Új Szó, 1960. február (13. évfolyam, 31-59.szám)

1960-02-29 / 59. szám, hétfő

Grisin nagyszerű ttSKipssiisssa vilagcsucsa Az olimpiai játékok utolsó napján be­mutató gyorskorcsolyázó-versenyeket ren­deztek. Grisin, a kétszeres szovjet olim­piai bajnok az 300 méteres versenyben 39,6 mp-es idővel új világcsúcsot ért el. Grisin e teljesítménye egyedülálló a vi­lágon. Finn siker az 50 km-es sífutásban Az olimpiai játék dk utolsóelőtti napján bonyolították le az 50 km-es sífutást. A sízők maraton-versenye ;gen érdekes küz­delmet hozott. Különösen az északiak ve­télkedtek egymás között az elsőségért. A nehéz versenyt a finn Hammalainen nyerte 2 ó 59 p 06 mp-cel. Második hon­fitársa, Hakulinen lett, akinek ideje 2 ó 59 p 26.7 mp, volt. A harmadik helyen Svéd Ramgard végzett 3 ő 22 p a Svéd Ramgard végzett 3 ő 22 p (Svédország) 3 ó 03 p 27.9 mp, 5-ik Jern­berg (Svédország) 3 ó 05 p 18 mp, 6. Pelkonen (Finnország) 3 ó 05 p, 24.5 mp). Üj világcsúcs 10000 méteren A férfi gyorskorcsolyázók utolsó ver­senyszámában, a 10 ezer méteres ver­senyben a norvég Johannessen 15 p 46,6 mp-cel győzött s ezzel új világ- és olim­piai csúcsot állított fel. Második a szov­jet Koszicskin lett 15 p, 49.2 mp-cel. Ez az idő is jobb, mint az eddigi hivatalos vi­lágcsúcs. Harmadik a svéd Backman 16 p 14.2 mp-cel. Johanessen és Koszicskin első gyorskorcsolyázók, akik 16 percen belül futották a 10 000 métert. VÉGET ÉRTEK a téli olimpiai játékok Tegap, azaz közép-európai Időszámítás szerint ma hajnal ban véget értek a VIII. téli olimpiai játékok. Tizenegy napon keresztül baráti légkörben vetélkedett egymással a Squay Valleybe jött 30 ország több mint 700 sportolója. A téli olim­piai játékok annak ellenére, hogy egyesek üzletet akartak belőlük kovácsolni, jól sikerültek. A sportolók a jégpályán, a havon és a síugró sáncon igen jól megértették egymást. Mindenki azon volt, hogy a világ legnagyobb sportrendezvé­nyén, az olimpiai játékokon tudása legjavát nyújtsa, és méltóan állja meg helyét; a különböző nyelvek sem okoztak nehézséget a sportolók táborában, igen jól megértették egy mást, újabb barátságot kötöttek s együttesen manifesztáltak a világbékéért, az emberek közti megértésért. Sportszempontból a Szovjetunió ezúttal is bebizonyította, hogy a világ legjobbjai közé tartozik. A nyolcadik téli olimpián a szovjet sportolók szerezték a legtöbb aranyérmet s a félhivatalos pontversenyt is fölényesen nyerték. Csehszlovákia számára is eredményes volt a VIII. téli olimpia. Karel Divín sport­mesterünk sérülése ellenére önfeláldozóan küzdött és kiharcolta az ezüstérmet, amire nemigen számítottunk. Mrázková szintén kellemes meglepeséssel szolgált, amikor a mükorcso Iyázásban a negyedik helyen végzett. Az USA együttese nyerte az olimpiai jégkorong-tornát Csehszlovákia-USA 4:9 (3:3,1:0, 0:6) A csehszlovák jégkorong-válogatott az olimpiai jégkorongtornán utoljára az USA válogatottjával mérkőzött. Erre a találkozóra a csehszlovák együttes a következő összeállításban lépett jégre. Nadrchal — Gut, Tikal — Potsch, Kasper — Bubník, Pantuček, Danda — Starší, Golonka, Vlach — Volf, Vanék, Černý. Az USA