Új Kelet, 1997. február (4. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-01 / 27. szám

Sport 1997. február 1., szombat Revansra készülnek a nyírségiek Kézilabda NBI Komlói Bányász Metraco SK- Kárpát-Hús Nyíregyházi KC Komló, vasárnap 17 óra V: Rózsa, Szabó. Fullajtár András (Új Kelet) _______________ A tatabányai vereség el­lenére, de a legutóbbi, szé­kesfehérváriak elleni győ­zelemüknek köszönhetően Bécsiék feltornázták magu­kat a tabella hatodik helyé­re. Viszont a komlóiak le­szorultak a hetedik helyre. A komlóiak zuhanását a Szeged elleni hazai döntet­len és a legutóbbi, Elektro­mos elleni vereségük okoz­ta. így most a nyíregyházi­ak előnye egy pont velük szemben. A nyírségiek jobb pozíciója csak arra jó, hogy jobban tiszlelje őket a bá­nyászcsapat, mert hatalmas csata várható a két pont megszerzéséért. Annál is inkább, mert ősszel a du­nántúli csapat nyerni tudott a Bujtosiban, ezért van mi­ért visszavágni a mieink­nek. A találkozó előtt Köstner Vilmos edző latol­gatta csapata esélyeit.- Az utóbbi napokban Kerekes már edzett, de na­gyon bízom benne, hogy vasárnap már pályára tu­dom küldeni. Hasonló a helyzet Kunnal is, akinek izomszakadása van, de rá is számítok a fontos összecsa­páson. A keretben annyi változás van, hogy Varga helyett Szakács utazik. Minden percet kihaszná­lunk a felkészülésre. Ma is edzünk, de még vasárnap délelőtt a szálláshelyün­kön, Mecseknádasdon is tartok egy átmozgató edzést. Több videofelvétel is a rendelkezésünkre áll, hogy tanulmányozzuk a komlóiak játékát. Például a szegedi, döntetlennel vég­ződött meccsen nagyon ala­csony volt a színvonal. Mindkét csapat sokat hibá­zott, de legtöbbször a Kom­ló vezetett 4-5 góllal, vi­szont a végét majdnem el­puskázták. Az tény, hogy nagyon jó kezdősoruk van. Kitűnő a belső hármasuk, Polgár, Cserkaszov és Bog­nár, de jó képességű kézi- labdás Kalocsai vagy a ka­pus Sevcov is. Mindenkép­pen úgy lépünk pályára, hogy győzni akarunk, ha ez sikerülne, akkor a közép­mezőny élén tudnánk ma­radni, és talán végezni a bajnokság végén. Éppen ezért ez a meccs mindkét csapat számára sorsdöntő lehet. Ha kikapunk, még akkor sincs veszve a hato­dik hely, de sokkal nehe­zebb lesz a hátralévő meccseken visszeszerezni az elvesztett pontot vagy pontokat. Igyekszünk na­gyon taktikusan játszani. Hatos falat vagy nyitottat fognak védekezni, ezért üres befutásokkal próbál­juk szétzilálni a védelmü­ket. Mi kilépő hatos fallal kezdünk a védekezésben, amivel első sorban Polgárt és Cserkaszovot igyek­szünk megekadályozni a góllövésben. A kitűnőka- pus Sevcovval szemben is óvatosnak kelle lennünk a ziccerek és büntetők dobá­sánál, mert ezek hárítása a specialitása. A férfi kézilabda NB I állása 1. Veszprém 17 1 0 515-327 35 2. Dunaferr 17 0 1 454-350 34 3. Pick-.Szeged 12 1 3 425-350 25 4. Elektromos 12 1 5 443-376 25 5. Győr 10 2 5 393-356 22 6. Nyíregyháza 7 3 8 412-394 17 7. Komló 6 4 8 375-392 16 8. Ózd 7 2 9 403-428 16 9. Szolnok 7 1 8 354-335 15 10. Debrecen 7 1 10 403-451 15 11. Pécs 4 2 12 397-478 10 12. Nagykanizsa 3 0 15 384-519 6 13. Tatabánya 2 1 14 333-432 5 14. Székesfehérvár 2 1 15 351-472 5 Asztalitemsz°vikend Új Kelet-információ Pingponglabda-pattogás­tól lesz hangos az asztalite­nisz sport megyei képvi­selőinek hétvégéje, mivel minden osztályban asztal mellé állnak a csapatok. A férfi NB I/B csoportban szereplő Nagykálló idegen­ben az MMG Automatika gárdájával méri össze tudá­sát, amíg az nyírtét-apagyi első osztályú legénység ott­honában fogadja a pécsi DD Gáz legjobbjait. A mérkő­zések szombaton lesznek. A férfi NB II Gárdos-cso- portjában nagy reményekkel utazhat szombaton a