Új Szó, 1965. június (18. évfolyam, 150-179.szám)

1965-06-07 / 156. szám, hétfő

Befejeződött az EB csuportküzdelme DANEK 64,33 M! A Szovjetunió és Jugoszlávia veretlen maradt • A csehszlovák válogatott jó hajrával sem jutott a négyes döntőbe Egyheti küzdelemsorozat után vasárrap befelezték Moszkvában és Tbilisziben a kosárlabda F.urópa bajnokság két csoportjában játszott selejtező mérkőzése­ket. A moszkvai csoportban a Szovjetunió, a tbiliszi csoportban pedig Jugoszlá­tía szerezte meg az első helyet úgy, hogy valamennyi ellenfelét legyőzte. A ju­goszlávuk mögött a lengyelek végeztek a második helyen, mivel csak egy vere­séget szenvedtek. A moszkvai csoportban Olaszország és Csehszlovákia 5—5 győzelemmel és 2—2 vereséggel zárta szereplését, s mivel a második helyet az egymás elleni eredmény döntötte el, eztülaszország szerezte meg. Hétfőn és kedden pihennek a csapatok. Szerdán honyo!it|ák le az Európa­bajnnkság elődöntő mérkőzéseit és csütörtökön kerül sor a döntőre. A* elődön­tőben a Szovjetunió Lengyelországgal, Jugoszlávia pedig Olaszországgal mérkő­zik. E két mérkőzés győztese kerUl össze a döntőben. Csehszlovákia az ötödik­nyolcadik helyért mérkőzik. MOSZKVAI CSOPORT CSEHSZLOVÁKIA—IZRAEL 71:89 (30:35, 61:81). Játszották szombaton, a csoport utolsó előtti fordulójában. A nem va­lami Jó napot kifogó csehszlovák csa­pat drámai küzdelmet vívott az ötlete­sen játszó izraeliekkel. Csehszlovák szempontból meglehetősen rosszul kez­dődfitt a mérkőzés. A 3. percben az Izraeliek már ll:4-re vezettek, az ötö­dik percben 13:11, a tizedikben 19:15, a tizenötödikben 27:22 volt a mérkő­zés állása az Izraeliek Javára. A 18. percben végre sikerült a csehszlovák csapatnak 29:23 re egyenlítenie. Az el­ső félidő hajrájában azonban az Iz­raeliek ismét elhúztak, 5 pont előnyt szereztek. Szünet után a csehszlovák csapat ledolgozta hátrányát és a mér­kőzés folyamán először megszerezte a vezetést ls 39:37-re (24. perc). Mind­két csapat nagy akarással, de idege­sen küzdött. Hol az egyik, hol a másik jutott némi előnyhöz. Négy perccel a befejezés előtt 55:55-re állt a küzde­lem. 13 másodperccel a játékidő le­telte előtt az izraellek vezettek 61:59­re, ekkor azonban sikerült egyenlíteni. A döntetlen miatt meg kellett hosz­szabbltanl a Játékidőt. Az eredmény 65:65, 67:67, 69:69-re alakult s végül Bobrovský két büntető dobása betalál a kosárba, győzött a csehszlovák csa­pat. Konvlčka 17, Baroch 13, Bobrov­ský 12 kosarat ért el. CSEHSZLOVÁKIA—ROMÁNIA 90:69 (42:27). Játszották vasárnap, a csoport utolsó fordulójában. A románokból túl­ságosan sokat kivett az olaszok elle­ni szombati mérkőzésük. A csehszlovák csapat végig fölényben volt, Irányítot­ta a játékot. Az eredmény így alakult: 10:7 (5. perc), 22:17 (10. perc), 32:21 (15. perc), 42:27 (20. perc), 52:33 (25. perc). Ekkor már végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. KonvlCka 27, Bobrovský 18, Mifka és Zidek 10—10 kosarat ért el. A csehszlovák csapat ezen a mér­kőzésen Játszott legjobban. A VI. forduló eredményei: Szovjet­unió—NDK 63:41, Olaszország—Romá­nia 81:75 (meghosszabbítás utánj, Finn­ország—Magyarország 67:46. A VII. forduló eredményei: Izrael­Finnország 52:51, Olaszország—NDK 87:64. A moszkvai csoport végeredménye: Szovjetunió 7, Olaszország és Csehszlo­vákia 5—5, Izrael 4, Finnország 3, Románia