Új Kelet, 1998. február (5. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-06 / 31. szám

Sport 1Ö 1998. február 6., péntek Előny a nyerőnél! Röplabda Extraliga, nők, rájátszás Szakácsunk kikeverte a döntetlent Kézilabda NB I férfiak 17. forduló Szakszig NRK Nyíregyháza-Szegedi DRE Bem József Általános Iskola, péntek, 16.00. V.: ifj. Juhász, Pelikán. A ’98-ban veretlen Szakszig-alakulat huszonhét nap elteltével újfent nekiveselkedik a Szegednek. A ja­nuári elrugaszkodás roppant hatásos volt, a csong­rádi csapat a 12. fordulóban csekély tizenkét pon­tot gyűjtött össze a Bemben. Az alapszakasz a múlté, az 5-8. hely kiosztásáért hadakoznak im­már a felek. Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Pick Szeged 20-20(8-8) Nyíregyháza, 3000 néző V.: Andorka, Schóber. NYKC: Szabó-Szergyuk, Tóvizi 5, Déváid 1, Habuczki 2, Medve 2, Kiss 5/3. Csere: Lencsés (kapus), Dengi, Kerekes 2, Szakács 2, Petrusevszkij 1. Edző: Köstner Vilmos Szeged: Tyetyák-Berta 1, Nagy L., Szotyori 2, Doros, Bar­tók 5, Avar 3/1. Csere: Nagy Zs. (kapus), Sándor 1, Kuzma 3, Cseh 3, Borsodi, Buday 2. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 4. ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3. ill 1/1. Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-1,15. p.: 4-3,25. p.: 5-7, 38. p.: 10-12,50. p.: 14-18,56. p.: 19-19. Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) _____________ Az Extraliga rájátszásának alsóházába a négy résztvevő kizárólag az egymás elleni eredményeket vitte magával, így aztán az utóbbi időszak­ban lényegesen meggyen­gült, a létéért küzdő BVSC ugyancsak jó pozícióban várhatja a folytatást. A januári három megmé­rettetésén győztes Szakszig NRK-tól most már „követe­li” a közvélemény áz újabb sikeres fellépést. Erős a gya­nú, hogy folytatódik a ked­vező sorozat...- Azt azért senki nem vár­hatja, hogy megismételjük a január 10-ei, viszonylag sima 3 0-t. Akkor minden klappolt, és bizonyára na­gyon készülnek a visszavá­gásra a szegediek - említet­te Kolozsi János másodedző, aki csütörtökön egyedül ve­zényelte a tréninget, ugyan­is Szekér László edző a fővá­rosban járt egy országos sporttanácskozáson. - Ahogy terveztük, kedden Miskolcon jártunk, az NB I-es csapat el­len gyakoroltunk. Nyertünk 4-2-re, de nem ez a lényeg. Vargámé Rácz Márta egy he­tet kihagyott lábsérülése mi­att, remélhetőleg teljes érté­kű harcos lesz pénteken. Gaál Mariann is rendbe jött, vele is számolhatunk. Bízunk benne, hogy nem jön közbe semmi gikszer, és ott folytat­juk, ahol Egerben abbahagy­tuk. * * * Tavaly sem panaszkodhat­tak a ritka kapcsolattartásra a nyíregyháziak és a szegediek, hiszen ’97-ben hét alkalommal mérhették le egymással a fel- készültségüket. Ebből négy volt tétmeccs, melyeket 3-1-re a déliek abszolváltak. Az idei egy találkozásra a „szakszi- gesek” emlékezhetnek vissza szívesebben. Jelenleg a tabel­lán azonos pontszámmal állnak a csapatok, ezúttal lőnek az egyenlőségnek, valamelyikő- jük lépéselőnybe kerül... Fullajtár András (Új Kelet) Mindkét csapat számára nagy tétje volt a mérkőzésnek. A szegediek a dobogó harma­dik fokáért vannak versenyben, míg a nyíregyháziak célja a