Új Kelet, 1997. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-11 / 186. szám

Labdarúgás 1997. augusztus 11., hétfő Elszalasztott lehetőség NB II Keleti csoport Nyírbátor-Borsodi Volán 2-2 (2-1) Nyírbátor, 400 néző. V.: Farkas (Paróczai, Kormos). Nyírbátor: Kormos- Lukács, Balogh, Kosán-Szegedi, Szabó, Kertész (Márton), Lengyel, Csapos - Kovács, Szilvási. Edző: Baracsi János. Borsodi Volán: Grolmusz - Drótos, Szűcs, Szabó - Simkó (Boros), Nyeste Cs., Tábori (Kepecs), Nyeste J., Szaniszló - Koszta, Lehóczki (Lója). Edző: Balázs András. Gólszerzők: Balogh, Szegedi, ill. Drótos, Koszta. Sárga lap: Drótos a 48., Lengyel a 74., Szaniszló a 85. percben. Barczi Róbert (Új Kelet) 12. p.: Balogh 23 méteres szabadrúgásból kipókhálózta a bal felső sarkot. 1-0. 25. p.: Szegedi vezette fel a labdát a jobb oldalon, majd 35 méterről hatalmas gólt ragasz­tott a jobb felső sarokba. 2-0. 43. p.: Koszta bal oldali szabadrúgását Drótos csúsz­tatta a hosszúsarokba. 2-1. 73. p.: Koszta végzett el sza­badrúgást bal oldalról, az ol­dalvonal mellől. Laposan belőtt lövésébe senki sem ért bele, s így a labda a lábak kö­zött utat talált a kapuba. 2-2. Hatalmas eső előzte meg a találkozót, így vizes, csúszós játéktér fogadta a csapato­kat. Ennek ellenére küzdel­mes, élénk iramú, élvezetes játék jellemezte a mérkőzés első negyvenöt percét. Ba­logh révén hamar vezetéshez jutottak a hazaiak, s a félidő derekán Szegedi gyönyörű góljával még növelték is az előnyüket. Ezután viszont alábbhagyott Körmösiék lelkesedése, s egyre több za­vart okoztak a vendégek a nyírbátori kapu előtt. A félidő utolsó perceiben aztán szépí­tettek a miskolciak, nyílttá téve ezzel a második játékrészt A fordulás utáni első per­cekben egyenlő erők küzdel­me folyt a pályán. Fél órával a lefújás előtt azonban a bor­sodiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és a hajrában potyagóllal egyenlíteni is tud­tak. Az utolsó percekben mind­két kapu előtt több nagy hely­zet is adódott de az eredmény már nem változott. A játék képe alapján mindkét csapat rászolgált az egy pontra. Baracsi János: - Kettő-null után a helyzetek alapján biz­tosan kellett vdlnüfíycrhíink. Balázs Áhdrásr^-'Kkéigó-! los hátrány után talpraáll- tunk, és akár á győzelmet is megszerezhettük volna.' Jók: Balogh, Szegedi. Csá­pos, ill. Koszia, Drótos. Híres helyett Gombkötő híresült el Demecseri Kinízsi-SZEAC 1-0 (0-0) Demecser, 1000 néző. V.: Mezei (Drucskó, Fridély). Demecser: Szőr - Horváth, Drobni, Hildák, Szűcs, Torda, Seres, (Lente a az 57.). Balogh J., Balogh T. (Mónus az 57.), Szilágyi, Gombkötő S. Edző: Eszenyi Dénes. SZEAC: Szulyovszky-Várszegi, Némedi. Polaneczky, Rau (Kothetz a szünetben), Turján, Vándor (Simon a szü­netben), Kerekes, Hűvös (Kulacsik a szünetben), Katzenbach, Lehota. Edző: Híres Gábor. Gólszerző: Gombkötő S. a 79. percben. Sárga lap: Seres a 27., Hűvös a 33., Vándor a 36., Gombkötő S. a 46., Polaneczky a 65., Horváth a 82. percben. Kiállítva: Turján a 87. percben. 79. p.: A vendég védők lesre állítással kísérletez­tek, miközben Szűcs előre ívelt labdájára Mónus le­csapott, majd higgadtan középre gurított és az ér­kező Gombkötő S. 5 mé­terről az üres kapuba pofoz­ta a golyóbist. 