Új Kelet, 1998. február (5. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-16 / 39. szám

IÍ2 1998. február 16., hétfő Sport Csak az a hajrá, csak azt tudnánk feledni! Kosárlabda, férfiak, B1 csoport Új Kelet-információ A nyíregyháziak szomba­ton - egymás után másod­szor - idegenben szerepel­tek. A csapatból húzódás miatt hiányzott Zogoyics és Herczku, utóbbinak begip­szelték a lábát. A hiányzók ellenére jól kezdett a vendégcsapat, és az első játékrészben rendre ők vezettek. Gergely és Koz­ma gyártotta a pontokat. Az­tán a félidő végére megvál­tozott a játék képe, és a sze­gediek átvették a vezetést. A második félidő nyolca­dik percétől már ismét a vendégek vezettek. Távol­ról is jól dobtak, a palánk alatt Gergely szorgosko­dott. Ekkor azonban a Csongrád megyeiek két triplát és dupla találatot könyvelhettek cl, és ismét náluk volt az előny. Koz- máék továbbra is tartották magukat, a lefújás előtt két perccel még bármi is történ­hetett volna, mivel a sze­gedieknek csak négy pont volt az előnyük. Az ilyen szoros hajrában szokásos büntetődobások jellemez­ték ezután a játékot, és eb­ből a hazaiak jöttek ki job­ban, ami a győzelmüket is jelentette. Az egyébként ér­dekes, hogy a második já­tékrészben majdnem végig letámadást játszó szegedi­ek jóval több büntetőt dob­hattak, mint a vendégeik, mindenesetre nem ez dön­tötte el a meccs sorsát. A főiskolás csapat végig jól játszott, hatvan százalékos dobóteljesítményt produkál­tak, de tény, hogy megérez­ték Zogovics hiányát. A vál­tozatos képet mutató találko­zón a vendégek immár má­sodszor egymás utánban nem tudták a hajrában megőrizni előnyüket. A nyíregyháziak közül Kozma és Gergely já­téka dicsérhető. Kovács negyedszer is nyert! Szombat este negyedik mérkőzését vívta a hivatásos bokszo­lok között Kovács István. Az Universum Box Promotion 27 éves ökölvívója a stuttgarti Alte Reithalléban pontozásos győzelmet aratott a kolumbiai Wilson Acúna fölött. Kovács István profi pályafutásának mind a négy mérkőzését megnyerte. Az első találkozóján kiütéssel diadalmaskodott, a következő hármat egyhangú pontozással nyerte. (MTI) Fradi-siker a Komjádiban! KEK-negyeddöntő, 1. mérkőzés: FTC-Vitalin-Budvanska Rivijera (jugoszláv) 9-6 (2-0,3-2, 3-2,1-2) Gólszerzők: Matajsz, Péter I. 3-3, Steinmetz A., Balogh G., Székely 1-1, illetve Nikcevic 4, Perunic 2. MTI Az FTC-Vitaiin férfi vízi­labdacsapata háromgólos előnyt szerzett a jugoszláv Budvanska Rivijera csapatá­val szemben a KEK-negyed­döntő első mérkőzésén. A Komjádi-uszodában le­játszott vasárnapi mérkő­zésen a zöld-fehérek kezdtek jobban. Az első negyedben előbb Steinmetz Adám, majd Matajsz Márk talált a Bud­vanska kapujába, míg Pelle Balázsnak nem tudtak gólt lőni Nikcevicék (2-0). A má­sodik negyed is a Ferencvá­ros fölényét hozta, bár Pe­runic és Nikcevic révén a ju- goszlávok is megszerezték első góljaikat. Magyar oldal­ról azonban Matajsz kétszer, Balogh Gábor pedig egyszer volt eredményes, így összes­ségében tovább nőtt a hazai előny (5-2). A harmadik játékrész Pé­ter Imre perceit hozta. A fe­rencvárosi játékos közelről, távolról és megúszás után is betalált a kapuba. A