és NDK 2—2, Magyarország 0 győzelem. TBILISZI CSOPORT A VI. forduló eredményei: Jugoszlá­via—Svédország 91:48, Lengyelország­Bulgária 75:63, Görögország—Spanyol­ország 89:82, Franciaország—NSZK 74:47. A VII. forduló eredményei: Jugoszlá­via—Lengyelország 78:69, Franciaor­szág—Svédország 90:61, Görögország— NSZK 81:72, Bulgária—Spanyolország 79:56. A csoport végeredménye: Jugoszlávia 7, Lengyelország 6, Görögország 5, Bulgária 4, Spanyolország 3, Francia­ország 2, NSZK 1, Svédország 0 győze­lem. TAMPEREI HÍREK Az első tamperei eredmények: Svae pontozással nyert Schröder (NSZK), Kormanik tussal győzött Abousalloun (Libanon) ellen. A magyar versenyzők közül Alker tussal. Varga és Guttmann pontozással győzött az első fordulóban, Deli döntetlent ért el, Pintér pedig pontozásos vereséget szenvedett. Meglepetés Trenčínben 1:3(1:2) Jednota Trenčín ZJŠ Brno Trenčín, 4000 néző. Játékvezető Hart­man, gólszerzők: Bencz, illetve Hla­váč, Brada és Snéhota. Alacsony színvonalú küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak mélyen for­májuk alatt Játszottak és a 90 perc alatt nyújtott teljesítményükkel nem melegítették fel a hűvös időben dider­gő nézőket. A mérkőzés kezdetén a hazai csapat támadott többet, és a 15. percben si­került a veztést is megszereznie. Koiš elfutott és beadását Bencz biztosan to­vábbította Schmucker hálójába. Ez volt a trencíni gólzsák 20. gólja az idei bajnoki idényben. A brnólakat nem törte le a kapott gől, ellentámadásba lendültek és két percen belül sikerült kiegyenlíteniük. A 17. percben Járt az óra mutatója, amikor Brada— Vojta— Hlaváč támadás futott végig a pályán és Hlaváč volt az, aki a trenčínl kapuba lőtte a lab­dát. Ezután mezőnyjáték következett, Snéhota, illetve Zltňanský révén mind­két kapu veszélybe került, de a be­fejezés egyiküknek sem sikerült. A 30. percben Brada elfutott és biz­tosan lőtte a trenčínl kapuba a ven­dégcsapat vezető gólját. A második félidő a trenčínlek téma­adásaival kezdődött. A közönség lelkes biztatása közepette egyik támadást a másik után vezették, azonban fölényü­ket nem sikerült gólra váltaniuk. Bencz bombalövését két ízben hárítot­ta Schmucker és 2ltňanskýnak sem si­került bevennie a brnói kaput. Később feljött a vendégcsapat. A 15. percben Ltchtnégel nagy lövése a kapulán csattant, néhány perccel később Bra­da lövése Oravec zsákmánya lett. A 35. percben végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. A trenčínl védelem bi­zonytalankodott, és Snéhota megsze­rezte a brnőlak harmadik gólját. A trenčínlek még próbálkoztak, de erőtlen támadásaik nem Jártak ered­ménnyel. E héten két VB és két EB TAMPERE: B1RKÖZŐ VB Vasárnap kezdődtek meg a kötött­fogású birkózók világbajnoki küzdel­mei a finnországi Tamperében. A bir­kózó VB színhelye ugyanaz a sport­csarnok, ahol télen a Jégkorong-világ­bajnokságot bonyolították le. Az idei világbajnokságra 24 ország küldte el mintegy másfél száz versenyzőjét. A VB küzdelmei három napig tartanak. A tokiói olimpián két-két japán és magyar, továbbá egy-egy szovjet, tö­rök, jugoszláv és bolgár versenyző nyert aranyérmet. Minden bizonnyal az említett nemzetek versenyzői Játsszák majd a legnagyobb szerepet a tamperei világbajnokságon is. Csehszlováklát 5 versenyző képvise­lt Tamperében: Svec, Loukota, Korma­nik, Pfenostl és Kment. Magyarország teljes