Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-31 / 76. szám

Sport 1998. március 31., kedd Fogynak a centerek Kosárlabda NB I, B-csoport, helyosztók, a 17-20. helyért Nyíregyházi TK Isobau-SMAFC-PMH Bujtosi Szabadidő Csarnok, kedd 16.00. V.: Bukta, Földházi. Új Kelet-információ A kosárlabda NB I B-cso- portjában ezen a héten el­kezdődnek a helyosztók. A Nyíregyházi TK Isobau együt­tese a B1-csoport nyolcadik helyén zárt, és most kupa­rendszerben a 17-20. helyért küzdhetnek. A másik ágon a MEAFC és a Nagykőrös harcol. A két párharc győz­tese a 17-18. helyért küzd­het, míg a vesztesek a 19-20- ért, ugyancsak kuparend­szerben. A nyíregyháziak a B1-cso­port küzdelmei során hazai pályán már legyőzték egy­szer (101-86) a soproni egye­temi csapatot. Most ezt sze­retné megismételni a főisko­lás alakulat. Az utóbbi időben a sérülé­sek miatt többen is ki-kima- radtak a csapatból. Herczku már hosszabb ideje harckép­telen, Hutás is több edzést kihagyott, és Dudás is sérü­léssel bajlódott. Mint ismert, Zogovics már hazautazott, azóta Kamrás Adóimtól is megvált a Nyíregyházi TK Isobau együttese. így center­poszton Gergelyre és Ko­vácsra számíthat Kamarás György edző. Az ifjúsági korú Ványi is szerepelt az utolsó bajnokin, de most ő is kisebb sérüléssel bajlódik. A cente­reken kívül Kozma, Oroszvá­ri, Dunai, és ha egészséges lesz, Hutás közül kerül ki a kezdő ötös. A kispadon még Záczói, Boczkó, Dudás kap­hatnak helyet. Kamarás György edző el­mondta: hazai pályán min­denképpen újra győzelmet vár a SMAFC ellen. Azt is el­mondta az edző, hogy a hát­ralévő négy meccsen minél több lehetőséget kíván biz­tosítani a fiataloknak. Most bizonyíthatják, hogy már ők is helyet követelnek maguknak a csapatban. A visszavágót április 3-án, pénteken Sopron­ban játsszák a csapatok. Az első meccsen a kuparendszer­nek megfelelően döntetlen is lehetséges. Emgés sikoly Új Kelet-információ _____ Ko sárlabda NB II, férfi­ak: DEAC-Nvh. MGFSC 95-80 (51-36). MGFSC: Kő­kerti 4, Szmolinka 15, Páll 7/ 3, Garay I. 16/6, Garay L. 24/ 12. Cs.: Szabó 2, Soós, Len­gyel 4, Papp 8/6, Szakács. Az emgések nem tudták eredményesen feltartóztatni a debreceniek kulcsjátékosait. Nvh. MGFSC-D. Betű 103-97 (42-45, 87-87). MG­FSC: Szmolinka 23, Kőker­ti, Páll 9, Garay I. 23/6, Garay L. 21. Cs.: Takács 8, Lengyel, Papp 11/9, Szakács 4, Fehér 4. Kemény, időnként szikrá­zó, izgalmas összecsapáson hullámzó teljesítményt nyúj­tottak a nyíregyháziak. A rendes játékidő utolsó má­sodpercében hárompontos dobással szépítettek a vendé­gek, közben szabálytalan­kodtak a dobójátékossal. A büntetőt értékesítették a deb­receniek, így egalizáltak. A hosszabbításban már felülke­rekedtek Garayék. Bármennyire is szárnyal az MGFSC férfi és női csa­pata az NB II-ben, egyben napi gondokkal is küzd. Most ott tart a szakosztály, hogy c hét végén mindkét együttese három meccset játszik idegenben, csak­hogy nincs busz, amivel el­utazzanak. Kérik a támoga­tókat, hogy a 