Új Kelet, 1996. november (3. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-25 / 275. szám

14 1996. november 25., hétfő Labdarúgás UJ KELET NB 116. forduló Az MTK első veresége MTK FC—BVSC 0-1 (0-1) Hungária körút, 3000 néző. V.: Puhl (Hamar, dr. Bozóky) Gólszerző: Erős a 37. percben. A BVSC ezen a mérkőzésen túllépett az elmúlt fordulókban mutatott halványabb teljesítményén, ugyanakkor az őszt végigmenetelő MTK a lassan télbe nyúló bajnokságban a 16. meccsén elbukott. Az első félóra után szerzett vezetést a Hungária úton a vendégek végig tartani tudták, és megérdemelten vitték el a meglepetés három pontot. Csepel SC—Békéscsaba 9-1 (2-0) Csepel, 500 néző. V.: Márton (Varga S., Arany) Gólszerző: Bubcsó a 18., Szekeres a 45., Oláh az 51., Bubcsó a 68., Bereczki (11-esből) a 71., Nagy T. a 72., Rósa a 78., Nagy T., a 83., Bubcsó a 84., Major a 89. percben. Kiállítások: Medgyesi a 33., Ulici a 86. percben. Az első osztályba régen nem hallott eredményt produkáltak a csepeli­ek. A vendég békéscsabaiak a végére kilenc mezőnyjátékossal szerepel­tek, de a teljesítményük így is értékelhetetlen. A hazaiaknak — ellenfél hiányában — minden sikerült ezen a meccsen. Vác FC-Samsung—Innstadt Stadler 2-0 (1-0) Vác, 1500 néző. V.: Mohácsi (Marcsok, Varga L.) Gólszerző: Borgulya a 15., Vámosi a 87. percben. A váciak már a mérkőzés előtt bíztak a három pont megszerzésében, és támadó taktikával léptek a pályára. A nem túl nagy iramú mérkőzésen az első negyedórában gólt szerző hazaiak egy egyértelműbbé tették fö­lényüket, de igazi helyzeteik nem adódtak, és a kontrákból a Stadleresek alakítottak ki helyzeteket. A mérkőzés végére egyértelműsödött a hazai előny, ami góllá érett. Siófoki Bányász—Videoton FCF 2-1 (1-1) Siófok, 3500 néző. V.: Bede (Ring, Tompos) Gólszerző: Szabó a 22., László (öngól) a 29., Bekő (öngól) a 73. percben. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen, ahol a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe, a siófokiak elsősorban lelkesedésükkel és akarásukkal nőttek a vendégek fölé. Győri ETO FC—Pécsi MFC-Titán 2-1 (1-0) Győr, 3000 néző. V.: Pillér (Kiss B., Koch) Gólszerző: Fehér a 41., Fehér az 50., Tököli az 54. percben. A szervezetten védekező vendéggárda a két kapott gól után az utolsó negyedórában elkeseredetten próbálkoztak, de csak a szépítésre tellett erejükből. Az eredmény megfelelt a játék képének. Kispest-Honvéd FC—Haladás VFC 2-0 (0-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Kurmai (Bukovics, Zvolenszky). Gólszerző: Urbányi az 53., Plókai M. a 68. percben. Az első játékrészben a vendég Haladás meglephette volna a kispestieket, de a második félidőre megfordult a játék képe, és a hazaiak egyértelműen fölénybe kerültek. Változatos, érdekes mérkőzésen a