Új Kelet, 1998. január (5. évfolyam, 1-26. szám)

1998-01-05 / 3. szám

Éles mentette a pontot Kézilabda, Bajnokok Ligája Fotex KCV-TBV Lemgo (német) 24-24 (12-11) D-csoport, 3. forduló: Veszprém, 2500 néző, V: Gallego, Lamas (spanyolok). Fotex KCV: Svajlen - Bendó, Sótonyi 1, Csoknyai, Éles 13 (6), Fonseca 4, Pásztor 2, Csere: Szat’nmári (kapus), Gulyás 2, Kis, Perez 1, Zsig- mond 1. A Lemgo gólszerzői: Stephan 9 (6), Marosi 4, Bezdicek 4, Zerbe 2, Sinjak 2, Tempelmeier 1, Baumgartner 2 . Hétméteresek: 6/6, illetve 6/6. Kiállítások: 8 (Bendo végleg kizárva), illetve 8 perc. MTI __________ Id egesen, kapkodva, sok hibával kezdett a Veszprém, 4-1-re elhúztak a vendégek. A 16. percben 6-5-nél jutott előnyhöz a hazai gárda. Gyengén játszott a magyar bajnok, jószerével Éles és Fonseca nyújtott elfogadha­tó teljesítményt. Kilenc-tíz után a félidő előtt újra egy- gólos előnyhöz jutottak a hazaiak. Fordulás után elké­pesztően gyenge produkciót nyújtott a hazai gárda 13- 11-es vezetésük után jó ne­gyedóráig mindössze 1 gólt lőtt, míg az ellenfél hetet (14-18). Ebben az időszak­ban a német kapus szinte mindent védett, a veszprémi­ek a legjobb helyzeteiket is elhibázták. Ezután fordult a kocka, az 54. percben 21-21 volt az állás. A Lemgo további három­szori vezetését az utolsó pil­lanatban a világklasszis tel­jesítményt nyújtó Éles József egyenlítette ki. A veszprémi csapatban a világválogatott Éles kiemelkedőt nyújtott, rajta kívül még Fonseca di­csérhető, viszont a két szélső mélyen a tudása alatt szere­pelt. Az ő jobb teljesítmé­nyükkel verhető lett volna az egyébként sem túlzottan jeleskedő német bajnok a küzdelmes, színvonalasnak nem mondható mérkőzésen. Hojffman László, a Fotex vezetőedzője: - Nem tud­tunk igazi csapatjátékot nyúj­tani. Főleg a szélső embere­ink gyengélkedtek. Éles ki­magasló játékával s góljával szerencsével mentettük meg az egy pontot. Sajnos, ezen a mérkőzésen ennek az egy pontnak is örülhettünk. Fradi*vereség Herz-FTC-Mar Valencia (spanyol) 28-31 (14-14) Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló: Népliget: 1500 néző. Vezette: Frank Lémmé, Bernd Ulrich (németek). Herz-FTC: Pusztai Tamásné - Szarka Éva 2, Borók Rita 8/2, Takács Gabriella 1, Pásztor Zsófia 1, Fiedler Erika 3, Pádár Ildikó 2 cserék: Hoffmann Olga (kapus), Kertész Klára 6/2, Borkowska Katalin, Tóth Beatrix 4, Becz Marianna 1/1 Vezetőedző: Németh András Mar Valencia: Szvetlána Bogdanova - Susana Paréja 1, Maite Andreu 2, Montse Puche 6, Natalja Morszkova 14/2, Silvia Delolmo 3, Cristina Gomez 5. Cserék: Eli Lopez (kapus), Izaskun Mujica, Vera Szamojlova Vezetőedző: Cristina Majo. Hétméteresek: 7/5, illetve 2/2 Kiállítások: 12 perc, illetve 16 perc piros lap: Morszkova (60. p.) MTI __________ A BEK-címvédő spanyol csapat félelmetesen kezdett, hamar háromgólos előnyre tett szert. A Ferencvárosban Kertész tartotta a lelket. A 7. percben már 6-2 volt az állás Valencia javára, ekkor Né­meth András időt kért. A kis szünet jót tett a Herz-FTC- nek, a magyar csapatnak si­került a felzárkózás. A hőn áhított egyenlítés viszont nem akart sikerülni. Takács és Pásztor is ziccert hibázott. Sokáig tartotta mi­nimális előnyét a