Új Kelet, 1996. december (3. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-09 / 287. szám

UJ KELET ' - * 'Ü Sport 1996. december 9., hétfő 13 A nyíregyháziak negatív pólusa: Ajka NB 1 nők végeredmény 3-2 Pólus Ajka SE—Hansa Plastik SC Nyíregyháza játszmaarány (-13, -2,13,8,9) Ajka, 300 néző. V.: Vasák, Hernádi. Pólus Ajka SE: Gazdig, Kovács, Sipos, Ónodi, Viasz, Si­mon. Csere: Horváth. Játékosedző: Viasz Katalin. Hansa Plastik Sportula SC Nyíregyháza: Erdősné, Lőrinczné, Gaál, Botos, Adorján, Szabó. Csere: Parti, Veres, Kurunczi. Edző: Szekér László, Kolozsi János. Új Kelet-információ 1. játszma: Az első pontot a listavezető nyíregyházi csapat érte el. Aztán a hazaiak vették át a kezdeményezést. Erdős- néék kiegyenlítettek, és 4-6-ra, 7-9-re, 9-13-ra is vezettek. A lelkes hazai gárda nem adta fel, az eredmény 13-13, de a spor­tolások a végjátékban biztosab­bak voltak. 2. játszma: A Hansa Plastik Sportula megnyitotta a vendég­látó együttest, illetve a nyitás­utáni első támadásokat leblok­kolták, azt játszották, amit igen jól tudnak. A hazaiak megpró­bálták az üres helyekre „elpa- macsolni” a labdákat, amit a nyírségiek rendre kivédtek. Nem maradt el az eredmény: 1-1, 1-7, 2-9, 2-15. 3. játszma: Úgy tűnt ekkor, a nyíregyháziak el is könyvel­ték az újabb két bajnoki pont Fullajtár András (Új Kelet) Nők: Kölcsey DSE—Hódmezővá­sárhely 26-33 (14-15) Nyíregyháza, 200 néző V,: Bányász, Némedi. Kölcsey: Tomasovszki, Mé­száros 1, Padureadu 4, Laczják 2, Kocsik 12/3, Bárány 3, Illés 2. Csere: Hegyi (kapus), Szabó, Kiss, Téglás 1, Onder, Ivánka 1, Nagy A. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3,5/5. Nagyon jól kezdett a hazai csa­pat, hiszen pillanatok alatt 5-1- re vezettek. Majd a félidő köze­pétől a lelkesen játszó ellenfél éb­redezni kezdett, és a 25. percre sikerült kiegyenlíteniük (11-11). A félidő végéig felváltva estek a gólok, sőt, némi vendégfölény alakult ki a pályán, melynek eredményeképpen egygólos vá­sárhelyi vezetéssel mentek a csa­patok pihenőre. A második fél­idő első tíz percében még tartot­ta magát a Kölcsey, ám fokoza­tosan elhúztak a hódmezővásár­helyiek, így a 46. percben már 20-26-ot mutatott az eredmény- jelző. A mérkőzés hátralévő ré­szében nem tudta magát össze­kapni a hazai együttes, viszont az ellenfél továbbra is szellemesen és lendületesen játszott, tartani tudták a korábban kiharcolt elő­nyüket, megérdemelten nyertek. Férfiak: Kecskemét Delfin KT—ASE Tiszavasvári 26-26 (13-10) Kecskemét, 400 néző. V.: De- ményi, Éles. Tiszavasvári: Boczák — Danes 8, Berényi 4., Kovács J. 1., Fodor 3., Török 1.3., Hellinger begyűjtését, nem úgy a rutinos hazaiak. A vendégcsapatnál a cserék is a pályára kerültek, ennek ellenére a játék úgy foly­tatódott, ahogy addig folyt (1-0,3-6,6-8). Ekkor követke­zett fordulat a játék menetében, az ajkaiak észlelték, hogy van keresnivalójuk, és minden tar­talék energiájukat mozgósítot­ták és átvették a vezetést (10- 9, 13-13). A végjáték is a ha­zaiaknak okozott örömet. 4. játszma: A hazaiak to­vábbra is lendületben voltak. A Hansa Plastik SC játéka viszont szétesett, idegileg is elfáradtak. Ebben a játékban biztosan sze­rezték meg a győzelmet az aj­kaiak. 5. játszma: A nyíregyházi lányok a döntő játékban min­denképpen bizonyítani akartak, de a túlfűtött hangulat nem tett jót a játékuknak, inkább gör­csösebbé váltak, mint ered­5. Csere: Alexa 2, Vámosi, Sí­pos. Edző: Uzejrovics Mirzet. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 7/3. Az Alföld „túlsó felén” portyá- zó Tiszavasvári számára lidérces álommal ért fel az első félidő. Ne­gyedóráig ugyan semmijei nem mutatott arra, hogy a hazaiak bár­mivel is meglephetik a listaveze­tőt, ám a sok szünet előtt rövid­zárlatot kapott az Uzejrovics-le- génység. A kecskemétiek három góllal megléptek, majd a máso­dik felvonásban kritikussá vált a vendégek helyzete. A 45. perc­ben 18-12-re vezetett a hírős vá­rosi együttes, amikor Uzejrovics mester időt kért. A tréner meg­fedte tanítványait, akik a hajrá­ban megtáltosodtak, s fokozato­san ledolgozták hátrányukat. Sőt, Dancsék olyannyira rákapcsol­tak, hogy úgy tűnt, mindkét pon­tot elrabolják Kecskemétről, ám a vendéglátók időntúli büntető­vel kicsikarták a döntetlent. Ha­bár megszakadt a Tiszavasvári győzelmi sorozata, a pontszerzés így sem lebecsülendő... Uzejrovics Mirzet: — Az első félidőben csapnivalóan játszot­tunk, csak a mérkőzés utolsó ne­gyedórájában nyújtott elfogadha­tó teljesítményt a csapat. Fehérgyarmati VSE—Tisza Volán 25-25 (13-13) Fehérgyarmat, 600 néző. V.: Sziklai, Tóth. Fehérgyarmat: Varga I. — Torma 1, Pásztor 10/4, VargaZ. 3, Csapos 1, Kaplonyi 4, Varga T. 2. Csere: Kuliár (kapus), Ju­hász 1, Szűcs, Balogh 3/1. Edző: Petermann István. Hétméteresek: 9/5, ill. 1/1. ményessé. Mikor térfelet cse­réltek a pályán lévők, 8-2-öt mutatott az eredményjelző. Botosék rákapcsoltak, és 11-9- re alakították az eredményt, de két rontott labda után eldőlt a meccs sorsa. Ebben a bajnokságban elő­ször szenvedett vereséget a nyíregyházi együttes. Egy ki­tűnően induló mérkőzésen egy biztosnak látszó győzelem csú­szott ki a kezükből. A harma­dik szettől szétesővé vált a vendégegyüttes játéka. A ruti­nos, évek óta NB I-es ajkaiak ezt észrevették, és érezték, van keresnivalójuk, megtörhetik vendégeik veretlenségi soroza­tát. A szélekről jól támadtak, mezőnyben nagyon aktívak voltak, és elszántabban játszot­tak ellenfelüknél. A nyíregyhá­ziak hosszú győzelmi sorozata a Dunántúlon elakadt. Szekér László: — Sajnálom, hogy a szívemre hallgattam a harmadik játszmában — aki­nek lehetett, játéklehetőséget biztosítottam —, nem az eszem­re. A cserékkel megtört a csa­pat lendülete, és ezután már nem tudtunk fordítani. Kiállítások: 4, ill. 16 perc. A hazaiak kezdték a játékot, és rögtön az első percben Balogh hétméteresből megszerezte a ve­zetést. Ám hamar érkezett a vá­lasz, Budai egyenlített. A negye­dik percben ismét a gyarmatiak lőttek gólt, de nem sokáig örül­hettek az előnyüknek, mert újra egalizált a Volán. Ezt követően fokozatosan feljavult a lelkesen küzdő, fiatal játékosokból álló Tisza Volán, és Budai vezérleté­vel a félidő közepén már három gólra duzzasztotta a különbséget (6-9). A szép számú publikum ebbe nem nyugodott bele, és se­gítségükkel a 23. percre utolérte ellenfelét a házigazda gárda. A szünetig felváltva estek a gólok, nem bírt egymással a két legény­ség. A második félidő indulásakor a vendégek szereztek vezetést, majd a 41. percig fej fej mellett haladtak a csapatok (17-17). Ek­kor a szatmári együttes hibát hi­bára halmozva zsinórban négy gólt kapott (17-21). A folytatás­ban Pásztorék megpróbáltak fa­ragni a hátrányból, de az 53. percben ismét tetemes előnyre tett szert az ellenfél (20-24). Drá­mai hajrá következett, Pásztor, Kaplonyi és Varga Z. góljaival az 57. percben kiegyenlített a Fe­hérgyarmat (24-24). Egy perc volt hátra, amikor a végig kitű­nőenjátszó Budai újfent betalált, és már azt lehetett hinni, hogy ez lesz a végeredmény, azonban két másodperccel a befejezés előtt Kaplonyi 12 méterről a hálóba lőtt, megmentve a vendéglátók számára az egy bajnoki pontot. A hazaiak közül Kuliár kapus teljesített átlagon felül. Petermann