Új Szó, 1961. december (14. évfolyam, 333-362.szám)

1961-12-11 / 343. szám, hétfő

Visszavágtunk Stockholmban i^SÍSáf SVÉDORSZÁG—CSEHSZLOVÁKIA 1:5 (1:4, 0:1, 0:0) (ár) — A csehszlovák jégkorong-válogatott a hét végén Stockholmba utazott, hogy részt vegyen az immár hagyományossá vált svéd-csehszlovák országok köz­ti jégkrong találkozókon. Mint ismeretes, a két ország válogatottja évek óta rendszeresen két mérkőzést játszik egymással a világbajnokságok előtt Prágá­ban, illetve Stockholmban. Ez idén mindkét találkozóra Svédország fővárosában, Stockholmban kerül sor. Az első mérkőzésen Csehszlovákia együttese hatalmas küzdelemben 3:4 arányú vereséget szenvedett a svéd válogatottól. Tegnap ke­rült sor a visszavágóra, melyen együttesünk lényegesen jobb teljesítményt nyújtott, mint az első mérkőzésen és biztos győzelmet aratott. A mérkőzésről a következőket jelentik: A két válogatott a tegnapi mérkőzés­re a következőképpen állott fel: Cseh­szlovákia- Dzurilla — Kasper, Potsch p­Sventek, Tykal — Bubník, Pantúček, Va­lach — Starší, Golonka, Cerný — Dola­na, Bukač, Prošek. Svédország: Björk­man (Svensson) — Blome, Karlsson — Stolz, Norlander — Petterson, Nilson, Lundvall — Svedberg, Orlund, Sterner — Túlin, Melinger, Übcrg. HÁROMGÓLOS VEZETÉSRE TETTÜNK SZERT Válogatottunk az első perctől kezdve nagy kedvvel vetette magát a játékba, és Tykal már a harmadik percben várat­lan lövéssel megszerezte a vezetést. A gólra a svédek lendületes támadások­kal válaszoltak s kapusunknak, Dzuril­lának többször volt alkalma remek vé­désekkel bebizonyítania jó formáját. Né­hány perc elteltével ismét magunkhoz ra­gadtuk a kezdemé­ményezést és a ki­lencedik percben ki­tűnő Bubník—PantA­4^ček összjáték után ~ Vlachhoz került a korong, aki 2:0-ra növelte válogatot­tunk előnyét. Ezután megint a svéd válo­gatott percei követ­keztek. Veszélyesen támadtak, s egy kapura tartó korongra Cerný, hogy tisztázzon, rá akart fe­küdni, ami azonban nem sikerült, s a szemfüles Melinger a korongot a meg­lepett Dzurilla mellett a kapuba továb­bította. 2:l-re szépítettek tehát a ha­zaiak. A svédek öröme azonban nem tartha­tott sokáig, mert a 15. percben Cerný a balszélső helyéről remek gólt ütött a svédek hálójába Továbbra is a cseh­szlovák válogatott maradt támadásban és néhány másodperccel az első harmad vé­ge előtt Golonka-Bubník összjátéka után ismét Cerný volt eredményes, 4:l-re nö­velte együttesünk előnyét. FELJÖTTEK A SVÉDEK IS Válogatottunk első harmadban nyújtott eredményes játékát annak köszönhette, hogy az- együttes tagjai kitűnő taktikát alkalmazva jól védekeztek s igyekeztek a svédek kezdeményezését már csírájá­ban elfojtani. Ezenkívül csatáraink ka­pura lövései is jól sikerültek, s ennek köszönhették nagyarányú vezetésüket. A második harmadban a svédek lényege­sen feljavultak, számos veszélyes tá­madást vezettek a csehszlovák kapu el­len, de Dzurilla elemében volt, és a svédek nem tudtak gólt szerezni. Eb­ben a Játékrészben a csehszlovák táma­dások nem tudtak úgy kibontakozni, mint az első harmadban, s ezért csak egy góllal terhelték meg a svédek há­lóját. A csehszlovák együttes ember­előnyhöz jutott, amit Pant&ček hasz­nált kl, aki jobbszélről a jobb felső sa­sarokba ütötte a korongot, 5:l-re növelve a csehszlovák