papírforma érvénye­sült. Zalaegerszegi TE—Vasas C. Vígadó 1-4 (0-1) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Tóth V. (Lettrich, Ábrahám) Gólszerző: Fischer a 31., Somfalvi az 52., Máriási a 60., Váczi a 83., Gricajuk a 91. percben. Kiállítva: Sebők a 47. percben. Az első félidőben mezőnyfölénybe játszó ZTE helyzeteit nem tudta értékesíteni, míg a kontrákból a vendéggárdának egy gólra is tellett. A második játékrészben már eldőlni látszott a mérkőzés, — a hazaiak eggyel kevesebben maradtak — de az egerszegiek még egyenlíteni tud­tak. Aztán az utolsó félórában már csak a Vasas akarata érvényesült. BVSC Epona—Újpesti TE 0-1 (0-0) Debrecen, 6000 néző. V.: Vad (Csema, Bajkai) Gólszerző: Kovács Z. (56). A rangadón nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, ennek ellenére gólhely­zet nélkül vészelték át az újpestiek az első húsz percet. Egyre kiegyenlítet­tebbé vált a játék, és jobbára csak birkózás folyt az esőtől felázott pályán. A második játékrészben az egyetlen hibát kihasználva szerezte meg a ve­zetést, illetve mint később kiderült, a három pontot az UTE. III. Kér. TVE—Ferencváros 4-3 (1-2) Fáy utca, 7000 néző. V.: Juhos (Bede, Hajdó) Gólszerző: Bencze (39.), Szeikl (72.), Aubel (86.), Kiss L (88.), illetve Horváth F. (1. 80), Nyilas (43. tizenegyesből). A ferencvárosiak már az első percben gólt szereztek, de utána helyzeteik sorát elpuskázták, amire Bencze révén érkezett a vendégválasz. Nyilas még ebben a játékrészben tizenegyesből újra megszerezte a vezetést. A második játékrészben tíz perccel a vége előtt mindenki elkönyvelte a tavalyi bajnok győzelmét, csak az óbudaiak nem, és az utolsó négy percben megfordítot­ták a mérkőzés eredményét, a forduló legnagyobb meglepetését okozva. Az NB I. állása: 1. MTK FC 16 15 1 47-12 45 pont 2. Újpesti TE 16 12 2 2 37-15 38 3. Ferencváros 16 12 2 2 34-20 38 4. Vasas Casino Vigadó 16 11 2 3 25-12 35 5. Kispest-Honvéd FC 16 8 3 5 23-19 27 6. DVSC-Epona 16 7 4 5 30-21 25 7. BVSC 16 7 4 5 22-15 25 8. Győri ETO FC 16 7 2 7 20-25 23 9. Zalaegerszegi TE FC 16 7 1 8 17-25 22 10. Haladás VFC 16 5 4 7 20-19 19 11. Videoton FC 16 4 6 6 18-19 18 12. III. kér. TVE 16 4 5 7 21-29 17 13. Vác FC-Samsung 16 4 4 8 21-27 16 14. Békéscsabai EFC 16 4 3 9 19-31 15 15. Siófoki Bányász SE 16 4 3 9 13-29 15 16. Csepel SC 16 2 6 8 24-30 12 17. Innstadt Stadler FC 16 2 2 12 8-26 8 18. Pécsi MFC-Titán 16 1 1 12 11-36 6 Véberékkel nem lehet szórakozni... Illés szekere lendületben Tíz számot ütök be a telefon nyomólapján. Kicseng. A Békés­csabai Előre Főtitkársága jelentkezik. Kevéssel múlt reggel fél kilenc, atréning kilenckor kezdődik, úgyhogy addig van még egy kis idő. Rövid várakozás után aztán határozott hang szó­lal meg:—Tessék, Illés Norbert. A húszéves labdarúgó, aki