Új Szó, 1964. április (17. évfolyam, 91-120.szám)

1964-04-09 / 99. szám, csütörtök

A prágai Karmelita utcában levő Knihtisk üzemben teljes ütemben meg­kezdték már a választási igazolólapok nyomását. A választási űrlapok idejében való elkészítésére a dolgozók vállalati szocialista kötelezettségvál­lalást tettek. Képünkön Eva Kadlecová kiveszi az igazolólapokat a ro­tációs gépből. (B. Krejčí íelv. — CTK) A FOLYŰBÁ zuhant egy autóbusz Törökország fekete-tengeri partvidé­kén, Giresun üdülőhely közelében. Az autóbusz utasai közül 35-en életüket vesztették. A PLZEŇI sörgyár az idén 15 600 hektoliterrel több sört gyárt, mint ta­valy. E mennyiség fele palacksör, A szükséges nyersanyagok fedezésére ezenfelül 173 tonna malátát és 98 .tonna árpát dolgoznak fel. A PRÁGA—Cheb—Párizs nemzetiközi gyorsvonaton a határőség egyik tag­ja az ellenőrzés folyamán 16. század­ból származó, drágakövekkel kirakott arany, gótikus szentségtaríőt talált, így sikerült megmenteni az értékes történelmi műkincset, amelyet a che­bi múzeumból loptak el. A tettes után nyomoznak. JANUÁRTÓL március végéig a ČE­DOK útján 33 000 külföldi vendég lá­togatott Csehszlovákiába. Több mint 20 000 látogató érkezett az NDK-ból, A tőkésországokból mindtegy 7000 tu­rista kereste fel hazánkat, főként Ausztriából és az NSZK-ból. Hazánk lakosai közül ezen Idő alatt 40 000-en utaztak külföldre, a legtöbben az NDK-ba, ahová 32 000 csehszlovák állampolgár látogatott. A KELET-SZLOVÁKIAI kerület ha­lászai tavaly 64 000 kg lialat fogtak horoggal és 16 450 kg-ot hálóval. E halmennyiséget a közellátás céljai ra adták. AZ ÜJ-ZÉLANDI sajtó lelkes hangú bírálatokat közöl a Vlach vonósné­gyes új-zélandi hangversenyeiről. A MLADE LETÁ kiadóvállalat 80 legsikeresebb, gazdagon illusztrált könyvkiadványát küldte el a bolognai első nemzetközi gyermek- és ifjúsági könyvvásárra. AZ NSZK gépkocsltermelése január­ban 259 872 darab vol, szemben a de­cemberi 193 233 és a múlt év januári 216 345 darabbal. A BRATISLAVAI kerületi tervező intézetben Juraj Svanig mérnők ter vező csoportja a bratislavai Malomli­geti úton 10 000 főiskolai hallgató számára építendő központ első sza­kaszának tervein dolgozik. AZ ETNA szicíliai tűzhányót április 7-én erős kitörések rázkódtatták nieg. A kráterből forró homokeső lö­vellt ki, amely belepte a környező falvakat. A fú kitörés után egy órával egyperces időközökben kisebb kitö­rések következtek. A jelentések sze­rint lávaömlésre nem került sor. ÜJ ATOMERŐMŰ épül Angliában. Az erőműnek négy, egyenként 334 me­gawatt kapacitású turbogenerátora lesz. Az atomerőmű 1968-ban kezdi meg a termelést. SZOVJET geológusok megállapítása szerint a Mazúri-tavak vidékén gas­dag olajmezők rejlenek a föld mélyén. A kutatások szerint az olajmezők egész a lengyel nagyalföldig húzód­nak. VASÜTI vonalcsonkítást hajtanak végre a deficit csökkentésére Angliá­ban. 330 vasútvonal, több mint 2300 állomás beszüntetését tervezik. Ez valamivel több, mint az egész angol vasúti hálózat egyharmada. A TÁTRAI Szolgáltatások Házának dolgozói 100 000 virágpalántát készí­tettek elő, amelyeket az idén a Ma­gas-Tátra üdülőinek környékére, par­kokba és terekre ültetnek kl, I IlIlllIIIIIIIIlIlllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIIIIIIIIIlllIIIIlflItlMIIMIIIIIlIlIIIIllIIIIIIIIllIUI SZÍNHÁZ: West Slde Story (19.30), TÁTRA-REVÜ: Majd a papa... (20). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: Bohémélet, HOLNAP: A nadrág (19). A SZLOVÁK FILHARMÓNIA HANGVER­SENYE: Dvorák: Stabat mater, oratórium, Szólisták: Libuše Domaninská, Ľuba Ba­ricová, Oldfich Spisar, Eduard Haken. Vezényel: Ladislav Slovák (20). MAGYAR TERÜLETI SZÍNHÁZ: Vásárát: Kisasszonyok a magasban (19.30). A CSSZBSZ HÁZA (Bratislava): 10.00 Ismerjük meg barátainkat, kvízek és filmek. 16.00 Fllmegyetem. 19.00 Irodalmi est. Llleja, film. •fái cuJiMgöt Csütörtök, április 9. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Musztángok (USA) 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Oidá3 és kötés (magyar) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Félelem (csehi 10 30, 13 30, 16, 18.30, 21, METROPOL: Kicsik és nagyok (szovjet) 15.3J, 18, 20.30 POHRA­NIČNÍK: Találkozás az élettel (argentin) 15 45, 18.15, 20.45, ÍATRA: Utazás lég­gömbön (francia) 15.45, 18.15, 20.45, PALACE: Az ég meghódítói (szovjet) 22, MIER Boccaccio 70 II. rész (olasz) 16.30, 19, DUKLA: Gentlemanek ligája (angol) 18, 20.30, DIMITROV Bájos em­ber (cseh) 17.30, 20, PARTIZAN SÍ­koiy (olasz) 17, 19.30, ODÜLŰ ES KUL­TŰRPARK: Musztángok (amerikai) 19, MÁJ: Én és nagymama (szovjet) 18, 20.30, MLADOSl: Pályázat (cseh) 17.30, 20, ISKRA: Kertes házak utcája (ma­gyar) 17,15, 19.45, ZORA: Tolvajok kö­zött (cseh) 17.30. 20, POKROK: A maffia szolgálatában (olasz) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Félelem (cseb), TATRA: Mykoln PH 510 [csehi ÚSMFV: Utazás léggömbön (fran­;c!a) PARTIZÁN: Trükkfilmek (szlovák). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Márta (19), HVIEZDOSLAV SZlNHÁZ: Ahonnan a rókák ls mene­külnek (19), KIS SZÍNPAD: Az Istenek szenvednek (19), ÜJ SZÍNPAD: Amikor Rómában vasárnap van (19.30), ZENEI A TELEVÍZIÓ MŰSORA BRATISLAVA: 9.00: Szurkolók lesen szlovák filmvígjáték. 10.30: TV-érdekes ségek. 17.00: Kicsinyek műsora. 17.30 Orosz társalgás. 18.00: Az esztetikal ne velés ciklus 3. része. 19 00: TV Híradó 19.30: Turisztika vagy kereskedelem? Kamerával és mikrofonnal a határon 19.45: Ma este Svobodáéknál. Vidám ze­nés Összeállítás. 21.15: Filmműsor az emberekről és környezetükről. 21.55: TV Híradó. BUDAPEST: 19.55 Magyarország—Cseh­szlovákia férfi kosárlabda-mérkőzés köz­vetítése a Sportcsarnokból. ^időjárás Változó, helyenként sflrfl felhőzet futó esőkkel. Legmagasabb nappali hőmér­séklet 9—12 fok. Észak-nyugati szél. ELEG LESZ-E MODENABAN? SLOVNAFT BRATISLAVA— MODENA 2:1 (1:1) (Za) — F. fontos Rappan Kupa mérkőzésen, szeles, hűvös időben a bratislavai csapat a következő összetételben vette fel a küzdelmei: Füle — Hrica, Weiss Deutsch — Matlák, Bubernik — Gajdot, Bartalský, Gáborlk, Medviď, Ondrášek. Hazai támadásokkal indult a találkozó. Gajdos elviharzott a jobbszélen és (ő be­adását Bubernfk alig fejelte a kapu fö­lé. A vendégek csupán a 12. percben vezették az első formás támadást. A jobbszárny ötletes adogatása után a knzépcsatár Gallo a Slovnaft hálólába lőtt: 0:11 A hazaiak rákapcsoltak. Fölé­nvükre Jellemző, hogy a középhátvéd Weiss a 14. percben 30 méterről lőtt az olasz kapura és a bomba alig kerülte el a felső sarkot. Egy perc múlva Gá­borlk mintaszerű átadásából a Jókor ér­kező Bubernik hajszállal a kapu mellé fejelte a labdát. A 17. percben Matlák a kapu elé Ívelt, de a Slovnaft ötösfogat tagjai