Új Szó, 1964. április (17. évfolyam, 91-120.szám)

1964-04-06 / 96. szám, hétfő

Tovább nőtt a Dukla előnye Gólnélküli döntetlen Bratislavában • A prešoviak döntetlent érdemeltek volna Prágában • Kladno megelőzte Hradecet • k v A bajnokcsapat keserves győzelme Már öt fordulót bonyolítottak le az I. labdarúgó-ligában, de még csak egy­szer sikerült mind a hét mérkőzést lejátszani. Az ötödik fordulóból a CKD— Sp. Brno ZjS találkozó maradt el a pálya használhatatlansága miatt. A hat lejátszott mérkőzés közill egyet nyert a vendégcsapat (Dukla), kettó döntet­len eredményt hozott, három pedig a pályaválasztók pontjait gyarapította. Még ha figyelembe vassziik is, hogy a Bánik Ostrava megfellebbezte a VSS ellen elmaradt mérkflzésének ügyében hozott határozatot, akkor is egyre biz­tosabbnak látszik a Dukla Praha újabb bajnoksága, hiszen élcsapatunk öt ponttal vesztett kevesebbet, mint a mögötte álló Bánik Ostrava. A kiesési fronton Kladno javított helyzetén, s helyet cserélt a hradeciekkel. A VSS— Slovnaft (2:1) találkozót következő vasárnapi mérkőzésekről az alábbi részle­teket jelentik tudósítóink: Long világcsúcsa súlylökésben Carr 220 yardon ért el világrekordot ISMÉT ANGLIA SI. Bratislava Jed. Trenčín 0:0 Bratislava, 20 000 néző, vezette: Kolar­cxyk. A bratislavai közönség nagy érdeklő­déssel fogadta csapatát, amely ez idén első Ízben mutatkozott be idehaza baj­noki mérkőzés keretében. Az érdeklődés zömmel a Slovan új játékosának, Ada­mecnek szólt, aki kiváló képességeit előbb a Spartak Trnava, a prágai Dukla, majd újra a trnavai csapat szfneiben bi­zonyította be. A hazaiak azt várták tőle, hogy javit az ötösfogat gólképesságén. A találkozó mezőnyjátékkal Indult. Érdekes, hogy az első tiz percben egyet­len lövés sem szállt Rihošek és Schrojf kapujára. A 10. percben 1 perces gyász­szünetet tartottak az ŠK Bratislava volt játékosának, Páriknak az emlékezetére, aki e hét szerdáján meghalt. A Játék újbóli megkezdése után a Slovan az első szögletet harcolta kl, de ez eredmény­telen maradt. Az óramutató már a 15. percet Jelezte, amikor az első lövés, méghozzá az ls gyenge, szállt Schrojf kapujára. A kez­deményező Sevčík, a trenčlnlek közép­csatára volt. Rlhošeknek, a vendégek kapusának először a 24. percben kellet beavatkoz­ni. Már-már gölba tartott Adamec lövé­se, amelyet Velecký még Jobban Ígye­zett a hálóba Juttatni. Közben összeüt­között a keresztező Hojslkkal és Kolar­czyk nagy meglepetésre büntetőt ítélt. Kisebb huzavona után Cvetler állt neki a labdának, de Jól Irányított, félerős lövését a remekül helyezkedő Rlhošek parádésan hárította. Ez a mozzanat érthetően felvillanyoz­ta a vendégcsapatot és most már gyak­rabban veszélyeztetett. A 30. percben Čemez mintegy 25 m-ről óriási bombát eresztett meg, de Schrojf résen volt és szögletre mentett. A Játék egyre ke­ményebbé valt. Ennek eredményeképpen a 32. és a 35. percben a 16-os közvetlen közeléből szabadrúgáshoz Jutott a Slo­van. Mindkettő kihasználatlan maradt. Szünet után egyre Inkább látható volt, hogy a trenčínl együttes az egyik pont megszerzésére, Illetve megmentésére ren­dezkedik be. Játékosai igyekeztek a pá­lya közepén tartani a labdát és a széle­ken nagyon ritkán próbálkoztak.