hazaiak változatlanul jól védekeztek, a jugoszláv játékosok közük egyedül a kétszer is eredmé­nyes Nikcevic tudott lépést tartani a zöld-fehérekkel (8-4). Felcsillant a remény az FTC-Vitalin játékosai előtt, hogy a visszavágóra tetemes, akár öt-hat gólos előnyt sze­rezzenek. Az utolsó negyed azonban nem úgy sikerült, ahogyan azt Godova Gábor és tanítványai tervezték. Szé­kely Bulcsú megszerezte ugyan a Ferencváros kilen­cedik gólját, ám ezt kö­vetően idegessé vált a ma­gyarok játéka. A védekezésükbe több hiba csúszott, ezek egyikét Perunic ki is használta (9-5). Az utolsó fél percben az FTC hiába próbálta megtartani a labdát, egy rossz átadás mi­att az utolsó 18 másod­percre visszakerült a játék­szer a Budvanska csapatá­hoz. Négy másodperccel a találkozó vége előtt négy­métereshez jutottak a jugosz- lávok, és Nikcevicnek nem okozott gondot, hogy meg­szerezze önmaga negyedik, csapata hatodik gólját. Egy lépéssel előrébb Kézilabda NB I, férfiak, 18. forduló Kellő jelentkezés hiányában szurkolói busz végül nem in­dult Ceglédre. Viszont annál nagyobb volt az öröm, amikor a nyírségi B-közép mégis be­futott a kezdésre, így a mieink­nek máris „otthonosabbá vált” a környezet. Mindkét csapat számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés. A hazaiak a kiesés ellen küzdenek, míg a Nyíregy­háza az élmezőnyben akar ma­radni. A vendéglátók a mér­kőzés előtt Kotenkót igazolták le Debrecenből, a nyíregyházi­ak közül viszont hiányzott a sérült Bécsi. A hatalmas tét rá­nyomta bélyegét az első percek játékára, mindkét csapat idege­sen, kapkodva játszott. Zicce­rek sora maradt kihasználatla­nul, de a szabolcsiak még büntetőt is hibáztak. Cegléd kapott előbb lábra, de a fellán­golásuk csak 15 percig tartott, azt követően Medvéék beérték őket, a félidő végéig fej fej mellett ment a játék. Gonzálesz és Tóvizi egymást őrizte a tá­madások során, így a két játé­kos a továbbiakban nem volt annyira eredményes. A szünetben Köstner edző próbálta nyugtatni a fiúkat, s biztonságos játékra intette őket. A második félidő első tíz percében még folytatódott az elszánt küzdelem, majd a for­dulópont a 40. perc után követ­kezett be, amikor Szergyukék zsinórban három gólt lőttek, s átvették a vezetést. A találkozó végéig már nem tudott rájuk jönni a Cegléd, minimum két góllal mindig a mieink vezet­tek. Különösen az utolsó ne­gyedórában mutatkozott meg a két csapat közötti klasszis kü­lönbség, a Nyíregyháza tudás­ban ellenfele fölé nőtt. A na­gyon fontos két bajnoki pont­nak nemcsak „a húsosok” örül­nek, hanem a Tiszavasvári is. Pánczél Barabás: - Gratulá­lok a Nyíregyházának. Köstner Vilmos: - A kiesés ellen küzdő ceglédiek minden tiszteletet megérdemelnek, de nekünk érettebb, jobb csapa­tunk van. A győzelem csapat­diadal volt. Érvényesült a papírforma Kézilabda NB I, férfiak, 18. forduló Elektromos SE-ICN Alkaloida SE 31-23 (17-9). Budapest, Népfürdő u., 400 néző. V.: Rózsa, Szabó. Elektromos: Perger- Laurencz 4, Tóth J. 1, Lendvay 3, Rosta I. 3, Koszteckij 3/2, Mohácsi 9. Csere: Do­bos, Forgács 1, Fejes 4, Szép-Kiss K. 3. Edző: Hajdú János. Alkaloida: Boczák-Arató 6, Hellinger 1, Kökény 4/1, Puertas 6/1, Srdanovics 3, Varga. Csere: Gj^ndjean (ka­pus), Berényi 2/1, Kovács, Dobi 1. Edző: Ökrös István. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-1,11. p.: 7-3,14. p.: 7-5,25. p.: 13-7,36. p.: 20-10. F.A. (Uj Kelet) 9 1 Az esélytelen nyugalmával léphetett pályára a szabolcsi legénység az élbolyban tanyá­zó Tromos otthonában. Szeren­csére Puertas mégis vállalta a játékot, viszont betegség miatt Fekete nem tudott pályára lép- ,ni. Az első negyedórában még! tartotta magát a vendégcsapat, ám azt követően fokozatosan elhúztak a fővárosiak, különö­sen Mohácsi volt gólerős, akit a vasvári védők nem tudtak visszatartani. A második fél­időben kiegyenlítődött a játék, ez amiatt is volt, mert az Elekt­romosban a cserék is játék- lehetőséget kaptak. A tisza- valsyariak közül továbbra is tartja jó formáját á kubai ide­genlégiós, de ezúttal Arató is kiemelkedőt teljesített, ám a két játékos átlagon felüli telje­sítménye kevés volt ahhoz, hogy szorosabb legyen a vég­eredmény. Kedden még egy kellemetlen mérkőzés vár Bu- czákékra, ugyanis a Pick-Sze- gedhez utaznak. Csütörtökön következik a Debrecen elleni hazai mérkőzésük, amikor el­kezdhetik a pontgyűjtést. A nyíregyháziaknak köszön­hetően a Cegléd is maradt nyolcpontos, hiszen ismert, hogy Szergyukék mindkét pon­tot elhozták tőlük, így a két csapat között továbbra is nyílt a harc a kiesés elkerüléséért. Hajdú János: - Minden já­tékosomnak lehetőséget adtam. A különbség lehetett volna több is. ' Ökrös István: - A két csapat néni volt égy' súlycsoportban. Egygólos győzelem Bulgáriában Európa-bajnoki selejtező, 2. csoport, visszavágó: Bulgária-Magyarország 19-20 (12-11) Legjobb dobók: Cvetanova 7, illetve Németh Helga 5. MTI A magyar női kézilabda-vá­logatott Európa-bajnoki selej­tezőn 20-19-es győzelmet ara­tott Gabrovóban a házigazda Bulgária ellen. A Németh And­rás és Zsiga Gyula szövetségi edzőpáros által irányított csapat szerdán Százhalombatján szin­tén egyetlen gól különbséggel (25-24) győzte le riválisát. A vasárnapi visszavágón az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat. A magya­rok nem játszottak jól, a közön­ség támogatását élvező ven­déglátók Rumiana Cvetanova vezérletével, hatékonyabbak voltak, s előnnyel vonulhattak pihenőre (12-11). A második harminc perc ele­jén a magyar csapat esélyeshez méltóan játszott, és 18-14-re fordított. Különösen a csereként pályára lépő Pálinger Katalinok, a Győri Graboplast ETO KC ka­pusának, valamint Németh Hel­gának, a Koprivnica átlövőjének a játéka emelhető ki. Jobb híján kapust cserélt Pavel Cenev bol­gár szövetségi kapitány, a bi­zonytalankodó Adelina Pav- lovát Janeta Valeva váltotta fel. A húzás bejött, a magyarok nem találták az alacsony bolgár háló­őr gyenge pontját, csaknem nyolc percig nem tudtak gólt dobni neki. A fellelkesült ha­zai együttes egyenlíteni tudott (18-18). 19-19-nél azonban a magyar válogatott tudott nyu- godtabb maradni és Németh Helgáék szerezték meg a győzel­met jelentő találatot. 1. Hertha BSC-Bavern München 2-1 1 2. Bochum-Mönchengladbach 3-1 1 3. Schalke 04-Wolfsburg 1-1 X 4. 