Új Szó, 1962. október (15. évfolyam, 271-301.szám)

1962-10-01 / 271. szám, hétfő

Három vendégcsapat aratott győzelmet Mindkét bratislavai együttes vereséget szenvedett• Trenčín idegenben, Nitra otthon nyert, Prešov súlyos vereséget szenvedeU & A veretlen ostravaiak szerencsés győzelme Kladnón A labdarúgó liga nyolcadik fordulójában csak négy mér­kőzést nyertek a pályaválasztó csapatok, három találkozó viszont a vendégek győzelmét hozta. A Baník Ostrava Kladnóból, a CKD Praha Bratislavából, a Jednota Trenčín pedig Brnóból vitte el a két bajnoki pontot. A liga egyetlen veretlen csapata, a Baník Ostrava, ngyan csak szerencsé­vel szerezte meg az idegenben elért győzelmét, de ezzel továbbra is a bajnokság élén maradt. A bajnoki táblázaton egyre nagyobb előnyre tesz szert a két vezető csapat, a középmezőny változatlanul tömör, az utolső három he­lyezett sorrendjében pedig tegnap sem történt változás. Meglepő a két bratislavai csapat gyenge szereplése, ezzel szemben az újonc trencíniek — bár vasárnap nem játszot­tak jól — kitűnően tartják magukat és a középcsoportban előkelő helyet foglalnak el. A bajnokság eddig lejátszott 35 mérkőzése közül 47 ho­zott győzelmet az egyik csapat javára, s mindössze csak 8 mérkőzés végződött döntetlenül. A nyolcadik fordulóban sem akadt döntetlen eredmény. A mérkőzések lefolyásáról alábbi jelentéseink számolnak be: TJ Slovnaft CKD Praha 1:2(0:1) (—a) Bratislava — 6000 néző. Játék­vezető: Buchl. A bratislavai Slovan stadionban az őszi Idényben már másodszor lépett pályára a CKD együttese. A Slovan ellen a prá­gai csapat l:0-ás vereséget szenvedett. Játéka akkor nagyon gyenge volt. A Slov­naft elleni mérkőzésen a prágai csapat különösen taktika szempontjából lepte meg a bratislavai közönséget. A véde­lem Kosszal az élén igen jől hárította a Slovnaft támadásait. A csatársor vi­szont Pisa révén olyan lendületes táma­dásokat vezetett, hogy azok két esetben góllal végződtek. A vendéglátó csapatra nem lehetett ráismerni. Tichý középhát­véd halmozta a hibákat. A csatársor vi­szont felesleges adogatások révén meg­akadt a jól záró prágai védelem előtt. Az első 45 percben a Slovnaft két ka­pufát rúgott. Ezzel szemben a vendég­csapat állandó fölényben volt és Piša, valamint Knebort révén több esetben ve­szélyeztette Füllé kapuját. A 33. percben Knebort ügyesen szöktette Píšát, akinek lövését először Fiille csak kiütéssel véd­te, de a prágai csatár másodszorra véd­hetetlenül a hálóba rúgta a labdát. Ez­után ellaposodott a játék. Szünet után feljött a Slovnaft együt­tes is. Az 53. percben Weiss is megkísé­relte a góllövést, de Mizera, aki nagyon jól védett, ezt is hárítani tudta. Három perccel később Knebort, a prágaiak fia­tal összekötője merészen áttörte a sűrű Slovnaft-védelmet és másodszor juttatta a labdát a Slovnaft kapujába. A gól el­lenére a Slovnaft támadásban maradt. A 