Új Kelet, 1997. március (4. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-17 / 63. szám

A tájfutók Is elkezdték ••• Sport 1997. március 17., hétfő 13\ Döntetlen a második félidőben Kézilabda NB I, nők Győri Keksz ETO KC-Kisvárdai SE 33-23 (20-10) Győr, 800 néző. V.: Simon, Varga. Győr: Hoffman - Horváth L., Kulcsár 3/1, Nagy A. 3, Szi­lágyi 5, Mátéfi 5/1, Horváth M. 5. Csere: Magyaróvári (ka­pus), Laczó 4/2, Pigniczki 3, Nagy K. 2, Kindl 3/1. Edző: Vura József. KSE: Páll - Baunok, Gábor 4, Ovtus 4/3, Rigmányi 2, Gálái 4, Kulcsár 2. Csere: Birta (kapus), Vas 2, Nagy K. 1, Erdei 2, ignatyenko 2. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3. Száraz Attila (Új Kelet) Három megyei bajnokság­gal szombaton és vasárnap megkezdődött a tájfutók szá­mára is az 1997-es idény. Mind a három verseny Magy térsé­gében került lebonyolításra. Eredmények. Szombat. Megyei Diákolimpia. Fiúk 11-12 évesek: 1. ifj. Bartus Béla (Móra Ált. Isk.-NYVSC), 2. Sós András (Körösi Cs. Ált. Isk. - Konyervgyár SE), 3. Szabó Péter (Báthory - Kon­zervgyár SE). F 14: 1. ifj. Értei Zoltán (Szabó L. Ált. Isk. - NYVSC), 2. Hoványi Gábor (2. sz. gyak.-NYVSC), 3. Malakuczi András (Szabó L.Ált.Isk.-NYVSC). F16: 1. Kovács Károly (Sipkay - NYVSC), 2. Smutzer Tamás (1. sz. gyak. - NYVSC), 3. Ambrus Csaba (110. sz. szakin.-NYVSC). F 18:1. Homa Tibor (Vasvári-NYVSC), 2. Huszti Gergely (Arany - NYVSC). 3. Venczel Gábor (Bánki D. - NYVSC). Szala­gozott: 1. Kovács Csaba, 2. Lévai Zoltán, 3. Kazár Zol­tán (Magy - NYVSC). Nők (lányok) 12-13 évesek: 1. Geiger Lilla, 2. Erdei Orso­lya (mind a ketten Báthory - Konzervgyár SE), 3; Liskány Diana (Kertvárosi Ált. Isk. - NYVSC). N 14: 1. Matisz Petra, 2. Matisz Noémi, 3. Kiss Anna (mind a hárman Báthory - Konzervgyár SE). N16:1. Máté Ilona (Sipkái - Konzervgyár SE), 2. Rad- ványi Mónika (Báthory - Konzervgyár SE). N 18: 1. Értei Katalin (Művészeti - NYVSC), 2. Udvari Judit, 3. Kocsis Gabriella (mind a ket­ten Krúdy - NYVSC). Sza­lagozott: 1. Moravszki Me­A bajnokit a diósgyőriek egy szerencsi csarnokban ren­dezték meg. A mérkőzés ele­jén Bede két hárompontos do­básával magukhoz ragadták a kezdeményezést. Gócs pont­jaival ugyan felzárkóztak a főiskolások, de a diósgyőriek beleerősítettek, és a félidő haj­rája előtt 33-22-re elhúztak. Kozma, Oroszvári és Gócs há­rompontosai következtek, de a ziccerek kimaradtak, és te­linda, 2. Nyitrai Noémi (Móra F.-NYVSC), 3. Bartók Me­linda (Szabó L. - NYVSC) Veterán megyei egyéni bajnokság. F 35:1. Orosi Já­nos, 2. Hrenkó László, 3. Krajcsovics András (mind­hárman TITÁSZ). N 35: 1. Zarnóczai Klára, 2. Barna Lászlóné (mind a ketten NYVSC), 3. Hrenkó Lászlóné (TITÁSZ). Vasárnap. Városi hosszú távú bajnokság. F 21: 1. Jécsák Attila, 2. Nagy Viktor, 3. Viraszkó Zoltán. F 18: 1. ifj. Venczel Miklós, 2. Ko­vács Károly, 3. Homa Tibor. F 16: 1. Smutzer Tamás, 2. Ambrus Csaba. F 14:1. Értei Zoltán, 2. Hoványi Gábor, 3. ifj. Bartus Béla. (valamennyi­en az NYVSC versenyzői.) F 12:1. Szabó Péter (Konzerv­gyár SE). F 35: 1. Hrenkó László, 2. Orosi János, 3. Zsilkin Viktor (mindhárman a TITÁSZ SE versenyzői.) N 21 B: 1. Oláh Anikó, 2. Pristyák Erika, 3. Federics Éva. (mindhárman az NYVSC versenyzői.) N 