Új Kelet, 1997. január (4. évfolyam, 2-26. szám)

1997-01-25 / 21. szám

Sport 1997. január 25., szombat Kovács Rita Brazíliában rajtol Hosszútávúszó Világ Kupa Új Kelet-információ Január vége a kalandozá­sok ideje, mondhatná Ko­vács Rita, az NYVSC hosz- szútávúszója. Míg honfog­laló elődeink „csak” a kon­tinens nyugati feléig me­részkedtek, addig Rita min­den év elején Dél-Ameriká- ban portyázik. Igaz, nem lovon, hanem repülőn uta­zik odáig, és ott a vízben csatázik. Tény, nem pa­naszkodhat, mert tavaly majdnem annyian megis­merték Dél-Amerikában eredményeit, mint annak idején a portyázó magyaro­két. Négy versenyen indult, négyszer nyert. Portyázása során több hatalmas serle­get „zsákmányolt”, a legis­mertebb francia, ausztrál, kanadai élversenyzők elől. Ezúttal szerdán Feri­hegyről indult repülővel. Mint a szüleihez küldött faxból kiderül, szerencsé­sen megérkeztek Brazíliá­ba, ahol igazi nyári időben készülhet a vasárnapi fu­tamra. A készülődés most inkább pihenést, lazítást jelenthet, hiszen a har­mincöt órás utazás kissé megviselte az úszónőt. Va­sárnap az első futamot ál­lóvízben rendezik meg, és a hagyományos, 26 kilo­méteres távot kell teljesíte­ni a versenyzőknek. A vasárnapi „ebéd”: csabai Röplabda NB I, nők Hansa Plastik-Sportula SC- Békéscsabai FDSE Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola, vasárnap. 11.30, V.: Szabó K.. Csemák. Még öt forduló hátra van a bajnokság alapszaka­szából, vagyis kedvező öt ellenfelet is „felfalhat­nak” a sportulás lányok-asszonyok. Ezúttal egy csabai kerül békésen a tálcára, az erőviszonyok ismeretében a vasárnapi ebédidőben „ennivaló” ri­válisra talál Szekér László edző hölgykoszorúja. Egyébiránt az étvággyal L. T. L. _ (Új Kelet) Egészséges a csapat pul­zusszáma (múlt szombaton a Pulzus otthonában nyert a „Szekér-tábor” 3-1-re), a szívek egyre erőteljesebben az aranyéremért dobban­nak. A tíz csapatot számláló NB I mezőnyéből a 6-10. helyezett együttesek ellen mérkőzik a bajnokság hát­ralevő szakaszában a Hansa Plastik Sportula, magyarán, a listavezető egykönnyen ötből öt győzelemmel kerül­het ki a sorozatból. A csabaiak elleni első őszi találkozón a Viharsa­rokban az első két játszmát viharos gyorsasággal telje­sítette „hétre” és „ötre” a HPSSC, csupán a harmadik szett alakult izgalmasan (16-14), de a 3-0 nem lehe­tett kétséges. A Békés me­gyeiek az utóbbi forduló­ban simán legyűrték a szc­nincs gond... kesfehérváriakat, így mos­tanság a hetedik helyen tar­tózkodnak. Tudják, hogy az éllovas pályáján nekik van kevesebb veszítenivalójuk, ehhez mérten kellő felsza- badultságot akarnak beik­tatni játékukba. — Egy hete Gaál volt ma­ródi, ezúttal viszont (húzó­dása miatt) Lőrinczné sze­repeltetése a legbizonytala­nabb - ismertette a „vizit” eredményét dr. Szilágyi Zsolt szakosztályelnök. — Amúgy remek a hangulat a csapatban: túl vagyunk a legfontosabb bajnokikon, ezáltal hatalmas teher esett le a játékosok válláról. A békéscsabaiak elleni talál­kozón minél hatékonyab­ban