Új Szó, 1962. szeptember (15. évfolyam, 241-270.szám)

1962-09-03 / 243. szám, hétfő

Csehszlovák és szovjet sikerek ISÉSlHl Hatalmas közönségsikert arattak a Hadsereggel Együttműködők Szövetségének repülőmodellezői és légtornászai • Több mint 80 000 néző a strahovi stadionban A strahovi nagy stadionban vasárnap rendezték meg a motorosok VII. győzelmi versenyét, mely iránt ezúttal is nagy érdeklődés mutatott a prágai közönség. A versenyen megjelent L o m s k ý nemzetvédelmi minilzter, a nemzeti front képviselői, valamint dr Ernast Guevara kubai ipar­ügyi' miniszter is, aki a délelőtti órákban érkezett Cseh­szlovákiába. A stadion lelátóin egyébként több mint 80 000 néző gyűlt össze, bogy tanúja lehessen az érdekes ver­senyeknek. A több mint 3 órás műsor végig nagyszerű él­vezetet nyújtott a közönségnek, a versenyzők pedig kivá ló teljesítményekkel hálálták meg a közönség nagy érdek­lődését és tapsait. A műsor első részében a motorkerék­párosok saiakpályás versenyére került sor. Ebben a küzdelemben a csehszlo­vák, a szovjet és a lengyel versenyzők indultak. Az első futamokban a cseh­szlovák versenyzők fokozatosan elhúz tak ellenfeleiktől és a hetedik futam­ban már 22 ponttal rendelkeztek, míg a szovjeteknek 13, a lengyeleknek pe­dig csak 7 pontjuk volt. A 12. futam­ban azonban a szovjet versenyzők be­hozták a csehszlovákok előnyét, s mind­két csapatnak 30—30 pontja volt. A verseny eldöntésére még egy futamot rendeztek, melyben a szovjet verseny­zők bizonyultak jobbnak. A végered­mény Így alakult: 1. Szovjetunió 34, 2. Csehszlovákia 32, 3. Lengyelország 12 pont. A győzelmi verseny másik nagy ese­ménye a motorkerékpárosok mííterep­versenye volt. A rendezők műterepet építettek a strahovi stadionban. A nyu­gati oldalon lévő lelátók előtt voltak az ugratók, majd egy hurok-kanyar kö­vetkezett, s utána a keleti oldalon lé­vő lelátók előtt kigyőszerűen hüzödott végig a pálya. A terep legnehezebb ré­sze az északi oldalon volt, ahol magas sánc várta a versenyzőket. A sánc te­Gulrich új Európa-csúcsa Cottbusban (NDK) folytatódtak a ba­ráti országok közbiztonsági szervei úszóinak és vízilabdázóinak küzdelmei. Az összecsapások magas színvonaláról tanúskodik egy Európa-csúcs, melyet a magyar Gulrich József ért el 1:01,0 má­sodperces idővel a 100 m-es pillangó­úszásban. Gulrich ezzel az idejével 0,2 másod­perccel javította meg a csehszlovák Hopka ed­dig érvényben lévő Eu­rópa-csúcsát. Az üszőversenyek eredményei: férfiak — 100 m pillangó: Gul­rich (magyar) 1:01,0, 200 m hát: Mandrikon (szovjet) 2:24,4, 400 m vegyes: Androszov (szovjet) 5:09,1 1500 m gyors: Katona (magyar) 18:47,8. Nők — 200 m mell: Küper (NDK) 2:52,4, 400 m vegyes: Nüsler (NDK) 5:55,4. A vízilabda-találkozók során az NDK együttese 4:3-ra győzte le a bolgár csa­patot, a szovjet együttes 3:4 arányban vereséget szenvedett a magyaroktól, a csehszlovákok pedig l:4-re kikaptak a románoktól. A pontverseny jelenlegi állása: fér­fiak: Szovjetunió 129 p, Magyarország 109 p, NDK 108 p, Románia 45 p és Csehszlovákia 30 p. Nők: Szovjetunió 81 p, NDK '78 p, Magyarország 