válogatott alőnyét. GÓLNÉLKÜLI UTOLSÓ HARMAD Az utolsó harmadban a csehszlovák válogatott négygólos előnyének tuda­tában nyugodtan játszott, mivel azonban a svédek minden igyekezetükkel a gól­arány csökkentésére törekedtek, arány­lag kiegyensúlyozott küzdelem alakult ki a jégen. Az első veszélyt Bubník lö­vése jelentette a svéd kapura. A negyedik porcben Karlssobnt kiállította a játékve­zető. Az emberelőnyt két csehszlovák csatársor Igyekezett kihasználni, de si­kertelenül. A hatodik percben Petter­sont állították ki, az emberelőnyt ekkor sem tudta együttesünk kihasználni. A vá­logatott összjátéka a harmadik harmad­ban ugyanis nem volt olyan pontos, mint az első harmadban, és így támadá­saik nem Jelentettek gólveszélyt a svéd kapura. A hazaiak többször veszélyeztet­A Dukla megkezdte (ronoía-belga portyáját SC Angers— Dukla Praha 1:1 (1:0) A Dukla Praha labdarúgó-csapata csak szombaton este tudott elutazni Prágából és késő éjszaka érkezett meg Franciaor­szágba, ahol vasárnap délután a fran­cia liga 14 helyén álló SC Angers csa­pata volt az ellenfele. Felázott pályán és állandó esőben fólvt a mérkőzés. Az első negyedórában a francia csapat job­ban mozgott a nehéz talajon és már a hatodik percben megszerezte a vezetést Lemartin góljával. Bouttin Játékvezető a gólt megítélte, noha lesállásból érte el a francia csapat. A félidő közepén a Dukla átvette a Játék irányítását, de a jól védekező franciák ellen nem bol­dogult. A félidő végén Pluskal hatalmas bombáját a kapufa verte vissza. Szünet után több változás történt a Dukla csa­patában. A prágai együttes többet táma­dott és a 64. percben Adamec révén egyenlített. A Dukla fölényére legjob­ban Jellemző a 11:1 sarokrúgás-arány. A Dukla ebben az összeállításban Ját­szotta első portyamérkőzését: Pavlis — Urban (Šafránekj, Cadek, Novák — Plus­kal (Dvofákj, Masopust — Brumovsky (Vacenovský), Kučera, Borovička (Súra), Adamec, Jelinek. A csapat legjobbjai Ca­dek, Dvofák és Adamec voltak. A fran­cia együttesben kitűnően mutatkozott be a csatársor balszélén a jugoszláv Krsz tics. tek a csehszlovák kapu előtt, azonban Dzurilla néhányszor ismét remekelt és a legveszélyesebb lövéseket ls hárította. Ez a harmad gól nélkül ért véget, a2 eredmény már nem változott és váloga­tottunk megérdemelten 5:1 arányú győ­zelmet aratott a svéd válogatott felett. MEGÉRDEMELT CSEHSZLOVÁK GYŐZELEM A Csehszlovák válogatott a tegnapi ta­lálkozón lényegesen színvonalasabb játé­kot produkált, mint a pénteki találkozón. Az együttes taktikája is jobb volt az elő­zőnél, következetesen és pontosan fedez­ték a svéd játékosokat s támadásaikat már a svédek harmadában igyekeztek elfojtani. Ez az egész mérkőzésen át si­került, s így — bár a svédek nem ját­szottak rosszabbul és kevésbé lelkeseb­ben, mint az első mérkőzésen —, váloga­tottunknak sikerült nagy gólarányú győ­zelmet aratnia. A győzelem kivívásában fontos szerepet játszott különösen az el­ső harmadban csatáraink gúlerőssége, akik ebben a játékrészben jól kihasznál­ták helyzeteiket s olyan előnyt biztosí­tottak az együttesnek, melyet a második és a harmadik harmadban tartani tudtak. Csehszlovákia B—Port Arthur Bearcats 1:3 (0:3, 0:0, 1:0) Az ostravai műjégpályán került sor a kenadat jégkorong együttes elleni visszavágóra. Mint