Új Kelet, 1997. május (4. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-10 / 108. szám

10 1997. május 10., szombat Sport Újra a legjobb négy között! Röplabda Extraliga, férfiak, elődöntő Kaposvári Balatel RC-NYVSC-Szabolcs Gabona Kaposvár, szombat 17.00. V.: ifj. Kiss, Szalay. Újra a legjobb négy között az NYVSC-Szabolcs Ga­bona együttese! Legutoljára az 1991-92-es bajnokság­ban sikerült ez a nyíregyházi csapatnak. Akkor ha­talmas csatát vívtak az elődöntőben a kaposváriak ellen. Háromszor veszítettek 3-2-re idegenben, a ha­zai találkozókat 3-0-ra nyerték. Most a somogyiak az esélyesebbek. Az öt évvel ezelőtti csapatból nem sokan maradtak. Az edző újra Balázs István, a játé­kosok közül Drotár György az, aki öt esztendeje is játszott, és rövid pihenő után újra visszatért. DVSC-Symphonia-Kisvárdai SE 26-17 (10-7) Debrecen, 500 néző. V.: Éles, Demény. DVSC: Szamozvanova - Virincsik 7/2, Borók 7/2, László 4, Kokainé 1, Csapó 4, Halcsik. Csere: Vass (kapus), Agárdi, Bodencsuk 1/1, Sándorné, Buglyó 2. Edző: Komáromi Ákos. KSE: Páll - Erdei, Baunok 4, Kulcsár 3, Gábor 6/2, Rigmányi 1, Ovtus 1. Csere: Bírta (kapus), Vass 1, Garai, Ignatyenkó 1, Nagy K. Edző: Rácz Sándor. Kiálllítások: 6, ili. 6 perc. Hétméteresek: 5/5,4/2. Erősebb volt a Symphonia Kézilabda NB I, nők Révay Zoltán (Új Kelet) A szombati bajnoki elő­döntőn Kaposváron szerepel­nek a nyíregyháziak. Az el­lenfél az alapszakasz hajrá­jában és a rájátszásban na­gyon jól szerepelt. Hazai pá­lyán általában biztosan győz­tek. Legjobbjaik, Mészáros Dömötör, Tomanóczi Tibor. Mészáros Péter a magyar vá­logatott legutóbbi meccsein is szerepeltek, mellettük a kel bolgár, Jurakov és Saraliev is meghatározó játékos lehet. A nyíregyháziak a bajnoki szünetben két edzőmérkő­zésen szerepeltek. A mér­kőzés esélyeiről Balázs Ist­vánt, az NYVSC edzőjét kér­deztük. — Hogyan sikerült a felké­szülés az elődöntőre? A ka­posváriak arra panaszkod­nak, hogy ők keveset voltak együtt a válogatott program­ja miatt.- Nekünk nem voltak ilyen gondjaink. Elég hosszú volt a szünet, de a hosszúra nyúlt Új Kelet-információ A hat középiskolai lány­csapat két csoportban, dup­la fordulókkal és körmér­kőzésekkel alakította ki a hármas csoportok végered­ményét. „A” csoport: 1. Vas­vári Pál Gimnázium, Nyír­egyháza, 2. Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza, 3. Wesselényi Miklós Szakkö­zépiskola és Szakiskola, Nyíregyháza, „B” csoport: 1. Arany János Gimnázium, Nyíregyháza, 2. Krúdy Gyu­la Gimnázium, Nyíregyháza, 3. Móricz Zsigmond Gimná­zium, Ibrány. Elődöntő (Arany J. Gimn. tornaterme): Vasvári DSK- Krúdy DSK 3-0 (5, 1, 3), Arany DSE-Kölcsey DSE 3- 0 (3, 0, 0), a 3. helyért: Krúdy-Kölcscy 2-0 (4. 12), a fináléban: Vasvári-Arany 3-0 (3,2,4). Az első helyezett Vasvá­ri (testnevelő tanár-edző: Balázs István) az országos elődöntő (melyet Nyír­Új Kelet-információ A megyei bajnokság szombati programja (kez­dési idő: 10.00): Rakamaz- Tiszalök, V.: Bendik J., Újfehértó—Nyíregyházi Sí, V.: Nagy S., Gávavencscl- lő-Ibrány, V.: Koleszár, Nagykálló-Kisléta. V.: Ador- ján, Nyírcsaholy-Máté­bajnokság végére kicsit már elfáradtak a játékosok. így elsősorban a játékosabb ele­mekre fektettük a hangsúlyt. Mindig szerepelt a program­ban három-három elleni já­ték is. A két edzőmérkőzésen időnként elégedett voltam a látottakkal.