Új Kelet, 1997. április (4. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-07 / 80. szám

1997. április 7., hétfő Sport Cserpák ismét bajnok! Tájfutás Szombaton megvédte baj­noki címét Szirtestető tér­ségben a tájfutó hosszú távú országos bajnoksá­gon Cserpák Zsolt. Az NYVSC ifistája hat perccel bizonyult jobbnak a máso­dik helyezettnél. Száraz Attila (Új Kelet) Nem kísérte szerencse vi­szont az NYVSC többi ver­senyzőjének szereplését. Igaz, a felnőtteknél a tavalyi bajnok Wagner István hete­dik helye jónak mondható, akárcsak Oláh Anikó hatodik helyezése. Az esélyesként számontartott Kiss József vi­szont megsérült... A junior fiúknak pedig nem jött ki a lépés... Bergendi Péter a nyolcadik, Mráz János pedig a 12. helyen végzett. Az ifi fiúknál Kéri Péter szoros küzdelemben a hetedik he­lyet szerezte meg, akárcsak a junior lányoknál Rakonczai Beáta. Cserpák Zsolt az ered­ményhirdetést követően rendkívül boldogan a követ­kezőket mondta: - Nem hi­báztam a pályán semmit. Igaz, a hideg miatt lassan melegedtem be, körülbelül a pálya egyharmadára. Örülök, hogy hat perc előnnyel nyer­tem. Ez a jó eredmény nagy lökést adhat egész évre. Re­mélem, a hét végén jól sze­replek egy kategóriával fel­|Äli|Kg? i 1 JUH | Cserpák Zsolt jebb, a Postás Kupán, és ak­kor biztosan utazhatok majd a junior világbajnokságra. Míg a legjobbak a hosszú távú országos bajnokságon szerepeltek, addig Nagyszál­láson került lebonyolításra Nyíregyháza sportbajnoksá­ga­Eredmények: F 21: Zsil- kin Viktor (Titász), 2. Már­kus Attila (DISZ-FŐNIX- GÁZ), 3. Hrenkó László (Titász). F 16: 1. Smutzer Tamás (NYVSC). F 14: 1. Hrenkó Viktor (Titász), 2. Értei Zoltán (NYVSC), 3. Zentai Gábor (NYVSC). N 14: 1. Hrenkó Ivett (Titász), 2. Bartha Eszter (NYVSC). Nyílt: 1. Bartha Péter (NYVSC), 2. Tölgyes Péter (NYVSC), 3. Tölgyesi Ta­más (NYVSC). Élcsapatokat szorongatnak Kézilabda NB I, nők Ez már nem lehet véletlen, hogy a Vasas ellen elért dön­tetlen után a Kisvárdai kézilabdás lányok a Dunaferr ott­honában is bravúrosan helytálltak. Talán, ha egy kicsi­vel több szerencséjük van Kulcsáréknak, vagy jobban elhiszik, hogy pontot is szerezhettek volna a bajnokság második helyezettjének oroszlánbarlangjában, akkor most tovább gyarapították volna pontjaik számát. F.A. (Új Kelet) Mint ismert, a szabolcsi csapat mindössze egy góllal kapott ki a válogatottakkal tűzdelt dunaújvárosiaktól. Mindez úgy történt, hogy a félidőben a vendégek vezet­tek egy góllal, sőt, egészen az 52. percig és csak az utolsó pillanatokban tudták Sitiék a maguk javára fordítani a mér­kőzést. A vereség ellenére a csapat továbbra is kellő távol­ságban van a kiesőhelyen álló ; Caolától, annak ellenére, hogy legutóbb a zalaegersze­giek hazai pályán nyerni tud­tak a Békéscsaba ellen. A várdaiak előnye még így is négy pont. De minden re­mény megvan rá, hogy a baj­nokság hátralévő mérkőzése­in még pontokat szerezzenek, főleg, ha ilyen játékot mutat­nak, mint a tavaszi fordulók legutóbbi meccsein. A találkozó után Rácz Sán­dor edző értékelte csapata tel­jesítményét.- Ezen a mérkőzésen úgy engedtem pályára a lányokat, hogy az utóbbi időben muta­tott szakmai teljesítmény maradjon meg, és tovább sta­bilizálódjon a csapat formá­ja. Jól is kezdtek, könnyedén játszottak, és a támadások során alig hibáztak a játéko­sok. Kaptunk gólokat, de egy alkalom kivételével, mindig mi vezettünk 1-3 góllal. Az­tán a mérkőzés utolsó nyolc percében döbbentek rá a lá­nyok, hogy még pontot is szerezhetünk. Én azt hiszem, hogy ettől a lehetőségtől megilletődtek. Aztán történt egy kettős kiállítás, amikor Csendes és Ignatyenkó csa­pott össze a mérkőzés hevé­ben. Jogos