Új Kelet, 1998. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

Karász, a húsvét- specialista Közin veszt megyei I. osztály „A húsvéti sonkára inni kell a vizet...” - mormolta a nyírkarászi Fecsku István, és leeresztett jó néhány kortyot a frissítő nedűből, hogy aztán társaival feláll- jon a középkezdéshez. Hogy hogy kerül a sonka a futballpályára? A kilenc hete veretlen karászi alaku­lat az ínséges időket élő Tuzsért vendégelte meg pá­lyáján húsvét első napján. A házigazdák bizakodóak voltak, s hogy ezt mire alapozták? Csiky Nándor (Új Kelet) Többek között arra, hogy az elmúlt három évben húsvétkor mindig saját közönségük előtt szerepeltek, s az ellenfelek rend­re otthagyták a fogukat (1995: Nyírlugos, 1996: Csenger, 1997: Tiszalök). A küzdő felek nem hímes tojásként bántak egymással, amit Tomasovszki spori 6 kiosz­tott sárga lapja is alátámaszt (4 hazai, 2 vendégsárga). ATu- zsért elkísérő szurkolótábor egy pillanatra legszebb ünne­pévé fogadta a húsvétot, ami­kor Pokol védhctetlen fejese Virtás hálójába vágódott, ám a sípmester asszisztense lengeté- se alapján érvénytelenítette a találatot. A vélemények erősen megoszlottak...- Egyméteres les volt. amit okosan észrevett a partjelző - helyeselt Oláh Zoltán, a hazai játékos-edző.- Tiszta góltól fosztottak meg minket! - kontrázott ha­tározottan Oláh Tibor, atuzséri mester. A Kárász rákapcsolt, és egy- re-másra alakította (és hagyta) ki ziccereit (Gazdag, Kapin, Fecsku...). A második játékrész elején Matyi unta meg a tehe­tetlenséget, aki 14 méterről egy pattanás után szépségdíjas gólt zúdított a hosszú sarokba (1-0). Szabó válaszolhatott volna, de kihagyta a kihagyhatatlant. így Matyi bombája a meccs egyet­len találata maradt.- Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, főleg a védel­münk játszott jól. A helyzetek alapján megérdemelten nyer­tünk, bár sok alkalmat elsza­lasztottunk, ami a túlzott aka­rás számlájára írható. Főleg Tóth L., Zsiga és Oláh Laci tel­jesítményével voltam elége­dett. Bár a hajrában lecseréltem magam, egyelőre úgy látom, szükség van a játékomra. Bár ne lenne... - kommentált felsza­badultan a zuhany alól éppen kisétált karászi játékos-edző. —A hazaiak sikere nem reális - rázta a fejét Oláh Tibor. - A nyírkarásziak széttördelték a já­tékot, és szinte szétrúgták a mie­inket. Ezen túl az is igaz, hogy be kellett volna rúgni a helyze­teinket. Egyeüen emberem játé­ka nyerte el a tetszésemet, ő Tóth Árpád. Nehéz sorozat van a há­tunk mögött, legközelebb hazai pályán győzelmet tervezünk a Jánkmajtis ellen... A Nyírkárász immár tehát húsvét-specialistává lépett elő. Lesz-e következő áldozat 1999-ben?... Az NBIB állása: 1. Nyíregyháza 28 17 9 2 46-16 60 2. III. Kér TVE 28 15 7 6 62-29 52 3. Matáv Sopron 28 15 7 6 54-26 52 4. Dunaferr 28 15 7 6 44-26 52 5. Nagykanizsa 27 14 4 9 39-30 46 6. Érd’ 28 11 9 8 45-33 42 7. Szeged 28 11 9 8 47-38 42 8. Soproni FAC 28 10 10 8 29-31 40 9. Rákóczi 28 11 7 10 31-41 40 10. Pécs 28 9 11 8 26-23 38 11. Kaba 28 10 8 10 28-27 38 12. Salgótarján 28 10 7 11 32-35 37 13. Kecskemét 28 10 5 13 27-36 35 14. Szolnok 28 9 8 11 37-47 35 15. Paks 28 8 12 8 24-26 34 16. Tiszavasvári 28 6 10 12 23-36 28 17. Komló 28 7 4 17 25-54 25 18. Csepel 28 5 7 16 21-43 22 19. Tiszaújváros 28 6 4 18 31-56 22 20. Dorog 27 4 7 16 23-41 19 Szepessyt megtalálták... Munkatársunktól Szepessy László, a csepeli­ek legújabb edzője a meccs előtt kért egy széket, amit