65, Ro­mánia 28 p és Csehszlovákia 5 p. tején újabb akadály, egy „hullám" ne­hezítette a terepet. A résztvevők két géposztályban Indul­tak. A 250 ccm-es géposztályban csak belföldi, a 350 ccm-es géposztályban azonban már külföldi motorosok is részt vettek. Mindkét géposztályban két futamra került sor. A 250 ccm-es gé­pek első futamát Vaclav Kvech nyerte és ugyan ő győzStt a második futam­ban is, úgyhogy az összetett Versenyt ls megnyerte. Az ismertebb csehszlo­vák versenyzők közül csak Souček ért el jó eredményt, aki a második helyet szerezte meg. Clžeknek ezúttal rossz napja volt. A 350 ccm-es gépek versenyében csehszlovák siker született. Mindkét fu­tamban Jól szerepeltek motorosaink. Az első futamot Oldfich Kladuinger nyer­te Brabec előtt, ipíg a második futam­ban Brabec bizo-tiyult leggyorsabbnak. A két futam összesített eredménye alap­ján Brabec került az első helyre. A csapatversenyt Csehszlovákia nyerte. Az egyes versenyszámok közben a Hadsereggel Együttműködők Szövetségé­nek tagjai különböző mutatványokkal tarkították a műsort. Az első szünetben a repülőmodellezők léptek fel. A bemu­tatók során a közönségnek alkalma volt látnia olyan repülőmodellt, amely eléri a 250 km-es sebességet. A miniatűr ra­kétamotorral felszerelt repülőmodell oly erősen búgott, akár csak egy verseny­autó. A második szünetben légtornászok szórakoztatták a közönséget. Három he­likopter jelent meg a strahovi stadion felett. A gépekről nyújtó lógott alá és mindegyiken két-két tornász végzett gyakorlatot. Három ízben kerülték meg a gépek a strahovi stadiont és minden alkalommal más más lélegzetelállító be­mutatóval lepték meg a légtornSszok a közönséget. A VII. győzelmi verseny ismét a cseh­szlovák motorsport sikere jegyében zaj­lott le. Ez a verseny ls Igazolta, hogy hazánkban mennyire fejlett a motor­sport, amit egyébként évről évre a nem­zetközt versenyeken elért sikerek ls bi­zonyítanak. Sztrlha Nándor A magyarok tizenötödik győzelme Magyarország-Lengyelország 2:0 (2:0) Mivel Poznanban már 25 éve nem rendeztek válogatott mérkőzést, a vasár­napi lengyel—magyar találkozó iránt rendkívül nagy érdeklődés nyilvánult meg. és zsúfolásig megteltek a lelátók. A hazai közvélemény bizakodva várta a mérkőzést, mivel a lengyel válogatott legutóbbi öt mérkőzésén győzelmet ara­tott és erre a sikersorozatra a magyarok elleni győzelemmel szerette volna feltenni a koronát. A lengyel—magyar találkozók ugyanis eddig még csak egyetlen egy lengyel győzelmet hoztak, míg a magyarok tegnap már a tizenötö­dik győzelmüket aratták a lengyelek felett. Lengyelország: Szymkowiak — Szcze­panski, Oslizio; Kawula — Nieroba, Grzeporczyk — Faber' (Galetka), Brych­zy, Ga]da, Pohl, Lentner. Magyarország: Szentmihályl — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Solymosi, Sipos (Nagy) — Rákosi (Monostori), Göröcs, Machos, Tichy, dr. Fenyvesi. Ragyogó napsütésben bonyolították le a mérkőzést, melyet szovjet játékvezető hármas irányított Lukjanovval az élén. A magyarok a 12. percben szerezték meg a vezetést. A kiugró Tichyt „elka­szálták", a megítélt 