1860 München-Leverkusen 3-4 2 5. VfB Stuttgart-Kaiserslautern 0-1 2 6. Atalanta-Napoli 1-0 1 7. Bari-Lazio 0-2 2 8. Empoli-Fiorentina 1-1 X 9. Internazionale-Lecce 5-0 1 10. Piacenza-Brescia 0-0 X 11. Roma-Bologna 2-1 1 12. Udinese-Parma 1-1 X 13. Vicenza-Milan pluszmérkőzés: 1-4 2 14. Foggia-Torino 0-3 2 KILIM’«* C íuhlsport Focicipők, teremcipők, salakcipők Csapatok, figyelem! Új felszerelések nagy kedvezménnyel. Nyíregyháza, Bethlen §• u. 2. Telefon: 42/310-088_______ Egyenlítettek a duna­újvárosiak MTI A hazai pályán el­szenvedett vereség után idegenben javí­tott a jégkorong Ext­raliga döntőjében a Dunaferr. A dunaúj­városiak ugyanúgy 3 góllal nyertek, mint az első mérkőzésen vendégként diadal­maskodó székesfehér­váriak. A győzelem­hez három nyert ta­lálkozó szükséges. Jégkorong Extrali­ga, döntő, 2. mérkőzés: Álba Volán-Riceland- Dunaferr 1-4 (0-2, 0-1, 1-1). Székesfehérvár, 3000 néző, V: Bartha, André, Lugosi gólütők: Csibi 1, illetve Ladányi 2, Borsos 1, Ancsin J. 1 A fehérváriaknál az első találkozón négy gólt szerzett Palkovics Krisztián eltiltás. Fa­ragó Gyula pedig váll­sérülés miatt nem sze­repelhetett. Ennek el­lenére Oreskin meg­szerezhette volna a ve­zetést, de hibázott. La­dányi viszont két em­berelőnyt is kihasz­nált az első harmad­ban. A második 20 perc­ben is többet táma­dott a hazai csapat, ám Oreskinék a leg­nagyobb helyzeteket is kihagyták. Nem így Borsos, aki tovább növelte az előnyt. Az utolsó harmad elején Csibi találatával rö­vid időre nyílt lett a mérkőzés, de nem tu­. r dott újítani a feherva­ri egy üttes, sőt .egj^ , óriási védelmi hibá­ból a vendégek végleg eldöntötték a találko­zó sorsát. A jobb össz­teljesítményt nyújtó Dunaferr megérde­melten győzött. Két mérkőzés után az állás 1-1. Kiss Ti­bor, az Álba Volán- Riceland vezetőedző­je:- Nemcsak gyengén védekeztünk, de hely­zeteinket sem használ­tuk ki jól és nem tud­tuk pótolni Palkovics szombati kitűnő telje­sítményét. Spisák Róbert, a Du­naferr mestere:- Ezúttal 3-0 után nem hagytuk kiéne­kelni szánkból a saj­tot. Úgy érzem, telje­sen megérdemelten nyertünk. Ez a győ­zelem azonban nem adhat elbizakodottsá­got a folytatáshoz. A 3. mérkőzést kedden játszák Dunaújváros­ban. Szedeák Akuterm-Nyíregyházi TK Isobau 85-76 (50-46) Szeged, 500 néző V.: Parádi, Major. Nyíregyházi TK Isobau: Kozma 20/3, Dunai 6, Ger­gely 21/3, Kamrás 9, Oroszvári 11/6. Csere: Dudás 6, Lakatos, Hutás 3/3. Edző: Kamarás György, Var­ga Sándor. Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-5. 8. p.: 14-23, 11. p.: 23-29, 14. p.: 32-30, 17. p.: 40-42, 23. p.: 56-50, 28. p.: 61-63, 31. p.: 61-68, 34. p.: 71-70, 38. p.: 78-74. Cegép SE-Kárpát-Hús Nyíregyházi KC18-23 (9-9) Cegléd, 1200 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Cegléd: Czíráki - Török 4/4, Gonzálesz 4, Jakab 2, Klemán 3, Tóth 1, Dávid 1. Csere: Etédi, Kotenko 1, Berkó 2. Edző: Pánczél Barabás. Nyíregyháza: Lencsés - Szergyuk 9, Tóvizi 4/2, Déváid, Habuczki 2, Medve, Kiss 5/1. Cséré: Szabó (kapus), Dengi 2, Kerekes 1. Edző: Köstner Vilmos. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 7. p.: 3-1,14. p.: 4-4, 29. p.: 8-9,39. p.: 11 -11,43. p.: 12-14,50. p.: 4-18,56. p.: 17-21.