Új Szó, 1963. október (16. évfolyam, 271-300.szám)

1963-10-14 / 284. szám, hétfő

Világviszonylatban is ragyogó idővel, új pályacsúccsal Edeiengyőzöt t a Békemaratonon A Szovjetunió nyerte a csapatversenyt • Chudomel bravúrja: minden idők legjobb csehszlovák ered­ményével harmadik lett a rendkívül erős mezőnyb en • Az etiópiai futók nem bírták a hajrát 5:1 in osztrákok ellen Csehszlovákia—Ausztria 5:1 (3:1). Esz­ményi labdarúgó időben került sor Bra­tislavában a két ország ifjúsági válo­gatott csapatainak találkozójára. A küz­delem az első perctől kezdve gyors és harcias volt, de technikai szempontbői ls kielégítette a nézőket. A csehszlovák ifjúságiak a mérkőzés kezdetén hatalmas iramot diktáltak és nem fukarkodtak az erős lövésekkel sem. A gólok sorrendje: 2. percben Határ, 15. percben Kopecký, 23. p. Kopecký, 39. p. Etmayer (11-es) szépített, a 45. percben Solin, a 76. percben Kopecký. A mérkőzést 4000 néző előtt Spoták vezette. A Nemzetek Kupájáért Szovjetunió—Olaszország 2:0 (2:0) Az óriási érdeklődéssel várt talál­kozó meglepetésszerűig biztos szov­jet győzelmet hozott. Ez nem várt zu­hany a túlságosan magabiztos ola­-- . Amikor Edelen alakja megjelent á két Popov révén a Szovjetunió nyerte, kőzés szórakoztatta a közönséget, tette szok számára. A szovjet csapat ezút­már hagyományosan - kedvezett a ver- stadIo n maratoni kapujában, mintegy 25 A harmadik és talán a legnagyobb győz- még színesebbé a ragyogóan sikerült tal a támadásokra fektette a fő súlyt -x * .... - .. ... • - és a ké t f edeze t i s a z ötösfogatot tá­mogatta. A mérkőzés mindkét gólja az első félidőben esett. Az egyiket A versenyt megelőző sajtóértekezleten elhangzott vélemények alapján nyolc név került említésre, amikor a bel- és külföldi szakemberek a győ­zelmi esélyeket latolgatták: Edelen, Sergej Popov, Jurij Popov, Wami, Wolde, Hönicke és Heatlay, de leginkább Edelen győzelmét tartották va­lószínűnek. Galambos, Zabala, Leandersson, dr. Kantorek, Popov, Bikila . .. — a Bé­kemaraton legkiemelkedőbb egyéniségeinek a névsora egy újabb névvel gyarapodott. Egy ragyogó maratoni futó nevével, aki vitán feliil ma a világ legjobb versenyzője ezen a távon. Leonard Edelen, az Angliában élő amerikai versenyző szerezte meg ugyanis rendkívül izgalmas küzde­lem után a győzelmi babért, oly ragyogó eredménnyel, amelyet aligha A verseny kezdetére eloszlottak az litolsó aggályok is. Az Időjárás ismét — CSODÄS HAJRÁ várt valaki. Ideje fij pályacsúcsot jelent, és jobb mint Bikila római olim­pián elért 2:15:16,2 ideje. Kiváló futókat utasított maga mögé! Javarészt neki köszönhetők a mögötte célba érő versenyzők kiváló eredményei ls. Így például Chudomel 2:18:02,6-os ideje, amely a legjobb eredményt jelenti a maratoni távon, amelyet csehszlovák futó elért. Ragyogó teljesítményt nyújtott Szergej Konsztantyinovics Popov is. Érdekességként említjük meg, hogy 2:17:45,2-es versenyideje másodpercre egyezik az 1959-ben felállított pályacsúcsával. A Békemaraton 33. évfolyama kiemelkedő verseny volt minden