 B:30 7 ' J 1• 'I 9 f A svéd király serlegéért A svéd király serlegéért immár évek óta fedett pályán mérkőznek Európa or­szágos teniszválogatottjai. Jelenleg a második fordulónál tart a küzdelem, s ennek eredményei a következők: Dánia—Olaszország 3:2, Anglia—Nor­végia 5:0, Franciaország—NSZK 2:0 (részeredmény), Csehszlovákia—Svéd­ország 1:3 (részeredmény). A csehszlovák—svéd mérkőzést Ostravában bonyolították le. Az első versenynapon mindkét egyest a svédek nyerték meg. Eredmények: Bengtsson— Holeček 8:1, 8:6 Lundqviat— Kodeš 14:12, 7:5. Vasárnap az első mérkőzésen Kodeš 6:2, 6:3 arányban legyőzte Bengtssont. (A csehszlovák játékos már szombaton is remekül Játszott Európa egyik leg­jobbja ellen, és csak 105 perces ha­talmas küzdelemben adta meg magát.) Utána Holeček 7:5, 6:4 arányú veresé­get szenvedett Lundqvlst-től, és ezzel a svédek biztosították továbbjutásukat. Lapzártakor jelentik Az I. jégkorong-liga eredményei: Gottwaldov—Litvínov 6:2 Košice-Pardubice 2:2 A SPORTFOGADÁS HÍREI A ŠPORTKA 46. játékhetének nyerő­számai: 4, S, 21, 23, 36, 46. Prémiumszám: 39. A 12 találatos SAZKA szelvény a kö vetkező: 123456789 10 11 12 112111x1x1 x x 1IIITIIRIIIIIIIIIIIII1I1 Buberník, a Slov­naft legképzettebb labdarúgója a Slá­via ellen is nuy­szerűen játszott, fté­pünk tanúsága sze­rint a 8-as számú Kadraba és Smolík igyekeznek őt meg­akadályozni a fele­lésben. Kissé hát­rább Szikora figyeli a Jelenetet beavat­kozásra készen. Alexy felv. iiüiiiuiiiiiiHiiiiin mindkét csapat tetszetős támadásokat vezetett. Az 53. percben Zikán, Sonka eszményi átadását értékesítette. Két perccel később Brada egyéni akcióra vállalkozott, (a hradeci védelem bal­oldala késlekedett) és sikerült szépí­tenie. Ezután már a hradeciek irá­nyították a játékot és korszerű táma­dó futballt mutattak be. A 74. percben ismét 11-est ítélt a Játékvezető a brnói csapat ellen, amikor Smídet holtbiztos gólhelyzetben felvágták, de ebből sem született gól: Zikán a kapufát találta el. A rendkívül sportszerű mérkőzésen csak egyetlen csúnya szabálytalanság fordult elő, a mérkőzés befejezése előtt a brnói Komárek a Játékvezető háta mögött labda nélkül rátámadt Pokornýra. A mezőny legjobb embere Moník volt. A hazai csapatból még Pičman és Tauchen mellett az ötösfogat nyúj­tott jő teljesítményt. A brnói csapat­ban egyedül Schmucker kapus nyúj­tott elfogadhatót. Slovan Bratislava 2.0 (1:0) Teplice, 6000 nézző, játékvezető Má­cha, góllövők: Grund és Popluhár (ön­gól). Csúszós, havas talajon vett búcsút az őszi idénytől a két Slovan. Mind­végig kiegyensúlyozott küzdelem folyt a pályán és a mérkőzés sorsát a gól­képesebb hazai csatárok döntöttték el. Az első gól a 25. percben születettt, amikor Grund kihasználta Horváth té­továzását. A második gól a mérkőzés utolsó percében esett: Holomoj három bratislavai játékost is kicselezett, nagy erővel kapura lőtt és a menteni aka­ró Popluhár saját kapujába továbbí­totta a labdát. A bratlslevalak kapusa, Schrojf egyik gólért sem hibáztatható. A védelem­ben Popluhár a második félidőben erősen feljavult. A fedezetsorban a fia­tal Šišolák jobbnak bizonyult Hor­váthnál, aki ezúttal csődöt mondott. A csatársor legjobbjai Jokl, Hrdlič­ka és Adamec voltak. Sedláček, a Teplice kapuvédője megbízhatóan védett. A védelemben Myslivec nyújtotta a legjobb Játékot, jól Játszott a két fedezet, Kirth és Smetana, míg a csatársor legjobbjának Grund bizonyult, de csak egy árnya­latttal