-' Veleckýnek kétszer ls alkalma nyílt, hogy eldöntse a mérkőzés sorsát. Előbb az 55., majd a 81. percben, de mindkét alkalommal hibázott. A Játékidő vége­felé a hazaadások sorozata tarkította a mérkőzést. Az eredmény a hazalak két­ségbeesett erőfeszítése ellenére sem vál­tozott. A hazai csapatban Schrojf, Popluhár és mezőnymunkájáért Adamec, valamint )oki érdemel elismerést. Adamec, mint lövő csalódást okozott. Igaz, hogy nagyon fogták. Az Urban helyére beállt Slosla­rik hathatósabb védőnek bizonyult az örökmozgó Koyš ellenében, mint elődje. A vendégek az egyik pontot Rihošek kapusnak köszönhetik. Kívüle Hajsík, Bencz és Masný nyújtott átlagon felült teljesítményt. (zaj T2 Trinec Dukla Praha 1:2 (0:1) Tľlnec, 9000 néző, vezette: Macháček, góllövők: Kendzlor, illetve Nedolost (2). A tavaszi idényben remekül rajtolt hazai csapat hatalmas lendülettel ve­tette magát a küzdelembe. Ggy látszik egyhamar megszabadultak az Ostravá­tól elszenvedett súlyos vereség hatása alól és nem tartották túlságosan nagy tiszteletben kiváló ellenfelüket. Kend­zior már a 9. percben megszerezte a tflneci csapat vezető gólját. A Maso­pust irányította Dukla csatársor nem bfrt a remekül záró és keményen küzdő hazai védelemmel. Csupán szünet után változott a Játék képe. A Dukla edzője szerencsés kézzel nyúlt a játékcsere lehetőségéhez és az ötösfogatba beállította Nedorostot. Ez a játékos az 52. percben megszerezte a prágalak egyenlítő gólját, sőt ő volt az, skl a második gólt is elérve a Dukla keservesen kivívott minimális arányú győzelmének fő részese lett. A Dukla csapatában ezúttal Masopust nem boldogult a középcsatár posztján. A védelemben Pluskal hatalmas mun­kát végzett. Kívüle még Geleta teljesít­ménye bírja kl a legszigorúbb mérté­ket Is. A hazai csapat becsülettel küz­dött és legjobb Játékosa a gólszerző Kendzlor volt. 2:2 (2:0) Hr. Králové Baník Ostrava Hradec Králové, 7000 néző, vezette: Fencl, góllövők: Kvaček és Zlkán, Illet­ve Pospíchal és Valošek. A hazai csapat Blcan, az ú| edző sze­me láttára óriási akarással vetette ma­gát a küzdelembe. Ez nem is csoda, hiszen ugyanez az együttes már orszá­gos bajnok is volt, sőt a BEK kereté­ben a Barcelona együttesével is becsű­lettek viaskodott, most pedig bizony a kiesés ellen küzd. AZ I. LIGA ÁLLÁSA 1. Dukla Praha 17 11 4 2 36:14 26 2. Baník Ostrava 18 8 7 3 35:22 23 3. VSS Košice 17 9 3 5 29:19 21 4. Si. Bratislava 17 9 3 5 28:21 21 5. Slovnaft Brat. 18 7 B S 29:17 20 6. Sp. Sokolovo 1B 9 2 7 31:24 20 7. Tatran Prešov 18 B 3 7 28:22 19 8. Jednota Trenčín Ifi 7 5 4 19:16 19 9. Sp. Brno ZjŠ 17 6 5 fi 22:21 17 10. SONP Kladna 17 S 4 8 22:28 14 11. CKD Praha 16 6 1 9 17:22 13 12. Sp. Hradec Kr. 18 B 1 11 29:35 13 13. T2 Tfinec 17 4 3 10 23:50 11 14. Sp. Motorlet 18 1 3 14 10:47 5 Vasárnap Játszották le a hollandiai UEFA-torna döntőmérkőzését. A nemhiva­talos ifjúsági Európa-bajnokságot eddig tizenhét alkalommal rendezték meg, de csak tizenötször avattak győztest. Az Idei tornán Anglia Ifjúsági válogatottja bizonyult a legjabbnak. A döntőben 4:0 (2:0) arányban győzte le Spanyolorszá­got. Anglia ezzel csúcsot ért el, mivel harmadszor nyerte meg a tornát. Két­szer győzött eddig Spanyolország, Ma­gyarország és Ausztria. A hradeci védelemben ezúttal Ismét szerepelt