14: 1. Matisz Noémi, 2. Kiss Anna, 3. Ma­tisz Petra, (mindhárman a Konzervgyár SE versenyzői.) N 12 C: 1. Geiger Lilla (Kon­zervgyár SE), 2. Liskány Di­ana (NYVSC), 3. Erdei Orso­lya (Konzervgyár SE). *** A tájfutó válogatott bako­nyi ötnapos technikai ed­zőtáborában jelenleg négy NYVSC-s versenyzői is ké­szül Cserpák Zsolt, ifj. Kéri Péter, Kiss József és Mráz János révén. A foglalkozások szombaton kezdődtek és szer­dán érnek véget. A tábort az NYVSC edzője-versenyzője, Moravszki János vezeti. temes hazai előnnyel fordultak a csapatok. A második játék­részben a hazai háromponto­sokra Kozma nyolc ponttal fe­lelt. Dunai és Gergely is elkezd­te a pontgyártást. A harminchar­madik percben 63-63 volt az állás, de Bede ismét hármaso­kat talált (78-68). Az utolsó pil­lanatban kilenc méterről elen­gedett dobásával Sárosi elfo­gadható mértékűre csökkentet­te a diósgyőriek előnyét. Munkatársunktól ______ A vendégek szempontjából jól kezdődött a mérkőzés, hi­szen az első tíz perc végén még 5-4 volt az állás. Többször le­hetett volna döntetlen is, ha nem hibáznak ziccereket. A fordulópont a 17. percben kö­vetkezett be, amikor is a sza­bolcsi lányok 7 percig nem tudtak gólt szerezni, ezzel szemben a Rába-partiak hatot lőttek zsinórban, és máris 11- 4-re alakult az eredmény. A következő időszakban főleg a támadásoknál voltak gondok, a mezőnyben számos labdát elszórtak a vendégek, ezt ki­használta ellenfelük, és gyors indításokból tovább növelték az előnyüket. A 22. percben már 14-6 volt az eredmény. A félidő végéig aztán kiegyenlí­tettebb lett a játék, már úgy nézett ki, hogy szorosabb ma­rad a félidei eredmény, de az utolsó másfél percben még há­rom góllal lepte meg a vár- daiakat a Győr. A második játékrészt a haza­iak góllal kezdték, amire Gá- borék kettővel válaszoltak. Érezhetően felszabadultan ját­szottak a vendégek, a kapuban feljavult Páll, és a mezőnyben sem szórtak el annyi labdát. Ennek köszönhetően a házi­gazdák nem tudták tovább nö­velni az első játékrészben ki­harcolt tízgólos előnyüket, sőt voltak időszakok, amikor a mieink 7 gólra csökkentették hátrányukat. Az 59, percben 30-22 volt az állás, de ismét becsúszott két ETO-s gól. A kisvárdaiak második félidei játéka mindenképpen biztató volt, nemcsak azért, mert dön­tetlenre végződött ennek a játékrésznek az eredménye, hanem azért is, mert ebből táp­lálkozhatnak a soron követ­kező nehéz és pontos mér­kőzéseken, melyeken pon­tot vagy pontokat kell szerez­niük. Rácz Sándor: - Érthetetlen volt csapatom izgulása az első félidőben, amikor labdák töm­kelegét ajándékoztuk az ellen­félnek. A második félidőben már összekapták magukat, és higgadtabb játékkal méltó el­lenfelek voltunk. Szerdán ismét bajnoki mér­kőzést játszik a csapat, ezúttal hazai pályán a kiesésben rivá­lis Caolát fogadják. A fontos összecsapásra 17 órakor kerül sor a kisvárdai sportcsarnok­ban. Kaposváré a kupa MTI Kaposváron a városi sportcsarnokban játszot­ták vasárnap a férfi röp­labda Magyar Kupa­döntő viszszavágóját, amely hazai sikerrel zá­rult. Mint emlékezetes, az első mérkőzésen, két nap­pal korábban, Szegeden a házigazdák 3-1 arány­ban győztek, s így ők várhatták kedvezőbb helyzetből a kaposvári visszavágót. A