11-est Tichy érté­kesítette. Mindkét oldalon vezettek a csatárok jónak ígérkező támadásokat, de a pontatlan leadások miatt ezeket ér­tékesíteni nem tudták. A 25. és 27. perc­ben előbb a lengyelek Jobbösszekötöje, majd jobbszélsője bombázott )ó helyzet­ben a kapu mellé, a 35. percben pedig Lentner hagyott ki nagy helyzetet. A második magyar gólt szép támadás előzte meg. Ennek végén Machos adta Göröcshöz — a legjobb magyar csatár­hoz — a labdát, aki mellei maga elé tette és azután biztos lábbal küldte há­lóba. A Játék az első 45 percben sem múl­ta felül az átlagos színvonalat, szünet Folytatódtak ÖZ 01101 Kettős vereséget szenvedett a Slávia Bratislava saját ottho­nában • Kitűnő eredmények Prágában (ár) Tegnap folytatódtak az I. és II. atlétikai liga küzdelmei. Bratislavában a Slávia Bratislava a Dynamo Prahát és a Spartak Brnót látta vendégül. A hár­mas találkozó néhány számban Izgalmas küzdelmet hozott. A találkozó színvo­nala azonban nem volt jobb az átlagosnál. A versenyeket a Dimitrov Stadion­ban rendezték meg, amit nem tartunk célszerűnek, mert a pálya nagyon távol esik a város középpontjától s így e hármas találkozót lényegesen kevesebben tekintették meg, mint az előzőt, melyet a Slovan-stadlonban rendeztek. Ez pedig nem járul hozzá e sportág népszerűsítéséhez. Az I. liga küzdelmei szeptember 30 án érnek véget, amikor az egyes csapatok a döntő találkozókon vesznek részt a szerint, hogy milyen helyezést értek el az eddigiek során. bee (RH) 10,7, 200 m: Trousil (RH) 21,5, 800 m: Slégr (RH) 1:50,9, 4x100 m: RH Praha 3:20,2 hármas: Káiecki (RH) 15,31, A bratislavai találkozóra napsütéses, Ideális, az atlétikai versenyeknek ked­vező időben került sor, s ennek tulaj­donítható, hogy az egyes számokban általában kielégítő eredmények szület­tek. Végeredményben a Dynamo Praha 111:89 arányban legyőzte a Slávia Bra­tislavát és 110:77 arányban a Spartak. Brnó együttesét. A Spartak Brno viszont 100:87-re győzte le a Sláviát. Érdekesebb eredmények: 100 m: Cer­nosek (Spartak) 11 mp, 200 m: Kovalčin (Dynamo) 22,7, 800 m: Kupka (Dynamo) 1:53,7, 110 m gát: Černosek (Spartak) 14,9, magas: Valenta (Dynamo) 195, tá­vol: Molnár (Slávia) 712, rúd: Stevkovič (Slávia) 412, diszkosz: Danék (Spartak) 54,75, gerely: Poruba (Dynamo) 69,31. Prágában a Sokolovo—CKD és az RH Praha együttesel mérték össze erejüket. Ezen a találkozón több kitűnő eredmény született. A magasugrásban Hübner 201 cm-re javította az ifjúsági országos csú­csot, Skobla viszont 18,02-vel nyerte a súlylökést. A találkozó végeredménye: Spartak Praha Sokolovo—CKD Praha 106:82, Spartak Praha Sokolovo—RH Pra­ha 75:113, RH Praha—ČKD Praha 119:66. Érdekesebb eredmények: 100 m: Votrú­Ifjúsági vízilabda-bajnokság A piešfanyl Éva-fürdőben folytatódtak az országos Ifjúsági vízilabda-bajnokság küzdelmei. A műsoron 8 mérkőzés sze­repelt: Eredmények: TJ Gottwaldov—CH Košice 4:4, Slovan Piešťany—Dynamo Praha 19:1, Chemička Ostí—Lokomotíva PFerov 7:0, TJ Gottwaldov—Lokomotíva Pferov 10:1, Chemička Ostí—Dynamo Praha 6:1, Slovan Piešťany—CH Košice 13:0. rúd: Tomašek (RH) 