60. percben Dolinský a balszárnyon hosszú labdát küldött Gajdoš elé, aki az alapvonalnál kicselezte Krížt és az ötös sarkából a bal felső sarokba lőtt. A bratíslavaiak sikere még nagyobb lendületet adott a játéknak. A jól záró prágai védelem azonban mindig hárított és így a prágai csapat teljesen jogosan megérdemelten szerezte meg a két baj­noki pontot. Sp. Hr. Králové 0 (1/0 ft\ Slovan CHZJD 0m\Lm) Hradec Králové, 9000 néző. Játékveze­tő: Sláma. Hradec: Jindra — Černý, Píčman, Ko­mánek — Pokorný, Deutsch — Buranský, Kvaček, Sonka, Tauchen, Zikán. Slovan: Schrojf Kiss — Gerharijt, Urban — Velecký, Vengloš, Balážik, Obert, Cvetler. Ezen a mérkőzésen nagyon gyenge na­pot fogott ki a Slovan két válogatott játékosa: Popluhár és Schrojf. A 25. perc­ben mindkét válogatott játékos hibázott, — Zikán megszerezte a vezetést. A ha­zai csapat az őszi idény legjobb játékét nyújtotta és állandóan veszélyeztette a bratíslavaiak kapuját. A 27. percben Sonka lövése is a hálóba jutott. A lá­tottak alapján a hradeciek teljesen meg­érdemelték a kétgólos vezetést, sőt elő­nyük már az első 45 percben még na­gyobb is lehetett volna. Sok gólhelyzetet hoztak össze a hradeci csatárok, s az egyikből Zikán lőtt a kapufára. Szünet után feljavult a vendégcsapat. A játék ekkor rendkívül érdekes, színvonalas volt. De nemcsak a bratíslavaiak, hanem a hradeciek is erősítettek, sőt a 70. percben megszerezték harmadik góljukat is. Az előretörő Kvačeket akadályoztak a Slovan védői, a játékvezető azonban az előnyszabályt alkalmazta, tovább fut­hatott a hradeci támadás, melyet Buran­ský fejezett be. A győztes csapat és a mezőny legjobbja Picman volt. Kitűntek még: Jindra, Pokorný, Kvaček, Zikán, il­letve Obert. A bratislavai csapat nagy igyekezettel küzdött, védelmének sú'yos hibái miatt mégis érzékeny vereséget szenvedett. SONP Kladno Baník Ostrava 1:2(1:0) Kladno, 10 000 néző. Játékvezető: Pla­cek. Balszerencsés mérkőzést vívott a ha­zai együttes. Végig lelkesen küzdött (ez­úttal teljesen sportszerű módon), a baj­nokságban vezető ellenfelét az első tíz perc kivételével védekezésre kényszerí­tette, az utolsó percben mégis elvesz­tette a mérkőzést. A vezetést a kladnóiak szerezték meg — szögletrúgás után — Chlumecký fe|es góljával a 16. percben. Szinte hasonló körülmények között egyenlítettek ki az ostravaiak. A II. fél­idő 15. percében a bányászcsapat jutott szögletrúgáshoz, s a beívelt labdát Sirý fejelte a hálóba. A kladnóiakat nem tör­te le az egyenlítő gól, újabb és újabb támadásokat vezettek az ostravaiak ka­puja ellen, de a megerősített ostravai védelem jól rombolta ezeket. Már csak egy perc volt hátra, amikor az ostra­vaiak gyors ellentámadást vezettek és a Wiecek helyére beállt Palivec révén meg­szerezték a győztes gólt. Jó színvonalú, érdekes, izgalmas mér­kőzést láthatott a közönség. Az ostravai együttes technikában felülmúlta