Új Kelet, 1997. november (4. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-10 / 262. szám

Ózdon megtört a jég Kézilabda NB I, férfiak Fullajtár András (Új Kelet) Az idei bajnokság során a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC férfi kézilabdacsapata szá­mára megtört a jég Ózdon, ugyanis a gárda először nyert idegenben. Szergyukék ma­gabiztos és higgadt játékkal fektették két vállra borsodi riválisukat. Ez a győzelem azért is fontos, mert az ózdi oroszlánbarlangban nem sok csapatnak terem babér. A bravúros szereplést Köstner Vilmos így foglalta össze: — Nagyon készültünk erre a találkozóra, hiszen előt­tünk alaposan megleckéztet­ték a Pick Szegedet, simán nyertek ellenük. Ez az ered­ményük mindenképpen óva­tosságra intett bennünket. Alaposan ismerjük az ózdi­ak játékstílusát, de így van­nak ezzel ők is. Éppen ezért a találkozó előtt lévő hosz- szabb felkészülési időben az edzőmeccseinken olyan tak­tikát alakítottunk ki, amely- lyel igyekeztünk meglepni őket. Mindkét csapat idege­sen kezdett. Az első félidő elején 2-2-ig sok hiba volt mindkét oldalon és számos ciccer kimaradt. Azt követő­en viszont mi kezdtünk meg­nyugodni. A ragyogó véde­kezésből eredményes táma­dásokat vezettünk. Pár per­cen belül már mi vezettünk 7-2-re. Ebben közrejátszott, hogy a kapuban Lencsés ki­magasló formában védett. A felállt faluk ellen ebben az időszakban különösen Med­ve és Bécsi volt eredményes. A csapat eredményes össztel jesítményét mi sem bizonyít­ja jobban, mint az, hogy el­lenfelünk az első félidőben mindössze hét gólra volt ké­pes. A második félidő elején mindent elkövetett az Ózd, hogy megfordítsák az ered­ményt. Ránk is ijeszettek ala­posan, mert sikerült feljönni­ük egy gólra. Ekkor Szergyuk és Kiss jeleskedett, és ismét nagyobb előnyre tettünk szert, hat gólra elhúztunk. Ezzel javunkra el is dőlt az össze­csapás. A folytatásban egyes szép akciónkat az ózdi kö­zönség tapssal honorálta. A hajrában volt időszak, ami­kor már nyolc góllal is vezet­tünk. Összességében ezen a meccsen végre úgy játszottak a fiúk, ahogy azt már régen elvárom. Kiválóan védekez­tek és ragyogó kontratáma­dásokat vezettek. Kiemelke­dett Kiss, Szergyuk és Tóvizi játéka. Jeleskedett a véde­kezésben Habuczki és Bécsi. Medve irányító játéka is át­lagon felüli volt. Mellettük dicsérni tudom még a két ka­pus, Lencsés és Szabó telje­sítményét. Azért is fontos volt számunkra az idegenbeli győzelem, mert legközelebb az újonc Tiszavasvári ottho­nában lépünk fel, és a megyei rangadó előtt kellett, hogy „megízleljük” az idegenbeli sikert, mert várhatóan nehéz hatvan perc vár ránk. Azok a csodálatos £érfiak A nemzetközi kupapo­rondon színre lépő magyar kézilabdacsapatok igen­csak kitettek magukért. Különösen a „férfi-vonal” jeleskedett: A Fotex Vesz­prém idegenben mért vere­séget cseh ellenfelére, míg a Dunaferr saját katlanjá­ban, forró hangulatú mér­kőzésen kapta el a sereg­nyi klasszist felvonultató germán vetélytársát. A hölgyeknél szinten a dunaújvárosiak vitték a prímet: a Zsiga Gyula irá­nyította egylet már Horvát­országban bebiztosította továbbjutását. Nők, Bajnokok Ligája, B-csoport: Krim Electa Ljubljana (szlovénj-Herz- FTC 32-24 (16-13). EHF-kupa, első mérkő­zés: Samoborka Silcx Sa- tnobor (horvátj-Dunaferr SE 21-30 (10-17). Férfiak, Bajnokok Ligá­ja, D-csoport\ CS Cabot Zubri (cseh)-Fotcx KCV 24-30(9-16). City-kupa, első mérkőzés: Paris St. Germain (francia)- Pick-Szeged 24-19 (11 -10) Egyenlített a Gyarmat Kézilabda NB I B, férfiak Mizse KC-Fehérgyarmati VSE 26-30 (9-16) Lajosmizse, 200 néző. V: Marton. Szabó. Fehérgyarmat: Varga I. - Torma 4, Kaplonyi 10, Fo­dor 1, Varga Z. 4, Nezezon 6/2, Weibli 4. Csere: Simon (kapus), Szűcs 1, Juhász. Lázár, Varga T. Tóth. Edző: Petermann István. Kiállítások: 10. ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2. Új Kelet-információ Az eredmény alakulása: 10.p.: 4-4, 20. p.: 7-10, 40. p.: 15-21, 50 p.: 22-25. Erre az összecsapásra a gyarmatiak nagyon össze­szedték magukat. A találko­zón mindvégig jobb volt a vendégegyüttes és az első percektől kézben tartották a mérkőzést. A vendéglátók­nak csak rövid felvillanása­ik voltak. Az egész szatmári legénység dicséretet érde­mel, de külön is kiemelke­dik Kaplonyi gólerős játéka, ami döntően befolyásolta a végeredményt. Ezzel a győ­zelemmel visszahozta a gár­da a korábban hazai pályáp elvesztett két bajnoki pon­tot. Petermann István: - Ez a szép győzelem a csapatmun­ka diadala volt. Sport 1997. november 10., hétfő 13 Hatan tizenkettő ellenében Röplabda CEV-kupa, férfiak, 1. forduló, 2. mérkőzés Explorari Baia Mare-NYVSC Szabolcs Gabona 3-0 (6, 4, 11) Nagybánya. 600 néző. V.: Rosenberg (izraeli), Maniciu (ro­mán). Explorari Baia Maré: Orosz, Cracuin, Alexe, Botca. Bilc, Pricop. Csere: Podar. Edző: Arbuzov Adrian. NYVSC Szabolcs (íabona: Cutino. Pampuch. Horváth G.. Veres. Zajácz, Bugyi. Csere: Tóronyai. Edző: Botos Ferenc. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1-1,1-3,4-3.6-4. 9-4, 12-4, 14-4.2.játszma:2-3,8-3,10-4.14-4.3. játszma:4-1,4- 4,8-4, 9-5, 9-8. 10-10, 13-10. Továbbjutott: Explorari Baia Maré 4-3-as játszmaaránnyal. Révai Zoltán (Új Kelet) A nagybányai visszavágó előtt még kétesélyes volt a to­vábbjutás kérdése. Igaz, a ha­zai pálya előnye már ekkor is a romániai együttes mellett szólt. 1. játszma: Az NYVSC Sza­bolcs Gabona szempontjából nagyon jól indult a találkozó. Pampuch Csaba ütött, majd sáncolt pontot érően, aztán Hor­váth Géza is blokkolt, ez is pon­tot jelentett. Cutino ász nyitása után már 3-1 volt az állás a ven­dégek javára. Ami ezután kö­vetkezett, az nem röplabda volt. A hat főt számláló játékvezetői csoport, vezetőbíró, másodbíró és a vonalbírók mintha nem is ugyanazt a meccset nézték vol­na. Érthetetlen ítéleteik után egy forgást, majd három nagy­bányai pontot írhattak a jegy­zőkönyvbe, 4-3 a nagybányai­aknak. Pampuchék egyenlítet­tek, de újabb, érthetetlen bírói döntések következtek, és a ha­zaiak 14-4-ig meg sem álltak. A nyíregyháziak még egyszer összeszedték magukat, de' ez csak két újabb pontot jelentett nekik (14 perc, 26 hazai nyitás/ 20 vendég nyitás). Csak úgy röpködtek a csá­bító városnevek a nyíregy­házi Bem József Általános Iskolában: Palermo, Frank­furt, Oszaka... Szó, ami szó, rangos vendégek tisz­telték meg „hivatalból” a péntek késő délutáni baj­nokit, az élmezőnyhöz tar­tozó BSE-CSM fellépését. Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) Meghatódott Forman József. Még meg sem kezdődött a mér­kőzés, amikor a fővárosiak trénere (amúgy szövetségi ka­pitány) megjegyezte: „Érdekes meccs les: a mai. hiszen ezúttal búcsúzik tőlünk Zsóka. azaz Fésűs Erzsébet, ugyanis egy évre Palermólxi szerződött. Re­mélem, emlékezetesen alakul a mostani fellépésünk. ” Híírom hét múlva a CEV-ku- pában vitézkedik a BSE-CSM, az összesen hét válogatottat felvo­nultató ellenféllel szemben pró­bált helytállni az Extraligát még csak kóstolgató Szakszig NRK Nyíregyháza. Gyorsan jegyezzük meg: a 0-3 ellenére sikerült en­nek a célnak megfelelni.- Büszke vagyok a csajokra! Egy rossz szavam sem lehet irántuk - ujjongott a tőle meg­szokott visszafogottsággal Sze­kér László, a nyíregyháziak ve­zetőedzője. - Noha kikaptunk, amire képesek játékosaink, ki­hozták magukból. Nekünk még nagy falat ez a BSE. Erdősné és Lőrinczné kiemelkedett, ezzel 2. játszma: Az első szett ért­hetetlen történései után a nyír­egyháziak játéka teljesen szét­esett. A vendégek 3-2-re vezet­lek, deBotea szerváiból a nagy­bányaiak zsinórban hat pontot ütöttek. Igaz, ha Cutino csak a háló közelébe került, a bírók már átnyúlást jeleztek. A szett hajrájában ismét Botca nyitá­saiból szereztek pontot a haza­iak (14 perc, 33/12 nyitás). 3. játszma: Az NYVSC Sza­bolcs Gabona tovább küzdött, 8-4-es hazai vezetésről egyen­lítettek, még tíznél is egyenlő volt az állás de újabb vitatható bírói ítéletek után a hazaiak befejezték ezt a játékot is (26 perc, 39/34 nyitás). A nyíregyházi csapat ezúttal nem mutatott olyan kirobbanó formál, mint kedden a kapos­váriak ellen. Ennek ellenére minden dicséretet megérdemel­nek küzdőszellemükért. Bár az eredmény nem ezt mutatja, a játékosok mindent megteltek a sikerért. A téves ítéletek azon­ban rendre megállították a nyír­egyházi csapatot. Az NYVSC csapatából ki kell emelni a csa­patkapitányt, Bugyi Józsefet. aki mindent megtett, játékban együtt megkönnyítették a buda­pestiek dolgát, hiszen a véde­kezésüknél jóformán csak rájuk kellett készülniük. Forman József elismerőleg szólt a pályaválasztók alakítá­sáról, egyúttal pozitívumként könyvelte el, hogy „a mieink túltették magukat azon, hogy rendre hátrányba kerültek a szettek elején, aztán imponáló koncentrálásuknak köszönhető­en eredményesen zártunk. Na­gyon fontos volt a szettvesztés nélküli győzelem, ami végül si­került!...” Nagy Jenő, a BSE-CSM szak­osztályelnöke bizonygatta, hogy az első-második hely va­és a szünetekben is, hogy íel- rázza társait. Pampuch támadá­sai is rendre a pályán pattan­tak le, igaz, ha félméterre megközelítették a vonalat, akkor már autót jeleztek a ha­zai vonalbírók. A történések talán a legjobban Cutinót vi­selték meg, így a helyén To- ronyai Miklós is bemutatko­zott néhány percen keresztül. A fiatal feladó nem riadt meg a lehetőségtől, és jól kiszol­gálta társait. A játékvezetők működése miatt a mérkőzésnek nem volt igazi sportértéke. Nagy kérdés az is, hogy a korábban román ál­lampolgárságú, néhány éve már Izraelben élőRosenberg hogyan lehetett a meccs játékvezetője. Általában nem szoktunk lapunk hasábjain a bírók ténykedésével foglalkozni, most azonban ez el­kerülhetetlen. A mérkőzés elle­nőre, a Bukarestből érkezett volt válogatott röplabdás a meccs után elismerte, hogy sok esetben vitatható döntést hoztak a bírók, és szerinte tíz alkalommal ezek­ből a hazaiak szerezlek pontot. Arbuzov Adrian: - Az első kél szettben jobbak voltunk, mint a nyíregyháziak. A bírói hibák ellenére is megérdemelten