Új Kelet, 1997. január (4. évfolyam, 2-26. szám)

1997-01-30 / 25. szám

10 Mátészalkán az után* pótlásra építenek Az MMTK beszámolója Új Kelet-információ ____ Má tészalka város képvi- selő-testülete legutóbbi ülé­sén a sportélettel kapcsola­tos napirendi pontot is tár­gyalt. A Mátészalkai MTK- val kötött sporttámogatási szerződés alapján megtár­gyalta a testület a sportegye­sület beszámolóját. A szóbe­li kiegészítésben, illetve a kérdésekre adott válaszok­ban elhangzott, hogy az egyesület működésében új stílust szándékozik bevezet­ni Petróczi István egyesületi elnök. Úgy érzi, erre az elnök­ségben megvan a megfelelő támogatottsága. Véleménye szerint hiba volt. hogy a 1995/96-os bajnokságban kiesett labdarúgók a szeren­csés körülményeket kihasz­nálva vállalták az NB III-as szereplést. Már most biztos, hogy a bajnokság végén a csapat kiesik. A következő szezon­ban elsősorban mátészalkai fiatalokra építő lelkes csa­patra számít az egyesület. Az előkészületek megkezdőd­tek, azoktól a játékosoktól, akik rontották a csapat mo­rálját, megvált az egyesület. A vezetés erőfeszítéseket tesz, hogy munkahelyet sze­rezzen azoknak a játékosok­nak, akiknek nincs. Vala­mennyi szakosztály szem­pontjából az utánpótlás ne­velését kívánják előtérbe ál­lítani. Szorosabb kapcsolatot szándékoznak kialakítani az áltálános és középiskolák­kal. Az előremutató szóbeli tájékoztatót elfogadta a tes­tület, és a célok megvalósí­tása érdekében támogatásá­ról biztosította az egyesüle­tet. A döntő a Bujtosiban Diákolimpia, kosárlabda Új Kelet-információ __ Sz erkesztőségünkbe meg­érkezett a diákolimpia kosár­labda V. korcsoportos megyei döntőjének versenykiírása. A fiúknál kilenc, a lányoknál hét középiskola nevezett a versenyre. A fiúk három cso­portban kezdik a küzdelme­ket, és a három csoportgyőz­tes egymás elleni körmér­kőzésen dönti el a megyei bajnoki cím sorsát. A lányoknál a két csoport első két helyezettje négyes csoportban dönt az első hely sorsáról. A fiúknál a B és C csoport első helyezettje február 12-én, szerdán játszik egymás ellen a Bujtosi Szabadidő Csarnok­ban. A mérkőzés után NB I-es bajnoki meccset játszik a Nyír­egyházi TK-Isobau együttese a Fehérvár KC ellen. A bajno­ki mérkőzés szünetében tart­ják a torna ünnepélyes ered­ményhirdetését. A csoportmérkőzéseket két hétvégén a nyíregyházi Zrí­nyi Ilona Gimnázium torna­termében játsszák le a csapa­tok. Csoportbeosztások, fiúk, A: Zrínyi Ilona DSK (Nyír­egyháza), Budai Antal DSK (Nagykálló), Széchenyi Ist­ván DSK (Nyíregyháza). B: Krúdy Gyula DSK (Nyíregy­háza), Korányi Frigyes DSK (Nagykálló), Bánki Donát DSK (Nyíregyháza). C: ÉVISZ DSK (Nyíregyháza), Vasvári Pál DSK (Nyíregyháza), Köl­csey Ferenc DSK (Nyíregy­háza); Lányok, A: Krúdy, Köl­csey, Sipkay DSK (Nyíregy­háza), Korányi. B: Kossuth Lajos DSK (Nyíregyháza), Széchenyi, Zrínyi. A csoportmérkőzések mű­sora: Fiúk, január 31, péntek 16.00 Korányi-Krúdy, 17.30 Széchenyi—Zrínyi. Február 1. szombat 9.00 Kölcsey-ÉVISZ, 10.30 Zrínyi-Budai^ 12.00 Korányi-Bánki, 13.30ÉVISZ- Vasvári. február 2, vasárnap 9.00 Bánki-Krúdy, 10.30 Budai-Széchenyi, 12.00 Vas- vári-Kölcsey. Az Al-Bl mérkőzés ide­je: február 8. szombat 13.30, az A1-C2 mérkőzésé febru­ár 9. vasárnap 9.00. Lányok, február 7, péntek 15.30 Széchenyi-Zrínyi, 17.00 Krúdy-Korányi, 18.30 Köl- csey-Sipkay. Február 8, szom­bat, 9.00 Kossuth-Széchenyi, 10.30 Kölcsey-Korányi, 12.00 Sipkay-Krúdy. Február 9, va­sárnap 10.30 Zrínyi-Kos- suth, 12.00 Korányi-Sipkay, 1330 Krúdy-Kölcsey. A lány döntő meccseit feb­ruár 14-én és 15-én a Zrínyi