Új Kelet, 1998. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-04 / 103. szám

Ilyen a demecseri majális NB II Keleti csoport, 25. forduló Demecseri Kinizsi-Kiskunfélegyházi TK 4-1 (3-0) Demecser, 1000 néző. V.: Márton (Szabó S., Kalicz). Demecser: Petranics - Horváth (Szkunc, 70. p.), Lente, Szűcs, Hudák- Balogh T. (Kertész, 78. p.), Seres (Gyöngyösi, 70. p.), Gombkötő - Lehoczki, Szilágyi, Mérész. Edző: Eszenyi Dénes. Kiskunfélegyháza: Bánó - Márics, Karsai, Nagy, Fekete, Újfalusi (Samu, a szünetben), Truczka (Siber, 75. p.), Csincsák, Fórizs, Korom, Cziglédszky (Malkovics, a szünetben). Edző: Vereb István. Gólszerző: Lehoczki a 10., a 17. és a 70., Szilágyi a 38., ill. Csincsák a 85. percben. Sárga lap: Karsai a 10., Cziglédszky és Hudák a 32., Újfalusi a 38., Karsai az 57., Lente a 60. percben. Kiállítva: Karsai az 57. percben. Labdarúgás 1998. május 4., hétfő I5l A Mecsekalján is az NYFC volt leiül NB IB, 33. forduló Pécsi MFC-Nyíregyházi FC0-1 (0-1) Pécs, 1500 néző. V.: Kiss B. (Szabó J., Kiss Gy.) Pécs: Tarlósi - Foki - Dienes, Kislőrincz - Hofecker, Lantos, Somfalvi, Romanek, Szaszovszky - Czakó, Gera. Edző: Glázer Róbert. Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Barna, Kiss Gy. - Czap, Kondora, Karkusz, Göncz - Kirchmayer - Takács, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Csere: Hofecker h. Kovácsevics az 54., Gera h. Ulrich a 67., Takács h. Bessenyei a 71., Czakó h. Fónai a 74., Milosevics h. Janies a 80., Kirchmayer h. Unchiás a 87. percben. Gólszerző: Kirchmayer a 20. percben. Sárga lap: Kiss Gy., a 9., Dienes a 10., Lantos a 12., Kondora a 44., Göncz a 86. percben. Tudósítónktól 10. p.: Lente passzolt kö­zépre, és a jókor érkező Lehoczki 5 méterről a kapu­ba pofozta a labdát. 1-0 17. p.: Mérész indította Lehoczkit, aki egy 20 méte­res vágta után a kapus mel­lett elgurítva szerezte meg a demecseriek második gólját. 2-0 38. p.: Balogh T. lépett ki a lesre játszó védők között, beadását Szilágyi egy fel­pörgetés után a hálóba lőtte. 3-0 70. p.: Balogh T. minta­szerűen kanyarította be a pettyest, amit Lehoczki 10 méterről a kapu bal oldalá­ba fejelt. 4-0 85. p.: Szűcs kezezése mi­att 11 -est ítélt a játékvezető. A büntetőt Csincsák a kapu bal oldalába helyezte. 4-1 Tudósítónktól 7. p.:-Egy előreívelt labdát Lukács T. rosszul emelt ki a vendégkapu előtt, s az érkező Szőke közelről a kapuba passzolt. 1-0 80. p.: Az addig is jól ját­szó Vitelki jobbról be akar­ta adni a labdát, s ehelyett kilőtte a bal alsó sarkot. 2-0 A kissé mély talajú pályán egy támadó szellemű Ka­zincbarcikával néztek far­kasszemet a bátortalan Az első perctől kezdve ka­pujához szegezte a Demecser a vendégeket, esélyt sem adva nekik a pontszerzésre. A hazaiak egymás után ve­zették a szebbnél szebb táma­dásaikat, és csak a gólarány volt kérdéses. Teljesen meg­érdemelten jutott a három ponthoz a listavezető. Eszenyi Dénes: — A három­napos ünnep méltó befejezé­se volt ez a találkozó. Az el­lenfél olyan öngyilkos takti­kát választott, hogy a kont­ráink rendre góllá érettek. Gratulálok a csapatnak. Vereb István: - Nem bírtuk elviselni a ránk nehezedő nyomást, és összeroppan­tunk. Ettől