Új Kelet, 1997. február (4. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-19 / 42. szám

1997. február 19., szerda Sport Hódítanának a Szigeten Röplabda Extra liga, férfiak Csepel SC—NYVSC Szabolcs Gabona Csepel, szerda 16.00 Munkatársunktól ___ A vasárnapi bravúros hazai, Kaposvár elleni győzelem után nem sok ideje maradt a az NYVSC Szabolcs Gabona férfi röplabdaegyüttesének a pihenésre. Ma Budapestre utaznak, ahol a vasgyári szi­get csapatával (igaz, inkább már csak szigeti, mint vasgyá­ri) küzdenek. A bajnokság rajtjakor úgy tűnt, a nyíregy­háziak legnagyobb vetélytár- sai az ötödik hely megszerzé­séért folytatott küzdelemben Botyúnszkiék lesznek, mára nagyjából eldőlt a párharc, hiszen Páléknak néggyel több a győzelmeik száma, mint vendéglátóiké. A mai bajnokin győzelemmel - a hátramaradó négy meccstől függetlenül - végleg bebiz­tosítható az ötödik helyezés, ami egyenesági bentmaradást jelent. (A bajnokság további sza­kaszában a hatodik és hete­dik helyezett az NB I első két helyezettjével játszik osztá- lyozót. Az első öt Szegeddel kiegészülve még egy bajno­ki kört - oda-visszavágót - játszik, majd az első négy play off rendszerben dönti el a bajnoki cím sorsát.) A nyíregyháziaknál az a legfontosabb kérdés, hogy a két sérültnek Ivan Kuznyecov- nak és Gebhardt Zoltánnak. aogyan sikerült a regeneráló­dás. Mint arról korábban be­számoltunk, mindketten de­rék fájással bajlódnak. Ked­den orvosi vizsgálaton vol­tak, és újabb injekciókat kap­tak. Gebhardt játékára feltét­lenül szüksége lenne a csapat­nak, míg Kuznyecov csak ak­kor játszik, ha feltétlenül szükséges, tudtuk meg a csa­pat edzőjétől, Balázs István­tól. Azt is elmondta, feltétle­nül győzelmet vár játékosai­tól. A két pont megszerzése az utóbbi időben mutatott já­ték alapján megoldható fel­adatnak tűnik. Igaz viszont, hogy a gabonásoknak eddig a csepeliek ellen, a hazai győzelmek ellenére nem ment jól a játék. Úgy tűnt, az ellenfél stílusa nemigen fek­szik a mieinknek. Mindenesetre a játékosok is tudják, hogy a mostani győ­zelemmel is bizonyíthatják, hogy velük a középmezőnyben is számolni kell. Mellékesen a tabellán előttük álló Dunaferrt már nehezen tudnák beérni, de ezzel a győzelemmel megkö­zelíthetnék őket. A bajnoki után nem sok idő marad erőgyűjtésre, mert jövő héten szerdán a Dunaferrt fo­gadják a gabonások, pénte­ken Kazincbarcikára utaznak, majd másfél hét múlva vasár­nap Kecskemét érkezik Nyír­egyházára! Majdnem meglepetés Teremlabdarúgó NB I, Kelet Finom passzokkal nyitottak a „krém” ellen, aztán hiába haraptak, nem díjazták egyetlen ponttal sem a produkciót. Az öt válogatott játékossal büszkélkedő debreceni Great Tours Joyce (melynek sorait ezúttal nem erősítette Kovács és Krasznai A.) volt a hétfő esti bajnoki egyértelmű esélyese, ellenben a nyíregy­házi Argentum FC játékosai nem tisztelték őket, már a 4. percben 2-0-ra vezettek... Új Kelet-információ A listavezető otthonában ilyen hamar ennyire elhúzni - meglepetést sejtető start. Aztán... Tíz perccel később már 3-2-t mutatott az ered­ményjelző, sőt, a második félidő elején már a debrece­niek előnye volt két gól. Az argentumosok újult erővel rohamoztak, és Virág Cs. ré­vén (őt lehet a mezőny leg­jobbjának titulálni) szépítet­tek. Sajnos, a következő perc­ben ismét nőtt a távolság a két együttes között, majd ez ellen újfent Virág Cs. tett. 5- 4-nél az utolsó percben Szász István csapatvezető a kapus helyett is mezőnyjátékost