Új Kelet, 1996. október (3. évfolyam, 229-242. szám)

1996-10-10 / 237. szám

Sport 10 1996. október 10., csütörtök UJ KELET Jégkorong Kereső: továbbjutunk MTI Ami a Ferencváros jégko­rongcsapatának többszöri kí­sérletezés után sem sikerült, azt a hét végén a Dunaferr véghezviheti. Kereső Árpád, a dunaújvárosiak vezető­edzője szerint ugyanis csapa­ta mindenképpen továbbjut a BEK belgrádi selejtező- csoportjából. — Igazán az lenne a jó, ha a második helyen lépnénk tovább, mert akkor a köny- nyebbnek ígérkező bor- deaux-i csoportba kerül­nénk. De szerintem mind a három ellenfelünket legyőz­zük, így valószínűleg Tog­liattiba kell majd utaznunk a folytatásban — mondta Kereső Árpád. Bordeaux-ban a rendező francia Les Albatros de Brest csapata mellett a svéd MoDo HC Domsjö helye biztos. Míg Togliattiban az orosz bajnok Lada és a lett Niks Brih várja a továbbjutókat. A Dunaferr mestere annak ellenére ennyi­re optimista, hogy csak heti öt órányi jeges edzéssel tudtak készülni. A játékosok közül Tokaji a székesfehérvári tor­nán kezét törte, így ő nem játszhat Belgrádban. A 22 utazó hokis között viszont to­vábbra is ott található a három exszovjet idegenlégiós — Tyeplakov, Mihonyik, Ku- gyimov—és Dunaújvárosban marádt a csapatkapitány An- csin János is. A Dunaferr csütörtök reg­gel kel útra. Pénteken a török HC Kavakiidere Ankara (15 óra)_, szombaton a bolgár Szlávia Szófia (15), vasárnap pedig a házigazda Crvena Zvezda (18) ellen lép jégre a magyar bajnok. Nem volt veszteség MTI A Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál tagadják az értesülést, miszerint az idén megrendezett atlantai nyári olimpia veszteséges lett volna. A NOB főigaz­gatója, Francois Carrard elmondta, hogy a centená­riumi ötkarikás játékok végső pénzügyi mérlegét még nem vonták meg, így egyelőre nincsen pontos adat az esemény bevételét illetően. „Szó sincs veszteségről, egyelőre csekély nyereség­ről beszélnek a rendezők” —jelentette ki Carrard. Labdarúgás Újpestről Rómába MTI Szili Attila után újabb te­hetséges fiatal újpesti fut­ballista folytathatja kül­földön pályafutását. Az ÚTÉ ifi B-csapatában, a 16 évesek között szerepel Má­tok Miklós, aki egy hétig az olasz AS Roma együtte­sénél volt próbajátékon. A négytagú szakértői bi­zottság a tehetséges hátvéd szerződtetése mellett dön­tött. Matók 10 évesen kez­dett futballozni Újpesten, miután ifj. Szivák István felfigyelt az ügyes fiúra. Aztán egy olasz kiscsapat­nál játszott, mivel szülei Itáliában dolgoztak. Ekkor vetettek rá szemet az AS Roma szakemberei. A csa­lád időközben visszatért Bu­dapestre és Matók újra a Megyeri úton folytatta Szi­vák István csapatában. A ró­maiak nemrégiben kérték, hogy kipróbálhassák a te­hetséges játékost. Matók megfelelt az elvárásoknak, ez azonban még nem jelenti azt, hogy mindenképpen a Rómához kerül. Ugyanis az olasz csapatnak már van há­rom 18 éven aluli, nem az Európai Unióhoz tartozó országból származó labda­rúgója. Amennyiben ez a kérdés megoldódik, elhárul az akadály Matók szerződ­tetése elől. A máriapócsi városkörzeti bajnokság eredményei Felnőtt: Terem—Nyírmihálydi 0-1, Nyírcsászári—Mérk 1-1, Szakoly—Nyígyulaj 5-1, Nyírgelse—Nyírbogát 1-6, Penészlek—Máriapócs 1-2. A bajnokság állása: 1. Szakoly 7 6 2. Nyírbogát 6 5 3. Nyírgyulaj 6 4 4. Máriapócs 6 4 5. Nyírmihálydi 7 4 6. Terem 7 3 7. Mérk 6 1 8. Nyírgelse 7 1 9. Penészlek 7 1 10. Nyírcsászári 7 — 1 — 20-3 19 1 — 28-6 16 — 2 19-9 12 — 2 18-10 