csapat­összeállítása a következő volt: McCartan — Karrlna, Mayasich — Owen, Paavola — Johnson, Olson, Rodenheiser, — McVey, W. Cleary, R. Cleary — R. Christian, W. Christian, Willams. Mindjárt kezdés után Vlach egyéni ak­cióból megszerzi a vezetést. A gyors cseh­szlovák támadás kissé megzavarta az amerikaiakat, de rövidesen ők is roha­mozni kezdenek és az ötödik percben Olsonnak sikerül egyenlíteni. A gól után a csehszlovák csapat több hibát vét s ennek következtében az amerikaiak 3 ve­szélyes helyzetet teremtenek Nadrchal kapuja előtt, de eredményt nem tudnak elérni. A 10. percben gyors amerikai tá­madás után Mayasich megszerezte csapa­tának a vezetést. Egy perccel később Kas­per a kiállítás sorsára jut, nemsokára Ti­kalt is kiállítják a játékvezetők s így hárman játszanak öt amerikai ellen. Ennek ellenére Bubnik bravúros teljesítménnyel Jurek nyerte a Februári Győzelem mezei futóversenyét 230 futó részvételével bonyolították le Prágában a Februári Győzelem mezei fu­tóversenyének nyolcadik évfolyamát. A rajt és a cél Letnán, a Spartak Praha Sokolovo pályáján volt. A kedvező időjárás nagyban hozzájárult a jobb időeredmények elérésé­hez, valamint a verseny sikeres megren­dezéséhez. Az ifjúságiak kategóriájában a nőknél a tábori Veselá, a férfiaknál a par­lett az első Kosilková klubtársnője előtt. A férfiaknál két távon bonyolították le a versenyt. A négy és fél kilométeres távon az elsőséget a gottwaldovi Zháňal sze­rezte meg 11 p 36,8 mp-es idővel a prerovi Brlica, valamint a kassai Odložil előtt. A 10 km-es távon Jurek (Spartak Brno) szerezte meg fölényesen a győzelmet 31 p dubicei Šlégr szerezte meg az elsőséget. ' ».02 mp-es idővel a prágai Chudomel és a A nők csoportjában Kulhavá (Spartak Üsti) libereci Gräf előtt. Űj csúcsok az úszóbajnokságon Gottwaldovban az országos úszóbajnok­ság utolsó számai 2 új rekordot ered­ményeztek. A Slávia Bratislava 4x100-as női váltója 4 p 43.3 mp-cel országos fel­nőtt rekordot és a Vaaz Brno együttese úgyanebben a versenyszámban 4 p 49.1 mp-ces idővel új országos idősebb ifjú­sági csúcsot állított fel. Eredmények: nők: 200 m-es mellúszás 1. Kadlecová (Slávia Praha) 2 p 57.2 mp, 2. Schmidtová (VAAZ Brno) 2 p 58,2 mp, 3. Jelinková (Spartak Praha Stalingrad) 3 p 01.5 mp. 400 m-es gyorsúszás. 1. Marková (Dynamo Praha) 5 p 14.3 mp, 3. Čelinková (Spartak Praha Stalingrad) 5 p 19.2 mp, 3. Skupilová (Slávia Brati­slava) 5 p 20.8 mp. 4x100 gyorsváltó. 1. Slávia Bratisliava 4 p 43.3 mp, új cseh­szlovák csúcs, 2. Spartak Praha Stalingrád 4 p 46.4 mp. (Jobb mint az eddigi or­szágos csúcs). 3. VAAZ Brno, 4 p 49.1 mp. Oj országos idősebb ifjúsági csúcs. Férfiak: 100 m-es gyors, 1. Pavlik 59.1 mp, 2. Puzanov 59.7 mp, 3. Danihel (Vala­mennyi Dukla Praha) 59.7 mp. 200 m pil­langó. 1. Pazdírek (Dukla Praha) 2 p 24.7 mp, 2. Šťastný (Slávia Praha) 2 p 27.4 mp, 3. Hopká (Slávia Bratislava) 2 p 28.3 mp). 