spanyol együttes, de vélhetően a sok kiállítás miatt elfáradtak a félidő végére. így történhe­tett, hogy Fiedler góljával még a szünet előtt kiegyen­lített a hazai csapat. A második félidő elején Borók kél hatalmas góljával vezetett a Ferencváros, de Morszkova négy góllal is válaszolni tudott. Felváltva vezettek a csapatok. A félidő derekán kapkodó- vá vált a hazaiak játéka, ek­kor két góllal is megugrott a Valencia. Sőt nagyobb is le­hetett volna a különbség, de Hoffmann ziccert hárított. Emberelőnyben sem ment a zöld-fehéreknek, szép lassan elhúzott a vendéggárda. A 47. percben 25-21 volt a Valencia előnye. Tóth Beat­rix beállítása jól sikerült, az átlövő öt perc alatt három­szor is eredményes volt. Sport 1998. január 5., hétfő Forgó-köröm a parkettában! Szakszig NRK-edzőmeccsek Miskolcon Korántsem tingli-tangli évkezdet! Már az új esztendő má­sodik napján tréningeztek a röpis lányok-asszonyok, a hétvégét pedig a borsodi megyeszékhelyen töltötték. Hasznosan... Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) Ilyentájt az alapozáshoz szokás hozzálátni. Ehhez ké­pest a Szakszig NRK a felké­szülés célegyenesébe ért. No­vember 29.-e óta tart a bajno­ki szünet, mindössze két, Ag- riaComputer RC elleni kupa- mérkőzés szakította meg az extraligás pauzát. Szombaton a 12. fordulóval folytatódik a versengés... Ennek jegyében a hagyomá­nyos edzőpartner, az NB I má­sodik helyezettjének, a Mis­kolci VSC-nek, az otthonában teszteltek Erdősnéék. Szomba­ton vonattal ruccant át Bor­sodba a tizenegy fős keret a kí­Új Kelet információ Miközben az elmúlt két hét­ben a legtöbben az ünnepek­kel voltak elfoglalva, a spor­tolók jó része most sem pihent. Megyénk élvonalbeli labdajá- tékcsapalai a bajnokság foly­tatására készülnek. Karácsony után, a sportolók ismét a bir­tokukba vették a Bujtosi Sza­badidő Csarnokot is. Decem­ber 27-étől mindennap edzé­seket tartottak - január elseje kivételével - a kézilabdások és a röplabdások is. Mint képeinken látható a le­látók egyenlőre üresen marad­tak, de ez az állapot sem tart sokáig. Pénteken (január 9. sérőkkel, és tíz órakor már pá­lyára is léptek. Némi szussza- nást követően tizenhat órakor újra öt játszmában gyakorla­toztak a felek, tegnap tíztől szintén ez volt napirenden. A két nap számszerű mérlege: Miskolci VSC-Szakszig NRK 0-5, 2-3, 3-2. A Szekér-Kolozsi edződuó legfontosabb feladata az volt, hogy Tkachukot, Forgót és Vargánét fokozatosan beépít­se a taktikai elképzeléseikbe, a különböző játékszituációk­ba. Forgó Bettinának olyany- nyira emlékezetes lett a hétvé­ge, hogy az ígéretes szereplé­sén túl a bánkódásra is jutott ideje: míg a röplabdában tel­17.00) az NYVSC Szabolcs- Gabona a Medikémia Szeged együttesét fogadja bajnoki ta­lálkozón, várhatóan akkor a lelátó már nem lesz üres. Va­sárnap egyébként már Buda­pesten a Vasas ellen szerepel­nek a férfi röplabdások. A Kárpát-Hús NYKC kézi­labdacsapata később kezd, de már ők is gyakorolnak. Január 17-én Dunaújvárosba utaznak, aztán január 24-én az Elektro­most fogadják a Bujtosiban, valószínűleg teltház előtt. A Papp-Ker Kisvárda SE női kézilabdásai sem pihentek, az ünnepek között Székesfehér­váron „tornáztak” a