Új Kelet, 1997. november (4. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-15 / 267. szám

Sport 1997. november 15., szombat Elkalapálták a Vasast! Röplabda Extraliga, férfiak, 13. forduló NYVSC Szabolcs Gabona-Vasas SC 3-0 (3, 4, 6) Nyíregyháza, 300 néző. V.: ifj Kiss, Békési. NYVSC Szabolcs Gabona: Bugyi, Culino, Pampuch, Hor­váth G., Veres, Zajácz. Edző: Botos Ferenc. Vasas SC: Nyiri, Vejtey, Bánhegyi, Szmoguljev, Dalacu, Belik. Csere: Varga, Tamás, Botyánszki, Zirigh. Edző: Sza­bó Kálmán. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 8-0,8-2,13-3.2. játszma: 0-1,3-1,3-3,5-4.3. játszma: 2-1,2-3,4-4,11 -4,12-5,13-6. Megkeserítették a Cerbonát Kézilabda NB I, nők, 11. forduló Kisvárda Papp-Ker KC-Cerbona SE 21-19(10-9) Kisvárda, 800 néző. V.: Brecska, Halmai. Kisvárda: Pál - Kulcsár 1, Ignatyenko, Rigmányi, Vass 7, Ovtus 10/3, Baunok 1. Csere: Stoian 1, Nagy K. 1, Kulánda. Edző: Rácz Sándor. Cerbona: Kalasnyikov - Nagy A., Jeddi 2, Horváth B., Agárdi 3, Gabnai 3, Gaál A. 7/1. Csere: Magyaróvári (kapus), Gáli A. 1, Csenki 1, Vincze, Nagy H. 1/1. Edző: Berzsenyi Mária. Kiállítások: 12, ill. 8 perc., Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2. bői. Az 54v percre két gól lett a A mérkőzés előtt az volt a kér­dés, hogy a nyíregyháziak idegen­bei i vereségek után megőrzik-e ha­zai veretlenségi sorozatukat, a tabel­la negyedik helyét elfoglaló Vasas SC ellen. Csütörtök este Hamvai István, a nyíregyháziak gyúrója is feladatot kapott, a frissítő masszázs alatt a játékosok egyként állították, most minden tőle függ! 1. játszma: Gyors röplabdát lát­hatott a közönség, az első támadá­sok után majd' mindig befejeződtek a labdamenetek. A Szabolcs Gabo­najátékosai rendre a vendégek tér­felére ütötték a labdákat, míg Dalacu kétszer is autót ütött, majd le is sán- colták Veresék. Pár percen belül 8- 0-ra vezetett az NYVSC, csak Smoguljev ütései jelentettek forgá­sokat a Vasasnak. Ezúttal Pampuch és Zajácz révén nem csak szélekről támadtak jól, de középen Horváth Gézaés Bugyi is aktív volt (17 perc, 33/21 nyitás) 2. játszma: A vendégeknél a sokszoros válogatott center Bo­tyánszki is pályára került, de az ő támadásai sem változtatták meg a játék képét. A gabonások középen hol elsőszándékból, hol figurákból ütötték meg a labdákat, és teljesen szétzilálták az angyalföldiek sánca­it. A fővárosiak egyre erőtlenebbek lettek, Smoguljev ütéseit is többször sáncolták, aztán az idegenlégiós a szett végén kétszer is a hálóba ütött. (18 perc, 31/20 nyitás) 3. játszma: Smoguljev és Dalacu nélkül küldte pályára csapatát Szabó Kálmán. A fiatalabbak 4-4-ig tartot­ták magukat. Aztán Za jácz szervái - hatott, az ekkor elért három pont el­döntötte a meccs sorsát. Az ered­ményjelző 6-4-et mutatott, Cutinomint már annyiszor, másodikra be akarta ütni a labdát, aztán az utolsó pillanatban de­rült ki ezúttal csak tnímcli a támadást. feladását Biígyi bepofozta. Egyre több hazai sánc ért pontot, Horváth, Pampuch és Veres kezéről is vissza­mentek a labdák. Sokan csak azt sajnálták a meccs végén, hogy 3-ra és 4-re nem 5 következett, hanem 6. (20 perc, 33/24) A Szabolcs Gabona minden