Új Kelet, 1997. május (4. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-26 / 120. szám

cHi )í i 3m3j Menekül a Stadler Labdarúgás WäK&P'. 1997. május 26., hétfő Nyíregyházi lángolás, avagy füstbe ment terv Az NB 133. fordulójának eredményei: BVSC-MTK FC 0-2, Fercncváros-II. Kér. TVE 1-0, Vasas DH-Zaláegerszeg 0-0, Videoton FCF-Siófok 2-3, Békéscsaba-Csepel SC 2-1, Ecker-Stadler-Vác FC 2-0, Haladás VFC-Kispest-Honvéd FC 2-1, Pécsi MFC-Győri ETO FC 2-2, Újpesti TE-DVSC- Epona 2-2. A bajnokság állása: 1. MTK FC 33 26 6 1 85-23 84 2. Újpesti TE 33 23 6 4 74-34 75 3. Ferencváros 33 22 8 3 68-35 74 4. Vasas DH 33 19 7 7 49-30 64 5. DVSC-Epona 33 13 10 10 51-38 49 6. BVSC 33 13 7 13 42-36 46 7. Videoton 33 10 12 11 45-41 42 8. Kispest-HFC 33 11 9 13 39-44 42 9. Győri ETO 33 10 11 12 43-50 41 10. Vác FC 33 10 10 13 40-47 40 11. Haladás 33 10 9 14 37-40 39 12. Zalaegerszeg 33 10 7 16 32-50 37 13. Siófok 33 9 10 14 33-52 37 14. Békéscsaba 33 10 6 17 37-58 36 15. III. Kér. TVE 33 7 11 15 42-54 32 16. Ecker-Stadler 33 7 6 20 25-48 27 17. Pécsi MFC 33 6 8 19 30-65 26 18. Csepel SC 33 5 9 19 41-68 24 Az NB II Keleti csoport további eredményei: Szolnoki MÁV-Neusiedler-FC Eger-Egertej 3-1 (0-0), Tiszakécskei FC-Eurobusz—Szeged-Dorozsma 0-1 (0-1), FC Hatvan-Kabai Cukor FC Hajdúszoboszló 1-1 (1-1)? Kecske­méti SC RSC-FK Hajdúnánás-Tedej 3-0 (1-0), Kazincbarci­kai SC-Salgótarjáni BTC 0-0, szabadnapos volt a Tiszafüredi VSE City-Gas. A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 27 18 2 7 ,52-21 56 2. Diósgyőri FC 27 14 7 6 32-21 49 3. Kábái C,u,kor FC 27 13 9 5 40-23 48 4. Nyíregyházi FC 27 13 9 5 ■ 36Í-19 48 5. Szeged-Dorozsma 27 13 8 6 , .33-23 '47 6. Szolnoki MÁV 27 13 6 8 36-28 45 7, ASE Tiszavasvári 27 11 8 S 1 33-27 41 8. Salgótarjáni BTC 27 10 10 7 29-25 40 9. Kecskeméti TE 27 10 6 11 28-31 36 10. FC Hatvan 27 9 :8 10 34-29 35 11. Kazincbarcikai SC 28 8 7 13 32-41 31 12. Kecskeméti SC RSC 27 6 9 12 27-33 27 13. Hajdúnánás 27 6 5 16 18-48 23 14. Tiszafüred 27 5 4 18 21-47 19 15. FC, Eger 27 3 4 20 14-49 13 A következő (utolsó) forduló mérkőzései: Diósgyőr-Szol- nok, Hajdúnánás-Tiszafüred, Kábái Cukor FC-Kecskeméti SC RSC, Szeged-Dorozsma-FC Hatvan, Kecskeméti TE- Tiszakécskei FC, FC Éger-Tiszavasvári, Salgótarján-Nyír- egyháza, a Kazincbarcika szabadnapos. NB II Keleti csoport, 29. forduló Nyíregyházi FC-Diósgyőri FC 1-0 (0-0) Nyíregyháza, 4000 néző. V.: Hanyecz (Megyebiró, Hra- bovszky). Nyíregyháza: Vadon - Czap - Barna, Szatke, Kiss Gy. - Karkusz, Kondora, Capatina, Kákóczki - Domokos, Bagoly. Edző: Kiss Miklós. Diósgyőr: Rácz - Farkas A., Földvári, Farkas J. - Nagy S., Varga, Chiratcu, Danes, Buliga - Lehoczki, Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Capatina h. Kovács a 63., Kondora h. Turóczi a 69., Danes h. Tóth D. a76., Kákóczki h. Göncz, Lehoczki h. Berecz mindkettő a 83. percben. Sárga lap: Danes a 49., Buliga a 77., Szatke a 78., Kotula a 83., Földvári a 84. percben. Gólszerző: Kovács (11-esből) a 92. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) _ 11 . p.: Bagoly 19 méterről tü­zelt, Rácz könnyűszerrel szedte fel a laposan érkező labdát. 30. p.: A tizenhatos jobb olda­li csücskéig gyalogló Domokos fogta munkára Ráczol, aki láb­bal mentette a középre tartó go­lyóbist. 33. p.: Kotula ugratta ki a bal szélen felnyomuló Chiratcut, ő futtából, 15 méterről ágyúzotl — éppen csak fölé. 39. p.: A társat kereső Bagoly az előretörő Kondora elé tálalt, a középpályás 19 méterről azon­mód célzott, a labda alig néhány centivel zúgott el a kapu fölött. 69. p.: Kovács szöktette Ba- golyt, a tüskefrizurás támadó vé- gigviharzott a diósgyőri térfélen, majd 13 méterről, szorongatott helyzetből mellé durrantott. 79. p.: A kaputól 40 méterre szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr. Chiratcut nem ejtette kétségbe a tekintélyes távolság, mert kapura bombázott, mire Vadonnak igen­csak nyújtózkodnia kellett, hogy kipiszkálja a jobb felső sarokba szánt labdát. 84.p.: Cseles szabadrúgás­kombinációval kísérletezett a ha­zai gárda: Kovács Turóczi elé pöckölt, aki 22 méterről lőtt, Rácz mutatós vetődéssel paskolta az alapvonalon túlra a „lasztit”. 87.p.: A középen felbukkanó Karkusz 14 méterről, zavartala­nul lőhetett, ám fölé „bikázott”. 92. p.: Már „vastagon” hosz- szabítoll Hanyecz bíró, amikor Domokos a tizenhatoson belül ellépett Földvári mellett, a védő pedig buktatta a hazai „kilen­cest”. A játékvezető „befütyül­te” a büntetőt. Kovács volt az ítéletvégrehajtó, és a bal sarok­ba „postázta” a labdát. 1 -0 Másfél órával a meccs előtt... A játékosok (civilben...) még csak a pálya állagát ellenőrizték, miközben a lelátón már „zajlott az élet”. Az ilyenkor elmarad­hatatlan (?) kölcsönös ócsáro- lással üdvözölte egymást a két zászlóshadsereg. Cifrábbnál cif­rább versikék tudatták: mit is gondolnak egymásról a kántá- lók. És felcsendültek a jól ismert „slágerek”... Aztán elkezdődött. Mármint a meccs. A három pontot érő hálórezgés.. Fotó: Racskó Tibor Domokos mindjárt elterült a diósgyőri tizenhatoson belül, Hanyecz sípmestert azonban nem sikerüli „megetetnie”. Mindez gyorsan feledésbe me­rült: fel s le zakatoltak a fiúk, tempós iramban közlekedtek a küzdő felek. A Nyíregyháza a türelmes passzolásra épített, míg a DFC - főként Chritacu nehézbombázó révén - távol­ról riogatott. Soha rosszabb első félidőt. A folytatásban legelőbb a hazai B-közép aktivizálta magát. Füstbomba landolt a rekortánon, s amíg tisztult a „kép”, szünetelt a viadal. Az óvatosabbá vált Diósgyőr leginkább saját térfelének felvigyázásával foglalatosko­dott, az NYFC pedig nem tudott közel férkőzni a Rácz- portához. A játék ritmusa nem volt olyan sebes, mint a derbi korábbi szakaszában, a csata hevessége viszont láz­ban tartotta a lelátón kucor­gókat. A hazai csereemberek (Kovács, Turóczi) végső roha­mot vezényeltek a hajrában (fellángoltak a piros-kékek), s amikor már senki nem tett volna egy lyukas kétfillérest sem a gólra - a Földvári- Domokos találka büntetővel zárult. S Kovács lába nem remegett... Az elmúlt hetekhez képest ezer százalékot javult Nyír­egyháza az utolsó utáni pil­lanatban