Új Kelet, 1998. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-27 / 98. szám

lliu^ Labdarúgás 1998. április 27., hétfő Kiizzadt győzelem NB II Keleti csoport, 24. forduló Rákospalotai EAC-Demecseri Kinizsi 1-2 (0-1) Rákospalota, 400 néző. V.: Harsányi (Tamássy, Radvánszky). REAC: Cser - Takács, Virágh, Podhorszky, Szűcs (Nadobai a 60. p.), Szabó (Siteri a 80. p.), Bélteki (Veres a 60. p.), Gelbmann, Karászi, Balogh, Doma. Edző: Kiss László. Demecser: Petranics - Horváth, Drobni (Torda a 20. p.), Szűcs, Hudák- Balogh T., Seres, Gombkötő (Lente a 70. p.) - Lehoczki, Szilágyi (Balogh J. a 60. p.), Mérész. Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerző: Lehoczki a 22. és a 78., Nadobai a 60. percben. Sárga lap: Gelbmann a 19., Doma a 38., Takács a 70., Mérész a 88., Lente a 89. percben. Kiállítva: Virágh a 43., Karászi és Balogh J. a 89. percben. Barczi Róbert (Új Kelet) 22. p.: Egy ütközés után megsérült Merész, ezért a hazai szurkolók ki akarták rugatni Gombkötővel a lab­dát. A demecseri középpá­lyás azonban felismerte a lehetőséget, és Lehoczkihoz passzolt, aki egyéni akció vé­gén elegáns gólt szerzett. 0-1 43. p.: A kilépő Lehocz- kival szemben Virágh utol­só emberként szabálytalan­kodott, ezért jogosan villant a piros lap. 60. p.: Doma jobb oldali beadására jól érkezett a csereként beállt Nadobai, és a kapu közepébe lőtt: 1-1 78. p.: Szűcs beadására Lehoczki robbant be, aki egy fordulás után bombagólt lőtt a jobb sarokba. 1-2 89. p.: Karászit és Balogh- Józsefet kakaskodás miatt küldte idő előtt zuhanyozni a játékvezető. Hajnal József kisfiának halála miatt egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó. A hazaiak végig rendkívül durván játszot­tak, egymás után sérültek meg a demecseri játékosok. A Kinizsi többet támadott, a REAC csak Balogh szabad­rúgásaival veszélyeztetett. Összességében a vendégek megérdemelten jutottak a há­rom ponthoz, mivel alaposan megdolgoztak a sikerért. Kiss László: - A szívünk vitt előre, és talán ez volt a baj 1-1 -nél. Eszenyi Dénes: — A nagyon keményen játszó hazaiakkal szemben csak ezzel a hozzál- lással tudtunk nyerni. Gratu­lálok a csapatnak a sikerhez. Jók: Balqgh, Doma, Na­dobai, illetve Lehoczki, Hu­dák, Szűcs, Mérész. Befürödtek a bátoriak Tiszafüredi VSE-City Gas- Nyírbátori FC 2-0 (2-0) Tiszafüred, 300 néző. V.: Hidasi (Saskőy, Kispál). Tiszafüred: Varró - Balázscsik, Kondás, Tóth J. (Jeczó, 60. p.), Kotvász, Polonkai, Pessek, Kal­ló, Daraban, Lengyel Á. (Nagy, 85. p.), Szőke. Edző: Boda Mihály. Nyírbátor: Babicz - Lukács, Balogh, Márton (Kurucz, 88. p.), Kosán - Szegedi (Lengyel L., 52. p.), Gubányi, Csapos, Bandies - Lőrincz, Tóth A. (Kovács, 60. p.). Edző: Baracsi János. Gólszerző: Szőke a 4., Lengyel Á. a 22. percben. Sárga lap: Márton a 35., Lengyel Á. a 40., Tóth J. a 70., Lengyel L. a 90. percben. 4. p.: Egy ártalmatlannak tűnő füredi támadásnál a ki­futó Babicz lábai között át­gurult a labda, amit Szőke az üres kapuba passzolt. 1-0 22. p.: Daraban bal oldali beadását Lengyel A. 12 mé­terről egy igazítás után a jobb alsó sarokba lőtte. 