- Mit vársz a szombati mérkőzéstől?- Otthonában nagyon nehéz ellenfél a vendéglátónk. A közönség nagyon segíti á ked­venceit, és akkor is buzdítják őket, amikor nem megy nekik a játék. Az a cékunk, hogy a kaposváriak ne csak egyszer jöjjenek Nyíregyházára. Min­dent megteszünk ezért.- Mindenki egészséges, harcra kész?- Tulajdonképpen min­denki játszhat. Igaz, Veress Petinek közben az érettségi­re is készülnie kell. A másik gondunk az, hogy Zádor Zoli és Horváth Laci jövő szerdán bevonul katonának. így ami­kor Veressnek vizsgája lesz, nagyon kevesen maradunk. egyházán rendeznek!) egye­nesági résztvevője, a máso­dik Arany további selejtező csoportban küzdhet a to­vábbjutásért. A IV. korcsoportos fiúk megyei bajnokságára neve­zett három csapat dupla for­dulókkal és körmérkőzé­sekkel döntötte el a sorren­det. Noha egyetlen mér­kőzés még hátra van, az már nem befolyásolja az első hely sorsát. Eredmények: Széchenyi István Szakközépiskola és Szakiskola, Nyíregyháza­ik Rákóczi Ferenc Gimná­zium, Vásárosnamény 3-0 (1, 11, 8), 3-0 (11, 8, 2), Széchenyi-Vásárhelyi Pál Szakközépiskola (ÉVISZ) 3-0 (6, 11, 11), 3-1 (5,-14, 6, 101, ÉVISZ-II. Rákóczi DSK 3-1 (7,-2, 8, 10). A megyei első Széche­nyi (testnevelő tanár-ed­ző: Vinnai Péter) a nyír­egyházi országos elődön­tő közvetlen résztvevője! szalka, V.: Driszkó, Fchér- gyarmat-Túrricse, V.: Kele­men, Nyírbátor-Csenger, V.: Nagy Gy., Nagyecsed- Nyírmeggyes, V.: Máté, Nagyhalász-Záhony, V.: Vida J., Kisvárda-Nyír- karúsz, V.: Balogh J., Deme cser-Bak tál óránt- háza, V.: Király, Vásáros- namény-Levelek, V.: Kosa. F. A.JÚj Kelet) A kisvárdai csapatot az utób­bi néhány mérkőzésen muta­tott jó játékának köszönhetően szépszámú szurkolósereg is el­kísérte a szomszédvári rang­adóra, akik mindent elkövet­tek, hogy hazai hangulatot te­remtsenek kedvenceiknek.. Az első gólra a második perc vé­géig kellett várni, amit a haza­iak lőttek. A vendégek a negye­dik percben büntetőből dobolt góllal válaszoltak. Majd öt per­cen keresztül a Debrecen három gólt lőtt, míg a vendégek egyet sem. így a kilencedik percben már 4-1 volt az állás. A 10. perc elején megszületett a máso­dik szabolcsi gól, ugyancsak Fehérgyarmati VSE- Tiszavasvári Alkaloida 30-31 (13-17) Fehérgyarmat, 600 néző. V.: Gyúró, Láda. Fehérgyarmat: Varga I. - Szakács 3, Kaplonyi 5, Csapos 3, VargaZ., Pásztor 9, VargaT. 3. Csere: Simon (kapus), Braun, Juhász, Balogh 5/2, Torma 2, Szűcs. Edző: Petermann István Alkaloida: Boczák - Hellin- ger 2, Alexa 6, Fodor 2, Pavlovics 5, Berényi 8/1, Varga Zs. 7/2. Kölcsey DSE-NYSI— Kőbánya Nyíregyháza, vasárnap 15.00 Három forduló még hátravan a bajnokságból, de már csak elméletben van esélye a diák­csapatnak arra, hogy bennma­radjanak az NB I B-ben. A jobb napokat látott együttes jelen­leg a 13., kiesőhelyen tanyázik, de a versenykiírás szerint a 12. helyezettnek is búcsút kell venni ettől az osztálytól. A ve­szélyben lévők sorrendje: 11. ÚjJ<elet-információ Kézilabda NB II, nők: Haj- dúnánás-Papp-Ker 28-17 (13-7). 200 néző, V.: Pék, Vá- kár. Papp-Ker: Pásztorné - Pál 6, Szobonya 3, Nádasi, Pataki 1, Bánszegi4/2,Nagy I. l.Cs.: Nagy B. 2, Bihari. Edző: Ba­logh András. Hétméteresek: 7/6, illetve 3/2. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Korrekt játékvezetés mel­lett csodálatosan játszottak a csütörtök esti meccsen a ná- násiak. A Papp-Kemek szinte semmi sem sikerült... A íalálko-j hétméteresből. De folytatódott a „hagyomány”, mert ismét három gólt kaptak zsinórban, aminek következtében a 13. percben 7-2-re húztak el Virin- csikék. A folytatásban valame­lyest összeszedték magukat Gáborék, és a 24. percre sike­rült 10-6-ra felzárkózniuk, a játékrész végéig kitűnően vé­dekeztek, és ennek köszön­hetően a félidő lefújásáig nem kaptak gólt, viszont csak egyet tudtak lőni. A kisvárdai szurkolótábor reménykedett abban, hogy a második félidőben csapatuk folytatja a jó játékot, ám csa­lódniuk kellett, mert ezúttal ellenfelük négyszer talált a há­lójukba, míg ők egyszer sem. Csere: Grandjean, Binda (ka­pusok), Török, Kovács J., Sipos, Dobi 1, Kovács A. Edző: Uzejrovics Mirzet Kiállítások: 10., ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2,4/3. Az eredmény alakulása: 10. perc: 4-5, 20.: 8-t 1, 10.: 18-22, 50.: 25-24, 52.: 27-25! Nagy érdeklődés előzte meg a megyei rangadót, és zsúfolásig megtelt a gyarmati sportcsarnok. A közönség a saját csapatán kí­vül kíváncsi volt a bajnokjelölt­Szegcd 12 pont. 12. Gyömrő 12 pont, 13. Kölcsey 8 pont, 14. Jánoshalma 4 pont. Még akkor sem biztos, hogy fel tud ka­paszkodni all. helyre a nyír­egyházi csapat, ha a hátralévő mindhárom mérkőzését meg­nyerné. A mostani ellenfelük jelenleg a mezőny első felében, az 5-6. helyen van. Érdekes­ség, hogy nincs önálló arcu­lata a kőbányai csapatnak, mivel tizenegy budapesti spartacus-os kézilabdás kettős zó előtt a vendégek három pont előnnyel előzték meg a tabella élén a bőcsieket... *** Két, egy-éve még NB I B-s együttes találja szembe magát egymással ma 17 órától a nyír­bátori sportcsarnokban. A he­lyi NYKC jelenleg negyedik helyezett, a vendég Püspökla­dányi MÁV ESK pedig „ezüst­helyen” áll. A két csapat között viszont mindössze egyetlen pont a különbség. A zuhany­híradó szerint a közeljövőben nem elképzelhetetlen egy Deb­receni Dózsa-Bogáti SK fúzió. Ebben az időszakban jellemző volt, hogy a DVSC a kisvárdai támadóhibákból élt és kontra­támadásokból szerezték gólja­ik nagy részét. A 40. perc körül ismét volt egy kiegyenlített pe­riódusa a találkozónak, amikor a KSE egyenrangú ellenfele volt a DVSC-nek, ám újabb rövidzár­lat következett, aminek az ered­ménye az lett, hogy további négy gólra nőtt a különbség. 44. perc: 19-9. Ekkor már Komáro­mi edző a tartalékokat is a pá­lyára küldte, és talán emiatt is Új Kelet-információ Nem sokat teketóriázott a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézilabdacsapatá­nak vezérkara az erősítéseket illetően. Alig fejeződött be a bajnokság, máris összeállt a következő szezon csapata. Mint ismert, a korábbi keretből nem távozott el senki, viszont két ígéretes erősítés is érkezett. A jó hírtBaráth László, a név­adó főszponzor Kárpát-Hús Kft. vezetője közölte lapunkkal, miszerint sikerült egyezséget re is. Végig szikrázóan kemény mérkőzési játszott egymással a két csapat, és csak az utolsó pil­lanatokban dőlt el a vendégek javára a mérkőzés. Az első félidőben érezhetően fölényben voltak a tiszavasváriak, ám a második játékrészben fokozato­san feljött a hazai együttes, és hatalmas meglepetéssel az ötve­nedik percre kiegyenlítettek, sőt kétgólos előnyre is szert tettek, majd egyéni hibáknak köszön­hetően leadták az előnyüket, de játékengedéllyel játszik náluk. Hadobás István elmondta a találkozó előtt, hogy a sérült Ivánka mellé Mandula is csat­lakozott, aki egy közlekedési baleset következtében megsé­rült. Sérülése nem súlyos, de a mai meccsen nem játszik.