csapatot indit ebben az összeállításban: Kozma István olimpiai bajnok, Varga világbajnok, Guttman, Deli, Kiss, Pintér, Alker és Rizmayer. A világbajnokságon Indul többek kő­zött két szovjet világbajnok: Koleszor és Ribalko, a bolgárok olimpiai bajno­ka: Radev, a jugoszlávok világbajnoka: Horváth is. SZÓFIA: SÚLYEMELŐ EB Ma, hétfőn kezdődik Szófiában a súlyemelők Európa bajnoksága. Cseh­szlovákiát Kuíilek, Menčík, Otáhal, Zdraíila és Lexa képviseli. A mai mér­legeléstől lügg, hogy Zdražila olimpiai bajnok eddigi súlycsoportjában tndul-e az Európa-bajnokságon, vagy pedig a magasabb súlycsoportban. A magyarok az Európa-bajnokságon mind a hét súlycsoportban indítják versenyzőiket. Ezek a következők: Föl­di. Nagy Róbert, Huszka, Tóth, Veres, Nemesányl és Ecser. HAMBURG: SAKKCSAPAT EB A sakkcsapat Európa-bajnokságért ma kezdődik a küzdelem Hamburg­ban. Résztvevők: Szovjetunió, Jugoszlá­via, Magyarország, Románia, az NSZK és Hollandia. A Szovjetuniót és Ju­goszláviát felmentették a selejtezők alól, a döntőbe került további négy csapat pedig a selejtezőkből került ki győztesen. Az Európa-bajnokságot 10­es csapatok küzdelme dönti el. A hat résztvevő kétfordulós körmérkőzést vív egymással. Az Európa-bajnokságot vé­dő szovjet válogatottban szerepel Pet­roszjan világbajnok, Botvlnnyik és Szmlszlov exvllágbajnok ls. Ezzel szemben hiányzik a csapatból Geller, Szpasszkij, Tal és Keresz. A hat részt vevő ország között szere­pel a legutóbbi Tel Avlv-1 sakkollmpia első négy helyezettje. A csapatokban — a nevezések szerint — 25 nemzet­közi nagymester képviseli országa szí­neit. A magyar együttesben Portisch Szabó, Bllek, Lengyel és Barcza visel nagymesteri címet. Magyarországnak egyébként — a sorsolás szerint — Ju goszlávla az első, s az NSZK a máso dik ellenfele. A Long Beach-I nemzetközi atlétikai versenyen Ludvik Danék amerikai por­tyájának eddigi legjobb eredményét érte el. Kezéből 64.33 cm-re szállt a diszkosz és mindössze 22 cm-rel ma­radt el saját világrekordja mögött. A verseny remek küzdelmet hozott, Jav Silvester, aki a második helyen vég­zett, 63,16 cm-es dobással új amerikai csúcsot állított fel. (Az eddigi ameri­kai csúcsot A1 Oerter olimpiai bajnok tartotta, 62,94 cm-rel.) A harmadik helyen Rink Babka végzstt 60,41 cm-es dobásával. A MAGYAR NB I. ESEMÉNYE Pécs—Komló 1:1 (0:0). Komló. Gól­szerzők: Szigeti, illetve Kincses. A Baranya megyei „rangadón" mind­két csapat nagyon Jól, szemre tetsze­tősen játszott. A pécsiek a kapu előtt veszélyesebbek voltak, azonban a mér­kőzést eldöntő gólt nem sikerült meg­szerezniük. Ezen a mérkőzésen sikerek­ben gazdag tavaszi Idénytől vettek bú­csút a pécsi csapat játékosai. Labdarúgó NB I táblázata: 1. Ferencváros 10 8 3 1 21:10 15 2. Budapesti Honvéd 12 6 3 3 22:11 15 3. Pécs 13 6 3 4 16:11 15 4. Üjpestt Dózsa 11 7 0 4 26:14 14 5. Vasas 11 5 4 2 19:11 14 6. Csepel 12 5 3 4 20:14 13 7. MTK 12 4 5 3 15:14 13 8. Győr 11 5 2 4 10:10 12 9. Tatabánya 12 3 6 3 10:12 12 10. Űzd 12 4 2 6 13:25 10 11. Dorog 12 3 3 S 10:19 9 12. Salgótarján 12 1 6 5 8:18 8 13. Szeged 11 2 3 6 7:16 7 14. Komló 12 3 1 8 10:21 7 BIZTOS ČH GYŐZELEM ČH KOSICE-SLÁVIA BRATISLAVA 6:2 (1:0, 1:1, 2:0, 2:1) Mérsékelt teljesítmény Is elég volt ahhoz, hogy a CH együttese biztos győzelmet arasson a bratislavai Slávia felett. A gólok közül Rajnovský (2), Stola n, Sokol, Cop II. Lackner, Illet­ve Schmuck K. és Schmuck M. egyet­egyet szerzett. Ezt a bajnoki mérkőzést 400 néző előtt Téglássy vezette. (tä) A vízilabda-liga első fordulójának további eredményei: Bohemians Praha—Slávia Plzeň 2:3 (1:0, 1:1, 0:2, 0:0). Motorlet Praha—Chemička Üst! 2:0 (0:0, 1:0, 1:0, 0:0). A SPORTFOGADÁS HÍREI A ŠPORTKA 23. hetének nyerőszámai: 3 13 15 22 45 48 Prémiumszám: 44. A 12 találatos SAZKA szelvény: A 12 találatos SAZKA-sielvény 1. 