Új Szó, 1961. június (14. évfolyam, 151-180.szám)

1961-06-26 / 176. szám, hétfő

Csak a férfiak győztek "A hétvégén kettős kézilabda-mérkőzés­re került sor Csehszlovákia és Magyar­ország között. Az első viadalt a nők bo­nyolították le. Olomoucban vagy 3000 né­ző nagy csalódással vette tudomásul, hogy ezúttal a magyar válogatott technikailag és fizikailag is jobb és már a mérkőzés elején eldőlt, ki nyeri a mérkőzést. A magyar kézilabdázók gyors technikával játszották, és minden helyzetből kapura lőttek. Alig telt el néhány perc és a ven­dégek több gólos vezetésre tettek szert. Ezt még növelték és végül is 9:3 arányú megérdemelt fölényes győzelmet arattak. A másik találkozót Gottwaldovban ját­szották le, itt a két ország férfi válo­gatottjai küzdöttek egymással. Jól kez­dett a csehszlovák csapat. Tudta a játé­kot irányítani és fokozatosan több gólos előnyre tettek szert. Ennek, ellenére a magyar válogatott néhány veszélyes tá­madásból öt perc alatt 4 gólt ért el. A második félidőben még nagyobb volt a csehszlovák fölény, és igy a találkozó 20:14 arányú csehszlovák győzelemmel ért véget. Atlétikai pályákról jelentik * Tallin: Az eszt, litvári, fehér-orosz, svéd és finn atléták részvételével nagy­szabású nemzetközi atlétikai versenyt rendeztek, melyet „Békét a Balti-tenge­ren" jelszó jegyében bonyolítanak le. Ezen a találkozón több figyelemre méltó eredmény született. Itkina világcsúcstár­tó a 100 métert 11,8 alatt futotta. A 400 méteren viszortt 53,8 volt az ideje. A női Szovjetunió — Argentína 0:0 A moszkvai Lenin-Stadionban 80 000 néző előtt került sor a Szovjetunió — Argentína nemzetközi labdarúgó-mér­kőzésre. A találkozó első felében főleg a szovjet csapat támadott többet. A szü­net után a játék képe megváltozott, és az argentinek vették át a kezdeménye­zést. Eredményt azonban egyik csapat sem tudott elérni. A Szovjetunió a kö­vetkező összeállításban vette fel a küz­delmet: Maszlaesenko — Duminszklj, Maszlenkin, Csohlei — Voronyin, Mano­sin — Metrevelln, Ivanov, Ponegyelnyik, Bubukin, Meschi. távolugrást az észt Maremjajev nyerte 605 cm-es teljesítménnyel. A diszkoszve­tést Laukit nyerte 47,67 méterrel. A svéd Larsson 164 cm-el nyerte a magasugrást. Férfiak eredményei: 100 méter: Ergstöm (finn) 10,9, 110 gát: Paula (észt) 15. 5000 méter: Vikrusz (észt) 14:25,6, súly: Varanauskas (litván) 17,66, 4X100 m: Litvánia 42,5. * London: Az angol fővárosban rende­zett versenyen Pirié 13:43,6 idővel nyerte a hárommérföldes futást. A 880 yardon Tomy Harŕis 1:49 alatt lett első. Rowe a súlydobásban 18,37-tel győzött. * Lodzs: Piatkowski diszkoszvető világ­csúcstartó 59,69 m-es dobással győzött. Főik a 100 m-t 10,3 alatt futotta. 200 méteren 21 volt az ideje. További ered­mények: 1500 m: Szavinykov (szovjet) 3:45,7 3000 m: Krzyszkowiak (lengyel) 8:08,5, hármasugrás: Keer (szovjet) 16,05. * Párizs: Jazy a 880 yardon 1:50,2 idő­vel új francia csúcsot állított fel. * Tokió: Osakában tizenhatodszor ren­dezték meg a helyi maraton-futást, me­lyen 49 külföldi versenyző vett részt. Az I elsőséget az etiópiai Bikile olimpiai futó | szerezte meg 2:29:27 óra alatt. SLOVAN NITRA " idei KK meglepetése •sssssssssssSfsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssfsssssss/ssssA Motorosok nemzetközi versenye A