455, kalapács: Mato­sek (CKD) 62,33, gerely: Silhan (RH) 71.77, A női I. ligában a TVJVZKG 60:45-re győzte le a Dynamo Prahát, a Spartak j* Ostí nad Labem f/ 68:38 arányú vere­"T séget szenvedett I ugyancsak a VZKG­I tői, 54:51 arányra 4 győzte le viszont a Dynamo Praha együttesét. Érdeke­sebb eredmények: súlylökés Jamborová (Ostí) 15,02 (ifjúsági csúcs), diszkosz: Mertová (Dynamo) 52,02, 8(f m gát: Mar­tlnáková (VZKG) 11,9. További eredmények: TJ Gottwaldov— RH Praha 36:62, TJ Gottwaldov— Slávia Praha 39:64, RH Praha—Slávia Praha 64:39. CKD Praha—Sokolovo 56:50, CKD Pra­ha—Dynamo Žilina 57:48, Sokolovo—Dy­namo Žilina 58:47. Folytatódtak a II. liga küzdelmei is, melyen csupán a košicei és bratislavai atléták arattak fölényes győzelmet. A találkozók eredményei — férfiak: Slávia Košice— Spartak Uherské Hradišté 115:48, Slávia Nitra—Slezan Opava 84:87, T) VŽKG—Dynamo Pardubice 84:88, Spar­tak Plzeň—TJ Karlovy Vary 82:87. Nők: Slávia Bratislava—Slovan Brati­slava 72:32, Slávia Košice—Slávia Pros­téjov 75:27, Spartak Jihlava—Sokol Bé­loves 52:54, Spartak Plzeň—Slovan Ma­rianské Lázne 34:71. után azonban egészen ellaposodott. A magyar csapat tartotta a labdát, néha iskolajátékot mutatott be, de ellenfele kapuját már nemigen veszélyeztette. A legnagyobb helyzete Fenyvesinek volt, az ő lövése azonban csak a kapufát ta­lálta el. Sipos ezen a mérkőzésen ünnepelte ötvenedik szereplését a magyar váloga­tottban. • Salgótarján: Magyarország B—Lengyel­ország B 3:3 (3:1). Góllövők: Molnár II. (2) és Novák, Illetve Liberda (2) és Urbach. Szolnok: Magyar utánpótlás—Lengyel utánpótlás 0:0. Zielone Gora: Lengyelország ifj.—Ma­gyarország ifj. 2:2. jó küzdőszellemének köszönhet. Ezzel t trnavai csapat a II. ligában megszerez­te az első bajnoki pontokat. Góllövők: 10. perc Bednárik (0:1), 75. perc Hupka (0:2), 90. perc Kamarás (1:2). (ta] 1. Nové Zámky (2) 3 3 0 0 4:0 6 2. Žilina 3 2 1 0 8:2 5 3. Martin (3) 3 2 1 0 3:0 5 4. Slovnaft Bratisl. B (7) 3 2 0 1 10:5 4 5. Považská Bystrica (5) 3 2 0 1 7:2 4 6. Banská Bystrica (6) 3 2 0 1 8:5 4 TJ Nové Zámky a II. liga élén A II. labdarúgó-liga szlovákiai csoportjában szombaton és vasárnap játszot­ták le a harmadik forduló mérkőzéseit. Az eddig pontveszteség nélkül állt csa­patok közül a Dynamo Žilina és a Spartak Martin egymás ellen mérkőzött és küzdelmük döntetlen eredménnyel zárullt. A bajnokság élére a TJ Nové Zámky csapata került, mely mindhárom mérkőzését kapott gól nélkül nyerte meg. A III. fordulóban végre győzött — méghozzá Košicén — a Spartak Trnava is, s így most már egyedül a VSS Košice áll a bajnoki táblázaton pont nélkül. A III. forduló egyébként ezeket az ered-ményeket hozta: T) Nové Zámky—Kablo Topoľčany 1:0 (0:0). Nové Zámky, 3000 néző. Játékve­zető: Podoba. Az egyetlen gőlt Ponesz érte el az utolsó előtti 'percben. A ha­zai csapat végig Jól játszott, de táma­dásait a vendégek jói rombolták. A mu­tatott Játék alapján Nové Zámky győ­zelme megérdemelten született meg. TJ Ružomberok—Slovnaft Bratislava B 2:6 (2:2). Meglepően nagyarányú győ zelmet ért el a bratislavai csapat