szeretnénk felkészülni a kupameccsre. Szerdán hozzánk érkezik a Vértes Volán, ha a tatabányaiakkal szemben is bizonyítanánk, igencsak nőne az ázsiónk. Sampras is a döntőben AFP, Reuter A világranglista éllovasa, az amerikai Pete Sampras lesz a spanyol Carlos Moya ellenfele az ausztrál nem­zetközi teniszbajnokság férfi egyes döntőjében. Sampras három játszmában győzte le Thomas Mustert, az osztrákok ötödik helyen rangsorolt játékosát. A női párosban már baj­nokot avattak: a fináléban a svájci Martina Hingis és a fehérorosz Natasa Zve­reva egy amerikai kettőst, Lindsay Davenportot és Lisa Raymondot győzte le két játszámában. Férfi egyes, elődöntő: Sampras (amerikai, 1.)— Muster (osztrák, 5.) 6:1, 7:6, 6:3; női páros döntő: Hingis, Zvereva (svájci, fe­hérorosz, 4.)-Davenport, Raymond (amerikai, 3.) 6:2, 6:2; férfi páros elő­döntő: Woodbridgc, Woodforde (ausztrál, 1.)— Leach, Stark (amerikai, 11.) 6:3, 7:6, 5:7, 6:1, Lareau, O'Brien (kanadai, amerikai, 7. )—Eltingh, Haarhuis (hol­land, 3.) 4:6, 6:2, 6:4, 5:7, 6:2. Nem sikerült az újabb bravúr a 12. helyen rangso­rolt Vidáts Rékának. Az ausztrál nyílt bajnokság if­júsági versenyének ne­gyeddöntőjében az LRI- Malév teniszezőnője két sima játszmában kikapott az első helyen kiemelt hor- vát Mirjana Luciától. Ifjúsági leány egyes, negyeddöntő: Lucic (hor- vát, 1.)—Vidáts (12.) 6:2, 6:4; Weingartner (német, 2.)-Dominikovic (ausztrál, 13.) 7:6, 6:2; Hubnerova (cseh, 6.)-Wohr (német, 4.) 6:2, 6:0; Popescu (kanadai, 8. )-Da Ponte (olasz) 6:3, 6:3. Egy félidőt bírt a Kisvárda Kézilabda NB I, nők Kisvárda i SE—DVSC Symphonia 13-22 (8-10) Kisvárda, 1000 néző. V.: Marosi, Török. KSE: Pál — Kulcsár, Ovtus, Vass, Rigmányi 2, Gábor 5/2, Baunok 2. Csere: Bírta (kapus), Nagy K., Gálái 2, Ignatyenkó 2. Edző: Rácz Sándor DVSC: Szamozvanova 1 — Agárdi 1, Borók 1, Virincsik 5/ 3, Csirinyi 2, Csapó 4, László 5. Csere: Halcsik 1, Bodencsuk 1, Kókai I. Edző: Komáromi Ákos Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3. Nagy érdeklődés kísérte a szomszédvár rangadót, a le­látók zsúfolásig megteltek. A szurkolók nagy többsége ab­ban bizakodott, hogy a hazai csapat megismétli a pár nap­pal ezelőtti, debreceniek elle­ni teljesítményét, amikor a kupában hét góllal nyertek. Kisvárda kezdte a játékot, és az első támadásból Rigmányi szerzett vezetést. Majd a má­sodik percben Gábor talált be a debreceni kapuba (2-0). Az alaposan meglepett ellenfél az 5. percben lőtte az első gólját, majd néhány perc gól­csend következett, amit ismét Rigmányi tört meg, és máris 3-1-re alakult az eredmény. A folytatásban kitűnően küz­dött a hazai csapat, nem en­gedtek kibontakozni a Hajdú­megyeieket. egészen a 24. percig a kisvárdaiak vezettek egy góllal vagy döntetlen volt az állás. A 25. percben ébre­dezni kezdtek a vendégek, és Csapó is megtalálta helyét a pályán, és vezényletével át­vették a vezetést. A folytatás­ban fej fej mellett ment a já­ték, a 28. percben 8-9 volt az állás. Ekkor büntetőhöz jutott