tekintetben felülmúlta vetélytár- sát. Szélekről Pampuch és Zajácz bombázott, középen Bugyi és Horváth szorgoskodott. A sáncok is rendre megtalálták Dalacuékat, akiknek már a nyitások fogadá­sával is meggyűlt a bajuk. Cutino ezúttal is igazolta tudását. Botos edzőnek a meccsen sem az idő­kérés-, sem a cserelehetőségeket nem kellett igénybe vennie. Ham­vai gyúró is begyűjthette a játé­kosok gratulációját a meccs után. Botos Ferenc: - Eddig még itt­hon sem tudtunk egy óránál keve­sebb idő alatt nyerni, most igen, ez sok mindent elmond. Szabó Kálmán: -Egy sokkal job­ban játszó csapattól kaptunk ki. Vasárnap: Kazincbarcika- NYVSC Fullajtár András (Új Kelet) Nagy érdeklődés előzte meg a találkozót, hiszen a kisvárdai lányok ebben az évben utoljára léptek közönségük elé bajnoki meccsen, ugyanis a női kézilab­da-világbajnokság miatt jövő év január 16-áig szünetel a baj­nokság. Így az őszi fordulókból kettő átkerül 1998-ra. A hazaiak indították útjára a labdát, de az első támadásukat elpuskázták, nem úgy az ellen­felük, akik a 2. percben veze­téshez jutottak. A 4. percben Ovtus egyenlített, sőt az átlövő még ebben a percben újra az ellenfél kapujába talált. Kap­kodva, idegesen játszott a Kisvárda, és talán nyugodtabb- nak tűnt a Cerbona. így a félidő közepén még 4-4 volt az állás. Ezt követően Vass és Ovtus vezérletével a 26. percre 10-7- re alakult az eredmény. A já­tékrész hajrája viszont a szé­kesfehérváriaknak sikerült job­ban, egy gólra csökkentették hátrányukat. A szünetben Rácz edző pró­bálta nyugtatni lányait, és kér­te, hogy nagyobb biztonsággal vezessék a támadásaikat, és legyenek agresszívak a véde­kezésben. E tanácsokat megfo­gadva a 40. percben a közön­ség legnagyobb örömére Kul­csárék már 15-10-re elhúztak, sőt a 43. percben már 6 gól volt a különbség (18-12). Már azt lehetett hinni, hogy simán meg­van a mérkőzés, ám a dunántúli­ak másként gondolták. Csenki és Gaál játékának köszönhetően az 51. percre 18-17-re feljöttek, és ezzel alaposan ráijesztettek a ha­zai publikumra és a csapatra is. Drámai hajrá következett, Ber­zsenyi hajtotta lányait, de a mie­ink sem adtak alább a lendiilct­kiilönbség, majd az eredmeny 19-18-ra módosult. Az utolsó percekre is maradt izgalom bőven, oda-vissza meddő tá­madások után a mieink, ha nehezen is, de kiharcoltak egy kétgólos győzelmet. Összessé­gében jobb volt a hazai csa­pat, csupán idegesebbek vol­tak az ellenfelüknél. Ennek oka lehetett, hogy minden­képpen győzelemmel akarták befejezni az ez évi küzdelme­ket. Ezzel a győzelmével a Kis- várda sokkal nyugodtabban várhatja a januári folytatást. Rácz Sándor: - Egy jó csa­patot pokoli nehezen tud­tunk megverni, együttesem minden tagjának gratulálok, küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak. Berzsenyi Mária: - A Kis­várda azzal nyert ezen a mérkőzésen, hogy „kilencen voltak” a pályán. Beteljesült az országhos kettes! Röplabda Extraliga, nők, 8. forduló Szakszig NRK Nyíregyháza- Vértes Volán SE 0-3 (3, 5, 10) Bem József Általános Iskola, 300 néző, V.: Szabó F., Csi­kós. Szakszig NRK: Gaál, Erdősné, Adorján, Lőrinczné, Kor­pái, Kurunczi. Csere: Kozák, Ferencz. Edző: Szekér László. Vértes Volán: Szabó A., Balázs, Országh, Botos, Teron, Fellegvári. Csere: Forgó. Edző: Kasziba István. L. Tóth Lajos (Új Kelet) A Szekér-Kolozsi trénerduó egész héten a „küzdeni, küz­deni, küzdeni” vezényszava­kat próbálta játékosaiba plán­tálni, ez volt a legtöbb, amit tehettek a rangos ellenféllel szemben. Kosziba mester an­nak adott hangot a meccs előtt, hogy bízik a Vértes Vo­lán elegáns produkciójában, alátámasztásként a magassági, ütőerő- és szemléletbeli fölény­re hivatkozott... 1. játszma: A különbuszszal érkezett tatabányai szurko­lóhad bemutatkozott: a gya­nútlan kispadközeli emberek nyakába konfettieső hullott, megspékelve a TVR7-míísor­újság összevagdosolt példánya­ival. A meccs korántsem volt la­pos, az első (ráadásul nyíregyhá­zi!) pontra négy (!) percet kell várni, Gaál parádés mozdulata vetett véget a pontínségnek. Utá­na? Vendégfölény... A „szakszi- gesek” rendre megcsinálták a ne­hezét, és a legelemibb esetekben bakiztak. Ez lett a vége: (1-0, 1- 12, 3-12, 3-15). 2. játszma: Ilyen sem volt még a Bemben: intermezzo a néző­téren. A drukkerek közül néhány vehemens labda híján „babát” ütött. Mindez 1-5-nél történt. Némi szusszanás, a Vértes Volán pedig rutinosan megtartotta előnyét. A nyírségiek jóformán csak cseréikkel vétették észre ma­gukat a szetthajrában, a tatabá­nyaiak szervái látványosan ül­tek, ezeket pontokkal díjazták. (0-5, 3-5, 3-9, 5-9, 5-15). 3. játszma: Kurunczi-poé­nok között Teron-out, és már­is 3-0. Egál, aztán újabb há­rompontos Szakszig-vezetés. A kocka újra fordul, 6-12-nél már azt lehetett hinni, hogy itt a vége. Ám Erdősnéék nem adták fel, Adorján ászát követően 9-12-re alakult az eredmény. Majd megint a ru­tin... (3-0, 3-3, 6-3, 6-12, 10- 12, 10-15). Hatvannégy perc ellenál­lás. Manapság ez a teljesít­mény nem lebecsülendő a Szakszig NRK-tól, főleg nem a Vértes Volánnal szemben. Ezzel együtt Országhék nyer­tek, beteljesedett a (totónyel­ven szólva) kettes. Szekér László: - Háromszor közel húsz percet hajtottunk teljes erőbedobással az egyik bajnokesélyes ellen, ami jelen helyzetünkben nem kis dolog. Kasziba István: - Noha nagy arányban győztünk, küzdel­mes volt a meccs. Elegánsan játszottunk... Szabó Mónika (tavasszal még nyíregyházi színekben szerepelt, azóta már a Vértes Volán - jelenleg sérült - játé­kosa): — Papírforma-eredmény született. Az Eger ellen láttam utóbb a nyíregyháziakat, ah­hoz képest javultak egykori társaim. *** Vasárnapi program: BSE-CSM-Szakszig NRK Nyíregyháza Városmajor, 11.00, V.: Her­nádi, Dravecz. A 9. forduló további páro­sításai: BVSC-Jászberény, Vasas-Budai Tégla-Szegedi DRE, Vértes Volán SE-Agria- computer RC. Robogott a ceglédi gyors Kézilabda NB I, férfiak, 8. forduló Cegléd CÉGÉP SE-Tiszavasvári Alkaloida 28-19(12-8) Cegléd, 1000 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki. Cegléd: Cziráki - Török 7, Tóth 3, Tündik 5, Jakab 3, Áment 4, Bazsik 4. Csere: Berkó 2, Dávid, Etédi, Molnár. Edző: Or­bán István. Tiszavasvári: Boczák - Arató 4, Fuják 2, PavloVics l, Berényi 3/I, Fekete 7, Varga 2/2. Csere: Grandjean (kapus), Danes, Ko­vács, Szrdanovics, Helinger. Edző: Uzejrovics