Új Kelet, 1996. november (3. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-18 / 269. szám

UJ KELET Labdarúgás 1996. november 18., hétfő NB II Keleti csoport További eredmények: Tiszakécskei FC-Eurobusz—Kecs­keméti TE 2-0 (1-0), Szolnoki MÁV-Neusiedler—Diósgyőri FC 1-2 (1-1), Tiszafüred-City Gas—FK Hajdúnánás-Tedej 4- 1 (2-0), Kecskeméti SC-RSC—Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló 2-1 (1-1), FC Hatvan—Kiskundorozsmai ESK 0-0. A bajnokság őszi végeredménye: 1. Diósgyőr 14 9 3 2 21-11 30 2. Nyíregyháza 14 7 5 2 20-9 26 3. Tiszakécske 14 8 1 5 21-14 25 4. Salgótarján 14 ' 7 4 3 14-10 25 5. Kiskundorozsma 14 6 6 2 16-10 24 6. Tiszavasvári 14 7 3 4 21-16 24 7. Szolnok 14 6 3 5 17-14 21 8. Kaba 14 4 7 3 15-13 19 9. Hatvan 14 4 4 6 17-16 16 10. Kecskeméti SC 14 3 4 7 14-16 16 11. Hajdúnánás 14 4 4 6 11-18 16 12. Kecskeméti TE 14 4 2 8 15-18 14 13. Kazincbarcika 14 3 3 8 15-23 12 14. Tiszafüred 14 3 3 8 13-21 12 15. Eger 14 1 3 10 7-28 6 Megyei II. osztály, 15. forduló Nagy Csaba: egy meccs, öt gól! A bajnokság őszi végeredménye: 1. Kállósemjén Dona-Trade csoport 15 10 4 1 37-12 34 2. Tuzsér 15 9 4 2 36.-13 31 3. Apagy 15 8 4 3 27-16 28 4. Kárpát-Hús V. 15 7 5 3 29-17 26 5. Jéke 15 7 5 3 27-19 26 6. Kálmánháza 15 7 3 5 28-22 24 7. Anarcs 15 6 3 6 23-31 21 8. Komoró 15 5 5 5 21-16 20 9. Kótaj 15 5 3 7 22-28 18 10. Ajak 15 4 6 5 21-28 18 11. Nyíribrony 15 5 1 9 18-23 16 12. Napkor 15 3 6 6 23-26 15 13. Dombrád 15 5 — 10 23-41 15 14. Nyírtura 15 3 5 8 17-23 14 15. Pócspetri 15 4 2 9 14-42 14 16. Kemecse 15 2 4 9 9-28 10 1. Jánkmajtis 2. 15 sz. csoport 14 — 1 47-12 42 2. Tiszamenti SE 15 11 2 2 45-16 35 3. Nagyecsed 15 11 2 2 40-12 35 4. Nyírlugos 15 10 2 3 46-5 32 5. Ópályi 15 9 2 4 29-16 29 6. Nyírbéltek 15 8 2 5 19-14 26 7. Encsencs 15 8 — 7 28-30 24 8. Balkány 15 7 2 6 34-24 23 9. Vaja 15 7 2 6 37-37 23 10. Nyírvasvári 15 5 2 8 28-38 17 11. Olcsva 15 5 2 8 24-36 17 12. Nyírmada 15 4 2 9 20-29 14 13. Tiszabecs 15 4 2 9 25-42 14 14. Hodász 15 3 1 11 14-33 10 15. Tarpa 15 2 — 13 10-53 6 16. Biri 15 — 1 14 8-57 1 Tudósítóink voltak: Ragány Ferenc, Losonczi Imre, Cserepes Sándor, Komán József, Krdei Árpád, Ballai Mihály, Jakó József. Új Kelet-információ Az őszi zárófordulóban a Dona-Trade csoportban igen­csak jól jártak a komoróiak, a nyíribronyiak és a kálmán- háziak, hiszen rajtuk kívül másoknak nem sikerült győz­niük, a többi találkozón meg­osztoztak a pontokon a csapa­tok. A legnagyobb érdeklő­déssel várt rangadón (az első és a második helyezett mérte össze erejét) nem született gól, • így változatlan maradt a sem- jéniek előnye. A 2. sz. csoportban egyaránt öt-öt góllal nyertek a jánkmaj- tisiak és a nyírlugosiak. Utób­biak az egy hete 8-1-re győz­tes, a jelek szerint roppant rapszódikus balkányiakat ver­ték, és ami külön érdekesség: a helyiek középcsatára, Nagy Csaba szerezte mind az öt ta­Németh