42/433-433- as telefonszámon Pénzes Józsefnél jelentkezzenek... Már bajnok a Taurus Teke Az NB Il-es Szabolcsi Épí­tők és a Nyíregyházi Taurus NB Ill-ban szereplő gárdája egyaránt hazai pályán fo­gadta ellenfelét. Mindkét csapat jó játékkal, fölénye­sen győzött. NB Il-es eredmény Szabolcsi Építők-Szente- si VTE 7-1 (3133-2957) Pontszerzők: Kosa 543 fa, Varga 539 fa, Hetei 519 fa, Koleszár 515 fa, Ráski 513 fa. NB III-as eredmény Nyíregyházi Taurus-Gyön- gyöstarján 7-1 (2579-2417) Pontszerzők: Szlovenszki 479 fa,-Franczel 434 fa, Mol­nár 424 fa, Spisák 423 fa, Nagy 420 fa. A Taurus ezzel a győzel­mével a hátralévő 3 fordu­lótól függetlenül megsze­rezte a bajnoki címet, ugyan­is 7 pont előnnyel vezeti a tabellát. Vass«akarat: elsőség Új Kelet-információ Majd' kétszáz induló tisztel­te meg jelenlétével a salgótar­jáni nemzetközi birkózóver­senyt. A pénteki mérlegelést követően szombaton a bökö- nyiek közül egykeként arany­érmet szerzett a huszonnyolc kilósok között Vass Zoltán. A BDSK további helyezettjei: II. korcsoport (9-10 évesek): 3. Lakatos Norbert (26 kg), Csontos Dániel (30 kg), 4. Marozsán Mihály (26 kg), 6. Viski Attila (28 kg), Tóth Zol­tán (30 kg). I. korcsoport (11-12 évesek): 4. Boros Árpád (30 kg), 6. Du­dás Róbert (35 kg), Tóth Péter . (32 kg), Tóth József (45 kg). Csapatban: 5. Bököny. Lapzártakor érkezett: Labdarúgó NB I, 23. forduló: MTK-ÚTE 1-2 Hl lüjk’-Ú Ez nem volt szép, fiúk! Kézilabda NB I, férfiak, 25. forduló Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Pécsi Mecsek KC 25-27 (6-14) Nyíregyháza, 400 néző. V.: Herczeg, Siidi. Nyíregyháza:Lencsés-Kiss LTóvizi9/3,Medve2,Dengi 1, Bécsi 4, Szakács 4. Csere: Szabó (kapus), Kaplonyi 2, Habuczki 2, Kerekes, Déváid. Edző: Köstner Vilmos. Pécs: Szente - Serfel 4, Sanchez 3, Diaz 4, Cseh 1, Horváth 6, Németh 5. Csere: Jandó (kapus), Frey 3/3, Szögi 1, Becskei. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. (A 28. percben Kiss az 55. perc­ben Horváth kizárva). Hétméteresek: 8/3, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 5. p.: 0-2, 10. p.: 3-3, 15. p.: 7-6, 25. p.: 6-12,40. p.: 11-18, 50. p.: 16-23, 59. p.: 25-26. Fullajtár András (Új Kelet) A bajnokság utolsó hazai mérkőzését játszotta a nyíregy­házi csapat, és a várakozással ellentétben nem várt vereséget szenvedett a pécsiektől. Úgy tűnt, hogy a csapat játékában az utóbbi időben bekövetke­zett zuhanás most tetőzött. Még egy mérkőzés hátra van a baj­nokságból, így szerdán a sze­zon zárásaként Komlón játsza­nak. A nyíregyháziak kezdték a játékot, de a második percben a kubai idegenlégiós, Diaz szer­zett vezetést csapatának, majd az előnyüket az ötödik percben Horváth növelte. A nyíregyhá­ziak kapkodva, idegesen ját­szottak, ziccereket, büntetőket hibáztak, így az első góljukat a nyolcadik percben Szakács szerezte meg. A tizedik percre sikerült a micinknek kiegyen­líteni (3-3), ám ettől kezdve mindvégig a pécsiek vezettek, de még döntetlen sem volt az állás. A