rendre lemaradtak a labdáról. Nagy helyzet voltl Feltűnt, hogy Medviď milyen lövőkedvében van. A 20. percben mintegy 20 méterről leadott bombája alig süvített el a felsőléc fölött. A 26. percben a vendégek vezettek veszélyes támadást és Toro a kapu mellé lőtt. Egy perc múlva ismét Medviď próbálko­zott. Lövése szinte súrolta a kapufa kül­ső oldalát. Két perccel később újra Med­viď alakítás volt soron. Mintegy 25 mé­terről lőtt. A labda a kapus kezéről a felső kapufára, majd onnan az ötös tá­jára pattant és a jákor érkező Gáborík a hálóba lfitt: 1:1. A vendégek csak szórványos, de annál veszélyesebb támadásokkal kísérleteztek. A 31. percben Toro ravasz szabadrúgása alig Jutott Füle kapuja mellé. Ezután fő leg mezőnyjáték alakult kl és eföbb Toro, majd a másik oldalon Bubernik lövése Jutott a kapu mellé. Egy perccel a félidő vége előtt Füle szépen védte az olasz középcsatár lövését. Szünet után kissé esett a játék Irama Sok volt a pontatlan átadás, főleg a Slovnaft csatárok részéről Előbb a ven dégek veszélyeztettek, de a balszéls? hajszállal a kapu mellé lőtt. A 64. perc­ben Medviď kitört és a 16-oson beiül át esett az egyik védő lábán. A Játékveze'ő 11-est ítélt. Weiss lőtte, de a kapus el mozdult. A megismétlődő büntetőt ismr' Weiss lőtte és értékesítette. A Slovnaft ettől kezdve már magahlztosabuan lát szőtt. A vendégek csak szórványos táma­dásokkal kísérleteztek, de a befejezéshez nem volt erejük. Három per«cel a befe Jezés előtt az olasz Jobbszélső hibázott nagy helyzetben. Egv perc múlva Gábo rík találta el rosszul a labdát a kapu torkában. A hazai egvültes gvőzelme megérde melt volt. Védelme (ól működött, a fe­dezetpár ls megtette a magáét, de a csatársorban csak Medviď és Gáborlk volt teljes értékű harcos. A vendégek legjobbja a volt chilei vá­logatott Toro volt. A Ferencváros nyerte az örökrangadó! Vészes gőlképtelenség jellemzi a magyar csatárokat Csipős szélben, hűvös Időben és egyes helyeken felázott talajon Játszották le tegnap a Magyar Nemzeti Bajnokság hatodik fordulóját, melynek eseménye a Ferencváros—MTK örök-rangadó volt. A zöld-fehérek folytatták sikersorozatukat, nagy riválisukat ls legyőzték s fgy továbbra is pontveszteség nélkül állnak a táblázaton. Megőrizte veretlenségét a bajnoki cfmet védő Győri Vasas ETO is, de hazai környezetben pontot vesztett a Honvéd ellen. Ferencváros—MTK 2:0 (2:0). A Népsta­dionban 25 000 néző előtt vívta küzdel­mét a két régi rivális. A mérkőzést a Jugoszláv Skollcs vezette. Az MTK tar­talékosán vette fel a küzdelmet, mert Sán­dor, Kovács III. és Laczko után Keszel is megsérült. Az MTK ezért egy újoncot szerepeltetett, a hátvéd Formaglni sze­mélyében. Az első negyedórában a kék­fehérek támadtak többet, s ekkor Bödör egyik lövése a kapufáról pattant vissza. A Ferencváros első gólveszélyes támadá­sát Albert fejezte be fejessel a 15. perc­ben, de a labda elkerülte a kaput. Utá­na sokáig a két 16-os között hullámzott a játék. A 33. percben Albertet gáncsol­ták, a játékvezető 11-est ítélt s ebből Albert megszerezte a vezetést Hat perc­cel később egy szép ferencvárosi táma­dást Rátkai Jobbszélső fejezett be góllal. A félidő utolsó perceiben Albert megsé­rült, levitték a pályáról, de szünet után visszatért. A második félidőben esett a játék színvonala, eléggé csapkodóvá vált a játék. A ferencvárosiak valamivel löb­bet és