Új Kelet, 1997. március (4. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-22 / 68. szám

1 1997. március 22., szombat Sport Lesz*e Tábori* szomorkodás? Kosárlabda NB I, a 21-24. helyért, férfiak Nyíregyházi TK-lsobau- DKSK-Tábori Bujtosi Szabadidő Csarnok, vasárnap 18.15, V.: Szalontai, Jobbágy. A „tékásoknak” nem nyolc a végeredmény, de már a nyolc is megteszi. Ugyanis az „odavágón” (rend­hagyó módon Szerencsen rendezték a találkozót) hét ponttal nyertek a diósgyőriek, ami soványka előnynek tűnik számukra. Aki továbbjut, akár huszon­egyedik is lehet... Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) ______________ Mo st aztán kapóra jött Sárosi triplája! Az NYTK- Isobau játékosa az utolsó pil­lanatban elfeledtette a tíz­pontos hátrányt, ami nem je­lentéktelen egy ilyen párharc során. Egyébiránt az alapsza­kaszban csak a nyíregyházi­ak tudták otthonukban le­győzni a borsodiakat, ezút­tal azonban a DKSK-Tábori sem a megszokott környeze­tében játszott...- Nincsenek rossz formá­ban a mieink, már csak ezért sem alaptalan a reményünk a továbbjutásunkat illetően - állította Kamarás György, az isobaus csapat trénere. ­Időszerű lenne a Vác-verés Kézilabda NB I B Mindhárom másodosztályú kézilabda csapatunk va­sárnap lép pályára. A két férfi gárda -Tiszavasvári Alkaloida és a Fehérgyarmati VSE-idegenben pró­bál szerencsét, míg az egy szem női együttesünk, a Kölcsey hazai pályán fogadja Vác csapatát. Termé­kenynek ígérkezik a forduló, hiszen mindegyi­kőjüknek esélye van a két pont megszerzésére. Fullajtár András (Új Kelet) Kölcsey DSE NYSI—Vác Nyíregyháza, vasárnap 15 óra A középmezőny egyik leg­jobb csapata lesz a nyíregy­háziak vendége. A váciak rossz sorozat után vannak, hiszen az legutóbbi két for­dulóban vesztesen hagyták el a pályát. De mentségükre legyen mondva: az első és második helyezett TF és Magyar Kábeltől kaptak ki. Ősszel váci győzelem szü­letett. A Kölcsey heti felké­szülését nehezítette, hogy a csapat három tagja tanulmá­nyi kirándulás miatt nem tu­dott részt venni az edzéseken. Hadobás István a találkozó előtt elmondta, hogy igye­keztek taktikailag megfe­lelően felkészülni, és nagy hangsúllyal gyakorolták a védekezést. Az esélyekről így vélekedett: - Ha sikerül az elképzelt védekezési tak­tikánkat megvalósítani, ak­kor nyerhetünk ezen a mér­kőzésen. Kiskunmajsa­Tiszavasvári Kiskunhalas, vasárnap 17.45. V.: Ihász, Ihász. A listavezető tiszavasvá- riaknak könnyű falatnak ígérkezik a jelenleg 8. he­lyen álló kiskunmajsai gár­da, de azzal mindenképpen tisztában vannak, hogy jobb lesz tisztelni az ellenfelüket, és óvatosan felvenni elle­nük a harcot. A majsaiak jól kezdték a szezont, otthon megverték a Törökszent- miklóst, a Szarvast, és ide­genben döntetlent játszottak a Hort ellen. Ez az eredmé­nyük mindenképpen figye­lemreméltó. Az Alkaloida együttesében Hellingert ki­véve mindenki harcra kész, a balkezes játékosnak a lába ujját műteni kellett, így pár hétig nem áll Uzejrovics edző rendelkezésére. Gazdag József szakosztályvezető úgy vélekedett a mérkőzés előtt, hogy a szerényebb ké­pességűnek tűnő