függetlenül a kö­rülményekhez képest elfo­gadható volt a teljesítmé­nyünk. Jók: az egész hazai csapat, ill. Nagy L., Fórizs, Fekete. bátoriak. A hazaiaknak több lehetőségük is volt, s ebből kettőt ki is használtak. A ven­dégek nagyon gyenge napot fogtak ki, nem érdemelték volna meg a döntetlent. Kádár Zsolt: - A több gólhelyzetből kettőt sikerült értékesíteni. Baracsi János: - Döntetle­nért jöttünk, és ahogy a múlt héten is, vereség lett belőle. Jók: Sztahon, Vitelki, Szőke, ill. a vendégek kö­zül senki. Új Kelet-információ _______ 20 . p.: Milosevics forintos passzal kereste a keresztben futó Kirchmayert: a nyíregy­házi karmester kibabrált a kivetődő Tarlósival, mint­hogy elhúzta mellette a labdát, s kissé kisodródva, 6 méterről az árván maradt kapuba gurí­tott. 0-1 37. p.: Szabadrúgáshoz ju­tott a Nyíregyháza - következ­hetett a megszokott koreográ­fia. Természetesen Kirchmayer állt a labda mögé, 20 méterről kapura „cserdített”, mégpedig a bal felső sarkot kinézve ma­gának, Tarlósi azonban kiütöt­te a lövést. 60. p.: A hazaiak jelezték: ők is a pályán vannak... Romanek 25 méterről kísérletezett, löke- te fölézúgott. 63. p.: Újabb „szabi”, amit megint csak Kirchmayer vite- lezett ki, aki ezúttal balról ívelt középre. Az ötös jobb oldali csücskénél ólálkodó Czap ko­bakjáról Kondora elé hullott a labda, ő a tizenhatos vonaláról ágyúzott, mire a felső léc Száraz Attila (Új Kelet) 10. p.: Gradinariu szabály­talankodott a 16-os bal szélé­nél. Szabó melléütött Horváth csavart lövésének. A labda a kapu előtti sárról varázslatos módon kifelé pattant. 22. p.: Bohács jobb oldali szöglete után a vendégek Ko­csis elé fejelték a labdát. A nagy kedvvel játszó Kocsis 26 mé­teres lecsapódó lövése alig ke­rülte el a jobb felső sarkot. 24. p.: Tóth B. futott el a jobb szélen, beadására Czonev jó ütemben érkezett, és százszá­zalékos helyzetben a bal kapu­fa mellé pörgetett. Az ellentá­madás során Kocsis kapott har­mincméteres indítást társaitól. A fürge támadó megindult Ferencz kapuja felé, majd 18 méterről óriási bal felső sarkos bombát zúdított, mely alapo­san megzörgette a hálót, 1-0. 44. p.: Kaposvári támadás végén Horváth 14 méteres fe­jesét védte bravúrral Szabó. 51. p.: Veres ugratta ki Sze­mcint. A fürge lábú Szemán a tizenhatoson belül ígéretes helyzetben hosszan tolta meg a labdát, a kapus elévetődött, és ő így már nem érte el... 58. p.: Gradinariu jobb olda­li szabadrúgása után Kocsis lőtt kapura. A labda Ferenczről ki­pattant, másodszorra azonban felszedte a szenzációsan játszó Bohács elől. „mentette” meg a a góltól a pécsi csapatot. Őze Tibor gondolt egy me­részet. A nyíregyházi mester a kispadra csüccsentette le Janicsot, akinek helyére ezút­tal Takács ugrott be. A csapatok húsz percre nyújtották el az ismerkedési időszakot, mindaddig a két ti­zenhatos között terelgették a labdát. Aztán következett a „sárgalázból felgyógyult” Kirchmayer nagyjelenete: a Dorog elleni meccsen kény­68. p.: Veres szabadrúgását a tizenhatoson belül remekül helyezkedő Stark csúsztatta a vetődve érkező Németh elé, Ferencz kapus óriási reflexszel hárított. 