1-0. 87. p.: A reklamáló Tur­jánt a játékvezető kiállí­totta. A Kinizsi első NB Il-es mérkőzésére megtelt a vadonatúj lelátó: a település lakossága meg­mozdult, hogy láthassa kedvencei bemutatkozá­sát. Nagy iramban estek egy­másnak a csapatok, itt is, ott is adódtak lehetőségek, hamarjában mindkét ka­pus bizonyíthatta tudását. Szőr és Szulyovszky két- két esetben bravúrosan tisztázott, elodázva a dön­tést. A második félidőben sem lankadt a harci kedv, amit némi „tüskézés” szí­nesített, ennek eredmé­nyeként Mezei játékve­zető sűrűn kapkodott a zsebéhez. A hajrában egy jól megkomponált, és si­keresen véghezvitt hazai támadás meghozta az áhított gólt, mint utólag kiderült, Gombkötő sport­történeti találata győ­zelmet ért a Demecser szá­mára. Értékes három ponttal lett gazdagabb az Eszenyi- legénység, a SZEAC jó né­hány együttes életét megke­seríti majd. Eszenyi Dénes: - Egyenlő erők küzdelmében talán ez­zel az egy góllal jobbak voltunk. Híres Gábor: - Szerintem egy lesgól döntötte el a mérkőzést. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Szőr, Balogh J., Gombkötő S., ill. Szulyov­szky, Lehota, Katzenbach. További eredmények: Palotás-Kazincbarcika 2-0, Kiskunfélegyháza-Kiskőrös 1-0, Tiszafüred-Soroksár 1-2, REAC-Dunakeszi 1-1, Hajdúnánás-Hatvan 4-1, Kalocsa-Eger 3-2. Csak Capatinának fájt a győzelem NB I B, 3. forduló Nyíregyházi FC-Salgótarjáni BTC 2-0 (1-0) Nyíregyháza, 1300 néző. V.: Jenei (Birincsik, Lánczos). Nyíregyháza: Vadon - Czap - Barna, Göncz - Kondora, Karkusz, Kirchmáyer, Szatke, Koltai- Németh Gy., Janícs. Edző: Őze Tibor. Salgótarján: Szabó - Sági - Kajli, Kecskés, Nagy P. - Palaticzky, Szoboszlai, Németh T., Forgó - Gubán, Győri. Edző: Kis Károly. Csere: Győri h. Hadusovszki és Palaticzky h. Csatlós a 63., Koltai h. Kiss Gy. a 71., Gubán h. Gyetvai a 78., Karkusz h. Lahos a 79., Németh Gy. h. Capatina a 86. percben. Sárga lap: Göncz a 13., Nagy P. a 22., Forgó a 24., Szoboszlai az 52., Palaticzky az 57., Kirchmáyer a 61., Koltai a 66. percben. Gólszerző: Janies a 23., Szatke a 75. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 2. p.: Kirchmáyer 22 méteres szabadrúgása nyomán akadt mun­kája Szabónak, aki még időben el­csípte a bal sarokba szánt labdát. 23. p.: Bal oldalról járt szabad­rúgás a Nyíregyházának: Kirch­máyer középre csavarta a labdát, ami némi közelharc árán Kecs­kés sarkáról Szabó' kapushoz vándorolt. A játékvezető szán­dékos hazaadásnak minősítette az esetet (a lelátóról nem tűnt annak...), ezért az ötös vonaláról közvetlen szabadrúgással bün­tette a tarjániakat. Kirchmáyer Janics tlé pöckölt, ő pedig a bal sarokba bombázott. 1-0. ..;..;nJ.í>irt 32. p.: Az előrcvágtaló Karkusi mesteri labdát tálalt a védők közül kibújó JanicsnaJy, a szerb légiós, jobbról, 10 méterrql tüzelt. Szabó azonban újfeni biztos kézzel hárított. 40. p.: A bal szélen megugró Németh Gy. 15 méterről clgurí­totta a labdát a kifutó, kapus mel­lett, a visszarohanó Nagy góltól mentette meg csapatát, midőn a| ötösről kivágta a golyóbist. 