100 m-es mellúszás 1. Svozil (VAAZ Brno) 1 p 13.4 mp, 2. Svoboda (Slávia Praha) 1 p 13.9 mp. 3. Schindler (Slezan Opava) 1 p 15.1 mp. 4x100 m-es mellstaféta: 1. Slávia Praha 5 p 04.2 mp, 2. Dukla Praha 5 p 08.3 mp, 3. Dukla Plzeň, 5 p 12.5 mp. OL1MP1AJ i;: n; VÉGET ÉRT A VIII. TÉLI OLIMPIA, számos versenyző azonban nem tér mindjárt haza Squaw Valleyből, hanem elsősorban amerikai portyára indul, Európa legjobb miikorcsolyázói a Vancouverben sorra kerülő műkorcso­lyázó VB-n vesznek részt, így persze Karol Divín is, aki a VIII. téli olim­pián a második helyen végzett. Nagy ellenfele a világbajnokságon is D. Jen­kins lesz és a jelenlegi erőviszonyok arra engednek következtetni, hogy Vancouverben is hasonló eredményt hoz majd a vetélkedés, mint Squaw Valleyben. De az is lehetséges, hogy Divín, ha közben teljesen rendbe jön, megnyeri a versenyt, ami nem is len­ne oly nagy meglepetés. — A JÖVŐBEN IS változatlanul megrendezik a téli olimpiát — jelen­tette be a svájci M. Hodler a Nem­zetközi Szövetség Squaw Valleyben megtartott sajtóértekezletén. Közölte, hogy számos cikk a tényállásnak meg nem felelően arról számolt be, hogy többé nem kerül sor téli olimpiára. Hodler közölte, hogy erről egyáltalán nem volt szó, csupán a lebonyolítás módjáról tárgyaltak s néhány erre vo­natkozó javaslatot a VIII. téli olimpián már meg is valósítottak. AZ UNITED PRESS INTERNATIO­NAL, röviden UPI hírügynökség Squaw Valleyben több mint 60 újságíróval, fo­toriporterrel és segéderőkkel dolgo­zott, hogy eleget tehessen a vállalt feladatoknak. De külső munkatársai is voltak, akik rendszeresen hozzájárul­tak az UPI munkájához. 25 FOK HÖMÉRSEKLET-KÜLÖNBSÉG napirenden volt a VIII. olimpia során. Volt úgy, hogy reggel 12 fok hideg volt, a déli órákban pedig 10—12 fok meleget mutatott a hőmérő higany osz­lopa. Az Indián nő völgyében ez gya­kori eset, éppen úgy, mint az is, hogy télen váratlan hőemelkedés áll be és si-innuniäSHSHssiUäHsasissiiníni néhány évvel ezelött megtörtént az jjj is, hogy heteken át szinte tavaszi idő­járás uralkdott Squaw Valleyben és jjj környékén. ::: A FRANCIA FÉMSIT, bár a vártnál jjj sokkal csekélyebb sikerrel szerepeltek jjj vele a versenyzők, a külföldi sportla- jj; pok máris nagy hirdetésekben ajánlják, jjj Mindössze egy arany és egy bronzér- jjj met értek el vele az olimpián, ennek jjj ellenére viszont most a világ legtö- jjj kéletesebb síjaként hirdetik a francia jjj gyártmányt, mely a Matalais elneve- jjj zést kapta, Emilé Alais, a híres fran- jj; cia sífutó emlékére. JUAN VERNET, a mülesiklás olim- jjj piai bajnoka állítólag Squaw Valleyben jjj aratott győzelmével befejezte verseny- jjj ző pályafutását. A Tuniszban szüle- jjj tett sportoló előbb sohasem ért el jjj értékes sikert, nemzetközi versenyen jjj többnyire csak a harmadik helyen vég- jjj zett, így az 1958-as világbajnokságon jjj is. Különben szenvedélyes automobi- jjj lista, akinek legnagyobb vágya, hogy jjj végre autóversenyen indulhasson. Nyá- jjj ron úszik, teniszezik és rúgja a lab- ::: dát. jjj AZ ÉSZAKI ÖSSZETETT VERSENY jjj egyik nagy szakértője, a svéd Ivar jjj Lindström kijelentette, hogy Skandi- jjj náviában ugyan meglepetéssel fogad- jjj ták a "német Georg Thoma győzelmét, jjj de hozzátette, örülnek, hogy ebben a jjj versenyszámban más európai is si- jjj kert aratott. Ez csak emeli az északi jjj összetett verseny iránti érdeklődést, jjj