Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-20 / 67. szám

i 1998. március 20., péntek Sport A mélység titkától az orom-örömig Röplabda Extraliga, nők Ratimorszky Károlynak igaza lett. A Vasas-Budai Tégla trénere még az elődöntőbe jutásért vívandó párharc előtt prognosztizált: két meccset rendeznek. Ratimorszky Károly „pipa”, hiszen - bár beletrafált a mérkőzések számába - nem így képzelte el a vég­kimeneteit. Szuperesélyesként nagyot buktak, a nyíregyháziak pedig bemasíroztak a legjobb négy kiváltságos mezőnyébe! 1996 SZAKSZIG Kivitelező és Szolgáltató Kft. 4400 Nyíregyháza, Pazonyi tér 12. “ " Telefon/fax: 42/405-409,410-320 ' Cszakszig A SZAKSZIG szakáruházban kedvező áron kapható:- festhető, mintás üvegszövet tapéta- svéd gyártmányú szalagparketta- impozáns zuhanykabinok félköríves és szögletes változatban -csempék, padlólapok, fürdőszoba-felszerelések- a legkorszerűbb szigetelő- és hőszigetelő anyagok Hat kivitelezési nívódíjjal és két építőipari mesterdíjjal elismert, nukleáris minősítéssel rendelkező szervezet. Magas műszaki színvonal, kedvező ár! Ladányi Tóth L. (Új Kelet) Bömbölt a magnó a terem­ben, javában melegítettek a hölgyek, amikor a csapatka­pitány Erdősné férje kazet­tavadászatra indult. Kocká­zat nélkül kérdezte meg Ba- gaméry Lajosnét, a Szakszig Kft. ügyvezető igazgatójá­nak feleségét, üzletasszo­nyát, aki előhalászott a reti- küljéből egy „kazit”. Vélet­lenül épp az Újra itt van a nagy csapat kezdetű sláger volt felvéve rá háromszor egymás után. Még el sem kezdődött a derbi, de egy apró jel arról árulkodott: ha netalán „elszabadulna a po­kol” egy újabb (most már ta­lán nem is meghökkentő???) győzelmet követően, stílsze­rű szám csendül fel a hang­szórókból. így történt... A parádéra pezsgők is előke­rültek, az elődöntőbe jutott csapat tagjai, vezetői, szim­patizánsai extázisbán tom­boltak, igyekeztek felfogni azt, amiről néhány hónapja akár csak álmodni is totális képtelenségnek tűnt. Sokat megélt szaktudorok vonogatják a szemöldökü­ket, tárják szét karjaikat az eredmény hallatán. Úgy nyert 3-1-re a Szakszig NRK, hogy azt a bizonyos egy szettet „nullára” bukta el, azaz egyetlen árva pontot nem tudtak felmutatni a második játékrészben. Nem lett vol­na meglepő, ha a mélabú és az értetlenség kihat a döb­bent közönségre, ám a szur­kolók újult vehemenciával kezdték biztatni a letört lá­nyokat, asszonyokat, akik, ha keservesen is, de kikecme­regtek a mélységből (máig rejtély, hogyan lehet ennyi­re feladni egy játszmát...). Csodálatos percek következ­tek. Mindig volt egy ügye­letes bakizó, ugyanakkor egy-egy eredményes meg­mozdulás tovább tartotta a lelket a nyírségiekben. Mi több, a Vasas-Budai Tégla nem élt a 15-0 adta plusszal, a fokozatosan felpörgő „szakszigesek” pedig nem ismertek pardont. A csúcsra jutottak! Az orom leírhatat­lan örömmel párosult. Gurul­tak a könnycseppek, fröcs- csent a pezsgő, ki indiántán­cot lejtett, más speciális ritu­ális mozdulatokkal rukkolt elő a győztes táborban. Min­den várakozást felülmúlva az idén már tizenegy meccsen veretlen együttes minimum negyedik helyezett. Grandi­ózus teljesítmény... Készülnek a play-offra Röplabda Új Kelet-információ ______ A férfi röplabda extraligá­ban is véget ér lassan az alap­szakasz utáni pihenő. Az NYVSC Szabolcs Gabona já­tékosai nem pihentek az el­múlt hetekben. Botos Ferenc edző kemény fizikai felkészí­tést rendelt csapatának. Ez az időszak csütörtökön lezárult, tegnap edzőmeccset játszott a Bujtosiban az NYVSC a Va­sas csapata ellen. A három játszmáig tartó mérkőzésen az első szettet a vendégek nyerték, míg a következőket a nyíregyhá­ziak. Botos edző szerint csapata teljesítményén meg­látszott, hogy már régen ját­szottak. Az is kiderült, hogy kitűnő fizikai állapotban vannak a röplabdások. Az edző a felkészülésnek