Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

Sport 1998. március 30., hétfő A második félidőben jobban ment Kézilabda NB I, nők, 20. forduló Győri Graboplast ETO KC- Kisvárda Papp Kér SE 37-19 (18-6) Győr, 1000 néző. V.: Demény, Éles. Győr: Hoffmann-Iiorváth 7, Moszkovaja 2, Pígniczki 2, Nagy A. 9/1, Kulcsár A. 4/2, Dimitru 2. Csere: Pálinger (kapus), Nagy K.5, Laczó l,Némethné3,Sáfár 1, Kindl 1. Edző: Vura József. Kisvárda: PálTKulcsár 2, Ignatyenkó 3. Rigmányi 5/2, Vass 5, Ovtus 3, Nádasi. Csere: Bírta (kapus), Nagy I., Nagy K. 1, Stoian. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétinéteresek: 3/3, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-0,8. p.: 4-2.20. p.: 11-5, 25. p.: 14-5,35. p.: 19-10,43. p.: 25-13,51. p.: 32-15. két csapat kapust cserélt, ez: Hétfőn már nem jön a Barcika Röplabda Extraliga, férfiak, negyeddöntő, 2. mérkőzés Kazincbarcikai VSE-RSZ-NYVSC Szabolcs Gabona 0-3 (-10, -14, -14) Kazincbarcika, 500 néző. V.: Hóbor, Horváth. Kazincbarcikai VSE-RSZ: Torna, Nagypál, Bencsik, Já­nosi, Kiss, Grózer. Csere: Polcncsik. Edző: Dudás András. NYVSC Szabolcs Gabona: Cutino, Pampuch, Horváth G., Veres. Martinez, Bugyi. Csere: Zajácz, Zádor. Edző: Botos Ferenc. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 3-0, 3-9, 8-10, 9-13, 10-14.2. játszma: 5-0,5-5,9-7,10-1.0, 10-12,14-12.3. játsz­ma: 3-3, 5-4, 7-5. 11-7,12-8, 13-11,14-13. Továbbjutott az NYVSC Szabolcs Gabona kettős győze­lemmel. Új Kelet-információ Tartalékosán utazott el a dunántúli összecsapásra a kisvárdai együttes. A mér­kőzés előtt Gálái belázaso­dott, míg Baunok az előző meccsen elszenvedett sérülé­se miatt maradt otthon. így mindössze 11 játékosból vá­logathatott Rácz edző. Kapkodva, idegesen kez­Új Kelet-információ Nem volt kétséges, hogy ki a mérkőzés esélyese. A vendé­gek célja csupán az volt, hogy minél kisebb arányú vereség­gel ússzák meg a bajnokjelölt otthonában tett látogatásukat. A kiesés ellen küzdő sza­bolcsi legénység nem ijedt meg a világklasszis veszpré­miek oroszlánbarlangjában. Jól kezdtek, és a közönség legnagyobb megdöbbenésé­re a 4. percben 2-0-ra, majd 3-2-re is vezetlek. A „tün­Új Kelet-információ Az első percektől jobban ját­szott a hazai együttes, de a kecskemétiek mindvégig a nyomukban voltak, szívósan és jól kézilabdáztak, és a vé­gén majdnem meglepetést okoztak. így izzadtságszagú, deli a vendégcsapat, és renge­teget hibáztak. Számos esetben kidolgozták helyzeteiket, de az első félidőben több mint tíz zic­cer is kimaradt. Emiatt is lőttek kevés gólt az első harminc perc­ben, míg a másik ok az volt, hogy a válogatott Hoffmann kapus fantasztikus formában védett. Vele szemben a kisvárdai kapus, Pál ezúttal nem remekelt. A második félidőben mind­döklésük” még tartott néhány percig, majd fokozatosan felja­vult a Fotex, és Zubjuk ellen­állhatatlan góljaival a 6. perc 4-4-e után a félidő hajrájában már 10 góllal elhúztak, de Szathmári is lehúzta a rolót a vasvári lövők előtt. A második félidőt már a veszprémiek kezd­ték jobban, és látszott, arra tö­rekednek. hogy minél több góllal terheljék meg a vasvári­ak gólzsákját. A hazai fölény ellenére dicséretére legyen mondva a vendégeknek, nem adták fel, s az utolsó pillanato­dé megérdemelt hazai győzelem született. Ezzel a kél ponttal az élbolyba tornázta