Új Kelet, 1997. március (4. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-01 / 51. szám

lő 1997. március 1., szombat Sport Kincsbányászat a Mecsekalján Kézilabda NB I, férfiak Pécsi Mecsek KC-Kárpát-Hús Nyíregyházi KC 24-26 (13-10) Pécs, 500 néző. V.: Rózsa, Szabó. Pécs: Szente-Várhelyi l,Tislerics 2, Becskei 2,Füzesi 3, Hang 1, Németh 11/7. Csere: Jandó (kapus), Kovács 1, Frey 2, Frányó 1, Mátyás. Edző: Koleszár György NYKC: Lencsés - Szergyuk 7, Bécsi 9/4, Medve 4, Kerekes 3, Habuczki 1, Tóvizi 1. Csere: Szabó (kapus), Dengi, Kun 1. Edző: Köstner Vilmos Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/7., ill. 6/4. Szekér-tábor: örömmámor! Röplabda, osztályozó az Extraligába jutásért, nők Hansa Plastik-Sportula-BVSC 3-0 (4, 7, 5) Nyíregyháza, Bem József Alt. Isk., 300 néző, V.: Csemák, Szabó. Hansa Plastik-Sportula: Botos, Gaál, Adorján, Szabó, Erdősné, Lőrinczné. Csere: Dér. Edző: Szekér László. BVSC: Ancsin, Makiári, Lombosné, Misenko, Molnár, Szvetnyik. Csere: Nagy. Edző: Sun De-li. Új Kelet-információ Pénteken kora reggel indult el a nyíregyházi csapat, de a hosszú utazás nem viselte meg őket, sőt, virgoncabbak lettek, mert kellemes megle­petéssel szolgáltak, a két baj­noki pontot hazahozták. Mindkét csapat hatosfallal kezdett és egy-egy kilépés­sel zavarták meg egymás tá­madásait. Ennek ellenére a hazaiak rajtoltak jobban, a 7. percben már 3-1-re vezettek. A kezdeti lendületük a félidő végéig nem hagyott alább, sőt volt, amikor már négy góllal is vezettek (18. perc: 9-5). Bár a 27. percben 11-10-re feljöt­tek a nyírségiek, viszont az el­lenfelük jól hajrázott és így alakult ki a félidő eredménye. A szünetben elmondott intel­mek használtak, mert a 33. percben már 13-13 volt az ál­lás. Ezt követően még kétszer vezetett a Pécs egy-egy gól­lal, de a 39. percben már 15- 16-ot mutatott az eredmény- jelző. Igazából ettől vett új fordulatot a mérkőzés és a ha­zaiak kétségbeesett küzdel­A közvélemény azt várta, hogy a Kisvárda visszavág az őszi szezonban hazai pályán elszenvedett döntetlenért a miskolciaknak. Azonban ez elmaradt, a borsodi csapat vé­gig jobban játszott, és bizto­san nyerték a számukra is sorsdöntő mérkőzést. Az első percekben méregette egymás erejét a két csapat, mindkét térfélen felváltva estek a gó­lok, így a 3. percben még 2-2 volt az állás. Ettől kezdve a vendégeknél bekövetkezett egy zuhanás, amihez Vass 2 perces kiállítása is hozzájá­rult. A távolléte alatt a hazai­ak 2 gólt is szereztek, így a 8. percben már 6-2 volt a javuk­ra. A szabolcsi csapat tovább­ra is gyengén védekezett, de a támadásaik is erőtlenek vol­tak. Nem úgy az ellenfelüké, akik a 12. percben már 9-3-ra vezettek. A félidő végéig ki­egyenlítettebb lett a játék, de a 6-7 gólos különbség mind­végig megmaradt. A második félidő első 5 percében a ven­dégek voltak jobbak, 3 gólt is lőttek zsinórban, amire az met folytattak a bajnoki pon­tokért. Egy ideig még tartot­ták magukat, de a szabolcsi legénység kitűnő játékkal, Szabó-bravúrokkal fűszerez­ve az 52. percben már 3 góllal vezetett (52. perc: 19-22). A mérkőzés végéig