60. p.: .1 anics sarkalt a felnyö- muló Koltai elé. aki 23 méterről, futtából bikázott. Szabó tomamu- tatvánnyal kaparintotta meg a labdát. 75. p.: Kirchmáyer jobb oldali szögletét követően Szatke 1 mé­terről a jobb sarokba fejelte a lab­dát. 2-0. 80. p.: A jobb szélen nyargaló Kajli röppályát tévesztett beadá­sa komoly zavart okozott, mert a laposan suhanó labda centik­kel a jobb kapufa mellett „köz­lekedett ki” a játéktérről. A mérkőzés előtt a hazai tá­bor a tornyosuló viharfelhők miatt aggályoskodott, míg a tarjáni oldalon „Semmire sincs pénzünk” címmel tartott kieslő- adást a klub elnöke. Talán a nincstelenség az oka, hogy a ven­dégek olyan mezben masíroztak a pályára, melyről csak totózni lehetett a játékosok kilétére. Nem mintha ebből bármilyen probléma származott volna. A látogatók ugyanis mindvégig zsenge teljesítményt mutattak, több játékosuk mély átéléssel alakította a „láthatatlan em­ber” szerepét. A Nyíregyháza? Nos, a piros-kékek sem tündö­költek, de az akarat nem hibád- zott - ez pedig bőven elég volt a sikerhez. A langyos iramú első félidő­ben Jenei bíró túlzott szigora szülte meg az NYFC vezető gól­ját, eztán néhány pillanat alatt romba dönthette volna ellenfe­lét az Őze-csapat, ám Janics és Koltai elszúrta az alkalmat. Mivel a „Stécére” a pihenő sem hatott, a házigazda egylet to­vább nyüstölte a karancsal- jai védelmet. S bár a Nyír­egyháza is sok hibával tény­kedett, a színvonal pedig jottá­nyit sem emelkedett, így sem volt mitől rettegnie a hazai kis- padon ülőknek. Midőn Szatke „rábólintott” a győzelemre, a hajrában mindenféle izgalom száműzetett a pázsitról. Az NYFC különösebb megerőltetés nélkül nyerte a meccset - vezéráldozattal. Az újfent csatasorba álló Valerij Capatina egy perc­nyi játék után súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett! Őze Tibor: —Araszolgatunk... Néha nehezebb győzni, mini sziporkázni. Ma nem szipor­káztunk, de sikerült nyernünk. Kis Károly: - Játékosaim ezúttal is becsületesen küzdöt­tek, de olyan góllal kerültek hátrányba, amelyről ha elmon­danám a véleményemet, na­gyon megbüntetnének. Janies „átgázol” a tarjáni kapuson, de nem tudta a hálóba tuszakolni a labdát Megrongált dorogi kapufák Dorog-Alkaloida SE Tiszavasvári 0-0 Dorog, 3000 néző. V.: Szökrény (dr. Bozóky, Gyarmati). Dorogi SE: Belányi - Faragó, Borsos, Horváth G., Móra - Bodó, Marczinkó, Brandhuber, Takács - Bajkai, Czifferi. Edző: Honti József. Tiszavasvári: Szabó L.-Fige, Szenes, Szarka, Homann- Balogh, Havelant, Kovács I., Bohács - Erdei, Szamosi. Edző: Kiss. Miklós. Csere: Balogh h. Lenkei a 46., Takács h. Toronyi a.63... Czifferi h. Kiss S. a 67., Marczinkó h. Szépvögyi és Sza­mosi h. Rosu a 71. percben. Sárga lap: Homann a 30., Havelant a 44., Brandhuber a 44., Szamosi az 56. percben. Kiállítva: Borsos a 88. percben. Péntek Sándor tudósítása 5. p.: Móra tért ölelő átadásá­val Czifferi húzott kapura, akit a 11 -es pontnál Szenes érdekesen szerelt. A labda élesen vágódott a kapu felé, ám Szabó L. hihetet­len reflexszel, lábbal mentett. 