ugyan ellenfelét, de a látottak alapján ezúttal szerencsével szerezte meg győzelmét. Jók: Rys, Solc, Chlumecký, Hájek, illet­ve Keller, Šindeláŕ és Mokrohajský. Slovan Nitra Spartak Plzeň 2:0 (1:0) Hétfő, október 1, FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Életszomj (USA) 16, 18.30, 21, SLO­VAN: A spessarti fogadó (NSZK) 15.30, 18, 20.30. PRAHA: Viridiana (spanyol) 10.30, 13.45, 16, 18.30, 21, METROPOL: Si­koly (olasz) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČ­NÍK: Diplomácia, óh (angol) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: A gyilkos (olasz) 15.45. 18.15, 20.45, MIER: Rómában éjszaka volt (olasz) 16.30, 19, PALACE: Szombat este, vasárnap reggel (angol) 22, OB­ZOR: A hely (olasz) 18, 20.30, STALIN­GRAD: Banditák (olasz) 17.30, 20, MLA­DÝCH: Jégkirálynő (szovjet) 15.30. PAR­TIZÁN: Ferrara hosszú éjszakája (olasz) 17, 19.30, NÁDEJ: Münchausen báró (cseh) 20. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Münchausen báró (cseh), TATRA: Zöld látóhatár (cseh), PARTIZÁN: Martens ka­pitány kincse (lengyel), ÚSMEV: Sikoly (olasz), DUKLA: Till Eulenspiegel ka­landjai (francia-német). SZÍNHAZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Don Juan (19), HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ: Az altonai foglyok (19), ÚJ SZÍNPAD: Svejk, a derék katona (19.30). A televízió műsora BRATISLAVA: 18.00 Természetbúvárok Klubja. 18.30 Korunk és az emberek. 19.00 TV Híradó. 19.30 Alekszisz Par­nisz: Aphrodité szigete, a Nyitral Táj­színház előadása. 21.30 Ján Levoslav Bella: Allegro a c-moll vonósnégyesből. Kis TV-hangverseny 21.40 TV Híradó. Borús Idő, délelőtt helyenként ködfel­hő, a délutáni hőmérséklet 16—18 fok. Mérsékelt délkeleti szél. Nitra, 8000 néző. Játékvezető: Kusák. ~A hazai csapat Pucher góljával már a 4. percben megszerezte a vezetést. Slosiarik, Popluhár, A közönség jó játékot várt csapatától, de csalódott. Más lapra tartozik, hogy a gyenge formában levő plzeňi együttes ellen a nitraiak vasárnapi játéka is elég volt a megérdemelt győzelemhez. A má­sodik gólt Navrátil szerezte egyéni ak­cióból a II. félidő 13. percében. A nit­rát csapat tulajdonképpen Pucher és Na­vrátil egy-egy jól sikerült akcóijáiiak köszönheti győzelmét, mivel a csapat játéka elmaradt az őszi idényben mu­tatott átlagteljesítménytől. Sp. Brno ZJŠ Jednota Trenčín Brno, 12 000 néző. Játékvezető: Krňá­vek. Gyenge, színtelen mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben veszélyes lövést szinte nem is láttak a nézők. A mérkőzés egyetlen gólja a II. félidő első percében esett: Koyš elfutott, jó beadá­sát Jankech tejjel továbbította a hálóba. A gól után a trecíniek kerültek fölény­A sportfogadás hírei 6 7 8 9 3 2 111 11, 13, 17, 49 11 X Szombaton a délutáni órákban a bra­tislavai tekesportcsarnukban nagy volt az öröm, amikor a hangosbeszélőn be­jelentették, hogy a csehszlovák Sindle­rová nyerte a női egyéni világbajnok­ságot. Elsőnek edzője gratulált csókkal az újdonsült világbajnoknak. (Alexy felv.) be. Csatáraik gyors támadásokat vezet­tek, de pontatlan átadásaik miatt ezek­kel nem sokra mentek. A játék utolsó 25 percében a trenčíniek igyekeztek tar­tant a labdát és megerősített védelem­mel — az eredményt. Igyekezetük teljes sikerrel járt, mindkét pontot elhozták Brnóból. 