felváltva es­tek a gólok, de a 2 gólos kü­lönbség mindvégig megma­radt. A találkozó előtt jól érez­te Köstner edző, hogy ez az a mérkőzés, amikor az ő edzős- ködése alatt először szerezhet idegenben bajnoki pontot a csapat. A vendégcsapatból ki­tűnt Szabó kapus, aki a mezőny legjobbja volt, de jól játszott Szergyuk, Bécsi, Medve és Ke­rekes is. A többiek ezúttal sze­rényebben teljesítettek, de ré­szük van a sikerben. Koleszár György: - A má­sodik félidő kritikán aluli já­tékának eredménye a veresé­günk. Köstner Vilmos: - Az első félidőben idegesen és ész nélkül játszottunk. A máso­dik játékrészben maradt az ideges játék, de megtaláltuk az eszünket, és így sikerült nyernünk. ellenfél l-gyel tudott vála­szolni (35. perc: 19-14). Ez az öt perc „kimerítette” a ven­dégek tudományát, mert ettől kezdve újra a vendéglátójuk kerekedett felül. Olyannyira, hogy a 46. percben már 9 gól­lal is vezettek (26-17). A mérkőzés hátralévő részében ismét enyhe vendégfölény alakult ki, a mieink 7 gólt lőttek, míg az ellenfél 4-et. De ezzel a kései hajrával csak szépíteni tudott az eredmé­nyen a kiesés ellen harcoló kisvárdai csapat. Palkó János: - Végre úgy játszott csapatom, ahogy azt elképzeltem. Nagyon fontos mérkőzést nyertünk. Rácz Sándor: - Nagyon alacsony színvonalú volt a mérkőzés és rengeteg ziccert hibáztunk. Az első félidőben nem volt kapusteljesítmény. A támadásainknál a gólhely­zetekig eljutottunk, de az ér­tékesítéssel már gondok vol­tak. Ebben közrejátszott az is, hogy az ellenfél kapusa, Demeter szenzációsan vé­dett. Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) ____ Hi hetetlennek tűnhet, pedig igaz... Westem-hősök, zöldre festett hajú punkok, nemzeti díszbe öltözött menyecskék jártak-keltek a tribünön. No persze, a Bem-iskolában far­sangoltak a lurkók. 1. játszma: Aki a büfében gyanútlanul szürcsölgette a nektárt a kezdési időpontban, majd komótosan felbaktatott a lelátóra vezető lépcsőn, közben köszöntötte ismerőseit, igen­csak elképedt, amikor az ered­ményjelzőre tévedt a tekinte­te: 5-0. Egy perc ötven másod­perc után!... Vakvágányon a vasutascsapat. Szerdán még a debrecenit kóstolgatták a nyír­Az Extraliga alapszakasza a hajrához érkezett. Igazi tétje már nem volt a meccsnek, hi­szen egyik csapat sem változ­tathat az alapszakaszban elért helyezésén. A vendéglátók már csak az osztályozó eredményes­ségében reménykedhetnek, ha az Extraligában szeretnék foly­tatni. Az NYVSC csapatából Bugyi József és Veress Péter betegség miatt nem is utazott el Kazincbarcikára. A kezdő­ben azok is lehetőséget kaptak, akik eddig kevesebbet játszot­tak. 1. játszma: A nyíregyháziak Új Kelet-információ A Nyíregyházi TK-Isobau férfi kosárlabdacsapata hétvé­gén a rájátszás utolsó bajnoki mérkőzését játssza Sopronban. A mérkőzés eredményétől füg­getlenül a B2 csoport első he­lyezettjei. Rövid szünet után a helyosztók következnek, ami­kor is a csoportnegyedikkel mérkőznek meg először a főis­kolások. A nyíregyházi találkozón öt ponttal nyertek a tk-sok. Akkor a főiskolások kitűnő rajtja után a soproniak többször is vezet­tek, de a rutinos hazaiak a haj­rában bizotsították a győzel­met. Azóta a főiskolások mind egyháziak, most szűk negyed­óra alatt szinte felfalták a haj­dúságiaknál lényegesen jelen­tősebb játékerőt képviselő fővárosiakat. 