szerepeltetett, a kockáztatás majdnem bevált. Egy másod­perccel a hármas sípszó el­hangzása előtt Joó tizenkét méteres szabadrúgást végez­hetett el, csak a cerberussal farkasszemezett, aki hatásta­lanította a bombát, maradt a minimális különbség. Ami pedig következett: örömgú­la - Great Tours Joyce mód­ra. A magas színvonalú, rend­kívül izgalmas mérkőzésen az Argentum FC öt kapufát „termelt”, és ziccerek tömke­legét dolgozta ki, majd pus­kázta el. Nem a játékveze­tőkben keresték a hibát, ők igyekeztek egyenlő feltéte­leket biztosítani a feleknek. Great Tours Joyce-Ar­gentum FC 5-4 (3-2), Debre­cen, Hódos Imre Városi Sport­csarnok, 250 néző, V.: Ortó, Horváth. Great Tours Joy­ce: Kurtán - Nagy Zs., Kiss, Balk, Darányi. Cs.: Vadon (k), Tiszai, Bakó, Lukács. Csapatvezető: Kozma Mi­hály, Szabó József. Argen­tum FC: Polacsek-Joó, Vi­rág Cs., Spisák, Krasznai Zs. Cs.: Kiszely, Virág T., Nagy Cs., Együd, Joszip. Csapat- vezető: Szász István. Gólszerzők: Nagy Zs. 2 (10., 24. p.), Kiss (6. p.), Bakó (14. p.), Darányi (34. p.), il­letve Spisák 2 (2., 4. p.), Vi­rág Cs. 2 (33., 36. p.). Kiál­lítva: Bakó (a 35. percben), Krasznai Zs. (37. percben). Jók: Kurtán, Nagy Zs., illet­ve Virág Cs. (a mezőny leg­jobbja), Spisák, Krasznai Zs. A17. forduló további ered­ményei: Valentin Tagina-FC Sportinfo 4-6, Meggy-Új Zéland-Berek Rolád Techni­ka Háza 4-5, Azzuro SE Hat­van-Homok COOP SE 8-4, HKFC ’93 Szuperinfó-Sző- lőskert Nagyréde 5-7 (!), Al- győ KFC-PFC Heveder 2-7. Csik visszajön a lányaival Női kézilabda vb-selejtező lesz Nyíregyházán Új Kelet információ A Magyar Kézilabda Szövet­ség kedden megtartott ülésén döntött a Magyarország-Ju- goszlávia női kézilabda világ- bajnoki selejtező hekyszínéről. A magyar válogatott Nyíregy­házán, a Bujtosi Szabadidő Csar­nokban játszik április 27-én. Is­mert. az első két meccset Olasz­ország ellen már lejátszották a magyarok, és kétszer győztek. Jugoszlávia ellen először ápri­lis 23-án szerdán szerepelnek Zomboron, majd vasárnap 27- én Nyíregyházán. A három pá­lyázó város közül valószínűleg az döntött a szabolcsi megye- székhely mellett, hogy Csík Já­nos ezt a helyszínt tartotta a leg- szimpatikusabbnak. Vélhetőleg hasonló kézis gála hangulatra készíti fel lá­nyait, mint amiben neki és a férfi főiskolás válogatottnak ré­sze volt a január eleji döntő meccsen. A hírt kedden kora délután tudtuk meg, Sinka László, a szövetség főtitkára tájékoztat­ta szerkesztőségünket a döntés­ről. GtÁn&Tompa Andort,acsar- nok igazgatóját kerestük.- Még nem tudok a szövet­ség döntéséről. Gondolom leg­inkább a vb-rendezés billentet­te a javunkra a mérleget. Örü­lök neki, hogy kezdik „felfe­dezni” a csarnokunkat. Termé­szetesen sok munka vár ránk. Tárgyalnunk kell a szövetség­gel, aztán szponzorokat is kell keresnünk. Szóval, gőzerővel indulhat a szervezés! Csík János a magyar férfi főiskolai világbajnoki arany után visszavágyik sikere színhelyére a Bujtosi Szabadidő Csarnokba. Az edző visszatér áprilisban lányaival. A ki­jelentés tovább pontosítandó, hiszen a megyeszékhe­lyen, és a megyében népszerű mester több női csapat edzője. Nos a magyar női válogatottal, nemrégiben ki­nevezett szövetségi kapitányként jön vissza Nyíregyház­ára. „Izzó-égetésre” készülnek Kézilabda NB I Kárpát-Hús Nyíregyházi KC- Izzó SE Nagykanizsa Nyíregyháza, szerda 17 óra 30 perc. V: Gyúró, Láda. Fullajtár András (Új Kelet) Az őszi szezonban alaposan a nyíregyházi csapat orra alá