mindenekelőtt az alpesi országokban. j;j Thoma győzelme teljesen megérde- jjj melt veit és nagyobb erőfeszítésre jjj buzdít majd minket — fejezi be nyi- jjj latkozatát a svéd szakértő. j-j A SZOVJETUNIÓ visszavonta tiltako- jjj zását, melyet a nők 3x5 km-es váltó- jjj futásban beadott s így most már ér- jjj vényes a svéd csapat győzelme, amely- jjj lyel aranyérmet szerzett. (— i) jjj egyenlíteni tud. 2:2. A 14. percben, amikor már teljes csapatunk játszik, R. Cleary 3:2-re állítja a mérkőzést. Az amerikaiak vezetése azonban nem tart sokáig, mert a 15. percben Vanék csatársora szép tá­madást indít és a középcsatár harmadszor juttatja a korongot az amerikaiak hálójá­ba. Az amerikaiak igen erős tempót dik­táltak, leadásaikban azonban sok pontat­lanság volt, amiből arra lehet következ­tetni, hogy a Szovjetunió elleni mérkőzés alaposan igénybe vette erejüket. A második harmadban a játék irama egy kissé csökkent. Mindkét együttes arra várt, hogy a másik vét hibát, amit aztán ki tudnak használni. Válogatottunk a harmad első részében többet kezdeményezett és Vlach révén meg is szerezte a vezetést. Az amerikaiak később feljöttek és több meleg helyzetet teremtettek Nadrhal ka­puja előtt. Kapuvédőnk azonban mindig résen volt s a védők segítségével mindig el tudtuk hárítani az amerikaiak veszélyes támadásait. A második harmad vége felé újból a mieink kezdeményeztek többet, de ezúttal sem voltunk eredményesek. így tehát a második harmad 1:0 arányú cseh­szlovák győzelemmel ért véget. Az utolsó harmadban válogatottunk az első percekben többet támadott, később azonban az amerikaiak teljesen átvették a kezdeményezést és a hatodik percben a Christian testvérek támadásából egyen­lítettek. A nyolcadik percben Bob Cleary már 5:4-re növelte csapatának fölényét. A 12. percben Potschot kiállították s ek­kor az amerikaiak újabb 3 gólt ütöttek kapunkba. Ez a három gól végképp el­döntötte a mérkőzés sorsát. A találkozó hátralévő perceiben az amerikaiak igye­keztek megtartani az eredményt. A mie­ink csak szórványosan támadtak s ezek a kitörések nem voltak már veszélye­sek. A 18. percben R. Christiens újból eredményes s ekkor az amerikaiak már 9:4 arányban vezettek. A mérkőzés hátra­lévő perceiben már az eredmény nem változott és így USA válogatottja 9:4 arányban győzött Csehszlovákia fölött. Az amerikai válogatott a Csehszlovákia Jednota Košice—Dukla Brezno 1:1 (1:1) A kassai Jednota utolsó előkészületi mér­kőzése a liga kezdete előtt. A nehéz pá­lyán a hazaiak gyenge formát árultak el. A gólokat Hojný illetve Pavlik szerezték. Slovan Galanta— Slovan Nitra 3:0 (2:0) A Szlovák Nemzeti Felkelés poharáért folyó torna I. fordulójának legnagyobb meglepetése a galántaiak győzelme a komplett nyitrai ligacsapat felett. A ha­zaiak nagyon jó teljesítményt nyújtottak. A gólokat žužkovič 2, Szabó 1 szerezték. felett aratott győzelmével megnyerte az idei olimpiai játékokat s egyúttal a vi­lágbajnoki címét is. Az USA válogatottja a döntő minden mérkőzését megnyerte s így megérdemelten szerezte meg az elsőséget. A pontverseny állása A félhivatalos pontverseny az utolsó nap előtt: 1. Szovjetunió 