a kispad mellé állíttatott. A fe­dett kispad nem nyerte el tet­szését. Aztán a mérkőzés első percétől az utolsóig - termé­szetesen a szünettől eltekint­ve - a „meszelt ketrec” bal oldali sarkában múlatta az időt. Közben folyamatosan adta-kiabálta utasításait, ta­nácsait a tanítványoknak. A hazai szurkolók hamar meg­találták. „Ne hajtsd őket, elfárad­nak! Laci, te se szerettél fut­ni! Verebes sose kiabált ennyire! Nyíregyházán egy napig voltál, Temesvári rögtön hazaküldött.” Volt, amikor dicsérték is: „Ezt befejelted volna!” A második játékrész köze­péig folyamatosan piszkál­ták. Igaz, addigra már csen­desebb lett Szepessy. Köz­ben a másik sarokban Szik- szai mester lett aktívabb, ekkor ő osztotta hangos ta­nácsait. Aztán az Alkaloida harmadszor is betalált. Ak­kor újra kapott Szepessy, aki addig csak mosolygott a baj­sza alatt - most is nevetve - , kiszólt: - Mi a nyíregyhá­ziak ellen készülünk! Az egy­oldalú párbaj véget ért, egé­szen addig, míg 3-1-nél be nem kiabált a vendégtréner: Gyerünk egyenlíteni! A hazaiak szerencséjére ezt már nem tudták végrehaj­tani a Szepessy-fiúk. Labdarúgás 1998. április 14., kedd 15 Fejjel vett üzenet: bumm, bumm, bumm NB I B, 28. forduló Komlói Bányász SK-Nyíregyházi FC 1-3 (1-1) Komló, 700 néző. V.: Pillér (Koch, Székely). Komló: Herbert - Augustin - Mosonyi, Schuszter, Halász - Kolesánszky, Nagy, Dárdai, Geisz- Dömény, Szymczik. Edző: Dárdai Pál. Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Czap, Kiss Gy. - Lász­ló, Kondora, Karkusz, Göncz - Kirchmayer - Janics, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Csere: Czap h. Barna a 30., Janics h. Barva, Kolesánszku h. Béres, mindkettő az 55., Kiss Gy. h. Koltai a 69., Nagy h. Stern, Dárdai h. Makai, mindkettő a 72. percben. Gólszerző: Kiss Gy. a 13., Szymczik a 28., Barva a 62., Milosevics a 85. percben. Sárga lap: Geisz a 17., Czap a 20., Milosevics a 43., Béres a 64. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 10. p.: Az előrearaszóló Geisz 20 méterről elengedett „rakétáját” Vadon öklözve ha­tástalanította. 13. p.: Kondora bal oldali szögletére Janics eszmélt a leg­hamarabb, s 10 méterről a felső kapufára fejelt. A kivágódó labda Kiss Györgyöt „találta meg”, aki két lépésről a léc alá bólintott. 0-1 28. p.: A hazaiak izomem­bere, Szymczike\vette a labdát Czaptól, majd jobbról, nagy rössel a kapu felé indult. A védő utánavetette magát, há­tulról becsúszva belepiszkált a golyóbisba: a kimozduló Vadon menteni próbált, mi­közben a közbeugró lengyel légiós rátartott a lábára. A lab­da emígyen Szymczikhez „ra­gadt”, aki a földről feltápász- kodva 5 méterről a bal alsó sarokba emelt. 1-1 62. p.: Kirchmayer balról, 22 méterről végzett el szabadrúgást. A kifliszerűen csavarodó lövést Herbert óriási bravúrral kitor­názta: a kipattanó labdára Barva startolt, és az ötös jobb oldali csücskéről a hálóba fejelt. 1-2 85. p.: A bal oldali szöglet­hez kikocogó Göncz villám­gyorsan Kirchmayerhez pasz- szolt: a nyíregyházi karmes­ter középre ívelt, Milosevics pedig 6 méterről a jobb sarok­ba fejelt. 