4:0 (1:0) Dynamo Praha Tatran Prešov Prága, 20 000 néző. Játékvezető: Kolar­czyk. A hazai csapét az első félidőben ls jóval többet kezdeményezett. A vezetést a 30. percben szerezte meg: Urban be­adását Hochmann fejelte a hálóba. Eb­ben a félidőben a prešoviak csak a vé­dekezéssel törődtek, s csak három csa­tárt tartottak elől. Szünet után a ven­dégcsapat változtatott taktikáján, a játék érdekes, változatos, kiegyensúlyozottabb lett. A 25. percben Petros áttörte a ha­zai csapat védelmét, már csak a kapus­sal állt szemben, de mellé lőtte a lab­dát. Elmaradt az egyenlítési alkalom! A hajrában a Dynamo került fölénybe s ezt gólokkal is kifejezésre juttatta. A 35. percben Peták szabadrúgásból érte el a második gólt, majd két perccel ké­sőbb ugyanő lőtte a Dynamo harmadik gólját. Az utolsóelőtti percben a Hoch­mann helyére bejött Zenišek állította be a végeredményt. A bajnokság állása: Baník Ostrava 8 7 1 0 24: 5 15 Dukla Praha 7 6 0 1 20: 5 12 Spartak Hr. Králové B 4 1 3 13:10 S Slovnaft Bratislava 8 4 1 3 10: 7 9 Jednota Trenčín 8 4 1 3 15:14 9 Dynamo Praha 8 3 3 2 13:13 9 Slovan Nitra 8 3 2 3 12:15 8 Spartak Brno 8 3 1 4 11:10 7 Slovan ChZJD B 3 1 4 12:15 7 CKD Praha 7 3 1 3 8:12 7 Sokolovo 8 2 2 4 9:11 8 Tatran Prešov 8 2 0 8 15:22 4 SONP Kladno 8 1 2 5 9:19 4 Spartak Plzeň 8 2 0 B 5:18 4 Ritkán jutottak a Slovnaft Bratislava csatárai gólhelyzetbe a CKD ellent mérkőzésen. Alexi felvételén Dolinskýt látni, akit már senki sem zavar, de éles lövése elkerüli a kaput. A Szovjetunió női kosárlabda­csapata hatodszor nyerte meg az Európa-bajnokságot A női kosárlabda Európa-bajnokság utolsó napja már nem hozott meglepetést. Mindhárom esélyes megszerezte a győzelmet és ezzel véglegessé vált az idei EB sorrendje. Az utolsó találkozón a Szovjetunió együttese legyőzte válogatot­tunkat s vereség nélkül szerezte meg a bajnoki címet. A csehszlovák csapat pedig az értékes második helyen végzett. A mérkőzés kezdetétől fogva a szov­jet együttes irányította a játékot és mar a 7. percben 20:6 pontos vezetésre tett szert. Ekkor a csehszlovák válogatott tagjai nagyon gyengén játszottak. Ez ter­mészetesen a kitűnő szovjet együttesnek malmára hajtotta a vizet, amit ki is hasz­nált és annak ellenére, hogy a későb­biek során együttesünk javított játékán, a félidő végéig 19 pontos előnyre tett szert. Szünet után együttesünk azzal az el­határozással lépett pályára, hogy min­denképpen ledolgozza hátrányát es igyekszik