dörgölt a nagykanizsai legény­ség. Mint ismert, akkor sem áll­tak valami rózsásan a dunántú­liak, a tabella végén utolsóként kullogtak, mint most, de hatal­mas meglepetésre akkor nyer­ni tudtak Szergyukék ellen. így most van miért törleszteni a mieinknek. A rövid téli szünet­ben átalakult a vendégcsapat. Voltak játékosok, akiktől meg­vált a szakosztály, de érkeztek újak is. Ennek ellenére tovább­ra is az utolsó helyen tanyáz­nak hat ponttal a tarsolyukban. Szerencséjük, hogy még két együttes - a Székesfehérvár és a Tatabánya - hasonló helyzet­ben van. Éppen ezért korai len­ne biztos kiesőnek tekinteni őket. Az tény, hogy idegenben eddig teljesen veszélytelenek voltak, így a nyíregyháziak bíznak benne, hogy ezúttal is ápolják a hagyományokat és pont nélkül távoznak a Bujtosi Szabadidő Csarnokból. Leg­utóbb hazai pályán, az Elekt­romos ellen szenvedtek kilenc- gólos vereséget. Nagynevű já­tékosaik nincsenek, talán a Veszprémből kölcsönkapott Szabó Györgyre érdemes oda­figyelni. A nyíregyházi csapat a leg­utóbb Ózdon szerepelt kerettel készült, ami azt jelenti, hogy Kerekes Tamás még ezen a meccsen sem fog játszani. A beállós korábbi térdsérülése makacskodik, így Köstner edző jobbnak látja, ha rápihen pár hetet, hogy a fontosabb összecsapásokon a csapat ren­delkezésére álljon. A hét ele­jén Dengi volt még lázas, de remélhetőleg a ma esti meccsre felgyógyul. Legutóbbi veresé­gük miatt Bécsiék a hatodik helyről lecsúsztak a 7-8. hely­re. Viszont győzelem esetén is­mét a középmezőny elején vár­hatják a folytatást. A mérkőzés előtt Köstner Vilmos edző úgy nyilatkozott, hogy a csapat sze­retné továbbra is megőrizni hazai veretlenségét. Éppen ezért csak a győzelmet tudja elfogadni csapatától. Sőt, hoz­zátette, hogy nagyobb arányú győzelemre számít, és bízik benne, hogy izgalommentes, de jó meccset láthatnak a szur­kolók ma este. Húsz év piros-kékben Remekül szerepelt a hétvégén Egerben a Szakolyi Fog­lalkoztató és Rehabilitációs Intézet kispályás labdarú­gócsapata. Óriási bravúrt végrehajtva, kapott gól nélkül végzett az első helyen. Száraz Attila (Új Kelet) Az andornaktályai intézet szervezésében szombaton az egri sportcsarnok adott otthont egy meghívásos labdarúgótor­nának. melyen az ország tíz re­habilitációs központjából ér­keztek a csapatok. Ugyanazok a szabályok vonatkoztak rájuk, mint egészséges társaikra, a rangadókon „hivatásos” játék­vezetők segédkeztek. Két cso­portban folyt a küzdelem, a kapuson kívül négy mezőny- játékos lehetett a pályán. A 2x10 perces csaták során sza­kolyiak Diósjenőt 8-0-ra, Bal­mazújvárost óriási küzdelem­ben 1-0-ra, Csobánkát 1-0-ra, Szigetvárt 6-0-ra győzték le. Ilyen remek gólarány a másik csoportban sem született! Turcsik László igazgató úr így összegezte a látottakat: - Minden elismerésem a csapaté és az őket felkészítő két neve­lőé, Fényes Zsolté és Miklós Barnabásé. Nagyon érezték egymást a játékosaink, szinte egymás gondolatait kitalálták. Látszott rajtuk az összeszokott­ság, olyan támadási variációkat mutattak be, amikből érezni lehetett azt, hogy sokat gyako­rolnak. A közönség is szenzá­ciós volt, óriási hangulatban játszottuk végig találkozóin­kat. Csak köszönni tudom a nyír­egyházi Városi Stadionnak, il­letve a Nyíregyházi FC-nek, hogy két garnitúra mezt adott nekünk, illetve a szakolyi álta­lános iskolának, akiknél gyako­rolhattunk. Ez az eredmény is jelzi, hogy óriási igény lenne egy tornateremre intézmé­nyünk