Hledík, akinek gyakori pár­harca az ostravatak legjobb játékosával, Pospíchallal a találkozó csattanóját je­lentette. A kitűnő formában levő ost­ravalakat meglepte a hazalak hatalmas, mindent elsöprő lendülete. A hazaiak már az 5. percben megszerezték a ve­zetést. Hledík előrevágott labdájával Kvaček kiugrott és a kimozduló Mok­rohajský hálójába lőtt. A hazaiak ki­használták a vendégcsapat meghökke­nését és a 9. percben már újra az ost­ravai hálóban táncolt a labda. Ezúttal Zikán volt eredményes. Az ostravai együttes nagy lendület­tel kezdte a második félidőt. Már az első percben Pospíchal sikeresen meg­szabadult az egyébként kitűnő Hledtk­től és megszerezte csapata első gólját. Pospíchal továbbra is nagyszerűen töl­tötte be a játékmestert feladatot. A 64. percben kiváló egyéni akciója után Valošekhez került a labda és ő nem hibázott. Mint már említettük a hazaiak leg­jobbja Hledík volt. Kívüle még Kvaček és Cerný tűnt ki. Az ostravai együttes legjobbjainak ezúttal ls Pospíchal és Valošek bizo­nyultak. A védelemben Ismét nagy mun­kát végzett az örökmozgó Stanczo. Az év első atlétikai világcsúcsát március 15-én Ausztrália 4X110 yardos vál­tója érte el 39,9 mp eredményével. Szombaton Los Angelesben újabb kát vi­lágcsúcs született, mindkettő egyéni versenyben. Dallas Long súlylökésben 20,10 m-t ért el, s ezzel a múltnak adta át az eddigi világcsúcsot. A 23 éves amerikai főiskolás világcsúcsa alkalmából a következő sorozatot érte el: 19,24 — 19,26 - 19,45 - 19,83 - 20,10 - 19,88 m. Az eddigi súlylökő világcsúcsot Bili Nieder tartotta 1982 májusa óta 20,08 m eredménnyel. Nieder volt egyébként az első atléta, aki 20 m (ölé lökte a súlyt. A Los Angelesben megtartott versenyen Henry Carr is világcsúcsot javított. 220 yardon 20,2 mp-t futott. Ezen a távon a régi világcsúcs ls Carr birtoká- p |i,_|, I WD ban volt, mivel tavaly márciusban, ugyancsak Los Angelesben 20,3 mp-t ért ^QfSOlldK 3 KOSSllBOOd Vü'fS el. Henry Carr egyébként 190 cm magas. A Los Angeles-i versenynek volt még egy nagy eseménye. Charles Dumas, a meibournei olimpia magasugró bajnoka is rajthoz állt. Dumas utoljára a római olimpián versenyzett. Cgy látszik, hogy az atlétikai pályára való visz­szalérése sikeres lesz, hiszen a most 27 éves magasugró első kísérletre vitte át a 216 cm-es magasságot. Mivel ennyi elég volt a győzelemhez, tovább nem ugrott. A trnavaiak „féllábbal" az I. ligában 2:0 (1:0) SONP Kladno Sp. Motorlet A mély talajon sorra került mérkőzés csupán átlagos Játékot hozott. A klad­nói csapat annak ellenére, hogy techni­kásabb volt, csak nehezen boldogult a Motorlet szívós védelmével. Csupán a második félidőben tudott '<öntő fölény­re szert tenni, de a csatárok tehetet­lensége miatt ez nagyobb arányban nem jutott kifejezésre. A vendégcsapat csu­pán a védekezésre fektetett súlyt és Játékosaik néha céltalanul rugdosták a labdát a partvonalon túlra. A kladnól csapatban nagyszerű telje­sítményt nyújtott Blín kapus, a védelem­ben kitűnt Rys, a csatárok közül pedig csupán Kadrabát és részben Kofentet illeti dicséret. A vendégeknél csak Hertl és Hemele játéka említésre méltó. A mérkőzés mindkét gólját az egyéb­ként közepesen szereplő Novák lőtte, mégpedig a 25. és az 52. percben. Sp. Sokolovo irt /i r\\ Tatran Prešov I ÍV \ I l\J) Prága, 23 000 néző, vezette Bous, gól szerző: Bomba (öngól). A hazai csapat nagy meglepetésre ke­mény, sőt durva játékkal lepte meg a szép számú közönséget és az ellenfelet. E téren különösen Starý, Táborský és Vojta járt elől. A játékvezető még a legdurvább belemenéseket sem torolta meg, sőt még csak nem is figyelmez­tette a kezdeményezőket. A Sokolovo együttese elsősorban a prešoviak legve­szélyesebb csatárainak minél alaposabb fedezésére fektette a hangsúlyt. A hazalak elég gyakran látogattak el Holeš kapus kapuja elé, de a csatárok lövését nem kísérte szerencse, vagy pedig a jó formában levő prešovl kapus az utolsó pillanatban hárítani tudott. Az óramutató a 23. percet jelezte, amikor Bomba látványos módon ollózva akart menteni az 5-ös vonalával egymagasság­ban. A labdát rosszul találta el és az nem a mezőnybe, hanem a meglepett Holeš kapujába jutott. Öngól. A félidőben a játékvezető mindkét együttes öltözőjébe belátogatott és szoli­dabb Játékra ösztökélte mind a vendé­gek, mind a hazalak játékosait. Ügy lát­szik a jó szónak meg is volt a foganat­ja, mert a második félidőben, bár ke­mény volt a játék, mindvégig a szabá­lyok adta lehetőségek keretei között mozgott. A prešoviak egyre inkább fel­hagytak kezdeti védekező taktikájuk­kal és gyors ellentámadásaik nemegy­szer veszélyt Jelentettek Kramerius ka­pujára. A Sokolovo kapuvédője a 70. percben Petroš, a 80-ban pedig Laco Pavlovié remek lövését ütötte szögletre. A prníoviaknak a 85. percben nagysze­rű egyenlítési alkalmuk volt, de Gav­roň közvetlen közelről az üres kapu mellé lőtte a labdát. A győztes csapat legjobbjai: Krame­rius, Táborský, Vojta és Kvašňák vol­tak. A vendégeknél öngólja ellenére Bomba Játszott nagyszerűen, sőt véle­ményünk szerint a mezőny egyik leg­jobb embere volt. Kívüle még Petroš, L. Pavlovié és Petrulák teljesítménye ér­demel dicséretet. (Zpj •k Slovan Bratislava B—Slavoj Trebi­šov 1:0 (1:0). A hazai csapat Pisárik góljával nyerte meg a mérkőzést. * Spartak Trnava—Spartak Považská Bystrica 2:1 (2:0). Játszották Trnaván. A győztes trnavaiak újabb nagy lépést tettek az I. liga felé. * Lokomotíva Košice—Dukla Komárno Szovjet—francia döntő a nápolyi EB-n A 19 éven aluli kosárlabdázók első Európa-bajnokságán, melyet Nápolyban rendeztek, a Szovjetunió és Franciaor­szág csapatai jutottak a döntőbe. A két csoportban lebonyolított selej­tezők után az első csoport győztese a második csoport 2 helyezettjével, a má­sodik csoport győztese pedig az első csoport 2. helyezettlével találkozott a2 elődöntőben. Itt ezek az eredmények szü­lettek: SZOVJETUNIÓ-OLASZORSZÁG 78:54 (40:25) FRANCIAORSZÁG-BULGÁRIA 54:48 (27:17) Az első helyért tehát a Szovjetunió mérkőzött Franciaországgal, a 3. helyért pedig Olaszország Bulgáriával. A további helyezésekért Játszott mér­kőzések ezeket az eredményeket hozták: LENGYELORSZÁG-JUGOSZLÁVIA 64:62 (35:31) CSEHSZLOVÁKIA—SPANYOLORSZÁG 80:54 (38:24) A csehszlovák csapat tehát azzal a lengyel válogatottal Játszik az 5. helyért, melyet a selejtezők során már legyőzött. O Hollandia válogatottja bekerült a tokiói olimpia röplabda-tornájának részt­vevői közé. A holland, a francia, az olasz és portugál válogatott négyes tor­nájából ugyanis Hollandia került ki győztesen. A döntőben 3:l-re verte Fran­ciaországot. 