Ru­žomberokon. Spartak Považská Bystrica—VSS Košice 2:1 (1:0). Považská Bystrica, 3000 néző. f 9. Ružomberok (&) Játékvezető: Seiler. Góllövők: Matejčik 10. Trnava (14) és Dubiel, illetve Felsőgy. Igen válto­zatos, érdekes mérkőzést vívott a két csapat. A hazai együttes több gólhelyze­tet dolgozott ki, és megérdemelten nyert. Partizán Banská Bystrica—Dukla Ko­márno 2:1 (0:0). Banská Bystrica, 3500 néző. Játékvezető: Štefánik. Góllövők: Hrušecky (11-esböl) és Chovanec, illetve Čepček. Kiegyensúlyozott erőviszony és érdekes, jő játék jellemezte a találko zót. Spartak Martin— Dynamo Žilina 0:0. Martin, 5000 néző, játékvezető Kapusta. A technikailag képzettebb žilinai csapat az első félidőben fölényben volt, a nagy lelkesedéssel küzdő hazaiak pedig szü­net után ragadták magukhoz a kezde­ményezést. Végig izgalmas és Ideges légkörben lefolyt mérkőzést láthatott a közönség. Lokomotíva Košice—Spartak Trnava 1:2 (0:1). Košice, 10 000 néző. Ez a ta lálkozó ls bebizonyította, hogy a koši­cei labdarúgás még. nem jutott ki £ mélypontról. A hét Ifjúsági Játékost szerepeltető trnavai együttes annak el­lenére, hogy csaknem végig védekező taktikát alkalmazott, biztosan szerezte meg a győzelmet, melyet a játékosok Iskra Svit-VSS Košice 70:34 (34:18) (tä) — öt csapat részvételével bo nyolították le Prešovon a duklai hősök vándorserlegéért kiírt kosárlabda-torna küzdelmeit. Az Immár másod ízben meg rendezett tornán az első helyet a vá rakozásnak megfelelően a sviti csapat szerezte meg. A további sorrend: 2. VSS Košice A, 3. Lokomotíva Prešov, 4. VSS Košice B, 5. Lokomotíva Krnov. Az első helyért lejátszott mérkőzésen a Svit 70:34-re győzte le a košicei A-csa patot. Csehszlovák-román és magyar-bolgár elődöntő lesz a hadsereg-válogatottak tornáján A baráti országok hadsereg-válogatottjainak csehszlovákiai labdarúgó-tornáján szombaton — mint arról már beszámoltunk — Magyarország l:0-ra győzött a Szovjetunió, Románia pedig 3:2-re az NDK ellen. Vasárnap az első forduló további két mérkőzésén Csehszlovákia és Bulgária csapata aratott győzelmet. Szerdán a torna elődöntőjében Csehszlovákia—Románia és Magyarország—Bulgá­ria mérkőzésre kerül sor. Az elődöntő két győztese szombaton Prágában vívja a döntőt. Csehszlovákia—Lengyelország 3:1 (1:1). A Pardubicén megrendezett mérkőzésen 10 000 főnyi közönség figyelte a küz­delmet. Mindkét félidőben 2-2 gól esett és ezek a Játékidő utolsó 5 percében születtek. A 42. percben Blažejovski 11­ből a lengyeleknek szerezte meg a ve­zetést, két perccel később Adamec áta­dásából Jelinek kiegyenlített. A 85. percben Pluskal juttatta vezetéshez a csehszlovák csapatot és két perccel ké­sőbb Kučera lőtte a harmadik gőlt. A lengyel csapat kitűnően megszervezte Véget értek a kerékpáros VB küzdelmei Olasz, belga és francia győzelem az utolsó napon A kerékpáros világbajnokság küzdelmei a befejezéshez közelednek. Utolsó előtti számként a férfiak és nők országúti versenyét bonyolították le. A 12,68 km-es körpályán a férfiak 179,32 km-es, a nők pedig 64,4 km-es távon küzdőt tek a világbajnoki címért. A férfiak