gimnázium tornatermében játsszák. Toronto*bravűr MTI Tizenegy mérkőzést rendeztek megazészak- ’ amerikai pro­fi kosárlabda­bajnokság (NBA) alap­szakaszának legutóbbi játék­napján. A magyar idő szerint szerda hajnalban véget ért ta­lálkozók közül hét vendégsi­kert hozott. Nem így a Toron­to Raptors-Portland Trail- Blazers összecsapás. Az a Blazers, amely legutóbbi 14 mérkőzéséből mindössze hár­mat bukott el, ezúttal alapo­san rácáfolt a papírformára. Eredmények: Toronto Raptors-Portland TrailBlazers 120:84 Indiana Pacers-Charlotte Hornets 97:98 New Jersey Nets- Cleveland Cavaliers 62:84 New York Knicks-Boston Celtics 109:107 Washing­ton Bullets-Orlando Magic 102:82 Milwaukee Bucks- Detroit Pistons 84:93 Min­nesota Timberwolves-Sac- ramento Kings 88:91 Dallas Mavericks-Los Angeles La­kers 83:102 Utah Jazz-Den­ver Nuggets 114:99 Vanco­uver Grizzlies-Chicago Bulls 96:111 Los Angeles Clippers-Atlanta Hawks 96:112. Elhúzták a Hungária nótáját Kézilabda NB I, férfiak Kárpát-Hús Nyíregyházi KC- NK Hungária 31-14 (17-7) Nyíregyháza, 1600 néző. V.: Sebők, Taizs. NYKC: Szabó - Szergyuk 7, Bécsi 7, Medve 5/2, Dengi 3, Déváid, Tóvizi 4. Csere: Lencsés (kapus), Kun 3, Kaplonyi 1/1, Habuczki 1, Varga. Edző: Köstner Vilmos. Székesfehérvár: Dolezsál - Radii 4, Baki, Konrád, Zivko 5/2, Molnár, Róka 2. Csere: Forgács (kapus), Bácsi 2, Czuprik, Varvasovszki, Tombor 1/1. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 6 ill. 2 perc. (A vendégeknél egy kizárás.) Hétméteresek: 4/3 ill. 4/3. Fullajtár András (Új Kelet) A legutóbbi idegenbeli, ta­tabányai vereség nem riasztot­ta el a hazai közönséget, ezút­tal is szép számmal voltak kí­váncsiak kedvenceik újabb hazai találkozójára. A várako­zásnak megfelelően, izgalom­mentes mérkőzésen, biztosan tartotta itthon a két bajnoki pontot az NYKC. Az első és a második percben Bécsi góljai­val 2-0-ra vezetett a Nyíregy­háza, amikor az ellenfél az 5. percben először betalált Szabó kapujába. Pár perces gólcsend következett, majd ismét Bécsi volt eredményes, és hétmé­teresből növelte csapata elő­nyét. (8. perc: 5-1) Öt percig ismét méregették egymás ere­jét a csapatok, egyik térfelen sem született gól, bár közben a mieinknek lett volna lehe­tősége büntetőből gólt szerez­ni, de Bécsi hibázott. Á félidő közepétől aztá belendültek a mieink, és a 16. percben a ven­dégek is megszerezték második góljukat! (7-2) Három nyíregy­házi gól következett, amivel a 18. percre már 10-3-ra elhúztak. A folytatásban a fehérváriak­nak csak talált góljaik voltak, míg a hazaiak Medve, Tóvizi és Dengi góljaival a 27. percben már 16-6-ra vezettek. Á félidő végéig mindkét oldalon egy- egy gól született. Áz első játékrész eredménye után mindenki megnyugodha­tott mind a kispadon mind a nézőtéren, ám a közönség nem elégedett meg a tízgólos előny­nyel, kórusban harsogták, hogy minimum húsznak kell közte lenni a találkozó végére. A második harminc percet is jól kezdték a hazaiak, felszabadul­tan kézilabdáztak, de ennek el­lenére elég sokat hibáztak, lab­dákat adtak el, és ordító hely­zetek maradtak ki. Ennek elle­nére tovább növelték előnyü­ket, a 45. percben már 25-11 -et mutatott az eredményjelző. A folytatásban négy nyíregyházi gól született egymás után, és máris 29-12 volt az állás. A közönség egyre türelmetleneb­bül „hajszolta” a fiúkat, hogy az áhított 20 gólos különbség meglegyen, ám ez sehogy sem akart összejönni. A mérkőzés végéig felváltva estek a gólok, így csak 17 lett közte. Az el­lenfél alacsony színvonalú mérkőzésre késztette a nyíregy­házi csapatot, akik időnként