1-3 88. p.: A komlóiak addig- addig gyömöszkölték a lab­dát, mígnem az Geisz elé gu­rult, mire a középpályás 12 méterről suta mozdulattal mellélőtt. „Jöhet a bumm, bumm!, bumm”... A Republic zenekar eme lehengerlő ritmusú nótá­jával hangolt a Komló felé igyekvő Nyíregyháza. A bu­szon fülelő játékosok vették a banda „üzenetét”: hamar oda­csaptak a hazaiaknak. A - szó szerint - fejbe kólintott Dár­dai-társulat újítani próbált, ám képtelen volt elvergődni a vendégek tizenhatosáig. Ha nincs a tagbaszakadt Szymczik, talán reggelig sem egyenlít ki a bányászegylet. Neki sikerült. Az amúgy smirglikemény Czap nem bírt lengyel izompa­csirtával, aki jószerivel egye­dül kelt bírókra a piros-kék védőkkel. O sem sokáig: a be­cserélt/Járna ugyanis „levette a pályáról”. Ettől kezdve egy kérdés maradt: mikor érik góllá az NYFC fölénye? Merthogy a második félidő­ben a felezővonalat is csak messziről látta a Komló. Mind­azonáltal a házigazdák min­dent bevetettek: ha kellett, „bo- káztak”, szép számú „csoma­got” osztottak ki - másként nem tudva feltartóztatni a Szpari-rohamokat. S megint a kispadról érkezett a segítség: most Barva használta a fejét. A Komló a hajrában nekigyűr- kőzött menteni a menthetőt, ámde az erőtlen kísérlet ham­vába holt. Eközben a lelátón zajlott az élet: egy hazai druk­ker addig tirpákozott, hogy „kihúzta a gyufát”... Amíg őt fenyítették, azalatt Milo­sevics csendben eldöntötte a mérkőzést. A Nyíregyháza, Jdvereked- te” magának a győzelmet a lelkes, amolyan munkásfut- ballt bemutató vendéglátók ellen. És mert a labdarúgást fejjel (is) játsszák, elmondha­tó: a jobb csapat nyert. Dárdai Pák. — Tisztesség­gel, becsülettel hajtottunk, a Nyíregyháza pontrúgások­kal vert meg minket. Őze Tibor - Cseréink után ugrásszerűen feljavultunk, és a második félidő alapján biz­tos győzelmet arattunk a rendkívül keményen játszó Komló otthonában. Kiss nem kis baja Egy órája tartott a ta­lálkozó, amikor... A hazai térfélen tüsténkedő Kiss György és Augustin ütkö­zött. Az eredmény: a nyúj­tott lábbal érkező komlói hátvéd térden rúgta nyír­egyházi „kollégáját’’, akit ölben vittek le a pályáról. Kiss lábán felrepedt a bőr, „ természetesen” cserélni kellett. Az esetért — Pillér játékvezető szerint - nem járt lap... Szikszai az Alkaloida „gyógyszere”! Tudósítónktól ____________ 18 . p.: Kocsis viharzott el a jobb oldalon, pontosan a kapu elé lőtt labdájára csak Túri ér­kezett - a hazai csatárok és a vendégvédők lemaradtak -, és a kapus megszerezte a já­tékszert. 22. p.: Ismét Kocsis ügyes­kedett. A bal oldalon a fele­zővonal tájékáról rajtolt, majd néhány lépés után a pálya másik széle felé „kanyarítot- ta” a labdát, a tértölelő át­adásról Stark éppen csak le­maradt, de így jó volt a mö­götte érkező Némethnek, aki szöktette magát, majd a kifu­tó Demét találta el lövése. 33. p.: Megint Kocsis hozta ígéretes helyzetbe Némethet, ő Bereczkit és Demét is kicse­lezte, aztán 15 méterről a hosszú sarok felé ívelt, de Túri könnyen hárított. 37. p.: Nagy a hazai tizenha­toson belül, kissé balra kisod­ródva a rövid sarokra célzott, de Szabó hárított, nem szaba­dult fel a kapu, mert a kapus lábáról kipattanó labdát a cse­peliek szerezték meg, Varga 20 méterről bombázott, a labda néhány centivel kerülte el a bal kapufa tövét. 43. p.: Németh indította Ko­csist, ő - szokás szerint - a bal oldalon kísérőjét, Körösit és a menteni igyekvő Demét is le­előzte, az alapvonalról beadott, de emeléséről Németh centik­kel lemaradt. 