Új Kelet, 1996. december (3. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-02 / 281. szám

14 1996. december 2., hétfő Labdarúgás UJ KELET NB 1,17. forduld Kétszázan(!) a Szőnyi úton Mecsekalja: a mezőny alja Pécsi MFC-Titán—III. kér. TVE 2-2 (1-1) Pécs, 500 néző, V.: Vágner (Molnár L., Ring). Gólszerzők: Azotei a 38., Tököli az 59., illetve Gáspár a 11. és Varga a 85. percben. Mintegy ötszáz néző a mecsekaljai stadionban — ezt is megér­tük... Persze, ha egy csapat tizenhat forduló során egy-egy győzelmet és döntetlent regisztrál, nem is érdemel több érdeklődőt. Gáspár ré­vén a vendégek kerültek előnyös helyzetbe, aztán a két „Titán-csa­tár” eredményessége révén — totónyelven szólva — egyesre alakult az állás. A Kerület nem adta fel, Varga öt perccel a lefújás előtt „be­varrta” a számukra egy pontot jelentő találatot. A hurkások megették a csabait Békéscsabai EFC—Debreceni VSC-Epona 0-3 (0-3) Békéscsaba, 2500 néző, V.: Lettrich (Bede, Koch). Gólszerzők: Sándor T. a 3. és a 15., Madar Cs. a 8. percben. A csepeli 1 -9 után a csabaiak leigazolták Kondást és Czipfet a Kaba FC Cukor-Hajdúszoboszló együtteséből. Ők sem váltották meg a vi­lágot, a Viharsarokban viharosan kezdtek a cívisek. Negyedórát kö­vetően már 0-3 volt az állás, a nézők elkeseredésükben a helyi veze­tőket „kóstolgatták”. A 64. percben petárdák és füstbombák hatásá­nak köszönhetően szünetelt a játék. Összességében a csabai ízetlen volt, a „hurkások” egyszerűen felfalták ellenfelüket. Szelihovnak egy perc kellett... Innstadt Stadler FC—Csepel SC 1-1 (0-0) Akasztó, 300 néző, V.: Tóth V. (Kincses, Vámos). Gólszerzők: Szelihov a 68., illetve Oláh a 66. percben. Kiállítva: Oláh a 73. percben. Dyen is csak kicsiny hazánkban fordul elő: egy hete szombaton 9-1- re győzött egy csapat a bajnokin, aztán szerdán 6-2-re elbukott a kupá­ban. A Csepelnek sikerült ezt produkálnia (persze, a Békéscsaba és az FTC között azért van némi különbség...). A második félidő közepén a Salgótarjánból nemrég leigazolt Oláh révén vezetést szereztek a ven­dégek, amit az a Szelihov egalizált (egy perce cserélte be Sándor István edző), aki az őszi szezont még Nyírmeggyesen kezdte. Meggyesen na­gyobb számú közönség előtt játszhatott... Jól sáfárkodtak Geleiék Vasas Casino Vigadó—Siófoki Bányász 2-0 (1-0) Fáy utca, 3000 néző, V.: Pillér (Kiss B„ Hajdó). Gólszerzők: Galaschek a 23., Fischer a 49. percben. Csúszással kezdődött a meccs, a hó hátráltatta a játékvezető sípsza­vát. A mezőnyben a legkevesebb gólt az MTK-n kívül a Vasas kapta, ennek megfelelően Sáfár kapus ezúttal is igazolhatta klasszisát. Noha nem kapott gólt, különösebben nem tették próbára a Balaton-parti tá­madók. Géléi Imre edző együttese tizenkettedik őszi győzelmét aratta. Addig jár a Korsós a Megyeri útra... Újpesti TE—Győri ETO FC 2-2 (1-1) Megyeri út, 1500 néző, V.: Puhl (Márton, Nagy I.) Gólszerzők: Szanyó a 44., Szlezák a 47., illetve Fodor a 29.. Kor­sós a 70. percben. A második helyezett mérkőzését másfél ezer szurkoló tekintette meg... A havas játéktéren Fodor elegáns találatot hozott össze az újpesti vé­delemmel, Szanyó lélektanilag a legjobbkor a félidő végén egyenlített. Fordulás után Szlezák gólja már a vendéglátók előnyét jelentette. Köz­vetlenül ezt követően a győri—amerikai Sullivan a kapufát találta teli­be, Korsós viszont nem hibázott a 70. percben. Fekete