Új Kelet, 1997. március (4. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-06 / 55. szám

1 1997. március 6., csütörtök Sport Kettőbő! csak egy Kézilabda NB I B Törökszentmiklós-Tiszavasvári Alkaloida 20-20 (7-12). Szolnok 1000 néző, V.: Sebők, Taizs. Alkaloida: Grandjean-Dobi 2/1, Berényi 7/1, Fodor 1, Helinger 1, Török 3/2, Pavlovics 5. Csere: Boczák (ka­pus), Varga Zs., Kovács J., Sipos 1, Alexa. Edző: Uzerjovics Mirzet. Kiállítások: 6 illetve 16 perc. Hétméteresek: 5/5, illet­ve 4/4. Fullajtár András (Új Kelet) Óriási érdeklődés előzte meg az NB IB keleti csoport­jának rangadóját. Mindkét csapat számára nagy volt a tét, hiszen a hazaiak azért küzdöttek, hogy az élboly­ban maradjanak, míg a ven­dégek a bajnokságra törnek. Az Alkaloida bajnokesélyes­hez méltón kezdett, szinte lehengerelték ellenfelüket, így a félidő közepén már 8- 2-re elhúztak. A folytatásban is igyekeztek tartani a kihar­colt előnyüket, sőt, a 20. perc­ben már 3-10 volt az állás. Amilyen jól kezdődött az első félidő, olyan rosszul folytatódott a második. Az első 10 percben 3 bűntetőt is kapott a vendég csapat és a játékvezetők több játékost is kétperces „pihenőre” küld­tek. Ezek az események ép­pen elegek voltak ahhoz, hogy a hazaiak elkezdjék a felzárkózást (40. perc: I 1- 16). Kissé megzavarodott a szabolcsi legénység, és egyé­ni hibák miatt a szentmik­lósiak az 50. percben ki­egyenlítettek (17-17). Drá­mai 10 perc következett, a találkozó végéig felváltva estek a gólok, de mindig Berényiék vezettek. Az utol­só 25 másodpercben még lett volna lehetősége Tiszavas- várinak megszerezni a győ­zelmet, de Fodort letaglóz­ták a hazai védők, amikor betörésből akart gólt lőni. így maradt a döntetlen, ami nem nevezhető igazságos pontosztozkodásnak, mert végig jobb volt az Alkaloi­da, de ezúttal a végén még a szerencse is elpártolt tőlük. Ezzel a döntetlennel nagy valószínűséggel a rivális ceglédiek 3 pontra közelítik meg riválisukat. (A ceglédi­ek hétvégén Békés csapatát fogadják hazai pályán.) Min­denesetre ez az eredmény is dicséretes, hiszen eddig a vasváriak a törökszentmik- lósiak otthonából még nem hoztak el pontot. Idegenben is jól mutatkozott be Gránd- jeán kapus, aki a mezőny leg­jobbja volt. Kézilabda Papp-Ker Kupa Befejezéséhez közeledik a megyei kézilabda csa­patok felkészülését segítő Papp-Ker Kupa kézilab­datorna. A fordulók helyszínei ezúttal Csenger és Levelek sportcsarnoka voltak, a forduló szépséghi­bája az volt, hogy a Mezőgazdasági Főiskola férfi és Szakoly női csapata a kiírt mérkőzésen nem je­lent meg. Emiatt a menetrend kissé felborult. Eredmények: Levelek, nők: Tanárképző-Nyírbátor 19-32 (5-14) Góllövők: Mezei 4, Futó 3, ill. Zelenákné 8, Ésik 7. Álmosan játszott a Tanár­képző, de ez az eredményen is látszott. Vaja-Tiszalök 14-16(7-7) Góllövők: Ráczné 8, Tóth- né 2, ill. Dubinszkiné 6, Né­meth 2. Megérdemelten nyert a