- Nehezítette a felkészülé­sünket még az is, hogy a ne­gyedikes játékosok a ballagás­sal és a közelgő érettségivel voltak elfoglalva. Ennek elle­nére bizonyítani szeretnénk. ami azért érdekes a mai rang­adót illetően, mert jelenleg a Bogáti SK vezeti az NB Il-t, és egy esetleges egyesülésnél rendkívül megnőne a második hely értéke. Ezért is ígérkezik jó kis derbinek a késő délutáni nyírbátori meccs. Az NB II további hétvégi programja: Szombat: Záhony-Sáros- patak (férfi, 11.00), Nyírbátor- Bőcs (női, 18.30), Hajdúböször- mény-Csenger (férfi, 16.00). Vasárnap: Hodász-Balmaz- újváros (férfi, 11.00), Tiszalök- Ozd (női, 11.00). sikerült a tízgólos előnyt a vendégeknek valamelyest csökkenteni. Nagyobb remé­nyekkel indult'a szomszé­dolásra a kisvárdai csapat, és egyértelműen szorosabb eredményre számítottak. Komáromi Ákos: - Nagyon rossz játékkal szereztünk két pontot. Rácz Sándor: - Szélsősé­ges egyéni teljesítmények voltak, ami végül a nem várt kilcncgólos vereséget ered­ményezte. kötniük két játékossal, akik júniustól két éven keresztül nyíregyházi színekben játsza­tlak. Az egyik kézilabdás Kiss István (26) balszélső, aki a Dunaferrből érkezett. A másik játékos Jevgenyij Petrusevszkij (28) jobbkezes átlövő. A közel kétméteres kézilabdás a Pick- Szeged játékosa volt. Baráth úr még elmondta, hogy ebben az összetételben jogos elvárás, hogy a csapat a következő baj­nokságban az 1-4. hely vala­melyikén végezzen, és ki­harcolják a kupaszereplés jogát. még így is fél perccel a mér­kőzés lefújása előtt egyenlí­tési lehetőséghez jutott a ha­zai gárda, de támadási hibát vétettek, így maradt az egy- gólos vendéggyőzelem. A mérkőzés után egyértelmű volt az a vélemény, hogy a két csapat „élesbe játszotta” le a mérkőzést. A fehérgyar­matiaknak, ha egy kicsi sze­rencséjük van, meglepetést okozhattak volna az NB I ka­pujában lévő vasvárinak. „Nyakukon” a vb-start MTI Szponzori szerződés alá­írásával egybekötött sajtó- tájékoztatóra hívta a sport­sajtot a Magyar Kézilabda Szövetség és a Falcotrade Kft. abból az alkalomból, hogy a férfi kézilabda-vá­logatott hétfőn utazik Ja­pánba, a 15. kézilabda világ- bajnokságra. Sinka László, a szövetség főtitkára meg­előzve a kérdéseket el­mondta: a magyar váloga­tott Svédországban a Scan­dinavian Openen és a szlo­vén válogatott ellen ké­szült a világbajnokságra. A svéd és a norvég válo­gatott ellen elért két dön­tetlent a főtitkár jó ered­ménynek minősítette, és ugyancsak elégedett volt a szlovének elleni második mérkőzéssel, amely magyar győzelemmel végződött. Az utazó 16 fős kerettel kapcsolatban említést érde­mel, hogy sérülés miatt nem utazhat Bartók Csaba és Kotor mán Attila, a kapus Fekete Róbert nem megfe­lelő formája miatt marad itt­hon, Kovács Lászlót pedig a létszámkorlátozás miatt nem viheti magával Vass Sándor szövetségi kapitány. Bajnok a Vasvári és a Széchenyi! Röplabda, korosztályos megyei döntő Hétvégi serdülőfoci Az Alkaloida újabb lépése az élvonal felé Kézilabda NB I B Megkóstolják a „kőbányait” Kézilabda NB I B, nők Hajdúnánáson botlott a listavezető Ma: rangadó Nyírbátorban DunaSerr-sztár az NYKC-ban!