Új Kelet, 1996. október (3. évfolyam, 229-242. szám)

1996-10-08 / 235. szám

U J KELET Góllövőlista Sport 1996. október 8., kedd 9 NB II Keleti csoport 7 gól: Rosu (Tiszavasvári). 6 gól: Kádár (Kecskeméti SC). 4 gól: Sira, Domokos (Nyír­egyháza), Bállá (Tiszakécske). 3 gól: Mogyoródi, Farkas T. (Kazincbarcika), Ruskó (Diós­győr), Bessermann (Tiszakécs­ke), Tóth T. (Tiszafüred), Babai, Barna (Kecskeméti TE), Andrá­si (Hatvan), Kormos (Eger). 2 gól: Hányecz, Nagylaki (Hatvan), Bontovics, Draskóczi, Markóczi (Szolnok), Ulveczki, Czipf (KCFC-Hajdúszoboszló), Tóth Gy., Bozó (Diósgyőr), Czipper, Szántó (Tiszakécske), Oláh B., Szabó II. (Salgótarján), Bemáth (Tiszafüred), Miklós, Dóra, Barna G. (Kiskundorozs- ma), Gál (Kazincbarcika). 1 gól: Capatina, Turóczi (Nyíregyháza), Erdei, Bohács, Dencsuk, Horváth (Tiszavas­vári) Horváth, Szín (Szolnok), CIgan, Skrbics, Stredie, Udvari (Kiskundorozsma), Végh, Bo- zai, Torbavecz, Nagy L. (Kecs­keméti SC), Kurilco, Hleba, Kondora (Hajdúnánás), Kul­csár, Kondás, Temován, Vén (KCFC-Hajdúszoboszló), Bagi, Molnár, Maczkó (Tiszakécske), Csillag, Bese (Tiszafüred), Bezzegh, Szamosi (Eger), Bu- liga, Dzsinovics, Kiser, Kotula, Farkas A., Chiratcu (Diósgyőr), Körösi, Remenár, Szabó Zs. (Kazincbarcika), Bősze, Takó, Kecskeméti, Vincze (Kecske­méti TE), Bessenyei, Zvara (Hatvan), Gubán (Salgótarján). NB III Tisza-csoport 8 gól: Papp (Tiszaújváros). 6 gól: Lehoczki (Demecser), Báder (Mezőkövesd), Margi- nean (Kisvárda). 5 gól: Lőrincz (Nyírbátor), Gdovin (Baktalórántháza), Ko­csis, Herczeg (Kisvárda), Csá­szári (Ózd). 4 gól: Szilvási (Nyírbátor), Nagy Cs. (Balmazújváros), Koszta (Borsodi Volán), Varga Z. (Karcag), Szilágyi (De­mecser), Jáger (Miskolci VSC), Lente, Szűcs (Tiszaújváros), Barczi, Boros (Nagykálló), Nagy (Szikszó). 3 gól: Lelt, Csízi, Nagy Zs., (Mád), Pothurszki (Miskolci VSC), Járai (Tiszaújváros), Barcsai (Mátászalka), Koppány (Szikszó), Marcsek (Rakamaz), Molnár (Borsodi Volán), Szek­rényes (Rakamaz), Nagykaposi (Balmazújváros), Lukács (Nyír­bátor). 2 gól: Bodnár, Lója, Pelyhe, Rontó (Mezőkövesd), Fecsku, Németh S., Sós (Baktalóránt­háza), Szatke, Majclyovic: (Demecser), Nagy L. (Balmaz újváros), Ötvös, Tardi (Nagy kálló), Tácej (Mátészalka), Len gyei (Mád), Takács, Sándo (Miskolci VSC), Füleki, Ma gyár (Ózd), Binder, Bernátl (Karcag). 1 gól: Maries, Knoblok, Sza bó, Kapin, Cselószki (Bakta lórántháza), Deák, Hódosi, Ve rés (Balmazújváros), Ocsenás Tóth (Kisvárda), Lakatos, Sípos Tóth (Nyírbátor), Nagy G. Bádea (Mezőkövesd), Mida Smolniczki, Budai, Csorb; (Szikszó), Tóth, Szűcs (Máté szalka), Bordás, Loós, Nyesi (Tiszaújváros), Kiss, Paulovic (Ózd), Bocsó, Kalász, Soltés: (Miskolci VSC), Balogh J. Hudák, Kozma (Rakamaz) Kepecs, Szabó V. (Borsodi Vo Ián), Albert, S. Nagy, Varga J, Kiss J. Méhes (Karcag), Tóth Z Vágó (Nagykálló), Kocsis Kobolák, Varga (Mád), Mónus Búzás (Demecser). Suller Só megyei I. osztály 8 gól: Krasznai A. (Vásáros- namény), Berettyán (Nyírcsa- holy). 