Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-26 / 72. szám

Sport 1998. március 26., csütörtök Nem tartóztatják Kamarást! Kosárlabda NB I, férfiak A Nyíregyházi TK isobau férfi NB l-es kosarasai túl vannak az alapszakaszon, és a rájátszás első fel­vonásán. A csapat a tavalyinál sikeresebben sze­repelt, de végül is nem sikerült a B1 csoport negye­dik helyét megszerezniük. A szakosztályvezetés kedden arról döntött, hogy Kamarás György edző­vel nem hosszabbítanák szerződést. Révay Zoltán (Új Kelet) A döntésről Hajdú Barna­bás szakosztályvezető a kö­vetkezőket mondta: -Kama­rás edző szerződésében van egy olyan pont, amely sze­rint március 31-éig írásban is közölnünk kell vele, hogy megkívánjuk-e hosszabbíta­ni a szerződését a következő évre. Nos, a szakosztályveze­tés azt állapította meg, hogy a most ismert adatok alapján nem lesz arra pénzünk, hogy az edzőt fizetni tudjuk, így most előbb anyagi forrásokat kell keresnünk! Nem zárkó­zunk el attól sem, ha sikerül előteremteni a pénzt, és Ka­marás edző még nem kötelez­te el magát, akkor újra vele egyezünk meg. Nem a szak­mai munkája ellen merült fel kifogás. Egyszerűen még nem látjuk, hogy jövőre mi­ből finanszírozzuk a csapa­tot. Igaz az is, hogy ez évről évre így volt, ennek ellenére nincsenek komolyabb adós­ságaink. Hangsúlyozom, most az a Tegfontosabb fel­adatunk, hogy további támo­gatókat keressünk, hiszen a játékosok szerződéseiről is határoznunk kell. A döntést egyébként a klub elnöke, Máté János írásban közli az edzővel. A történtekről megkérdez­tük Máté Jánost is: - Az edző­vel írásban azt közöltük, hogy a szakosztálynak most nincs arra fedezete, hogy a járandóságát folyamatosan tudjuk fizetni. Egyszerűen nem tudunk főállású edzőt eltartani! A jövőben csak má­sodállású edzőt fogunk al­kalmazni. Egyébként Kama­rás Györgynek mindig van­nak ajánlatai más egyesüle­tektől, biztosan nem marad csapat nélkül. Kamarás György a követ­kezőket mondta: - A szak­osztályban a főiskolát kép­viselő vezetés úgy döntött, hogy nincs elég pénz a főál­lású edző foglalkoztatására. Azt sem látják előre, hogy hosszabb távon az NB I anyagi háttere biztosítva lenne. Szerintük akkor a másodosztályban folytatja majd az együttes a szereplé­sét. Ehhez az elképzeléshez másodállásban sem asszisz­tálnék. Főként azok miatt a fiatalok miatt, akik már NB I-es szintű játékosok lehet­nének jövőre. A szakosz­tályvezetés két tagja, akik a főiskolán oktatnak, azt java­solták, ne gyakoroljunk dé­lelőttönként, helyette dél­után edzzünk kétszer annyit. Mit mondhatnék erre? Ja­vaslatom: „Edzzünk hétfőn nyolc órát, és akkor hét köz­ben már nem is kell gyako­rolni!” No de félre a tréfá­val. Azok a korosztályos válogatottak, akik itt nevel­kedtek, ha tehetik, itthagy­ják a csapatot, mert nem lát­nak perspektívát az NB II- ben. Akkor a Nyíregyházán nevelkedő utánpótlás rend­re elvándorol innen. Még annyit, hogy én tavaly is olyan kompromisszumot kötöttem a szerződés aláírá­sakor, ami már majdnem sér­tette az önérzetemet, ezt az idén nem ismétlem meg. Még azt elmondanám, hogy a szakosztályvezetés több tagja is megkeresett, és ők azt jelezték, keresik annak a