az NYFC keretének is tagja volt, nyáron a Rakamaz mezét cserélte lila szerelésre. Az élvonal­ban már többször szóhoz jutott, legutóbb televíziós meccsen láthattuk. Bár ő ugyanolyan szerény és önkritikus, mint volt. Csiky Nándor (Új Kelet) — Nagyon örülök, hogy Bé­késcsabán lehetek — szögezi le a kezdeti csodálkozás után. — Jó a társaság, a csapat is kezd már összeállni. A nyáron sok új játékos került ide — küztük én is —, és idő kellett, kell, hogy összerázódjunk. —Az NB III-as Rakamazból egyenesen az élvonalba kerül­tél. Mekkora szakadékot kellett áthidalnod? — Mi tagadás, a bajnokság előtti edzőtábor kegyetlen volt. Aztán egy ideig fájt a térdem, majd vírusos megbetegedésem volt. így hát nem tudtam folya­matosan dolgozni. De egy biz­tos: óriási a különbség. Elsősor­ban a technikámat kell fejlesz­tenem, és gyorsabban kell gon­dolkodni. Itt olyanokkal talá­lom magam szembe, mint pél­dául Illés Béla, vagy Véber. Velük nem lehet szórakozni. — Ezt hogy érted? —Jókora önbizalom kell ah­hoz, hogy valahogy lépést le­hessen tartani az ilyen játéko­sokkal. Ez nekem még egyér­telműen hiányzik, előfordul, hogy például félek megcsinál­ni egy cselt. De ezt az a fáradt­ság is okozhatja, aminek a jelei a fokozott terhelés következté­ben most kezdenek rajtam mu­tatkozni. Az említett önbizalom megszerzésének egyetlen útja van: játszani és játszani. Tehát rutint kell szereznem. —Bizonyára az sem tesz jót az önbizalmadnak, hogy Silviu Iorgulescu mester hol számít rád, hot nem. — Ez se kis idegesség, az biztos. Önfegyelem szükséges a „kezeléséhez”. Eddig ötször- hatszor voltam kezdőember, ugyanis főleg tőlünk erősebb csapatok ellen kezdett az edző, amikor védekező felfogásban lépünk pályára. — Említetted Illés Bélát. Az Illés—Illés párharcból példá­ul csakis Illés kerülhetett ki győztesen... — Igen, de az nem én vol­tam... Illés és Véber ellen is si­került mérsékelt teljesítményt nyújtanom. — Az újpesti Vébert éppen tévés meccsen fogtad. Ügy tűnt, Véber a szájával is „ha­dat viselt”. — Nem volt kellemes érzés őt őrizni. Végig szövegelt, le- parasztozott, meg olyanokat mondott, hogy: „mi van, ta­padsz rám, mint a pióca?” Sa­ját stílusa van, nagyon laza és az önbizalmával sincs gond. Ez a bizonyos értelemben vett könnyedség nekem sem ártana. — Tavasszal az Előre stabil alapembereként köszönthe­tünk? — Még előttünk van egy alapozás. Mindenesetre a kol­lektívajó, az edző is bízik ben­nem, csak rajtam áll, mi sül majd ki a dologból. — Mit üzensz a nyíregyházi­aknak? —Üdvözlök mindenkit, gra­tulálok Kiss Miklósnak és Szász Simonnak az NYFC tel­jesítményéhez. Kívánom, hogy találkozzunk az NB I-ben! Góllövőlista NB II Keleti csoport: 9 gól: Rosu (Tiszavasvári), Balia M. (Tiszakécske). 8 gól: Domokos (Nyíregyháza). 