tiszalöki együttes. Tiszalök-Papp-Ker 11-29 (5-14) Góllövők: Németh 6, Be- reczki 4, ill. Bánszegi 4, Bi­hari 6. Már az első félidőben el­dőlt a mérkőzés. Vaja-Nyírbátor 15-23 (4- 15) Góllövők: Ráczné 6, Ste­fán 3, ill. Czakóné 7, Zele­nákné 7. Az osztálykülönbség dön­tött. Csenger, férfiak: Csenger-Záhony 15-19 (7-6) Góllövők: Péter 3, Barcsay 3, ill. Bod 8, Jeszenszkiné. A záhonyiak a második félidőben nyújtott jobb tel­jesítményükkel nyertek. Csenger-Hodász 13-19 (7-7) Góllövők: Apáti 4, Juhos 3, ill. Tancer 4, Ruha 3. A hazai csapat elfáradt a mérkőzés végére. Záhony-Hodász 21-20 (8-10) Góllövők: Nagy 5, Bőd 4, ill. Andó 5, Bihari 4. Két kihagyott büntető mi­att vesztett a hodászi csapat. Orlando rangadót nyert Igazi rangadóra került sor az észak-ameri­kai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) ked­di játéknapján. Seattle-ben a helyi Super- Sonics fogadta az Orlando Magic legénysé­gét. A Magic igen udvariatlanul viselkedett, hiszen a 26 pontos Anfernee Hardaway ve­zetésével sima győzelmet aratott. Eredmények: Seattle SuperSonics-Orlando Magic 89:101, Indiana Pacers-Boston Celtics 98:95, Philadelphia 76ers-Washington Bullets 106:107, Los Angeles Clippers-Ho- uston Rockets 109:113, Atlanta Hawks- Cleveland Cavaliers 93:88, Charlotte Homets-San Antonio Spurs 105:98, Detroit Pistons-Miami Heat 99:108, New York Knicks- Milwaukee Bucks 93:86, Dallas Mavericks-Los Angeles Lakers 92:102, Portland TrailBlazers-New Jersey Nets 123:118. Négy meccslabdát hárítottak, és mégis... Röplabda, osztályozó az Extra ligába jutásért, nők Dermedt csend és döbbenet. Adorján a földre rogyott, arcvonásai azt sejtették: nagy a baj. Rekordidő alatt ott termettek a mentősök, a gyors konzílium szalagszaka­dást állapított meg. Az Árpád Kórházban gipszcsizma került arra a lábra, ami kevéssel korábban még sportcipőben feszített... Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) _________________ Er dősné, a Hansa Plastik- Sportula „tyúkanyója” hátára kapta Mankát, a kórházból ő cipelte a buszhoz. Addigra már futótűzként terjedt a hír: „csak” a boka fordult ki. Hatalmas só­hajhullám fogadta a bejelen­tést. A sérülés miatt nyilvánva­ló, hogy Adorjánra egyhamar nem számíthat Szekér László edző, a szerdán, Tatabányán esedékes, az Extra liga négy legjobbja közé jutásért vívan­dó mérkőzésen bizonyosan nem léphet pályára. Mi több: négy hétig fekvő-, két hétig já­rógipszben kénytelen gyógyul­ni a tehetséges játékos. Sajnos, nyilvánvaló, hogy számára a szezon véget ért... Tatabányán már feltehetőleg teljes értékű harcos lesz Szabó, aki, noha mezbe bújt a tegnap­előtti, BVSC elleni találkozón, orvosi tanácsra pihent, makran- coskodó inait kímélte. A fővá­rosi vasutasokkal szemben csu­pán a presztízs volt a tét. Az első két vesztett játszma látvá­nya után kevésbé lehetett bíz­ni a nyíregyháziak feltámadá­sában, sőt, az ellenfél 14-10-es vezetésénél sima, háromszettes meccsre gyanakodhattunk. Ehelyett... Nem kevesebb mint négy (!) mérkőzéslabdát hatás­talanítottak a sportulások, rá­adásul megfordították az ered­ményt. Az idegek csatáját követően villámgyorsan 5-0-ra még el is húztak, ekkor lépett rosszul Adorján. Az érthetően lelkileg összezuhant társak já­tékkedve alábbhagyott, a bu­dapestiek pedig kihasználták a helyzeti előnyt.