Új Szó, 1964. szeptember (17. évfolyam, 243-272.szám)

1964-09-14 / 256. szám, hétfő

/ Négy fronton : 2 győzelem — 2 vereség LENGYELORSZÁG-CSEHSZLOVÁKIA 2:1 (1:1) Szombaton és vasárnap négy fronton találkoztak a csehszlovák és lengyel vá­logatott labdarúgók A Lengyelországban mngrenriezBtt két mérkőzés a lengye­lek. a Csehszlovákiában lebonyolított találkozók pedig a csehszlovákok győ­zelmét hozták Igy a mérlegen 2 győzelem és 2 döntetlen szerepel, a gólarány pedig 6:5 Csehszlovákia javára. A négy találkozó kiizül a legjelentősebbet, a hivatalos országok közötti küzdelmet a lengyelek nyerték meg, 16 év után Is­mét sikerült legyőzniük a csehszlovák válogatottat. Ez volt a lengyelek máso­dik győzelme a csehszlovákok felett. A négy találkozóról az alábbi jelentéseink számolnak be: (-za-J —> Varsóban mintegy 50 000 néző előtt, Mihalescu román játékvezető síp­jelére a következő felállításban lépett pályára a két együttes: LENGYELORSZÁG: Szymkowiak. Szce panskí, Oslizlo, Spiewak — Bazan, Grze gorczyk — Banas, Pol, Brychcy, Luban ski, Liberda. CSEHSZLOVÁKIA: Schrojf — Lála, Po pluhár, Pohünek — Pluskal, Masopust — Pospíchal, Scherer, Hrdlička, Maink, Va­cenovský. SZÉLLEL SZEMBEN KEZDTÜNK Erős széllel szemben tndítctta el Hrd­lička a labdát, s az első percek során a két 16-os között hullámzott a játék. Lövést csak a 10. percben láttunk, de Pol bombája elsüvített Schrojf kapuja fölött. Válaszul Lála tört előre és mint­egy 18 m-es lövése elzúgott a kapu mellett. Újra a mieink veszélyeztettek és Hrdlička nagy lövése a jobb felső sarok felett suhant el. Nyomban utána nagy kavarodás támadt a 16-osunknál. Lu­banski lefutotta Pluskalt, s a kifutó Schrojf üggyel bajjal mentett szögletre. Lubanski a 21. percben hatalmas bom­bát eresztett meg. de kapunk őre a he lyén volt. Egy perc múlva újra Luban­ski ugrott kt de a bal kapufa mellé lőtt. SZIGORÜ 11 GYORS EGYENLÍTÉS A 25. percben Pol viharzott a kapunk felé. Pohünek meglökte és a játékvezető tülszlgorúan büntetőt ítélt. Pol nem hi­bázott. A gól felrázta a csehszlovák együttest. A 28. percben Scherer a bal­oldalon vezette a labdát. Beadása az ötösön pattogott. A védők nem tudtak közbeavatkozni és a jókor érkező Mašek a hálóba kotorta a labdát. TÖBB KEMÉNY SZERELÉS, , S AZ ELSŐ CSERE A szélvészgyors Lubanskit Pospíchal megrúgta. Előbb a partvonalon túl ápol­ták; majd helyette Faber jött be. A 30. percben Masopust Jó lövését védte Szym­kowiak. Pol az ellentámadás során há­rom embert ls kicselezett, de a befeje­zése nem volt ,6. Ezekben a percekben Itt is, ott ís néhány kemény „betartás" rontott a játék szépségén. Ilyen volt Pospíchal elgáncsolása a lengyel 16-os sarkánál. Amolyan „kölcsön kenyér visz­szajár"' jellege volt. — Még Brychcy jó kiugrása, valamint további két formás, egyérlntéses lengyel támadás volt az ez első félidő említésre méltó eseménye. A HÁTSZÉL SEM SEGÍTETT Szünet után a lengyelek széllel szem­ben is nagy iramot diktáltak. Az 52. percben Liberda remekül ugratta ki Polt, aki nem hibázott: 