tekintetben: szervezésben, lefolyásban, az útvonalon kialakult váratlan fordulatokban és az elért eredmények tekintetében egyaránt. mel zárult, a csapatversenyt azonban a atlétikai versenyszám és labdarúgó-mór­senynek Amikor a résztvevő futók fel- ezer ember bíztatta a világ j'elenlegi leg- tes azonban maga az idei Békemaraton, sportnapot. vnmiltnlí A li ,, T, , „ , Gíci C111UC1 uiilQHQ a v iiu ö j^it^iit^i — w o— —- " ~ w w, ľ ™ a, eUiangzott Karel Zemannak, ]obb mar atonfutóját, hogy valóra vált- melyhez hasonlóan nagy versenyt még ! .elnökségi tagjának köszöntője, hassa tervét a pályacsúcs megdöntését, sohasem futottak Európában. csLÍfnľiw e iic»n a, m l t a ,J r a? tl 5, ekn e^, a És a győztes ideje minden várakozást A nagy verseny legjobbjai: felülmúlt, szédületes eredménnyel győ- ^^ Ed (/ e n J^j 2:15i0 9, 6 2. Sz. Popov (Szovjetunió) 2:17,45,2 Bár az atlétikai versenyre nem érke­zett meg a meghívott Röland és Má­fogadalomtétele, teljes szélcsendben (18 , 8tt fokos időben) sorakozott fel a rajtnál 17 nemzet 123 élversenyzője (47 külföld csár, a közönség így is láthatott néhány p o nyegyelník, a másikat Csiszlenkó ^^L.!?: 5!^? 0^.^!^" 8^!!^ 1; szerezte. A második félidőben is erő­tett Trousll csúcskísérlete a 440 yardos Amikor már nyakába akasztották a 3 vChudome 1] íCsehszlovákial 2-W távon. A csúcs nem sikerült, de Trousil teljesen támadott a szovjet együttes, rőlj^arnl^csúcsot JelenVá" BékemaraTon fj^eľ* ka^uban^aľ^dígi ptlya- 4.' B. Heatlev ÍAngllal 2:20.22.4 ' ' beállította országos rekordját. Nagyon de további gólt már nem sikerült el­4. B. Heatley (Angliai 2:20,22,4 , , .. , . - , 5. O. Dobrogyejenko (Szovjet.) 2:20,40,6 A 42 195 méteres táv első kilométereit S SUC S birtokosa, a közkedvelt Szergej g j p (szovjetunió) 2:21,08,6 i fdilk™*;. ; , Kiiometereit Popov ak nek második helye nagy nem- _ „_ Ir iJj„ h {,„„„' rujniíi nŔ n 1 fellobogózott Lokomotíva Košice sta- foipnt akárcsak a raevn- HeInrlc h Hagen INUKJ 2.<!<!,UB,U zetközi sikert jelent, aicarcsaK a ragyo 8 B Woolfor d (Anglia) 2:22,22,6 9. G. Hönicke (NTJK) 2:23,25 .,, . , . 10. B. Wami (Etiópia) 2:23,50 nem várt előkelő harmadik helye is A csapafv e^ en y ť be i; els0 a szovjet­A közönség érthető érdeklődéssel vár- fl 2 Anglia, 3 az NDK együttese, ta a befutók között a két etlópialt is. - -• •- 6 B' Közülük azonban csak Wami végzett az első tíz között. Az egyéni verseny amerikai győzelem­történetében. A 42 195 mť a fellobogózott Lokomotíva Košice sta öl^ln^jfn a„ lel kf S " éz5 k ;i^zreitől 6an ha]rá2Ó és mlnden ldők leg)ob b u? r „Ärn l^fl?