elájult, az NYFC lépést vétett NB II Keleti csoport végeredmény 0-0 Nyíregyházi FC—Salgótarjáni BTC félidő Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Lánczos (Szabó J., Vámos). Nyíregyháza: Mező — Barna — Czap, Kiss Gy. — Turóczi, Karkusz, Bessenyei, Kákóczki — Domokos, Ko­vács, Németh Gy. Edző: Kiss Miklós. Salgótarján: Szabó I. — Sági — Kajli, Kecskés, Nagy — Gubán, Németh T., Stark, Forgó — Szabó II., Forgó. Edző: Kis Károly. Csere: Németh Gy. h. Sira az 56., Kovács I. h. Kapatina a 68., Turóczi h. Göncz a 77.. Bíró h. Palaticzky a 83., Szabó II. h. Gyetvai a 90. percben. Sárga lap: Sági a 26., Gubán a 48., Szabó II. az 50., Nagy a 66., Czap a 79. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 26. p.: A hazaiak szabadrú­gáshoz készülődtek. A kaputól 22 méterre letett labdát Kovács a mellé settenkedő Kákóczki elé tolta, aki nagy erejű lövéssel kínálta meg a tarjáni cerberust. Szabó I. tette a dolgát, és légi útra indulva kitenyerelte a jobb sarok irányába „közlekedő” lasztit. 43. p.: Az árván maradt Gu­bán forintos labdát kapott, az­tán gyatra megoldást választott: 16 méterről — kis túlzással — a szomszédos főiskola udvará­ra „bikázta” a golyóbist. 44. p.: Újabb riasztó pilla­nat... Gubán szöktette a jobb oldalon igyekvő Starkot, a co­los nógrádi fiú meglépett a vé­dőktől, majd 12 méterről az el vetődő Mező lábába gurítot­ta a labdát. Száraz Attila (Új Kelet) 48. p.: A vendégek tizen­hatosának jobb sarka köze­lében szabadrúgáshoz jutott Tiszavasvári. Horváth kö­zépre ívelte a labdát, a re­mek ütemben felugró Veres közelről bólintott a hálóba 1-0. 50. p.: Az Alkaloida ti­zenhatosának környékén ta­nyázó Bezzeghet ugratták ki a társaik remek labdával, a vendég középpályás a késve mozduló Szabó mellett bombázott a hazai kapuba 1-1. 60. p.: Jobb oldali szögletet követő kavarodásban előbb Rosu a bal kapufát találta el, majd a kipattanó labdát a későn eszmélő egri védők kö­51. p.: Kákóczki „lyukra tet­te” a labdát Németh Gyulának, akit a tizenhatoson belül egy rejtett számozású salgótarjáni védő gyomorszájon rúgott! Az NYFC csatára azonnal elterült, a játék pedig — mintha mi sem történt volna — folytatódott tovább. Ez bizony büntető volt! (A találkozó után derült fény arra, hogy a letaglózott Németh elájult, néhány perc múlva a hordágyon fekve tért magához.) 62. p.: A hórihorgas Stark a középen robogó Gubán lábá­hoz stukkóba a labdát. A ven­dégek hetese a mennybe mehe­tett volna, ám 8 méterről az őr­helyét elhagyó Mező mellét „horpasztotta” be. Szép időben, szépszámú kö­zönség szeme láttára — szép búcsú. Erről ábrándoztak a nyíregyházi öltözőben. Nos, a klíma nem is lehetett volna zött Veres kotorta a háló­ba 2-1. 