hét végén Leningrádban a terepmotorkerékpározók részére kétnapos ver­senyt rendeztek, melyen a szovjet motorosokon kívül a rajthoz álltak Cseh­szlovákia, Lengyelország és Finnország motorkerékpározói is. A 125 köbcentiméteresek versenyében a győzelmet Petee (finn) szerezte meg, Laco nyerte a Košice— Tatry— Košice emlékversenyt A hét végén bonyolították le husza­izor a Košice—Tatry—Košice kétszaka­szos országúti kerékpárversenyt. Az első szakaszon Laco győzött, míg a második szakaszon a brnói Korbei bizonyult leg­jobbnak. Az egyéni összetett versenyt Laco nyerte 10:28:50-el, 2. Makoň, 3. Smolík, v Csapatversenyben az ostravai együttes győzött 31:55:21-el, 2. Dukla, 3. Lok. Bratislava. Zágrábban; 1. Csehszlovákia Jugoszláviában a nemzetközi kosáhlab­da-tomá utolsó napján a csehszlovák női válogatott a francia válogatottal került össze. Ezen a mérkőzésen is kiegyensú­lyozott játékot nyújtott csapatunk és megérdemelt 70:34 arányú győzelmet ara­tott a francia együttes felett. A torna utolsó mérkőzése a Jugoszlávia—Magyar­ország találkozója volt. Érdekes küzde­lem után a magyar válogatott 57:53 arányban győzte le a jugoszlávokat. A nemzetközi tornát Csehszlovákia nyerte 6 ponttal. 2. Franciaország 4 p. 3. Jugoszlávia 4 p. 4. Magyarország 3 p. A torna legjobb játékosának a csehszlo­vák Hubaikovát jelentették ki. A legtöbb kosarat viszont a francia Maze (46) dob­ta. aki a 3,3 km-es távot 19:49,3 mp-es idő alatt tette meg, 2. Katomin (szovjet), 3. Bojer (csehszlovák). A 250 köbcentiméteresek eredménye: Čada (csehszlovák), 26:46,0, 2. Kijsza (szovjet), 3. Helikar (csehszlovák). Alig 40 perccel a 125 ccm-esek küzdel­me után Bojer rajthoz állt a 170 ccm­esek versenyében is, és 18:37,0 ered­ménnyel megszerezte a győzelmet, 2. Mi­hajlov (szovjet), 3. Szirotkin (szovjet). A 350 köbcentiméteresek eredménye: 1. Pilajev (szovjet) 28:54,3, 2. Kanas (lengyel), 3. Ravaldini (szovjet). Kolesznyikov Európa­csúcsot úszott Ä 24 éves L. Kolesznyikov a moszkvai Lenin-uszodában 2:37,3 mp-es eredmé­nyével új Európa-csúcsot úszott 200 mé­teren. A 200 méteres pillangóúszásban Cserkezov, aki még csak nemrég múlt 15 éves 2:29,4-es idővel szovjet ifjúsági csúcsot ért el. A kelet-szlovákiai kerület honvédelmi bajnoksága Košicétôl nem messze, remek nyári melegben került sor a kelet-szlovákiai kerüiet duklai versenyeire, melyen 176 versenyző állt rajthoz. Ezek az egyéni­ben 8, a csapatversenyekben pedig 6 ka­tegóriában küzdöttek a bajnoki címért. Eredmények: 15 éves fiúk: Krempašskij (Prešov) 17—18 évesek: Klement (Rož­ňava), férfiak: 31—40 évesek: Bankó (Poprad), 41-nél idősebbek: Budáček (Poprad). 19—30 évesek: Ubersa (Po­prad). Nők: 15 1—16 évesek: Grajciarová (Sp. N. Ves), 17—18 évesek: Berghamerová (Poprad), 26 évnél idősebbek: Paráková (Košice). Járőrök: Férfiak: 17—18 évesek: Hudak, Herstek, Lenárt (Bardejov), 19—30 éve­sek: Mlynárik, Radkov, Bobudky, (Ko­šice), 31 évnél idősebbek: Biskup, Maš­čák. Kača (Košice), Nők 17—18 évesek: Urbanová, Fedorová (Košice), 19—25 évesek: Trojčásková, Lackóvá, Kunáková (Košice), 26 évnél idősebbek: Richval­ská, Horníková, Filcová (Poprád). Június utolsó vasárnapján a második fordulóval folytatódtak a Közép-európai Kupa küzdelmei. A három csoportba osztott együttesek közül a legnagyobb