ne­gyedik hely megszerzése, ami lehetőséget ad a-nemzetközi kupaszereplésre. Sajnos a mie­inket jobban nyomta a teher és igazából nem tudtak felpörög­ni. Ezen a meccsen is beigazo­lódott, hogy Bécsi nélkül nem ütőképesek. Akik meg helyet­te kaptak lehetőséget, nem él­tek vele (vagy nem tudtak?). Például Petrusevszkijtől joggal várta el a szakvezetés és a szur­kolók is, hogy volt csapata el­len felszívja magát és végre bi­zonyít. Ehelyett gyenge játéka miatt többet ült a kispadon, mint amennyit pályán volt. Gyakorlatilag a mérkőzésen végig a nyíregyháziak mentek az eredmény után, és a végén örülhettek a döntetlennek, bár az utolsó percben ők támadtak, és kezükben volt a két pont megszerzésének a lehetősége, de nem tudtak élni vele. A Szeged kezdte a játékot és rögtön az első támadásukból Bartók szerzett vezetést csapa­tának. A folytatásban öt percig „kóstolgatták” egymást a mér­kőző felek, sokat hibáztak, majd Tóvizi egyenlített. Fej fej mellett ment a játék, de a 25. percre két góllal elhúztak a ven­dégek (5-7). A félidő hajrája viszont a nyírségieknek sike­rült jobban, és kiegyenlítettek. A második félidőt is a Szeged kezdte jobban, újra kétgólos előnyre tettek szert, amit a 36. percre ismét behoztak a hazai­ak. Újabb kétgólos vendég­előny, újabb döntetlen. Ez egé­szen a 42. percig tartott (12-12), amikor Bartókék fokozatosan elaraszolgattak, és az 50. perc­ben már 14-18 volt az állás. Ek­kor azt lehetett hinni, hogy eldőlt a mérkőzés, de becsüle­tére legyen mondva néhány nyíregyházi játékosnak, ebbe nem nyugodtak bele. Tóvizi két góljával kezdődött a felzár­kózás, majd Medve és Déváid talált Tyetyák hálójába, és a csapnivalóan gyengén játszó Szergyuk helyére csereként be­állt Szakács egyenlített a talál­kozó vége előtt négy perccel. Cseh góljával ismét a Pick vezetett, ám a hidegvérrel kézilabdázó Szakács meg­mentette az egyik pontot, kiegyenlített. 20-20-as állás­nál az utolsó percben ne­künk volt lehetőségünk támadni, és megmenteni mindkét pontot. Ez sajnos nem sikerült, kapkodva, ide­gesen próbálták bevenni a szegedi kaput, sőt még az időn túli szabaddobás sem segített. Petrusevszkij lövé­se erőtlenül csörgött le a sze­gedi védőkről. Köstner Vilmos: - Nagyon megéreztük Bécsi hiányát, és több játékosom tudása alatt játszott. Az ellenfelünk meg­érdemelte az egy pont ott. Skaliczki László: - Úgy érzem, hogy küzdelmes mér­kőzésen biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. A rájátszás előtti helyzetkép: 5. BVSC 6 5 1 17-6 11 6. Szakszig NRK 6 3 3 10-10 9 7. Szegedi DRE 6 3 3 11-13 9 8. Jászberényi RK 6 1 5 6-16 7 Meglepetés kellene! Kosárlabda NB I, B1 csoport, 10. forduló Nagykőrösi KSE-Nyíregyházi TK Isobau Nagykőrös, péntek, 17.00. V.: Vasvári, Kékesi. A Nyíregyházi TK Isobau kosarasai a B1 csoport negyedik helyéért küzdenek - ez osztályozós tag­ságot jelentene -, és a hétvégi fordulóban annak a Nagykőrösnek az otthonába utaznak, akikkel leg­nagyobb harcban vannak ezért a helyért. Egy győ­zelem nagy előrelépést és meglepetést is jelente­ne, hiszen ebben a csoportban idegenben már nem könnyen adják a pontokat. A Bujtosi nem laboratórium! Röplabda Extraliga, férfiak Az