átvették a kapkodásukat. Köst­ner edző főleg a második játék­részben igyekezett minden játékost pályára küldeni, így az ifista Kaplonyi Zoltán is bizalmat kapott, és belőtte élete első NB I-es gólját. Összességében a vártnál könnyebben nyert a Nyír­egyháza. Köstner Vilmos: - Igazi közönségszórakoztató mér­kőzést produkáltunk az igen gyenge ellenfél ellen. Min­denkinek játéklehetőséget adtam, és ezzel a mérkőzés­sel már egy kicsit készül­tünk a vasárnapi komlói mérkőzésre, ahol reméljük, hogy a Tatabánya ellen el­vesztett két pontból leg­alább egyet vissza tudunk szerezni. Árva Csaba: - Ebben a fel­állásban csak ezt tudtuk nyúj­tani. Vesztesként is büszkék lehetnek! Hansa Plastik-Sportula- Vértes Volán 1-3 (-11,9, -10, -8) Röplabda Magyar Kupa, negyeddöntő, nők Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola, 300 néző, V.: Szabó K., Csemák. Hansa Plastik-Sportula: Botos, Gaál, Szabó M., Adorján, Lőrinczné, Erdősné. Csere: Dér, Parti. Edző: Szekér László. Vértes Volán: Szabó A., Országh, Kalinyuk, Karsai, Felleg- vári, Balázs. Csere: Szabó J. Edző: Kasziba István. Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) Tizenöt óra ötvenhárom perc. Szekér László a fontos tétmeccs előtt rágyújt még egy szál cigire. A rituális mozdulatsor után he­lyet foglal a kispadon, nagyot sóhajt, amolyan „jöjjön, aminek jönnie kell” módon. Csapata az NB I-ben vitathatatlanul a leg­jobb, most viszont a hófehér emeletes szuperbuszon érkezett extraligás Vértes Volán a vendég. Egyetlen játszma megnyerése príma eredmény lenne, a győ­zelem pedig egyenesen az álmok netovábbja. Tizenhat óra egy perc. Gaál nyit, társaival közösen tizen­nyolc másodperc leforgása alatt (naná, hogy forgás nélkül!) 2-0- ra megugranak az első játszma elején. Méretes túlzás azt állíta­ni, hogy a tatabányaiak kétség­be esnek, hiszen hirtelen 2-4-re alakul az eredmény. 2-5,5-5,5- 7, 6-7, 6-10 után Szekér mester „T” betűt formál kezeivel, a fél­perces diskurzus hasznát rögvest bizonyítják a sportulás lányok, asszonyok. Adorján-sziporkák, klassz sáncok, és máris 11-10. Vészhelyzetben jobban össz­pontosítanak a „vértesvoláno- sok”, innentől kezdve csak bril­líroznak. Tizenhat óra tizenkilenc perc. A villámrajttal a második játsz­ma kezdetén sincs gond, ezút­tal 3-0-ig tart ki a lendület. Im­már sajnálatos tendencia: a kel­lemes előnyt a sorozatosan el­rontott nyitások csúfítják (szinte mindegyik játé­kos beleesik a túlütések csap­dájába). Erdősné kétszer is meg­mutatja, hogyan kell látvá­nyosan és eredményesen szer­válni! 10-7-et követően még „mocorognak” a vendégek, aztán... Tizenhat óra negyvenkét perc. Mámor, üdvrivalgás. A tombolás annak szól, hogy sikerül a hőn áhított játszma­győzelmet kiérdemelni. Ek­kor halkul el először a do­bokkal. kolompokkal felsze­relt, igencsak hangos dunán­túli szurkolótábor. Tizenhét óra hat perc. Vége a leghosszabb szettnek. Pedig nem annak indul a harmadik játszma: 0-5, 2- 8... Ehhezképest: 7-8,10-11. Lezúdul a „Vértes-lavina”: 10-15. Tizenhét óra huszonhat perc. Fellegvári nyitása után örömgúlát építenek a vendé­gek. A negyedik játszma má­sodik mérkőzéslabdáját érté­kesítik, hetvenhárom perc tiszta játékidőt követően 3- 1 -es sikerrel felvértezve utaz­hatnak haza, a visszavágó helyszínére. Ám a vesztesek is büszkék lehetnek! Szekér László:—Nem val­lottunk szégyent, összességé­ben elégedett vagyok a csa­pat hozzáállásával, teljesít­ményével. Kasziba István: — Azt kaptam, amit vártam. A na­gyobb rutin döntött, viszont csak Tatabányán derül ki, hogy melyik együttes jut to­vább.