Cerbona- kupácrt. Ok ma kezdik a tré­jesen örömét lelte, félig egyik körmét vesztette, ugyanis bal kezének egyik ujjvégződése belemélyedt a parkettába... Egyre inkább teljes értékű harcosnak számít a sérülése miatt az őszt végig „pihenő” Dér Zsuzsanna, már csak a meccsrutinját kell visszanyer­nie. Jelenleg ott tart a szakve­zetés, hogy nincs standard kez­dő hatos, versenyhelyzet ala­kult ki a csapatba kerülést il­letően. A héten minden nap edz a Szakszig NRK, olykor naponta kétszer is. Tizedikén végre-valahára elkerülhet a se­reghajtó helyről a nyíregyhá­zi együttes, ehhez az egyik nagy vetélytársat, a Szegedi DRE-t kellene legyőzni, illet­ve a Jászberényi RK-nak mu­száj lenne veszteni az esélye­sebb BSE-CSM-mel szemben. ningeket, és január 16-án Bu­dapestre, a Fradi csarnokába utaznak, majd utána a Debre­cen együttesét fogadják, az őszről elmaradt két fordulóban. Tiszavasváriban az Alkalo­ida SE férfikézisei szintén ma délután kezdik a gyakorlást. Ok január 16-án Szolnokon szerepelnek, majd 23-án a komlóikat fogadják. Hétfőn egyébként az NB I B-s focicsapataiank is elkezdik a gyakorlást. Képeink a Bujtosi Szabad­idő Csarnokban készültek az elmúlt hétvégén, felül a Kár­pát-Hús NYKC, alul az NYVSC Szabolcs Gabona edzését lát­hatják. Előzhet azNYKFC L. T. L. (Új Kelet) A gyengélkedő, újab­ban már a tizenharmadik helyen szerénykedő Nyír­egyházi KFC teremlabda­rúgó NB I-es csapata az új év első, a bajnokság tizen­hatodik fordulójában a HAGA Build Pool Uszoda- technika együttesét fo­gadja. A szokatlan nevű fővárosi alakulat eddig két ponttal gyűjtött töb­bet az NYKFC-nél, ma­gyarán, ma este héttől a Bujtosi Szabadidő Csar­nokban előzhető... Kikapott Gáspár MTI_________ A 164 125 dollár összdí­jazású nemzetközi női te­nisztorna 3. selejtező for­dulójában kikapott az LRI-Malév SC 20 éves ver­senyzője, Gáspár Petra. A magyar teniszezőnőt az osztrák Syeria Plischke győzte le két játszmában, 6:2, 7:6-ra. Békés döntetlen MTI Mindössze 19 lépest tet­tek meg a küzdő felek a sakkvilágbajnoki döntő harmadik partijában, majd a címvédő orosz Anatolij Karpov döntetlenben álla­podott meg az indiai Vis- wanathan Ananddal. A lausanne-i Olimpiai Múze­umban zajló finálé harma­dik játszmájában isméj Karpov vezette a világos bábukat. Az állás 1.5-1.5. A negyedik partit kedden rendezik meg. Leopold hazautazott MTI Három nappal az auszt­ráliai úszó-világbajnokság megnyitása előtt vissza­vonták Winfried Leopold- nak, a német küldöttség vezetőjének akkreditáció- ját. A Nemzetközi Úszószö­vetség (FINA) a sportve­zető múltjára, az egykori NDK-beli doppingügyek­re hivatkozva vonta meg a részvétel lehetőségét Leo- poldtól, aki azonnal beje­lentette, hogy hazautazik. A német szövetség felhá­borodással fogadta az íté­letet. - Tudomásul vesz- szük a döntést, nem fogunk fellebbezni, de szerelnénk végre már „tisztán látni”. Jó lenne, ha az NDK-s doppingmúltat végre le­zárnák. Az 59 éves Win­fried Leopold korábban az NDK-ban edzősködött. majd az egyesítést követően ő hozta nyilvánosságra az országában előfordult dop­pingügyeket. Perth-ben a német úszók irányítását a két szövetségi edző, Man­fred Thiesmann és Achim Jedamsky veszi át. Ők sem pihentek!