Új Kelet, 1997. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

Labdarúgás 1997. szeptember 15., hétfő Ahogy a listavezetőhöz illik NB II Keleti csoport, 6. forduló Dunakeszi-Demecser 1-2 (0-2) Dunakeszi, 300 néző. V.: Lánczos (Buda, Berta). Dunakeszi: Bíró - Dinka, Róza, Törteli, Szűcs, Gráczki, Varsányi, Gránits (Éliás 72. p.), Tóth, Simon, Szalai (Kiss 60. p.). Edző: Nagy László. Demecser: Szőr - Horváth, Drobni (Torda 35. p.), Hudák, Szűcs, Balogh J., Mónus (Pitács 68. p.), Brankovics, Lente, Szilágyi, Gombkötő S. (Hajnal a szünetben). Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerző: Szilágyi a 25., Drobni a 35., Gráczki a 65. percben. 25. p.: Balogh J. szögletét a remekül érkező Szilágyi fejelte a léc alá. 0-1. 35. p.: Hudák beadását Drobni a bal alsó sarokba fe­jelte. 0-2. 65. p.: Gráczki egy beíve­lés után a Szőrről kipattanó labdát a kapuba kotorta. 1-2. Ellentétes félidőket látha­tott a gyér számú közönség. Az első játékrészben a ma­gabiztosan játszó deme- cseriek két fejesgóllal sze­reztek vezetést, s így meg­nyugtató előnnyel tértek pihenőre. Fordulás után mindent megtettek a hazai­ak az egyenlítésért, de csak a szépítésre tellett erejükből. Az utolsó percekben Balogh megadhatta volna a hazai­aknak a kegyelemdöfést, de lövését a gólvonalról men­tették a védők. Nagy László: - Két pont­rúgásból kaptuk a gólokat, a mérkőzés végén már egész jól játszottunk. Eszenyi Dénes: - Két félidős volt a meccs, az első a miénk, a második a hazaiaké volt. Jók: Gráczki, Varsányi, ill. Szűcs, Szilágyi, Hudák, Szőr. Bravúrpont Nánásról Hajdúnánás-Nyírbátor 1-1 (0-0) Hajdúnánás, 300 néző. V.: Strehó (Mohácsi, Horváth G.). Hajdúnánás: Bán - Nagy, Tóth, Tar, Papp, Csiszár, Vígh (Boros S. 74. p.), Mangel, Kanál, Boros T. (Mikita a szü­netben), Vass. Edző: Albert Csaba. Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Balogh, Kosán, Lukács, Erdei, Szabó, Márton, Kovács (Kurucz 90 p.), Lengyel, Szilvási (Gubányi 80. p.). Edző: Baracsi János. Gólszerző: Vass a 75. p., ill. Lengyel a 82. percben. Sárga lap: Csiszár a 60., Kovács a 65., Szabó a 70. percben. 75. p.: Jobb oldali beadás után Vass tizenkét méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1-0. 82. p.: Erdei jobb oldali szöglete után Lengyel ugrott a legmagasabbra, és a háló­ba bólintott. 1-1. A két, egymásból nagyon jól felkészült csapat talál­kozója jó iramú, küzdelmes 90. percet hozott. Szívós, harcos játékával a Nyír­bátor hamar kiegyenlítette a hátrányát, és megérde­melten szerezte meg a bra­vúrosnak mondható egy pontot. Albert Csaba: - Az eláő félidőben nekünk voltak helyzeteink, a másodikban viszont feljavult a vendég­csapat, és megérdemelten vitte el az egyik pontot. Baracsi János: - Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, rászolgáltunk az egy pontra. Jók: Tóth, Kanál, ill. Kor­mos, Balogh, Lengyel, Sza­bó. További eredmények: Borsodi Volán-Egér 0-0, REAC-Tiszafüred 2-1, Kiskörös-Palotás 