12 — 3 16-18 12 2 2 18-12 11 2 3 8-15 5 1 5 11-34 4 — 6 9-22 3 1 6 5-23 1 A Komló fejbe kólintotta a Nyíregyházát Iá NB 1 férfiak végeredmény 19-20 Kárpát-Hús Nyírgyházi KC—Komlói Bányász félidő (9-10) Nyíregyháza, 1000 néző, V: Klucsó, Leklinszki NYKC: Lencsés—Szergyuk 2, Medve 4, Kerekes 5, Tóvizi 4/2, Habuczki 2, Varga. Csere: Kuliár (kapus) Dengi, Déváid 2. Edző: Rácz Sándor Komló: Sevcov—Gúnya 1, Cserkaszov, Soós 1, Polgár 7/1, Cseh, Degré 3. Csere: Bognár 5, Keszthelyi, Kalocsay 3, Edző: Szaló Tibor Kiállítások: 2 ill. 4 perc Hétméteresek: 4/2 ill. 1/1 Fullajtár András (Új Kelet) Meglepően kevesebb szur­koló volt kiváncsi a Komló el­leni összecsapásra, ami azért volt furcsa, mert eddig várako­záson felül szerepeltek a nyír­egyháziak. A találkozó előtti előjelek sem voltak valami biz­tatóak, hiszen három kulcsjáté­kos sérülés miatt — Kun, Bé­csi, Szabó — a pálya széléről nézte a csapattársak szenvedé­sét. A mieink kezdték a játékot, de az első támadást elpuskáz­ták. Az ellentámadást a kom­lóiak is elügyetlenkedték, de a harmadik percben mégis ők szereztek vezetést, majd az ötö­dik percben már 0-2 volt az ál­lás. Ebben az időszakban Med­ve és Habuczki próbálkozott átlövéssel, de a labda vagy el­akadt a magas falban, vagy a kitünően védő Sevcov hárított. A folytatásban el is ment a ked­ve a szabolcsi csapatnak az átlövésektől. Inkább a beállós Kerekesnek igyekeztek beját­szani. Az első hazai gól a hato­dik percben hétméteresből szü­letett meg (1-2). A másik olda­lon a két méter feletti Polgár egyre jobban játékba lendült és könyörtelenül lőtte a gólokat, így a tizedik percben már két gól volt az előnyük (3-5). Ezt követően a hazai csapat elfelej­tett gólt lőni, tíz percig nem is találtak a sokkal jobban játszó ellenfél hálójába. Ezzel szem­ben a bányászoknak egyre job­ban „kivilágosodott” a pálya és zsinórban három gólt lőttek, ezzel el is húztak 3-7-re. Majd a meglepetésből felocsúdott az NYKC , Kerekes, Medve és Szergyuk góljával 6-7-re feljöt­tek. A félidő végéig adok- ka­pok volt a pályán, így egy gó­los vendégvezetéssel vonultak a csapatok pihenőre. A publikum regyre jobban belelkesedett a második félidő­re, de ez nem segített a hazai csapaton, mert a 34. percben már ismét három góllal vezet­tek a dunántúliak (9-12). Medvééknek a 42. percig csak talált góljaink voltak, és az el­lenfél Polgár és Bognár góljai­val már négy góllal vezetett (13-17). A közönség soraiból is többen bekiabálták, hogy a gól­gyártó Polgárt fogja meg már valaki, mert egyszerűen a vé­delem nem tudott vele mit kez­deni. Végül Déváid vállalko­zott a tőle fél méterrel maga­sabb játékos semlegesítésére. Sikerrel, hiszen ettől kezdve egy gólt sem lőtt! Ezzel a hú­zással, úgy látszott, hogy meg­zavarodott a komlói támadósor. Hibát hibára halmoztak, amit M ügyesen kihasznált a már pad­lót fogott Nyíregyháza. Most ők lőttek zsinórban öt gólt, ami elég volt arra, hogy a 49 perc­ben először a mérkőzés folya­mán kiegyenlítsenek, sőt egy percei később a vezetést is meg­szerezték (18-17). Drámai per­cek következtek. Az eddig gyengébben játszó Kalocsay megrázta magát, és újra egyen­lő lett az állás. A szintén halvá­nyan „muzsikáló” Habuczki megemberelte magát, és egy hatalmas betörésgóllal ismét vezetést szerez csapatának (55.perc 19-18). Sajnos a válasz nem marad el, mert a csereként beálló Gúnya gólt lő, és ismét egyenlő lett az állás (19-19). Talán már a döntetlenbe is be­lenyugodnának