158,5 pont, 2. Svédország 69,5 pont, 3. USA 61 pont, 4. Németország 58,5 pont, 5. Finnország 54.3 pont, 6. Norvégia 51 pont, 7. Ausztria 31,5 pont, 8—9. Kanada és Franciaország 27 pont, 10. Svájc 26,5 pont, 11. Lengyelország 16 pont, 12. Olaszország 15,5 pont, 13. Hollandia 11 pont, 14. Csehszlovákia S pont, 15. Japán 6,5 pont, 16. Anglia 2 pont. Az érmek táblázata Ország: Szovjetunió Németország Svédország Norvégia USA Finnország Kanada Svájc Ausztria Franciaország Lengyelország Hollandia Csehszlovákia Olaszország Arany: 7 3 3 3 2 2 2 2 1 1 0 0 0 0 Ezüst: 5 3 2 3 4 2 0 0 2 0 1 1 1 0 Bronzí 8 1 2 • S 3 1 0 2 2 1 1 0 1 Csehszlovákia—Németország 9:1 (3:1, 4:0, 2:0) A csehszlovák válogatott ezen a mér­kőzésen edzésszerü játékot folytatott. Annak ellenére, hogy a németek Schul­deson révén megszerezték a vezetést, nem volt kétség afelől, hogy a cseh­szlovák csapat a mérkőzést megnyeri. A németek vezetése nem tartott soká, mert Vanek beadásából Tikal egyenlített. A harmad végéig még Bubník volt két­szer eredményes. A mérkőzés második harmadában a csehszlovák csapat át­vette a kezdeményezést és sorozatos tá­madásokkal újabb 4 góllal terhelte a németek hálóját. A mérkőzés befejező részében a játék irama ismét csökkent, de ez is elég volt arra, hogy játékor saink beállítsák a 9:l-es végeredményt. A találkozót úgy lehet jellemezni, hogy válogatottunk számára jő edzőmérkőzés volt az olimpiai torna utolsó mérkőzése előtt. USA— SZ0VJETUNI0 3:2 0:2 j:0,1:0) Ä szovjet válogatott látva, hogy az amerikai együttes mindjárt a mérkőzés elején igen erős támadásokba kezdett, gyors ellentámadásokkal válaszolt az ame­rikaiak játékára. Az igen erős iramban kezdődött mérkőzés elején több gólhely­zet adódott mindkét oldalon. Végül is az amerikaiaknak sikerült megszerezni a ve­zetést, ez azonban nem tartott soká, mert a szovjetek hamarosan egyenlítettek, sőt a vezetést is megszerezték. A második és harmadik harmadban tovább folyta­tódott a heves küzdelem. Az amerikaiak­nál különösen a Cleary testvérek voltak veszélyesek, míg a szovjet csapatban az első csatársor jelentett nagy veszélyt az amerikaiak számára. A második harmad elején az amerikaiak csak szórványosan kerültek a szovjet kapu elé, ezzel szem­ben a szovjet válogatott állandóan Mc­Cartan kapuja előtt volt. A sok szovjet támadás azonban nem vezetett eredmény* re. A 12. percben az amerikaiak egy meglepetésszerű gyors ellentámadást in­dítottak és Christiánnak sikerült egyen­líteni. A mérkőzés utolsó részében sem változott a játék képe. A 15. percben a szovjet csapat emberhátrányba került, amit az amerikaiak ki tudtak használni s ezzel megnyerték a mérkőzést. Az amerikai és a szovjet jégkorongozók ed­digi mérkőzései során az USA válogatott* jának első ízben sikerült győzni a Szov­jetunió felett. KANADA—SVÉDORSZÁG 6:5 (1:4,1:0,4:1) Svédország válogatottja igen lelkesen kezdett s az első harmadban nagy meg­lepetésre 4:1 arányú vezetésre tett szert. A kanadai csapat eléggé könnyen vette a mérkőzést. Az első 20 percben igen köny­nyelmüen játszottak, s csak mikor 4:l-re állt a mérkőzés, kezdtek javulni a kana­daiak. A második