9 A világ legjobb eredményét érte el Ron Clarké 4 mérföldön (6436 m) 18:15,3 p Idejével. Ezen a távon azonban világcsúcsot nem tartanak nyilván. • A Tunisz körüli nemzetközi ke­rékpár-verseny utolsó útszakasza előtt a svéd Pettersson, Illetve a francia vá­logatott vezet. A csehszlovák csapat a hetedik helyen áll. 0:0. Játszották Koštcén 1000 néző előtt. Alacsony színvonalú mérkőzés. A ha­zaiak ismét gyengén Játszottak, s nem boldogultak a lelkesen küzdő vendégek­kel. (tä). * ZPS Kysucká Nové Mesto—Partizán Banská Bystrica 1:1 (1:1). Nem várt pont veszteség érte Kys. Nové Mesto csa­patét. * Slovan Nitra-Spartak Martin 8:0 (3.0). Végre formába lendült a nltral együttes. •k Kablo TopoľCany —jednota Žilina 1:0 (0:0). Nagy küzdelemben szerezte meg a két pontot a honi csapat. * Zemplín Michalovce— Partizán Bar­dejov 1:0. Nyugaton már bajnckavatásra készülnek A LIVERPOOL LESZ AZ ANGOL BAJ­NOK. A Liverpool csapata szombaton 3:0-ra nyert a Manchester United ellen, ugyanakkor legnagyobb riválisa, a baj­noki címet védő Everton 3:2-re vesztett a Stoke City-vel szemben. A Liverpool ugyancsak 3 ponttal vezet, de két el­maradt mérkőzése van, s így a vesztett pontokat tekintve hét pont az előnye. Még hat forduló van hátra. A sokáig bajnokjelöltnek tekintett Tottenham Hotspur szombaton kitett magáért, 6:3­ra nyert az exbajnok Ipswlch Town el­len, de ezzel csak harmadik helyét erő­sítette meg. NEM LEHET MÁR ELVINNI az első­séget a Glasgow R^ngers csapatától sem, amely szombaton 2:0-ra legyőzte a Dundee United együttesét és hét pont­ra növelte előnyét a skót ligában. Is­merősünk, a Celtlc Glasgow szombaton l:l-re játszott Idegenben a St. Johnsto­ne együttesével, de e döntetlennel ls a második helyre került, mert a K1I­marnock vereséget szenvedett. UGYANCSAK BIZTOSRA VEHETŐ 9Z FC Köln bajnoksága ls a Német Szö­vetségi Köztársaságban. A kölnlek szom­baton l:l-re Játszottak Hamburgban, de még így Is öt pont előnyük van a Mel­derlcher SV előtt. Az Európa Kupa elődöntőjében szereplő Borussla Dort­mund szombaton l:0-ra nyert idegenben a Preussen Münster ellen, és biztosan tartja harmadik helyét. A IV. női kosárlabda-világbajnokságot április 17-től Peru rendezi meg. Limá­ban most sorsolták ki a selejtező cso­portjait. 1. csoport: Csehszlovákia, Dél-Korea, Argentína és Jugoszlávia. 2. csoport: Bulgária, Franciaország, USA és Paraguay. 3. csoport: Szovjetunió, Japán, Brazí­lia és Chile. Mind a három csoportból a körmér­kőzés győztese -jut majd a döntőbe, ahol a rendező Peru válogatottja lesz a ne­gyedik résztvevő. Három sportágban AZ EURÓPA KUPÁÉRT A párbajtőrvívó bajnokcsapatok Euró­pa Kupájáért 18 ország bsjnokegyütte­sel küzdöttek Heidenhelmben. A kupát a Raclng Club Paris védte, míg előzően a lengyel és a svéd bajnokcsapaté volt az Európa Kupa Ezúttal a magyar baj­nok OSC Budapest vívta kl a győzel­met. A döntőben az OSC a Légia Varsó­val küzdött. A mérkőzés 7:7 irányban döntetlenül végzőlött, a magyaroknak azonban jobb volt a tuss-aránya (62:60), ezzel megnyerték a versenyt. A női asztalitenisz Európa Kupát a Volnta Bukarest kapta. A Bukarestben lejátszott döntőt a Vointa 5:0 arányban nyerte meg a budapesti Vörös Meteor