somogyi megyeszék­helyen zsúfolt lelátók előtt mintegy másfélezer néző szűnni nem akaró buzdítása közepette a ka­posvári együttes ugyani­lyen, tehát 3-1 arányban nyert, s mivel lényegesen több pontot ért el Szegeden, mint ellenfe­le a kaposvári visszavá­gón, így a találkozó végén ők borulhattak össze bol­dogan. Férfi röplabda Magyar Kupa-döntő, visszavágó: Balatel SE Kaposvár- Medikémia Szeged 3-1(5, -6,3,8) Kaposvár, Városi Sport- csarnok, 1500 néző, V: Hóbor, Hurák Demeter György, a Balatel SE Ka­posvár edzője: - Köszö­nöm fantasztikus közönsé­günk segítségét, valóban a csapat hetedik embere volt. A nagy sikernek ők is ugyan­úgy részesei, mint mi. Nyá­ri Sándor, a Medikémia Szeged edzője: - Le a ka­lappal a kaposvári együt­tes és mestere, Demeter György előtt. Gratulálunk kupagyőzelmükhöz, de hátra van még a bajnokság, ahol természetesen meg­próbálunk visszavágni. Vereség Szlovéniától MTI __________________ Va sárnap a szlovéniai Jesenicében lépett pályá­ra a C-csoportos világbaj­nokságra készülő magyar jégkorong válogatott. Palla Antal szövetségi kapitány csapata csak az utolsó percben kapott góllal maradt alul a ven­déglátók együttesével szemben. Szlovénia-Magyarország 5-4 (1-2,1-2,3-0) A magyar gólütők: Ancsin J., Simon, Orsó 2 - Úgy érzem, a szlové­nek kissé lekezeltek ben­nünket, ezt tükrözi az első két harmad eredmé­nye is. Mindenképpen hasznos volt ez a mér­kőzés, hiszen egy erősebb csapattal szemben tudtuk lemérni, hol tartunk. Na­gyon jól felpörögtek a fiúk erre a találkozóra - mondta Palla Antal. A válogatott szerdán még egy edzést tart, majd csü­törtökön utazik Észtor­szágba, a vb helyszí­nére. Csak a Tiszavasvári remekelt Kézilbada NB I B Tiszavasvári Alkaloida- Hort SE 25-15(11-3) Tiszavasvári, 500 néző. V.: Dzsipoff, Szalai. Alkaloida: Grandjean - Dobi 4/2, Berényi 3/1, Sipos 2, Hellinger, Alexa 4, Pavlovics 4. Csere: Boczák, Binda (kapusok), Török 4/2, Kovács A. 2, Kovács 2, Danes. Edző: Uzejrovics Mirzet. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3. Már az elején „nekiment” ellenfelének a baj­nokjelölt. Bár az elején mindkét oldalon nehe­zen ment a gólgyártás, ezt az eredmény alakulá­sa is tükrözi. A 15. percben még 5-3 volt az ál­lás. Ekkor aztán beindult a vasvári henger. Ke­ményen védekeztek, és a hatos falukat a szoká­sostól apróbb termetű ellenfél játékosai nem tud­ták átlőni, a védőfalat meg eredménytelenül „döngették”. így a félidő végéig csak hazai gólt láthatott a szépszámú publikum. A második já­tékrészben sem csökkent Dohiék lendülete. A 42. percre már 16-6-ra növelték előnyüket. A legnagyobb gólkülönbség az 55. percben volt, amikor 24- 12-t mutatott az eredményjelző. Vé­gül a bajnokságra törő Tiszavasvári magabizto­san szerezte meg az élbolyban tanyázó vendé­gekkel szemben a kötelező győzelmet. Uzejrovics Mirzet: - Győzelmünkhöz nem fért kétség. Makói KC­Fehergyarmati VSE 36-30 (20-15) Makó, 800 néző. V.: Simái, Szabó. Fehérgyarmat: Varga I. - Szakács 9, Kaplonyi, Varga Z. 2, Csapos 1, Pásztor 10/1, Varga T. 2. Csere: Kuliár, Simon (kapusok) Balogh l/l, Juhász, Szender 2, Torma 3, Szűcs. Edző: Peterman István. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 10. perc 5-5,20. perc 13-11, 40. perc 25-19, 50. perc 32-27. A fehérgyarmati legénység mindkét félidő első részében nyújtott csak elfogadható telejesítményt. A kapott gólok hűen igazolják, hogy gyenge védőmunkával és kapusteljesít­ménnyel nem lehet eredményesen szerepelni. A csapatból csak Szakács és Pásztor játéka dicsérhető. Összességében a rekordszámú néző előtt a hazai csapat sportszerű körülmények kö­zött megérdemelten nyert. Kedden a csapat vendége lesz egy edző­mérkőzésre a Secevce együttese. Délután 16 órától a két utánpótláscsapat, míg 17.30-tól a felnőttek mérkőznek meg egymással. női mérkőzés: Debreceni Sportiskola- Kölcsey DSE-NYSI 37-22(19-13) Debrecen, 200 néző. V.: Bányász, Némedi. Kölcsey: Tomasovszki - Illés, Kocsik 6, Padueranu 5, Laczják 4, Bárány 3, Mészá­ros. Csere: Hegyi ( kapus) Ivánka 2, Urbánszki 1, Mandula 1, Szabó, Kiss, Nagy. Edző: Hadobás István. Az első félidő elején 4-3-ig felváltva estek a gólok. Ezt követően a hazaiak felpörögtek és főleg gyorsindításokból szerezték góljaikat, így a 19. percben már 11-7-re vezettek. A félidő végéig ismét kiegyenlítettebb lett a játék. A má­sodik harminc percet a debrecen kezdte job­ban, és a kitűnő átlövőikkel, valamint a leroha- násaikkal felőrölték a vendégek ellenállását. A nyíregyházi lányok az utolsó öt percben ismét magukhoz tértek és zsinórban négy gólt lőttek, de azzal már csak szépíteni tudtak az eredmé­nyen. Hadobás István: - Sajnos nem sikerült múlt heti jó játékunkat megismételni. Elsősorban a csapat védekezésével voltam elégedetlen. Március 15. Kupa A hét végén Ózdon vendégszerepeit a Kárpát- Hús Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézilabdacsa­pata. Ä szintén NB I-es ózdiak szervezésében egy ünnepi kézilabdatomán vettek részt, ahol két győzelemmel és egy vereséggel kupagyőz­tesek lettek. Eredmények: Nyíregyháza-Ózdvidéki Bá­nyász (NB Il-es) 23-10, Nyíregyháza-Gyöngyös (NB Il-es) 22-16, Ózd-Nyíregyháza 24-17. Végeredmény: 1. Kárpát-Hús Nyíregyházi KC, 2. Ózdi KC, 3. Ózdvidéki Bányász, 4. Gyöngyös. A torna legjobb kapusa címet Lencsés József, a nyíregyháziak kapuvédője érdemelte ki. Nyert a Fotex MTfi ____________________ US I vry (francia)- Fotex KC Veszprém 29-31 (15-16) Bravúros, kétgólos győzelmet aratott a Fotex KC Veszprém férfi kézilabdacsapata a Kupa­győztesek Európa Kupája elődöntőjének első mérkőzésén Franciaországban. Vass Sándor vezetőedző együttese 31-29-re verte az US Ivry csapatát, így a veszprémiek igen jó esélyekkel várhatják a visszavágót. TOtÓ n. JÁTÉKHÉT 1. Freiburg-1860 München 2-2 X 2. Mönchengladbach-1. FC Köln 2-1 1 3. VfB Stuttgart-Dortmund 4-1 1 4. Bayern München-Schalke 04 3-0 1 5. Leverkusen-Bielefeld 1-0 1 6. Rostock-Düsseldor 3-1 1 7. Bologna-Napoli 2-1 1 8, Cagliari-Vicenza 2-1 1 9. Juventus-Roma 3-0 1 10. Lazio-Atalanta 3-2 1 11. Milan-Fiorentina 2-0 1 12. Sampdoria-Reggiana 3-0 1 13. Udinese-Perugia 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Verona-Piacenza 0-0 X Vereség Szerencsen Kosárlabda NB I férfiak, helyosztók DKSK Tábori-Nyíregyházi TK Isobau 80-73 (44-37) Nyíregyházi TK Isobau: Kozma 25/3, Oroszvári 7/3, Gócs 15/3, Dunai 16, Gergely 5. Csere: Kamrás 2, Sárosi 3/3, Kovács. Edző: Kamarás György, Varga Sándor.