fel magát a szatmári legénység. PHermann István:- Az utol­só 15 perc volt a legnehezebb, amikor ránk jött az ellenfél. Nagyon fontos két bajnoki pontot szereztünk. mieink számára lett kedve­zőbb. Bírta jobban őrizte a várdai hálót, míg a lövők job­ban be tudták venni Pálinger kapuját. De sokkal jobb lett a csapat védekezése is. Ezt bizonyítja, hogy a második játékrészben az első félidei góloknak több mint dupláját lőtték a szabolcsi lányok. Az eredmény önmagáért beszél, de azt nem lehet elmondani, hogy a maroknyi várdai hölgy­koszorú nem tett meg min­dent azért, hogy szorosabb le­gyen az eredmény az ezüst­éremre pályázó győriekkel szemben. Vura József: - Örülök an­nak, hogy a lányok komo­lyan vették a mérkőzést. Rácz Sándor: - Amit az ered­mény mutat, annyi különbség a két csapat feltételrendszeré­ben is van. Sajnálom, hogy ezt a jó győri csapatot a kisvárdai közönség nem láthatta ebben a szezonban. kig nagy lelkesedéssel küz­döttek. Meg is lett az ered­ménye. hisz több mint 20 gólt lőttek, ami egy világklasszis otthonában nem rossz ered­mény. Az más kérdés, hogy jóval többet kaptak. Összes­ségében a várakozásnak meg­felelően ért véget a találko­zó, és a vasváriaknak ezenkí­vül két mérkőzés van még hátra. Mint ismert, az MKSZ módosította a bajnokság haj­rájának időpontjait, így Bö­lény iék április 1 -jen idegen­ben a Győrrel játszanak, majd április 4-én hazai pályán a Százhalombatta ellen zárják a bajnokságot. A bennmara­dásuk továbbra is kétséges, más eredményeknek is ked­vezően kellene alakulniuk ahhoz, hogy a következő baj­nokságban is az első osz­tályban szerepeljenek. Káló Sándor: - Főleg arra törekedtem, hogy „a máso­dik sort játszassam”. Nem csalódtam, mert a tartalékok éltek a lehetőséggel. Uzejrovics Mirzet: - Nem voltunk egy súlycsoportban. Häkkinen nyert MTI Mika Häkkinen nyerte a Forma-1 -es autós gyorsasá­gi világbajnokság Brazil Nagydíját, akárcsak az idény első, ausztráliai futamát. A McLaren-Mercedes finn pi­lótája végig vezetett, s 1.1 másodperccel előzte meg brit csapattársát, David Couithardot. A harmadik helyen a kétszeres világbaj­nok német Michael Schu­macher végzett. A Ferrari versenyzője végig nagy csatát vívott az osztrák Alexander Wurzzal (Benet- ton-Mécachrome), aki ne­gyedik lett és az ötödik he­lyen végzett honfitársával, Heinz-Harald Frentzennel (Williams-Mécachrome). Új Kelet-információ A nyíregyháziak minden­képpen nyerni szerettek volna Kazincbarcikán. Cutino külö­nösen készüli erre a meccsre, mert győzelemmel szerette vol­na megünnepelni - a messzi távolból - Jonathan fia egy­éves születésnapját. Amikor Jósé eljött Santiago de Cubá- ból, a fiú még csak négy hóna­pos volt, azóta már járni tanul. Természetesen csapattársai is szerették volna, ha továbbju­tással ünnepel a feladó. Emel­lett a nyíregyházi Kárpát-Hús kézisei is ezt várták a röplab- dásoktól, mert hétfőn korábban szeretnének kezdeni. 1. játszma: A barcikaiak kezdtek jobban, ez három pon­tot jelentett a számukra. Utána szabolcsi percek következtek. A nyíregyháziak jól szcrváltak, és Ernesto Ruf in Martinez, Ve­res Péter, valamint Bugyi Jó­zsef támadásai ellen Grózerék- nek nem volt megfelelő sán­cuk. Úgy tűnt. villám szettel rajtolnak a vendégek, de aztán kapaszkodni kezdett a vegyész Fullajtár András (Új Kelet) Utolsó hazai mérkőzésüket játsszák ma Mcdvéék. Ennek oka, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség egy héttel előre­hozta a bajnokság befejezését. A mieink még szerencsésnek is mondhatják magukat, mert nem fárasztották magukat utazással. Így a pénteki, Szolnok elleni hazai mérkőzés után a rendel­kezésre álló időt igyekeztek jól kihasználni, még tegnap dél­után is edzettek.