Új Kelet, 1997. április (4. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-08 / 81. szám

1 1997. április 8., kedd Sport Szezonbúcsú bajnokveréssel Uj Kelet-információ Férfiak: Nyírbátor-Me- zőkövesd 23-21 (15-12). Góldobók: Simák 7, Kuik 5, Kovács A., Molnár 4-4, Szőke 2, Kun. Végig vezet­tek a bátoriak, akik maguk­nak tették nehézzé a mér­kőzést. Csenger-Püspökladány 24-21. Az első félidő után még két góllal vezettek a vendégek, akik igencsak az élmezőnyhöz tartoznak. Az­tán hatalmas akarásuknak köszönhetően feltámadtak a kiesés rémétől erőteljesen veszélyeztetett csengenek, akik a nyolcgólos Apáti és a hétgólos Juhos vezérletével roppant értékes győzelmet arattak. Hodász-Hajdúböször- mény 16-17 (9-11). Góldo­bók: Andó, Bihari, Tanczer egyaránt 4, Szilágyi 2, Pálfi, Ruha. A „kutyarossz” idő­ben korrekt játékvezetés mellett a böszörményiek ennyivel jobban alkalmaz­kodtak az irreális időjárási körülményekhez. Balmazújváros-Záhony 24-23 (13-9). Góldobók: Bőd 7, Jeszenszki 5, Tóth 4, Pethő, Nagy 3-3, Kovács. Ötperces rövidzárlatuk és három kiha­gyott büntetőjük miatt éppen csak alulmaradtak a záho­nyiak. Nők: Papp-Ker-D. Medi- cus 31-26 (16-13). Góldo­bók: Bánszegi, Nagy I. 7-7, Pál 6, Szobonya 4, Pataki, Nádasi 3-3, Nagy B. A szer­vezetten játsszó egyetemis­ták a vártnál nagyobb küzde­lemre kényszerítették a baj­nokesélyes mátészalkaiakat. Tiszalök-Miskolc 11-9 (6-4). Góldobók: Balogh 3, Dulinszkiné, Burján, Tanyi egyaránt 2, Németh, Feke- téné. A hazai csapat erőn felül teljesítve zsebelte be a két bajnoki pontot. Hajdúnánás-Nyírbátor 31-22 (15-8). Góldobók: Huszti 6, Zelenákné, Kovács- né 5-5, Makrancziné 3, Esik 2, Czakóné. Az első félidőben úgy elhúztak az alaposan megerősített nánásiak, hogy utána már csak futottak az eredmény után a vendégek. Fullajtár András (Új Kelet) Méltó játékkal és eredménnyel fejezte be az 1996/97. évi baj­noki szezont a Kárpát-Hús Nyír­egyházi KC NB I-es férfi kézi­labdacsapata. Mint ismert, szombaton este a bujtosi orosz- lángbarlangban mintegy kéte­zer néző előtt parádés játékkal kényszerítették térdre Medvéék az elmúlt szezon bajnokát, a Pick Szegedet. Az biztos, hogy ennek a győzelemnek is kö­szönhetően, a szurkolók is ma­radandó emlékekkel várják majd az ősszel induló újabb bajnokságot. Köstner Vilmos edző lábára időközbenjárógipsz került, így a kispadon ismét ő dirigálta a csapatot. A találkozó után érthetően boldogan értékelte csapata teljesítményét. Volt rá oka, hiszen amellett, hogy a fiúk megőrizték a tavaszi ha­zai veretlenségüket, sikerült megszerezni a hetedik helyet - az elmúlt szezonban nyolcadik volt a csapat - úgy, hogy a baj­nokot verték meg.- Úgy érzem, hogy titokban mindenki - gondolok itt a szak­vezetésre, a játékosokra, a szur­kolókra - számított a bajnokve­résre. Az egyébként minden csa­patnak a vágya egy-egy bajnok­ság során, hogy elkapja a baj­nokot. Nos, ez nekünk sikerült, annak ellenére, hogy a vendé­gek a legjobb összeállításban érkeztek az utolsó derbire. A mérkőzés elején megleptek bennünket, hogy nem azzal a védekezési taktikával vették fel a harcot ellenünk, mint amire számítottunk. A tőlük megszo­kott nyitott falas védekezés he­lyett, zárt hatos fallal állták lövőink útját. Azonban hamar váltottunk, és megtaláltuk az el­lenszert. Az eredményes táma­dójátékunk mellett a védekezé­sünk is jól működött, kiegészül­ve azzal, hogy Lencsés ragyogó formában védett. Szenzációs kezdésünkkel alaposan felpaprikáztuk őket (14.p. 7-3), de a folytatásban is remekeltek játékosaim. Szer- gyuk élményszámba menő szél­ső góljaival idegileg kikészí­tette ellenfelünk mindkét kapu­sát, Bécsi is hamar magára ta­lált, de Medve, Tóvizi és Kun is nagyon hasznosan játszott. Az­tán a