73. p.: Gradinariu beadását Németh 14 méterről, gólt ér­demlő mozdulattal ollózta kapu fölé. 78. p.: Szövegelésért közve­tett szabadrúgáshoz jutott a 16- os vonalán a Vasvári. Stark le- gurítása után Bohács fordulat­ból óriási kapufát lőtt. 88. p.: Veres ugratta ki nagy labdával középen Erdeit, aki har­minc métert robogott védőjével a nyakán, majd a kapusba lőtte a labdát. 92. p.: Szöglet után Kádár jobb alsó sarkos lövését védte bravúrral Szabó. szerpihenőt tartó középpályás „gólig vitt” egy tetszetős NYFC-támadást. S minthogy a Pécs továbbra sem tudott el vergődni Vadon kapujához, a vendégek nyugalmát sem­mi nem zavarta. A szünet után sem. A piros­kék védők elszívták a levegőt a hazai csatárok elől, emí- gyen Vadon akár munkanél­küli-segélyéért is folyamod­hatott volna. A mérkőzés szín­vonala nem lett jobb, persze ezt a látogatók bánták a leg­Egy nagy iramú, jó színvo­nalú mérkőzést láthattak va­sárnap kora este a szurkolók Vasváriban. Sokat jelentett, hogy Kaposvár nem állt be vé­dekezni, nagy gondot fordí­tott a támadásszervezésre. Az első félidőben Farkas Gy. rendre lesen fogta a hazai tá­madókat, de a gólt nem tudta megakadályozni. A második játékrészben felváltva forog­tak veszélyben a kapuk. Gól már nem esett, de a nézők így kevésbé. Persze a Nyíregy­házát nem altatta cl a pécsi­ek halovány produkciója: az Őze-gárda csak a lehető­ségre várt. Nem hiába, ám Kondora lövésénél a kapu­fa „ közbeszólt”. Habár ek­kor nem sikerült végérvé­nyesen megtörni a PMFC ellenállását, a Szpari szigo­rúan ügyelt saját felségterü­letén arra, hogy elfojtson minden, az egyenlítést cél­zó próbálkozást. Mint kide­rült: teljes sikerrel. Az NYFC a legtöbbet hoz­ta ki eme meccsből: (idegen­ben) három pontot szerzett - ez az a kategória, amit bravúrnak hívnak. Glázer Róbert: - Egyen­rangú ellenfelei voltunk a bajnokesélyesnek, a góllö­vés, sajnos, továbbra sem megy. A Nyíregyháza szép támadás végén döntötte el a mérkőzést. Nincs egy kis plusz bennünk. Őze Tibor: - Szervezett védőmunkánknak és takti­kus játékunknak köszönhet­jük a győzelmet. Losonczi és fial Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 mJ felett ünnepnapokon is). Tlszavasvíil, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 sem unatkoztak. Ezen a na­pon a hazai labdarúgók kö­zül mindenki átlagon felül teljesített. Összességében egy változatos, gólhelyze­tekkel teli mérkőzésen egy Kocsis-találattal volt jobb a hazai csapat. Szikszai Lajos: - Rendkí­vül izgalmas mérkőzésen egy nagyon jó képességű Kapos­várt ismertünk meg. A győzel­münk így nagyon értékes. Horváth Lajos: - Játékban a Tiszavasvári fölé kereked­tünk. Sajnos, egy jól eltalált lövés a hazaiakat juttatta előny­höz, melyet aztán jól őriztek. További eredmények: Palotás-REAC 2-0, SZEAC- Hajdúnánás 3-0, Borsod Volán-Dunakeszi 0-3, Soroksár- Kiskőrös 2-1, Kalocsa-Tiszafüred 5-1, Egér-Hatvan 0-0. Az NB II Keleti csoport állása: 1. Demecser 25 15 8 2 44-16 53 '2. Soroksár 25 15 6 4 39-18 51 3. Palotás 25 10 9 6 30-21 39 4. Kiskörös 25 10 8 7 39-29 38 5. Kazincbarcika 25 9 10 6 34-21 37 6. Dunakeszi 25 8 12 5 35-21 36 7. Nyírbátor 25 9 8 8 31-29 35 8. Borsodi Volán 25 8 11 6 38-42 35 9. REAC 25 8 10 7 