mezőnyében hatalmas küz- I ugrott, mind nagyobb előnyre tett szert védelmét és gyors szélsői révén vezette ellentámadásait. A csehszlovák váloga­tott, melyet a Dukla Praha Játékosai képviseltek, nehezen boldogult ellenfelé­vel. A Dukla Játékosai meglehetősen mér' sékelt formát mutattak és különösen vo­natkozik ez a fedezetekre. Bulgária—Vietnam 5:0 (2:0). Olomouc­ban 7000 főnyi közönség előtt vívta küzdelmét a két csapat. Az első fél időben Dimitrov lőtte mindkét bolgár gólt. Szünet után Dimitrov, Bernai és Janierov gólja következett. delem folyt a győzelem megszerzéséért. A rajt után egy ötöscsoport megugrott, de előnyét néhány körrel később az őket követők — köztük a későbbi első két helyezett ls — be­hozták. Az olasz ver­senyző győzelmét két kilométerrel a cél előtt biztosította, amikor ha­talmas hajrába kezdett, s az általa diktált Ira­mot a többiek már nem bírták átvenni. A világbajnokság vég­eredménye: 1. Bongio­nl (olasz) 4:53:50, 2. Ritter dán) 4:53:59, 3. Hartog (holland) 4:54.02, 4. Bülke (nyu­gatnémet), 5. Bezlére (francia), 6. Monty 7. Macchi (olasz), 8. Kudra (lengyel), 9. Megyerdi (magyar), 10. Petrov (szovjet). A nők mezőnyében 31-en álltak rajt­hoz. Az első körben még a csehszlovák Pellkánová is az élen versenyzett. A belga Galllard az utolsó kűrben meg­(belga), és biztosan haladt át elsőnek a céloh. A női világbajnokság végeredménye: 1. Gaillard (belga) 1:53,56, 2. Reynders (a világbajnoki cím védője)), 3. Naes­sens (mindkettő belga), 4. Puronen (szovjet), 5. Bowers (brit), 6. Clairen (belga), valamennyien 1:56,27. A kerékpáros világbajnokság küzdel­mei tegnap hivatásos versenyzők ország­úti versenyével értek véget. A 296,240 km-es távon 12 ország 69 kerékpározója küzdött a bajnoki címért. A győzelmet és ezzel a világbajnoki címet a francia Stablinski szerezte meg 7:43:11 mp-ces idővel, 2. Elliot (ír), 3. Hoewenaers (belga), 4. Wolfshohl (nyu­gatnémet), 5. Pambianco (olasz), 6. Ziolverberg (holland). A SPORTFOGADÁS HlREI ŠPORTKA 4, 14, 15, 31i 38, 41 SAZKA 1 e 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 111122^11x1112 7. Trebišov (9) 8. Bardejov (4) 11. Topolčany (10) 12. Lok. Košice (U) 13. Komárno (12) 14. VSS Košice (13) 3 2 0 1 4:6 4 3 111 2:2 3 3 1 0 2 4:8 2 3 1 0 2 2:7 2 3 10 2 1:8 2 3 0 1 2 2:5 1 3 0 0 3 1:4 0 3 0 0 3 2:6 0 A-csoport Tachov—Spartak Ostí 1:1, Meopta Ko­šíŕe—Radotín 1:5, Karlove Vary—Llbe­rec 5:1, Chemička Ostí—Mladá Boleslav 2:1, Motorlet—Celákovice 2:0, Kovo Déčín —Dynamo České Budéjovice 5:0, Tepli­ce—Most 3:1. B-csoport Slavoj Žižkov-Brno ZjS ,,B'! 2:3, Isk­ra Náchod—Iskra Otrokovice 2:1, Brno KPS-VCHZ Pardubice 0:0, Uherské Hra­dištg—Dynamo Praha „B" 6:1, Napajed­la—TJ VZKG 1:3, Gottwaldov—Tábor 2:1, Olomouc—Trinec 2:1. Nyugat-szlovákiai kerület Slavoj Sereď—Nitra B 0:1, Piešťany— Partizánske 6:1, Považan Nové Mesto— Zlaté Moravce 2:1, Dunajská Streda—' Slovan Bratislava „B" 1:4, Holíč—Pezinok 2:0, Ivanka—Malacky 3:1, Levice—Nové Zámky „B" 4:1, elhalasztott játék Iván­ka—Nitra „B'-' 3:1. Közép-szlovákiai kerület Handlová—Žilina B 0:1, Lučenec-­Podbrezová 2:1, Kysucké Nové Mesto— Filakovo 4:1, Detva—Mikuláš 0:0, Lie­tavská Lúčka—Vrútky 3:2, Harmanec­Púchov 1:5, Dubnica—Prievidza "2:1. Kelet-szlovákiai kerület Kežmarok—Rožňava 3:1, Vranov—VSS Košice „B" 2:0, Humenné—Krompachy 5:0, Snina—S.pišská Nová Ves 6:1, Tatran Prešov „B"—Strážské 3*1, Zemplín Mi­chalovce—Královský Chlmec 7:0, Svit —Poprad 2:2. um Hétfő, szeptember 3. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Édes élet (olasz) 16, 19.30, SLO­VAN Olasz capriccio (német) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: A hegyekben (USA) 10.30, 13.45, 16, 18.30, 21, METROPOL: A hely (olasz) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČNÍK: Kenyér, szerelem és fantázia I.—II. rész (Olasz) 16, 19.30, TATRA: Emberek és farkasok (olasz) 15.45, 18.15, 20.45, MIER: Hány szó kell a szerelemhez (cseh) 16.30, 19, PALACE: Münchausen báró (cseh) 22, VÁRUDVAR: A világ minden aranya (francia) 19.30, HVIEZ­DA (KERTMOZI): Therese Étienne há­zassága (francia) 20, OBZOR: Nyári álom (svéd) 18, 20.30, STALINGRAD: Ma éjjel meghal egy város (lengyel) 17.30, 20. MLADÝCH: Labaltán (cseh) 15.30, NÁDEJ: Nem ér a nevem (magyar) 20. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): OSMEV: Szeretetlenség (jugoszláv), DUKLA: Dú­vad (magyar), SLOVAN: A baskervlllel kutya (anifol), TATRA: A Kalimantan­akció (cseh), PARTIZÁN: Mindenkit elér a végzete (angol) KERTMOZI: Té­ves kapcsolás (román). SZ| NHÄZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Bohémélet (19), Oj SZÍNPAD: Švejk, a derék katona (19.30). ÁLLAMI SZ NHÄZ (Košice): MA A sze­szélyes nő (19), HOLNAP: Bajazzók, Pa­rasztbecsület (19). A televízió műsora BRATISLAVA: 18.00 Természetbarátok Klubja. 18.30 Technikai magazin. 19.00 TV Híradó. 19.30 Štefan Králik: Játék szeretet nélkül, TV-Játék. 21.00 Kisfilmek. 21.30 TV IJfradő. BUDAPEST: 18.00 Kukkantó. 19.00 Fo­gadás, magyar egészségügyi kisfilm. 19.30 TV Híradó. 19.45 Külpolitikai kom­mentár. 20.10 A hölgy és a vak, NDK TV-filmdráma. Kb. 21.15 Móricz Zsig­mond emlékére. >Az író halálának 20. év­fordulóján. 21.40 TV Híradó (ism.) Hí­rek. Borús Idő, az északi- és északkeleti részeken időnként fokozott felhőzet, el­vétve zivatarok. Az éjszaki hőmérsék­let a hegyvidékeken 1—3 C fok, másutt 5—7 C fok. A nappali hőmérséklet Szlo­vákia északi- és északkeleti részében 16—18 C fok, másutt 20 C fok körül. Gyenge, Kelet-Szlovákiában mérsékelt, északnyugati — északi szél. „OJ SZÖ" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava Gorkého u 10 sz Telefon: 537-18, 512-23, 335-68, 506-39, — főszerkesztő 532-20, — titkárság: 550-18. — sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bidtislava, Gorkého 8., telefon: 503-89. Előfizetési díj havonta 8* Kčs* Terieszti a Posta HírlapszolgAlata. Megrendelhető és előfizethető: a Posta Központi Hírlap Irodánál, Bratislava, Gottwald tér 48/VII. Megrendelhető még minden postahivatalnál és kézbesí­tőnél. A külföldi megrendeléseket 9 posta sajtőkivitell szolgálata — Poštový novinový úrad —' vývoz tlače. Praha I., Jindfišská 14. — Intézi el. K 16*21322