ellen, melynek tagja egyébként Földi­né ls. A férfi röplabda-bajnokcsapatok Euró­pa Kupájának döntőjében az SC Lelpzlg mindkétszer legyőzte a Jugoszláv baj­nok zágrábi Mladoszty csapatát. Az NDK bajnoka a visszavágón is 3:lre győzött, miként Zágrábban. Nemzetközi tornán tartott edzést a válogatott Karlovy Vary ban nemzetközi kosár­labda-tornát rendeztek, melynek egyik résztvevője a csehszlovák válogatott csapat volt. A válogatott valamennyi mérkőzését megnyerte. Vasárnap a Duk­la Déjvlce ellen 116:75 arányban győ­zött. A torna egyébként ezzel az ered­ménnyel zárult: 1. csehszlovák váloga­tott 4 győzelemmel, 2. Lokomotíva Kar­lovy Vary 3 győzelemmel, 3.-5. Dukla Déjvlce, Dynamo Berlin és Dukla Karlo­vy Vary 1—1 győzelemmel. A Dynamo Berlin a közeli napokban vendégünk marad és további három mérkőzésen szerepel. Mindkét esélyes győzött !„"„ Ä 9™" A vasárnapra maradt két bajnoki mérkőzés érdekes véletlen folytán a hazai csapatok 2:1 arányú győzelmét hozta. A Honvéd és az MTK vidéki el­lenfelei, a Tatabánya és a Dorog na­gyon derekasan küzdöttek és csak óriási küzdelemben voltak kénytelenek meg­adni magukat. BUDAPESTI HONVÉD—TATABÁNYA 2:1 (2:0) (z) Az NB I 5. fordulójának utolsó előtti mérkőzésén a hazalak a várat­lanul éllovassá előlépett Tatabányai Bányász csapatát látták vendégül. Küz­delmük felvonultatta a labdarúgás min­den szépségét. Az első félidőben annak ellenére, hogy közel egyenrangú ellen­felek viaskodtak, a Honvéd gólerősebb csatársora volt eredményes. A 13. perc­ben a Bozsik nyomdokaiba lépő Tus­singer remek labdával ugratta ki Ti­chyt és a félelmetes gólzsák nem hibá­zott. A tatabányai Menczel előtt is nagy helyzet nyílt, de közvetlen közelről sem tudott a kapuba találni. A szünet előtti percben újra Tichy remek alakítása volt soron és máris az ellenfél háló­jában táncolt a labda. A második félidőben a Honvéd kissé engedett az iramból. Fölénye már nem volt annyira meggyőző. A vendégek rohamaiban most sem volt elég átütő­erő. A néhány húzásból felépített Hon­véd támadások mindig gólveszéllyel jártak. Geleinek nemegyszer nyilt al­kalma kivételes kapus-képességeinek bizonyítására. A 83. percben egy ár­tatlanul induló támadás végén Csernal védhetetlen gólt lőtt. A győzteseknél Sipos, Tichy és Ko­mora nyújtott kiválót, míg a tatabá­nyaiak legjobbjai Gelei és Szepesi vol­tak. MTK—DOROG 2:1 (0:0) E két együttes hatalmas küzdelmet folytatott a bajnoki pontokért. A fél­időig mindkét csapat sokat támadott, de eredménytelenül. A hazaiak vezeté­sét a vendégek egyhamar kiegyenlí­tették a második félidőben. A hajrát az MTK bírta jobban és sikerült otthon tartania mindkét bajnoki pontot. A magyar labdarúgó-bajnokságban szerdán, április 8-án újra folytatódik a küzdelem a bajnoki pontokért. A 6. forduló párosítása a következő: Ferenc­város—MTK, Dorog—Diósgyőr, Szeged­Pécs, Komló—Debrecen, Győr—Budapes­ti Honvéd, Tatabánya —Vasas. A Cse­pel—0. Dózsa mérkőzés az újpestiek VVK mérkőzése miatt elmaradt. A Dó­zsa egyébként ugyancsak szerdán játsz­sza a Valencia elleni kupaküzdelem visszavágóját. A spanyol csapat az első mérkőzésen 5:2 arányú győzelmet ara­tott és így továbbjutása valószínűnek látszik. Az NB I. állása 1. Győri ETO 5 4 1 7:1 9 2. Ferencváros 4 4 — 9:3 8 3. Tatabánya 5 3 1 1 12:4 7 4. Ojpestl Dózsa 4 3 1 — 8:3 7 5. Bp. Honvéd 5 3 1 1 11:5 7 6. Vasas 5 2 2 1 4:3 e 7. MTK 5 2 1 2 7:6 5 8. Pécsi Dózsa 5 1 2 2 1:2 4 9. Csepel 5 1 1 3 4:6 3 10. Szeged 5 1 1 3 5:8 3 11. Diósgyőr 5 1 1 3 3:7 3 12. Komló 5 1 1 3 2:7 3 13. Dorog 5 — 2 3 3:6 2 14. Debrecen 5 — 1 4 1:16 1 Hétfő, április 6. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Musztángok (USA) 15 30, 18, 20.30, SLOVAN: Oldás és kötés (magyar) 15 30, 18. 20.30, PRAHA: Félelem (csehi 10 30, 13.30, 16, 18.30, 21, METROPOL: Kicsik és nagyok (szovjet) 15.30, 18, 20.30 POHRA­NIČNÍK: Találkozás az élettel (argentin) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Utazás lég­gömbön (francia) 15 45. 18 15. 20 45, PALACE: Fekete Orfeusz (francia) 22, MIER Sikoly (cseh) 16.30, 19, DUKLA: Kinek nincs bűne (szlovák) 18, 20.30, OBZOR: Gyilkosság Szicíliában (olasz) 18, 20.30, PARTIZÁN: Dal a tűzpiros vi­rágról (svéd) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Félelem (csehj, TATRA: Mykoln PH 510 (cseh), 0SMEV: Utazás léggömbön (fran­A BIRKÓZÓK országos Ifjúsági bajnok­ságát Novákyban rendezték meg. Har­minc szervezet ötvennyolc versenyzője küzdött a bajnoki címekért. Országos bajnokságot nyertek: Holečko (Ostrava), Zeman (Vyšehrad), Maršal (Vysočany), Nepustil (Krnov), Kotéra (Vyšehrad), Mára (Karlovy Vary), Kuna (Martin), Zednlk (Bratislava), Hošek (Vyšehrad) és Jirsák (Prága). AZ ASZTALITENISZEZÖK Ifjúsági baj­nokságának színhelye Sumperk volt. Ezen a versenyen a férfi egyesben Chlá­dek (KPS Brno), a női egyesben Pauk­nerová (Spartak Vlaštm), a férfi páros­ban a Chladek—Remeš, a női párosban a Pauknerová—Hasalová, a vegyes pá­rosban pedig a Chládek—Hlaváčová ket­tős nyert bajnokságot. A snorttosfadás hírei A ŠPORTKA 14. Játékhetének nyerő­számai a következők: 11 — 22 — 35 — 38 — 41 — 48. Prémiumszám: 39 (sakk) • A SAZKA 12-találatos oszlopa a követ­kező: 12 3 4 5 8 7 8 9 10 11 12 13 lx — x2112x 1 * 1 X cis), DUKLA: Kilencedik név (cseh), PARTIZÁN: Trükkfilmek fszlovák). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: A sárkány, HOLNAP: Párizsi élet (19) A CSSZBSZ HÁZA (Bratislava): 19.00 A konzervatórium hangversenye. 19.00 Szovjet tudomány és technika. Három plusz kettő, film. A TELEVÍZIÓ MŰSORA BRATISLAVA: 17.15: Angol nyelvlecke kezdőknek. 17.45: Helyem az életben. Pályaválasztási ankét. 18.30: Telesport. 19.00: TV Híradó. 19.30: Pirandello: Hat szerep keres egy szerzőt, TV-játék. 21.00: Az ember, a szépség alkotója. A törté­nelem előtti ember képzőművészete. 21.30: Kamarazene. 22.20: TV Híradó. „időjárás Általában sűrű felhőzet. Helyenként futó esők. A hőmérséklet éjszaka 1—4 fok, napközben 5—10 fok. Friss, északi szél. „Oj Szó" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: D énes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10. sz. Telefon: 522-39, 512-23. 335 68, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági ügyek: 506 39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89. Előfizetési díj havonta 8,— Kčs. Ter­jeszti a Posta Hírlapszolgáltt. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal ás postai kézbesítő. Külföldi megrendelések: PNS t- Űstr<«to4 atpedicia tlač*, Bratislava, Gottwaldovc »bi». tó/VII. K-16'41150