volt a két játékos kényszerpihenőre küldése, de minket jobban megzavart, mint az ellenfelünket. A vé­gén is lőttünk gólokat, de saj­nos a hazaiak eggyel többet. Viszont az is tény, hogy a dunaújvárosiak az 52. percig bármikor kiegyeztek volna egy döntetlennel. Minden­esetre nagy előrelépésnek tartom, hogy csapatunk az élcsapatok ellen ilyen telje­sítményre képes még idegen­ben is. Csak nagyobb hitre és önbizalomra van szükség. Nem tartom kudarcnak az ilyen formában bekövetke­zett vereségünket, minden játékosomat csak dicsérni tu­dom, mert egy nagyon jó és látványos meccset játszottak. Külön is dicséretet érdemel Pál kapus, valamint Rig- mányi, Kulcsár és Gábor, akik talán a többiektől is na­gyobb terhet vettek a válluk- ra ezen az összecsapáson. A Kisvárdai SE legköze­lebbi bajnoki mérkőzését is­mét idegenben, a Budapesti Spartacus otthonában játssza szombaton 11 órától. Alaposan megcsíptük a szegedieket Kézilabda NB I Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Pick Szeged 28-24 (14-12) Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Soltész, dr. Soós. NYKC: Lencsés - Szergyuk 6, Bécsi 7/1, Medve 8/5, Dengi, Habuczki, Kun 2. Csere: Szabó (kapus), Tóvizi 5, Déváid, Kerekes. Edző: Köstner Vilmos. Pick Szeged: Nagy - Avar 2, Bajusz, Mezei 4, Bartók 6, Brajdic 7/3, Berta 1. Csere: Tyetyák (kapus), Sándor, Dobos 2, Fekete 2, Bor­sodi. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3. Fullajtár András (Új Kelet) A szokatlan kezdési időpont ellenére nagy érdeklődés kísér­te a nyíregyháziak utolsó baj­noki mérkőzését a Szeged el­len. Számos bosszús szurkoló érkezett a labdarúgó-mérkő­zésről, ennek oka ismert, hiszen súlyos vereséget szenvedtek a hazaiak. Végül ezek a drukke­rek és mások is elégedetten tá­voztak a Bujtosi Szabadidő Csarnokból, hiszen egy ragyo­gó mérkőzést láthattak, ahol kedvenceik győztesen búcsúz­tak a 1996-97. évi bajnoki sze­zontól, és ráadásul az elmúlt évi bajnokot fektették két vállra. Nyíregyháza kezdte a játékot, és a 3. percben Bécsi hétmé­teresből szerzett vezetést csapa­tának. Majd a 8. percig felvált­va estek a gólok, de mindig a hazaiak vezettek eggyel, vagy döntetlen volt az állás. Ezt követően hatalmas iramot dik­tált a nyírségi csapat, és zsinór­ban négy gólt lőttek, aminek eredményeként a félidő köze­pén már 7-3-ra vezettek. A következő hat percben maguk­hoz tértek a vendégek, és foko­zatosan feljöttek, sőt, a 21. perc végére kiegyenlítettek (8-8). Már azt lehetett hinni, hogy végzetesen a szegediek javára fordul meg a mérkőzés, ám a mieink lelkesedése nem ha­gyott alább, a 24. percig ismét egymás mellett haladtak a csa­patok, majd a félidő végére két­gólos előnyt harcoltak ki Bécsiék. A második félidőt a Tisza- partiak kezdték jobban, a 33. percre kiegyenlítettek (14-14), ez ismét kritikus időszaka volt az összecsapásnak, sőt, a mérkőzés folyamán először (és utoljára) megszerezték a veze­tést (35. perc: 14-15). Ebben az időszakban kissé eldurvult a mérkőzés, ennek oka volt az is, hogy a két játékvezető nem mindig tudta kézben tartani az indulatokat. A közönség is egy­re jobban lázba jött, ez meg is tette hatását, mert a nyíregyhá­ziak kiegyenlítettek, és Medve szólójával - három gólt lőtt egymás után - a 40. percre már 18-15-re alakult az eredmény. Káprázatos húsz perc követke­zett. A bajnok próbálkozott fel­zárkózni, de két gólnál jobban nem tudta megközelíteni az NYKC-t, akik végül megérde­Bécsi ellen mindent bevetettek a vendégek, mégis hét gólt lőtt Fotó: Racskó Tibor melten nyerték meg a mérkő­zést. Méltó játékkal és ered­ménnyel búcsúzott a közön­ségtől a hazai csapat, és ezzel a győzelmükkel bebiztosították