lehetőségét, hogy előte­remtsék az anyagiakat. Csak öt pont az előny Ronchetti-kupa, döntő MTI_________________ Szerdán a GYSEV-Ringa női kosárlabdacsapata meg­nyerte a Ronchetti-kupa döntőjének első mérkőzését. GYSEV-Ringa-ASPTT Aix-en-Provence (francia) 70-65 (37-33) Sopron, 2500 néző, V: Muh- vic (horvát), Ziemblicky (len­gyel) GYSEV-Ringa: Szvet­lána Orehova 6, Balogh Judit 32, Dalia Kurtinaitiene 11, Béres Tímea 12, Mészáros Kor­nélia 5. Csere: Radnóty Krisz­tina 4, Hollós Anna. ASPTT Aix-en-Provence:Sandra Le Dreau 16, Carol Hamilton 4, Laura Savasta 14, Nathalie Lesdema 18, Renae Figent 5. Csere: Teresa Almisano 6, Sabine Falkoz 2. A franciák kezdtek jobban, vegyes védekezésük megza­varta a soproniakat. Balogh Judit az első 20 percben 19 pontot dobott. A második já­tékrész első 10 percében Ba-, logh vezetésével jól támadott a hazai csapat, a franciák tá­madójátéka szétesett, s 30 percnyi játék után a soproni lila-fehérek 12 pontos előny­höz jutottak. Ekkor úgy tűnt, hogy a GYSEV-Ringa fokoz­ni tudja tempóját, s megnyug­tató előnnyel várhatja az ápri­lis 1-jei visszavágót. Nem ez történt, a franciák Savasta ré­vén az utolsó előtti percben 3 pontra felzárkóztak. Jacques Vemerey, az Aix-en-Provence vezetőedzőjének nyilatkozata:- Ennél többet nem tudtunk produkálni, azt hiszem otthon elégedettek lehetnek velünk. Baloghnak külön gratulálok, csodálatosan kosárlabdázott. Saeed Armaghani:- Nagyon idegesek voltak a lányok, éppen ezért a támadó­palánk alatt csak kevés labdát tudtunk leszedni. Még így is bízom benne, hogy idegenben megszerezzük a kupát. Sporttörténeti két pontot szereztek Kézilabda NB I nők, 19. forduló Kisvárda Papp-Ker KC-Budapesti Spartacus 19-12 (7-5) Kisvárda, 700 néző. V.: Oláh, Selecz. Kisvárda: Pál - Kulcsár, Ignatyenkó, Rigmányi 5/2, Vass 6, Ovtus 2, Baunok 2. Csere: Nádasi, Gálái 2, Nagy I., Nagy K. 2. Edző: Rácz Sándor. Spartacus: Böcking-Hajdú 4, Víglási 2/2, Kovács 1, Dejtári, Veszeti, Horváth 5. Csere: Fazekas, Halmai, Matus, Bán, Répánszki. Edző: Berendi András. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 15. p.: 4-1,18. p.: 4-3,26. p.: 5- 5, 40. p.: 10-5, 45. p.: 12-9, 48. p.: 14-9, 54. p.: 16-11. Akár sporttörténeti eseménynek is tekinthető a kisvárdaiak győzelme a Spartacussa! szemben, hiszen a szabolcsi lányok eddig még bajnoki mérkőzésen sem Budapesten, sem hazai pályán nem tudták legyőzni ellenfelüket. Nos, ezúttal megtört a jég, a mieink végig meggyőzőbb játékkal kerekedtek felül a fővárosiakon. Új Kelet-információ_______ Mindkét csapat idegesen kezdett, sokat hibáztak, így több oda-vissza támadás is gól nélkül fejeződött be. De az egész félidőre jellemző volt a gólszegénység. Például a 9. percben még 2-0 volt az ál­lás, ehhez viszont az is hoz­zájárult, hogy Pál kapus, volt csapata ellen kitűnően védett. Lassan aztán oldódott a fe­szültség, és a várdaiak egyre jobban kezükbe vették a já­ték irányítását. Továbbra is csínján bántak a góllövéssel, de dicséretükre legyen mond­va, keveset is kaptak. így vi­szonylag szorosan alakult az első harminc perc vége. A második félidő is „gól- csenddel” kezdődött, amit csak az 5. percben