Kiskun- majsa otthonában nehéz csa­ta vár rájuk, de egy jó takti­kával térdre kényszeríthetik őket. - Mindenképpen nyer­nünk kell ezen a mérkőzésen, hiszen csak így tarthatjuk meg hárompontos „lépéselő­nyünket” a ceglédiek előtt, akik ebben a fordulóban ha­zai pályán Gyömrő ellen ját­szanak, és biztos esélyesei a mérkőzésnek. Szarvas-Fehér­gyarmat Szarvas, vasárnap 16 óra. A fehérgyarmatiak szarva­si kiruccanása is könnyűnek ígérkezik, hiszen a vendég­látójuk négy ponttal a tabel­la utolsó előtti helyén ta­nyáznak. Nagyon fiatal tár­saság, több ifjúsági váloga­tott is tagja a csapatnak. Ősszel a szatmáriak nagy ará­nyú győzelmet arattak elle­nük. Peterman István edző bízik csapatában, és remény­kedik a győzelemben. Majdnem sikerült a »torpedózás” Röplabda Extraliga, rájátszás, férfiak Medikémia-Szeged-N YVSC- Szabolcs Gabona 3-1 (4, -6, 12, 9) Szeged, 300 néző, V.: Szabó F., Csikós. Medikémia-Szeged: Péterit, Berkes, Szajfulin, Urfi, Csíkos, Petheő. Csere: Nebotov, Takács, Schildkraut, Melnyicsuk. Edző: Nyári Sándor. NYVSC-Szabolcs Gabona: Dragichi, Pál, Gebhardt, Kuznyecov, Horváth G, Pampuch Csere: Veress, Bugyi, Hor­váth L., Drotár. Edző: Balázs István. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4-1,6-3,14-3.2. játsz­ma: 0-3, 4-3, 4-7, 5-9, 6-12. 3. játszma: 2-7, 4-7, 7-8, 8-11, 11-11, 13-11. 4. játszma: 4-0,6-4, 9-5, 12-8,14-9. Révay Zoltán (Új Kelet) A magyar férfi röplabdázás „zászlós hajója”, a szegedi Medikémia a hatos élraj újon­cát, a nyíregyházi csapatot fo­gadta a rájátszás rajtján. A Nyá­ri kapitány vezérelte gárda Melnyicsuk Schildkraut és Nebotov nélkül kezdett. 1. játszma: 6-3-ig mindkét oldalon középről és szélekről bombáztak a játékosok, de a szegediek érték el a pontokat. Aztán Urfi ötször, majd Csíkos négyszer megszerválta a nyír­egyháziakat, ezzel eldőlt a szett sorsa. 2. játszma: A vendégek kezd­tek jobban, de Szajfulinék még átvették a vezetést. 4-3-as állás után a nyíregyháziak szélről és középről is nagyon jól ütöttek, sáncoltak: biztosan haladtak a játszmagyőzelem felé. A játék során Nyári edző pályára küld­te a kezdőembereket is, azon­ban ez sem segített. 3. játszma: 1-1 után percekig egyik csapat sem ütött pontot. Aztán a vasutas-gabonás gárda kezdte el a pontgyártást. Berkest többször sáncolták, és Pampuch ütései voltak védhetetlenek eb­ben az időszakban. 11 -8-nál a szegedi gárda teljes sebességre kapcsolt, és ki is egyenlítettek. A végjátékban ők voltak a pon­tosabbak, olyan játszmát nyer­tek, amelyben a véghajráig a ven­dégeknek volt több lehetőségük. 4. játszma: Úgy tűnt, a nyír­egyháziak elfáradtak - első­sorban fejben -, és a tavalyi bajnok simán nyeri a szettet. Pálék azonban rákapcsoltak, a csapatkapitány középről többször is pontos volt, de a szegediek előnyét már nem tudták kiegyenlíteni. Az első játszma nyitásfo­gadási hibáit leszámítva a nyíregyháziak végig nagyon jól játszottak, és a vártnál sokkal jobban megszorítot­ták a tavalyi éllovast. A má­sodik és a harmadik játszmá­ban látványos és magas szín­vonalú röplabdát láthatott a szegedi közönség. A nyír­egyháziak közül