eb­ben a szakaszában elége­dett volt a látottakkal. Az elkövetkező napok felada­ta a technika csiszolása és a csapatmunka összeková-. csolása lesz. Az NYVSC Szabolcs Gabona március 26-án a Kazincbarcika ellen kezd a play-offban. NYVSC Szabolcs Gabo­na-Vasas SC 2-1 (-14,14,6) Ellenállt a Vasvári Röplabda NB II, nők: Nyh. Tanár képző-ICN Alkaloida SE 3-1 (9,13,-8,12). Tanárképző: Szabóné, Hab­dák, Orbán, Búvár, Kiss, Szep­esik. Csere: Makranszki. ICN Alkaloida: László, Rékasi, Pethe, Juhász, Ónodi, Orosz. Csere: Vámosi, Bo- czákné, Ország. Egy igen lelkesen és he­lyenként jól játszó Tisza- vasvárit győzött le a Ta­nárképző a megyei presz­tízsmérkőzésen. Már csak matematikai esély maradt Kézilabda NB I, férfiak, 23. forduló ICN Alkaloida-Ózdi KC 19-17 (10-6) Tiszavasvári, 800 néző. V.: Balogh, Heiter. Alkaloida: Grandjean - Helinger 1, Fuják 2, Pavlovics 1, Fekete 1, Srdanovics 4, Varga 3/1. Csere: Boczák (kapus), Arató 1, Kökény 6/5. Edző: Uzejrovics Mirzet. Ózd: Teremi-Jakab 3, Papp 1, Kun, Ördögh 2, Fügedi 3, Katinka. Csere: Pereverzia (kapus), Kerekes 2, Krasznij 6/ 5. Edző: Závodszky István. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/5. Az eredmény alakulása: 8. p.: 1-1,20. p.: 5-4,28. p.: 9-6, 40. p.: 12-10,48. p.: 14-14,55. p.: 18-16. Fullajtár András (Új Kelet) Kiesési rangadót játszott egymással a két csapat. Nagy volt a tét, hiszen az együttesek további NB I-es tagsága múlott a mérkőzés végkimenetelén. Végül a vasváriak nyertek, de a győzelmük akkor ért volna valamit, ha minimum hat gól­lal verik ellenfelüket. így már csak matematikailag maradt esélyük a bennmaradásra. Ti- szavasvárinak a százhalom­battai meccs megnyerésére van esélyük. Idegesen és kapkodva kezd­tek a csapatok. Mindkét olda­lon számos helyzet kimaradt, sőt a vasváriak még hetest is hibáztak. így az első gól a he­tedik percben született, amikor büntetőből az ózdi Krasznij talált Grandjean kapujába. Egy perccel később Fuják egyenlí­tett. A 23. percig kiegyenlített játék folyt a pályán, ekkor 6-6 volt az eredmény. A hajrá a ha­zaiaknak sikerült jobban, és a félidő végére biztató előnyre tettek szert. A népes szurkoló- tábor további jó folytatást várt a második félidőben, ám ehe­lyett a borsodiak kezdtek job­ban. Olyannyira, hogy a 47. percre kiegyenlítettek. Ekkor már érezni lehetett, hogy a re­mélt hatgólos győzelemből semmi sem lesz, mert a folyta­tásban újra fej fej mellett ha­ladtak a csapatok, és a mieink két gólnál többel nem tudtak elhúzni. Sőt az ózdiak egy kis szerencsével akár pontot is sze­rezhettek volna. Sajnálatos, hogy a Tiszavas­vári ezúttal sem élt a lehető­séggel, ami számukra az utolsó volt. Nem látszott a játékoso­kon az elszánt küzdeni akarás, amikor is mindent elkövetnek a siker érdekében. Egyedül Grandjean kapus dicsérhető, aki fantasztikus formában védett volt csapata ellen. Ha a többiek is hasonló teljesít­ményt nyújtanak, akkor akár tíz góllal is nyerhettek vol­na. Ezzel a soványka győ­zelemmel tovább csökken­tek a bennmaradás esélyei. Uzejrovics Mirzet: - A második félidőben idegileg és fizikailag is elfáradtak já­tékosaim. Závodszky István: - Azt a minimális célt, hogy öt gó­lon alul kapjunk ki, teljesí­tettük. Elfogyott a csapat hét közben Kézilabda NB I, nők, 18. forduló Magyar Kábel-Kisvárda Papp-Ker KC Budapest, péntek 17 óra. V.: Márczi, Skriba. Fullajtár András (Új Kelet) A papírforma szerint minden­képpen a vendégek az esélye­sebbek az utolsó helyen álló Magyar Kábellal szemben. Azonban a kisvárdai csapat a héten betegség miatt alaposan megritkult. így Rácz Sándor edzőnek a legnagyobb gond­ja, hogy egyáltalán legyen hét egészséges embere, akit pályá­ra küldhet. Tegnap még nem volt. Egész héten nem edzett Nagy Ivett, Nagy Krisztina, Ovtus és Kulcsár. Mindannyi­an magas lázzal küszködtek, egy vírusos