harmadban a kana­daiak egymás után vezették a veszélyes támadásokat, a svédek azonban jól vé­dekeztek. A kanadaiak látva tehetetlen­ségüket, többször durvasághoz folyamod­tak, aminek az lett a következménye, hogy több játékosuk a kiállítás sorsára jutott. Ennek ellenére a második harmad­ban a kanadaiaknak sikerült 4:2-re szé­píteni az eredményt. A mérkőzés utolsó harmadában a kanadaiak kapuscserét esz­Befejeződtek az országos síbajnokságok Tegnap fejezték be Banská Bystricán az országos férfi és női síbajnokságot. A műsoron a férfiak 30 és a nők 10 km-es versenye szerepelt. A férfiak vetélkedé­sében Jerábek, Dukla Liberec 1 óra 51 perc 47 mp alatt tette meg az utat. Hru­býnak (Sokol Horní Braňa) 1 ó 55 p 54 mp-re volt szüksége, Lahr pedig (Iskra Mšeno) 1 ó 57 p 52 mp, alatt lett harma­dik. A nők 10. km-es bajnokságát Patočko­vá (Slovan Koreňov) 47 p 45 mp alatt nyerte. Második Škodová Lokomotíva Trut­nov 49 p 29 mp., harmadik Jeŕábková (Spartak Mladá Boleslav) 49 p 53 mp. A Donovaly körül elterülő lankás dom­bokon rendezték meg az országos ifjú­sági síbajnokság utolsó versenyszámát, a váltófutást. A nedves hó nagy erőkifej­tésre és kemény küzdelmekre késztette a fiatal versenyzőket. Az ifjúságiak há­rom kilométeres váltójában Osti nad La­bem csapata 43 perc 55 mp_ idővel sze­rezte meg a bajnoki címet. Žilina együt­tese 44 p 08 mp-ces időt futott, a har­madik hely megszerzéséhez Plzeň váloga­tottjának 44 p 20 mp-re volt szüksége. Az idősebb ifjúságiak 3x5 km-res verse­nyét Banská Bystrica válogatottja 1 ó 15 p 21 mp, alatt nyerte. Második he­lyen Žilina, 1 ó 15 p 57 mp-cel, har­madik helyen pedig Plzeň 1 ó 16 p 15 mp-cel végzett. A fiatalabb ifjúsági lá­nyok háromszor 2 kilométeres versenyét Kassa együttese 38 p 10 mp-cel nyerte, maga mögött hagyva Prága csapatát, amely 38 p 48 mp-cet futott és Hradec Králové együttesét 39 p 47 mp-ces idő­vel. Az idősebb ifjúsági lányok 3x3 km-res váltófutásában Jihlava 51 p-cel lett baj­nok, a Hradec Králové-i kerület váltója 51 p 34 mp-cet futott, a kassai kerület I válogatottja pedig a harmadik helyre ke­I rült 52 p 10 mp-ces idővel. SPORTHÍRADÓ immmiimiiHiimi lumiiiimmiiiiiiiii • Sofia. Ruseben megkezdődött a ha­gyományos női nemzetközi asztaltenisz­torna, amelyen a román együttes Bul­gáriát 3:0-ra és Csehszlovákia Magyar­országot ugyanilyen arányban győzte le. • Sidney. Ausztrália úszóbajnoksága során Neville Hayes a 110 yardos pil­langózásban 1.03 perces idővel új világ­csúcsot állított fel. Egyéb eredmények: A nők 220 yardos gyorsúszásában az ausztrál Fraser 2 p 1,5 mp-es idővel új világcsúcsot ért el. A férfiaknál Konrads az 1650 yardos gyorsúszásban 17 p 11 mp-et úszott. Tel­jesítménye szintén világcsúcs. A 220 yar­dos mellúszásban Gathercole 2 perc 43 másodperccel nyert bajnokságot, a 110 yardos gyorsúszásban Dewitt ideje 55,4 mp volt. A nők 220 yardos hátúszásában Lassig 2 p 57,7 mp-cel lett első. • Prága. Az európai kosárlabda-baj­nokcsapatok serlegéért folyó torna a visszavágó negyeddöntő mérkőzésekkel folytatódott. Rigában a Daugava, Riga tavalyi női bajnokcsapata a Wawel Kra­kov felett 70:45 arányú győzelmet