maguknak a hetedik helyet. Köstner Vilmos: — Csodála­tos csapatom van, nagyon örü­lök neki, hogy így sikerült a ta­vaszi szezont befejeznünk, ha­zai pályán veretlenek marad­tunk, és az elmúlt évi bajnokot is sikerült megvernünk, és kö­szönöm a közönségnek is ezt a szenzációs buzdítást és se­gítséget, amit ezen a mér­kőzésen és a bajnokság so­rán nyújtottak. Skaliczki László: - Úgy ér­zem, a hazai pálya minden előnyét kihasználta ellenfe­lünk. Sajnos, csapatomban néhány kulcsjátékos ezen a mérkőzésen csődöt mondott. Gratulálok a Nyíregyházá­nak! "t. Bige Holding m§g KfOCSltÓ ÍS eljÖtl! Rangos nyíregyházi teniszversenyről tájékoztatták a sajtó képviselőt pénteken az Ózon panzióban. A Városi Stadion április 11. és 14. (péntektől hétfőig) között ad otthont a har­madik alkalommal megrendezendő, ezúttal már egymillió fo­rint összdíjazású Bige Holding teniszversenynek. A magyar felnőtt ranglista első tíz helyezettjéből mintegy hat teniszező érkezik, körülbelül ilyen lesz az arány mind a férfi, mind a női mezőnyben. És arról a két szabad helyről sem szabad elfe­lejtkezni, amelyen akár még Krocskó József, NoszálySán- dor vagy Vidáts Réka is a viadal résztvevői közé kerülhet. Csiky Nándor (Új Kelet) A négy nap során 3-400 teniszező üti majd a labdát, ideiglenesen Nyíregyházára teszi a székhelyét a magyar te­nisz csaknem teljes kereszt- metszete. A sportág szerelmesei - akik egyébiránt ingyen tekinthetik meg az összecsapásokat! - a férfi mezőnyben találkozhatnak Barátosi Levente, Nagy Viktor (két éve még a világranglistán 200-on belül volt), Lukács Iván, Bardóczki Kornél, Keresztes Krisztián nevével. A gyengébb nem képviselői közül ütőt ra­gad Molnár Eszter, Földényi Annamária és Mandula Petra, de itt a nevezés még nem tekint­hető teljesen véglegesnek. Mind a férfi, mind a női mezőnyben fél-fél millió az összdíjazás (ilyen pénzdíj a két kategóriában egyidejűleg még nem volt magyar versenyen), az első helyért 180, a másodikért 100, a harmadikért pedig 50 ezer forint jár. Pázmándi József, az NYVTC elnöke rámutatott, a hazai spor­tolók közül az első osztályú Zubor Ildikótól várják a legjobb eredményt, és további nyolc - szabadkártyás - nyíregyházi is indul: Nagy Enikő, Csoba Ildi­kó, Hete Krisztina, Varga Rita, Tajta Ákos, Horváth Gábor, Bod­nár Norbert, Pázmándi Viktor. A névadó szponzor, a Bige Holding vezetője, Bige László kifejtette, hogy cégén kívül a Dunapack és a Szerencsejá­ték Rt. vállalt oroszlánrészt a rendezvény támogatásában. A viadalon az első szerva 11-én fél kilenckor fog a pá­lyára csapódni, ekkor a fér­fiak selejtezői kezdődnek, míg egy órával később a nőké. A 32-es főtábla küz­delmei a nőknél 11-én 13 órakor, a férfiaknál 16 óra 30-kor veszik kezdetüket, 15 óra 30 perces kezdettel pe­dig a torna ünnepélyes meg­nyitójára kerül sor. A finálét 14-én bonyolítják a centerpályán, 9 órától a hölgyek döntik el az elsőség kérdését, ezt követően a fér­fi duó lép színre. A végjáték­ra a hírek szerint dr. Berényi János, a Magyar Tenisz Szö­vetség elnöke is várható. A kiemelt küzdelmeken túl további 10 versenyszám is a program része lesz: másod- osztályú viadalok, 12,14,16 és 18 éves korosztálynak rendezett versenyek, férfi, illetve női kategóriában. A 16 éveseknél ez az alkalom az egész évben zajló keleti körverseny egyik állomása is lesz egyben, ami az egyesü­letek egymás közti rangsorát hivatott eldönteni (tavaly az NYVTC futott be elsőnek). A mezőny, no és persze a szabad belépés rendkívül csalogató, s remélhetőleg az időjárás sem fogja elrontani a nyíregyházi teniszkedvelők szórakozását. Bige László és Pázmándi József a sajtótájékoztatón Fotó:Racskó Tibor.