® 8 a csehszlovák eredményt elérő Chudomel Már a város utcáin kialakult egy 25 fő­ből állő élcsoport, amelynek 16:28 p Időt mértek 5000 méternél. AZ ÉLEN CHUDOMEL haladt, közvetlenül a nyomában azonban NAGYSZERŰ KERETMtlSOR Mialatt a fűtők a Košice—Seňa aszfaí­érdekes volt a 3000 méteres akadály- érnie. A mutatott Játék alapján a verseny is, melynek az volt s megle- szovjst győzGlGin 6bí)6n flz flránybsn petése, hogy az előző évi győztes ma- I s megérdemelt. A mérkőzést 105 gyar Fazekas - aránylag gyenge idő- é & lö n játszották, vei — csak a harmadik helyet szerezte ' meg. 440 yard: 1. Trousll, 47,6 mp, 2. Miky­na 48.8 mp, 3. Votrubec 49.1 mp. —1 1500 m: 1. Wolker Tulzer (osztrák) 3:52,5 p, 2. Odložil 3.52,5 p, 3. Jurek 3:54,4 ott volt az amerikai Edelen és a két etiópiai futó, Wolde és Wami is. Az él­mezőnyhöz tartozott ekkor még 6 né­met, 3 szovjet, 2 magyar, 2 finn és 3 an­gol futó. A 10-ik kilométerig annyiban változott a helyzet, hogy lemaradt az élbolyból a svéd Nyberg, a Békemaraton 1955. évi győztese és az angol Shelley. Ekkor a futók második csoportja már mintegy két perc hátrányban volt a vezetőkkel szemben. Az első nagyobb robbantási kísérletre a 13. kilométernél került sor, s ennél két magyar futó, Szalay és Molnár, va­lamint az idei Balkán Játékokon győztes Jugoszláv Musztopics és Havensteln (NDK) váltak ki az élcsoportból. A 15. kilométernél 19 főre csökkent az élcsoport. Az Időmérők ekkor 49:15,4 percet mértek. A csoport élén Heatley és Woolford angol fűtők haladtak. Fel Európa-bajnok : g SzOVjetlIlliÓ Lengyelország, Jugoszlávia, Magyarország a legjobbak további sorrendje , • r~ľf if perc, 3000 m akadály: 1. Holas 9:06,2 p, 2. tos utat Jártak, bent a stadionban több £ [c h| er 9:06 6 J Fazekas (mag y ť ar ) 9:21.6 p, 4. Hansel osztrák. — 800 m nők: 1. Záková 2:11.2 p, 2. Popelková 2:12.5 p. Nemzetközi labdarúgó mérkőzés: VSS ^kii^nhlava­5:0-ra vesztett a Slovan Jihlaván A Jégkorong-liga negyedik forHuTőjS nagy meglepetést hozott: súlyos veresé­get szenvedett a Slovan Bratislava Jih­laván. A szombat este játszott küzdelmek Dukla Jihlava—Slovan Bratislava 5:0 K, 0 Š, l nľ™° gi Bán yľ/ " (1:0. 1:0, 3:0). Jihlava, 8000 néző. Gól­^L é"^l V e m n, dn gf JatUÄ "tők: Klapáč (2), Suchý, Cvach és Dole­ményt nyújtottak, mint a hazaiak. Csa táraik több veszélyes támadást vezet­tek, de a legjobb helyzeteket is ki- T'ľlľlľ hagyták. Félóra elteltével a VSS is i m eiienieiet. ží. A győztes csapat kitűnő teljesítményt nyújtott és főleg gyorsaságban múlta fe­Tesla Pardubice—CHZ Litvínov 2:2 (0:1, Tfznap&s küzdelem után vasárnap este befejeződtek Wroclawban a XIII. ko- ÄemJel^n'em^boldogiltľ'TsV/per?- 0:1) Pardubice 6000 nézS^^InfíP szlávok felett aratott elődöntőbeli gyfizzelme. így elmaradt a várt szovjet—ju­goszláv döntő s helyette a szovjet és a lengyel válogatott kfizdiitt az első helyért. A két csoportban megrendezett selej­tező után a csoportok első és második helyezettjel az 1—4., a harmadik és ne­Jugoszlávia—Magyarország 89:61 (38:39). Már a mérkőzés elején 14 pontos előny­tűnt a szovjet versenyzők könnyed futá- gyedik helyezettjel az 5—8., az ötödik rfi tett szert a Jugoszláv válogatott, sa, és az is, hogy állandóan az etiópiai és hatodik helyezettjel a 9—12., a hete- Amíg a magyar Játékosok erejéből fu­futók nyomában haladtak egészen a se- dik és nyolcadik helyezettjel pedig a totta, ledolgozták a hátrányt, sőt a fél ňal fordulóig. " "" " ' —«-•-• -•—« AZ ÉSZAKIAK KRÍZISE If ^/"Lnoki