veszélyesebben támadtak. Győri Vasas ETO-Bp. Honvéd 2:2 (0:0). A két csapat nagy küzdelmet vívott a bajnoki pontokért. Az első félidőben a széltől támogatott hazai együttes veze­tett több támadást, s főleg Povázsal ve­szélyeztette a Honvéd kapuját. A gólok a második félidőben estek; Győrfi a 3., Tichv (11-esből) a 9., Nagy Antal a 23. és Morvái a 34. percben ért el gólt. A Honvéd második gólja lesgyanús hely­zetből született. Tatahányai Bányász—Bp. Vasas 0:0. Mindkét csapat Jól szervezte meg a vé­delmét. A tatabányaiak Machost, a buda­pestlek pedig Csernait igyekeztek legin­kább kikapcsolni a Játékból. A Vasas többet támadott, több gólhelyzete Is volt, a döntetlen azonban mégis igazságos. Komlói Bányász—Debreceni VSC 1:0 (0:0). A debreceniek Komlón végig jól védekeztek, sőt néha veszélyes ellentá­madásokat is vezettek. Az egyetlen gól a 89. percben esett Nagy Béla lövéséből. Komló sokkal többet támadott, de csa­tárai képtelenek voltak bevenni Jakab hálóját. Szegedi EAC—Pécsi Dózsa 0:0. A csú­szós szegedi pályán az első félidőben kiegyensúlyozott volt a Játék, szünet után pedig a hazaiak kerültek fölénybe. A Jó védelmek ezen a mérkőzésen is meghiúsítottak minden csatár-kezdemé­nyezést. Dorogi Bányász—Diósgyőri VTK 0:0. A dorogi mérkőzés a hazai csatársor és a diósgyőri védelem harca volt. Az utol­só félórában a diósgyőriek védelme szin­te emberfölötti teljesítményt nyújtott. A mezőny legjobbja Tamás kapus volt. A MAGYAR NB ÁLLÁSA: 1. Ferencváros 5 5 0 0 11:3 10 2. Győri Vasas ETO 6 4 2 0 9:3 10 3. Tatabányai Bányász 6 3 2 1 12:4 3 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 13:7 8 5. Üjpesti Dózsa 4 3 1 0 8:3 7 6. Bp. Vasas 6 2 3 1 4:3 7 7. MTK 6 2 1 3 7:8 5 8. Pécsi Dózsa 8 1 3 2 1:2 5 9. Komlói Bányász 8 2 1 3 3:7 5 10. Szegedi EAC 6 1 2 3 5:8 4 11. Diósgyőri VTK 5 1 2 3 3:7 4 12. Csepel SC 5 1 1 3 4:6 3 13. Dorogi Bányász 6 0 3 3 3:6 3 14. Debreceni BSC 6 0 1 5 1:17 1 • A japánok változtatásokat Javasol­nak az 1968. évi nyárt olimpia úszó­műsorában. Ajánlják a 800 m-es férfi gyorsúszás felvételét és a nőknél 100 méter helyett 200 méteres pillangó úszás rendezését. Labdarúgó-hírek mindenfelől | Megnőtt a Borussia Dortmund te­kintélye. Június 15—17 között Firenzében rajtol, ahol kívüle még a rendező Fio­rentina, a Real Madrid és az argentin bajnok Boca Juniors vesz részt a labda­rúgó-tornán. — Augusztusban újra kupa­küzdelmek során szerepel a Borussia. Barcelónában 25-én és 26-án a hazai FC Barcelona, a brazil FC Santos és az Al­letico Madrid partnere lesz. — Hiábal A BEK elődöntőjébe jutott együttes min­denütt kapós! • A Dél-amerikai Bajnokcsapatok Ku­pájának küzdelmeit az európaitól eltérő rendszerben bonyolítják le. Három cso­portot állapítottak meg és ezeken belül mindenki mindenkivel játszik. A három csoportgyőztes azután a védő FC San­tosszal körmérkőzések formájában vias­kodik a végső győzelemért. Az első he­lyen végző együttes azután oda-vissza alapon mérkőzik meg a Bajnokok Euró­pa Kupájának győztesével a Világku­páért, vagyis a nem hivatalos klub-vi­lágbajnoki címért. — A három csoport­ba a következő együtteseket sorolták: I.: Independiente (argentin), Alianza (perui), Millionaros (kolumbiai), II. cso­port: Aruroza (bolíviai), Cerro Portegno (paraguayi), National (uruguayi). Ili. csoport: Barcelone (equadorí), Colo-colo (chilei), valamint a Bahia (brazil)—Ita­liano (venezuelai) párharc győztese. • Angliában ez idén a liverpooli együttesek járnak az élen. Az FC Liver­pool már az eddigiek sorén 52 pontot szerzett és a hátralevő 5 mérkőzésen elég 5 pontot szereznie, hogy bajnok le­gyen. Az ls meglehet, hogy még keve­sebb pont ls elég lesz az elsőséghez, mert a helyt vetélytárs, az Everton már csupán három találkozón szerepel és aligha tételezhető fel, hogy mindhárom alkalommal győztesként hagyja el a pá­lyát. Elvégre az angol ligában nagy ál­talánosságban sok a döntetlen, vagy a nagyon szoros eredmény. • Az olasz labdarúgás jelenlegi hely­zetéről a góllövők listájának eddigi ál­lása mindennél ékesebben beszél, (me 18 gólos: Hamrin (svéd), a Fiorentina Játékosa, 16. gólos: Nielsen (dán), az FC Bologna csatára, 15 gólos: Menezes (brazil), Lanerossl játékos, 13 gólos: Si­vori (argentin), a Juventus üdvöskéje, illetve Altafini (brazil), az AC Mtlan kozftpcsatára, 11 gólos: )alr (brazil), In­ternazionale, 9 gólos: Amarildo (brazil), AC Milan, és Costa (brazil). Ha nem té­vedünk olasz labdarúgó-bajnokságról van szó. Akkor meg hol maradtak az ola­szok? • A magyar Iabdarűgő-válogatott áp­rilis 25-én Párizsban a franciákkal mér­kőzik a NEK negyeddöntőjében. Hazafelé Jövet, április 28-án Münchenben, edző­mérkőzésen szerepel. Ellenfele a Mün­chen 1860 csapata lesz. Május 3-án Bécs­ben kerül sor az Ausztria—Magyarország országok közötti barátságos mérkőzésre. • A Bajnokok Eurőpa Kupája követ­kező kiírásának eddig csupán egyetlen biztos részvevőie van: a Glasgow Ran­géra! A skót bajnokságban ugyan még három forduló van, hátra, de a Rangers előnye Jelenleg 7 pont, az őt követő Celttc és a Hearts előtt. • A Pnlonla Bytom (lengyel) együt­tese kétszer is győzött a bratislavai Slo­van volt ellenfele, a svéd Örgryte ellen (7:1 és 3:2 arányban | és bejutott a Rap­pan Kupa elődöntőjébe. A győztes csapat szintén meghívást kapott az im­már hagyományossá váló New York-I labdarúgó-tornára. • A tokiói olimpia labdarúgó-tornájá­ra készülő román válogatottakkal többek között az olasz futball volt kiválósága, Piola is foglalkozik. A Jövő hónapban kezdődik Amszter­damban a 23 résztvevős zónaközi dönlő, melynek első hat helyezettje, valamint Keresz és Botvlnnyik páros körmérkőzés­sel döntik majd el, ki lesz Petroszjan világbajnok legközelebbi ellenfele. A zó­naközi döntőben a Szovjetuniónak lesz a legtöbb képviselője: öten Játszanak, de a versenyszabályok értelmében csak hárman kerülhetnek a világbajnokjeiöl­tek páros versenyébe. 3—3 sakkozó kép­viseli az Egyesült Államokat és Magyar­országot, 2—2 Argentínát és Jugoszláviát. Hazánk színeiben egyedül Fachman nagymester játszik Amszterdamban. Az ázsiai csoport győztesén, illetve a dél­amerikai zóna harmadik helyezettjén kí­vül már minden résztvevő Ismert; Az el­múlt hetekben került sor az egyik euró­pai zónaverseny 3. és 4. helyezettjének: a Jugos/láv Ivkovnak és az osztrák Ro­batschnak páros mérkőzésére. A négy Játszmára tervezett találkozó már a má­sodik játszma után véget ért: Ivkov mindkét játszmát megnyerte és a hallel verseny Berger—Sonneborn értékelése alapján a döntetlen eredmény is a Javá­ra dönt. Így a további játszmára már nem került sor. Bemutatjuk a második találkozót: Spanyol megnyitás: Világos: Ivkov — Sötét: Robatsch I. e4 e5 2. Hf3 Hc6 3. Fb5 a8 4. Fa4 Hf6 5. 