István:—Nagyon gyengén játszottunk, végül örül­hettünk a döntetlennek. Kiss Sándor: — Sajnálom, hogy fiatal csapatom a mérkőzés hajráját nem bírta idegekkel. De a jövő az övék! Kézilabda NB t B Krimi Gyarmaton és Kecskeméten Volt jobb... Egy vereség, s két döntetlen a hétvége „termé­se”: ennél bizony többre számított mindhárom megyei csa­pat szakvezetése. Lehetőségeknél nem kapcsoltak! r Extra-liga, férfiak végeredmény 3-0 mm Balatel RC—NYVSC Szabolcs Gabona játszmaarány (6,11,13) Kaposvár, 800 néző. V.: ifj. Kiss, Békési). Balatel: Mészáros P., Mészáros D., Saraliev, Hulmán, Jurakov, Tomanóczi. Edző: Demeter György NYVSC Szabolcs Gabona: Gebhardt, Kuznyecov P., Pampuch, Dragichi, Bugyi. Csere: Horváth G., Zádor, Drotár. Edző: Balázs István Munkatársunktól A nyíregyháziak a keddi győz­tes kupamérkőzés után alig tud­tak együtt gyakorolni, mivel a feladóposzton játszó Gebhardt Dunaújvárosba utazott. Család­ja ugyanis ott lakik és felesége a héten volt kiírva a második gyer­mek szülésére. Szerencsére még a vasárnapi meccs előtt megszü­letett Gebhardték második gyer­meke, a fiú és az édesanyja is egészségesek. A két csapat eb­ben a bajnokságban két nagyon szoros meccset vívott egymás ellen, de mindkétszer a kaposvá­riak nyertek 3-2. 1. játszma: A nyíregyháziak nehezen melegedtek bele, és a somogyi gárda biztosan nyerte az első játszmát. 2. játszma: A vendégcsapat 9- 2-re vezetett, a mérkőzésnek eb­ben a szakaszában jól és bizto­san támadtak, míg a kaposvári­ak sokat hibáztak. Aztán hirtelen megváltozott a játék képe, a ha­zaiak közül Mészáros, Jurakov és Tomanóczi is kitűnően nyitott, ami a nyírségieket megzavarta. A nyitásfogadási bizonytalansá­gok miatt a somogyiak átvették a vezetést, és meg is nyerték a játékot. 3. játszma: Ugyanúgy kez­dődött mint a második, 7-1-re húztak el Pálék. Utána 12-10-re is vezettek, a szervát is megfog­ták, de a támadást nem tudták jól befejezni. Az állás 13-13 volt, amikor még mindig volt esély a szett megnyerésére. Kuznyecov azonban elrontotta a támadást, és ezt követően a vendégek két kontrából befejezték a mér­kőzést. Az első játékrészben még a hosszú utazásnak is betudható volt a gyengébb teljesítmény. Ezt az is igazolja, hogy a második játékrészben tetemes előnyre tet­tek szert a nyíregyháziak. Akkor azonban nyitásfogadási bizony­talanságok miatt ismét megfor­dult a játék képe. A harmadik játékban megintcsak volt remény a szett megnyerésére, de az ad­dig legmegbízhatóbban játszó Kuznyecov hibázott, és elúszott a mérkőzés. A másfél órás küz­delemben többször is megfordít­hatták volna a mérkőzés alaku­lását a vendégek. A kaposváriak határozott játékukkal felugrásos szerváikkal és a végjátékokban bemutatott biztosabb megoldása­ikkal megérdemelten nyertek. Balázs István: — Az előz­mények után—hétközben Geb­hardt több edzésről is hiányzott, talán jónak is mondható az ered­mény. A mérkőzés végén mégis bosszantott, hogy nem tudtuk szorosabbá tenni a meccset. A végét izgalmassá tették... f [NB 1 B, ZÖLD alcsoport, férfiak végeredmény 90-85 Nyíregyházi TK Isobau—MEAFC félidő (55-43) Bujtosi Szabadidőcsarnok, 200 néző. V.: Gorka, Bodnár. Nyíregyházi TK Isobau: Kozma 17/3, Oroszvári 16/6, Dunai 22/3, Kamrás 17/3, Gergely 12. Csere: Sárosi 2, Ko­vács R. 3. Edző: Kamarás György, Varga Sándor. Miskolci EAFC: Borosnyai Sz. 22/12, Kovács S. 16, Szupper 13, Lalatovics 10, Vadkerti 10. Csere: Bükki 3, Vitá­lis 2, Bene, Tóth. Edző: Vukicevic Miien. Kipontozódott: Dunai 34.p., Kamrás 37.p. Révay Zoltán (Új Kelet) A mérkőzés előtt a bemelegí­tésnél Hutás mellett Goes is a kis- padon ült. Utóbbi