6 gól: Szpodnyi (Vásárosna- mény), Paulik (Nagyhalász), Illák (Nyírmeggyes), Bárdi (Ibrány). 5 gól: Adámszki (Nagyha­lász), Szelihov (Nyírmeggyes), Illés (Kisléta), Mikhárdi (Ib­rány). 4 gól: Ónodi (Ibrány), Czine, Kiss (Nyírcsaholy), Kondrea (Nyírmeggyes), Gazdag (Nyír­kárász), Kelemen (Gávaven- csellő), Pokol L. (Záhony), Sitku M. (Levelek). 3 gól: Bakó (Csenger), Papp (Ibrány), Bíró T. (Fehérgyar­mat), Oláh Z. (Nyírkárász), Pente (Tiszalök), Tanyi (Gáva- vencsellő), Czibere (Vásáros- namény). 2 gól: Bihari, Kovács, Oláh (Nagyhalász), Császár, Kórász, Rézműves G. (Kisléta), Hor- nyák, Ésik, Szabó (Vásáros- namény), Muri (Ibrány), Hada- di (Fehérgyarmat), Takács (Le­velek), Drágár (Nyíregyházi Kertváros), Cservenyák, Kokas (Nyírcsaholy), Földi (Nagyha­lász), Papp, Barna (Újfehértó), Kocsán, Kövesligeti (Túrricse), Szabó, Szeles (Nyírmeggyes), Győri, Balázsi, Vincze (Zá­hony). 1 gól: Dudás, Rákóczi, Ko­zák, Oláh L., Kapin (Nyírká­rász), Gubacsi, Kovács O., Kon­dor (Fehérgyarmat), Korpái, Nagy (Ibrány), Hegyes, Bu- daházi, Kamarás (Nagyhalász), Busák, Pál (Levelek), Dob- ránszki, Holp, Kassai, Németh (Gávavencsellő), Bulyáki, Zsat- ku, Láposi (Nyírcsaholy), Fleischer, Papp, Gáli, Szurkos (Tiszalök), Lácza Gy., Szalóki (Újfehértó), Mikes, Béres, Bor- gyos, Gencsán (Túrricse), Var­ga M., Varga T. (Vásárosna- mény), Pfaifert, Zubanics (Zá­hony), Cimpian, Herczeg, Ju­hász J., Juhász Zs., Mester, Er­dős (Csenger), Magyar, Pénzes G. Nyisztor (Kisléta), Spisák, Majchrovics, Riskó, Kovács I. (Kertváros), Czimbalmos, Sza­bó (Nyírmeggyes). NHL Parkőrverés New Yorkban MTI Öt mérkőzéssel folytatódott az NHL, az észak-amerikai profi hokiliga bajnoksága. A magyar idő szerint vasárnap hajnali összecsapások végén többnyire a házigazdák bán­kódhattak, hiszen három szín­helyen is vendéggyőzelem született. — Eredmények: New York Rangers — Flori­da Panthers 2-5 Calgary Fla­mes — Buffalo Sabres 3-0 Ed­monton Oilers — Vancouver Canucks 2-0 St. Louis Blues — Chicago Blackhawks 1-4 Los Angeles Kings — San Jose Sharks 6-7 (hosszabbítás után). Kézilabda NB 1 A kudarc oka—f egyeli nezet lensége k Jobb odafigyeléssel és talán egy kicsit több szerencsével akár négy pontja is lehetne a Kisvárdai SE NB l-es női kézi­labdacsapatának. Ezzel szemben a két forduló után mind­össze egyet szereztek, azt is hazai pályán az újonc miskol­ciak ellen. Az első forduló kudarca után nagy reményekkel utaztak Pécsre, bízva abban, hogy visszaszerzik az otthon elvesztett pontot, de nem volt titkolt szándékuk, hogy győz­ni akarnak. — Az a véleményem, ha az edzői utasítást betartják a játéko­sok, úgy mint az első 25 perc­ben, akkor győzelemmel