- A közönség nemtetszése ellenére utólag sem tartom rossznak a Szolnok elleni öt­gólos győzelmünket. Az igaz, hogy sok hibával játszottunk, de azt is figyelembe kell ven­MTI Magyarország-Románia 3-2 (0-2, 3-0, 0-0), Budapest Sportcsarnok. 6000 néző. Ve­zette: Kurmann (svájci). Vonal­bírók: Drozdik (jugoszláv), Günther (osztrák). Gólütők: Erdősi (22.), Ancsin J. (33.), Szélig (37.), illetve Nicolescu (17.), Csíki (19.) Kiállítások: 18 illetve 18 perc. Magyarország: Szuper Le­vente - Ancsin. László, Kangyal Balázs, Zalavári Miklós. Pal- kovics Krisztián, Ocskay Gábor gárda. A hajrában ismét sebes­séget váltottak Martinezék, és ezt már nem tudták követni a barcikaiak. 2. játszma: Megint a bar­cikaiak rajtoltak jobban. Er­nesto ütései és szervái tovább­ra is sok gondot okoztak a ha­zaiaknak. Jósé nagyszerűen osztogatta a labdákat, és tíz­nél utol is érték a borsodi csa­patot a vasutasok. Ennek elle­nére az első játszmalabdát Grózerék értékesíthették vol­na, nem sikerült nekik. Veres és Bugyi volt pontos, és négy pontot zsinórban értékesítve nyertek a második szettel a nyíregyháziak. 3. játszma: A játszma elején felváltva estek a pontok. Aztán a vendégek fokozatosan növel­ték előnyüket. Az addig kevés­bé aktív Pampuch Csaba egy­re jobban játékba lendült. Az elsőütő szervákkal és közeli vagy hármason kívüli támadá­sokkal bombázta a barcikaiak térfelét. .Míg Nyíregyházán Grózer támadásaival alig-alig találkozott a nyíregyházi sánc, most felváltva a Veres—Bugyi ni, hogy a vendégcsapat min­den tudását bevetette ellenünk, és nagyon lelkesen játszottak. A védekezést ezúttal jói meg­oldottuk, de annál több hiba csúszott be a támadásainkba. A szolnoki védők rendre semle­gesítették a lövőinket, és időn­ként jól védett a kubai Her- nandesz is. Főleg abban jeles­kedett, hogy elcsípte a gyors- indításainkat. Szabó végig jól védett, de elégedett voltam Kiss és Medve teljesítményével is, míg a többiek hibákkal tarkít­va kézilabdáztak. A korábbi kiírástól eltérően a sors úgy hozta, hogy ma játsszuk a bajnokság utolsó hazai mérkőzését. Mint ismert, ellenfeleink a pécsiek lesznek, csere: Horváth András, Szélig Viktor, Tokaji Viktor, Dobos Tamás, Tőkési Lajos, Erdősi Péter, Orsó László, Ladányi Ba­lázs, Simon Csaba, Csibi József, Sándor Szilárd, Ancsin János. Románia: Viorel Radu - Nagy Attila, Cristian Daia, Bor­sos Attila, Marius Gliga, Nutu Andrei csere: Vargyas László, Salamon Jenő, Dániel Herlea, Csata Csaba, loan Timaru, Viorel Nicolescu, Moldován Ervin. Ion Dimache, Roberto Cazacu, Elekes Levente, Csíki Csaba. és a Bugyi—Cutino kettős ta­karói akadályozták a sokat tapasztalt ütő támadásait. En­nek ellenére a hajráig a ha­zaiak megtartották előnyü­ket (14-13). Aztán ismétlő­dött a második szett hajrája, és már csak vendég pontokat regisztrálhattak a jegyző­könyvbe. A nyíregyházi csapat ezzel a két győzelemmel kivívta a legjobb négy közé jutást. A csapat a minimális célkitű­zést