törtek meg Rig- mányiék. A játékrész elején még próbált a Spartacus ka­paszkodni, de a várdai lányok egyre nagyobb fölénybe kerül­tek. A 40. perc környékén zsi­nórban három gólt lőttek, míg az ellenfelük egyet sem, így 10-5-re alakult az eredméi^. Ezzel el is dőlt a mérkőzés Vassék javára, csupán az volt kérdéses, hogy milyen arány­ban sikerül nyerniük. Izgalmas hajrá következett, ahol ismét a hazaiak diadalmaskodtak. Az utolsó két percben három gólt lőttek, így a vártnál is nagyobb arányú győzelmet arattak. A kisvárdai csapat ezzel a két ponttal megdöntötte az eddigi legtöbb 16 pontot, amit egy bajnokság alatt be tudtak gyűj­teni, így hét fordulóval a sze­zon vége előtt már 17-tel büsz­kélkedhetnek. Rácz Sándor: - Az első félidőben fáradtnak tűntek a játékosaim, majd összeszedték magukat és nagyon értékes két pontot szereztünk. Berendi András: - Nem ér­demeltünk pontot, gratulálunk a sokkal jobban kézilabdázó Kisvárdának. Egész évben ezért dolgoztak! Röplabda Extraliga, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés NYVSC Szabolcs Gabona-Kazincbarcikai VSE-ÖRSZ Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, csütörtök, 17.00 „Egész évben ezért dolgoztunk, erre vártunk, hogy most bizonyíthassunk!” - mondta Botos Ferenc, a csapat edzője a szerda délutáni edzés előtt. A férfi röplabda Extraligában csütörtök délután kezdődik a rájátszás. A legjobb négy közé két nyert meccsel le­het bekerülni. A résztvevők - miután a Kecskemét és a Csepel is túljutott az „utóvizsgán”, azaz az osztá- lyozón - ugyanazok lesznek, akik elkezdték a baj­nokságot. A nyíregyházi röplabdás hölgykoszorú leg­utóbb „országos” bravúrral jutott a legjobb négy közé, nos, ez a fiúknak inkább kötelező házi feladat. Ők a következő fordulóban okozhatnak meglepetéseket. Révay Zoltán (Új Kelet) Az NYVSC Szabolcs Gabona az alapszakaszt a harmadik he­lyen zárta, így a hatodik helye­zett barcikaiakkal vív párharcot. A mai meccs után szombaton Borsodban találkoznak a csapa­tok, és ha döntetlen az eredmény, akkor a harmadik meccset ismét Nyíregyházán rendezik, mégpe­dig hétfőn 16.30-as kezdettel.-A barcikaiak elleni meccsen természetesen mindenki hazai győzelmet vár, a vendégeket ki­véve. Nem lesz ez teher?- Egész évben azért dolgoz­tunk, arra vártunk, hogy itt, a rá­játszásban bizonyíthassunk. A cél a legjobb négy közé beke­rülni. Az eddig mutatott játék alapján ezt teljesítenünk is kell! Tény, ha épp most botlanánk, akkor egész évi munkánk kárba veszne. Az is igaz viszont, hogy kettő kivétellel az összes hazai bajnoki meccsünket megnyertük. Tovább kell jutnunk, és utána a nehezebb úton - ha továbbju­tunk, a következő párharcban már a szegediek kezdenek otthon - kell kivívni a döntőbe jutást.- Hogyan sikerült a felké­szülés?- Elégedett vagyok a tapasz­taltakkal. Mindenki - Horváth Lacit kivéve, az ő lábáról nem régen került le gipsz - szorgal­masan dolgozott. Most nagy becs­vágyat látok a fiúkban, minden­képpen bizonyítani szeretnének.- Az elmúlt időszakban na­gyon kemény fizikai munkát végzett az együttes. Sikerült emellett formába is lendülni?