győzte le a becses egy pontot őrizgetni kívánó Tornyi-alakulatot. Mond­hatni: füstbe ment terv.., így j még nincs, aki „osztályoz­zon”... Kiss Miklós: - Úgy érzem, megérdemelten nyertük ezt a rangadó jellegű mérkőzést, és szép győzelemmel búcsúztunk a hazai közönségtől. Tornyi Barnabás: - Szoká- í sunkhoz híven a hátsó bizton­ságunk volt megfelelő, az el­lenfél kapuja felé kevésbé vol­tunk veszélyesek. Ugyanez el­mondható a Nyíregyházáról is, ezért érzésem szerint a döntet­len reálisabb lett volna. Kiscsapatok szárnyalása Megyei II. osztály, 26. forduló Új Kelet-információ _____ Me gtáltosodtak a kiscsapa­tok! A listavezetőt „kapta el” a Kemecsé, Apágyon nyert a Pócspetri, a Nyíribrony Tu- zséron „ikszelt”, a nyírturaiak pedig megverték a kálmán- háziakat! A dombrádiak és a napkoriak otthoni vereségük­kel nehéz helyzetbe sod­ródtak. A nagy meglepetés: Bal- kányban győzött a Tiszabecs. A feljutásra, oszlályozóra esélyes együttesek közül mindegyik begyűjtötte a há­rom pontot. Ami még meg­hökkentő: a nyírvasváriak már 2-0-ra is vezettek, innen kaptak ki a vajaiak ellen, akik a 87. percben érték cl a győztes gólt. Eredmények: Dona-Trade csoport: Tu- zsér-Nyíribrony 0-0, Anarcs- Kótaj 2-1, Dombrád-Kárpát­Hús. Volán 1-2, Kemecse- Kállösemjén 2-1, Nyírtura- Kálmánháza 1-0, Napkor— Komoró 1-3, Jéke-Ajak 1-1, Apagy-Pócspetri 1-2. 2. sz. csoport: Balkány— Tiszabecs 1-3, Opályi-Jánk- majtis 2-3, Nagyecsed-Encs- encs 2-0, Tarpa-Nyírlugos 0-3, Nyírvasvári-Vaja 3-4, Hodász-Biri 4-0, Nyírmada- Tiszamenti SE 1-2, Nyír- béltek-Olcsva 4-1. A GUSZTI Építőipari és Kereskedelmi BL Vásárosnamény, Templom u. 13. nagy kivitelezői gyakorlattal, kiváló szakmai háttérrel vállalja magánszemélyek és közületek építési munkáinak generál kivitelezését, továbbá fenntartási, felújítási munkák végzését. Elérhetőek vagyunk a fenti címen, vagy ’telefonon a 06-60/488-839-os számon. Tudósítóink voltak: Zsíros János, Szakács László, Terbócs László, Hengsperger Oszkár, Lengyel Zoltán, Kiss Pál, Kaponyáa József, Szécsi Zoltán, Bernáth Zoltán, Kaposvári Ferenc, Kocsis János, Barczi Róbert, Kozma Attila, Lukács Bertalan. B. Kovács: Gólokkal kellett volna nyernünk... ASE Tiszavasvári - Kecskeméti TE 1-1 (o-o) Tiszayasvári, 600 néző. V.: Birincsik (Jenei, Márta). Tiszavasvári: Szabó L. - Havelant, Lenkei, Papp, Homann - Lajkovics, Szarka, Bánföldi, Szemán - Kocsis, Rosu. Edző: B. Kovács Zoltán. Kecskeméti TE: Sinescu - Gligorovics, Deme, Lázár, Vincze - Kecskeméti, Csernák, Linka, Czipper - Babai, Homyák. Edző: Linka József. Csere: Kecskeméti helyett Kovács és Hornyák helyett Tuboly mindkettő a szünetben, Lázár helyett Szecsenyi és Papp helyett Horváth a 68., Kocsis helyett Dencsuk a 77. percben. Sárga lap: Havelant a 17., Szarka a 30., Linka a 35., Gligorovics a 36., Kecskeméti a 4L, Linka a 69., Csernák a 72., Szecsenyi a 85., Homann a 87. percben. Gólszerző: Homann a 26., Kovács L. a 66. percben. Kiállítva: Linka a 69. percben. Száraz Attila (Új Kelet) 18. p.: Kocsis szöktettfc bal ol­dalon Rosuti .beadásánál ? Lujko- vicsot megelőzték a vendég .vé­dők, a lepattanó labdát Bánföldi bombázta kapásból a kecskeméti kapura, Sinescu azonban a helyén volt. 19. p.: Hornyák iramodott még a bal szélen, majd a térfél közepén át­adását Linka átlépte, ezzel alaposan becsapva a hazai védőket. Az érke­ző Babai visszajátszott a továbbfu­tó Hornyák elé, aki a 16-os bal sar­ka közeléből szerencsére gyatrán el­lőtte a labdát. 