ve Tesafik. A győztes csapat mlnden te­látszott, hogy előző nap nehéz bajnoki „,,„„ f„ I A„ Ä 1 mérkőzést Játszott. A találkozó egyéb- kintetben ] 0bb volt ellenfelénél. ként csak 80 percig tartott, mert a ma- ,,„™«oi,íu„! ratoni futók érkezése miatt a Játék- A ŠPORTKA 41. HETÉNEK NYERŐSZÁMAI! vezető idő előtt beszüntette a küzdel­met. Kollár József Tänzer Iván 1 8 4 44 45 Prémiumszám 14 (labdarúgás] 48 13—16. helyekért mérkőznek. Eredmé- l dg végéig egypontos vezetésre tettek nyek: nem volt túlságosan nagy, a seňai for dulónál senki sem akadt, aki pálya' csúcsra gondolt volna. Az élcsoport egyre fogyott. Leszakadt Törökország, 16. Hollandia. a finn Salakka és Holmross, valamint a dán Tögersen. Rossz kezdés ufón szép eiöze'em Slovnaft Bratislava—FC Modena 4:1 (0:1) Meyer osztrák Játékvezető sípjelére hasznosnak bizonyult, a hazai csapat A 9—12 helyért- Csehszlovákia—' " oiu vJ c l ""t"" " al a' UIa 3 a vendégek kezdtek és mindjárt több fergeteges támadásai a Modena 4 + 2 + 4 Olaszország' 70:66 Izrael-Románia 57:47, dett és annak ellenére, hogy a dobások gólhelyzetet teremtettek, de a Slovnaft felfogásban játszó együttesét úgyszólván ° ' _ . . nfim RiKpriiltpk a Ipptnnhun mar n? pl- ixi ,— „„,._* í. — :„ {...„^Kn, a szert. Ezzel a magyar csapat „ellőtte á A 13—16. helyért: Franciaország—Tö- puskaporát". A második félidőben hen­lif If! eny els felébe n ? z, 'í a m rökország 80:63, Finnország—Hollandia gerelt a jugoszláv csapat. Különösen ,m „n <• „„•.„.. „„ o „. F ran Ci aors zág_Finnország 60:50, Daneu ás Korac voltak elemükben, akik Törökország—Hollandia 64:62. Sorrend: a kosarak legtöbbjét szerezték. 13. Franciaország, 14. Finnország, 15. Szovjetunió—Lengyelország 81:45 (37:18) A szovjet csapat hatalmas Iramban kez­Amikor a versenyzők megkezdték az Izrael-Csehszlovákia 60:58, Románia- io® 8^? 8"' ľfl ** ."ll védelm e J Ď1 állta a rohamokat és min • - ----- Olaszország 85:66. Sorrend: 9. Izrael, 10. f»Rrt A mfltndik ffltdrt n?«lén a limovíl dentám_adást hárított. Az első _negy^ útvonal második részét, fokozódott az iram. És ez elsősorban „Buddy" Edelen­nek köszönhe.tő, aki szinte állandóan fokozta Iramát. Már csak a két etiópiai és Szergej Popov tudott vele lépést tar­tani. Az NDK versenyzői is megpróbál­koztak, de túlértékelték erejüket és fo­kozatosan leszakadtak, akárcsak a tel­jesen kimerült magyar Sütő. Amikor a 25 km-es részidő nyilvános­ságra került, még mindig nem gondoltak csúcsra. Két évvel ezelőtt az olimpiai bajnok Bikila 1 óra 19:38 p eredményt ért el az első 25 km-en és mégsem javí­tott csúcsot. A vezető Edelen ideje pe­dig szinte majdnem két perccel rosszabb volt (1 óra 21,35). A versenyzőket kísérő szakemberek már percek óta jósolgatták, hogy az Csehszlovákia, 11. Románia, 12. Olaszor­szág. szert. A második félidő elején a lengyel órában a vendégek többször csillogtat­a kapujához szegezték. A kiegyenlítő gól azonban csak a 89. percben szüle­tett meg a jól helyezkedő Bartalský ré­együttes alaposan feljavult és szépített tá k tudásukat, s