maradt el mögötte Holomoj és Dočkal. I. LIGA A női tornában Csehszlovákia-Magyarország 187,725:184,060 A csehszlovák—magyar női tornaviadalon az előírt gyakorlatok után Csehszlo­vákia fölényes 187,725:184,D60 arányú vezetésre tett szert. Mindkét együttesből hiányoznak a „csillagok": csehszovák részről nem indult az olimpiai bajnok V é­ra Cáslavská, valamint Hana Gorličková, (Ružičková) aki Tokió­ban a második legeredményesebb csehszlovák tornásznőnek bizonyult. A ma­gyar együttes az ezüstérmes Makrait és Daca Anikót, a legjobb magyar tornásznőt nélkülözi. Ennek ellenére izgamas, érdekes ver­senyt láthattak a nézők. Csehszlovákia mind a négy szeren győzött. A tornász­nők a jövő évi dortniundi világbajnok­ság előirt gyakorlatait mutatták be, amelyek rendkívül változatosak, szemre nem túlságosan igényt....,, de a viada­lon bebizonyosodott, hogy tökéletes el­sajátításuk még sok gondot fog okozni a versenyzőknek. A csehszlovák lányok nagyon nyu­godtan versenyeztek. Fölényükre Jellem­ző, hogy az összetettben egyetlen ma­gyar versenyzőnőnek, sem sikerült be­ékelődnie közéjük. Kitűnően szerepelt a tizenhárom éves Líšková, aki újonc létére három szeren elsőként mutatta be gyakorlatát és nagyon Jól megállta a helyét. Meglepően magas pontszá­mot kapott és ez megnyugtatőlag ha­tott az együttesre. Eredmények — összetett: 1. Sedláčko­vá 37,765, 2. Rlmnáčová 37,632, 3. Tká­LABDARGGÓ VB-SELEJTEZŐK: SVÁJC—HOLLANDIA 2:1 (1:0). Bern, 52 000 néző. Góllövők: Hosp és Alle­man, illetve Kruiver. A győztes gólt a 88. percben érték el a svájclak. A csoport állása: 1. Svájc 6 4 1 1 7:3 9 2. Észak-Írország 5 3 1 1 8:4 7 3. Hollandia 8 2 2 2 6:4 6 4. Albánia 5 0 0 5 1:11 0 A csoport utolsó mérkőzését vasár­nap játsszák Tiranában Albánia és Észak-Írország. Ha az írek győznek, a svájciakkal semleges pályán 3. mérkő­zést kell játszaniok. CIPRUS—NSZK 0:8 A német csapat fölényesen gy ütött, s ezzel csoportja élén végezve bejutott a labdarúgó VB 18-os mezőnyébe. čiková 37,498, 4. Košťálová 37,431, 5. Líšková 37,232, 6. Kubičková (mind Csehszlovákia) 37,199, 7. Hoppé (Ma­gyarország) 36,998. Lóugrás: Csehszlovákia 46,864, Ma­gyarország 45,798. 1. Koštálová 9,433 2. Rimnáčková 9,400 3.-4. Kubičková és Líšková 9,366. Felemáskorlát: Csehszlovákia 48,831, Magyarország 46,598. 1. Tkáčiková 9,500, 2. Erdősi 9,433, 3. Bánfai 9,400. Gerenda: Csehszlovákia 46,799, Ma­gyarország 45,798. 1. Koštálová 9,433, 2. Rimnáčová 9,400 3.-4. Kubičková Talaj: Csehszlovákia 47,231, Magyar­ország 46,098 1. Sedláčková 9,600, 2. Tkáčiková, 3. Rimnáčová (mindkettő 9,466). Prievidza az őszi rangelső A divízió nyugat-szlovákiai csoport­jában vasárnap az utolsó előtti őszi for­duló mérkőzéseire került sor. A Baník Prievidza idegenben is győzött, és így véglegesítette őszi első helyét. A for­duló eredményei: Iskra Púchov—Baník Prievidza 2:3, Spartak Dubnica—Kablo Topoľčany 3:0, Iskra Holíč—Družstevník Kolárovo 4:0, Dukla Banská Bystrica—Lokomotíva Pezinok 3:0, Slovan Bratislava Jun.