ismeretes az első találkoz&u a csehszlovák B válogatott győzött 3:2-re. A visszavágás azonban a kanadai együttesnek sikerült. A vendégek tipikus kanadai jégkoron­gozást produkáltak. Kapuralövéseik azonban csak az első harmadban sike­rültek. A csehszlovák B válogatott já­téka csupán a második és a harmadik harmadban volt kielégítő. A gólokat Mlgay, Harris, Harrls ill. Skopal sze­rezték. Csehszlovák utánpótlás— NDK 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) Ceské Budéjovlcén az NDK elleni visz­szavágőn utánpótlás-válogatottunk már lényegesen jobb teljesítményt nyújtott, mint az első találkozón. Különösen a védelem játszott Jól és ügyeltek arra, hogy jobban fedezzék az NDK játéko­sait. Végül megérdemelt győzelmet arat­tak. Gólok: Hrobé, Srárnek, Holík, Havel, ill. Hiller, Poindl. I SPORTHÍRADÓ M**:: W* Az országos birkózó-csapatbajnokságot — mint arról már beszámoltunk — a Dukla Hodonín nyerte. A hodoniniak 18 liga-mérkőzésük közül 14-et meg­nyertek és csak egyet veszítettek, míg három alkalommal döntetlenfii mérkőz­tek. A bajnokcsapat tagjainak zöme fiatal, igen tehetséges versenyző. A legsi­keresebben GottgeisI szerepelt, aki a csapatbajnokságok során 9 ellenfele ellen győzött tussal. Képünk a bajnokcsapat tagjait ábrázolja. (Ján Kolaja felv.) A lengyel Rokosa és a német Starke nyerte Csehszlovákia nemzetközi tornászbajnokságát Három napon át folytak Csehszlovákia nemzetközi tornászbajnokságának versenyei Prágában és Ostraván. Pénteken a kötelező-, szombaton pedig a szabadgyakorlatokat bonyolították le, míg vasárnap a szerenként! hat-hat legjobb versenyző mérte össze tudását. Mind a fériaf, mind pedig a nők küzdelmében külföldi versenyző szerezte meg az összetett egyéni versenyben a győzelmet a csehszlovák Šťastný, illetve RnžiCkosá előtt, akik országunk 1961. évi bajnokai lettek. Ostraván a férfiak küidelme a lengyel Rokosa és a csehszlovák Šťastný párhar­cát hozta. A csehszlovák versenyző a harmadik szabadgyakorlat után még az élen állt, s csak az utolsó gyakorlatnál, a lóugrásban került eléje a lengyel Ro­kosa. A kötelező és szabadgyakorlatok összesített eredményei alapján az össze­tett verseny végeredménye így alakult: 1. Rokosa (lengyel) 111,05 pont, 2. Šťastný 111 pont, 3. Klečka, 4. Gajdoš, 5. Lindowall (svéd), 6. Kubička, 7. Zelinka, 8. Symonowicz (lengyel), 9. Slivka, 10. Valášek. Az első kétnapi küzdelem után az egyes szereken a következő versenyzők álltak legjobban: gyűrűn Gajdos, nyújtón Šťastný, korláton Gajdoš, lóugrásban Ro­kosa, lólengésben Symonovicz, talajgya­korlatban Šťastný. Prágában a keletnémet Starke szerezte meg a győzelmet az összetett egyéni versenyben, amely ezzel az eredménnyel zárult: llttlIHtlHItlIlllílllll lillllllillllllllllllllll PÁRIZS: Franciaország—Spanyolország I 1:1 (1:0). Góllövők: Vausam (13. perc), ' illetve ' Ruiz (60. perc). A mérkőzést 55 ezer főnyi közönség előtt játszották. PRÁGA: Csehszlovák juniorok—Cseh szlovák Ifjúsági válogatott 3:3 (2:0). A junior-válogatott már 3:0-ra vezetett, az UEFA-tornára készülő ifjúságtak azonban mégis egyenlítettek. ŽILINA: A Dynamo 2ilina február 18, február 25 időpontokat Javasolta az olasz Fiorentina csapatának a Kupagyőz­tesek Kupájának negyeddöntő mérkőzé­seire. Az első találkozó