2:1. Ellentámadásaink során Sczepanskl megrúgta Pospíchalt, majd Vacenovský szép lövését védte a lengyel kapus. Az 55. percben Hrdlička előtt nyílt jó helyzet, de a kapu fölé lőtt. ÚJABB, VEGLEGES LENGYEL ERŐSÍTÉS Ezután a lengyelek szinte teljesen át­vették a játék irányításét Fedezeteik uralták a mezőnyt és a csatársoruk egy­két húzással a csehszlovák 16-osnál ter­mett. A 70. percben Banas lövése a jobb alsó kapufáról pattant a mezőnybe. A 79. percben a meglehetősen bizonytalan Po­hüneket Tichý váltotta fel. A lengyelek­nél az első félidőben beállt Fabert Lent­nerrel cserélték fel. Néhány perc múlva Hrdlička is lejött a pályáról és Medvlct állt be helyette. A csehszlovák csapat most már láthatólag legalább az egyen­lítés megszerzésére törekedett. Még Plus­kal ls gyakran elől tanyázott, de Med­vií, majd Mašek lövései a kapus zsák­mányává lettek Illetve célt tévesztettek. * * * A győztes csapat különösen szünet után uralta a mezőnyt. Legjobbjai Scze­panskl. Gregorczyk, Brychcy és főleg Pol voltak. A csehszlovák együttes ezúttal nem volt egységes csapat. Schrojf, Lála, Po­pluhár és Masopust megtette a magáét, de a támadósor játéka sok kívánnivalót hagyott maga után. Pohünek bemutatko­zása nem volt sikeres. Hrdlička a me­zőnyben elég jól mozgott, de a kapura Véget ért a magyar labdarúgó-bajnokság Még nincs itt az ősz és már befejeződött a magyar labdarúgó-bajnokság őszi idénye is. A bajnoki címet a budapesti zöld-fehérek szerezték meg, míg a de­breceniek és a diósgyőriek kiestek az első osztályból. Az utolsó forduló eredményei: Ferencváros—Győr U:0 Az első félidőben Jobbára a két 16-os között folyt a Játék és a vendéglátó csa­pat láthatólag a támadás építésére fek­tette a fősúlyt. Szünet után fokozódott a ferencvárosi fölény, de a befejezések­kel mindig baj volt. }ók: Novák Mátrai, Dalnoki. Perecsi, Orosz, Rákosi és Varga illetve Tóth (a mezőny legjobbja). Palotai Máté, Orosz és Takács. Á mintegy 70 000 főnyi kö­zönség a mérkőzés után óriási ünneplés­ben részesítette az új bajnokcsapatot. Vasas—MTK 6:2 (1:1) A 15:2-es szögletarány is híven mutat­ja, hogyan alakult a mérkőzés. Az első félidei lagymatag játék után a Vasas rá­kapcsolt és legjobb napjaira emlékez­tető játékkal aratta gólzáporos győzel­mét. Góllövők: Puskás (4), Machos és Nell illetve Kántor és Nagy 11 esből. jók: Mészöly, Berendi, Puskás és Ma­chos illetve Keszei. Szeged- Dózsa 3:5 (1:4) Az üjpestiek az első félidőben nagy­szerűen Játszottak czünet után a hazat csapat is Játékba lendült, de már csak szépíteni tudott az eredményen. Góllövők: Nemes és Hajós (2) illetve Lenkei, Göröcs, Bene, Ktiharszki és Stád­Ier. )ők: Dezsőfi, Reményik és Hajós Illet­ve Borbély, Sóvári, Káposzta, Színi és Stádler. Dorog—Komló 3:1 (1:0) Mérsékelt iramú Játék folyt az első félidőben, de a ,hazai csapat ekkor is többet támadott. A Dorog szünet után is folytatta határozott játékát és megérde­melten győzött. Góllövők: Monostori, Szuromi ás K. Szűcs. Illetve Nagy B. Jók: Ilku, Lakat. Sztlcs és Szuromi