Új Kelet, 1998. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-25 / 121. szám

Labdarúgás ízlett a paprika 1998. május 25., hétfő 15 Barva jobbal a jobb sarokba - a legjobbkor NB II Keleti csoport, 28. forduló Kalocsai FC-Demecseri Kinizsi 0-4 (0-0) Kalocsa, 800 néző. V.: Megyebíró (Nagy L, Szabó J.). Kalocsa: Bojtén - Iván, Aradi, Mácsai (Tóth D., 75. p.), Kovács J. (Farkas R., 70. p.), Deák (Unyi, 70. p.), Paletta, Farkas G., Balogh, Fekete, Kovács Zs. Edző: Hayerbacher Ferenc. Demecser: Petranics - Horváth, Gyöngyösi (Szkunc 81. p.), Szűcs, Hudák- Balogh T., Seres, Lente- Lehoczki, Szilágyi (Balogh J., 68.p.), Mérész. Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerző: Lehoczki az 50., Seres a 60. és a 83., Szilágyi a 65. percben. Sárga lap: Hudák az 5. percben. NB I B, 36. forduló Nyíregyházi FC-Nagykanizsai Olajbányász 2-1 (1-1) Nyíregyháza, 4500 néző. V.: Kurmai (Zvolenszky, Drucskó) Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Barna, Karkusz - Lász­ló, Kondora, Koltai, Göncz - Kirchmayer - Janics, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Nagykanizsa: Gelencsér - Panghy - Szalai, Pálfi - Horváth L., Farkas, Csörnyei, Ágics, Somogyi, Pulai - Horváth Gy. Megbízott edző: Balogh Attila. Csere: Göncz h. Capatina a 32., Milosevics h. Lahos a 67., Koltai h. Barva a 78., Horváth L. h. Kovács a 85. percben. Gólszerző: Horváth Gy. a 9., Janics a 33., Barva a 88. percben. Sárga lap: Pulai a 11., Csörnyei a 42., Kirchmayer a 45. percben. Tudósítónktól 50. p.: Balogh T. szöktette Lehoczkit, aki kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. 60. p.: Lehoczki Sereit in­dította, a középpályás tanári módon került a védők mögé, és gyönyörű gólt lőtt, 0-2. 65. p.: Szilágyi tálalt Leu­te elé, aki a bal alsó sarokba lőtte a pettyest, 0-3. 83. p.: Egy szabadrúgás után Seres 15 méterről bom­bázott a kapuba, 0-4. Az első félidőben kóstol­gatták egymást a csapatok, a támadások rendre el­akadtak a védőkben. A for­dulás után begyújtották a rakétát a vendégek, és el­kezdték potyogtatni a gólo­kat. A második félidőben már csak a gólarány volt a kérdés. Hayerbacher Ferenc: - A második félidőben több osz­tálynyi különbség volt a két csapat között. Eszenyi Dénes: - Az első félidőben idegesen játszot­tunk, de utána felszabadult, látványos produkciót nyúj­tottunk. Jók: Iván, Kovács Zs., ill. az egész vendégcsapat. Koncz Tibor (Új Kelet) 9. p.: Egy - amúgy lesz ami lesz alapon - szabadrúgásból keresztbe ívelt labdát Göncz próbált elfejelni, ám kobak­járól Horváth G. elé hullott a golyóbis, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba belsőzött, 0-1. Ajándékgól volt. 28. p.: Kirchmayer jobb ol­dali szögletére a védőktől sa­nyargatott Szatke az első eme­letre „liftezett” fel, s három méterről arasznyival a jobb kapufa mellé bólintott. 33. p.: Bal oldali szöglet - ezúttal Kondora előadásában: a labda középre szállt, Barna négy lépésről az elébe vetődő védőkbe püfölte a lasztit, ami Janicshoz pattant, ő pedig es­tében 5 méterről a bal sarokba pöckölt, 1-1. 