térhe­tett volna haza a csapat. A meg­nyugtató vezetés birtokában az említett egyéni fegyelmezetlen­ségek miatt hoztuk magunkra az ellenfelet. A szünet után egysze­rűen nem lehetett ráismerni csa­patunk játékára. Egy megillető- dött, bátortalan társaság jött ki az öltözőből, akikből elszállt a vál­lalkozó szellem. Az átlövők kö­zül Ovtus mindössze egy gólt lőtt a második harminc percben, míg Gábor az egész meccsen össze­sen kétszer talált az ellenfél ka­pujába. Ez azért is különös, mert a Pécs csapatában igen alacsony kézilabdások játszanak. Zavarta­lanul tüzelhettek volna kilenc méterről, de érthetetlenül nem tették. Hogy mennyire így van, ezt Csuk az utolsó 10 percben be Fullajtár András (Uj Kelet) — Minden úgy kezdődött, ahogy elterveztük — emlékezik vissza a Baranya megyei kiruc- canásra Lakatos László technikai vezető a mérkőzés után. — Na­gyon jól kezdtek a lányok. Ma­gabiztosan védekeztek, amiből jól szervezett támadásokat vezet­tek, és a gólok sem maradtak el. Alig telt el öt perc, már mi ve­zettünk 6-1-re. Ekkor, ha valaki azt mondja, hogy mi ezt a meccset a végén elveszítjük, nem hiszem el. Még a 24. percben is íM-re vezettünk. Egyéni fegyel­mezetlenségek miatt kettős em­berhátrányba kerültünk, amit a fiatal, mozgékony játékosokból álló hazaiak ügyesen kihasznál­tak, és a félidő végére kiegyenlí­tettek. —Mi történt a második félidő­ben? is bizonyította, amikor egymás­után háromszor átlövésből szer­zett gólt, és senki sem állta az útját. A beállósjáték sem ment, ennek oka az volt, hogy Rig- mányi nem tudta magát helyzet­be hozni, illetve alig kapott be­játszást. Ráadásul a védőfaluk elég mozgékony volt. A kapuso­kon szerintem semmi sem mú­lott, Pfeferné kezd formába len­dülni, és több ziccert is hárított... — Gondolom, a szakosztály vezetése nem megy el szó nélkül az újabb kudarc mellett... — Természetesen a közös ki­értékelés és a felelősségre vonás sem marad el. Azonban túl sok idő nincs a meditálásra, mert pén­teken hazai pályán újabb erőpró­ba vár a lányokra Győr ellen... A fiúk is folytatják A Magyar Kézilabda Váloga­tott világbajnoki selejtező mér­kőzése miatt több mint tíz na­pig szüneteltek a bajnoki mér­kőzések. A Kárpát-Hús Nyír­egyházi KC legénysége addig is keményen kélszült a folytatás­ra, ami holnap 17.30-tól lesz a Bujtosi Szabadidő Csarnokban. Az ellenfél ezúttal a Komlói Bányász gárdája lesz. NB I-es ifjúsági mérkőzések: Női: Kisvárdai SE—Miskolci Honvéd 20-6 Legjobb góllövő: Nagy Ivett 14. A bajnokság első mérkőzésén sziporkázóan játszottak a kisvárdai ifisták. Pécs—Kisvárdai SE 30-14 A mérkőzés közepén megsé­rült a vendégek kapusa. A háló­őr nélkül maradt vendégek nagyarányú vereséget szenved­tek. Férfi: Székesfehérvár—Nyíregy­házi Sportiskola 20-19 (8-9) Góldobók: Kaplonyi 7, Biha­ri 5, Kozma, Braun, Bartha D. 