második, félidő első öt percében jött egy rövidzárlat. A szegediek át is vették a veze­tést, de az egygólos hátrá­nyunkból perceken belül négy­gólos előnyt kovácsoltunk. Ekkor már látszott, hogy ellen­felünk megroppant. A játék egészét tekintve a bajnok fölé nőttünk. Csapategységben és taktikalilag is jobbak voltunk, és megérdemelten nyertünk el­lenük. Összességében csak di­csérni tudom minden játékoso­mat. A maga posztján minden­ki igyekezett a maximálisát ki­hozni magából. Annak is na­gyon örülök, hogy nagyszerű közönségünknek, akik ezúttal is valósággal belehajszoltak bennünket a sikerbe, nem okoztunk csalódást. Úgy ér­zem, rászolgáltunk a továb­bi bizalmukra. Csengeri feltámadás! Kézilabda NB II Szerencsét hozott a tizenharmadik forduló az eddig enyhén szólva nem fényesen szereplő csengeri fér­fiak számára. Bajnokaspiránst vertek, ami alaposan felborította a papírformát! Hasonlóképpen bravúros győzelmet produkáltak a tiszalöki nők, ezáltal meg­kezdték a felzárkózást. Ideje volt már... A Nyírbátor balszerencséje Asztalitenisz Nemzeti Bajnokság Munkatársunktól ________________________________ NB I B csoport: Nyírtét-Apagy-Békési TE 1-10 Győzött: Hodász A szombaton lejátszott mérkőzésen a hazai pálya előnyét élvező apagyi gárda szorosabb eredményre számítva fogad­ta otthonában a Békési TE csapatát. Három szett is az utolsó pillanatban csúszott el. Az eredmény mutatja, hogy a me­gyei együttes tovább szenvedi a szezon közben eltávozott játékosok hiányát. NB II férfi Gárdos csoport: Nyírbátori ASE-TIGÁZ-Gázláng 7-11 Győztek: Temesvári (3), Szőllősi (2), Bánhidi (1), Csekő (1) Balszerencsés összecsapást vívott az otthonában a nyírbátori legénység. A derbi alatt tizenegy döntős szett volt, két meccs a mérkőzéslabdán bukott el. Nagy elszámtsággal küzdött a megyei együttes. Szép játéksorozat és méltó helytállás után szenvedet kisarányú vereséget a Nyírbátor. NB III férfi, Dávid-csoport: Hajdúnánás-Kemecse 4-14 Győztek: Király (4), Bottyán (4), Pataki (3), Kádár (2), vala­mint a Gergely-Kádár páros. A csapatok játékosállományának erősségét figyelembevéve egyértelmű győzelmet aratott a szomszéd megyébe kirándu­ló kemecsei együttes. A csapat favoritjai kitettek magukért, a csapattagok a megszokott formájukat hozták. Újfehértó-BÉM II. 12-6 Győztek: Misák (3), Szentesi (3), Tamási (3), Kovács (2), valamint a Tamási-Sipos páros. Az újfehértói csapat alaposan kihasználta a hazai pálya előnyét, illetve az ismerős szurkolók biztatását. A meccse­ket simán hozták a játékosaik, ezzel bebiztosították az együt­tes harmadik helyezését. Romafoci Új Kelet-információ ______ St artol az országos nagy­pályás roma labdarúgó-baj­nokság. A húszcsapatos tor­nán megyénk együttese a hajdú-bihari, a borsod-abaúj- zempléni, a hevesi és a nóg­rádi társakkal került egy cso­portba. Mezőkövesden e hó 17-én lesz az első játéknap. Az eredményes felkészülés jegyében ma fél négykor Nyíregyházán, a Tiszavas- vári úti pályán a Kertváros megyei első osztályú alaku­latával tesztel a megyei roma­válogatott. Kecskeméten eldőlhet a negyedik hely sorsa! Révay Zoltán (Uj Kelet) Hétfőn Balázs Istvánt, a csa­pat edzőjét a Vasas elleni mér­kőzésről és a mai kecskeméti ta­lálkozóról kérdeztük.- Az első két játszmában jól játszott a csapat, úgy tűnt, 3-0- ra is nyerhetnek. Aztán a Vasas percei (és két elvesztett szett) kö­vetkeztek. Elfáradt a csapat?- Úgy gondolom, elsősorban fejben fáradtak el a pályán lévők. Leginkább arról a játékosról mondható ez el, aki gyakorlati­lag minden második labdával találkozik. Ráadásul az előké­szítő poszton egyedül őrá, Geb- hardtra számíthatok. Szerencsé­re hamar túltette magát a hibáin, aztán a negyedik szettben Veress Peti fáradt el.