62. p.: Capatina 15 méterről elengedte a „balost”: a fű alat­ti lövést Gelencsér vetődve ki­tornázta. Röviddel ezután Koltai 13 méterről sóhajtás- nyival a bal kapufa mellé su­hintott. 71. p.: A csereként beállt Lahos 23 méterről a felső lécre bikázott. 75. p.: Kirchmayer 26 mé­terről szabadrúgásból a bal ka­pufát találta telibe. 88. p.: A mindent eldöntő pillanat... Kirchmayer balról középre gurított, Janics áten­gedte a labdát Barvának, aki 8 méterről a jobb sarokba bom­bázott, 2-1. Kovács Attila szeme láttára két életveszélyes Kirchmayer- beadás vezette be a mérkőzést. Ebből azonmód kitűnt: az MLSZ elnökének jelenléte fel­tüzelte a hazai játékosokat. A Nagykanizsa szégyen, nem szégyen, bekkelésre rendezke­dett be - és gólt „talált”... Nosza, sürgős lett a Nyír­egyházának. Rá is dobott egy lapáttal az NYFC, amely sűrűn látogatta Gelencsér kapujának előterét A Bika-offenzíva közepette Őze Ti­bor , Jevette” a pályáról az önbi­zalmát vesztő Gönczöt. Érkezett Capatina, majd kisvártatva be­horpadt a kanizsai védelem. Támadásban maradt a Szpari, mindeközben a gyepen zajló szurka-piszka gyakori füttyö- gésre késztette Kurmai bírót. Kapott is eleget érte a néptől... A szünet sem múlt el ese­mény nélkül: Kovács Attila a B-középhez járult, a prezident elbeszélgetett a legvérmesebb NYFC-hívőkkel. A pihenő után sem íródott át a meccs koreográfiája. Nagy iramban, vadul rohamozott a Nyíregyháza, ám a vendégek nem voltak „hajlandók” megtörni. Pedig megesett, hogy percekig csak nyomoz­ták a labdát a zalaiak, azon­ban a „szparisták” elideges- kedték a felcsillanó lehetősé­geket. Vagy nem volt szeren­cséjük (lásd: Lahos és Kirch­mayer kapufája)... Érett a gól, amit Barva jobbal a jobb sa­rokba a legjobbkor szállított. Körömrágóan izgalmas csatában az Őze-alakulat a végső pillanatban kicsikar­ta a győzelmet, négy pont­ra szűkítve azt a távolságot, ami elválasztja a feljutástól. ...és még egyszer Kurmai játékvezetőről. A második félidőben Pálfi az oldalvo­nalnál valósággal elgázol­ta Szatkét. A kanizsai hát­véd páros lábbal ugrott neki „kollégájának”, mire mindenki piros lapért kiál­tott. Kurmai hanyagul továbbott intett... Ezzel „megkoronázta” addigi ténykedését. Őze Tibor:-Máicsak négy pont kell... Balogh Attila: - Úgy ér­zem, megnehezítettük a baj­nokesélyes dolgát. A sze­gény embert még az ág is húzza. Bevették a Palotást Nyírbátori FC-Palotás SE 2-1 (1-0) Nyírbátor, 400 néző. V.: Kormos (Jakab, Nyikes). Nyírbátor: Körmös - Lukács, Balogh, Lengyel (Kurucz 85. p.), Kosán - Szabó Zs., Márton, Csa­pos (Gubányi, 72. p.), Erdei (Szarka, 78. p.) - Ko­vács, Tóth A. Edző: Baracsi János. | Palotás: Jeszenszky - Ács, Szabó Z., Szeles, Ba­ranyai, Turcsányi (Tóth Sz., 45. p.), Lalusz, Mo­hácsi (Szekula, 45. p.), Jele Z. (Jávor, 60. p.), Lénárt, Jele Cs. Edző: Bodonyi Béla. Gólszerző: Kovács az 1., Tóth A. a 84., ill. Lénárt a 80. percben. Sárga lap: Csapos az 59., Tóth A. a 68., Szabó Zs. a 70., Lalusz a 78., Lukács a 89. percben. Erről a meccsről nem fognak pletykálni Tiszaújvárosi SC-ICN Alkaloida SE 0-0 Tiszaújváros, 2000 néző. V.: Varga S. (Sápi, Nagy I.). Tiszaújváros: Szabó II. L. - Szabó I. L. - Kovács T., Czövek, Nagy Cs., Járai, Lajkovics, Lilinger, Loós - Pap, Dobos. Edző: Mucha József. * Tiszavasvári: Szabó A. - Sinka, Lenkei, Havelant - Szemán, Szarka, Stark, Veres, Bohács - Balogh, Ko­csis. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Pap h. Mészáros, Kocsis h. Németh, mindkettő az 59., Lajkovics h. Bocsi a 68., Stark h. Erdei a 73., Kovács T. h. Tóth a 84. percben. Tudósítónktól 1. p.: A középkezdés után Tóth A. tört kapura, de miu­tán lövése kipattant a kapus­ról, az érkező Kovács kö­zelről a kapuba lőtt, 1-0. 31. p.: Szabó Zs.-t buktat­ták a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. Balogh bün­tetőjét a vendégek kapusa hárította. 80. p.: Jávor vitte el a lab­dát a bal oldalon, beadását Lénárt továbbította a háló­ba, 1-1. 84. p.: Kosán indítása után Tóth A. lőtt kapura. A kapu­fáról kipattanó labda ismét a csatár elé került, aki ezúttal már nem hibázott, 2-1. Színvonalas mérkőzésen többet támadott a vendég­együttes, de a gyors gól után növelte előnyét a Nyírbátor, és végül biztosan szerezte meg a három pontot. A Pa­lotás azok közé a csapatok közé tartozik, akiket oda- vissza megvert a Nyírbátor. Baracsi János: — Izgalmas mérkőzés volt, ahol értékes három pontot szereztünk. Bodonyi Béla: - Mezőny­fölényben játszottunk, de ezt a játékot gólokra játsszák. Jók: Körmös, Kovács, Sza­bó Zs., ill. Jeszenszky, Sze­les, Jávor. Tudósítónktól 5. p.: Lajkovics bal oldalról befelé kanyarodott, tizennyolc méterről nagy lövést eresztett meg, Szabó Attila szögletre mentett. 7. p.: Szabadrúgás után Stark húsz méterről alig lőtt a bal felső sarok fölé. 37. p.: Jobb oldali szöglet után Szemán hat méterről fejelt, a labda a felső lécről pattant vissza. 68. p.: Dobos szabadrúgását a csereként beállt Bocsi négy méterről fejelte a jobb sarok irányába: Szabó Attila gyors vetődéssel, bravúrral tisztázott. 82. p.: Erdei indította a ki­ugró Baloghot, Szabó II. Lász­ló merész előrevetődéssel szed­te fel a labdái a vasvári csatár elől. A hazaiak nehéz helyzetü­kön szerettek volna valamit javítani, ezért lendületes A kihirdetett 23 fős keret­ből csak 22 játékos tudta megkezdeni vasárnap dél­után a litvánok elleni mér­kőzésre való felkészülését a Ferencváros Népligeti Sportközpontjában, mivel Váczi Zoltánt, a Vasas DH középpályását sérülés miatt hazaküldtek-közölteßics- kei Bertalan szövetségi ka­pitány az FTC Szállóban megtartott vasárnapi sajtó- tájékoztatón. A Németországban játszó idegenlégiósok, Király Gábor és Hrutka János is csatlako­zott a csapathoz, így tulajdon­képpen az Ausztria elleni, va­lamint az Iránban torna- győzelmet aratott együttes játszhat szerdán Nyíregyhá­zán Litvánia ellen. kezdést produkáltak. Több­ször vállalkoztak távoli lö­vésre is, miközben a vendé­gek ekkor csak a játék szét- tördelésére koncentráltak. A jó, látványos játékban hi­ába reménykedtek a szur­kolók, ám rendkívül ala­csony színvonalú volt a mérkőzés, jobbára csak da­ráltak a csapatok. A második félidő furcsa produkcióval kezdődött: a A keret: kapusok: Hajdú At- tila (Ferencváros), Sáfár Sza­bolcs (SV Salzburg), Király Gábor (Hertha BSC); védők: Sebők Vilmos, Pető Tamás, Fehér Csaba (ÚTÉ), Lakos Pál, Korsós Gvörgv (Győri ETO YQJirutkaJánosdFC Kaiserslautern), Mátyus Já­nos (Kispest-Hon véd FC),/ ’üa Ákos (BVSC-Zugló FC); kö­zéppályások : lisztes Krisztián (VfB Stuttgart) Jialmai Gábor, Illés Béla (MTK Hungária FC),Szilveszter Ferenc (Vasas Danubius Hotels), Erős Kár­oly (BVSC), Tóth Norbert (UTE); csatárok: Herczeg Miklós, Korsós Attila (Újpes­ti TE), Horváth Ferenc (Fe­rencváros), Kovács Zoltán (PAOK Szaloniki),f/tí//Hw Ist­ván (Beitar Jerusalem). tiszavasváriak hátul ado­gattak, a hazaiak azonban nem támadták le őket, ha­nem visszavonultak, és sa­ját térfelükön vették fel a harci álláspontot. A nézők teljes joggal elégedetlen­kedtek, hiszen olykor a lab­darúgás paródiáját láthat­ták, és nem véletlenül nógat­ták a játékvezetőt, hogy ves­sen véget a „küzdelemnek”. A Tiszaújváros játékából Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 hiányzott a tűz, a lelkese­dés, míg a Szikszai-csapat eme vasárnap nem tudta megismételni az utóbbi hetekben nyújtott remek teljesítményét. Mucha József: - Sajnos nincs mit szépíteni, ennyire képes az együttes. Szikszai Lajos: - A döntet­len egyik csapatnak sem jó, de ezzel legalább elejét vet­tük a mendemondáknak. További eredmények: Hatvan-Kiskörös 1-1, Haj- dúnánás-Soroksár 0-2, REAC-Borsod Volán 1-0, Kiskun- félegyháza-Eger 2-0, Tiszafüred-SZEAC 1 -2, Dunakeszi- Kazincbarcika 3-0. Az NBII Keleti-csoport állása 1. Demecser 28 17 9 2 52-19 60 2. Soroksár 28 16 6 6 42-22 54 3. Palotás 28 12 9 7 36-24 45 4. Kiskörös 28 11 10 7 43-31 43 5. REAC 28 11 10 7 34-35 43 6. Dunakeszi 28 10 12 6 40-24 42 7. Kazincbarcika 28 10 11 7 37-25 41 8. Nyírbátor 28 11 8 9 37-33 41 9. Borsodi Volán 28 9 12 7 42-46 39 10. Kiskunfélegyháza 28 7 11 10 27-35 32 11. Kalocsa 28 8 7 13 39-50 31 12. Eger 28 6 12 10 17-23 30 13. Hatvan 28 6 9 13 27-40 27 14. SZEAC 28 6 8 14 26-39 26 15. Tiszafüred 28 5 9 14 29-54 24 16. Hajdúnánás 28 5 5 18 25-53 20 További eredmények: Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló-Csepel SC 8-1, Rákóczi Kapos Cukor-Salgótarján 2-1, IH. Kerület-Érd 3-1, Matáv SC Sopron-Szolnok 2-0, Komlódi Bányász-Paks 2-2, Szeged-Dorozsma-Soproni FAC1-4, Dunaferr-Kecskemét 2-0, Dorog-Pécs 3-0. Az NB IB állása: 1. Nyíregyháza 36 22 10 4 62-24 76 2. Dunaferr 36 22 8 6 52-29 74 3. III. Kér. 36 22 7 7 77-34 73 4. Matáv Sopron 36 19 7 10 62-33 64 5. Érd 36 15 12 9 60-43 57 6. Soproni FAC 36 13 12 11 39-42 51 7. Kapos Cukor 36 14 9 13 41-53 51 8. Szeged-Dorozsma 36 13 11 12 55-55 50 9. Kábái CFCH 36 13 10 13 42-33 49 10. Nagykanizsa 36 15 4 17 46-48 49 11. Salgótarján 36 14 7 15 39-43 49 12. Tiszavasvári 36 11 12 13 32-41 45 13. Paks 36 10 14 12 34-35 42 14. Pécs 36 10 12 14 29-31 42 15. Kecskemét 36 12 6 18 35-50 42 16. Komlói Bányász 36 12 6 18 37-60 42 17. Szolnok 36 10 11 15 41-54 41 18. Dorog 36 8 9 19 36-50 33 19. Tiszaújváros 36 8 6 22 36-69 30 20. Csepel 36 6 9 21 26-59 27 Huszonketten a keretben