2-0 A Nyírbátor támadott többet, s bár négy százszá­zalékos helyzetük volt a bátoriaknak, Varró eszén nem tudtak túljutni a táma­dók. A hazaiak ezzel szem­ben kihasználták a kínálko­zó lehetőségeiket, ezért meg­érdemeltnek tekinthető a győzelem. Boda Mihály: - Megérde­melten nyertünk. Baracsi János: - Elemi hi­bákat vétettünk, így megér­demelt a hazai győzelem. Jók: Varró (a mezőny leg­jobbja), Kondás, Kalló, Ba­lázscsik, Lengyel Á., illetve Csapos, Lukács. Az NB II Keleti-csoport állása: 1. Demecser 24 2. Soroksár 24 3. Kiskőrös 24 4. Palotás 24 5. Nyírbátor 24 6. Borsodi Volán 24 7. Kazincbarcika 24 8. REAC 24 9. Dunakeszi 24 10. Eger 24 11. Kiskunfélegyháza 24 12. Kalocsa 24 13. Tiszafüred 24 14. Hatvan 24 15. SZEAC 24 16. Hajdúnánás 24 14 8 2 40-15 50 14 6 4 37-17 48 10 8 6 38-27 38 9 9 6 28-21 36 9 8 7 31-27 35 8 11 5 38-39 35 8 10 6 32-21 34 8 10 6 27-32 34 7 12 5 32-21 33 6 10 8 17-19 28 6 10 8 22-28 28 7 7 10 33-40 28 5 8 11 25-42 23 5 6 13 22-37 21 4 7 13 19-33 19 5 4 15 24-46 19 NYFC: pontatlan dunai átkelés Labdarúgó NB I B, 31. forduló Dunaferr SE-Nyíregyházi FC 4-2 (3-1) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Bede (Makai, Vámos) Dunaferr: Bita - Salamon - Ács, Dudás - Popovics, Lengyel, Jaki, Ruppert, Jeremejev - Sowunmi, Tö­köli. Edző: Fúrják László. Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Barna, Czap - Lász­ló, Kondora, Kiss, Göncz - Kirchmayer - Milosevics, Janies. Edző: Őze Tibor. Csere: László h. Bessenyei, Sowunmi h. Szabó Z. mindkettő a 65., Janies h. Capatina a 70., Ruppert h. Szabó T., Lengyel h. Cseke mindkettő a 79., Milosevics h. Barva a 84. percben. Gólszerző: Czap a 11., Ács a 16., Sowunmi a 19., Lengyel a 42., Tököli az 51., Barna a 79. percben. Sárga lap: Dudás a 44., László az 50., Jaki a 73., Kirchmayer a 76. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 11. p.: Kondora bal oldali szöglete után csak nyomozta a labdát az újvárosi védelem, végül Kiss Gy. az előre set­tenkedő Czap elé gurított, ő pedig 11 méterről a jobb sa­rokba bombázott. 1-0 16. p.: A középen felkoco­gó Acs Tökölihez emelt, aki bemutatott egy cselt, majd visszapasszolt az akciót kö­vető Ácshoz. Neki már nem volt nehéz dolga, ezer száza­lékos helyzetben, 6 méterről a kapu közepébe vágta a go­lyóbist. 1-1 19. p.: Ács végzett el sza­badrúgást a bal oldalról: be­ívelésére Sowunmi ugrott a legmagasabbra, és a sötétbőrű csatár 7 méterről a bal sarok­ba fejelt. 2-1 42. p.: Tököli jobbról cente- rezelt, mire a szabadon érkező Lengyel 8 méterről a bal sarok­ba bólintotta a labdát. 3-1 51. p.: Tököli balról szabad­rúgásból csavarta a kapura a labdát. Vadon hiába nyújtóz­kodott, a laszti a jobb sarokba csapódott. 4-1 79. p.: Milosevics kevergetett a bal szélen, beadott: Barna köszönte szépen, és négy lé­pésről a hálóba fejelt. 