fehérvári nap a nagy fehérségben Videoton FC Fehérvár—Kispest-Honvéd FC 2-3 (2-1) Székesfehérvár, 2500 néző, V.: Vad (Ábrahám, dr. Bozóky) Gólszerzők: Takács a 11., Donát a 28., illetve Jovanovics a 12., Tóth M. az 58. és a 75. percben. Kiállítva: Donát a 70., illetve Tarlue a 72. percben. Jó ideig kérdéses volt az is, hogy egyáltalán lejátsszák-e a találko­zót, olyannyira sok hó hullott a sóstói pályára. Az öt-hat centiméteres rétegen futballettozó játékosok között Takács lett a legvidámabb, ám Jovanovics egy perccel később egyenlített. Az egyre sűrűbb hóesés­ben Donát révén ismét a fehérváriak örülhettek. Szünet után Tóth M. eldöntötte a három pont sorsát, két góljával vendégsiker született. Tiszavasvári után a Szőnyi úton is BVSC—Vác FC-Samsung 0-1 (0-0) Szőnyi út, 200 néző, V.: Kiss G. (Csema, Hanyecz) Gólszerzők: Nagy T. az 52. percben, tizenegyesből. Totális érdektelenség! Ötszáz néző Pécsett, háromszáz érdeklődő Akasztón, kétszáz fanatikus a Szőnyi úton. A hét közben Tiszavas- váribah Magyar Kupa-nyolcaddöntő mérkőzésen győztes váciak meglepetésre ezúttal is nyerni tudtak. A Hertha BSC-be tartó Dárdai vesztes bajnokin búcsúzhatott csapatától. Pedig egy hete még a száz- százalékos MTK sem jelentett akadályt a BVSC-nek. Vasárnapi Fradi-lecke: jeles! Ferencvárosi TC—Zalaegerszegi TE FC 5-0 (3-0) Üllői út, 7300 néző, V.: Hanacsek (Arany, Bajkai). Gólszerzők: Milovanovics a 13., Nicsenko a 38. és a 80., Arany a 45., Horváth F. az 55. percben. Amilyen a csapatszín, olyan a pálya. Az égi áldás miatt zöld-fehér­ben virított a küzdőtér. Korántsem játszottak alárendelt szerepet az egerszegiek, mégis három gólt kaptak. A második félidőben már csak a Fradi-siker mérete volt kérdéses. Ezen a vasárnapi délutánon bú­csúzott (ideiglenesen?) csapatától Lisztes Krisztián. A középpályás a VfB Stuttgart együttesében folytatja pályafutását. Ma rendezik: Haladás VFC—MTK FC Szombathely, V.: Juhos (Fodor, Tompos) Demecserből magasabb osztályba vágyik Szilágyi a legjobb „futball-korban” Nyáron Tiszavasváriban nem hosszabbítottak szerző­dést Szilágyi Józseffel. Amikor kiderült, hogy az NB Hi­ba vezet az útja, a szurkolók közül sokan azt gondol­ták, egy szép reményekkel indult nyíregyházi labdarú­gó utolsó állomása ez. A csatár azonban nem így véle­kedett. Most szinte jobban lobog benne a bizonyítási vágy, mint korábban bármikor. Száraz Attila (Új Kelet) —Amikor a nyáron el kellett jönnöd Tiszavasváriból, akkor több NB Il-es csapat neve is felmerült. Hajdúnánás, Eger, NYFC. Végül mégis egy osz­tállyal lejjebb, Demecserben kötöttél ki. Miért? — Keserű szájízzel jöttem el Vasváriból. Úgy érzem, nem érdemeltem meg azt, hogy egyik napról a másikra lemond­janak rólam. Nagyon szerettem volna bebizonyítani, hogy több van bennem, mint ahogy gon­dolják. Úgy érzem, nem kap­tam elég lehetőséget. Az Eger és a Hajdúnánás tulajdonkép­pen nem volt komoly kérő, a nehéz anyagi helyzetük miatt esélyem sem volt odakerülni. A Nyíregyházi FC-nél edzettem is, úgy nézett ki, hogy maradok, de aztán kiderült, a két egyesü­let nem tud megegyezni. Ne­kem pedig, mivel nem nagyon volt más választásom (az idő is sürgetett, a csapatok már jócskán megkezdték a felké­szülést), az NB III-as Deme- cserbe igazoltam. Végülis ezt egyelőre nem bántam meg, na­gyon jó kis társaság jött ott össze. Több olyan