ér­deklődés a második csoportban folyó mérkőzések iránt nyilvánult meg. Ez ért­hető is, mert e csoportban szereplő két csehszlovák csapat otthoni pályán mér­kőzött. A bratislavai ČH a saját otthonában fölényes győzelmet aratott a csak közepes erőt képviselő linzi csapat felett. A másik fontos találkozót Nitrán bonyolították le. A helyi Slovan a híres, olasz, torinói együttest látta vendégül. Mindenki azt várta, hogy végre jó olasz futballt Iát. Ezzel szemben a nltraiak megmutatták, hogy jó erőt képező csapat van, melynek KK szereplése a leg­nagyobb meglepetésnek számít, A vasárnap lejátszott KK-mérkőzésekröl az aláb­biakat jelentik. dani, hogy a torinói védelem igen laza lábakon állt. Nem tudtátk szerelni a gyors nyitrai szélsőket, és így több veszélyes helyzet alakult ki. Gól a szünetig azon­ban nem született. A második félidő nyitrai góllal kez­dődött. Pucher az első percben 3:0-ra növelte csapata előnyét. Ekkor már vég­leg eldőlt, hogy ezt a mérkőzést a nyit­rai csapat nyeri. A hátralévő időben Bachratý volt kétszer eredményes, az olasz csapat becsületgőlját pedig Cval­tieri lőtte. A mérkőzés után úgy alakult a má­sodik csoportban a helyzet, hogy a Slo­van Nitra 4 ponttal vezet, s gólaránya 9:3. Legközelebbi ellenfele a linzi csa­pat, mely tegnap súlyos vereséget szen­vedett Bratislavában. Ez tehát annyit jelent, hogy a nyitrai csapat minden való­színűség szerint csoportgyőztes lesz s be­kerül a KK elődöntőjébe. Ez a Slovan Nitra csapatának nagy sikert jelent. ČH Bratislava- SV Linz 8:2 (4:0) (ôr) — 'A kánikula ellenére aránylag szépszámú közönség előtt játszották a KK-ért folyó mérkőzést. A linziek nem állították nehéz feladat elé a bratislavai együttest. A ČH minden tekintetben fe­Slovan Nitra—FC Torino 5:1 (2:0) Ä nitrai Slovan-stadionban telt ház előtt került sor a mérkőzésre. Az ott­honiak kezdtek, de a labdá rövidesen az olaszok lábára került, és mindjárt az első percben Paduch kapusnak minden tudására szükség volt, hogy a veszélyes lövést hárítani tudja. Ekkor még úgy látszott, hogy az olasz csapat nehéz el­lenfél lesz a nyitraiak számára. A játék képe azonban rohamosan változott. Az óra mutatója még csak a negyedik perc­re se ért és már Barát hálóba lőtte a labdát. Ez az eredmény kedvet adott a nyitraiaknak, s fokozatosan feljöttek. A 18. percben Hrnčiar lövése már 2:0-ás Slovan-vezetést jelentett. Meg kell mon­Mandlík 10,2-re javította a Rošický em­lékversenyen a 100m-es síkfutás orszá­gos csúcsát. • Görlitz: Az NDK—Csehszlovákia ökölvívó utánpótlás együtteseinek talál­kozója 10:10 aránya döntetlennel vég­ződött. • Berlin: Az NDK evezős válogatottja 19:17 pontarányú győzelmet aratott Cseh­szlovákia együttese felett. • Bratislava: A bratislavai Kultúra és Pihenés Parkjában az üzemi és honvé­delmi sport dolgozói tartottak ülést, me­lyen részt vettek a HESZ, a CSTSZ, az SZB és a CSISZ SZKB küldöttei. • Bécs: Az Osztrák Kupát a bécsi Ra­pid nyerte, 3:l-re győzve le a döntőben a Vienna csapatát. • Ostí: Az ifjúsági labdarúgó-bajnok­ságban a Slovan Bratislava l:0-ás vere­séget szenvedett a Spartak Ostí együtte­sétől. Összesítve a gólarány 4:3, mert az első találkozót a Slovan nyerte 4:2-re. A bratislavai csapat ezzel bejutott az or­szágos döntőbe, ahol az Iskra Otrokovicé­vel mérkőzik. • Belgrád: A Jugoszlávia—Olaszország nemzetközi atlétikai viadal során az olasz Mecconi 18,10 m-es teljesítménnyel nyerte a súlydobást. • Budapest: A Magyar Labdarúgó Szö­vetség úgy döntött, hogy az őszi bajnok­ságot már június 30-án kezdi, és a jövő tavaszi idény három fordulóját még az ősz folyamán lebonyolítják. Erre az intézkedés­re azért volt szükség, hogy a magyar csapat jól felkészülhessen a jövő évi chilei VB küzdelmekre. • PRÁGA: A hét végén rendezik meg České Budéjovicén és Vítkovicén a cseh­szlovák íjászok utolsó hazai versenyét, akik azután július 1-én és 2-án Buda­pesten nemzetközi versenyen vesznek részt. Kitanulta osztrák ellenfelét, s megerölte-i fés nélkül elegáns, korszerű labdarúgást mutatva szerezte góljait. Mindjárt a 6. percben Dolinský talált a kapuba, majd három perccel később Gáboriik ugrott ki és 2:0-ra növelte csa-« pata előnyét. Ismét három perccel ké-i söbb Dolinský beadásából Bubernlk lőtte a 3. gólt. Ezután a játék irama alább hagyott. A 24. percben már 4:0-ra ve­zetett a ČH. Dolinský mellel maga elé tette a labdát és ballal kapásból a bal-i sarokba lőtte. Remek csatárteljesítmény volt. A 42. percben mindkét csapatban cseréltek. Kacsányi helyett Újvári, a vendégeknél pedig Wagner II. helyett Bachl jött be a pályára. Szünet után ugyan a 8. percben Wag-í ner I. büntetőrúgásból — Tichy kezeié-* séért — 4:l-re szépített, de azután Scherer 5:l-re növelte csapata előnyét, A 18. percben még Poltzer szépített 5:2-: re, azután a ČH remek akciókból egymás után szerezte a gólokat. A 32. percben Gajdoš szögletet ívelt, s Buberník a ka­puba fejelte a labdát. 6:2. A 34. percben Bubemík hatalmas kapufát lőtt, a visz­szapattanó labdát pedig Dolinský lőtte az üres kapuba. 7:2. A 37. percben Új­vári tisztára játszotta magát, és 8:2-re állította be a végeredményt. Spartak Stalingrád—" FC Bologna 1:3 Az idei KK mérkőzések során a prá­gai Stalingrád már a második veresé­gét szenvedte el. Prágában lejátszott talál* kozóra mintegy 6000 néző volt kíváncsi. Az olasz együttes a Torinóval ellentét­ben átgondolt és eredményes játékot produkált, a prágai együttes viszont igen lassúnak bizonyult. Az eredmény meg­felel a látottaknak. A Rappan Kupában is teljes ütemben Szombaton és vasárnap tovább folytatódtak a labdarúgók nemzetközi bajnok^ ságai, vagyis a Rappan Kupa küzdelmei. Lapzártunkig a nyolc csoportban folyó küzdelemről az alábbiakat jelentették. Tatran Prešov— 1 Lokomotíva Lipcse 3:1 (1:0) (tä) — Prešovon 8000 néző előtt ke­rült sor a mérkőzésre. A prešovi csapat állandó fölényben volt, annak ellenére, hogy a vendégegyüttes több esetben igen keményen játszott. A feleslegesen ke­mény játéknak az volt a következménye, hogy több olyan jelenetre került sor, mely nem való sportpályára. Bomba is megsérült, és lement a pályáról. A veze­tést a prešoviak szerezték meg a 31. percben; Martinčeket a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, amiért a játék­vezető büntetőt Ítélt. A 11-est Petroš értékesítette. A második félidőben ismételten az ott­honi együttes kezdeményezett többet, és már a 14. percben Petroš 2:0-ra növelte csapatának fölényét. A 29. percben a Prešov ellen ítéltek 11-est és ezt Fi­scher értékesítette. 