2. 3. 4. 5. 8. 7. a. 9. 10. 11. 12. 11221121X 1 X 1 Ax I. liga állása 1. Sparta 24 17 6 1 54:19 40 2. Prešov 25 14 3 8 32:21 31 3. Ostrava 24 11 5 8 42:29 27 4. Trenčín 25 12 3 10 45:32 27 5. Košice 24 10 7 7 33:31 27 6. Slovan 24 7 12 5 34:25 26 7. Slovnaft 24 9 7 8 22:21 25 8. Teplice 24 12 1 11 29:43 25 9. Dukla 24 8 8 8 32:23 24 10. Trnava 24 a 6 10 31:34 22 11. Brno 25 6 10 9 17:26 22 12. Bohemians 24 S 7 12 28:38 17 13. Kladno 24 B 5 13 30:41 17 14. Otrokovice 25 2 6 17 19:65 10 Hétfő, június 7. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Arsene Lupin contra Arsene Lupin (francia) 15.45, 18.15, 20.30, SLOVAN: Paula Gautlva (argentin) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: A tárgyalás (angol) 10, 12.45, 15.30, 18.15, 21, METROPOL: L alakú szo­ba (angol) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČ­NÍK: Falu a folyó mellett (holland) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Hamlet I —II. rész (szovjet) 15.45, 19.30, NIVY: Kis vi­lág hőse (angol) 17.30, 20, HVIEZDA (kertmozi): Kis világ hőse (angol) 20, DUKLA: Old Shatterhand (NSZK) 15.30, 18, 20.30, VÁRUDVAR: A nagy föld I—II. rész (amerikai) 20, PALACE: Vörös gyík (cseh) 22, MIER: 90 perc meglepetés (cseh) 16.30, 19. OBZOR: Vörös tinta (magyar) 18, 20.30, PARTIZÁN: A Hang­verseny a gyilkosnak (NDK) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Koílce): SLOVAN: L alakú szoba (angol), TATRA: Limonádé Joe (cseh), PARTIZÁN: Lázadás (mexi­kói), OSMEV: Bilincsek (bolgár), DUK­LA: Fatima (szovjet). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Az örvény (19), HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ: Malom (19), Oj SZÍNPAD: My fair Lady (19.30). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: Ezer­egy éjszaka, HOLNAP: Nabucco (19). ÜDÜLŐ- ÉS KULTÜRPARK 22.00: Tár­sasest. A TELEVÍZIÓ MOSORA BRATISLAVA: 18.00 Tv-érdekességek. 18.30: Tv-dokumentumfilm Nyltra múltjá­ról és jelenéről. 19.00 TV Híradó. 19.30 Frank D. Gilroy: Büszkeség kérdése, tv­játék. 20.40 Jugoszláviai képeslapok 21.10 Galéria: Az ifjúságról. 21.45 TV Híradó. Általában sűrű felhőzet, sok helyütt futó esők. A délutáni órákban zivatarok is várhatók. Éjszakai hőmérséklet 8—13, nappali hőmérséklet 16—20 fok. Gyönge szél. A West Ham United csapata, amely a Kupagyőztesek döntőjében 2:0 arányban legyőzte a München 1860 együttesét: (Álló sor balról) Kirkup, Sealey, Standén, Boöre, Boyce és Brown (guggolnak) Peters, Hurst, Sisson és Dear. (CTK felvétele) A žilinaiak az I. liga küszöbén Jednota Žilina-Lokomotíva Košice 4:1 (3:1) Jednota Žilina—Lokomotíva Košice 4:1 (3:1). Žilina, 11 000 néző. Játékve­zető: Valeš. Gólszerzők: Palivec (2), Paták, Pažický, illetve Scherer. Remek küzdelmet és kitűnő Játékot hozott a II. liga rangadója. A csatá­rok nem fukarkodtak a lövésekkel, amelyek záporoztak a két kapura. Már az első percben