Mirzet. Kiállítások: 22, ill. 12 perc (a Ceglédnél kettő, míg a Tiszavasvárinál egy kizárás). Hétméteresek: 5/4, ill. 7/3. Az eredmény alakulása: 10. p.: 2-2, 20. p.: 8-5, 27. p.: 10­6, 35. p.: 14-10, 40. p.: I7-12, 50. p.: 24-15. F. A. (Új Kelet)____________ Az NB I két újoncának az összecsapását nagy érdeklődés kísérte a ceglédi oroszlánbar­langban. A csapatok korábban az NB I B-ben többször találkoztak egymással, de az Alkaloida ed­dig még nem tudott nyerni ott­honukban, csupán egy döntet­lent sikerült kiharcolniuk. Ezt a „hagyományt” akarta megvál­toztatni az Uzejrovics-legény- ség, ám ezúttal sem jártak sze­rencsével. A Vasvári kezdte a játékot és szerzett vezetést Arató jóvoltá­ból. A vendéglátók hamar ki­egyenlítettek, de az első félidő közepéig szorosan alakult az eredmény. Már ekkor látszott, hogy az Alkaloida nem tud mit kezdeni a ceglédi hatosfallal, ami úgy „beárnyékolta” az átlövői­ket, hogy nem tudták bevenni Cziráki kapuját. Amelyik lövés mégis a hálóba tartott, azt a volt válogatott kapus bravúrral hárí­totta. Az első félidő krónikájá­hoz tartozik még, hogy a vendé­gek két hétméterest is hibáztak és számos ziccert kihagytak. Még a második félidő elején is partiban volt a Vasvári, de a 40. perctől fokozatosan elaraszol­tak a ceglédiek. A szabolcsi csa­pat újabb hétmétereseket ha­gyott ki, de a ziccerek értéke­sítésével sem jeleskedtek. Egyéni hibák halmaza segí­tette, hogy ellenfelük ilyen arányban nyerje a találkozót. Jobb volt a Cegléd, de a ki- lencgólos különbség túlzott­nak tűnik. Talán ha nyugod­tabban és megfontoltabban játszik a Vasvári, és időben meg tudják bontani az ellen­felük hatosfalát, akkor szoro­sabban is alakulhatott volna az eredmény. Orbán István: - Boldog va­gyok, hogy végre azt játszotta csapatom, amit elvárok tőlük. Uzejrovics Mirzet: - Elisme­rem, hogy sokat hibáztak játé­kosaim ezen a találkozón, de a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán. Reménykednek a gyarmatiak Kézilabda NB I B, férfiak Fehérgyarmati VSE-Hort SE Fehérgyarmat, szombat 17 óra. V.: Taizs, Sebők. A gyarmati legénységnek jól jött a legutóbbi, lajosmizsci győzelem. A siker annak is köszönhető, hogy kezd össze­érni a gárda, és mindenki be­dolgozta magát a csapatba. Jó hír a szurkolóknak és a szak­osztálynak is, hogy a hét elején újra csatasorba áll Pásztor Ist­ván átlövő, aki, mint ismert, családi okok miatt nem kezdte el a felkészülést a többiekkel. így a kitűnő játékos ma már pá­lyára is lép a fővárosi csapat el­len. Vannak azért rossz hírek is, a csapat két irányítója, Csapos és Fodor sérült, az előbbit műteni is kellett. így hosszabb ideig nem számít­hat rá Petermann edző. A Hort jelenleg harmadik he­lyen áll, és egy korábbi edző­váltásnak köszönhetően zsi­nórban öt győzelemmel ér­keznek a szatmári városba. Fiatal, lendületes csapat, akik már korábban az NB I- et is megjárták. Mindez nem veszi el a hazaiak kedvét, akiknek eltökélt szándékuk, hogy a vélhetően telt ház előtt nyerni szeretnének. B .] I [» iTi FI »M-T »1H íf^Vg-KM ■I«i l’/TlIKf^,{ B .(»/A»]! W [114111-■-i»-B -* 1 Rigmányi ezúttal kevés gólt lőtt, de jól védekezett UBKBiieUäMaLiüdM