teljesítette, és ezt kör­lánccal ünnepelték, de már a továbblépésre készülnek. Az NYVSC Szabolcs Gabo­na most is élt a jobb fizikai állapot és erőnlét nyújtotta lehetőségekkel, és biztosan jutott a legjobb négy közé. Ezzel tavalyi eredményüket már megismételték. A szom­bat esti találkozón különö­sen Martinez volt elemében, de Cutino is sérülése előtt tapasztalt formáját hozta. Mellettük Bugyi és Veres is ponterős volt. Pampuch azért dicsérhető, mert halványabb kezdés után váltani tudott. A csapat a pályán és a pályán kívül is egyre jobban össze- kovácsolódik. Dudás András: - A nyír­egyháziak megérdemelten nyertek, sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz! Botos Ferenc: — Igazi csa­patként működtünk. Most már a továbblépésre kell ké­szülnünk! Ugyancsak kettős győ­zelemmel a negyeddöntőbe jutót a Pini Kaposvár, a Medikémia Szeged cs a Du- naferr SE. akik jól megkapaszkodtak a középmezőnyben. Ellenfe­lünk különösen otthonában veszélyes, míg idegenben nem sok sikert értek el eddig. Egyértelműen győzelmei és jó játékot várok a fiúktól, és remélem, ezúttal a közönsé­günk is elégedett lesz. A csa­patban vannak kisebb sérü­lések, de egyedül Szergynk játéka kérdéses. Derekában idegbecsípődés gyanúja van, emiatt tegnap sem edzett, de a mérkőzés előtt dől el, hogy vállalja-e a játékot, vagy sem. Ősszel háromgólos vereséget szenvedtünk Pécsen, így a visszavágás mellett másik szándékunk, hogy jó emlé­kekkel búcsúzzunk közön­ségünktől - mondta a mér­kőzés előtt Kost ne r Vilmos edző. Kereső Árpád, szövetségi kapitány: — A tét alapvetően meghatározta a játékot. A román csapat nagyon jól játszott és az első harmad végén két gyors góllal el­húzott. Az ezt követő szü­net után jobb összpontosí­tást kértem játékosaimtól. A kétgólos hátrány ellenére nem féltek a mieink. A csa­pat erejét jellemzi, hogy a második harmadban három kidolgozott akcióval a ma­gunk javára, fordította a mérkőzést. A papírforma érvényesült Kézilabda NB I, férfiak, 24. forduló Fotex KCV-ICN Alkaloida 38-22 (19-8) Veszprém, 1800 néző. V.: Kliment, Serfőző. Fotex: Szathmári - Bendó 5/3, Mandics 4, Mezei 4, Éles . 2,Sótonyi 1, Zub juk 12/1. Csere: Szabó (kapus), Perez 6, Kis A. 4, Zsigmond. Edző: Káló Sándor. Alkaloida: Grandjean - Varga l, Hellingcr 1, Fuják 3, Danes 2, Srdanovics 2, Herényi. Csere: Boczák (kapus), Kökény 7/3, Fekete 2, Arató 4. Edző: Uzer jovics Mirzet. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Ilétméteresek: 5/4, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 3. p.: 0-2,6. p.: 4-4,28. p.: 18-7, 40. p.: 25-13,53. p.: 33-18. _ Előrébb léptek Kézilabda NB I B, férfiak, 16. forduló Fehérgyarmati VSE-Dutép Delfin KC 28-27 (14-10) Fehérgyarmat, 500 néző. V.: Marosi, Szilágyi. Fehérgyarmat: Kargai - Juhász, Kaplonyi 2, Csapos 6, Varga Z. 1, Nezezon 13/3, Weihli 3. Csere: Simon (kapus), Torma 3. Kirmai, Lázár, Varga T„ Fodor, Szűcs. Edző: Petcrmann István. Kiállítások: 6, ill. 8. perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 10. p.: 5-2,20. p.: 9-6,40. p.: 19- 16,50. p.: 25-21. Jó játékkal búcsúzni a közönségtó'l Kézilabda NB I, férfiak, 25. forduló Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Pécsi MKC Nyíregyháza, hétfő 17.30. V.: Herczeg, Südi. B csoportos a magyar hokiválogatott C csoportos jégkorong-világbajnokság