4-2 Csúcsderbi a Duna part­ján! A negyedik (Dunaferr) az első helyezett (Nyíregyhá­za) ellen. Az időjárás „ren­des volt” a csapatokhoz ­talán túlságosan is... Pan­csolásra csábító hó'ségben masíroztak ki a pályára a küzdó' felek. Fürdésről per­sze szó sem lehetett, hiszen fontosabb dolga akadt a fi­úknak. AIII. Kerület ugyan­is szombati gyó'zelmével fel­adta a leckét a két alakulat­nak. így aztán rendkívül ér­tékes pontok vártak elosztás­ra Dunaújvárosban. A hazai tábor elképedésé­re „bekezdett” az NYFC, és nem volt hasztalan a nagy ne­kibuzdulás, Czap hamar fel­avatta Bitát. Ám nem tartott sokáig a piros-kékek öröme... A kispad mellett folyamato­san szivarozó Varga Zoltán beszólásai hatottak az újvá­rosi játékosokra, akik ijed­tükben néhány perc alatt for­dítottak. Megjegyzendő: a Dunaferr két épkézláb táma­dást vezetett - mindkettőt „beszedte” a vendégvéde­lem. Az eseményzuhatag után az első félidő derekára lecsendesedett a csata, ek­kor jobbára a mezőnyben nyüstölték egymást a piros (Dunaferr) és fehér inges (Szpari) harcosok. A játék­rész végső csattanójáról Lengyel gondoskodott. A hórihorgas csatár fejesét követően ismét kapitulált a „bika-gárda”. ...és a szünet sem segített a megroggyant Nyíregyhá­zán. Éppen csak felálltak a csapatok, újfent tombolt a Kohász-stadion népe. Ezút­tal Tökölit teperték földre a mámorban úszó acélváro­si legények. A negyedik új­városi gólt regisztrálva egy kérdés maradt: tud-e koz­metikázni a csúfos eredmé­nyen az NYFC? A válasz: igen. Csakhát ez már nem osztott, nem szorzott. Bár nem volt ekkora kü­lönbség a két együttes kö­zött, a Nyíregyháza „leven­te” gólokat kapott, eképpen elbukta az igencsak fontos rangadót. Fúrják László (a dunaújvá­rosi mester meglepő módon, telefonon keresztül nyilat­kozott): - A listavezető el­len is bebizonyítottuk, hogy remek támadójátékra va­gyunk képesek. Öze Tibor: - Azért szen­vedtünk vereséget a rang­adón, mert annak ellenére, hogy a mezőnyben egyen­rangú ellenfelek voltunk, óriási védelmi hibákat kö­vettünk el. Ez egy sokkal gyengébb csapat ellen is végzetes lett volna, pedig a mezőnyben az utóbbi hetek legjobb játékát nyújtotta a csapat. Gyula szabta ruha ICN Alkaloida SE Tiszavasvári- Salgótarjáni BTC 1-0 (0-0) Tiszavasvári, 800 néző. V.: Cserna (Vad, Kiss Gy.). Tiszavasvári: Szabó A. - Lenkei - Havelant, Homann - Szemén, Szarka, Gradinariu, Stark, Bohács - Németh Gy., Kocsis. Edző: Szikszai Lajos. Salgótarján: Szabó I. - Sági - Kecskés, Gyetvai - Kajli, Gubán, Németh T., Forgó, Nagy - Szabó II., Hadisovszki. Edző: Kis Károly. Csere: Szarka helyett Veres a szünetben, Stark he­lyett Balogh az 56., Hadisovszki helyett Csatlós a 62., Szemén helyett Erdei a 67., Németh T. helyett Palaticzky a 82. percben. Gólszerző: Németh a 81. percben. Sárga lap: Sági a 15., Gradinariu a 16., Szarka a 39., Nagy az 56., Forgó a 66., Veres a 86. percben. Száraz Attila (Uj Kelet) 8. p.: Homann tette ki a lab­dát bal oldalra Kocsishoz. A gipszes kézzel játszó gyors tá­madó egyből középre adott. A két tarjáni védő között berob­banó Németh fejese alig kerül­te el a bal kapufát. 15. p.: Sági 25 méterre a ven­dégkaputól Némethet buktat­ta. Bohács csavart lövését Sza­bó I. szép mozdulattal tolta a felső léc fölé. 34. p.: Kocsis parádés cselek­kel beültette Ságit a hintába, beadását Németh olyan erővel fejelte földre, hogy az vissza­pattanva a felső léc felett hagy­ta el a játékteret. 39. p.: Stark labdáját Gra­dinariu fejelte a tizenhatosnál érkező Kocsis elé, aki futtából lőtt a tarjáni kapura. Szabó I. azonban hárított. 