0-0 Fe7 6. Bel b5 7. Fb3 0-0 8. a4 (világos el akarja kerülni a 8. c3 d5?l után előálló bonyodalmakat.) 8. ... Fb7 9. d3 d6 10. Fd2l (Geller szovjet nagymester újítása, melyet a tavalyi ha­vannai nemzetközi versenyen alkalmazott először. Célja az, hogy 10. ... Ha5 10. Fa2 c5-re világos 12. Fa5:l Va5: 13. ab5: Vb5: 14. Fb3!-al rögtön előnybe kerül­jön. 10. ... Hb8 (a havannai versenyen KorcsnoJ 10. ... Vd7-el folytatta Geller ellen, de 11. Hc3 Hd4 12. Hd4: ed4: 13. He2 c5 14. Hg3 g6 15. c3l dc3: 16. bc3: d5 17. e5 után világos jobban állt. Számí­tásba Jön Tal lépése: 10. .. .Hd7 pl. 11. Hc3 Hc5 12. Fd2 b4! 13. He2 Ff8 14. Fe3 He7 15. Fc4 He6 16. Hg3 Hg6 egyenlő esélyekkel: Geller—Tal, Havanna 1963) II. ab5: ab5: 12. Ba8: Fa8: 13. Hc3 c8 14. He2 Bbd7 15. Hg3 Hc5 16. Fa2 He8 17. Hf5 Hd7 18. h4l Be8 19. Hg5 d5 20. Vg4 Hg5: 21. hg5: Ff8 22. Fb3 Be6 23. d4! ed4: 24. Hd4: Be8 25. ed5: Bel: + 26. Fel cd5: 27. Hf6 He5 28. Vd4 Hc4 29. Fc4: bc4: 30. Fb4! (gyalogost nyer és az anyagi előnyt Ivkov mintaszerűen érvé­nyesíti.) 30. ... Fc8 31. Ff8: Vf8: 32. Ve5l (most He7+ ellen nincs védelem.) 32. . ..Fa4 33. c3 Fc2 34. He7+ Kh8 35. Hd5: Fd3 36. Ve7 Kg8 37. Vf8:+ Kf8: 38. f3 Ke8 39. Kf2 Kd7 40. Ke3 Kd8 41. Kd4 Fe2 42. He3 Ke6 43. Hc4: Kf5 44. b4 Kg5: 45. b5 és sötét feladta. 325. sz. fejtörő N. van Dijk („Deutsche Schachzeitung" 1961) Világos indul és 2 lépésben mattot ad. (2 pont) Ellenőrző jelzés: Világos: Kg3, Vd8, Bb3 és b5, Fd4, He8 (6 báb). Sötét: Ke4, Bf7, Fb7, Hc4 és el, gy: f3 és g4 (7 báb). A megfejtés beküldésének határ­ideje: április 18. A megfejtések az ÚJ Szó szerkesztőségének címére külden­dők „Sakk" megjelöléssel. A helyes meg­fejtők között minden héten könyveket sorsolunk kl, továbbá állandó meg­fejtési létraversenyt vezetünk. A 323. sz. fejtörő (R. Leopold) helyes megfejtése: 1. Hd31! Az e heti nyertesek: Hegedűs Flórián. Strekov, érsekújvári járás. Gáka Gyula, Jesenské 80, rimaszombati Járás. Delmár Gábor Óriási fölény — kevés gól Üjpesti Dózsa—Valencia 3:1 (2:0) újpesti stadionban 20 000 néző előtt Játszották le a Vásári Városok Kup'ija negyeddöntőjének visszavágó mérkőzését. Az egész mérkőzés folyamán szin­te megsemmisítő fölényben játszott a Dózsa, de annyi gólhelyzetet hagyott ki, amennyiből háromszor három gólt is rúghatott volna. Az első félidőben Za­tnora hibájából Bcne szerezte meg a ve­zetést, majd Kuharszki talált a hálóba. Szünet után a 3. percben Borsányl gan­csolta Flchát, Glöckner (NDK) Játékve­zető 11-est ítélt, amiből Nunex szépített. Tlz perccel a befejezés előtt Bene átadá­sából Kuharszki érte el a harmadik gólt. Közben Benének és Göröcsnek há­rom olyan gólhelyzete volt, amikor tel­jesen tisztán futhatott a kapu felé. de Bene mellé lőtt, Göröcs pedig mindkét­szer Zamorát találta el. „Ü| Szó" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának KOzpontl Bizottsága Szerkeszti i szerkesztő bizottság Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10 sz Telefon: 522-39, 512-23, 335-68, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági ügyek: 508 39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503 89 Előfizetési díj havonta 8,— Kčs. Ter­jeszti a Posta Hírlapszolgálat. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal és postai kézbesítő. Külföldi megrendelések: PNS •*• Cstredná expedícia tlače, Bratislava, Gottwsldovo nám 48/VII. "13*41279