a futballjáték mlnden vén. A lendületes, helycserés támadások az eredményen. Az utolsó 4 per 1 ben az­Az 5—8. helyért: NDK—Belgium 81:53, uts n Krumins több sikeres dobása be­Bulgárla—Spanyolország 102:70, Spanyol­ország—Belgium 86:83. Az 1—4. helyért: Szovjetunió—Magyar­biztosította a végső győzelmet. A szovjet csapat tagjai közül Alacsacsan volt a legjobb. Petrov rengeteg büntetődobást szépségét felvonultatták. A lelkes kö­zönség viharos tapssal jutalmazta ezt. a Modena védelmi falát teljesen áttör­ték,. s húsz perc leforgása alatt kapn­A hazai csapat szórványos támadásai ^ mf 8 í laI é" t, a k' 8 la bľ a pontatlan átadások következtében dát a "'""J 3a ríf Isk ý',„ D? Unsk ýi ! naí d ország 89:51, Lengyelország—Jugoszlávia kihagyott. Krumins állandó veszélyt je^ 83:72. lentett a lengyel kosár alatt. Csol Oslrován nem győzött o hazai csopol 4:1 (0:0) Dukla Praha Tatran Prešov Prága, 12 060 néző. Játékvezető Kolar­etiópiaiak nem fogják sokáig bírni Edelen czyk. Góllövők: Dvoíák (2), Jelinek és iramát. A 25. kilométer után egyre nö vekedett az amerikai futó és az etiópiai versenyző közti távolság. A lefékező Kučera, 111. Rudo PavloviC. utáni első öt perc hozta meg, amikor a játékvezető gyors egymásutánban két tizenegyest ítélt a preüoviak ellen, me­lyeket Dvofák értékesített. A vendég­csapat kedvét vesztette, a Dukla fölény- legjobb helyzeteiket sem tudták érvé­be került s megérdemelten biztosította nyesítenl. Kacsányl, majd Medvlcf és rendre elakadtak a jól záró Modena védelmén, melynek tagjai a szoros em­berfogásra fektették a fő súlyt. A ve­zetést az olasz csapatnak sikerült meg­szereznie. A 24. percben balszélsőjük „felhőfejessel" Juttatta a labdát a te- , ... . ... hetetlen Füle hálójába. A játéknak eb- mérkőzésen a szurkolók színvonalas és , , ., , , lŕorc7Qľn l/ii7nolmot 1 áfhottotr f+V«l ben a részében a vendégek uralták a mezőnyt, pontos leadásaikkal egyre gyakrabban közelítették meg a Slov­naft kapuját. A hazalak ugyanakkor a Ismét Dolinský éles lövése végképp megpecsételte a vendégcsapat sorsát. Az utolsó percekben vita támadt a pá­lyán, s Meyer feleselés miatt a Mode­na középcsatárát leküldte a Játéktér­ről. A két ellentétes félidőből álló korszerű küzdelmet láthattak, (th) Döntetlen a budapesti rangadón • . , ... t , győzelmét Jelinek és Kučera góljával, Bartalský az ötös vonaláról sem voltak A preSovlak azzal a szanaeKKaj lep- vendégek csak R. PavloviC révén képesek a hálóba juttatni a labdát, tek pályára, hogy_ védekező Jaktikéval ^^ ^ A 8vöztes csaDatba n ^ g ^^ ^ etiópialak mellett elhúztak a szovjet fu- megpróbálják a döntetlen kiharcolását, tők és a ragyogó taktikai érzékkel ver- A játék éppen ezért nem volt sem szép, 1obb a£ senyző Chudomel is. sem érdekes. A prešovlak csak három ' senyző Ekkor már nyilvánvaló volt az amert- csatárt tartottak elöl, a Kouba, Novák és kai futó győzelme. Ragyogó iramban tört Pluskal nélkül játszó Dukla pedig meg­a cél felé és a város utcáin egyetlen lehetősen széteső játékot produkált. Jutottak