lábán bokasza- lag-húzódás miatt még mindig gipsz éktelenkedik. így bizony kevés választási lehetősége volt Kamarás György edzőnek a kez­dő összeállításához. Ennek elle­nére mindenki visszavágást várt a főiskolásoktól, és azt, hogy szép játékkal búcsúzzanak az alapszakasztól. Az első kosarat Kamrás sze­rezte régi játszótársai ellen, az­tán egy ziccert kihagyott, de a következő támadásnál javított, és a második hazai kosarat is ő sze­rezte. Kozma is két pontossal tette le a névjegyét, majd Dunai trip­lája következett. Oroszvári két büntető értékesítése után szép labdát „szúrt” oda Gergelynek, aki alig várta, hogy kosarat sze­rezhessen, és ki is használta az alkalmat. A tizedik percre állan­dósult a hétpontos előny, de az­tán el-elszundítottak a hazaiak a védekezéseknél vagy a támadá­soknál, és hol négy, hol nyolc pont volt az előnyük. A dudaszó megszólalásakor szerencsére ép­pen 7 ponttal voltak jobbak. El­sősorban Dunai volt nagyon ve­szélyes a kosárra, a többiek nagy­jából egyforma ütemben gyűjtö­gették a pontokat. A második játékrészben az előny egyre növekedett, különö­sen Kamrás melegedett bele a pontgyártásba. Oroszvári triplá­jával tizenkilenc pontra növeke­dett a hazai előny. Közben azon­ban Kozma válla megsérült, és ő is csak a kispadról követhette a játék menetét. Az egyetemisták megkezdték a felzárkózást, és 77-58 után öt perc alatt 16 pon­tot dobtak, míg a hazaiak hármat. Igaz, ebbe a kispadon ülő játé­kosok reklamálása is belejátszott, mert a játékvezető ellenük ítélt technikait, amit Lalatovics érté­kesített. Közben Dunai is kipon­tozódott, és így csak egy igazán rutinos játékos, Gergely maradt a pályán. Szerencsére a becserélt Kovács nagyon biztosan értéke­sítette az előtte adódó lehetősé­get, és nyolc pontra nőtt az előny. A vendégek az utolsó három percben betörésekből és bünte­tők kiharcolásával szereztek ko­sarakat, és négy pontra megkö­zelítették a főiskolásokat. Az utolsó két percben azonban a vendégek hibáztak, míg Orosz­vári biztosan értékesítette a bün­tetőket. A dudaszóra maradt az ötpontos előny. A nyíregyházi gárda az első já­tékrészben jól teljesített, de me­net közben el-elveszítették a fo­nalat. A legjobb teljesítményt a harmadik tízpercben nyújtották. Az utolsó „negyedre”, rutinos játékosaik kiesése után fokoza­tosan elvesztették a játék ritmu­sát. Szerencsére a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel, illet­ve a korábban kiharcolt előny elég maradt. A legaktívabb játé­kos ezúttal Dunai volt, aki meg­érezhette, hogy ezúttal rajta lesz a legnagyobb teher. Kozma jól szervezett, de betöréseinél néha hibázott. Kamrás a két félidő első tíz percében jól teljesített, de az­tán sokat vállalkozott. Oroszvári büntetőit biztosan értékesítette, amivel nagy szolgálatot tett, akárcsak Gergely a megbízható­ságával. Kamarás György:—Nyögve­nyelős meccsen nyertünk, de annyira jók azért nem vagyunk, hogy két sérültünk — Hutás és Gócs —hiányát is pótoljuk. Gra­tulálok csapatomnak az ötven százalékos teljesítményhez, ami­vel elégedett vagyok. Vukicevic Miien: — Sokat hi­báztunk, és a lepattanókat jobban szedték a hazaiak, ez döntött. A Toló 49. játékhét eredményei: 1. Bielefeld—•'VfB Stuttgart 2-0 1 2. Bayern München—Mönchengladbach 1-0 1 3. Duisburg—St. Pauli 1-0 1 4. Hamburg—Düsseldorf 2-1 1 5. Bologna—Piacenza 1-1 X 6. Cagliari—Reggiana 1-1 X 7. Fiorentina—Perugia 4-1 1 8. Lazio—Roma Lapzárta után játszották 9. Milan—Udinese 2-1 1 10. Napoli—Verona 1-0 1 11. Parma—Atalanta 0-0 X 12. Lucchese—Palermo 0-0 X 13. Torino—Genoa 3-3 X Pluszmérkőzés: 14. 1. FC Köln—Dortmund 1-3 2