2-2, Lovász 1. * Nagyon gyenge játékkal egy biztosnak látszó győzelmet sza­lasztottak el a nyíregyházi fia­talok. Országos Serdülő Bajnokság, fiúk: Nyíregyházi Sportiskola— Kecskemét 23-14 (12-5) Góldobók: Bartha D. 10, Kozma 5, Kiss, Bihari, Árvái 2- 2, Bartha I., Harsányi 1-1 Jó mérkőzésen biztosan ve­zetve nyert a hazai gárda. Nem kegyelmezett a Kedves-csapat L. T. L. (Uj Kelet) A százszázalékos teljesítménnyel listavezető vendégjáté­ka a szintén veretlen, ám egy pontot vesztett otthonában— csúcsderbi. A kézilabda NB II északkeleti csoportjának 7. fordulójában a férfiaknál a nyírbátoriak Püspökladányba utaztak. Két, tavasszal még egy osztállyal magasabb szin­ten szerepelt együttes mérkőzött egymással... A nők ver­sengésében a Papp-Ker SE minimális különbségű győzel­mével átvette a vezetést a tabellán. A mátészalkai illetősé­gű csapát eleddig minden meccsén diadalmaskodott! eleinte a bátoriakra sütött ki, akik Simák révén rendre előny­höz jutottak, viszont a választa­lálat egyszer sem maradt el. Negyedóra után vezettek elő­ször a vendégátók, amit a vég­ső sípszóig tartósítottak. A vá­rakozásokhoz képest fölényesen kerekedtek a Simák-csapat fölé, ennek következtében a bátoriak lecsúsztak az élről. Azonban a bajnokságban még hátra van ti­zenöt forduló... Kedves László: — Jó kis meccs lehetett volna... A csapa­tom dicsérete mellett kiemelen­dőek Schwarcz védései és Bu­rai gólerőssége. Simák György: — A feszült légkörű meccsen önmagunkat vertük meg. Nem feküdt nekünk a bitumenes pálya... Megéreztük Kovács A. hiányát, és az sem vált előnyünkre, hogy az első félidő döntő részét emberhát­rányban küzdöttük végig. Sárospatak—Záhony 20-16 (11-5). Góldobók: Nagy 9, Szántó, Szűcs, Kovács egyaránt 2, Tóth. A vendégcsapat első Férfiak: Püspökladányi MÁV ESK—Nyírbátori KC 31-20 (14-12), Püspökladány, 200 néző, V.: Horváth, Medo- várszki. PMÁV: Darai — Né­meth A. 5, Daróczi 4, Burai 9, Kiss L. 6, Takács, Kincses 5. Cs.: Schwarcz (k), Kiss Cs. (k), Kovács A.. Edző: Kedves Lász­ló. NYKC: Kenyeres — Szőke 4, Nagy D. 5, Molnár A. 3 (3), Simák 5, Gyenes, Németh T. 2. Cs.: Tóth (k), Kása 1, Madai, Kuik, Kádár, Kovács N. Edző: Simák György. Kiállítás: 10, ill. 14 perc + Kenyeres végleg. Hétméteres: 1/0, ill. 3/3. Az eredmény ala­kulása: 4-4 (11. p.), 10-6 (20. p.), 12-10 (26. p.), 18-14 (37. p.), 21-18 (45. p.), 26-18 (51. p.), 30-19 (56. p.). Egy korábbi pályaválasztói csere miatt ötödik (!) otthoni meccsükön most először fogad­ták esőtől mentes időben soros ellenfelüket a ladányiak. A nap félidei gyengécske támadójáté­ka rányomta bélyegét a folyta­tásra. Balmazújváros-Hodász 26- 24 (12-11). Góldobók: Pálfi 6, Andó 5, Nagy 4, Tanczer 3, Szi­lágyi. Kujbus, Bihari egyaránt 2. Kevés hiányzott a bravúrhoz. A hodásziak most játszottak a legjobban ebben a szezonban. Tartásukra