színhelye Žilina lesz. Meglepetések a kosárlabda-ligában Az Iskra Svit második veresége • Kettős bratislavai győzelem a nőknél • To­vábbra is a Sokolovo, illetve az Orbis a bajnokság élén (k) — Az elmúlt hét végén az I. kosárlabda-ligában a nőknél teljes kettősfor­dulóra, a férfiaknál azonban csupán két mérkőzésre került sor. A legnagyobb meglepetés Ostraván és Bratislavában született. Az Iskra Svit tavalyi bajnokcsa­pat férfíegyUttese ugyanis vereséget szenvedett az NHKG-től, Bratislavában pe­dig mind a Lokomotíva, mind pedig a Slovan legyőzte a Slávia Brno A együt­tesét. így a férfiak bajnokságábau az Iskra Svit elszenvedte második vereségét, ami a vezető Sokolovőnak egypontos előnyt jelent. A nőknél továbbra is a Slovan Orbis áll a bajnokság élén, melyet a Slovan Bratislava CHZfD követ azonos pontszámmal, de rosszabb kosáraránnyal. Zvolenská nagyon jól játszottak, de ki­tűnő teljesítményt nyújtott Nováková és Kluvánková is. Tegnap azután a Lokomo­tívának nem került nagyobb. megerőlte­tésébe a Slávia Brno B csapatának le­győzése. Ebben a fordulóban a bratislavai Slo­van is kitűnően szerepeit. Az első nap a brnóiak B csapata ellen egy percig sem volt vitás a Slovan győzelme. Teg­nap azonban különösen az első félidőben nyújtott teljesítmény alapján senki sem hitte volna, hogy a Slávia A együttese vesztesként hagyja el a játékteret. Hogy ez mégis így történt, az a Slovan ki­tűnő küzdőszellemének 'köszönhető. Hi­szen a brnói együttes az első félidőben már 16 ponttal vezetett, a hazaiak azon­ban a második félidőben fokozatosan le­dolgozták hátrányukat és két perccel a játékidő vége előtt egypontos vezetésre tettek szert. Ezután az együttesek fel­váltva dobtak egy-egy kosarat s végül a Slovan megszerezte a győzelmet. A táblázat éllovasa mindkét mérkőzé­sen megszerezte a győzelmet, igaz, hogy az Iskra Kyjov ellen csak az utolsó ma sodpercekben Hubálková kettős kosara val sikertilt biztosítania. A preSovi együt­tes mindkét prágai csapattól sima vere­séget szenvedett. Eredmények — férfiak: NHKG Ostrava —Iskra Svit 66:60 (32:32), Lokomotíva Prievidza—(ednola Košice 62:52 (27:26). Nők: Slovan Bratislava CHZ)D—Slávia Brno B 73:52, Lokomotíva Bratislava— Slávia B no A 64:48, Spartak Sokolovo— Dynamo Hradec Králové 85: 24, Spartak Pŕerov—Lokomotíva Oslí 66:48, Iskra Ky­jov—Slovan Orbis 58:59, Slávia Praha— Slávia Prešov 58:28, Slovan Bratislava— Slávia Brno A 62:61 (19:35), Lokomotíva Bratislava—Slávia Brno B 54:34 (29:19), Spartak Pŕerov—Slovan Orbis 46:81 (26:29), Spartak Sokolovo—Slávia Prešov 56:33 (31:13). A SVIT MEGLEPETÉSSZERŰ VERESÉGE A férfiaknál a kelet-szlovákiai együt­tesek idegenben léptek pályára. A Svit Ostraván vendégszerepelt. A nagyon ide­ges légkörben lejátszott mérkőzésen a hazaiak önmagukat felülmúlva, rendkívül jó teljesítményt nyújtottak és legyőzték a tavalyi bajnokot. Ez kétségtelenül ki­tűnő fegyvertény még akkor is, ha fi gyelembe vesszük, hogy az Iskra együt tese a mérkőzést négy játékossal fejezte be, mert a többiek a kipontozás sorsára jutottak. A nazaiaknál különösen Cho­choláč, a vendégeknél pedig Borisz Lu­kasik nyújtott kiűnö teljesítményt. A [ednota Košice Prlevidzán a helyi Lokomotívaval mérkőzött. A hazai együt­tes az aránylag alacsony színvonalú mérkőzésen — mely azonban telítve volt drámai pillanatokkal — rendkívül jó harci szellemének köszönhetően meg­szerezte a győzelmet a nagyobb tudású vendégcsapat felett. A BRNÖIAK KÉTTŰS VERESÉGE BRATISLAVÁBAN A bratislavaiak a Slávia Brno A és B együttesét látták vendégül. A két brati­slavai csapat 100 százalékos sikert ara­tott, mert meglepetésre mindkét együt­tes felett kiharcolta a győzelmet A Lo­komotíva Bratislava szombaton a Slávia A csapata ellen Játszott és remek tel Jesítményt nyújtva ritkán látott színvo nalas mérkőzésen 16 pont különbséggel legyőzte a nagyon jó képességű brnói együttest. Ezen a találkozón a Slávia két magas játékosa, Tomašovičova és Tegnap a Slovan Bratislava CHZJD női kosárlabda-együttese hatalmas küzdelem­ben minimális győzelmet aratott a Slá­via Brno A együttese felett. Felvételün­kén Míčueová (6), és Orelová (9) igyek­szik a vendégek legjobbját Mikuláškovát a kosárra dobásban megakadályozni. (Alexy felvétele) BUDAPEST: Két nemzetközi mérkőzést játszottak a magyar labdarúgó-csapatok. Eredmények: Tatabánya—Lipcsei Loko­motív 1:0, Győr— Ruch Chorzow 3:2. PÁRIZS: A Dukla Praha labdarúgó-csa­pata kedden a belga Anderlecht, csü­törtökön a Standard I.lege, vasárnap pe­dig a francia Rouen ellen mérkőzik. A bajnoki címekért küzdöttek a birkózók Szombaton és vasárnap bonyolították le Krnovban Csehszlovákia 1961 évi egyéni bírkozó-bajnokságának küzdel­meit, melyen 43 versenyző vett részt. Az új szabályok szerint minden súly­csoportban körmérkőzései döntötték el a helyezéseket. Az egyes súlycsoportok végeredményei a következők: 52 kg-ig: 1. Hauptvogel (Spartak Pl­zeň), 2. Kunetka (Brno), 3. Verecký (Bratislava). 57 kg-ig 1. Túróczy (Dukla Hodonín). 2. Horňák (Prága), 3. Vidímovsky (Kr­novj. Túróczy a tavalyi bajnok legyő­zésével jutott a bajnoki címhez. 87 kg-lg: 1. Kormaník (Chomútov), 2. Enegel (Holtšov), 3. Kokoš (Košice). 87 kg-ou felül: 1. Kubát (Chomútov), 2. Kment (Prága), 3. Vinický (Stfíbro). Vereséggel kezdtek a magyarok A magyar labdarúgó-válogatott múlt hétfőn utazott el dél-amerikai portyájára a következő 17 játékossal: Grosics és Szentmihályi kapusok, Mát­rai. Sipos, Sóvári, Mészöly és Dalnoki hátvédek, Solymosi és Bundzsák fedeze­tek, Göröcs, Bozsik, Tlchy, Albert, dr. Fenyvesi, Farkas, Machos és Kuharszkl csatárok. A magyar csapat chilei Idő szerint szombaton este (közép-európai idő sze­rint vasárnap ceggel 3 órakor) Játszot­ta első mérkőzését, melyen — meglepe­tésre — súlyos vereséget szenvedett. Chile —Magyarország 5:1 (2:0). A chilei válogatott góljait Landa (2), Sanchez (2) és Seoulveda lőtték. A chilelek már 5:0-ra vezettek, amikor öt perccel a mérkőzés befejezése előtt Tlchynek si­került szépítenie az eredményen. A magyar csapat második délamerikai mérkőzésének is Santiago de Chile lesz a székhelye, mégpedig szerdán, decem­ber 13-án. A második mérkőzésen a ma­gyarok Budapest válogatottja néven sze­repelnek majd. A SAÍ&A és a ŠPORTKA 123456789 10 11 12 2111111x2 2 1 1 L Starke (NDK) 75,864 pont, 2. Ružič­ková 74.998 pont, 3. Bosáková 74,965 pont, 4. Cáslavská, 5. Cmiralová, 6. Šindeláŕová, 7. Švédová, 8. Tkacíková— Tačová, 9. Nei­lová, 10. Valentová. A keletnémet Sonn­tag a 11, a lengyel Miller és Nowak a 13. illetve 15., a román Bodor a 20. helyen