16. p.: Brandhuber lőtt várat­lanul kapura 20 méterről. A la­pos labda megcsúszott a vizes talajon, Szabónak már nem volt ideje mozdulni, ám ezúttal is láb­bal kisegítve magát - bravúrral hárított. Az ellentámadásból Sza­mosit szerelték szabálytalanul. A 22 méteres szabadrúgást Kovács I. végezte el. Erősen meglőtt lab­dáját Belányi szépen védte. 43. p.: Belányi ütközött Er­dőssel, a kipattanó labdát Sza­mosi egyből rászúrta. A 14 mé­teres lövés után a felső lécen csat­tant a labda. 45. p.: Móra bal oldali beadá­sát Bajkai visszafejelte Czifferi- nek, aki a kaputól 13 méterre tisz­tán álló Brandhuber elé pöcköl­te a labdát. A dorogi támadó bal alsó sarokba tartó lövését Szabó gyors vetődéssel hárította. 50. p.: A sokat mozgó Bohács 24 méterről óriási lövést zúdított kapura. Belányi mozdulatlanul nézte a labda útját, amely a jobb kapufa belső éléről vágódott a mezőnybe. 58. p.: Erdei ügyesen lefordult védőjéről, aztán jó helyzetben, 14 méterről alig lőtt fölé. 80. p.: Bajkai ugratta ki Kiss Sándort, aki jó helyzetben, 10 méterről lövés helyett a passzo- lást választotta. Szarka szöglet­re mentett a meleg szituációban. 86. p.: Kiss S. faképnél hagyta a tiszavasvári védelmet. A 16- oson belül csinált egy cselt, majd az érkező Toronyi elé tálalt. Ő át­vette a bal lábára a labdát, aztán 10 méterről nagy erővel kapura lőtt. Szabó sokadik bravúrját be­mutatva a léc fölé tolta a labdát. 88. p.: Borsos ütközött Erdei­vel, akit a földön még „megta­posott” a dorogi játékos. Szök­rény azonnal kiállította Borsost. Közepes színvonalúra kereke­dett a mérkőzés ám a küzdelem­re nem lehetett panasz. Az Alka­loida arra várt, hogy a dorogi­ak nagy erővel támadnak, így kinyílik a védelmük. A gyors tiszavasvári kontrák azonban elmaradtak, mert a hazaiak nem jöttek ki a biztonságos állásból. A Honti-legények is a kontrák lehetőségére vártak - hiába. így aztán jobbára a két 16-os között folyt a játék. A vendégek két ka­pufát lőttek, a mérkőzés nagy ré­szében uralták a mezőnyt. A dön­tetlen igazságosnak mondható, ám ha az egyik kapufa beljebb sikeredik, akkor az Alkaloida SE megszerezhette volna első győzelmét. Honü József: - Ebben az osztály­ban nem lehet a helyzeteket ki­hagyni. Reális eredmény született. Kiss Miklós: - Megszerezhet­tük volna első győzelmünket, de Losonczi és fiai vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 a kapufákkal nem volt szeren­csénk. *** Az NB 1 B 3. fordulójának további eredményei: Szeged- Dorozsma—Érd 3-1 (2-1), Ti- szaújváros-Rákóczi Kaposcu- kor 2-3 (0-2), Pécsi MFC-Pak- si ASE 1-1 (0-1), Kecskeméti TE-Nagykanizsa 1-0 (0-0), Matáv Sopron-II. Kér. TVE 0-0, Komló-Kabai Cukor FC- Hajdúszoboszló 1 -4, Dunaferr- Szolnok 2-0, Csépel-Soproni FAC 0-0. Az NB I B állása: 1. III. Kér. TVE 3 2 1 _ 7-0 7 2. Dunaferr 3 2 1 _ 4-0 7 3. Soproni FAC 3 2 1 — 2-0 7 4. Kábái CFCH 3 2­1 5-3 6 5. Salgótarján 3 2­1 4-3 6 6. Kecskeméti TE 3 2­1 2-1 6 7. Nyíregyháza 3 1 2­4-2 5 8. Matáv Sopron 3 1 2 _ 3-1 5 9. Dorog 3 1 1 1 4-2 4 10. Szeged 3 1 1 1 6-6 4 11. Szolnok 3 1 1 1 5-5 4 12. Rákóczi 3 1 1 1 4-4 4 13. Paks 3 1 1 1 2-3 4 14. Tiszavasvári 3 _ 3 _ 1-1 3 15. Nagykanizsa 3 1­2 4-6 3 16. Komló 3 1 — 2 2-6 3 17. Érd 3­1 2 2-5 1 Pécs 3 — 1 2 2-5 1 19. Csepel 3­1 2 0-6 1 20. Tiszaújváros 3­­3 2-6 0