torokgyulladás „terítette” le őket. Például a Új Kelet-információ ______ NB Il-es csoport: Nyírbátori ASE- Békési SE 8-10 Győzött: Bánhidi (3), Csekő (3), Szarka (1), valamint Bán- hidi—Szöllősi páros. A háromesélyes összecsapást minimális fölénnyel nyerte meg a vendégcsapat. A hazai térfélen újfent látogatást tett a balszerencse, pedig nem egy esetben a nyírbátoriaknak állt a zászló. Kemecsei SE- Apagy SE 13-5 Győzött: Bottyán (4), Ho- dász (4), Király (2), dr. Vágott (2), valamint a dr. Vágott­tegnapi edzés el is maradt, mert nem volt annyi ember, hogy ér­demes legyen megtartani. Köz­vetlenül a mérkőzés előtt fog kiderülni, hogy végül kit lehet pályára küldeni. Annak meg nincs értelme, hogy bárki is lá­zasanjátsszon, hiszen a baj ak­kor még nagyobb is lehet. A Magyar Kábel ősszel kö­zel 20 gólos vereséget szenve­dett Kisvárdán, de más csapa­tokkal szemben is alulmarad­tak. így nem véletlen, hogy pil­lanatnyilag az utolsó helyen tanyáznak. Ennek ellenére bíz­nak a bennmaradásban. A „zu­hanyhíradó” szerint a nyugati NB I B-s csoportból senki sem Bottyán páros, illetve Nyikos R. (2), Nyikos M. (1), Obis (1), valamint a Nyikos R.-Nyikos M. páros. A bajnokesélyes kemecsei gárda ugyan győzött, de já­tékosai korántsem tudták fölényesen megfogni a mind­inkább magukra találó apa- gyi sportolókat. A vendég­csapat párosban egyre ve­szélyesebb az ellenfeleire nézve. NB Ill-as csoport: Újfehértói SE- Tiszaújváros 9-9 Győzött: Tamási (3), Szente­si (3), Misák (1), Kovács (1), valamint a Misák-Szentesi páros. vállalja az élcsapatok közül a magasabb osztályt, így a két kiesőjelölt - Magyar Kábel, Pécs - közül a legjobb pozí­cióban lévő bennmaradhat. Nos, ezért hajtanak most a bu­dapestiek. Törekvésüket is bi­zonyítja, hogy az átigazolási időszak lejártáig Győrből és a Ferencvárosból erősítettek. Talán ennek is eredménye, hogy Miskolccal döntetlent játszottak.- A nem várt betegségi hul­lám ellenére mindenképpen nyerni szeretnénk a mai mér­kőzésen. Elsősorban ehhez az kell, hogy legyen hét olyan já­tékosom, akit pályára küldhe- tek - mondta a mérkőzés előtt elkeseredett-hangulatban Rácz Sándor edző. A döntetlen eredményt pro­dukáló megyei csapat tartaléka­iban több van, mint amennyit kihoztak magukból a játékosok. Ennek ellenére a tiszaújvárosi együttessel kemény, izgalmas összecsapást vívott a Fehértó. Debrecen­Nyírbátori ASEII. 11-7 Győzött: Hajnal (3), Csatári (1), Feke (1), Héder (1), vala­mint a Feke-Tóth páros. A sokat erősödő nyírbátori második vonal játékosai ma már korántsem jelentenek könnyű prédát az ellenfeleik­nek. A párosokból egy-egy pontot biztosan megfognak, s keményen megizzasztják még idegenben is a házigazdákat. Gyömröverés? Kézilabda NB IB, férfiak, 16. forduló Fehérgyarmati VSE- Gyömrő Fehérgyarmat, péntek 18 óra. V.: Bányász, Tóth. F.A. (Új Kelet) Jó mérkőzéssel kecseg­tet a két csapat mai össze­csapása, ami minden va­lószínűséggel telt ház előtt zajlik le. A gyöm- rőiek a mezőny egyedüli csapata, aki ellen még a gyarmatiak nem tudtak nyerni. Idegenben - legutóbb ősszel is - az utolsó má­sodpercben kapott egy- egy góllal kaptak ki, míg az elmúlt bajnokságban Fehérgyarmaton döntet­len született. Éppen ezért van mit törleszteni a szat­mári legényeknek. Amúgy a Fehérgyarmatnak 15, míg az ellenfelüknek 16 pontjuk van. Közel azonos képessé­gű mindkét csapat, de ez­úttal talán a hazaiak tűnnek egységesebbnek, így min­denképpen esélyesek a találkozó megnyerésére. A heti edzéseken kívül szerdán Nagybánya ellen játszottak edzőmeccset, ahol már erre a mérkőzésre készültek. Tankóczi Gyula, a klub elnöke úgy nyilatkozott a mérkőzés előtt, hogy a fiúk nagyon elszántak, és a szakvezetés is bízik a győzelemben. Jól együtt van a csapat, ami szintén a siker záloga lehet. Kemecse: egy lépéssel előbbre... Asztalitenisz