NYVSC Szabolcs Gabona férfi röplabdacsapata szer­dán egymás után a harmadik meccsét veszítette el. Igaz, ezúttal a bajnoktól szenvedtek vereséget, de ez azért még bosszantó, mert nyerési esélye is volt a hazaiaknak. „A játékosainknak el kell fogadniuk, hogy a meccseket nem laboratóriumokban játsszák!” Botos Ferenc, az NYVSC edzője szerint a vesztes találkozónak ez a legnagyobb tanúsága. R. Z. (Új Kelet) _________ A SMAFC elleni hazai si­ker után nehéz mérkőzés vár Kozmáékra, akik ezúttal már pénteken túl lesznek áz e heti penzumon. A nagykőrösiek a zöld alcsoportban a harma­dik helyen zártak kilenc győ­zelemmel és öt vereséggel. Otthon majd mindenkit le­győztek - köztük a Soproni Aszok csapatát is, csak a sze­gediektől szenvedtek vere­séget (71 -81). Ha arra gondo­lunk, hogy a szegediek Nyír­egyházán nem tudtak nyer­ni... No, de ezek csak esély- latolgatások. A Nagykőrös együttese a B1 csoportban kikapott Hódmezővásárhe­lyen és otthon a MAFC-tól, de az elmúlt hétvégén Mis­kolcon nyert a MEAFC ellen. Igaz, végig kiélezett csata folyt, és jobbára a hazaiak vezettek, de 62-64 lett a vég­eredmény.- Nagy csata vár ránk Nagy­kőrösön - kezd a mondandó- jábaKamarás György. — A ven­déglátóink a miskolciakhoz vagy a SMAFC-hoz hasonlít­hatók, alacsonyabb hajtós gár­da. Amire nagyon kell figyel­ni, hogy középtávolról, távol­ról - különösen otthon - na­gyon jól tüzelnek. Centereik két méternél alacsonyabbak, így so­kat hozhatunk a középső posz­tokon. Ha a védekezésünk olyan legalább lesz, mint Sopronban vagy a szegediek ellen, akkor lesz esélyünk a győzelemre is. Dunai kivételével mindenki szorgalmasan gyakorolt ezen a héten, ő tanfolyamon volt, mert ezentúl a kosarazás mel­lett dolgozni is fog.- Ha nyerni tudnátok, az már akár a negyedik helyet jelenthetné.- Várjunk még a számolga­tással a nagykőrösi meccsen kívül még négyszer lépünk majd pályára. Munkatársunktól-Ilyen még nem történt ebben a bajnokságban. Nem sikerült az utol­só három mérkőzés, háromszol• egy­más után kikapott a csapat.- Az igazsághoz az is hozzá­tartozik, hogy ez fordítva is sike­rülhetett volna, ha... Ez a csúnya szó, ez a „ha” viszont nem ját­szik, nem adnak érte pontot. In­kább ezért azt mondom, a labda gömbölyded, és fokozottabb oda­figyeléssel, győzniakarással ezt a három meccset nyerni lehetett volna.- Úgy tűnt, a végére a hit is elfogyott a csapatból.- Számomra érthetetlen volt, hogy egy megnyert első játszma után — ászokkal tarkított hajrával —, egy megnyerhető második szett után, ahol ott voltunk a szettlab­dánál, nem folytattuk a felszaba­dult játékot. A gondokkal és a problémákkal foglalkozott a csa­pat. A másik oldala a dolognak - ez örvendetesebb —, az most is látszott, hogy a magyar élboly csapatai készülnek belőlünk. Ki­vívtuk ezt a rangot. A kaposvári­ak teljesen feltérképezték az erős­ségeinket és a gyengéinket, és eszerint alakították a taktikájukat. Nos, nekünk is erre kell ezután törekednünk. A játékosainknak fel kell készülniük arra a csapat­ra, arra a játékosra, aki vele éppen szemben van a háló túloldalán. Erre kell majd koncentrálniuk. Azt is tudom, hogy ez fárasztó, ezért próbáljuk javítani az edzé­seken a monotóniatűrésünket.