a hazai együttes, de Gábor nem tudott egyenlíteni, ki­hagyta a hétméterest. így ahe­lyett, hogy ismét egyenlő lett volna az állás, az utolsó perc­ben Csapó még betalált Pál hálójába, és kettőre növelte a vendégek előnyét. A második félidőt már a vendégek kezdték jobban, Virincsik és Szamozvanova kapus(!) góljával a 33. perc­ben már 8-12 volt az ered­mény. Egy kisvárdai támadás során lecsorgott labdát elcsí­pett a debreceni kapus, és a kitörő játékosukra kifutó Bírta kapus feje fölött egyből kapura emelte a labdát, ami a hálóban kötött ki. Már ekkor úgy látszott, hogy összerop­pan a hazai csapat, ám becsü­letükre legyen mondva, a 45. percig követték ellenfelüket. A kisvárdaiaknak sikerült fel­zárkózniuk (12-15), de Csa­póék beleerősítettek, és zsi­nórban tíz perc alatt hat gólt lőttek, míg a szabolcsi csapat egyet sem (12-20). Az utolsó öt perc már nem hozott izgal­makat, a mieink egyszer, míg az ellenfél kétszer talált a ka­puba. Az első játékrészben a kis­várdaiak méltó ellenfelei vol­tak a nagy hírű debreceniek­nek, aztán a második félidő­ben kiütközött a tudásbeli különbség, és a vendégek si­mán nyerték a találkozót. Rácz Sándor: — Egy fél­időnyit bírtunk, aztán kifogy­tunk az ötletekből. Komáromi Ákos: — Úgy érzem, megérdemelten nyer­tünk, különösen a második félidőben szellemesen és főleg eredményesen játszott a csapatom. A sereghajtó otthonában az NYKC Kézilabda NB I Tatabánya-Tatai Cserép KC- Kárpát-Hús Nyíregyházi KC Tatabánya, szombat 17 óra 30. V: Soltész, dr. Soós. A nyíregyházi csapat jó passzban várja a tavaszi sze­zon negyedik fordulóját. A három hazai mérkőzés után ezúttal idegenben, a sereghajtó Tatabányához látogat­nak. A kitűnően rajtoló NYKC az eddigi három mérkőzésből öt pontot gyűjtött, és ezzel feltornázták magukat a hetedik helyre. így most bizakodva várják a dunántúli fellépést, ahol minden esélyük megvan arra, hogy folytassák a jó szereplést, és ponttal vagy pon­tokkal térjenek haza. Fullajtár András (Új Kelet)- A Tatabánya legutóbb az Elektromos otthonában ka­pott ki tizenkét góllal, de ezenkívül nem sok informá­ción van róluk, kivéve az őszi meccsünk videofelvétele, amikor a Bujtosiban nyolcgó­los vereséget szenvedtek. Tudomásunk szerint ugyanaz a társaság játszik most is, mint ősszel. A téli szünetben nem érkezett erősítés hozzájuk. Az viszont tény, hogy egysé­gesebb csapat lettek, ez kö­szönhető az új edzőjüknek, Káló Sándornak, aki össze­kapta a játékosokat. Alacso­nyabb átlagtestmagasságú csapat, amit a játékosok láb­munkával próbálnak ellensú­lyozni, de nem minden eset­ben járnak sikerrel. Annak ellenére, hogy jelen­leg kieső helyen állanak, több jó képességű kézilabdással is rendelkeznek, mint például Himer, Krancz, Csillag, vagy a már nem éppen fiatal, de annál nagyobb rutinnal ren­delkező Iváncsik. Nálunk a Szolnok elleni keret készült a mérkőzésre. A betegeskedő Szakácsra még mindig nem számíthatok. Jól sült el a leg­utóbbi meccsen a törött orrú Habuczki beállítása, így most is