7 gól: Kádár (Kecskeméti SC). 6 gól: Oláh B. (Salgótarján). 5 gól: Sira (Nyíregyháza), Nagylaki (Hatvan), Tóth T. (Tiszafüred). 4 gól: Barna, Babai (Kecskeméti TE), Barna (Kiskun- dorozsma), Bontovics, Fedor (Szolnok), Hanyecz (Hatvan), Kotula (Diósgyőr). 3 gól: Mogyoródi, Farkas T„ Körösi (Kazincbarcika), Buliga, Ruskó (Diósgyőr), Bessermann (Tiszakécske), Bemáth, Csillag (Tiszafüred), Andrási (Hatvan), Markóczi j(Szolnok), Czipf, Ternován, Ulveczki (Kábái CFC- Hajdúszoboszló), Kormos (Eger). 2 gól: Veres (Tiszavasvári), Draskóczi, Horváth (Szol­nok), Balázs, Fekete (KCFC-Hajdúszoboszló), Dzsinovics, Tóth Gy., Bozó, Nagy S. (Diósgyőr), Czipper, Szántó (Tiszakécske), Szabó Il.(Salgótarján), Miklós, Dóra, (Kiskundorozsma), Gál, Lukács (Kazincbarcika), Szamo­si, Bezzegh (Eger), Turóczi (Nyíregyháza), Csehi Z. (Kecs­keméti TE), Hleba, Kondora (Hajdúnánás). 1 gól: Bessenyei, Capatina, Kovács I. (Nyíregyháza), Lenkey, Szemán. Papp, Erdei, Bohács, Dencsuk, Horváth, Pitács (Tiszavasvári), Szín (Szolnok), Djurasovics, Süli, Szabó B., Tóth Á. Cigan, Skrbics, Stredie, Udvari (Kiskundorozsma), Dani, Végh, Czipó Bozai, Torbavecz, Nagy L., Vén (Kecskeméti SC), Kurilco, Nagy II., Vass, Vonyigás, Fazekas, Tar (Hajdúnánás), Kulcsár, Kondás (KCFC-Hajdúszoboszló), Barna, Bagi. Molnár. Maczkó (Tiszakécske), Bese, Tóth A. (Tiszafüred). Kiser, Farkas Á..Chiratcu (Diósgyőr), Remenár, Szabó Zs. (Kazincbar­cika), Bősze, Takó, Kecskeméti, Vincze (Kecskeméti TE), Bessenyei, Szedlacsek, Szűcs, Zvara, Győri (Hatvan), Géczi, Gubán. Kecskés, Németh (Salgótarján). NB III Tisza-csoport 13 gól: Papp (Tiszaújváros). 10 gól: Báder (Mezőkövesd). 9 gól: Marginean (Kisvárda), Lehoczki (Demecser), Gdovin (Baktalórántháza). 8 gól: Lőrincz (Nyírbátor). 7 gól: Kocsis (Kisvárda), Varga (Karcag). 6 gól: Sós (Baktalórántháza), Barczi (Nagykálló), Jáger (Miskolci VSC), Binder (Karcag), Járai (Tiszaújváros). 5 gól: Herczeg (Kisvárda), Szatke, Szilágyi (Demecser), , Császári (Ózd), Koszta, Molnár (Borsodi Volán), Szilvási (Nyírbátor), Szekrényes (Rakamaz), Nagy Cs., Nagykaposi (Balmazújváros), Nagy (Szikszó), Lente (Tiszaújváros), Benkő (Baktalórántháza). 4 gól: Szűcs (Tiszaújváros),Csízi, Lelt (Mád), Lukács (Nyírbátor). 3 gól: Nagy Zs., (Mád), Pothurszki (Miskolci VSC), Barcsai, Tácej (Mátészalka), Koppány (Szikszó), Marcsek (Rakamaz), Fecsku, Kapin, Knoblok (Baktalórántháza), Bemáth (Karcag), Boros (Nagykálló), Füleki, Makrai (Ózd), Szabó, Simkó (Borsodi Volán). 2 gól: Bodnár, Lója, Pelyhe, Rontó (Mezőkövesd), Né­meth S., Mancs (Baktalórántháza), Búzás, Majchrovics (Demecser). Deák, Nagy L.. Hódosi (Balmazújváros), Ötvös, Tardi, Spisák (Nagykálló), Tóth (Mátészalka), Kocsis. Lengyel, Varga (Mád) Takács, Sándor, Soltész (Miskolci VSC), Kiss, Makrai (Ózd), Bordás (Tiszaújváros), Mida, Smolniczki (Szikszó), Drágár (Rakamaz), Méhes (Karcag). 