többen is az átlagosnál jobb teljesítményt nyújtottak. Nyári Sándor: - Pihentet­ni szerettem volna a kezdő- játékosokat, de a Nyíregyhá­za olyan jól játszott, hogy 1-1 után mindenkit pályára kel­lett küldeni. Balázs István: - Örülök, hogy nagyon jó játékunkkal pályára hoztuk a szegediek kezdőcsapatát. Pont Derecskéről: pont ez kellett Kézilabda NB I, nők Derecske-Kisvárdai SE 17-17 (8-8) Derecske, 500 néző V.: Kanyok, Sziklai, Derecske: Pusztainé-Czene 1, Békési 2, Dobrovolszki 1, Horváth 3, Moszkovaja, Kocsik 5/2, Csere: Kristóf 5/1, Deák, Varró. Edző: Kesjár András. Kisvárda: Páll-Erdei 5, Baunok 1, Kulcsár 2, Gábor 1/1, Rigmányi 3, Ovtus 2. Csere: Bírta (kapus) Gálái 1, Ignatyenkó 2, Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1. Új Kelet-információ Óriási tétje volt a mérkő­zésnek, hiszen mindkét csapat a veszélyes zónában foglal helyet, és mindegyik minél előbb szabadulni szeretne a kiesés gondolatától is. Az összecsapásra Kisvárda érke­zett pozícióelőnnyel, mivel nekik két ponttal több volt, mint ellenfelüknek. Idegesen kezdtek a küzdő felek, így az első öt perc gól nélkül telt el. Végül’ az első gólt a vendé­gek lőtték, amire néhány má­sodperc múlva már válaszol­tak is a hazaiak. A szabolcsi lányok már ekkor érezték, hogy van keresnivalójuk De­recskén. Hatalmas lelkesedés­sel játszottak, bár sokat is hi­báztak, de szerencsére az el­lenfelüknek még jobban re­megett a kezük. All. perc­ben már 2-4 volt az állás. Majd a 17. percre sikerült kiegyenlíteniük a Hajdú me­gyeieknek. Ebben közreját­szott az is, hogy ekkor Ovtust a játékvezetők a begyűjtött harmadik kétperces kiállítása miatt végleg kizárták a játék­ból. A váratlan megfogyatko­zás ellenére Virágék nem ad­ták fel a küzdelmet, a 26. perc­ben ismét kétgólos előnyre tettek szert (6-8). A félidő haj­rája viszont a vendéglátóknak sikerült jobban és kiegyenlí­tettek. A második harminc percet is jobban kezdték a vendé­gek, eggyel vezettek, de nem sokáig, mert a 42. percben már Kristófékná! volt az előny (13-12), sőt, két perc­cel később két gólra növel­ték előnyüket. Újra kisvárdai percek következtek. Zsinór­ban három gólt lőttek, és ez­zel a 49. percben visszavet­ték a vezetést, sőt, a játék irá­nyítását is. Fölényük a mér­kőzés vége előtt mutatko­zott meg igazán, amikor 15-17-re vezettek. Már minden biztosnak látszott, amikor az ellenfél egyre csökkentette hátrányát (16-17). De még ekkor sem lett volna baj, ha két zic­cert belőnek a mieink. A biztos gólhelyzetek kima­radása ellenére az utolsó perc kezdetén is maradt az egygólos vendégvezetés, és ekkor büntetőhöz jutot­tak. Ott volt a lehetőség, hogy feltegyék az i-re a pontot, ám Gábor hibázott. A hazaiak az utolsó másod­percekben lőtt góljukkal kiegyenlítettek. Rácz Sándor:- Az utolsó tíz percben nem az izmok fáradtak el, hanem a kon­centrálással volt a baj, így biztosnak látszó egy pontot hagytunk Derecskén. Bajnok lett az NYVMK Új Kelet-információ ____ Hé tvégén a tizedik forduló­val befejeződött az 1996/97. évi I. osztályú megyei sakkcsa­patbajnokság. Az előző sze­zonban még az NB I/B-ben szereplő NYVMK