67. p.: Mintaszerű tisza­vasvári támadás futott a pá­lyán. Közel a vendég félpá­lyától indulva bal szélen Bo- hács védője kíséretében le­rohant az alapvonalig. Be­adását az akciót középen kisérő-érkező Rosu vágta 11-es ponttájékáról a háló­ba 3-1. Az első félidő elején ala­posan ráijesztett a vendég­csapat a hazai szurkolókra. Bohácsék, nemhogy nem tudtak gyors előnyt sze­rezni, de vigyázniuk kel­lett, hogy gólt ne kapjanak. Meglepetésre Eger jól meg­szervezte a védelmét és bát­ran támadott. A játék képe alapján senki nem mondta kellemesebb (amolyan tava- szias...), a padokon is sokan ül­tek, Domokosék pedig nagy becsvággyal indultak csatába. A pályán aztán ott várta őket a hagyományos bányász­szerelést (fekete-fehér csíko- zású felsőruházat...) öltött Salgótarján. A bökkenő csu­pán az volt, hogy a vendégjá­tékosok kilétének megfejtése — a mezbe vesző számozás mi­att — a derék Derrick felügye­lőnek is fogas problémát oko­zott volna. Kiszolgálás óh... Egyéb bíriálat nem érheti a tarjániakat. Az ugyanis gyorsan kikristályosodott: ezek a legények tudnak fut­ballozni. A nógrádiak a véde­kezés magasiskoláját mutat­ták be, így hiába kerülgette folyamatosan Szabó I. kapu­ját a hazai együttes, a piros­kékek semmire sem jutottak. Eközben a lelátón egy szurko­ló rosszul lett. Dr. Nagy Attila, a nyírségi gárda háziorvosa kezelésben részesítette az epilepsziás rohamot kapott fiatalembert, akit kivizsgálás­ra a kórházba szállítottak. Az első félidő legvégén a látoga­tók megrázták magukat, s ha Stark élelmesebb, igencsak nyugtalanul telt volna a szü­net az NYFC számára. A találkozó második felé­volna meg, hogy a sereg­hajtó vendégszerepei a gyógyszergyáriaknál. A Tiszavasvárinak láthatóan nem feküdt az Eger bátor játékstílusa, az első negy­venöt perc során valósággal szenvedtek a hazaiak. A szünetben B. Kovács Zol­tán cserére kényszerült, és végül is, mint kiderült, ez a lépés három pontot jelen­tett. Veres első „érintésre” szép gólt fejelt, majd élet­ben tartotta a Vasvári győ­zelmi álmait, melyet aztán pár perccel később Rosu biztosított be. Összességé­ben elmondható, hogy a ha­zaiak elsősorban Veres pá­lyára lépésének és a rutin­juknak köszönhetik a győ­zelmet. A látottak alapján nem volt akkora különbség a két csapat között amekko­rára a táblázaton elfoglalt helyezésükből következtet­ni lehetne. A játékvezető ténykedésével láthatóan egyik csapat sem volt mara­déktalanul elégedett, pedig Herbály döntő hibát nem követett el, ítéleteivel egy­általán nem befolyásolta a végeredmény kialaku­lását. B. Kovács Zoltán: — Az első félidőben gyengén ját­szottunk, de szerencsére a szünet után alaposan felja­ben Lánczos játékvezető pisz­kálta fel a hangulatot, aki mű­esésnek titulálta Németh Gy. összeomlását, imigyen jogos büntetővel „rövidítette” meg a házigazdákat. A sípmester amúgy is bögyében volt a publikumnak, mivel gyakori „zenélésével” valósággal szét- fütyülte a meccset. Ettől azonban a tény még tény ma­radt: a nyíregyháziak halo- vány produkcióval rukkoltak elő, jóllehet Kiss Miklós pályá­ra szólította valamennyi