1 gól: Szabó, Cselószki, Kozma A., Vitkai (Bakta­lórántháza), Nagy O., Veres (Balmazújváros), Kán­tor, Lipták, Ocsenás, Tóth, Seres (Kisvárda), Er­dei, Kosán, Lakatos, Sípos, Tóth (Nyírbátor), Koczka, Nagy G„ Bádea (Mezőkövesd), Szobócz- ki, Szabó J., Budai, Csorba (Szikszó), Juhász, Szűcs, Kocsis P. (Mátészalka), Loós, Nyeste (Tiszaújváros), Agócs, Paulovics (Ózd), Bocsó, Kalász (Miskolci VSC), Balogh J„ Hudák, Karóczkai, Kozma, Papp (Rakamaz), Kepecs, Pós (Borsodi Volán), Albert, S. Nagy, Kiss J., Kovács (Karcag), Balázscsík, Tóth Z., Krasznai, Vágó (Nagykálló), Kobolák, Turbucz (Mád), Balogh, Mónus (Demecser). Suller Só megyei I. osztály: 16 gól: Krasznai (Vásárosnamény). 12 gól: Berettyán (Nyírcsaholy). 10 gól: Ádámszki (Nagyhalász), Kelemen (Gávavencsellő). 9 gól: Oláh Z. (Nyírkárász), Bíró T. (Fehér- gyarmat), Mikhárdi (Ibrány). 8 gól: Pokol (Záhony), Czine (Nyírcsaholy). 7 gól: Paulik (Nagyhalász), Kondrea (Nyír­meggyes), Kórász (Kisléta), Ónodi (Ibrány), Bakó (Csenger), Szpodnyi (Vásárosnamény). 6 gól: Illák (Nyírmeggyes), Bárdi (Ibrány), Gazdag (Nyírkárász), Bihari (Nagyhalász), Szil­ágyi S. (Csenger). 5 gól: Szelihov, Szabó (Nyírmeggyes), Illés (Kisléta), Gáli (Tiszalök), Kosán (Túrricse), Sitku M. (Levelek), Kegye (Nyírkárász). 4 gól: Papp (Ibrány), Kiss, Láposi (Nyírcsa­holy), Tanyi (Gávavencsellő), Czibere (Vásá­rosnamény), Majchrovics (Kertváros), Köves­ligeti (Túrricse), Oláh (Nagyhalász), Győri (Záhony), Császár (Kisléta), Pente (Tiszalök). 3 gól: Esik (Vásárosnamény), Hegyes (Nagy­halász), Hadadi (Fehérgyarmat), Kovács L, Ványi (Nyíregyházi Kertváros), Cservenyák (Nyírcsaholy), Balázsi, Vincze (Záhony), Sze­les (Nyírmeggyes), Takács I. (Levelek). 2 gól: Borza, Kovács, Földi (Nagyhalász), Réz­műves G. (Kisléta), Hornyák, Szabó (Vásáros­namény), Muri (Ibrány), Pál (Levelek), Drágár (Nyíregyházi Kertváros), Barcsai, Búlyáki, Ko­kas (Nyírcsaholy), Papp, Pulinka, Balogh, Bar­na, Lácza Gy., Szalóki (Újfehértó), Cimpian, Ju­hász J., Herczeg, Mester (Csenger), Bandies, Bí­ró L. (Fehérgyarmat), Gencsán (Túrricse), Holp (Gávavencsellő), Kapin L., Kozma (Nyírkárász). 1 gól: Dudás, Rákóczi, Kozák (Nyírkárász), Gubacsi, Kovács O., Kondor, Nagy I. (Fehér- gyarmat), Korpái, Nagy (Ibrány), Budaházi, Földi, Kamarás (Nagyhalász), Busák, Burik, Molnár (Levelek), Konrád, Dobránszki, Kassai, Németh, Pásztor (Gávavencsellő), Zsatku (Nyírcsaholy), Gombás, Fleischer, Csatlós, Papp, Szurkos, Balázs, Bóz (Tiszalök), Nagy (Újfehértó), Dolgos, Mikes, Béres, Borgyos, Gyüre, Lengyel (Túrricse), Oláh, Tivadar, Var­ga M., Varga T. (Vásárosnamény), Lizenbold, Paulik, Pfaifert, Zubanics (Záhony), Juhász Zs., Erdős (Csenger), Magyar, Pénzes