a mérkőzést a magi javára fordítani. Ennek érdekében eniberfogá­sos védekező taktikát alkainuzott és a csapat tagjai nagyon lelkesen és oda­adóan játszot.tak. Sikerült is hátrányuk­ból ledolgozni, de a hajrában a szovjet együttes ismét ellenállhatatlan rolt, tel­jesen megérdemelten nyerte meg a ta­lálkozót és szerezte meg az Euiópa-oaj­noki címet. A legtöbb kosarat a következőt szerez­ték: Szmildzsínova 14, Ljujuceva és Pl­vovarova 12, Poznyanska 11, il). Joško- vá.lű. Zvolenská 9, Staršia 8, Vecková és Nováková 6. A másik két találkozó a következő A Dynamo Žilina megőrizte veretlenségét A II. liga szlovákiai csoportjában rangadót hozott a hetedik forduló. A 11­linaiaknak sikerült megőrizniük vejcetlejiséjjüket Pov. Bystricán is, s így tovább­ra is két ponttal vezetnek. A TJ Nové Zámky biztos győzelemmel erősítette meg helyét az élcsoportban, a košicei csapatok pedig győzelemmel bizonyítot­ták be javuló formájukat. A forduló eredményei: Spartak Pov. Bystrica—Dynamo Ž'lina 1:1 (1:0). Pov. Bystrica, 6000 néző. Ve­zette Radomil. Góllövők: Brumovský, illetve Srbecký. A hazai csapat megnyer­hette volna a rangadót, de Dubiel a 75. percben kihagyott egy tizenegyest. Partizán B. Bystrica—Slavoj Trebišov 0:0. Ban. Bystrica, 2800 néző. Vezette Drga. A vendégek tömören védekeztek, — eredményesen. Kablo Topolčany—Slovnaft Bratislava B 1:3 (1:2). Topofčany, 1000 néző. Ve­zette Kunst. A vendégek állandó fölény­ben voltak. Góllövők: Turöek, illetve Cimra, Barát és Üjváry. VSS Košice—Dukla Komárno 1:0 (1:0). Košice, 6000 néző. Vezette Sokol. Renge­teg szabálytalanság „tarkította" a küz­delmet. A gyenge színvonalú mérkőzés, melyet a hazai csapat Gaceknek a 27. percben elért góljával nyert meg. (tä) TJ Nové Zámky—Partizán Bardejov 4:1 (2:1). Nové Zámky, 3000 néző. Vezette Kundeliu. Góllövők: Fucsík 2, Sevcsík, Ponesz, illetve Petrulák. A hazai csapat­ban nagyszerűen játszott a támadósor. Spartak Martin—Spartak Trnava 1:1 (0:0). Martin, 3000 néző. Vezette Štefá­nik. Góllövők: Kotula, illetve Majerník. A trnavai csapat — különösen a második félidőben — igen jól játszott. TJ Ružomberok—Lokomotíva Košice 0:3 (0:0). Ružomberok, 3000 néző.. Vezette Krištofík. A košleei csapat a második félidőben mutatón játéka alapján meg­érdemelten győzött. Góljait Urban, So­han és Gajdoš (11-esböl) lőtték. II. liga A-csoport Sp. Motorlet—Sp. Ústí nad Labem 2:5 (1:1), Sn. Teplice—Dynamo K. Vary 4:0 (2:0), Kovo Déčín—D. Tachov 1:0 (1:0), Chemička Ústí—Sn. Liberec 2:0 (1:0), Meopta Košífe—Sp. Čelakovice 2:2 (2:1), Sp. Radotín—Baník Most 2:1 (2:0), Sp. Ml. Boleslav—Dynamo C. Budéjovice 4:2 (1:1). II. liga — B-csoport Sp. Královopolská — TJ V2KG 1:0 (1:0), TJ Gottwaldov — 'Sp. Uh. Hradište 2:2 (1:1), J. Náchod—Fatra Napajedla 4:1 (2:0), Sj. Žižkov—Dynamo B 5:1 (1:1). D. Olomouc—VChZ Pardubice 1:0 (0:0), 2el. Tŕinec —D. Tábor 2:2 (1:1), Sp. Brno ZJS B—J. Otrokovice 4:1 (3:0). eredményeket hozta: Bulgária—Románia 48:36 (29:8), Jugoszlávia—Lengyelország­52:44 (29:23). Az EB végeredménye: 1. Szovjetunió, 2. Csehszlovákia, 3. Bulgária, 4. Romá­nia, 5. Jugoszlávia. 