vezetéshez ju­tott a hazai csapat. A košicei védők szabálytalankodtak a büntető területen belül és a játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A bün­tetőrúgást Paták biztosan lőtte a háló­ba. A žillnaiakat fellelkesítette az el­ső gól és továbbra ls fergetegesen tá­madtak. A 12. percben erőfeszítéseiket siker koronázta, és Palivec révén kettőre emelték góljaik számát. A koälceiek rendezték soraikat és több veszélyes támadást vezettek. A 22. percben Scherert buktatták a tizenhatoson belül. A játékvezető ezút­tal ls a tizenegyes pontra mutatott, és Scherer megbízható ítéletvégrehaj­tónak bizonyult. A gól után ismét a žilinaiak vették át a játék irányítását és a 40. percben Pažický szabadrúgása a vendégcsapat hálójában kötött ki. A második félidőben a Žilina! csapat a kétgóiós vezetés tudatában maga­biztosan Játszott, és kezében tartotta a mérkőzés irányítását. A csúszós, sá­ros talajon némiképp < esett a játék színvonala, de a mérkőzés végső ki­menetele egyetlen pillanatra sem volt kétes. A 30. percben Pažický jó labdát adott Pallvecnek, a vendégcsapat vé­delme elaludt s a csatár megszerezte csapata negyedik gólját. A lelkes szurkolók a mérkőzés után a vállukon vitték le a hazai csapat Játékosait, akik a rangadón aratott győzelmükkel a II. liga élére kerültek és minden valószínűség szerint Jövőre az I. ligában kergetik majd a kerek bőrlabdát. A II. liga C-csoportjának további eredményei: Kablo Topoľčany—TJ Nové Zámky 2:0 (1:0) Topoľčany, 1200 néző, Játékvezető Kolarczyk. A hazai csapat góljait Král és Farkaš szerezte. Iskra Púchov—Dukla Komárno 1:1 (0:1) Púchov, 700 néző, játékvezető Pav­lovlč. A vendégcsapat vezető gólját a 10. percben Dano rúgta, míg a hazaiak részéről Diabei a 65. percben büntető­rúgásból egyenlített. TŽ Tfinec—Hradec Králové 0:0 Mély talajon izgalmas küzdelmet ví­vott a két csapat. A rendkívül sport­szerű körülmények között lejátszott mérkőzésen mindkét kapu többször forgott veszélyben, azonban gólt egyetlen játékosnak sem sikerült sze­reznie. SZÉP BEMUTATÓ ZVOLENBEN Nagyszabású testnevelési seregszem­le színhelye volt vasárnap a zvolení Lokomotíva stadionja. A járási Spar­takiád 10 gyakorlata keretében 5850 tornász mutatta be tudását és felké­szültségét. A nézőtéren több mint 3000­en foglaltak helyet és lelkesen ünne­pelték a fiatalok bemutatóját. A hűvös és esős Időjárás ellenére a fellépések jó színvonalon mozogtak. A járásban összesen 10 000-en ismerkedtek meg a spartakiád gyakorlatokkal és közülük a legjobbak mutatták be vasárnap tu­dásukat. A Prágában sorra kerülő III. Országos Spartakiádnn 600 tornász fog­ja képviselni a zvoleni járást. Csak hátrányát hozta be a Ferencváros A harmadik mérkőzés is Budapesten lesz Ferencváros—Manchester United 1:0 (1:0) A Népstadionban mintegy 60 000 né­ző előtt a két csapat a következő fel­állításban vette fel egymással a küz­delmet: Ferencváros: Géczl — Novák, Mátrai, Horváth — Juhász, Orosz — Fenyvesi II., Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Manchester United: P. Dunne — Brennan, Foulkes, A. Dunne — Crerand, Stiles — Conelly, Charlton, Herd, Law, Denis. A haz^i csapat a közönség fergete­ges biztatása közben nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. A 3. perc­ben Fenyvesi Il-t az ötösön buktatták, de a játékvezető nem adott büntetőt. A másik