-Mi az, amin javítani kellene?- Azt folytatnám, amit mond­tam. El kell fogadni, hogy a mér­kőzés nem laboratóriumi körül- anények között zajlik. Amit edzé­sen ezerszer is jól megcsinál vala­ki, azt a meccsen azért még elront­hatja. Ha ez megtörténik, mármint a hiba, a többieknek nem erre kell koncentrálnia. Azért van a röplab­dában híírom érintés, hogy az első vagy a második után is lehessen még javítani, korrigálni. Ha egy rosszabb nyitásfogadást követően a feladó nem tud kellően korrigál­ni, akkor még ott van az ütőjáté­kos, akijavíthat. Aki éppen a lab­daérintésben sorra következik, an­nak a játékosnak azon kell igye­keznie, hogy a feladatot minél job­ban megoldja, netán társa hibáját kijavítsa! Ha valaki azt nem fogad­ja el egy labdajátékban, hogy mindig az adott helyzethez, eset­leges hibákhoz alkalmazkodjon az akció sbrán, nem biztos, hogy előre tud lépni.- Volt erre egy jó példa, sajnos a kaposváriak játékában, amikor egy éppen csak megmentett lab­dát valahova a pálya közepére sikerült visszakínlódniuk a ven­dégeknek, a mentő játékos, Mé­száros Dömötör, hátulról úgy megütötte, hogy a hazaiak csak a labda leesését észlelték.- Pontosan, egyszerűen nem készültek erre a megoldásra, sán­cunk közel-távol nem volt, végül Cutino próbálkozott a mentéssel, de sikertelenül.- Hogyan tovább?- Legelőször is le kell vonnunk a három utolsó mérkőzés tanul­ságait. Ha ezt komolyan vesszük, és a megjegyeznivalókat elraktá­rozzuk úgy, hogy máskor nem vétünk ugyanilyen hibákat, ak­kor az még a hasznunkra is vál­hat. Ezek a vereségek nagyon jó­kor jöttek - ha lehet ilyet monda­ni -, mert még levonhatók a ta­nulságok! A rájátszásban egy ilyen hiba már nem javítható ki.- Szóval mi lesz a folytatás­ban?- Az alapszakaszból még két hetünk van hátra, a jövő héten kétszer, utána hétvégén egyszer szerepelünk. Utána lesz egy szusszanásnyi időnk, hogy felké­szüljünk a folytatásra, és ez na­gyon ráfér a csapatunkra, mert október eleje óta erre nem nagyon volt időnk. Jég! Jég! Új Kelet-információ Végre csúszkálhatunk! Megyénkben több helyen is korcsolyázásra alkalmas pályák várják a jeges sport kedvelőit. Elég sokáig kel­lett várniuk az érdekeltek­nek, hiszen lassan a téli sze­zon végére érünk, és eddig csak a televízió képernyő­jén láthattunk korcsolyá­zókat. Sajnos, megyénk to­vábbra is sivatagnak számít műjégpályák szempontjá­ból. A frissítő oázist ezen a hétvégén a Bujtos-tó termé­szetes jege és a záhonyi pálya gondosan - de a ter­mészet hidegével - hizlalt jege jelenthet! A Bujtos-tó jegén szom­baton 8.30-tól lehet nevez­ni a rövidpályás nyílt kor­csolyaversenyekre. Külön kategóriát képeznek a kö­vetkező korosztályok: óvodások, alsó tagozato­sok, felső tagozatosok, kö­zépiskolások, felnőttek és szeniorok. Férfiak és nők, fiúk és lányok természete­sen külön indulhatnak. Záhonyban vasárnap 10.30- kor rajtol a verseny - mint arról már korábban is beszá­moltunk -, és ott is hasonló kategóriák lesznek. Az élelmesebb jeget ked­velő fiatalok így a hétvégén kétszer is korizhatnak, igaz, így is lesz elmaradásuk a jégpályákkal rendelkező térségek lakóival szemben. I Szakács az egy pontot érő gólt lövi