számolok vele. Ha úgy ala­kul a mérkőzés menete, akkor ismét pályára fogom küldeni. Azzal tisztában vagyunk, hogy a Tatabánya az életéért küzd, és mi vagyunk az egyik csapat, akitől mindenáron pontot akarnak szerezni. Ha­tos falat fogunk ellenük vé­dekezni. Azt kérem a fiúktól, hogy egy agresszív védeke­zésből megszerzett vagy vé­dett labdákkal rohanjuk le őket, és az első percektől pró­báljuk mi kézben tartani a meccset. Mindenképpen a győzele­mért küldöm pályára a csapa­tot és szeretnénk a bennünket elkísérő 40 szurkolónak örö­met szerezni - latolgatta az esélyeket a mérkőzés előtt Köstner Vilmos edző. Műkorcsolya Párizsban pénteken Czakó Krisztina fantasztikusai fu­tott, a kűr előtt az előkelő má­sodik helyei foglalja cl. Ki őrzi Vujadinovicsot? Kosárlabda NB I, B2 csoport, férfiak Veszprémi Egyetem Csopak Rt-Nyíregyházi TK-lsobau Veszprém, szombat 18.00. V.: Bagi. dr. Szakáll. A Nyíregyházi TK-lso­bau férfi kosarasai a csütörtöki, székesfehér­vári bajnoki után szom­baton újabb meccset játszanak. Székesfehér­várról Veszprémbe utaznak, hogy az egye­tem csapatával mér­kőzzenek. A csapat újabb győzelemmel szeretné bizonyítani, hogy többre is képesek lesznek a jövőben. Egyébként az együttes az utolsó hat bajnoki meccsét megnyerte, és ebből kettőt idegenben játszottak. Révay Zolián (Új Kelet) A nyíregyháziak a Veszprémi Egyetem Cso­pak Rt. együttesének ott­honába látogatnak. A két csapat tavaly egy csoport­ban szerepelt az alapsza­kaszban. Idegenben kikap­tak a nyíregyháziak a Mi lun Klisura vezérelte veszprémiektől, de a Buj­tosiban visszavágtak. Az­óta Klisura elment Veszp­rémből, ősszel egy ameri­kai játékos erősítette a du­nántúliakat. West azóta tá­vozott Veszprémből, de helyette egy rutinos szerb játékos, Vujadinovics érke­zett. Ő egyébként Baján szerepelt, és a nyíregyhá­ziak már többször játsz­hattak ellene. Kamarás György edző azt tervezi, hogy Goes Lajost vagy Kamrás Ádámot bízza meg a szerb játékos őrzésével. Vujadinovics ugyanis a palánk alatt is nagyon ve­szélyes, de a hárompontos vonalon kívülről is gyak­ran céloz. A veszprémiek utoljára Budafokon ját­szottak, és a hosszabbítás­ban nyertek hat ponttal úgy, hogy a meccs során Vujadinovics 32 pontot szezett, és kilenc triplát dobott. Rajta kívül még Véli is jól céloz távolról. A veszprémieknél szerepel a Nyíregyházáról tanulmá­nyai miatt elkerült Elek Gergő is. Kamarás György edző a főiskolás csapat összeállításáról csak köz­vetlenül a mérkőzés előtt dönt. Ha ugyanis Vuja­dinovics mellett még a két fiatalabb center is szerepel, akkor ő is magasabb játé­kosokat küld a pályára. A főiskolások pénteken edzést tartottak Székesfe­hérváron, és szombaton a mérkőzés előtt utaznak át Veszprémbe. A kétállomá­sos dunántúli portyáról a Kamarás-legénység veret­lenül szeretne hazatérni. Erre meg is van az esélyük, ha védekezésben úgy sze­repelnek, mint Székes­fehérvárott az első fél­időben. Sokat jelenthet az is, hogy Vujadinovicsot mennyire sikerül kikap­csolni a játékból.