46. p,: Balogh nagyon aktí­van kezdett. Hárman is rajtol­tak egy középre előrevágott labdára - köztük volt Túri ka­pus is -, Balogh érte el leg­előbb, aztán jobbra keveredve, 10 méterről az üres kapu helyett ICN Alkaloida SE-Csepel SC 3-1 (0-0) Tiszavasvári, 1200 néző. V.: Hanyecz (Hrabovszki, Bócsik). ICN Alkaloida Tiszavasvári SE: Szabó A. - Lenkey- Havelant, Hegedűs - Sinka, Szarka, Gradinariu, Stark, Bohács- Németh Gy., Kocsis. Edző: Szikszai Lajos. Csepel SC: Túri - Deme - Körösi, Bereczki - Papp, Varga, Lukács, Király, Bubcsó - Vrhovac, Nagy. Edző: Szepessy László. Csere: Bubcsó h. Németh M. a 35. percben, Szarka h. Balog a szünetben, Papp h. Nemes az 53., Stark h. Veres a 60., Sinka h. Szemén a 70. és Vrhovac h. Máté a 72. percben. Gólszerző: Bohács a 46., Kocsis a 49., Veres a 66., illetve Lukács a 77. percben. Kiállítva: Bereczki a 85. percben. Sárga lap: Szarka a 15., Bereczki a 24., Bubcsó a 26. és Bohács a 28. percben. az oldalhálót találta el. A kö­vetkező támadásnál is Balogh indult a kapura a labdával, ígé­retes helyzetben buktatták. Középről, mintegy 20 méterről Bohács állt a labda mögé, sza­badrúgása a bal felső sarokban kötött ki. 1-0 49. p.: Németh kecsegtető helyzetben az alapvonalról hosszan ívelt a kapu elé, de balról Kocsis jókor érkezett, és egyből kapura emelt, lövé­se a bal kapufa tövéről vissza­pattant, Túri rávetődött, de a partjelző már gólt jelzett. 2-0 66. p.: Németh a félpályá­ról startolt a labdával, a jobb oldalon elfutva, az alapvonal­tól 10 méterre beadásra szán­ta el magát, középen ponto­san érkezett Veres, aki kapás­ból, a levegőben eltalálva a labdát, félmagasan a kapu bal oldalába vágta! Nagyszerű akció volt! 3-0 75. p.: Bal oldali szöglet után a kifelé pattanó labdára Lukács csapott le, és 15 méterről a kapu jobb oldalába tálalt. 3-1 82. p.: Lukács lövését Balogh a kapu torkából vágta ki, nem szabadult fel a kapu, Varga bombázott, Szabó bravúrosan védett. Az ellentámadás során Németh egyedül viharzott a lab­dával a csepeli kapu felé, a ki­futó Túri felett azonban nem tudta átemelni a labdát. Már az első félidőben is fö­lénybe került a tiszavasvári csapat. Kocsis és Németh rend­re megkavarták a csepeli Deme, Bereczki és Körösi al­kotta hátsó alakzatot. A gól­lövés azonban elmaradt. Sze­pessy mester azt jósolta, ha kihúzzák az első félidőt, ők nyernek. Nos, kihúzták, de rögtön a második játékrész elején tűzijátékot rendezett az Alkaloida, és biztató előnyt szerzett. A vendégek ettől fog­va egy lapra tettek fel min­dent. Egyre jobban csak a gól­lövésre koncentráltak, a kö­vetkező negyedórában mind­két kapu előtt adódott nagy helyzet, de azok kimaradtak. Aztán egy mintaszerű hazai Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m5 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 akció eldöntötte a meccs sorsát. Az utolsó húsz perc­ben még mindkét együttes lőhetett volna gólokat, ami végül is a fővárosiaknak si­került, szépítettek. A na­gyon fontos hazai találko­zón a szemre is szépen tá­madó ICN Alkaloida meg­érdemelten szerezte meg a három pontot. Szikszai Lajos: — Az első félidőben a helyzeteink ki­maradtak, a második félidő­ben egy részét már értékesí­tettük. Nagyon akarta a csa­pat a győzelmet! Szepessy László: - Győze­lemmel felérő vereséget szen­vedtünk tavaszi legjobb já­tékunkkal. Ragyogóan küz­döttünk, a hajrában sok hely­zetünk adódott, de sajnos csak egyet értékesítettünk. További eredmények: Szol­noki MÁV-Neusidler-Paksi ASE 0-1, Érdi VSE-Nagykani- zsa 2-0, Salgótarján-Soproni FAC 1-1, Rákóczi KFC-Pécsi MFC 0-0, Matáv Sopron- DunaferrSE l-2,Tiszaújváros- •Szeged-DorozsmaO-0,111. Kér. TVE-Auto Trader-Budalakk KFC Dorog 0-0, Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló-Kecske- méti FC 0-0.