labdarúgó­val, akikkel már korábban ját­szottam együtt. A csapat is jól szerepel... Természetesen ez nem azt jelenti, hogy már vég­leg lemondtam volna arról, hogy magasabb osztályú csapa­tokban lépjek pályára. — Milyennek ítéled az együt­tesed szereplését, és hogyan látod saját őszi produkciódat? — Azt hiszem, ami egy újonc csapattól elvárható volt, azt tel­jesítettük. Az eredményesség jó játékkal párosult. Még a pont­levonások ellenére is ki merem ezt jelenteni. A demecseri ve­zetők úgy fogalmaztak, meghá­láltuk a bizalmat... Számomra az ősz nagyon rosszul indult. Edzőnk jobb oldali középpá­lyást akart velem játszatni, és nem találtam a pályán a he­lyetti. Ezért aztán nem is tud­tam úgy bemutatkozni a hazai közönség előtt, ahogy szeret­tem volna. Ezt követően a „he­lyemre” kerültem, és társaim segítségével sikerült is egymás után négyszer olyan találatot szereznem, ami pontot vagy pontokat jelentett. —Hányszor találtál be az el­lenfél hálójába? — Hatszor, de a pontlevonás miatt elvettek tőlem egy gólt, így hivatalosan ötször. Renge­teg lehetőség lett volna még gólt szerezni, kis szerencsével több­ször is megzörgethettem volna az ellenfél hálóját... Önzetlenül több gólpasszt is adtam. — Vége a bajnokságnak, most (legalábbis decemberben) „szabadság" van... — így igaz, január tizediké körül kezdjük meg a felkészü­lést. Természetesen addig sem állok le. Igyekszem minden al­kalmat megragadni arra, hogy a teremben focizzak. —Beszélgetésünk elején meg­jegyezted: nem mondtál le vég­leg arról, hogy magasabb osz­tályban szerepeljél. Már most várod az ajánlatokat, keresed a lehetőségeket, vagy esetleg meg­elégszel azzal, ha úgy adódik akkor Demecserrel együtt lépj magasabb osztályba? — Demecserben, úgy tudom, nem cél az NB II. A bajnokság elején az első nyolc hely vala­melyikének megszerzése volt kitűzve elénk. Lehet, hogy ta­vaszra „megjön az étvágy” — ez nem csak tőlünk függ. Úgy tervezem, hogy csinálok egy jó tavaszt, és akkor vagy Deme­cserrel, vagy másként, de ősz­től újra magasabb osztályban játszhatok. Most vagyok a leg­jobb „futball-korban”, szeret­nék pár évet még magasabb osztályban eltölteni. Az NB 1 állása: 1. MTK FC 16 15 _ 1 47-12 45 2. Ferencvárosi TC 17 13 2 2 39-20 41 3. Újpesti TE 17 12 3 2 39-17 39 4. Vasas CV 17 12 2 3 27-12 38 5. Kispest-Honvéd 17 9 3 5 26-21 30 6. DVSC-Epona 17 8 4 5 33-21 28 7. BVSC 17 7 4 6 22-16 25 8. Győri ETO FC 17 7 3 7 22-27 24 9. Zalaegerszegi TE 17 7 1 9 17-30 22 10. Haladás VFC 16 5 4 7 20-19 19 11. Vác FC-Samsung 17 5 4 8 22-27 19 12. Videoton FC Fehérvár 17 4 6 7 20-22 18 13. III. kér. TVE 17 4 6 7 23-31 18 14. Békéscsabai EFC 17 4 3 10 19-34 15 15. Siófoki Bányász 17 4 3 10 13-31 15 16. Csepel SC 17 2 7 8 25-31 13 17. Innstadt Stadler 17 2 3 12 9-27 9 18. PMFC-Titán 17 1 4 12 13-38 7 Góllövőlista 14 gól: Sándor T. (DVSC- Epona), Illés (MTK FC) 12 gól: Ilea (DVSC-Epona), Szanyó (újpesti TE) 11 gól: Nicsenko (Ferenc­város) 10 gól: Kovács Z. (Újpesti TE) 9 gól: Fodor (Győri ETO), Kenesei K. (MTK FC) 7 gól: Tóth M. (Kispest- Honvéd). Tököli (PMFC- Titán), Horváth F. (Fe­rencváros) Bebeto spanyol lesz? MTI Spanyol állampolgárság­ért folyamodott Bebeto, a világbajnok brazil labda­rúgó-válogatott csillaga. A Sevilla 32 éves csatára a „DxT” című sportnapilap­ban elmondta, reményei szerint jövő év júniusában megkapja a spanyol állam- polgársághoz