il­letve Balogh, (ózsa B. Pécs—Debrecen 1:1 (0:0) A hazai csapat jóval többet támadott s mégis örülhetett az egyik bajnoki pont­nak. Góllövők: Dunai II. illetve Varsányi II. Jók: Jakab, Nagykaposi. Gazsó és Varsányi II. illetve Danka. ' Légrádi és Dunai II. Diósgyőr—Honvéd 1:1 (1:1) A hazai csapat kitűnő Játékkal rukkolt ki és nagy fölényére mi sem Jellemzőbb, minthogy ötször találták el csatárai a kapufát. Ráadásul Kiss egy 11-est szin­tén a kapufának rúgott. Góllövők: Szucsányi, illetve Tichy. Jók: Tamás, Szigeti, Sikora illetve Ta­kács, Dudás, Marosi és Vági. Csepel—Tatabánya 2:3 (0:1) Hetven percig sima mérkőzésnek lát­szott. A Tatabánya biztosan szerezté meg 3:0 arányú vezetését, azután a ha­zalak rákapcsoltak és nem sok hiány­zott az egyenlítéshez. Góllövők: Szepesi (2) és Csernai illet­ve Faludi (2). Jók: Kalmár és Kalló illetve Gelei, Tö­rőcslk és Szepesi. A MAGYAR NB VÉGEREDMÁNYE 1. Ferencváros 26 19 3 4 58:27 41 2. Bp. Honvéd 26 17 4 5 62:31 38 3. Tatabánya 26 13 8 5 49:28 34 4. Győrt ETO 26 12 9 5 38:25 33 5. Újpesti Dózsa 26 14 5 7 53:38 33 6. Bp. Vasas 26 12 7 7 42:31 31 7. MTK 26 11 5 10 42:47 27 8. Dorog 26 7 9 10 31:33 23 9. Csepel 26 9 2 15 30:42 20 10. Szeged 26 6 8 12 33:47 20 11. Pécsi DÓZSÍ 26 4 10 12 29:37 18 12. Komló 26 5 8 13 20:49 18 13. Debrecen 26, 5 4 17 26:54 14 14. Diósgyőr 20 4 6 17 14:38 14 a férfi egyest Starkie volt a nők legjobbja Tegnap szeles, hűvös Időben fejezték be a Bratislava város vándordíjáért kiírt teniszversenyt. A férfi egyes döntőjére mintegy 1200 főnyi közönség gyűlt ösz­sze. A férfi egyesben a várt nagy küzde lem elmaradt. Gulyás a kolumbiai Ál varezt 6:3, 9:7, 6:1 arányban legyőzte Csupán a második játszmában volt küz­A SPORTFOGADÁS HÍREI ŠPORTKA: 5, 10. 11, 12, 28, 38. Prémiwmszám: 32. SAZKA: 123456789 10 11 12 1 I 2 I i i 1 1 1 1 1 1 nem volt veszélyes. Pospíchalt kemény eszközökkel tartották sakkban, míg Scherer nem jutott lövéshez. Vacenovský úgyszólván nem ls számított csatárnak és balszélre való állítása enyhén szólva melléfogás volt. Mašek legalább egy helyzetet váltott góllá Tichýnek és Med vidnek nem volt elég ideje ahhoz, hogy Játékban lendülhessen. IFJÚSÁGIAK: Csehszlovákia— Lengyel­ország 2:1 (0:1). játszották Košicén. 1000 néző előtt. Vezette: Sóss (Magyarország). A mérkőzés előtt vihar vonult el a város felett, amely nemcsak a pályát tette nehézzé, csúszóssá, hanem a né­zők nagyrészét is elriasztotta. A lengyel fiatalok alkalmazkodtak jobban a talaj­hoz, s már a hatodik percben megsze­rezték Kravczik Jobbszélső révén a ve­zetést. A csehszlovák csapat fokozato­san feljött, s megszüntette a lengyelek mezőnyfölényét. Gólt azonban csak szü­net után ért el, amikor Kuna beadásá­ból Polák a hálóba fejelt. Hat perccel később egy beívelt szügletrúgás után Berka érte el a győztes gólt. Tizenkét perccel a befejezés előtt a játékvezető egy-egy játékost kiállított. A csehszlovák csapat Lorencz — Zduba (Porš), Staž­kov, Trkovský — Befka, Zadák, Solčany, Polák, Svoboda, Maŕik, Kuna