— CH Bratislava 4:1, Spartak Trnava „B" —Slavoj Sereď 3:5, Baník Handlová-* Slovnaft Bratislava „B" 0:0. DÖNTETLENT HOZOTT a II. labdarúgó-liga prágai rangadója A-CSOPORT Bohemians—SONP Kladno 0:0 Dukla Slaný—Baník Most 4:0 Spartak Radotín—Spartak Plzeň 2:1 Dukla Tachov—Kovo Déčín 6:0 Dukla Praha B—LIAZ Jablonec 1:0 Viktória Žižkov—VCHZ Pardubice 2:1 Spartak Celákovice—Dukla Tábor 2:0 Háromezer néző előtt került sor a volt I. ligás csapatok rangadójára Prá­gában. Mivel a találkozó gól nélküli döntetlent hozott, a kladnőlak meg­őrizték két előnyüket. B—CSOPORT Zemplín Michalovce—Jednota Žilina i:i TJ Gottwaldov—Iskra Otrokovlce 3:1 Dukla Komárno—Baník Ostra­va „B" 0:0 Spartak Pov. Bystrica—TJ Nové Zámky 2:0 Slovan Nitra—Slavoj Trebišov 0:1 TJ Vítkovice—TŽ Ťfinec 3:1 Spartak Uh. Hradišté—Partizán Bardejov 1:0 Mlchalovcén Kuchár góljával a 2111­nalak vezettek, de egy kihagyott ti­zenegyes után Janka) mégis megmen­tette a hazai csapatnak az egyik pon­tot. Považská Bystricán az 50. perc­ben Senko tizenegyesből érte el az első •gólt, a 73. percben pedig Kivočia ls betalált az érsekújvárlak hálójába. Rendkívül értékes a trebišovlak nitral győzelme, melyet Sokýrka góljával ér­tek el. A MAGYAR NK LABDARÚGÓ KUPA DÖNTŐJÉBEN Győri ET0—Diósgyőr 4:0 (4:0) *, Népstadion ezúttal eléggé mély talajú pályáján bonyolították le a Magyar Népköztársaság Labdarúgó Kupáiénak döntőjét, amelybe az 1964-B5-ÖS Idény­ben a Győri ETO és az NB I.-be újra feljutott Diósgyőr csapata került. Az első negyedóra győri fölény Je­gyében telt el. A 16. percben két gól­szerzési alkalom kínálkozott a diós­győriek előtt. Előbb Vári a kapufát ta­lálta el, majd a következő támadásnál nagy helyzetből leadott lövését Tóth a kapu fölé ütötte. A kettős gólveszély felrázta a győrieket. A 17. percben Keglovich elfutott, és lövése a kapus Tamást érintve Jutott a hálóba. Tlz perccel később a nagy kedvvel Játszó Keglovich újra nagyszerű lövést eresz­tett meg, és a hálóba tartó labdát Szu­csányi csak beljebb tudta segíteni. A 31. percben Keglovich Győrffy elé tá­lalt, akit a büntető területen belül buktattak. A megítélt 11-est Soproni értékesítette. Az újabb gól sem vára­tott sokáig magára. Keglovich újra re­mekül ment el a balszélen, és beadá­sát Varsányi nagy nyugalommal érté­kesítette. Szünet után Szaló remek átadása után Győrffy közelről lött, de Tamás védeni tudott. A diósgyőri csapat egyre többe^ kezdeményezett, de eredményt r.em tudott elérni. A győriek könnyí­tettek az első félidőben diktált ira­mon. Az egyetlen gólveszély a 80. percben fenyegette Tóth kapuját, ami­kor Kiss a diósgyőri középcsatár kö­zelről a felső lécet találta el. Végeredményben elmondhatjuk, hogy a győri csapat még ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Első vidéki csapatként szerepeit a Bajnokcsapatok Európa Kupájában, és az 1966-os idény­bon magyar részről ő szerepel a Ku­pagyőztesek EK-jában. A győztes csapat a következő össze­tételben Játszott: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Szaló, Győrffy, Soproni, Varsányi, Keglovich. Az együttesben nem kapott helyet a távozó Korsós, valamint a sérült Pová­zsai. Hidegkúti edző ezúttal vezette utol­jára a győri együttest, mert mint isme­retes, az új idénytől kezdve a Tatabá­nyai Bányász edzője lesz. Az ETO-hoz ismét Szusza Ferenc tér vissza edző­ként. (zaj „ŰJ Sző, kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő Szerkesztőség- Bratislava r,arni,„ „ m 537-18, 512 23, 335 68, - főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505 29: gazdasági ügyek: 508-39 Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8 telefon 503-89 E ]fifi7 BtéľtňuJ „ » « 9fo,n : J oszt) | Posta HlrlapszolgSlat. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal és postai kézbesítő. Külföldi megrendelések: PNS Ostredná expedícia tlače, Bratislava, Gottwaldovo nám 48/vľl , K-08'51339