2-1. Kiskunfél- egyháza-Kazincbarcika 1-1, Halvan-Kalocsa 5-2, Sorok- sár-SZEAC 1-0. Az NB II Keleti-csoport állása 1. Demecser 6 5 1 0 10-3 16 2. Soroksár 6 4 2 0 8-2 14 3. Kazincbarcika 6 3 2 1 10-6 11 4. Borsodi Volán 6 3 2 1 10-9 11 5. Kiskörös 6 3 1 2 9-7 10 6. Hajdúnánás 6 2 2 2 12-11 8 7. Hatvan 6 2 2 2 8-8 8 8. REAC 6 2 2 2 7-7 8 9. Kiskunfélegyháza 6 2 2 2 4-6 8 10. Tiszafüred 6 2 1 3 9-10 7 11. Dunakeszi 6 1 3 2 9-8 6 12. Eger 6 1 3 2 5-6 6 13. Palotás 6 1 2 3 7-8 5 14. Nyírbátor 6 0 4 2 6-9 4 15. Kalocsa 6 1 1 4 7-14 4 16. SZEAC 6 Az NBI 1 0 5 B állása: 2-9 3 1. III. kér TVE 8 6 2 0 22-5 20 2. Szolnok 8 4 3 1 11-7 15 3. Kecskeméti TE 8 S 0 3 6-8 15 4. Matáv Sopron 8 4 2 2 14-5 14 5. Rákóczi 8 4 2 2 10-11 14 6. Nyíregyháza 8 3 4 1 11-5 13 7. Soproni FAC 8 3 4 1 7-6 13 8. Pécs 8 3 3 2 8-7 12 9. Dunaferr 8 3 2 3 10-7 11 10. Paks 8 3 3 2 5-5 10 11. Salgótarján 8 3 1 4 7-10 10 12. Szeged 8 2 3 3 14-15 9 13. Kábái CFCH 8 2 3 3 7-9 9 14. Nagykanizsa 8 3 0 5 11-14 9 15. Komló 8 3 0 5 8-16 9 16. Dorog 8 2 2 4 8-7 8 17. Érd 8 2 2 4 12-13 8 18. Tiszaújváros 8 2 1 5 7-14 7 19. Tiszavasvári 8 0 5 3 4-9 5 20. Csepel 8 1 2 5 4-13 5 A Pakstól 2 büntetőpont levonva. Füstbe ment terv a „kéményvárosban” NB I B, 8. forduló Tiszaújvárosi SC-Nyíregyházi FC 2-1 (0-0) Tiszaújváros, 1200 néző. V.: Juhos (Szabó J., Tamássy). Tiszaújváros: Molnár - Vámosi - Pipó, Bocsi - Czövek, Járai, Márkus, Bordás, Loós - Pap, Dobos. Edző: Varga Zoltán. Nyíregyháza: Vadon - Barna - László, Kiss Gy. - Lahos, Kondora, Karkusz, Göncz- Kircmáyer- Takács, Janics. Edző: Őze Tibor. Csere: Lahos h. Bessenyei az 53., Márkus h. Szabó az 58., Takács h. Németh a 63., Karkusz h. Mérész a 79., Pap h. Guba­csi a 89. percben. Gólszerző: Pap az 50., Janics az 59., Dobos a 65. percben. Sárga lap: Kiss Gy. a 61., Göncz a 78., Bocsi a 87., Gulácsi a 90. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 2. p.: A lesipuskás Papra senki nem figyelt, a csatár megugrott, lövését Vadon lábbal mentette, a visszapattanó labdát 15 méterről a bal kapufa mellé küldte. 13. p.: Kirchmáyervégzett el szabadrúgást a kaputól 25 mé­terre, s nagy erővel a felső léc­re „bikázott”. 15. p.: Kirchmáyer szöktette a jobb szélen felnyomuló Lá­bost, aki néhány lépés után 7 méterről mellé durrantott. 41. p.: Janics két csellel „megcsinálta” a helyzetet ma­gának, ám 16 méterről a kapus ölébe postázta a labdát. 50. p.: A nyíregyházi térfél közepén ajándék-szabadrúgás­hoz jutott az Újváros. Bordás a kapu előtt settenkedő Paphoz emelt, ő lefodult védőjéről, s a portáját feleslegesen elhagyó Vadont megtréfálva 5 méterről a hálóba pöckölt. 1-0 59. p.: Göncz bal oldali be­adása üresen találta Janicsot, aki 4 méterről a jobb sarokba bólintott. 1-1 64. p.: Megint csak Göncz centerezclt a bal oldalról, Ja­nics újfent kibújt a hazai vé­dők szorításából, csakhogy ez­úttal 6 méterről melléfejelt. 65. p.: ...és jött a büntetés. Dobos cipelte fel a labdát, majd 20 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-1. 