szükséges hi­vatalos papírokat. Bebeto egykori csapattársai, a Deportivo La Corunában játszó két brazil labdarúgó, Mauro Silva és Donato már rendelkezik spanyol állam- polgársággal. Csábítják Stingát MTI A holland bajnokságban éllovas PSV Eindhoven szerződtetni kívánja a spa­nyol másodosztályban érde­kelt Salamanca román kö­zéppályását, Ovidiu Stingát. — Jobb oldali középpályás­ként nagy hasznunkra lenne Stinga —jelentette ki Harry van Raay, az eindhoveniek elnöke. Az ANP holland hír­ügynökség értesülése szerint a spanyol klub 3 millió dol­lárt kér a román válogatott játékosért. Nyereséges MU-év MTI A Manchester United labdarúgó-csapatának év végi közgyűlésén nyil­vánosságra hozták, hogy az angol klub 280 mil­lió schillingnek megfele­lő nyereséggel zárja az 1996-os esztendőt. Tavaly 364 millió schillingnek megfelelő összeg plusszal zártak a manchesteriek. A nyereség idén azért csökkent, mert az Old Trafford-stadionban fel­újítási munkákat vé­geztek. Magyar Kupa Továbbjutott a Soroksár MTI A labdarúgó Magyar Ku­pa nyolcaddöntőjének vasár­napi visszavágója: Sorosksári TE— Velence SE 5-1 (3-1) A fővárosi gárda kettős győzelemre büszke, 7-2-es összesítéssel lépett a legjobb nyolc közé. Ott a Soroksá­ron kívül már várja a ne­gyeddöntő sorsolását a Vác FC-Samsung, a Ferencváros, a Haladás VFC, a MATÁV SC Sopron és az MTK is, míg további két visszavágót december negyedikén bo­nyolítanak le. Teremlabdarúgó-világbajnokság / Atszambáztak az urukon MTI A középdöntő csoportküz­delmei során a kétszeres bajnok Brazília folytatta remek mene­telését, 5-2-re verte Uruguayt. A holland—ukrán csata 4-4- gyel zárult. E kvartett az úgy­mond F-csoportban verseng. Jelenleg a brazilok 3 ponttal vezetnek, megelőzve az 1-1 pontos holland és ukrán legény­séget, míg a pont nélküli Uru­guay a negyedik helyezett. A szervezők közölték, az „uruk­nak” egy gólt lőtt Manóéi ed­dig a „Futsal” gólkirálya, összesen tíz találatot jegyez. A másik négyes középdöntő-cso­portban (E-csoport) amúgy az eddigi csaták során szintén ve­retlen spanyolok mellett Orosz­ország, Olaszország és Bel­gium érdekelt. A két közép­döntő csoport első két-két he­lyezettje vívja majd az elő­döntőket december hatodikén Barcelonában. Az elődöntő két győztese két napot pihen, majd nyolcadikén harcol a vi­lágbajnoki címért. A korábbi két vb-babért Brazília szerez­te meg. ... Módosítás Albániában MTI Az albán kormány vissza­vonta a labdarúgó-szövetség vezetőinek elbocsátását, így te­vékenységüket a következő választásokig — erre várható­an a jövő év tavaszán kerül sor — folytathatják. Mint ismert, a nemzetközi szövetség néhány napja — a politikai beavatko­zás miatt — határozatlan időre eltiltotta Albániát. Kanu a király MTI Az Afrikai Labdarúgó Szövetség Nwankwo Ka­nul, a nigériaiak nemrég szívműtéten átesett olim­piai bajnok csatárát vá­lasztotta a kontinens idei legjobbjának. A szavazás dobogós helyezettjei: 1. Nwankwo Kanu (nigériai) 2. George Weah (libériái) 3. Daniel Amokachi (ni­gériai). Hamburgi hó-rukk MTI Hamburgban hó-rukk volt: az égi áldás előrukkolt, a banjnoki pedig meghiúsult. A pálya hasz­nálhatatlansága miatt elmarad a St. Pauli—Bochum német Bun­desliga labdarúgó-mérkőzés. A vasárnapra halasztott találkozó előtt a pályát megvizsgáló bi­zottság szombaton megállapí­totta, hogy a játéktér futball­mérkőzésre alkalmatlan.