összeállí­tásban szerepelt. JUNIOROK: Lengyelország—Csehszlová­kia 1:0 (0:0). Játszották Lodzsban, 8000 néző előtt. Játékvezető: Dumitrescu (Ro mánia). Nem valami színvonalas, jó mérkőzést láthatott a lengyel közönség. A lengyel együttes gyorsabb volt és támadásait is ötletesebben szőtte. A csehszlovák csa­pat széteső játékot produkált, s cs^k az elő télidőben felelt meg úgy-ahogy. Ekkor Gáborík két nagy helyzetet ha­gyott kihasználatlanul. A csehszlovák csatársor egyébként teljesen csődött mondott. Az egyetlen gól három perccel a befejezés előtt esett, s azt a mezőny legjobbja Szoltysik középcsatár érte el. A csehszlovák csípat ebben az összeállí­tásban szerepelt: Venci—Kolár. Zlocha, Cmarada—Svarc, Plass (Dyba) — Veselý (Strune), Nedorast, Morávek, Gaborlk, Kabat. MÁSODIK VONAL: Csehszlovák olim­piai válugatott—Lengyelország B 3:1 (1:1). Játszották Brnóban 10 000 néző előtt. Vezette: Osiac. A 10. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Zmijewski góljával, amire a 23. percben Vojta válaszolt. Szünet után a csehszlovák csapat Mráz (51. perc) és Cvetler (76. perc] révén biz­tosította győzelmét. Az olimpiai válogatottnak ez volt a főpróbája toktól szereplése előtt. Az oirmpiára utazó játékosokat kedden je­löli ki a CSTSZ Központi Bizottsága. A~ brnól mérkőzés megfelelt a vára­kozásnak, mivel az. olimpiai csapat nem­csak megérdemelt győzelmet aratott, ha­nem — főleg a második félidőben — Jó játékot is produkált. am FILM delem és Alvareznek az 5:4-es, valamint a 7:6-os állásnál szett labdája volt. Gulyás sokkal mozgékonyabb volt és lé­nyegesen többet Járt a hálóhoz. Sok­szor elütötte a labdát Alvarez mellett, s Jónéhány ejtése is sikerrel Járt. A női egyesben az angol Starkie 6:3, 6:0 arányban legyőzte az osztrák Schus­tert. Ez a találkozó meglehetősen ala­csony színvonalú volt. A mozgékonyabb és az ütésnemeket jobban váltogató és alkalmazó angol lány megérdemelten győzött. A férfi páros küzdelme a Gulyás, Ko­máromi pár győzelmét hozta Böhm és Jelinek ellen 6:4, 6:3 arányban. Gulyás fáradt volt már és Komáromi még érez­te rándulását. A vegyes páros döntőjében Stewart és Starkie 6:4, 3:6, 6:3 arányban győzött a Šafárik, Sonská kettős ellen. (iá) Hétfő, szeptember 14. FILMSZINHA/.AK lBratt»lo«a|. HVIEZ­DA: Hét b4tor smber (amerikai) 15 30 19, SLOVAN: Válás nem lesz (lengy.l 15.30 18, 20.30, PRAHA: Római vakáció (USA) 4s Édes éjszakák (olasz) 10.30, 16, 19.30, METROPOL: Dr. Hegel paclease (cseh) 15.30, 18, TATRA: Ausztrá­llal vőlegény (lengyel) 15.45. 18.15, 20.45, POHRANIČNÍK: Fehér cethal (USA) 15.45, 18.15, 20.45. PALACE: Vala­ki szereti a bonyodalmakat (USA) 22, HVIEZDA (kertmozi): Hát bátor ember (USA) 20. VÁRUDVAR: Epekelő szerelmes (francii) 20, MIER: Csodák múzeuma (cseh) 16.30, 19, OBZOR: Ünnepi kirán­dulás (olasz) 18, 20.30, PARTIZÁN: Harry és szolgája (dán) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): ŰSMEV: Ausztrállal vőlegény (lengyel), PARTI­ZÁN: Arsene Lupin (francia), KERTMO­ZI: Csodálatos vagy, lűlla (osztrák­francia), SLOVAN Valaki szereti a bo­nyodalmakat (USAJ. TATRA: Lesi kapi­tány (jugoszláv), DUKLA: Kölyök (ma­gy"). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZlNHÁZ: Traviata (19), HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ: A csillagszemű asszony (19), ÚJ SZÍNPAD Amikor Rómában vasárnap van (19.30). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: Párizsi élet, HOLNAP: Hattyúk tava. Magyar Területi Színház, Bratislava: A csillagszemű asszony (19). A CSSZBSZ Háza Bratislava: 16.00: Büszkeségein a hivatásom, beszélgetés. Szolgálati kötelességének teljesítése köz­ben, szovjet film. 19.00: Időszerű nem­zetközi kérdések. Az első trolibusz, film. A TELEVÍZIÓ MOSORA BRATISLAVA. 17.40: Utazás a Föld kö­rül: Svédország. 18.10: Harcban a víru­sok ellen. 18.30: Érdekességek a brnói nemzetközi vásárról. 19.00: TV Hírsdó. 19.30 : 89 gól Chilében. Filmriport az 1962-es labdarúgó VB-ről. 21.00: Az em­ber. a szépség alkotója. Bizánc képzőmű­vészete. 21.30: TV Híradó. Felhős Idtf, többfelé eső. Csökken a hőmérséklet. Éjszaka 7—11 fokra, nap pal 16—19 fokra emelkedik a hőmérő higanya. A Duna menti síkságon élénk, a hegyekben erős északi, északnyugati szé!. A szovjet úszóbajnokság során a 200 m-es gyorsúszásban Belic Gejman 2:03,4 perccel új országos csúcsot állított lel CTK felv, AIX noi kosáriabdo EB nagyszerű lopja — Munkatársunk telefonjelentése ­A IX. női Európa-bajnokság küzdelmei lassan véget érnek. Szombaton délután három mérkőzést játszottak. Meglepetésnek számít a lengyelek magyarok feletti fölényes győzelme. A bolgár—román és a szovjet—csehszlovák találkozó a vá­rakozásnak megfelelően ért véget. Véglegessé vált tehát, hogy az első és má sodik helyért a szovjet és bolgár, a 3. és 4. helyért pedig a csehszlovák és román együttes küzd. Az idei EB négyes döntőjébe tehát a perui világbajnokság el­ső három helyezettje jutott, ami hűen visszatükrözi az európai csapatok jelen­legi erőviszonyát. De mit láttunk a mérkőzéseken? ségiinket. Bár a csapat nincs olyan for­mában, mint Peruban volt. mégis bízom benne, hogy a soron következő mérkőzá seken sikerül a románokat legyőznünk és megszerezzük a bronzérmet. Jugoszlávia—Magyarország 56:49 (28:18) Az Európa-bajnokság utolsó napja teg­nfep délelőtt a Jugoszlávia—Magyaror­szág mérkőzéssel kezdődött. A magya­rók enervált csapat benyomását keltet­ték. A játékosok bágyadtan mozoglak, tá­madásaikban nem volt kellő lendület és a jugoszlávoknak, akiket a magyarok a csoportmérkőzések során már legyőz­tek, ezúttal sikerült visszavágniuk A Ju­goszlávok :endületesen kezdtek, nagy becsvággyal vetették magúkat küzdelem­be és az első 20 percben 10-pontos előny­re tet(ek szert. A találkozó utolsó per­ceiben rövid időre fellángolt a magyar csapat, de erejéből csupán szépítésre tellett, a vereséget megakadályozni már nem tudta. Így csupán a 8. helyen vég­zett. Lengyelország—NDK 49:41 (23:23) A délelőtt második mérkőzésén az NDK és Lengyelország együttese lépett pályá­ra, hogy megküzdjön az értékes ötödik