gólhoz. A győztes csapatban Masopust, Cadek és Kučera Játszott leg­(P. Z.) A Magyar NB csonka fordulója (elma­radt a Ferencváros—Dorog mérkőzés) á következő eredményeket hozta: kivonultak a csapatok, Kacsányl helyett f„ z, " e d® ô 1 n* Dolinský kezdte meg a Játékot! A cs'ere i8a á 8° s n o ellenfele az eddigi pályacsúcs volt. A mérkőzés forduló pontját a szünet A KASSAI ÁLLAMI SZlNHÁZ műsora lapzártéig nem érkezett meg. A CSEHSZLOVÁK—SZOVJET BARÁTSÁG HÁZA (Bratislava): 16.00 Jövőnk prog­ramja felett. Gazdasági világrendszer. Jó emberek között, film. 19.00 Külpolitikai HétfŐ Október 14 eszmecsere. Megmodom az igazságot, ' " film. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ- " D*- Legénylakás (USA) 15.30 18.15, 20.30, A TELEVÍZIÓ MQSORA SLOVAN: Idegenek világa (dán) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Válás olasz módra Bratislava: 17.30: Utazás a világ kő­(olasz) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21, METRO- rül. Afrika. 18.00: Angol nyelvlecke kez­POL: Uborkahős (cseh) 15.30, 18. 20.30, dőknek. 18.30: Ezek vagyunk mi, nők. POHRANIČNÍK: Fehér medvék öble (len- 19.00: TV Híradó. 19.30: I. Holberg: Jep­gyenj 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Farka- pe, vígjáték a martini Szlovák Nemzeti sok közt védtelen (NDK) 15.45, 18.15, Felkelés Színház előadásában. 20.50: 20.45, PALACE: Egy esta Jan Werichhel Fips Fleischer tánczenekara Játszik, (cseh) 22, MIER: A bűnös angyal (szov- 21.20: Három beszélgetés népszerű em­1 - - -- ?: ... I 1.1.„1 11 en. TT7 jet) 16.30, 19, DUKLA: A híd (NSZK) 18, 20.30, OBZOR: A világ legkisebb mozija (angol) 18, 20.30, PARTIZAN: A dinamit őre (cseh) 17, 19.30, FILMSZÍNHÁZAK (Košice): TATRA: Ka­tonazene (magyar), SLOVAN: Uborkahős (cseh), PARTIZÁN: Lopott boldogság (magyar), ÚSMEV: Legénylakás (USA), DUKLA: Fekete Orfeusz (francia). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZlNHÁZ: Sophíane (a pécsi Nemzeti Színház balettegyüttesének fellépése (19), OJ SZÍNPAD: A denevér (19.30). berekkel. 21.50: TV Híradó. Az éjszakai hőmérséklet 6—2 C fok. A hegyvidékeken gyenge talajmentl fagy. Az alacsonyabb fekvésű területe­ken helyenként reggeli köd. Nappál de­rült idő, 16—20 C fok. Erősödő dél­keleti szél. Délután hazánk nyugati ré­szén fokozódó felhőzet, este és éjszaka eső. SONP Kladno T Ž Trinec Kladno 6000 néző. Játékvezető Oavl­4:1 (3:1) II. labdarűgó-liga mosi, Bene, Sándor és Nagy Jól Játszoť tak. Győr—Komló 3:1. A gyorsan és korsze­rűen Játszó győriek biztos győzelmet arattak, pedig néhány kiválóságukat kénytelenek voltak nélkülözni. Vasas—Bp. Honvéd 2:0. A Vasas vé­Spartak Trnava—Partizán B. Bystrica dek. Góllövők: 8. perc Vlček, 12. perc 4:1 (4:1). Trnava, 5000 néző. Vezette: Bújok, 30. perc Krepek (öngól), 37. Zakršmit. Góllövők: Adamec (2) Bartak delm e válogatott formában játszott. perc Vlöek, 72. perc Chlumecký. és Svec, illetve Olšovský. A A kladnói együttes már az első fél- .. s} ova n Nitra— Partizán Bardejov 2:0 n ftiauiiui csyuvLcs iuai aá. ciau lei- - — ... + fij-i^,, időben biztosította győzelmét. Mlnden Nitra, 1500 néző. Vezette: Kundé- r u" A csatársorban különösen Mathesz volt elemében. A Honvédből hiányzott a sé­szempontből Jobb csapat volt, és győ­zelme Ilyen arányban is megérdemelt. 