- Inkább kapjunk ki 3-0-ra, csak ne sérült volna meg Man- ka - bosszankodott Szekér László. - Nagy kár, hogy nem a megszokott összeállításban játszhatunk a Vértes Volánnal, ez persze, nem jelenti azt, hogy feltartott kezekkel utazunk hozzájuk. A feltartott kezeket a meccsre, azon belül a haté­kony sáncokra tartogatjuk, így, egyértelműen meggyen­gülve viszont nagyon nehéz lesz... Hazai karatesikerek Hunyadi Kupa Karate-Do verseny Az elmúlt hétvégén Nyíregyházán rendezték a Hunyadi Kupa Karate-Do versenyt. A küzdelemben és bemutatókon nyolc szakosztály százötven versenyzője indult. A legjobban a versenyt rendező Nippon DoJo karateklub karatékái szerepeltek. Meg­nyerték a csapatversenyt, és majdnem 20 érmes helyezést gyűjtöttek. A verseny rendezéséhez a városi önkormányzat, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola, a Nyír­hús Kft. és a Vella Pékség nyújtott segítséget. Új Kelet-információ Eredmények, fiúk, kata (formagyakorlat), 8-9 évesek: 1. Horváth József (Nagykálló), 2. Vajda Máté (Nippon DoJo Nyíregyháza), 3. Juhász László (N. DoJo). 10-11 évesek: 1. Márton Attila, 2. Márton László, 3. Kiss László (mindhárom Nagykálló). 12-13 évesek: 1. Komáromi Gergely (Gödöl­lő), 2. Szűcs Balázs (Gödöllő), 3. Magyar Attila (N. DoJo). 14-15 évesek: 1. Győri István (Nagykálló), 2. Csordás Béla (Tiszavasvári), 3. Gerliczki Áron (N. DoJo). 16-17 évesek: 1. Batári Csaba (Téglás), 2. Dunai Krisztián (N. DoJo), 3. Fehér Krisztián (Fight LFT). 18 év felettiek: 1. Benkő Sándor (N. DoJo), 2. Szabó Péter (N. DoJo), 3. Baksai Viktor (N. DoJo). Kihon (technikai gyakorlat): 8-9 évesek: 1. Vajda Máté (N. DoJo), 2. Horváth József (Nagykálló), 3. Orosz Kadosa (Nagykálló) 10-11 évesek: 1. Márton Attila (Nagykálló), 2. Forgács István (Kemecse), 3. Petróczy Sza­bolcs (N. DoJo). Kihon Ippon Kumite (küzdelem): 12-13 éve­sek: 1. Komáromi Gergely (Gödöllő), 2. Széles Balázs (Gödöllő), 3. Piskolczi Krisztián (Tég­lás). 14-15 évesek: 1. Majoros Tamás (N. DoJo), 2. Basi Gábor (N. DoJo), 3. Dallos Ferenc (Nagykálló) 16-17 évesek: 1. Ács Gábor (F. Kft.), 2. Dunai Krisztián (N. DoJo), 3. Solner Richárd (Gödöllő) 18 év felettiek: 1. Benkő Sándor, 2. Tormás Sándor, 3. Nagy Gábor. Lányok, kata, 8-9 évesek: 1. Szűcs Brigitta (Gödöllő), 2. Oláh Edina (N. DoJo), 3. Orosz Edina (N. DoJo). 10-11 évesek: 1. Kovács Tünde (Benczúr Ált. Isk.), 2. Nemes Éva (Kemecse), 3. Fogarassy Anita (Benczúr). 12-13 évesek: 1. Deák Katalin (Benczúr), 2. Horváth Gabriella (N. DoJo), 3. Mészáros Krisz­tina (N. DoJo). 