SC meggyő­ző fölénnyel végzett az élen. Érdemes megemlíteni, hogy a tavalyi bajnok, a Nyíregyházi Új Kelet-információ Asztalitenisz-hétvége lesz mind a Nemzeti Bajnokságban szereplő, mind a megyei osztály­ban játszó együttesek számára. Az NB I/B csoportban a Nyír- tét-Apagy együttese a Dunán­túlon tesz kirándulást, ahol szombaton a Kaposplast SC- vel, majd vasárnap a pécsi gár­dával mérik össze tudásukat a játékosok. A Nagykállói SE az Vízügy SK ezúttal az utolsó helyen végzett. A bajnokság végeredménye: 1. NYVMK 62,5 pont, 2. Zá­honyi VSC 44 pont, 3. Fehér- gyarmati SE 35,5 pont, 4. Nyír­egyházi Start SK 35 pont, 5. otthonában fogadja a Békési TE I. osztályú legénységét. Az NB II férfi Gárdos-csoport- ban a Nyírbátori ASE sportolói­nak idegen pályán kell helytáll­niuk, szombaton Sajókeresztúron küzdenek meg a győzelemért. Az NB III Dávid-csoportban két megyei csapat legénysége néz farkasszemet egymással a zöld asztal két oldalán, amikor is a Kemecse otthonába látogat a bökönyi gárda. A mezőnyben Nyírbátori ÁFÉSZ 32 pont, 6. Nyíregyházi Vízügy SK 31 pont. Győzelmével az NYVMK SC jogot szerzett arra, hogy részt vegyen a Magyar Sakkszövet­ség által, az NB II-be jutásért kiírt osztályozón. szereplő Újfehértó otthonában látja vendégül Tiszaújváros együttesét. A megyei asztalitenisz csa­patbajnokságban a végjátszma előtti harmadik forduló követ­kezik. Vasárnap Nyírbátor II — Máriapócs, Vásárosnamény- Szabolcsveresmart, Nyírtét- Apagy II.-Tiszalök, Szakoly- Kemecse II., Nyírtét-Apagy IV.-Nyírtét-Apagy III. játéko­sai csapnak össze. Óvatos veszprémiek MTI ______________ Ig en jó esélyekkel kezd­heti a Fotex KC Veszprém férfi kézilabdacsapata a KEK-elődöntő visszavágó­ját vasárnap 14.45-kor. A ba­konyiak ugyanis úgy vág­nak neki a második mér­kőzésnek, hogy az elsőn egy hete 31-29-es győzelmet arattak a francia US Ivry ott­honában. A veszprémi kézi­labdázók így a klub történe­tében harmadszor kerülhet­nek a KEK döntőjébe. A kedvező pozíció ellené­re óvatosak a veszprémiek, hiszen a francia csapat ide­genben is veszélyes, s akár a győzelemre is képes lehet. A Fotexben várhatóan ugyan­azok lépnek pályára, mint egy hete odakinn, hiszen Kiss Ákos továbbra is harc- képtelen, s Bergendi játéká­nak is nagyon kicsi a való­színűsége. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Sakkszövetség 1997. már­cius 22-én (szombaton) 10 órakor tartja éves rendes közgyűlé­sét. Az összejövetel nyilvános, azon bárki megjelenhet. Asztalitenisz*vikend Egy picit sem félek a vissza­vágótól: komolyan mondom, hogy ha csak a tudásuk felét nyújtják játékosaink, már mi jövünk ki győztesen a két mérkőzésből. Egy hete (és ez nem érős kifejezés) elég bu­tán támadtunk, ezúttal jóval célravezetőbb teljesítmény­re számítok. A megműtött Hutáson kívül mindenki „bevetésre” kész, ebből a szempontból sincs miért tar­tanunk a diósgyőriektől. Egyszerűen nem volt jobb időpont a vasárnap estéhez képest, ugyanis csak ekkor szabad a csarnok, előtte pél­dául kézilabda-mérkőzést ren­deznek. Remélem, szurkoló­inkra ezúttal is számíthatunk, szükség lesz a buzdításukra.