82. p.: Pap lógott meg a jobb szélen, középre gurított labdájára Dobos robbant, aki 6 méterről - „százegy” száza­lékos helyzetben - mellésu­hintott. A miniatűr, egy száll drót­tal körbevett (körülmények, óh!...) „Olefin-katlanban” a Nyíregyháza volt „otthon”. A vendégcsapattal egyetemben ugyanis több száz szurkoló is tiszteletét tette a kémények városában. S bár a pocakos Pap hamar­jában galibát okozott, sokáig jól érezte magát a népes NYFC-tábor. A szorgos, ám szerény képességű hazai egy­let kevés vizet zavart, játéko­sai hébe-hóba tévedtek át a nyírségi felségterületre. Jól­lehet a piros-kékek kényel­mesre vették a figurát, az első félidőben többször mattolhat­ták volna ellenfelüket. Az Őze-legénység azonban ráérősen terelgette a labdát, amiért nagy árat fizetett. Merthogy a mérkőzés má­sodik felvonása nem várt foly­tatást vett. Alighanem a bor­sodiak sem hitték, hogy szin­te az öltözőből érkezvén gólt „találnak” - pedig így történt. Ekkor még volt ku­rázsi az NYFC-ben, de fur­csa módon az egyenlítés a házigazdákra hatott inspi­rálóan. A belelkesedett Ti­szaújváros újított: a ficán­koló Dobos vezérletével meleg pillanatokkal (no meg ismét egy „dugóval”...) „kedveskedett” a szétesően futballozó, hibát hibára hal­mozó Nyíregyházának. Emígyen véget ért egy di­cső sorozat: a látogatók az idény során először hajtot­tak fejet ellenlábasuk előtt. Hogy pont Tiszaújváros- ban? Ez aztán az igazi ke­serű pirula! Varga Zoltán: - Magas színvonalú játékvezetés mel­lett csapatjátékból és akarat­erőből is kitűnően vizsgázott a gárda. Győzelmünk telje­sen megérdemelt. Őze Tibor: - Az egész heti intelem ellenére a játékosok nem érezték át ennek a meccs­nek a veszélyeit. Feltűnően ideges volt a csapat, kél-há- rom játékos pedig érthetetle- nül gyenge teljesítményi nyújtott. A győzelem még várat magára Alkaloida SE Tiszavasvári-Paksi Atomerőmű SE 1-1 (0-0) Tiszavasvári 700 néző. V.: Szabó Zs. (Bócsik, Radvánszky). ^Tiszavasvári: Szabó L. - Fige, Lenkei, Havelant, Homann - Balogh, Magyari, Kovács, Hegedűs - Kocsis, Rosu. Edző: Kiss Miklós. Paks: Kovácsevics — Jenci, Éger, Orosz, Barna - Bábik, Kiss, Kislőrincz, Mcrsich - Fejes, Csernyijenko. Edző: Bőzsöny János. Gólszerző: Bohács az 53., Barna a 64. percben. Csere: Fige és Kovács helyett Bohács és Szenes a szünet­ben, Fejes helyett Rácz az 55., Rosu helyett Szamosi a 66., Rácz helyett Osztermájer a 74., Csernijenko helyett Majsai a 87. percben. Sárga lap: Homann a 31., Barna az 53., Mersich az 55., Havelant a 80. percben. Száraz Attila (Új Kelet) 9. p.: Szöglet után Rosu fe­jelhetett pár lépésről kapura, de a kapust találta el. 45. p.: Csernyijenko húzott keresztbe a Vasvári térfelén, majd két védővel a nyakán a 16-os bal sarka közelében lö­vésre szánta cl magát. Szabó­nak ugyancsak nyújtózkodnia kellett, hogy a labda a kereszt­lécet érintve elhagyja a játék­teret. 