G., Nyisztor, Pálincsár, Orosz, Rézműves L., Szakács (Kisléta), Lippai, Spisák, Riskó (Kertváros), Karibov, Czimbalmos, Tóth, Nagy F. (Nyír­meggyes). Egy sorozat vége MTI ___ ________ Az idei utolsó Hungária kör­úti találkozón szakadt meg az MTK FC élvonalbeli labdarúgó- csapatának szenzációs sorozata, amelynek keretében 15 bajnoki fordulón jutott túl pontveszteség nélkül. A szombati találkozón azonban meg kellett hajolni so­ros ellenfele, a jóval esélytele­nebbnek tartott BVSC előtt, amely Erős góljával 1-0-ra nyert. A mérkőzést követő sajtótá­jékoztatón így nyilatkoztak a vezetőedzők: Garami József (MTK FC): — Nem játszottunk jól, ellen­ben a vasutasok, akiknél renge­teg a tehetséges fiatal, védeke­zésben és támadásban egyfor­mán nagyon kitettek magukért. Ami bennünket illet: már a ko­rábbi összecsapásokon is akad­tak figyelmeztető jelek, mert egy hete Akasztón, a Stadler el­leni bajnokin számos ziccerünk maradt ki, de akkor még nagy nehezen nyertünk. Viszont hét közben, az Újpest elleni kupa- találkozón már meg kellett elé­gednünk a döntetlennel. Ezen a mostani mérkőzésen csak a má­sodik félidő első 20-25 percé­ben volt egy jó időszakunk, ám a gólok akkor is elmaradtak. Utána pedig kapkodó, széteső játékot produkáltunk. Dajka László (BVSC): — Nagyon örülök ennek a győzelemnek, hiszen azt az MTK-t késztettük megadásra, amely eddig minden feladatát sikeresen oldotta meg. A látot­tak alapján úgy érzem, feltétle­nül rászolgáltunk a három pont­ra, s ami külön öröm: az első perctől az utolsóig végig egyen­rangú partnerei voltunk a bajno­ki éllovasnak. A védekezéssel és a támadójátékkal egyformán elégedett vagyok, de ennél is jobban örülök a csapat hallatlan lelkesedésének. Van Basten: csak tréfa! MTI Az edzésekre is kíváncsi Chelsea-drukkerek óriási örömmel vették tudomásul, amint a holland Marco van Basten is mezbe öltözötten vett részt az angol futballklub edzésén. Amikor a szenzációra éhes újságírók már arról cseréltek eszmét, hogy az egykori AC Milan-ász a Stamford Bridge ismert egyesületében kergeti tovább a bőrgolyót, a tréning végén a — szintén holland — játékosedző Ruud Gullit közöl­te: egyfajta tréfának foghatják föl van Basten igyekezetét. — Szó sincs arról, hogy ba­rátom a Chelsea-ben ismét sze­relést öltene — mondta Gullit. — Pusztán itt járt Londonban, elcsevegtünk egy kicsit a régi, szép időkről. Megkértem, ugyan vetkőzzön már le, és rug­daljunk egy kicsit. Marco van Basten sorozatos bokaoperációi miatt hagyott fel a futballal. Annyit elárult, hogy a 120 perces foglalkozáson semmiféle fájdalmat nem ér­zett, de arról aligha van szó, hogy újfent futballozni kezd­jen. — Úgy éreztem magam, mint a Milan-időkben, amikor csodás dolgokat műveltünk mi együtt Marcóval — fűzte hoz­zá Ruud Gullit.