oldalon Herd hagyott ki nagy helyzetet. A ferencvárosi csatárok előtt sok helyzet adódott, de körül­ményeskedtek. A 18. percben Géczl rosszul futott kl, de szerencsére Mát­rai menteni tudott. A mély talajon a nagyerejű szél megnehezítette a labda Irányítását, s ezért sok volt a pontat­la n átadás. Ezen a téren a ferencvá­rosi fiúk követtek el több hibát. A 21. percben Rákosi hatalmas bombáját véd­te az angol kapus. Nyomban utána Orosz távoli lövése is a kapus zsák­mánya lett. A 22. percben a tizenegyes pontnál az egyik angol játékos sza­bálytalankodott, de a játékvezető ti­zenegyes helyett közvetett szabadrú­gást Ítélt, amely kihasználatlan ma­radt. A 36. percben Herd elől kifutás­sal mentett Géczl. A Ferencváros szor­galmasan támadgatott és a 40. percben Rákosi mintegy 25 méterről leadott lö­vését a kapus védte. Közvetlenül szü­net előtt Fenyvesi II. beadásába az egyik védő kézzel nyúlt bele, s a meg­ítélt tizenegyest Novák értékesítette. Szünet után a Ferencváros tovább támadott. Rákosi nagy lövése az 50. percben alig kerülte el a kaput. Utána Varga lőtt a kapu mellé. Az 57. perc­ben Géczl rosszul indult ki egy szög­letrűgásra, de szerencséjére Law fe­jese az ölébe hullott. A 60. percben Albert ugrott ki nagy helyzetben, de lövése nem sikerült. A 69. percben Crerand leütötte Oroszt, aki azonnal elégtételt vett a sérelemért és a Játék­vezető mindkettőjüket kiállította. Rá­kosi lövéssel próbálkozott, de a kapu közepébr tartó labdát a kapus bizto­san menteíte. A 75. percben Fenyvesi II futtában gyengén lőtt, a kapus men­tett. A 84. percben Albert szorongatott helyzetben a kapu mellé fejelte a lab­dát. Ezután már csak küzdelem folyt a pályán és az angolok jól tartották a labdát. A találkozó után, mivel a két mér­kőzés összesített eredménye 3:3 volt, a két csapat vezetőinek jelenlétében sorsolással kellett eldönteni, hogy me­lyik pályán játsszák a harmadik, a továbbjutás sorsát most már végképp eldiintő mérkőzést. A budapesti zöld­fehéreknek a találkozón nem volt sze­rencséjük, de ezúttal Fortuna mellé­jük pártolt és Budapest lesz az újabb összecsapás színhelye! A nagy találkozó vérbeli Kupa-küz­delmet hozott. A mély talajon nehezen érvényesült a Ferencvárosi csatárok nagy technikája, s az angol védelem rendszerint Idejekorán tudott rombol­ni. A ferencvárosi védelemben Géczi eléggé bizonytalanul védett. Novák lassúnak bizonyult. A védelem leg­jobbja Mátrai volt, de Horváth Is meg­tette a magáét. A fedezetpár Jól küz­dött, s közülük Orosz átadásai voltak pontosabbak. A Ferencváros-Jobbszárny vegyes benyomást keltett. Fenyvesi II hosszú szünet után került a csapatba és nem sok vizet zavart. Vargát kemé­nyen választották el a labdától. Albert Jól Játszott és osztogatott. Rákosi az angolok elleni szokásos Jó Játékát nyújtotta, csupán lövései nem sikerül­tek. Fenyvesi dr. az ötösfogat balszé­lén megtette a magáét. Az angol csapatban a védelem nagy munkát végzett. Meglepetésre a kapus P. Dunne nagyon jól védett. A védő­hármasból Foulkes emelkedett kl. A jobbik fedezet Stiles volt. A csupa nagy névből álló csatársorban Law, Charlton. Conelly, Herd és Denis volt a sorrend. A Népstadlion közönsége tehát újra alkalmat kap, hogy hallatlanul izgal­mas mérkőzés szemtanúja lehessen és végre szeme láttára eldűljön, ki lesz Juventus döntőbeli ellenfele. (Za) £-21*51333