2:1. A mérkőzés be­fejező részében L. Pavlovié beállította a 3:l-es végeredményt. A mérkőzés elején kis ünnepség kere­tében a Práca szerkesztőségének képvi­selője átadta Laco Pavloviénak, az 1960— 61-es labdarúgó-bajnokság legjobb gól­lövőjének kijáró díjat. Slovan Bratislava — Vorwärts Berlin 2:1 (1:0) (K. J.) — A Rappan Kupáért folyó küzdelem második fordulójában a Slovan Bratislava a berlini együttest látta ven­dégül. A hazai csapat az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeménye­zést, számos támadást vezetett a berli­niek kapuja ellen, és Spickenagelnak, az NDK válogatott kapusának bizony sok dolga akadt. A berlini együttes gyakran 7—8 emberrel is védekezett, és így csak­nem háromnegyed óráig kellett várnia a közönségnek, míg a hazaiak első gól­jának tapsolhatott. A 44. percben Mo­ravčík megszerezte a vezetést. Szünet után folytatódott a hazai együt­tes nyomása, s a 7. percben Molnár a kapufának fejelte a labdát. A vendégek csak szórványosan támadtak, s egy ilyen ártatlannak látszó támadás végén a 28. percben Mayer l:l-re egyenlített. A Vor­wärts játékosai kissé túlkeményen ját­szottak, s ez, valamint védekező taikti­Országos csúcsok az úszóbajnokságon mm A hét végén úszóink folytatták az or­szágos csapatbajnoki küzdelmeket. Ezek során néhány csúcs és több figyelemre A szép, meleg idó sok embert csalt ki a bratislavai uszo­dába, ahol a kellemes fürdés után színvo­nalas úszóviadalt, és vízilabda mérkőzé­seket láthattak. A felső képünkön: a vízilabdázók küzde­nek a labdáért és bizony néha még a hűsítő vízben is me­legük van a játéko­soknak. Alsó felvé­telünkön a fiatal To­hišova, aki a 100 mé­teres hátúszásban 1:17,3 idővel űj, or­szágos csúcsot állí­tott fel. (Alexy felv.) méltó eredmény született. A legnagyobb érdkelődés a bratislavai összecsapásokat előzte meg, itt küzdöttek ugyanis a táb­lázat első helyezettjei. Mint előre lát­ható volt, a férfiaknál a Dukla Praha biztosan győzte le a Slávia Bratislava együttesét és így biztosította első helyét. A Slávia női együttese a VAAZ Brno úszóit látta vendégül és szintén fölényes győzelmet aratott. Az elsőnapi eredmények közül kiemel­kedő a 13 éves Tobišová a 100 m-es hátúszásban 1:17,3 új csehszlovák csúcsa, valamint Sebők A. a női 400 m-es gyors­úszásban 5:23,3-es ifjúsági rekordja. A csapatverseny eredményei: Slávia Plzeň— Spartak Praha Stalingrad 28:49, VAAZ Brno—Dukla Plzeň 38:39. Slávia Bratislava—Dukla Praha 30:47, Slávia Bratislava—VAAZ Brno 43:34. Érdekesebb eredmények: Férfiak: 200 méter pillangó Hopka (Slávia Bratislava) 2:31,5, 100 m hát: Krček (VAAZ), 200 m mell: Svozil (Slávia) 2:49,3. Nők: 100 m gy ors : Najmannová (VAAZ) 1:10,5, 100 m pillangó: Skupilová (Slá­via) 1:16,5, 4X100 m vegyes váltó: Slá­via (Tobišová, Čižiková, Skupilová, Raga­zová) 5:15,6 — új csehszlovák csúcs. • New York: Az amerikai atlétikai baj­nokságon Frank 9:2 idővel új világcsúcsot ért el a 110 yardon. Boston világcsúcs­tartó viszont 821 cm-es teljesítménnyel szerezte meg a bajnoki címet. A magasug­rásban Avant legyőzte Thomas volt vi­lágcsúcstartót. Mindketten 213 cm-t értek el. • Osaka. Jamanaka japán úszó a 200 m-es gyorsúszásban 2:01,2 időre javította a világcsúcsot. A SAZKA és a ŠPORTKA eredménye 123456789 10 11 12 21211 — 1 1 1 1 3, 15, 16, 30, 31, 36 kájuk volt az oka annak, hogy a Slovan csatársora a