nagy lelkesedéssel és becsvággyal játszó vendégek a huszadik perctől valósággal megsemmisítették a nyíregy­háziak hadállását, és zsinórban hat gólt lőttek, míg a hazaiak egyet sem. Ezzel nem várt és tetemes vendégelőnnyel zárult az első játékrész. A második félidőt ugyan a nyírségiek kezdték jobban, két- három gólt sikerült lefaragni­uk, de a dunántúli rohamok to­vábbra sem szűntek, és újra hét­nyolc góllal ők vezettek. A maroknyi közönség egyszerű­en nem akart hinni a szemének, hogy a második játékrész ele­jén semmi sem változik a pá­lyán, a nyíregyháziak hibát hi­bára halmoztak, nem beszélve arról, hogy öt hétméterest is hi­báztak. Csupán az utolsó két- három percben próbálták men­teni a menthetetlent, az utolsó perc elejére fel is jöttek egy gólra, de a sípszó előtt egy-két másodperccel Diaz megadta a kegyelemdöfést. O lőtte az első és az utolsó gólt is. ami csapa­tának bravúros két pontot je­lentett. A látottak alapján minden­képpen megérdemelte a győ­zelmet a sikerre jobban áhíto­Padlón. zó vendégcsapat, a mieink mindvégig futottak az ered­mény után, és kénytelenek vol­tak a szerényebb képességű el­lenfelük előtt fejet hajtani. Nem volt szép búcsú a hazai közönségtől, bár ezúttal is - mint az előző, Szolnok elleni meccsen - nagyon kevesen voltak kíváncsiak a találkozód ra. A négyszáz néző minden­képpen negatív csúcs. Még ab­ban lehet bízni, hogy Komlón megemberelik magukat, és győzelemmel zárják a bajnok­ságot. Aztán bőven van idő ren­dezni a sorokat, hogy ősszel egy jó csapat telt ház előtt kezdje el a bajnokságot. Köstner Vilmos: — Az első harminc perc alvása után későn jött az ébredés. Gyatra teljesítményünkben a játék­vezetők is közrejátszottak. Füzesi Ferenc: - Az első harminc percben bravúros teljesítményt nyújtott csapa­tom, amit a második féli­dőben is folytattak. Nagy fegyverténynek tartom, hogy az esélyesebb Nyíregyházát sikerült megvernünk. A remény hal meg utoljára Kézilabda NB I nők, férfiak Fullajtár András (Új Kelet) Mindhárom NB I-es csapa­tunk pályára lépett az elmúlt hét végén, egyedül a Kárpát- Hús Nyíregyházi KC legény­sége nyert. Ok hazai pályán verték meg a szolnokiakat. A kisvárdai lányok és a tisza- vasvári fiúk egyaránt idegen­ben szerepellek, neves ellen­felek otthonába tettek látoga­tást. A vasváriak vendéglátója a Fotex volt, míg a várdaiaké a Győri ETO. A mérkőzés után, Rácz Sán­dor edző: - Nem számítottam rá, hogy nem tudunk teljes létszámmal elutazni Győrbe, ugyanis a találkozó előtt Garai belázasodott, és Baunok sérü­lése sem jött rendbe, az orvos semmiképpen nem javasolta, hogy pályára lépjen. Próbáltuk visszatartani a győri rohamo­kat, és számos támadást dolgoz­tunk ki egészen a ziccerig, ám a válogatott formában lévő Hoffmann kapuja bevehetetlen volt számunkra. A második félidőben összeszedtük ma­gunkat, de aztán kénytelenek voltunk fejet hajtani a második helyre pályázó győriek előtt. Összességében örülök neki, hogy a kitűzött részfeladatokat megoldották a lányok, és sérü­lésmentesen túléltük a mér­kőzést. A nagy gólkülönbség amiatt van, hogy főleg az első félidőben a százszázalékos zic­cereink kimaradtak.