2. játszma: Vezetett a BVSC. Persze, 0-1-nél nem volt ok az aggodalomra, sőt, még 2-3-nál és 3-4-nél sem. Egy-kettőre fel­ocsúdtak a sportulások. Fordí­tottak, de mennyire! Sun De-li lakonikusan szemlélte a játé­kot 11-4-nél is, közben Erdős­né vezérletével folytatódott a karnevál. Tetszetős labdame­netek váltották egymást, el kell ismemi, hogy ebben a budapes­tiek is partnerek voltak, amit sáncmunkájuk hatékonyságá­val értek el. 3. játszma: Az előző szett befejezésénél úgy tűnt, hogy kezdtek jobban, 5-2-re is vezet­tek, de Nagypálék nem adták könnyen magukat. Jól szervál­tak, az NYVSC több nyitását elrontotta. A kazinbarcikaiak egyenlítettek (5-5), és utána ők irányították a játékot, a gabo­nások továbbra is bizonytalan­kodtak. A hazaiak simán nyer­ték az első játékot. 2. játszma: A Szabolcs Ga­bona egyre jobban belelendült. Ennek ellenére felváltva estek a pontok a hajráig. Csereként a pályára került Pampuch Csaba is, aki többször is jól támadott szélről. Egyik labdája véletle­a három bajnoki meccsüket megnyerték. A megszokott kezdőötös (Koz­ma, Oroszvári, Gócs, Dunai, Ger­gely) mellett az utóbbi mécs­eseken egyre jobb teljesítmény­nyel rukkol ki Kamrás is. A ven­dégek előtt hosszú út áll, hiszen vasárnap reggel hét órakor elin­dulnak, hogy időben a nyugati határszélre érkezzenek. Termé­szetesen győzelemmel szeretné­nek búcsúzni a rájátszástól is. A legutóbb a veszprémiek elleni mérkőzésen időnként kifejezetten jól játszott a gár­da, s amennyiben ezt a teljesít­ményt Sopronban is meg tud­ják ismételni, nem lehet gond a két pont begyűjtése. a valamelyest magukra találó vendégek fokozatosan nehezí­tik meg az NB I bajnokának a győzelmi erőfeszítéseit. 3-2 után szárnyalt a Szekér-tábor, 11-2-nél szusszantak picit Gaálék, 11-4-et követően újra beleerősítettek. Öt (!) játszma­labda kellett ahhoz, hogy Lombosnéék lelombozódja- nak... Vasárnap 15 órakor kezdő­nül úgy eltalálta Nagypált a hazaiak irányítóját, hogy a já­tékost le kellett cserélni, és már nem is tudott visszamenni a pályára, őt az ifjúsági váloga­tott Toronyai Zsolt helyettesí­tette. A szetthajrá előtt 10-10 volt az állás, ezután azonban csak vendég pontok estek. 3. játszma: Az NYVSC Sza­bolcs Gabona tovább menetelt, egyre pontosabbak voltak. Centerben Zádor majd Pál is bemutatkozott. A vendégek végig vezetve simán hozták ezt a játékot. 4. játszma: Úgy tűnt, eldőlt a meccs sorsa. Gebhardtékmái 9-5-re is vezettek. A kazincbar­cikaiak mégsem adták fel, és egyenlítettek, 11-11. A hajrá­ban, akárcsak a második szett­ben, csak a vendégek voltak pontosak. Balázs István: - Javuló fizi­kai teljesítménnyel, és javuló játékkal biztosan szereztük meg a két pontot. Az NYVSC Szabolcs Gabo­Munkatársunktól Az ismert maratonista ökölvívó és sportnevelő, Csukrán Mihály 24 órás te- remiabdarúgó-tornát szer­vezett. A pettyest tegnap este indították útjára a csa­dik az a meccs, amely