21. p.: Lajkovics jobb oldali beadását Rosu megcsúsztatta. A hosszú oldalon érkező Kocsis há­rom méterről a kapusba lőtte a labdát. 26. p.: Szarka szerzett szemfüle­sen labdát az ellenfél térfelének kö­zepén, majd a közönség buzdításá­ra megiramodott a kecskeméti kapu felé. A védők pár lépés után csak szabálytalanul tudták megállítani. A leállított labda mögé Homann állt, aki 20 méterről tanári módon csa­vart a vendég kapu balfelső részé­be. 1-0 36. p.: Kocsis bal oldali, alapvo­nal-közeli beadását $2, érkező, Lajkovics 5 méterről lőtte a kimoz­duló kapusba. 57. p.: Lajkovics jobb oldali be­adását Rosu 6 méterről fejelte Sinescu kezébe. 63. p.: Kovács kapott indítást a vasvári térfél közepén-melyét a kö­zelben állók szerint kézzel tett maga elé -, majd 15 méter sprint után a tehetetlen Szabó mellett a hálóba lőtt. Ezt követően Szabó kapussal az élen a vasvári játékosok heves reklamá­lásba kezdtek, de sem Birincsik já­tékvezetőjét, sem pedig segítőjét nem hatotta meg a jelenet. 1-1 85. p.: Szabadrúgáshoz jutott Tiszavasvári. Körülbelül ugyan­olyan szögből, mint ahonnan az első félidőben á vezető gól esett. Ho­mann most is remekül csavarta el a sorfal felett a labdát, de Sinescu ez­úttal parádés vetődéssel hárított. Hazai rohamokkal indult a mér­kőzés. A Kecskemét nemigen lépte át a térfelet. A védők mind a két oldalon a félpályánál igyekeztek megszűrni a támadásokat. Sok volt a durva szabálytalanság, a rossz ütemű belépő. A 20. perc tájékán a vendégek kétszer is veszélyeztet­ték Szabó kapuját. A hazai fölény a 26. percben érett góllá. Ezt köve­tően a Vasvári további helyzeteket hibázott el. A második játékrész elején minden ott folytatódott, ahol az első félidő abba maradt. Csak ezúttal nem Lajkovics és Kocsis puskázott el közeli lehetőséget, ha­nem Rosu és Bánföldi... Derült Losonczi és Dal vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tlsnvasvárl, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 égből villámcsapásként hatott a vendégek egyenlítése... Linka ki­állítása után a hazai csapat 21 percen át emberelőnyben ját­szott, de hiába próbálkozott,az eredmény nem változott. Jellem­ző a mérkőzés képére, hogy a ha­zai egyetlen találat a rengeteg ki­dolgozott akció ellenére pontrú­gásból született... B. Kovács Zoltán: - Mérkőzé­sek óta tartó balszerencse-soro­zatunk most sem szakadt meg. Gólokkal kellett volna nyernünk, de többször is óriási helyzetben hibáztunk. így nem is lehetett más a végeredmény. Linka József: - Nagy szeren­csénk volt, mert a Tiszavasvári nagyon sok helyzetet kihagyott, de ilyen a labdarúgás —egy szép akcióból kiegyenlítettünk. Én, ahol ültem, abból a szögből nem láttam, hogy kezezés történt.