6. Lengyelország, 7. Magyarország, 8. Franciaország. A sakkolimpia döntőjének harmadik fordulója III. FORDULŰ: Szovjetunió—NDK 2V4:lV'í, Jugoszlávia—Bulgária 2Vfe:l%, USA— Csehszlovákia 2 i,4:l'/4, Argentína—Ma­gyarország 2 1/4:l'/2, NSZK—Ausztria 3:1, Románia—Hollandia 3:1. A verseny állása: Szovjetunió, Egye­sült Államok, Románia 7VŽ, Jugoszlávia, NSZK 6%, Bulgária, Argentína 6, Cseh­szlovákia, NDK, Hollandia 5'A, Magyar­ország 5, Ausztria 3 pont. A vasárnapi Szovjetunió—NDK-mérkü­zésen nagy meglepetés történt: Uhlmann legyőzte a világbajnok Botvinnyikot. Magyarországon kikapott a bajnok Szeged—Bp. Vasas 2:1, MTK—Salgótar­ján 2:0, Ferencváros—Tatabánya 1:0, Szombathely—Pécs 1:0 (az újonc szom­bathelyiek eiső győzelme), Komló—Deb­recen 3:0 (a debreceniek első veresé­ge). Dorog—Győr 1:0. Vasárnap este 40 000 néző előtt ját­szották le az Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd rangadót, amely hatalmas küzdelmet és 3:2 arányú újpesti győzelmet hozott. Kerületi bajnokságok: Nyugat-Szlovákiai kerület: Ivánka— Holíč 1& Nitra B—Zlaté Moravce 5:2 (3:1). Dunajská Streda—Nové Zámky B 2:0. (šu), Sereď—Pezinok 2:3 (1:2). Sla­voj Piešťany—Slovan Bratislava B 2:0 (2:0). Iskra Partizánske—CH Malacky 1:1 (0:1), Považan Nové Mesto—Slovan Levice 4:1 (2:1). Közép-Szlovákiai kerület: Detva—Ži­lina B 1:0 (1:0), Kys. N. Mesto—Harma­nec 7:0 (2:0), Liet. Lúčka—Handlová 1:2 (0:0), Dubnica—Púchov 0:1 (0:1), Lučenec-rMikuláš 3:0 (1:0), Podbrezová —Filakovo 3:0 (2:0), Prievidza—Vrútky 1:2 (0:1), Púchov—Liet. Lúčka 3:1. Kelet-Szlovákiai kerület: Lok. Sp. N. Ves—Slavoj Kráľ. Chlmec 5:1 (1:1). Lok. Vranov—Chemko Strážske 3:0 (1:0), Sp. Snina—Pokrok Krompachy 4:1 (2:1), Zemplín—Michalovce—Jednota Kežmarok 5:1 (1:1), Tatran Prešov B—Baník Rož­ňava 3:2 (2:0), VSS Košice B—Lok. Po­prad 2:2 (0:1), Iskra Svit—Chemko Hu­menné 0:1 (0:1). Továbbra is a Dukla és a ČKD a kézilabda-bajnokság élén Praha—Spartak Brno KPS 18:13 (8:7), TJ Gottwaldov—Slávia Trnava 22:13 (11:4). A bajnokság állása: 5 5 0 0 92:59 10 5 4 0 1 88:60 8 5 4 0 1 74:60 8 (ar) — A kézilabda-liga ötödik fordulójában meglepetés nem született. Az esé­lyesek mindkét pontot megszerezték s így jelentős eltolódásokra a bajnoki táb­lázatokban nem került sor. Mind a nőknél, mind pedig a férfiaknál az első há­rom helyezett fokozatosan elhúz a többiektől. Kívülük az elsőség kérdésébe a férfiaknál csupán a Tatran Prešov szólhat bele, melyet csak két pont választ el az említettektől. A PREŠOV MÉG MINDIG NEM TALÁLT MAGARA A férfiak csoportjában — amint meg­írtuk — a Plzeň és a Trnava állt nehéz feladat megoldása előtt. Az előbbi ide­genben is