- Valóban nagyon keményen dolgoztak a játékosok. Ennek az az oka, hogy hosszú sorozat előtt állunk, az is lehet, hogy harminc nap alatt 13 meccset kell letud­nunk, de 8-at mindenképpen ját­szunk. Ehhez jó erőnlét kell. A csúcsformát később kell majd el­érnünk, így most még itt-ott aka­dozhat a gépezet az összjáték- ban, de a fizikai állapottal nem leszünk gondban!- A továbbjutáshoz két győ­zelem kell. Hány mérkőzés lesz?- Szeretnénk csütörtökön és szombaton eldönteni a dolgot. A bajnokság utolsó meccsén tar­talékos csapattal is nyerni tud­tunk Kazincbarcikán, így egyál­talán nem lehetetlen feladat ez. Akkor jövő vasárnap Szegedre kell utaznunk majd! *** A méikőzésre - az alapszakasz­tól eltérően - belépőt kell válta­ni a látogatóknak. Minden jegyet csapatkép díszít. A belépők egy­ségesen száz forintba kerülnek. *** A mérkőzésről a Magyar Te­levízió összeállítást készít, me­lyet este a TS Extrában a kettes csatornán közvetít majd! *** A rájátszás további mérkőzé­sei: Pini Kaposvár (l.)-Kecske- méti RC (8.), Medikémia Szeged (2.)-Csepel (7.), Dunaferr SC (4.)-Vasas SC (5.). Veretlenek a magyarok Jégkorong A C csoportos jégkorong világbajnokság hazánkban zajló küzdelmei során szer­dán az utolsó csoportmér­kőzéseket játszották. 2. csoport: Magyaror- szág-Koreai Köztársaság 6-0. Kína-Spanyolország 7-4. 1. csoport: Horvátor- szág-Jugoszlávia 1-1. Az első csoport másik mérkőzését, a Litvánia- Románia találkozót lapzár­tánk után fejezték be. A második csoportban lezárultak a küzdelmek. Magyarország veretlenül lett az első. A kínaiak má­sodik helyen zárták a cso­port küzdelmeket. A két csapat tovább harcolhat az első helyért, illetve a B cso­portba kerülésért. Az első csoportból Ro­mánia és Litvánia között dől el az első hely sorsa. Világ sportja sorokban M77 ____________________ A 67 éves John Landyt nevezték ki az Ausztrál Dop­pingellenes Sportbizottság új tagjának. Landy Phil Coles, a Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság ausztrál tagjának megüresedő helyét veszi át. Landy az egymérföldes és 1500 méteres síkfutásban is világcsúcstartó volt. Legjobb eredménye egy olimpiai bronzérem. (AP) Szófia: A bolgárSztefka Kosztadinova magasugró világcsúcstartónő, idén nem vesz részt versenyen, mert beteg. A 33 éves spor­tolónő a bolgár rádiónak adott nyilatkozatában el­mondta, hogy teljes pihe­nésre van szüksége ahhoz, hogy kiheverje saroksérü­lését. (Reuters) Asztalitenisz NB II Új Kelet-információ Kiskunmajsa-Nyírbá- tori ASE 4-14 Győzött: Bánhidi (4), Szöllősi (3), Csekő (3), Szar­ka (2), valamint a Bánhidi- Szöllősi és a Csekő-Szar- ka páros. A kiesőjelölt otthonában tett roppant sikeres látoga­tást a megyei gárda. A nyírbátori fölény egyértel­mű volt, a mérkőzés egész ideje alatt az ASE irányí­tott. A páros szetteket kö­vető lendületet nem tudta megakadályozni a Kis- kunmajsa. Apagyi SE-Makói SE 3-15 Győzött: Nyikos R. (2) és Obis(l) Az elúszott párosokat követően 2-2-re szépített a hazai gárda, de ezt követő­en elpártolt tőlük a szeren­cse: hét mérkőzést zsinór­ban elbuktak. Ettől függet­lenül szorosabb eredmény is születhetett volna, de lé­lekben összetörtek az apa­gyi játékosok. Pál Ágnes kitünően védett volt csapata ellen