14—15 évesek: 1. Krokovai Gabriella (F. Kft.), 2. Kulcsár Ibolya (N. DoJo), 3. Poór Zsuzsa (F. Kft) 18 év felettiek: 1. Lakatos Zsuzsa (Tisza­vasvári), 2. Bodor Bettina (N. DoJo), 3. Gégény Krisztina (Tiszavasvári) Kihon: 8-9 évesek: 1. Szűcs Brigitta (Gödöl­lő), 2. Nagy Csilla (N. DoJo), 3. Oláh Edina (N. DoJo). 10-11 évesek: 1. Kovács Tünde (Benczúr), 2. Sum Gabriella (Nagykálló), 3. Nemes Éva (Kemecse) Kihon Ippon Kumite: 12-13 évesek: 1. Mezősi Mariann (Kemecse), 2. Söptei Edina (F. Kft.), 3. Horváth Gabreilla (N. DoJo). Világ sportja - sorokban Daytona Beach: Min­den idők egyik legsikere­sebb motorversenyzője, az amerikai Roger Reinman halálát lelte a Daytona Beach-en megrendezett BMW Battle of Legends (A legendák harca) elneve­zésű viadal edzésén. A 58 éves sportember akkor szenvedett balesetet, ami­kor több motor összetorló­dott és egymásnak ütkö­zött. Reinman lerepült járművéről, és olyan sze­rencsétlenül bukott, hogy az orvosok már nem tud­tak rajta segíteni. A versenyt szerdára ha­lasztották. A viadal erede­ti időpontjában Reinman motorját az első rajtkocká­ra állították, és a verseny­zők három tiszteletkörrel emlékeztek elhunyt tár­sukra. Rio de Janeiro: A Rio de Janeiró-i rendőrség ká­bítószer-, közelebbről ko­kainbirtoklás gyanúja mi­att beidézte Nélio Nazario de Limát, a spanyol FC Barcelona brazil támadója, Ronaldo 47 éves édesapját. Ronaldo papáját rövidesen szabadlábra helyezték. Amúgy tettéért a legsúlyo­sabb kiszabható büntetés két év börtönben letölten­dő szabadságvesztés. (AFP) Las Vegas: Megőrizte középsúlyú profiboksz-vi- lágbajnoki címét az ameri­kai Lonnie Bradley, miután döntetlennel zárult a hon­fitárs Otis Grant elleni összecsapása. A mérkő­zésre a Boksz Világszerve­zet (WBO) égisze alatt ke­rült sor. A szakemberek egybehangzó véleménye alapján a címvédő csak az utolsó, 12. menetben nyúj­tott teljesítményével tudta megmenteni világbajnoki övét.- Hittem benne, hogy nem szenvedek vereséget, bár éreztem, hogy nagyon szoros volt az összecsapás - értékelt a 28 éves Brad­ley, aki profi pályafutása alatt még nem szenvedett vereséget. Mérlege: 25 győzelem és egy döntetlen. Tenisz Új Kelet-információ Az elmúlt hétvégén férfi II. osztályú versenyt ren­deztek Sátor Kupa néven a nyíregyházi Városi Stadion két sátorral fedett pályáján. Az NYVTC teniszesei mel­lett néhány szomszédos város versenyzői is elin­dultak. A torna hazai sike­rekkel zárult. A teniszklubbal kapcsola­tos hír, hogy Zubor Ildikó a felnőtt fedett vidékbajnok­ságon a legjobb nyolc közé jutott, de a negyeddöntőben vereséget szenvedett. Sátor Kupa, férfi II. osz­tály: 1. Horváth Gábor (NYVTC), 2. Radvánszki Ti­bor (NYVTC), 3. TajtaÁkos (NYVTC), Sasvári István. Tizenhat éves fiúk: 1. Tájt a Ákos (NYVTC), 2. Káplán Krisztián (NYVTC), 3. Pázmándi Viktor (NYVTC), Nyiki Viktor (Tiszaújváros).