46. p.: Hegedűs 16 méterről leadott erős lövését védte jó reflexxel Kovácsevics. 53. p.: Balogh kétszer is meghúzta jobb oldalon védő­jét, Barnát. Barna az alapvo­nal közelében a beadni készü­lő szélvészgyors középpályást csak szabálytalanul tudta sze­relni. A büntetőt Bohács érté­kesítette. 1-0 64. p.: A felezővonaltól pár méterre jobb szélen szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek. Bábik mintegy negyvenméte­res ívelt lövésére az elmélázó hazai védők között Barna moz­dult a leghamarabb, és Szabó kapujának bal oldalába fejelte a labdát. 1-1. 70. p.: Hegedűs mintaszerű labdával ugratta ki Bohácsot, de Kovácsevics megelőzte a berobbanó középpályást. 75. p.: Szenes szögletét Ma­gyari fejelte Bohácshoz, aki a paksi hálóba pörgetett. A játék­vezető azonban már Magyari fejese közben jelezte, hogy a vasvári játékos rámászott a vendégvédőre, ezért nem adta meg a találatot. 78. p.: Bohács jobb oldali szöglete a kapufán csattant. 86. p.: Szenes bal oldali szög­letét Kocsis hét méterről fejel­te őrzői gyűrűjében fölé. Óriá­si helyzet volt! Az első tíz percben csak kós­tolgatták egymást a csapatok. Majd amikor a vendégek lát­ták, hogy a Vasvári nem ront nekik, egyre bátrabban kezd­tek eljátszani, egyre többször jutottak el a hazai tizenhato­sig. Az első félidőben Kocsi­sék támadtak, támadgattak, de hiányzott az elképzelés, a tűz, az erő a játékukból. A má­sodik játékrész Hegedűs távo­li lövésével kezdődött, majd szemre is szép akciókat kez­dett el vezetni a Vasvári. Bohács és Szenes beállása új színt hozott a játékukba. Kü­lönösen Bohács volt elemé­ben, szinte felszántotta a pá­lyát. Kis szerencsével ő vagy Kocsis csapata győztes talá­latát is megszerezhette volna. Kiss Miklós:-Megérdemel­tük volna a győzelmet, főleg a második félidei teljesítmé­nyünk alapján. Sajnos, most olyan passzban vagyunk, hogy az ellenfélnek egy lehe­tősége van, az sem igazán gól­helyzet, és egy figyelmetlen­ség miatt kiegyenlít. Bosszant az újabb pontok elvesztése, mert ezúttal megszolgáltuk a három a pontot. Bőzsöny János: - Küzdel­mes mérkőzésen többet tá­madt a Tiszavasvári. Mégis egy egyéni hibából érték el a találatukat. Tizenegyest nem lett volna szabad elkövetnünk, Losonczl és Aal vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m5 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 melynek jogosságához azon­ban nem férhet kétség. A hazai vezetés után magunk­hoz tértünk, és ennek volt köszönhető az egyenlítés. Megvoltak a lehetőségeink az újabb gól megszerzésére is, de az egy kicsit „erős” lelt volna. Úgy érzem, igazságos eredmény született. * ** Az NB IB 8. fordulójának további eredményei: Rákó­czi Kaposcukor FC-Dorogi SE 1-0 (0-0), Salgótarjáni BTC-Kecskeméti TE 0-1 (0- 0), Matáv SC Sopron-Sze- ged-Dorozsma4-l (1-0), Érdi VSE-Soproni Fac 2-2 (0-1), Komlói BSK-Csepel SC 2-0 (1-0), ffl. Kér. TVE-Dunaferr SE 3-1 (2-0), Kábái Cukor FC-Pécsi MFC 0-1 (0-0), Szolnoki MÁV Neusiedler- Nagykanizsai OFC 2-0 (1 -0). Fotó: Lázár Zsolt