ara­tott. A Dynamo Tbilisi-Akademik Sofia férfi kosárlabda-mérkőzés 76:64 (45:32) arányban végződött. A visszavágót Tbili­sziben játszák. Spartak Filakovo— Dynamo Žilina 3:4 (3:2) A SZNF poharáérUlejátszott mér­kőzésre nehéz talajú pályán került sor. A gólokat Tőre, Štefánik, Zliehovský ill. Dávid Palivec, Jakubčlk, Hančin szerez­ték. A ŠPORTKA eredményei 10, 26, 31, 39, 47 ,49. közöltek, tovább fokozták támadásaikat és sikerült 4:4-re kiegyenlíteni. Az utolsó harmad 13-ik percében azonban a svéd Lundwall egyéni akcióból ismét meg­szerezte a svédeknek a vezetést. A 16. percben Benőit kanadai védőjátékos svéd védelmi hibából egyenlített. Ezután nagy harc indult meg a győzelemért. Mindkét csapat igen óvatosan játszott s felesle­gesen nem kockáztatott. A jobb erőnlét­ben lévő kanadaiak a 18. percben meg tudták szerezni a győzelmet jelentő gólt. A mérkőzés nem volt szép. Mindkét ol­dalon igen keményen játszottak s ezért sok volt a kiállítás. Nem hiányzott az ötperces kiállítás sem. Meg kell említeni, hogy a svédek kapusa a mérkőzés folya­mán három sérülést szenvedett, az utol­sónál már le kellett lépnie és a mérkő­zés hátralévő idejében az egyik svéd csa­tár állt be a kapuba. Hétfő, február 29. A BRATISLAVAI MOZIK MOSÓRA: PRAHA: A császár pékje (cseh) 10.30, 14, 16.15, 18.30. 20.45, METROPOL: A Ti­tanic végzete (angol) 16, 18.15, 20.30, POHRANIČNÍK: A félkegyelmű (szovjet) 16, 18.15, 20.30, SLOVAN: Sziklák és em­berek (szlovák) 16. 18.15, 20.30, TATRA: Aľ első osztag (cseh) 16, 18.15. 20.30. DUK­LA: A legjobb ember (cseh) 18, 20.15, MIER: A kék nyíl (szovjet) 15.45, 18, 20.15, MLADÝCH: A varázsfüggöny mö­gött (szovjet) 16, OBZOR: A 39-es dan­dár (magyar) 18, 20.15, MÄJ: Sombrero (szovjet) 18, 20.15, STALINGRAD: Gervai­se (francia) 18, 20.15, NÁDEJ: Lángok a határon (kínai) 19, ZORA: Sombrero (szovjet) 18. 20, POKROK: Csillagok (NDK-bolgár) 17, 19, PARTIZÁN: Az egész világ nevet (szovjet) 17, 19. A RRA1 ISI A V Al S7INHA7AK MflSOHA? NEMZETI SZlNHÄZ: Dalibor (19), HVIEZDOSLAV SZlNHÄZ: Inkognito (19), ÜJ SZlNHÄZ: Moszkva-Cserjomuski (19). A KASSAI MOZIK MŰSORA­SLOVAN: A Titanic végzete (angol), TATRA: A megszegett ígéret (szovjet), PARTIZÁN: Gábor diák (magyar), OSMEV: Férfi, aki átmegy a falon (francia), DUK­LA: Csodagyerekek (NSZK). A KASSAI ÁM AMI SZÍNHÁZ MŰSORA! Ma: Rigoletto (19), Holnap: Ha az asszony kezében a gyep­lő (19). IDŐJÁRÁS Reggel ködképződés, később derült, tiszta idő, helyenként eső, havazás. A leg­magasabb nappali hőmérséklet az alacso­nyabban fekvő helyeken plusz 3—6, má­sutt 1—3 fok között. Élénk északkeleti szél. „OJ SZÖ " kiadja Szlovákia Kommunista Partjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztősig: Bratislava, Gorkého u. 10. sz., T e 1 e f o n: 347-16, 351-17, 232-61. — főszerkesztő: 352-10, — főszerkesztő-helyettes: 262-77, titkárság: 326-39, — sportrovat: 325-89. Kiadóhivatal- Bratislava, Gorkého 394., telefon: 33728. Előfizetési díj havonta Ki s 8.—, Ter-. jeszti a Posta Hlrlapsj.olqálata. Megrendelhet ä minden postahivatalnál és kézbesít őjjél. Nyomás: Pravda, Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava. A-578740