- Döntő volt az első két szett­ben, hogy a hazai sáncok jól zár­tak.- Igen, egyedül Smoguljev volt az elején hatékony. Dalacut pont azért cserélték le, mert rendre le- sáncoltuk őt. Aztán amikor visz- szatért, már hatékonyabb lett.- Hogyan értékelted az egyé­ni teljesítményeket? Kecskeméti RC-NYVSC Szabolcs Gabona Kecskemét, kedd 17.00 V.:Ortner, Szalai. Az NYVSC Szabolcs Gabona férfi röplabdacsapata két fordulóval a rájátszás vége előtt továbbra is őrzi ne­gyedik helyét a tabellán. Vasárnap ehhez a Vasast kel­lett legyőzniük, és meg is szerezték Páléka két pontot. A rájátszás kezdete előtt Balázs Istvánédző úgy nyilat­kozott; azt szeretné elérni, csapata az utolsó, Kapovár elleni hazai találkozóra is úgy álljon ki, hogy a negye­dik hely megszerzése szempontjából még legyen tétje a mérkőzésnek. Nos, ez már teljesült, és van esélye a Szabolcs Gabonának a negyedik hely megtartására is. Ha ez valóra válik, akkor a legjobb négy között play off rendszerben folytathatják a bajnokságot.- Kuznyecov és Veress játékát említeném először. Veress Peti, amíg nem fáradt el, nagyon jól teljesített. Már Dunaújvárosban is elégedett voltam vele, de most még jobban játszott. Jól táma­dott, és nagyon hatékonyan vé­dekezett Smoguljev támadásai­val szemben, talán ez a legin­kább dicséretes a játékában. Hor­váth Géza sajnos egy achillesin sérüléssel-húzódással bajlódott, de magának sem merte a meccs előtt bevallani. Szerencsére olyan cserék állnak készenlétben a pálya mellett, akik bármikor bevethetők, mindenkinek vol­tak jó megoldásai. Egyébként is ilyen feszített tempóban a nyol­cadik meccsen az ötödik játsz­mában nyerni egy ilyen rutinos ellenfél ellen, önmagáért beszél a játékosainkról!- A rájátszás kezdetekor azt nyilatkoztad, úgy kell szerepel­ni, hogy még a legutolsó hazai, Kaposvár elleni meccsnek is le­gyen tétje. Ha kedden Kecskemé­ten győzni tud a csapat, akkor már (majdnem) a négy közé ke­rült, és nem biztos, hogy lesz iga­zi tétje az utolsó meccsnek.- Nagyon jó lenne nyerni, de a Kecskemét a hajrára biztos min­dent belead, mert ha az utolsó két meccsét nyeri, akkor még lehet­nek negyedikek, ráadásul ha ki­kapnának tőlünk, akkor csak a hatodik hely marad nekik. Nem lesz könnyű csata, nagyon jó az ellenfelünk. Talán egy kicsit sze­rencsétlenek is, hiszen három­szor csak 3-2-re kaptak ki. Tény, nekik létfontosságú a keddi meccs megnyerése. A játékvezetésről... Mint arról a meccsről szóló tudósításban beszámoltunk, a fővárosiak nagyon sokat rek­lamáltak, és a meccs után is a játékvezetőket okolták a ve­reségért.-Ennyire „snassz” kikapni Nyíregyházán? Az utóbbi időben több ide érkező gárda is elragadtatta magát.- Nagyon furcsállom ezeket a játékvezető elleni edzői meg­nyilvánulásokat. Biztos nincs szó arról, hogy a bírók elveze­tik a meccset. Tévednek a játékvezetők is, de semmikép­pen sem rossz szándékkal. Itt, Nyíregyházán semmivel sem vezetik jobban, vagy rosszab­bul a meccseket, mint más pá­lyákon. Az meg végképp ért­hetetlen állítás, hogy négy-öt pontot a vendégek ellen ítél­tek. Úgy gondolom, ezek a csa­patok egyáltalán nem tervez­tek nyíregyházi meccseikre vereséget, és itt lehet az oka a nyilatkozatoknak.- Kosárlabdában ilyen nyi­latkozatok után az edzőket fe­gyelmi bizottság elé citálják, és általában vétkesnek ítélik őket. Most viszont már a meccs alatt is percekig állt a játék reklamálások miatt.- Ha egy kicsit határozot­tabb a bíró, a sárga lapot kö­vető piros kártyával talán gá­tat szabhatott volna ezeknek a reklamáslásoknak és nyilat­kozatoknak. A tabella állása: 1. Kaposvár 8 7 1 21-9 15 2. Vasas 8 6 2 21-9 14 3. Szeged 8 5 3 18-14 13 4. nyVsc 8 3 5 12-18 11 5. Dunaferr 8 2 6 9-21 10 6. Kecskemét 8 1 7 11-21 9 I Tóvizi Krisztián is nagyon hasznosan játszott