helyért. Fej-fej melletti küzdelemben az első félidő döntetlen eredményt hozott, szünet után ugyan a lengyelek legjobb­jai kipontozódtak, mivel azonban a né­metek legjobb helyzeteiket rendre ki­hagyták, sőt a büntetőket sem értékesí­tették, biztos vereséget szenvedtek. így a lengyelek az EB-n a nem lebecsülendő ötödik helyen végeztek. A 3. hely sorsát eldöntő mérkőzésen Csehszlovákia 68:47 (34:24) arányban győzött Románia ellen. Együttesünk legsikeresebb kosárdobói Brožová (18) és Jošková (15) voltak. A legyőzöttek legeredményesebbje Rast­vlta volt 18 kosárral. Kollár József 100 m-es világcsúcs: 52,9 mp - Goltwaľes A budapesti magyar—francia úszóvia­dal második napján a francia Gottwal­les 52,9 mp-t úszott a francia 4X100 m-es gyorsváltó első tagjaként, s ezzel megdöntötte e táv világcsúcsát. A fran­cia váltó egyébként 3:39,2 p eredmény­nyel győzött, s ezzel Európa-csúcsot ja­vított. A világcsúcsot az amerikalak tart­ják 3:36,1 p idővel. A magyar váltó 3:41,5 p eredményt ért el, amely új ma­gyar csúcs. Lengyelország—Magyarország 66:50 (32:23) Magyarország együttese a románoktól elszenvedett vereség után nem tudott magára találni. Bebizonyosodott ez a lengyelek ellen ts, akik az első félidő­ben 9-pontos vezetésre tettek szert. Szü­net után még növelték előnyüket és biztosan győzték le az esélyes magya­rokat. Bulgária—Románia 86:44 (28:23) A bolgárok ezen a mérkőzésen is bi' zonyságot tettek arról, hogy ők az egye­düllek, akik méltó ellenfelei lehetnek a szovjet válogatottnak és egyáltalán nem a véletlennek köszönhetik döntőbe Jutásukat. Ezen a találkozón is formás akciókat vezettek, jól dobtak kosárra és már az első félidő végéig ötponto-s előnyre tettek szert, bár ekkor a' romá­nok még időnként tartották a lépést a bolgárokkal. Szünet után azonban ki­domborodott a bolgár játékosok nagyobb tudása és fölényes győzelmet arattak. Szovjetunió—Csehszlovákia 63:43 (33:21) A nap legérdekesebb találkozójára az esti órákban került sor. A csehszlovák csapat tagjai — amint ezt a mérkőzés előtt megígérték — teljes erőbedobással küzdöttek. Azonban minden igyekezetük kárba veszett, mert az első percekben legalább öt „ziccer"-t kihagytak. Nem csoda, hogy a szovjetek szerezték meg a vezetést, fokozatosan elhúztak és a második félidőt már 12-pontos előnnyel kezdték. Szünet után sem változott a játék ké­pe. A szovjet válogatott kitűnően ját­szott, magassági fölényét jól kihasználta, a játékosok pontosan dobtak kosárra. Ezt viszont nem mondhatjuk el a cseh­szlovák együttes tagjairól. A szovjet együttes győzelme teljesen megérde­melt. Dr. Miroslav Kríž edző úgy nyilatko­zott a mérkőzésről: „Sajnos, ezen az Európa-bajnokságon lányainknak nem megy a kosárra dobás. A szovjetek el­leni mérkőzésen még nagyobb hibaszáza­lékkal dobtak, mint a bolgárok ellen. Mit sem használ, ha a lepattanó lab­dákért folyó harcban nem maradtak alul. Nem használt, hogy a küzdőszel­lem jó volt, ha nem tutdák a kosárba juttatni a labdát. Sajnos, éppen Vec­knvá és lošková. a legrutlnosabb