- Azt nyilatkoztod az újsá­goknak, hogy a két csapat kö­zötti feltételrendszerben is nagy különbség van... — Itt arra a miliőre gondolok, ami az utóbbi időben körbe­vesz bennünket. Úgy tűnik, hogy a klub teljesen magára hagyta a szakosztályt. Nem törődik a gondjainkkal, baja­inkkal senki, és ráadásul van­nak járandóságok, amik még nincsenek rendezve. Mi ezután is tesszük a dolgunkat, de már eddig is bizonyítottuk, hogy az esélyes meccseken helytállunk. Ez a szándékunk a következő hazai találkozón is, amikor is a Pécs gárdáját fogadjuk. A kö­zönség támogatásában viszont továbbra is bízunk. ICN Alkaloida, Gazdag Jó­Új Kelet-információ Kézilabda NB II, Észak­keleti csoport, férfiak: Sá- rospatak-Nyírbátor 19-26 (8-12). V.: Balogh, Nagy. Nyírbátor: Varga - Kozma 4, Simák, Molnár 7, Kovács A. 6, Kun 4, Tanczer 3. Cs.: zsef szakosztályvezető: - Úgy alakultak az eredmények, hogy újra a kiesőhelyen vagyunk, és egyre rosszabbak a bennmara- dási esélyeink. A Fotex elleni vereségünk egyértelmű volt, de nem is ezen a meccsen kellett volna nekünk bizonyítani. Mint korábban is említettem, így a hajrában odáig „fajult” a helyzetünk, hogy a kiesés vagy a bennmaradásunk más csapa­tok eredményétől is függhet. Nos, az Ózd megverte otthon Százhalombattát, így kevesebb annak a valószínűsége, hogy a borsodiak szerdán a Szolnokot megverik idegenben. Ameny- nyiben a Szolnok nyer, úgy a mi sorsunk megpecsételődött. Arra meg kevés esélyünk van, hogy szerdán Győrben pontot szerezzünk... De ahogy monda­ni szokták, a remény hal meg utoljára. Csadó (k), Szőke 1, Ruha 1, Kovács N., Gyenes, Kádár. Edző: Simák György. Bevették Patak várát a báto- riak, sőt, meghódítanák a Bal­mazújvárost is, aztán elkezde­nének számolgatni. Kiemelke­dett Csadó, Molnár, Kovács A. és Kun játéka. Kölcsey*kupa A hét végén Fehérgyarma- lon hetedik alkalommal ren­dezték meg a Kölcsey-kupa fiú kézilabda-gyerektornát. Eredmények: 5. osztályosok: 1. fehér- gyarmati Kölcsey, 2. nyír­egyházi Bem, 3. Hajdúbö­szörmény, 4. nyíregyházi Arany János isk. Különdí jak: legjobb ka­pus Ferenczi Gergő (nyír­egyházi Arany), legjobb játékos Tóth Gergő (nyír­egyházi Bem), legtöbb gól­lövő Pilár Gábor (fehér- gyarmati Kölcsey), legjobb hazai játékos Szabó Gergő. 6. osztályosok: 1. fehér- gyarmati Kölcsey, 2. nyír­egyházi Arany, 3. fehérgyar­mati Bárdos, 4. Nádudvar. Különdíjak: legjobb ka­pus őc///fl Tibor (Nádudvar), legjobb játékos Kővári Zol­tán (léhérgyannati Bárdos), legtöbb góllövő Vida Gén gő (Nádudvar), legjobb ha­zai játékos Varga László. NyMGF-Gyulaháza-Mis- kolci KC 19-31 (9-15). V.: Márton, ifj. Taizs. NvMGF- Gyulaháza: Molnár-Juhász 4, Maródi 1. Végh 1, Ökrös 1, Balogh 6, Vincze 3. Cs.: Hostisóczki (k), Kovács 2, Pethő 1. Nem volt ekkora kü­lönbség a két csapat között... Bevették Patak várát!