27-34 34 10. Kalocsa 25 8 7 10 38-41 31 11. Eger 25 6 11 8 17-19 29 12. Kiskunfélegyháza 25 6 10 9 23-32 28 13. Tiszafüred 25 5 8 12 26-47 23 14. SZEAC 25 5 7 13 22-33 22 15. Hatvan 25 5 7 13 22-37 22 16. Hajdúnánás 25 5 4 16 24-49 19 Hrutkáék sikere ••• MTI Példátlan sikerként, megva­lósult álomként, Otto Rehha­gel edző diadalmenetéként méltatták a vasárnapi német lapok azt a tényt, hogy a máso­dik osztályból az idény elején felkerült 1. FC Kaiserslautern a labdarúgó-bajnokság, a Bun­desliga idei győztese lett. A profiliga 35 éves történetében olyan még soha nem fordult elő, hogy egy feljutó rögtön az első szezon végére megsze­rezze az aranyérmet. A siker külön érdekessége, hogy a csapatot az az Otto Rehhagel vezette sikerre, aki két évvel ezelőtt dicstelenül kényszerült távozni Münchenből. A Kaiserslautern (Hrutka Jánossal és Szűcs Lajossal sorai ban) biztosan nyert a drá­ga sztárokkal teletűzdelt Bayern München előtt. További eredmények: Dorog-Szeged-Dorozsma 2-3, Paks- III. Kerület 0-1, Soproni FAC-Tiszaújváros 0-0, Csepel- Dunaferr 0-1, Kecskemét-Komló 0-1, Nagykanizsa-Matáv Sop­ron 2-0, Szolnok-Kabai CFCH 0-0, Érd-Salgótarján 2-0 Az NB IB állása: 1. Nyíregyháza 33 20 9 4 56-22 69 2. III. kér. TVE 33 20 7 6 71-30 67 3. Dunaferr 33 20 7 6 54-29 61 4. MATÁV Sopron 33 17 7 9 57-31 58 5. Érd 33 14 11 8 54-38 53 6. Nagykanizsa 32 15 4 13 43-39 49 7. Szeged-Dorozsma 33 13 9 11 52-49 48 8. Soproni FAC 33 12 11 10 33-37 47 9. Rákóczi 33 13 8 12 37-47 47 10. Kaba 33 12 9 12 33-30 45 11. Salgótarján 33 12 7 14 36-41 43 12. Pécs 33 10 11 12 29-27 41 13. Kecskemét 33 12 5 16 33-43 41 14. Szolnok 33 10 10 13 39-49 40 15. Paks 33 9 13 11 27-31 38 16. Tiszavasvári 33 9 11 13 28-39 38 17. Komló 33 10 5 18 30-57 35 18. Csepel 33 6 9 18 25-48 27 19. Tiszaújváros 33 7 5 21 33-63 26 20. Dorog 32 5 8 19 29-49 23 Idegenben „sápadt” a Bátor Kazincbarcikai SC-Nyírbátori FC 2-0 (1-0) Kazincbarcika, 800 néző. V.: Marcsok J. (Strehó, Telek). Kazincbarcika: Venczel - Takács, Sztahon, Vitelki, Harnócz, Szőke (Fekete, 56. p.), Lukács I., Gál (Balogh J., 45. p.), Körösi, Zabos (Deák, 45. p.), Helgert. Edző: Kádár Zsolt. Nyírbátor: Körmös - Lukács T„ Balogh Z„ Len­gyel, Kosán - Szegedi, Gubányi (Erdei, 72. p.), Csa­pos (Kovács, 45. p.), Bandies (Szarka, 85. p.) - Lőrincz, Tóth A. Edző: Baracsi János. Gólszerző: Szőke a 7., Vitelki a 80. percben. Sárga lap: Kosán a 43., Lukács T. a 67. percben. Kocsis zabolázta meg a Kaposvárt ICN Alkaloida SE Tiszavasvári-Rákóczi Kaposcukor FC 1-0 (1-0) Tiszavasvári, 600 néző. V.: Jenei (Farkas Gy., Erdély) Tiszavasvári: Szabó A. - Lenkei - Havelant, Homann - Szemán, Veres, Gradinariu, Stark, Bohács - Németh, Kocsis. Edző: Szikszai Lajos. Kaposvár: Ferencz - Kelemen - Kiss, Itvás, Szabó - Hóbei, Tóth G„ Horváth, Tóth B. - Czonev, Vasics. Edző: Horváth Lajos. Csere: Hóbei helyett Miovecz a szünetben, Szabó he­lyett Kádár a 62., Szemán helyett Sinka a 63., Kocsis helyett Balogh és Czonev helyett Nagylaki a 71., Né­meth helyett Erdei a 85. percben. Gólszerző: Kocsis a 24. percben. Sárga lap: Vasics a 20., Tóth G. a 45., Veres az 53., Szemán a 60. és Németh a 67. percben.