48. p.: Kocsis bal oldali be­adását Németh pár méterről kapufára lőtte. 53. p.: Gradinariu beadását röviden fejelték le a ven­dégvédők. A labda Németh elé került, aki egyből lőtt. Sági azonban önfeláldozóan vetődött a hálóba tartó labda útjába... 55. p.: Verest rúgták fel a tarjáni kaputól mintegy 20 méterre. Bohács szabadrúgását Szabó I. bravúrral az egyik védőtársa hátára ütötte, majd a visszapattanó labdát szögletre hárította. 59. p.: Szemán 22 méteres lövését Szabó I. gyors mozdu­lattal tolta ki a jobb alsó sa­rokból. 81. p.: Bedobás után Kocsis beadását Veres fejelte az érkező Németh elé, aki 2 méterről a hálóba juttatta a labdát. 1-0 86. p.: A nagy kedvvel ját­szó Németh 22 méteres lövését védte Szabó I. 90. p.: Forgó bedobására rosszul jött ki Szabó A., a kö­zépen álló Gubán alig fejelt mellé. 92. p.: Kajli szögletét Pa­laticzky óriási helyzetben 7 méterről a bal kapufa mellé fe­jelte. Jól kezdett a Vasvári, egyre inkább mezőny­fölénybe került. A vendégek igyekeztek megszűrni a próbálkozásokat. Mind a két oldalon sok volt a mezőnybeli hiba. A hazaiak elsősorban Kocsisnak és Né- inethnek köszönhetően je­lefitettek komoly veszélyt Szabó I. kapujára. A máso­dik félidőben minden úgy folytatódott, ahogy az első­ben abbamaradt. Már min­denki azt hitte, hogy a nagy hazai fölény ellenére ma­rad a döntetlen, amikor a vége előtt tíz perccel Né­meth mégiscsak betalált. Azt követően a tarjániak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de egyenlíteni­ük nem sikerült. Összességé­ben Néinethék akár na­gyobb arányban is nyerhet­tek volna, csak rajtuk múlt, hogy a vasvári közönség­nek végig kellett izgulnia a mérkőzést. Szikszai Lajos: - A vezeté­sünk megszerzése után nagyon 2. Ill.ker TVE 31 3. MAT Á V Sopron 31 4. Dunaferr 31 5. Érd 31 6. Nagykanizsa 30 7. Rákóczi 31 8. Szeged 31 9. Salgótarján 31 10. Soproni FAC 31 11. Pécs 31 12. Kaba 31 13. Kecskemét 31 14. Paks 31 15. Szolnok 31 16. Tiszavasvári 31 17. Komló 31 18. Csepel 31 19. Tiszaújváros 31 20. Dorog 30 Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tlszavasváii, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 vártam, hogy vége legyen a mérkőzésnek. Kis Károly: - Gratulálok a Tiszavasvárinak. * ** További eredmények: Pécs-Tiszavújváros 3-0, SFAC- in.Ker. l-4,Dorog-Komló2-2, Szolnok-Erd 0-1, Csepel- Szeged 0-1, Kecsekmét-MA- TÁV 1-2, Nagykanizsa-Ka- posvár 1-2, Paks-Kaba 2-1. 17 7 7 57-28 58 18 7 6 50-28 55 13 10 8 49-35 49 14 4 12 41-38 46 13 7 11 36-45 46 12 9 10 48-44 45 12 7 12 36-37 43 11 10 10 32-37 43 10 11 10 29-25 41 11 8 12 32-30 41 11 5 15 30-41 38 9 12 10 26-29 37 9 9 13 37-49 36 8 11 12 27-38 35 8 5 18 28-57 29 6 8 17 22-44 26 7 4 20 32-60 25 5 8 17 26-44 23 Dánia Blattéira szavaz A dán futballszövetség beje­lentette, hogy a svájci Joseph Blattért támogatja a svéd Lennart Johanssonnal szem­ben a FIFA elnöki tisztségéért folyó versengésben. - A szö­vetség végrehajtó bizottsága úgy ítéli meg, hogy a folya­matosság döntő fontosságú tényező. Nem lenne jó, ha a FIFA egyszerre veszítené el az elnökét, a nyugalomba vonuló/oao Havelange-t és főtitkárát. Blattért. (MTI) Az NB I B állása: 1 1. Nyíregyháza 31 18 18 53-21 63 69-30 61