0:0 Baník Ostrava Jedn. Trenčín Ostrava, 13 000 néző. Játékvezető Iva­kov. A trenčínlek ezen a találkozón ls lius. Góllövők: Hrnčiar és Pucher. A ha zai csapat győzelme ellenére ls csaló dást keltett. Zemplín Michalovce—Slavoj Trebigov Debrecen—Szeged 1:0. A debreceniek sok helyzetükből csak egyet tudtak ér­tékesíteni, de ez elég volt a győzelem­hez. lfitto gľ 8 badrúgásból lőtt góljukkal (Hetényi kl­állítása ellenére ts) megszerezték a győ­ZPS Kys. Nové Mesto—Lokomotíva Ko­šice 1:2 (1:2). Kys. Nové Mesto, 1800 zelmet. Diósgyőr—Csepel 2:1. A hazaiak biztos m e e á 11 ták h e 1 v U k e t s ezzel meetartötták néz5, v8zette Pevlovl c- Góllövők Slrotlak, győzelmet arattak, amelyre feitételenül megalltak helyüket, s ezzel megtartották m Somosl é s serfőző. A technikailag rászolgáltak. előkelő helyezésüket a bajnoki tábláza ton. Spartak Brno o r\ fr\ r\\ Sp. Sokolovo \\Jl\JJ Brno, 17 000 néző. Játékvezető Sarka. Góllövő: Lichtnégel (2). Jobb és lelkesebb vendégcsapat megérde­melte a győzelmet. Spartak Pov. Bystrica—Spartak Mar­tin 1:0 (0:0). Pov. Bystrica, 2000 néző. Vezette Petrovič. A hazalak végig nagy fölényben voltak, de csak egy gólt ér­tek el Rebro révén. Szovjet gyiidem Brnóban Csehszlovákia—Szovjetunió 2:8 (1:2). Slovan Bratislava B—Jednota Žilina Válogatott női kézilabda-mérkőzés Brnó­Nagy küzdelmet vívtak a csapatok a 3:0 (1:0). Bratislava, 1500 néző. Vezette ban 2000 néző előtt. Ez volt a két or­bajnokl pontokért. Az utóbbi időben Jó Sloboda. Góllövők: Balažík (2) és Bílý. eredményeket elért brnólak három perc A Slovan B nagy becsvággyal küzdött, alatt döntötték a maguk javára a küz- Kablo Toporčany—Dukla Komárno 0:0. delmet. A 75. percben Lichtnégel tizen- Topolčany, 1200 néző. Vezette Radlč. egyest értékesített, a 77. percben pedig A banjokság élén a 7. forduló után szág válogatottjának ötödik találkozója, mely után a mérleg 3 szovjet és 2 cseh­szlovák győzelmet mutat. Góldobók: Ma­téjú és Beránová, illetve Vunteszmerja (2), Sztrelnyikova (2), Tuljakova és ismét a vendégek hálójába juttatta a Dukla Komárno és Slovan Nitra állnak Jugnyevicsutea. A két ország válogatott labdát. egyaránt 10—10 ponttal. jai szerdán visszavágót Játszanak. „Oj Sző" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszt a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10 sz Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, 506-39, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89 Előfizetési dlj havonta 8.— Kčs. Terjeszti a Posta Hírlapszolgálata. Az előfizetéssel kapcsolatban felvilágosítást nyújt és előfizetéseket elfogad mlnden postahivatal és postai kézbesítő. A külföldi megrendeléseket a posta sajtókiviteli szolgálata — PNS-ústredná expedícia tlaCe, odd. vývozu tlače, Praha 1., Jlndfišská 14. Intézi. K-07*31334 i