végzett. Az egyes szereken, szombaton este a kővet­kezők bizonyultak leg­jobbnak: gerendán Bo­sáková, felemás korlá­ton Starke, talajgyakor­latban Ružičková, ló­ugrásban Starke. A sza­badgyakorlatok során a legnagyobb pontszá­mot Bosáková érte el a gerendán bemutatott gyakorlatával. Vasárnap a szerenkéntl 6—6 legjobb versenyzőnő folytatta küzdelmét a bajno­ki címekért. Lóugrás: 1. Starke, 19,466 pont, 2. Cá­slavská, 3. Tkačíková. Felemás korlát: 1. Cáslavská 19,333 pont, 2. Starke, 3. Sindeláfová. Gerenda: 1. Bosáková 19,591 pont fn bajnokság legjobb egyéni teljesítménye). 2. Ružičková, 3. Cmiralová. Talafgyakorlat: 1. Ružičková 19,383, 2. Bosáková, 3. Cáslavská. 12, 25, 26, 43, 46. A BRATISLAVAI MOZIK MŰSORA: HVIEZDA: Olaszországi emléfc (an­gol) 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Feltört ugar. I. rész (szovjet) 15.?0, 18, 20.30, PRAHA: 800 mérföld az Amazonason (mexikói) 10.30, 13.45, 16, 18.30, 21, METROPOL: Teréz (cseh) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČNÍK: A glelwltzl eset (NDK) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: A 18-as év (szovjet) 15.45, 18.15, 20.45, MIER: A mi tudósítónk (szovjet) 16, 18.30, Pavel Korcsagin (szovjet) 21, PALACE: Külön­leges megbizatás (szovjet) 22, DUKLA: Kémek a Tiszánál (szovjet) 18, 20.30, OBZOR: Feltámadás (szovjet) 18, 20.30, MÁJ: Emberek a kameránál (cseh) 18, 20.30, STALINGRAD: Tiszta égbolt (szovjet) 17.30, 20, MLADÝCH: Volt egy­szer egy barátság (szlovák) 15.30, PAR­TIZÁN: Árulás és győzelem (cseh) 17, 19.30, NÁDEJ: Lángoló sziget (szovjet) 19, A KOŠICE1 MOZIK MŰSORA: SLOVAN: Teréz (cseh), TATRA: Ki­lencedik kör (Jugoszláv), PARTIZÁN: Veszélyes küldetés (szovjet), DUKLA: Merénylet (magyar), ÚSMEV: A kolos­tor titka (Ivanna) (Síovjet). A BRATISLAVAI SZÍNHÁZAK MŰSORA: NEMZETI SZÍNHÁZ: Egy Igaz ember (19), HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ. Az én tá­bornokom (19), ŰJ SZÍNPAD: Tűzijáték (19). A KOSICEI ALIAMI SZÍNHÁZ MŰSORA: MA: Denevér (19), HOLNAP: Ványa bácsi (19). A televí/ló niösora; Bratislava: 18,00: Természetbúvárok klubja. 18.30: Technikai magazin. 19,00. TV-híradó. 19,30: A Jövő faluja. A város és a falu közötti különbségek eltűnésé­ről. 20,00: Bratislavai kaleidoszkóp, ze­nés szórakoztató műsor. 21,15: Műkorcso­lyázó-bemutató. 22,15: TV-híradó. Reggel helyenként köd, nappal felhős idő. A felhősödés Szlovákia dél-nyugati területein a nap folyamán fokozódik. Éjszakai hőmérséklet mínusz 4 — mí­nusz 8 fok. Szlovákia középső- és északi hegyvidékének völgyeiben mínusz 9 — mínusz 15 fok A legmagasabb nappali hőmérséklet az alacsonyabban fekvő te­rületeken 0 fok körül, másutt egész nap fagy. Gyenge délkeleti szél. „Oj Szó", kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Kiönti Bizottsága Szerkeszti a szerkesztő bizottság Fele is Dénes Ferenc főszerkesztő Szerkesztőség Bratislava Gorkého u. 10. sz. Telefon: 537-16, 512-23, 335-68 >06-39 - fős/erkesziö 53'/ 0 - tlikärság 550-18 - sportrovati 505-29 Kladóhlva'a 3n -• íva ~»orkŕhc R telefoni 503-89 Előfizetési dii havonta 8.- Kčs. Terjeszti a Posts HIrlapszolgálata. Megrendelhető minden postahivatalnál és kézbesítőnél Nyomási Pravda, Szlovákia Kommunista ťanjs Kiverni Bizottságának kiadóvállalata. Bratislava. K-16'11379