szom­széd, Borsod-Abaúj-Zemp- lén megyébe a Nyírbátori ASE. Miskolcon, a Borsodi BÉM gárdája valószínűleg nem fog meglepetést okozni a bátoriaknak. A férfi NB III Dávid cso­portjában a szombati, harma­dik forduló összecsapásai­ban Kemecse otthon fogad­ja a Borsodi BÉM II. osztá­lyú játékosait, Bököny szin­tén a házigazdaként játszik Bélapátfalva ellen. Az egye­dül idegenben szereplő újfe­hértói gárda remélhetőleg sikerekben gazdag kirándu­lást tesz Debrecenben. A megyei Asztalitenisz Csapatbanjokság a második fordulóhoz ért. A vasárnapi összecsapásokon az alábbi csapatok állnak egymással szembe: Nyírbátor II.-Nyír- tét-Apagy 2., Szakoly-Nyír- tét-Apagy 3., Kemecse II- Tiszalök, Szabolcsveres- mart-Máriapócs és Nyírtét- Apagy 4. -Vásárosnamény. Flúgos Sutám a Csata utcában Röplabda NB I, nők Angyalföldi DRC-Hansa Plastik- Sportula SC 1:3 (-6, 10, -14, -13) Csata u., 100 néző, V.: Jäger, Simái. Angyalföldi DRC: Juhász J., Szentgróti, Mester, Kiss B., Bonczos, Juhász G. Csere: Villányi, Kiss A., Józsa. Edző: Kiss András. Hansa Plastik-Sportula SC: Botos, Gaál, Szabó, Adorján, Lőrinczné, Dér. Csere: Parti, Kurunczi. Edző: Szekér László. Új Kelet-információ Kellemetlen előjellel uta­zott el a listavezető a fővá­rosba, hiszen Erdősné ágynak dőlt. „Tettének” oka (ugyan, mi más lehetne a „divatos” kórok közül!?): influenza. A vonatozás után az első játszmát szélsebesen meg­nyerték a vendégek, mint később kiderült, ez volt a leg­egyértelműbb parti. Ezt köve­tően sem hagyott alább a len­dület, ugyanakkor az angyal­földiek is előjöttek a „pokol­ból”: 8-10-ről fordítottak, meg sem álltak a szettgyő­zelemig. 1-1 után lélektanilag fontos játszma következett: a nyíregyháziak 14-10-nél sem szeppentek meg, újult erővel fokozatosan megközelítették ellenfelüket, mi több, ered­ményesen hajráztak, az elve­szettnek hitt játékrészt a ma­guk javára döntötték el. Vár­ható volt, hogy „megzakkan- nak” a helyiek a drámai vég­játék miatt, ám nem adták fel. Szívósan küzdöttek, nem is­mertek pardont, folyamatos összpontosításra késztették az élvonal legjobbjait. A flú­gos futamra a negyedik játsz­ma is remek példa volt, hi­szen az angyalföldiek még vezettek 13-12-re, innen buk­tak el. Hatalmasat csatáztak a csapatok a Csata utcában, re­mekül szórakozott a marok­nyi érdeklődő. Kiss András: - Elégedett vagyok együttesem játéká­val, ennyire volt elég. Szekér László: - Amiért jöt­tünk, teljesítettük... ffÜfgfWWl Sportműsorok a TV-Z-n MTI A Magyar Televízió 2- es csatornáján sugárzott sportadások témái a kö­vetkező három napban: szombat: 17-19 ó: Ösz- szefoglaló a gödöllői kardvívó BEK-viadalról - Gyorskorcsolya sprint vi­lágbajnokság, Hamar - Labdarúgó teremtorna, Amszterdam, összefogla­ló (1.). vasárnap: 11-13 ó: Összefoglaló a budapesti atlétikai Samsung-kupá- ról - Labdarúgó teremtor­na, Amszterdam, össze­foglaló (2.). hétfő: 19-21 ó: Fórum. Téma: a sportközvetíté­sek jogi helyzete. Lelombozódtak az erdészek Kosárlabda NB I, B2 csoport, férfiak Nyíregyházi TK-lsobauSMAFC Pannónia MH 70-65 (35-35) Nyíregyháza, 200 néző. V.: Kékesi, Kóthay. Nyíregyházi TK-Isobau: Kozma 12/3, Oroszvári 23/9, Gócs 22, Dunai 2, Gergely 7. Csere: Hutás 2, Kamrás 2, Ko­vács. Edző: Kamarás György, Varga Sándor. SMAFC: Pojbics 11, Tvordy 13/3, Palotai 6, Kotlik 11/3, Preiner 22. Csere: Bak, Szlávik, Varga 2, Czeglédi. Edző: Sza­káll Miklós. Kipontozódott: Kamrás a 38., ill. Preiner a 35., Kotlik a 40. percben. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-6, 10. p.: 17-16, 15. p.: 24-29, 25. p.: 48-44, 30. p.: 51-52, 35. p.: 62-60. Révay Zoltán tudósítása A soproni erdészeti egyete­misták kicsit későn érkeztek, így 10 perc késéssel kez­dődött a mérkőzés. Az első három percben csak a hazai­ak szereztek kosarakat, Oroszvári, Kozma és Gergely is betalált, és máris 10-0-t mutatott az eredményjelző. A vendégek ekkora bemeleged­tek, és Preiner pontjaival ki is egyenlítettek. Több eladott labda miatt a főiskolások öt­pontos hátrányba kerültek. A félidő hajrájában Oroszvári triplájával csökkentették a hátrányt a hazaiak, és ez meg­adta a jelt a többieknek is, hi­szen két perc alatt hét pontot dobtak, és átvették a vezetést. A játékrész utolsó két percé­ben felváltva estek a kosarak, és döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidő elején Oroszvári volt ismét aktív, és a TK-sok 44-37-re alakították az állást. A hazaiak továbbra sem tudták jelentősen növel­ni az előnyüket, sőt, a 32. percben a vendégek ismét egyenlítettek. Újra Oroszvá­ri pontjai következtek, de az előny továbbra sem lett na­gyobb. Az utolsó percben, 68-65-ös állásnál Gergely dobhatott büntetőt, de ket­tőből csak egyet értékesített. A soproniak támadhattak, de elhibázták, és Kozmáék ol­dalról jöhettek. Ekkor Dunai eladott labdája borzolta a ke­délyeket, de ezt a lehetőséget sem használták ki a soproni­ak, a palánkról lecsorgó lab­dát Gócs szerezte meg, de sze­mélyi hibát követtek el elle­ne, és időn túl két büntetőt dobhatott, a másodikat érté­kesítette. A villámrajt után mindenki könnyű győzelmet várt, de aztán elemi hibákat vétettek a főiskolások, és a soproniak Preiner révén ezeket a hibá­kat rendre kihasználták. Koz­máék végig hullámzó teljesít­ményt nyújtottak. Szép táma­dásokat vezettek, aztán „ifista” bakik következtek. A védekezésnél sem volt ez másképp, a meccs egyes ré­szeiben jól összpontosítottak, de nagyon sok támadásnál vissza se értek a palánk alá. A vendég együttes szívós já­tékával az utolsó percig iz­galmassá tette a meccset. Kamarás György: - Egyet­len pozitívum a két pont meg­szerzése. Nagyon sok tanul­sággal szolgált a mérkőzés, remélem, a játékosok levon­ják a következtetéseket. Le­het, hogy hibáztam, amikor csütörtök este edzőmér­kőzést játszottunk a debre­ceniek ellen, de úgy gon­doltam, egy nap alatt rege­nerálódni tudnak a játéko­sok. Azért is szükség volt a játékra, mert több csapattag hét közben nem tudott ve­lünk edzeni. Szakáll Miklós: - A hosszú út sérülések és be­tegség tizedelte csapatunk­tól ennyire tellett. Fotó: Racsko Pirultak a feketék Új Kelet-információ ____ Pé ntek este öt órakor ért véget a Krúdy Gyula Gimnáziumban az idei, jubileumi 25 órás kosár­labda-mérkőzés. A ren­dezvényen 25 csapat ra­gadott labdát, köztük az iskola egykori tanulói is. A maratoni hosszúságú találkozó végén 18 pon­tos piros vezetést regiszt­rálhattunk: a végered­mény 1669-1651 lett a pirosak javára a feketék ellen. A legtöbb meccset megnyert csapat a 4. A. lett, amely különdíjat is kapott. Kárpát*Hús Kupa Focitorna Gyulaházán Egy hete a Joma Kupa, ezúttal pedig a Kárpát- Hús Kupa ürügyén gyűlik össze majd húsz csa­pat. Jelen esetben tizennyolc: hat hármas csopor­tot alakítanak ki a szervezők a ma kezdődő gyu­laházi teremlabdarúgó-tornán. Vasárnap délután háromkor hirdetnek bajnokot. Két NB III-as (Baktalórántháza, Kisvárda), három megyei első osztályú (Nagyhalász, Tiszalök, Újfehértó) tár­sulaton kívül „megye kettes” és városkörzeti gárdák vesznek részt a sportrendezvényen. Nyíregyházi SportiskolaSzékesfehérvár 31-17 (18-9) Kézilabda NB I-es férfi ifjúsági eredmény Góllövők: Kaplonyi 12, Kozma 5, Braun 5, Tanczer 5, Bartha 301, Bihari 1. Ha nem könnyelműsködnek a nyíregyházi fiata­lok, akkor nagyobb arányban is nyerhettek volna. Goes bujocskaja Fotó: Racskó Tibor