jellemző, hogy egyik góljukat hármas (!) emberhát­rányban érték el. Csenger—Hajdúböször­mény 17-29 (7-13). Góldobók: Apáti 8, Havasi 4, Székely 3, Tamás 2. Minősíthetetlen pro­dukciót nyújtottak a csenge­nek... Nők: Papp-Ker SE—Haj­dúnánás 16-15 (6-5). Góldo­bók: Pataki, Nagy 3-3, Szántó, Holló, Szobonya, Bánszegi egyaránt 2, Simái, Bihari. A nagy tét miatt mindkét fél ide­gesen, sok hibával játszott, ami a színvonalra is hatással volt. A vendégcsapat jó benyomást tett, kis híján egy ponttal tér­hettek haza... Ózd—Tiszalök 26-21 (17- 13). Góldobók: Balogh 5, Bur­ján, Németh 4-4, Dulinszkiné, Feketéné 3-3, Királyné 2. Javu­ló játékuk ellenére továbbra is nyeretlenek a lökiek. Bocs—Nyírbátor 22-18 (12- 8). Góldobók: Zelenákné 7, Kovácsné, Huszti 4-4, Regán B. 2, Regán R. A fegyelmezett bátoriaknak ennyire tellett a „lejtős” bocsi pályán. Kenyeres cérnája A Püspökladány—Nyírbátor mérkőzésen az első félidő lefújása után a szabadtéri pályáról a sportcsarnok ter­mén keresztül vonultak öltözőbe a csapatok. Rögös volt az út: összegabalyodtak a kezek, magasra csaptak az indulatok. A csetepatéból mindkét együttes játékosai ki­vették részüket. A sporteseményhez méltatlan jelenet­nek ezzel még nem volt vége... Az 54. percben Kenye­res kapus a mezőnyben labdával hasba rúgta Burait, amiért piros lapot kapott. A kényszerből zuhanyozni in­duló hálóőrt az egyik helyi szurkoló nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette, akinek több sem kellett, nem bírta cérnával, odarohant szapulójához, majd alaposan meg­ragadta a grabancát. Percekig tumultuózus jelenetek mi­att szünetelt a játék. Vajon hol lehettek a rendezők??? Tenisz Amerikából jött mester oktatott Hétfőn délután emlékezetes tré­ning résztvevői lehettek a Nyíregy­házi Városi Tenisz Club tehetsé­gei. Az edzést ugyanis egy Ame­rikából, Hilton Head Islandből ér­kezett szakember, Louie Cap tar­totta ... Ezt persze első hallásra nem le­hetett megállapítani, mert hogy a mester hol magyarul, hol szlová­kul okította a nyíregyházi remény­ségeket. A sportember mintegy 30 éve költözött Csehszlovákiából az USA-ba, és az is kiderült, hogy magyar rokonai is vannak. Tagja az ÜSPTR-nek, azaz az amerikai edzőképző szervezetnek, amely­nek a világ minden országával van kapcsolata. Louie Cap eredeti­leg Budapestre érkezett, dePáz- mándi József, az NYVTC elnö­ke invitálására Nyíregyházán is tartott egy bemutatót. Hangsú­lyozta, hogy rengeteget számít egy 10 perces alapos bemelegí­tés, és az az optimális, ha a te­nisszel töltött idő 80 százaléka az edzésekre fordítódik. A mes­ter a nyíregyháziakkal elégedett volt, elmondta, egy-két lányból akár Temesvári Andrea is lehet Végül megígérte, jövőre is el­jön. Útját folytatva Budapestre utazott, majd Bulgária, Görög­ország és Finnország érintésével visszarepül az államokba.