második félidőben meddő maradt. Röviddel a mérkőzés végét je­lentő sípszó előtt Popluhár szabadrúgást ívelt a kapu elé, és a jól helyezkedő Obert a hálóba továbbította a labdát. A közönség a győzelmet jelentő gólt nagy lelkesedéssel fogadta. Kezdés után a já­tékvezető lefújta a mérkőzést. A Slovan együttesének győzelme ugyan nehezen született meg. de teljesen meg­érdemelt volt, mert mind technikailag, mind taktikában és gyorsaságban felül* múlta ellenfelét. A legjobb teljesítményt Schroiff, Popluhár, Vengloš, Molnár, Mo­ravčík és Obert nyújtották. További eredmények: Dukla VAC Wieri —Odra Opole 4:1 (1:1), Goornik Zabrze— Wiener Sportklub 2:5 (0:1), First Wien­na—Kickers Ofenbach 5:2 (3:2), Spartak Rotterdam—Tasmania Berlin 4:1 (3:1). • Róma: Olaszország egyesítésének 100. évfordulója alkalmából rendezett labdarú­gó-tornát a brazil Santos, a B csoportban pedig az Internazionale nyerte. A Spartak Sokolovo, mely szintén részt vett a küz­delmekben, a 7. helyen végzett. • Prága: A Dynamo Praha rendezésében gyalogló versenyt bonyolítottak le a csehszlovák-szovjet barátság nagy díjáért. A versenyt Moc nyerte 1:33:45,2 órával. Hétfő, június 26. A BRATISLAVAI MOZIK MOSÓRA: HVIEZDA: A repülőgép 9-kor indul (szov.J 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Légy jó mind­halálig (magyar) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Fontos a sütnívaló (angol) 10.30, 13.45. 16, 18.30, 21, METROPÓL: Játék a sze­relemmel (svéd) 15.30, 18, 20.30, PO­HRANIČNÍK: Térj vissza, Afrika (USA) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Róma napja alatt (olasz) 15.45. 18.15. 20.45, MIER: Ember a levegőben (angol) 16.30, 19, A fővonalon (szovjet) 21.30, VÁRUD­VAR: Tehén és a fogoly (francia) 20.30, DUKLA: Processzió (cseh) 18, 20.30, OBZOR: Magasabb elv (cseh) 18, 20.30, MÁJ: A harcoló Kongó (szovjet) 18, 20.30, STALINGRAD: Az utolsó és az el­ső nap (szovjet) 17.30, 20, NÁDEJ: Bosszú (spanyol) 20. A KOSlCEI MOZIK MŰSORA SLOVAN: Légy jó mindhalálig (ma­gyar), TATRA: Augusztusi vasárnap (cseh), PARTIZÁN: Pirkad Afrika felett (cseh), ÚSMEV: Az ezredik ablak (fran­cia), DUKLA: A világ legkisebb mozija (angol). A BRATISLAVAI SZÍNHÁZAK MOSÓRA: NEMZETI SZlNHÁZ: Sevillai borbély (19), HVIEZDOSLAV SZlNHÁZ: Cézár és Kleopátra (19), ÚJ SZÍNPAD: Franciané­gyes (19), A KOSlCEI ÁLLAMI SZlNHÁZ MOSÓRA' MA: Traviata. HOLNAP: Kálmán apó feltámadása. A televízió műsora: Bratislava: 17.30: Feltalálók klubja. 18.30: Televíziós technikai magazin. 19.00: TV-HIradó. 19.30: Tánczene. 20.00: Witt­linger: Ismerik a tejutat? Televíziós ko­média. 21.30: TV-HIradó, Reggel derült IdS, később átmeneti fel­hőzet zivatarokkal. A délutáni hőmérsék­let 26—28 C fok. Mérsékelt nyugati szél. „Oj Szó", kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti 8 szerkesztő bizottság. Felelősi Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u 10. sz Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, 506-39, - főszerkesztői 532-20, - titkársági 550-18, - sportrovati 505-29. Kiadóhivatali Bratislava, Gorkého 8., telefoni 503-89. Előfizetési díj havonta 8.- Kčs. Terjeszti a Posta JíŕíeusäiGlsSlata. Megrendelhető minden postahivatalnál és kézbesítőnél. Nyomási Pravda, Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava. X 02*1 j~