tá­madótartalékját. Az SBTC-t ez mit sem zavarta: játékosai piócaként tapadtak a vendég­látók gólvadászaira, mi több, néha komoly galibát idéztek elő a túloldalon. Egy örökbecsű futballigaz- ság szerint: minden csapat úgy játszik, ahogy hagyják. Az NYFC-t megbénította a „Stécé” egyszerű, ám tökéle­tesen kivitelezett „ott legyél, ahol kell” taktikája, emiatt eme unalmasra sikeredett rangadó végeztével egy pont (megérdemelten) a Karancs- aljára vándorolt. Kiss Miklós: — Sajnálom az újabb hazai pontvesztést. A mai napon a támadójáték gyengesé­ge miatt adtuk döntetlenre a mérkőzést, ugyanakkor az egész őszi szerepeléshez gratu­lálok minden játékosnak. Kis Károly: — Gratulálok a csapatnak az őszi teljesítmény­hez. A mérkőzésről annyit: bár a Nyíregyháza többet támadott, a nagyobb helyzeteket mi hi­báztuk el. a játékot Veres Sándor csere volt, mégis főszereplővé lépett elő Fotó: Racskó Tibor vultunk. A szezonzárón győ­zelmünkhöz jogosságához vé­gül is nem férhetett kétség. Gra­tulálok a játékosaimnak. Vigh Tibor: — Magunk­hoz mérten jól játszottunk. Sajnos, az eredmény az 3—1 lett. A hazaiaknak is több le­hetősége volt, de talán ne­künk is volt annyi ziccerünk, mint nekik. Egész héten a pontrúgások elhárítására ké­szültünk, és mégis ebből kap­tunk két gólt. Losonczi és fial vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fúbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m1 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 Tiszavasvári: Veres színezte Ék NB II Keleti csoport végeredmény 3-1 ASE Tiszavasvári - FC Eger-Egertej félidő (0-0) Tiszavasvári, 1000 néző. V: Herbály (Farkas Gy., Tamássy). Tiszavasvári: Szabó — Sinka, Lenkey, Papp, Havelant — Horváth, Szarka, Erdei, Bohács — Pitács, Rosu. Edző: B. Kovács Zoltán. Eger: Molnár — Hompoth, Aszódi, Gyöngyösi — Bezzegh, Unyatinszki, Márton, Berecz, Szamosi — Te­lek, Kraszovszkij. Edző: Vígh Tibor. Csere: Erdei helyett Veres és Berecz helyett Botos a szünetben, Pitács helyett Dencsuk az 56., Horváth he­lyett Szemán az 59., Bezzegh helyett Kormos a 69., Gyöngyösi helyett Kovács a 74. percben. Gólszerzők: Veres a 48., Bezzegh az 50., Veres a 60., Rosu a 67. percben. Sárga lap: Erdei a 27., Kraszovszkij a 82., Barna a 84. percben. lálatot! A gergelyiugomyaiak a vártnál jóval nehezebben, a 85. perben elért góllal diadal­maskodtak. Az alsóházi der­bin a tarpaiak otthonukban tartották a három pontot. Vég- re-valahára Biri együttese ponthoz jutott. Az elsőhöz... Eredmények: Dona-Trade csoport: Ko­moró—Dombrád 2-0, Nyír- ibrony—Kótaj 3-0, Kemecse— Napkor 1 -1, Apagy—Jéke 3-3, Kállósemjén—Tuzsér 0-0, Ajak—Kárpát-Hús Volán 1-1, Pócspetri—Nyírtura 2-2, Kál- mánháza—Anarcs 4-2. 2. sz. csoport: Tiszabecs— Jánkmajtis 0-5, Tarpa—Ho- dász 2-1, Nyírbéltek—Nyír- mada 2-0, Nyírlugos—Bal- kány 5-0, Vaja—Opályi 1-1, Biri—Nagyecsed 1-1, Tisza- menti SE—Encsencs 1-0, Olcsva—Nyírvasvári 5-3.