a leg­több tapasztalattal rendelkező két játé­kos mondott csődöt. A fiatalok közül lindrová, Richterová és Holková nyáj tották a legjobb teljesítményt. Bármeny­nyire is fájó. be kell Ismernünk, hogy nem a szovjetek magassági fölénye, sem pedig kitűnő védekező Játékuk, hanem a pontatlan kosárra dobások okozták vere­Boston 833 cm-t ugrott távolba Danék ismét 60 m-en felüli eredményt ért el Az amerikai atléták utolsó olimpiai válogató versenyén ragyogó eredmények születtek. Ezek élén a 25 éves Ralph Boston világcsúcsa áll. Az eddigi világcsúcsot 1982 óta a szovjet Terr-Ovaneszjan tartotta 831 cm-es eredmény­nyel. A világcsúcsot Boston augusztusban beállította, most pedig megjavította. Ai új világcsúcs 833 cm. Á verseny során Boston 849 cm-t is ugrott, ezt az eredményét azonban a megengedettnél nagyobb hátszél miatt nem lehet hltele­sfleni. •• y A másik kiemelkedő eredmény Mike Larabee nevéhez ffiződik. A 30 éves ka­liforniai tanító 400 m-en 44,9 mp eredményével beállította a világcsúcsot, mely­nek eddigi birtokosai Davis (amerikai), Kauflmann (német) és Plummer (ame­rikai). További eredmények: Hayes 100 m-en 10.1 mp, Davenpnrt 110 m gáton 13.8 mp. Young 3000 m akadályon 8:44.2 p, Lindgren 10 000 m-en 29:02 p, Long súly­lökésben 19.74 m. Hansen rúdugrásban 503 cm (ugyanennyit ugrott Pennel is), Cnnolly kalapácsvetésben 68,11 m. Britannia—Franciaország 110:102. Fér­fi válogatott viadal Londonban. Az 5000 m-es síkfutást a francia Jazy 13:56,4 p eredménnyel nyerte. A viadalon megdőlt a brit hármasugrócsúcs, amely most már 16.13 m. NSZK—Lengyelország 47:59. A kétna­pos viadal első napi ponteredrnénye. Czernik 216 cm-rel nyerte a magasug rást, Badenski 46,5 mp-t futott 400 mé tereli és legyőzte Kindert, Főik 10,3 mp cel győzött 100 m-en, Rut pedig 66,10 m-rel a kalapácsvetésben. Két új szovjet csúcsot értek el a Ki­jevben megrendezett versenyen. Szkob­cova 800 m-en 2:03,7 p-t futott, a 4X400 m-es váltó pedig 3:07,3 p eredményt ért el. A verseny érdekességéhez tartozik még, hogy Anasztaz Vaupsasz is túlug­rotta a nyolc métert, s így a Szovjet­uniónak már három 8 m-en felüli tá­volugrója van. Bratislavában Danik 60,72 m-t dobott diszkosszal és ezzel idén mér tizenha­todszor ért el 60 m-en felüli eredményt. A csehszlovák atlétikai-ligában a Duk­la Praha megerősítette vezető helyét, mi­vel vasárnap 112:83 arányban nyert a Slávia Praha és 123:64 arányban a Spar­tak Hr. Králové ellen. 01 Szó" "ladia Szlovákia Kommunista PartJánaS Központi Bizottsága. Szerkeszti t szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava. Gorkého n. 10. sz. Telefon: 522-39 512 23 335 88 - fas7«rk*szt8: 532 20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdaság! Bgyek: 506-39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89 Előfizetési díj havonta 8,— Kčs. Ter­Jesztl'a Posta HírlapWgSIat. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal ás post*i kézbesíts. Külföldi megrendeléseMi W? <Wr.«&i| axpedlcla tlače, Bratislava, Gottwaldovo nám. 48/VII K-08-41304