az osz­tályozó újabb állomása: Hansa Plastik-Sportula- DTE-DSL Szekér László. - Jó csapa­tot sikerült legyőznünk. Bol­dog vagyok, ezúton is gratu­lálok a lányainknak. Sun De-li: - Minőségi kü­lönbség volt a két együttes között. Kevés edzéssel nem számíthattunk többre... na ezzel még nem teljesítet­te az erre a hétre kijelölt prog­ramját, vasárnap újabb baj­nokit játszanak: NYVSC Szabolcs Gabo­na-Kecskeméti RC Vasárnap, 16.30.Bujtosi Szabadidő Csarnok. V.: Rádi, Békési. A gabonások az alapsza­kasz utolsó hazai bajnoki meccsét játsszák vasárnap a Bujtosi Csarnokban. Az el­lenfél a Kecskemét, akik na­gyon jól rajtoltak, és az első fordulóban Nyíregyházán nyertek. Mindaddig veretle­nek voltak, míg a második fordulóban a szabolcsiak el nem látogattak hozzájuk, és megverték őket. A januári harmadik meccsen Kecske­méten nem sikerült ismétel­ni az idegenbeli bravúrt Páléknak, így vasárnap egyenlíthetik ki a számlát. Balázs István edző tovább javuló formát és győzelmet vár a mérkőzéstől. patok, a fehértói Mály- váskerti 4. Számú Általános Iskola tornatermében. A derbi ma este ér véget. A részt vevő csapatok, mint ahogy Csukrán Mihály mondta, főleg gyerekekből verbuválódtak. Kézilabda Papp*Ker Kupa Levelek, nők, 9 óra: Nyírbátor-Vaja, 10 óra: Szakoly- Tanárképző, 11 óra: Tiszalök-Papp Kér., 12 óra: Tanárképző- Nyírbátor, 13 óra: Vaja-Tiszalök, 14 óra: Szakoly-Papp Kér. Csenger, férfiak, 9.30: Csenger-Hodász, 10.30 Záhony- MG Főiskola, 11.45 Hodász-Záhony, 12.45 Csenger-MG Főiskola. Teke, területi verseny. Március 1-jén és 2-án Nyíregyháza ad otthont az országos egyéni tekebajnokság egyik területi döntőjének. Ma hat megye - Hajdú, Borsod, Heves, Nógrád, Szolnok, Szabolcs - legjobb egyéni tekézői mérik össze tudásukat az egész nap tartó versenyen. Vasár­nap a gyengébb nem versenyére kerül sor. Nőknél és férfiak­nál a legjobb 15 versenyző jut tovább az országos fináléba. Leápolták a Kisvárdát Kézilabda NB I, nők Miskolci Honvéd Kórház SE- Kisvárdai SE 30-24 (18-11) Miskolc, 400 néző. V.: Brecska, Halmai. Miskolc: Demeter B. - Szántó 4, Prok 10/1, Balázs 6, Salisteanu 6/2, Ghinda 2, Demeter A. 2. Csere: Lázár. Edző: Palkó János. Kisvárda: Páll-Baunok 1, Gábor 8/5, Vass 2, Rigmányi 3, Ovtus 4, Nagy K., Csere: Bírta (kapus), Csuk, Erdei 3, Kulcsár 3, Ignatyenkó. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 8. ill. 6. perc. Hétméteresek: 4/3. 5/5. Hja, kérem, ezt is teljesítettük! (balról) Lőrinczné, Erdősné és Szabó) Fotó: Racskó Tibor Győzelemig hajtottak a sereghajtó ellen Röplabda Extraliga, férfiak Kazincbarcikai VSE-NYVSC Szabolcs Gabona 1-3 (-8, 10, 8, 11) Kazincbarcika, 200 néző. V.: Herpai, Mocsnik. Kazincbarcikai VSE: Nagypál, Bencsik, Jánosi, Kiss Zs., Veress Z., Toronyai I. Csere: Toronyai Zs., Berzi. Edző: Du­dás András. NYVSC Szabolcs Gabona: Gebhardt, Kuznyecov, Horváth L., Drotár, Dragichi, Horváth G.. Csere: Zádor, Pál, Pampuch. Edző: Balázs István. Soproni kirándulás Kosárlabda NB I, B2 csoport, férfiak SMAFC Pannónia MH-Nyíregyházi TK-Isobau Vasárnap, 17.00. V.: Nagy L., dr. Szakáll. Huszonnégy órás futball