nyertünk. Botos Ferenc: - Egész héten nagyon készültünk erre a meccsre. Igaz, arra nem számí­tottam, hogy hatan leszünk ti­zenkettő ellenében. Sajnálom a játékosainkat. Az NYVSC Szabolcs Gabo­na együttese ma újabb bajno­ki mérkőzést játszik. A csapat Szegedre utazik. Medikémia Szeged­NYVSC Szabolcs Gabona lamelyikére pályáznak, a har­madik pozíció kudarcnak mi­nősülne. Még Fésűs nélkül is! Hogy jön a képbe a beveze­tőben „megpedzett” Frankfurt és Oszaka? Nos, a pénteki derbi főbírója, Hóbor Béla a Japán­ban jövő héten megrendezen­dő Világ Liga csúcseseményre ezen az útvonalon repül. Előtte még (a nyíregyházi kitérő után) közreműködött a tegnapi PINI- Kaposvár-Dunaferr SE férfi ext­raligás bajnokin. Magyarán, szaktekintélyekből nem volt hiány a Szakszig NRK mérkő­zésén, ahol - és ezt nem lehet elégszer ismételni - a három el­vesztett játszma során dicsére­tesen szerepeltek a helyiek. Holyfield visszavágott MTI Az amerikai Evander Holyfield megszerezte az IBF-szervezet profi nehéz­súlyú ökölvívó-világbaj­noki címet, miután a Las Vegasban megrendezett mérkőzésen legyőzte hon­fitársát. Michael Moorert. A 35 éves bokszoló ez­zel a sikerével megvédte a Boksz Világszövetségnél (WBA) jegyzett címét is. A 13 200 néző előtt lebonyo­lított találkozón Moorert a nyolcadik menet után le­léptették. Ezt megelőzően Holyfield ötször is padlóra küldte riválisát. - Moorcr az utolsó ütésig mindig felkelt, és válaszolt a kér­déseimre. A leléptetés előtt azon­ban hiába kérdeztem, nem válaszolt - mondta a mér­kőzés bírója, Mitch Hol­pern. - Kész vagyok az újabb összecsapásra! Min­den mérkőzéssel csak jobb leszek! Már 27 éve vagyok az „üzletben” és tudom mit kell csinálnom. De le a ka­lappal Michael előtt, bra­vúrosan bokszolt - nyilat­kozta Holyfield. aki 20 millió dollárt keresett győ­zelmével, s egyben vissza­vágott Moorernck 1994-cs pontozásos vereségéért. - A bírónak nem szabadott volna megállítania a küz­delmet. Még éreztem ma­gamban erőt. Igaz, fájl a fe­jem, de tisztán tudtam gon­dolkodni. Most harmadszor is meg kell mérkőznünk-jelentet­te ki a 29 éves Moorer, aki­nek ez volt negyvenegyedik profi mérkőzésén a második veresége. Halál Adelaide-ben MTI Tragikus közjáték zavar­ta meg a Classic Adelaide Rally elnevezésű négyna­pos autós ralivcrscnyl. Az ausztráliai viadal egyik gyorsasági szakaszán ugyan­is életét vesztette egy, az AP hírügynökség jelenté­sében meg nem nevezett pilóta, amikor Posrchéjával egy fának ütközött. A szombati tragédia ré­szeként a versenyző női navigátorát, akinek szintén nem tudni a nevét, kü­lönböző égési sérülések­kel, súlyos állapotban szál­lították kórházba. Nem ők az első áldoza­tai az eredendően 96 indu­lót felvonultató, összesen ezer kilométer hosszúságú versenynek, tudniillik a ha­láleset előtt két másik ver­senyzőt is kórházba kellett szállítani egy ütközés után. A viadal szóvivője. Mike Drewer sajtókonferenciá­ján arról beszélt, hogy a szervezők minden szüksé­ges biztonsági intézkedést megtettek a tragikus esetek elkerülése végett. „Ám hiá­ba is csökkentjük a mini­mumra a kockázatot, a mo­torsportban mindig benne van a rizikó...” - tette hozzá. Hétfő, 17.00. óra „Büszke vagyok a csajokra!” Röplabda Extraliga, nők, 2. forduló Forman József szövetségi kapitány, a BSE-CSM edzője is emelte a pénteki bajnoki rangját