bebizonyította, hogy jó for­mában van és győzelmével továbbra ís tartja előkelő harmadik helyit. A pre­šovi együttes bár gyr t, játéka nem volt kielégítő, és hof a jövőben fel tudjon zárkózni az élw. sporthoz, sokat kell javulnia. A trnavai együttes Gott­waldovban nem tudott méltó ellenfele lenni a nagyon jól játszó hazai csapat­nak, mely győzelmét ilyen arányban ls megérdemelte. Ebben a fordulóban a CKD Praha a brnói csapat felett aratott győzelmével megszerezte az Idei évad első két bajnoki pontját, és ezzel — helyet cseréive ellenfelével — elkerült az utolsó helyről. A forduló eredményei: Tatran Prešov— Rudý ftíjen Zubrí 13:10 (6:4). Baník Kar­viná—Dukla Praha 15:23 (5:12), Sokol Telnice—Spartak Plzeň 9:12 (5:B), ĽKD 1. Dukla Praha 2. Gottwaldov 3. Plzeň 4. Prešov 5. Telnice 6. Karviná 7. Trnava 8. Zubfí 9. CKD 10. Brno 5 3 0 2 65:62 5 2 0 3 68:66 5 2 0 3 67:77 5 2 0 3 63:80 5 1 0 4 49:54 5 1 0 4 55:73 5 1 0 4 64:90 FOLYTATÓDIK A CKD—SOKOLOVO PÁRHARC A nőknél csaknem hasonló a helyzet, mint a férfiaknál. A különbség csupán annyi, hogy a két prágai csapat, a ČKD és a Sokolpvo továbbra is ádáz harcot vívnak az elsőségért, s bizonyára nem tévedünk, amikor azt állítjuk, hogy ez idén ís az egymás elleni találkozói: fogják eldönteni, ki lesz a bajnok. Eb­ben a fordulóban is mindkét együttes megszerezte a két bajnoki pontot, de a CKD győzelme sokkal magabiztosabb volt. mint a Sokolovóé, pedig komolyabb játékerőt képviselő csapat volt ellenfele. Ebben a csoportban örvendetes a két bratislavai csapat fordulóról fordulóra nyújtott jó játéka. Nem valószínű, hogy a két prágai együttes első helyért fo­lyó küzdelmébe bele tudnak majd szól­ni, de előkelő helyezésük — amennyiben ezt a továbbiak során is tartani tudják — mindenképpen dicséretre méltó. A forduló eredményei: Slovan Plzeii— CKD 1:11 (0:5), Otrokovice— Sokolovo 3:7 (0:3), Brno—Dynamo Praha 6:5 (4:1), Olomouc—Štart 3:6 (1:3), Vinohrady— Slavoj Praha 6:4 (6:2). A bajnokság állása: % 1. CKD 2. Sokolovo 3. Štart 4. Vinohrady 5. Dynamo Praha 6. Brno 7. Plzeň 8. Olomouc 9. Slavoj Praha 10. Otrokovice 5 5 0 0 44:15 10 5 5 0 0 35:15 10 5 4 0 1 37:32 8 5 3 0 2 24:21 6 5 2 0 3 21:24 4 5 2 0 3 23:29 4 5 2 0 3 21:35 4 5 1 0 4 21:23 2 5 1 0 4 19:30 2 5 0 0 5 15:36 0 „Oj SZŐ" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého ü. 10. sz. Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, S06-39, — főszerkesztő 532-20, — titkárság: 550-18. — sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89. Előfizetési díj havonta 8 Kčs. Terjeszti a Posta Hírlapszolgálata. Megrendelhető és előfizethető: a Posta Központi Hírlap Irodánál, Bratislava, Gottwald tér 48/VII. Megrendelhető még minden postahivatalnál és kézbesí­tőnél. A külföldi megrendeléseket i posta íajtókiviteli szolgálata >-< Poštový npylnový úrad —. yývoz tlače, Praha I., Jindíišská 14. —« intézi el. K-05*2134ľ