területén. A jelenlegi pár négyzetméteres sportszoba ki­csi. Eddig a megye pozitívan állt hozzá az ilyen kérésekhez, fejlesztésekhez, pályázati lehe­tőségek is vannak. A közeljö­vő egyik feladata lehet a torna­terem megépítése. Tömeges csere az NBA-ban MTI Az észak­amerikai profi kosárlabda-baj­nokság (NBA) egyik legna­gyobb játékos­tranzakciója zajlott le ma­gyar idő szerint kedd hajnalban, amikons a Dallas Mavericks és a New Jersey Nets csapata kilenc kosarast érintő csereüzlet végé­re tett pontot. Bár egyik klub sem áll ráját­szásra jogosító helyen főcso­portjában, a cserével remélik, hogy a hátralévő találkozókon sikerül kicsikarniuk a play off- helyezést.- Az öltözőnkben már régóta feszült volt a hangulat. Ez a tö­megcsere a jövőben fizetődik ki, bár még az idei pontvadászatot sem adtuk fel - nyilatkozta John Calipari, a New Jersey vezető­edzője. Eredmények: Washington Bullets-Milwaukee Bucks 95:93 Cleveland Cavaliers-New Jersey Nets 108:101, Indiana Pacers- Toronto Raptors 105:103, Char­lotte Homets-Orlando Magic 124:110, Houston Rockets-At­lanta Hawks 127:988, Seattle SuperSonics-Boston Celtics 113:108 Vancouver Grizzlies- Dallas Mavericks 95:100. # f] Keld Kézről kézre A hétvégén nemzetközi férfi kézilabdakupát rendez­nek Kabay János néven Tiszavasváriban. A mérkő­zések február 21-22-én a városi sportcsarnokban lesz­nek. Program: február 21., péntek 15 óra: Tiszavas- vári-Százhalombatta, 17 óra: Kolozsvár (román)- Százhalombatta, 18.20: Ti- szavasvárí-Kolozsvár. A Fe- hérgyarmat- Secevce (szlo­vák) mérkőzést a fehérgyar­mati sportcsarnokban játsz- szák 15 óra 30 perctől, és utá­na 17 óra 30 perctől kerül sor a Magyarország-Németor- szág női ifjúsági válogatott mérkőzésre. Február 22., szombat: a mérkőzések 9 órától kerül­nek megrendezésre, és folya­matosan zajlanak 18 óráig, amikor eredményhirdetésre kerül sor. *** A Papp-Ker Kupa eredmé­nyei: Tovább folytatódott me­gyénk kézilabdacsapatainak felkészülési tornája, amit a Megyei Kézilabda Szövet­ség szervez és a Papp-Ker Kft. támogat. A harmadik forduló eredményei: Fehér- gyarmati sportcsarnok (fér­fiak): Hodász-Fehérgyar- mat 12-27 Góllövők: Stancer7, Andó 3, ill Kaplonyi 8, Pásztor 7. A mérkőzés végére a sze­rényebb képességű hodá- sziak elfáradtak. Tiszavasvári-Csenger 30-16 Góllövők: Kovács 6, Pred- rag 6, ill. Juhos 4, Koroknai 3. Az osztálybeli különbség döntött. Csenger-MG Főiskola 24-22 Góllövők: Havasi 6, Apáti 5, ill. Ökrös 6, laczkovszki 2. A csengeti csapat jobban akarta a győzelmet. MG Főiskola-Fehér­gyarmat 10-23 Góllövők: Vincze 2, Ko­vács 2, ill. Csapos, Pásztor 5-5. A Fehérgyarmat sziporká­zó játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyert. *** Nyírbátori Sportcsarnok, nők: Nyírbátor-Tiszalök 21-19 ' Góllövők: Ésik 8, Zele- nákné 4, ill. Balogh 6, Né­meth 4. Nagy küzdelem volt a pá­lyán, a végére Tiszalök fel­adta. Vaja-Szakoly 23-11 Góllövők: Ráczné 8, Oroszné 5, ill. Perdik 4, Ta­kács 3. Ráczné vezényletével biztosan nyert a vajai csapat. T anárképző-Tiszalök 17-16 Góllövők: Réti 7, Új 5, ill. Tanyi 5, Németh 4. Kitűnő mérkőzésen ma­radt alul a tiszalöki együt­tes. Nyírbátor-Szakoly 31-8 Góllövők: Huszti 8, Zele- nákné 6, ill. Terdik 3, Őri 2. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Tanárképző-Vaja 20-11 Góllövők: Réti 7, Futó 5, ill. Oroszné 4, Ráczné 3. Biztosan nyert a megyei bajnokjelölt. A Papp-Ker Kupa követ­kező fordulójának időpont­ja: március 1.