a csapatok, de a győzelmet jobban akaró vendé­gek tesznek egy utolsó próbál­kozást, eredményesen, mert Kalocsay újra megszerzi veze­tést, és egyben csapatának az értékes két pontot. Egy tartalékos Nyíregyháza végig a mérkőzésen alárendelt szerepet játszott, szinte végig az ellenfél irányította a játékot, a mieink csak kullogtak az ered­mény után. Sajnos későn talál­ták meg a Komló támadásainak ellenszerét. Talán, ha hamarább emberfogással semlegesítik Pol­gárt, akkor ithon marad a két pont, vagy legalábbis az egyik... Rácz Sándor: Nem elég, hogy a sérültek is sújtottak bennün­ket, rengeteg hibát vétettek a játékosok, de kapusteljesítmény sem volt... Szaló Tibor: Nagy küzdelem­ben úgy érzem megérdemelten nyertünk... További eredmények: Tata­bánya—Győr 23-30, Elektro­mos—Debrecen 31 -22, Fotex— Nagykanizsa 36-16. Labdarúgás Skót siker, játék nélkül MTI A norvég—magyar pár­harc mellett szerdán Euró- pa-szerte 14 labdarúgó vi­lágbajnoki selejtezőmér­kőzést játszottak, az összes selejtező csoportban ren­deztek találkozót. Az első szenzáció Tallinnban szüle­tett, ahol a kiírás szerint az észt nemzeti tizenegy a skót együttest fogadta volna a 4. csoportban. A brit csapat azonban panaszt emelt a stadion rossz világítása mi­att, s az összecsapást a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) csaknem négy órával előbbre hozta. A vendéglátók viszont nem fogadták el a döntést: nem jelentek meg az új időpontban a stadionban. Miután a skótok ott voltak a pályán, a jugoszláv Miroslav Radoman játék­vezető a megadott idő­pontban jelt adott a kezdés­re, majd — az észtek távol­létében — három másod­perc múlva lefújta a mér­kőzést. — Az észtek megtagadták a játékot, a skótok viszont vállalták. Mindkét váloga­tott vezetői időben megkap­ták az értesítést. A szabá­lyok szerint a visszalépés­sel a skótok nyertek, várha­tóan 3-0-ás gólkülönbség­gel igazolják nekik a mérkőzést — mondta Keith Cooper, a FIFA szóvivője. Einar Leppanen, az észt szövetség főtitkára szerint a váratlan módosítás miatt le­hetetlen volt csapatát idő­ben kivinni a pályára. — A világítás egyébként is megfelelt a FIFA elő­írásainak. Az Olaszország és Törökország elleni mér­kőzésünkön sokkal gyen­gébb volt a fényerő, mégis lejátszhattuk azokat az összecsapásokat. A szabá­lyok szerint 50 ezer dollá­ros bírságot kaphatunk, de a kizárás sem elképzelhetet­len. Bár véleményem sze­rint erre azért nem kerül sor — így Leppanen. Craig Brown skót szövetségi ka­pitány úgy vélekedett, hogy soha nem látott ilyen gyen­ge világítást nemzetközi ta­lálkozón. Leginkább a hazai csapa­tok örülhettek az észak-ame­rikai jégko­rong liga ked­di találkozói után. Az öt mérkőzésen ugyanis csak egyetlen vendéggyőzelem szü­letett, ez az Edmonton Oilers nevéhez fűződik. Eredmények: Hartford Whalers—Pittsburgh Penguins 7-3, Florida Panthers—New York Rangers 1-1, Toronto Maple Leafs— Edmonton Oilers 2-4, Dallas Stars—Washing- ton Capitals 5-3, Colorado Avalanche—San Jósé Sharks 6-0. A kézilabda NB II észekkeleti csoportjának tabellái Férfiak: Nők: 1. Püspökladány 7 6 1 0 198-120 13 1. Papp-KerSE 7 7 0 0 153-116 14 2. Bogáti SE 7 6 1 0 182-147 13 2. Nádudvar 7 6 0 1 169-117 12 3. Balmazújváros 7 6 0 1 193-153 12 3. Hajdúnánás 7 5 0 2 143-98 10 4. Nyírbátor 7 6 0 1 183-147 12 4. Bocs 7 5 0 2 161-135 10 5. Sárospatak 7 4 0 3 152-141 8 5. Medicus 7 5 0 2 157-149 10 6. Hajdúböszörmény 7 3 1 3 156-163 7 6. Debreceni Sí 7 4 0 3 148-152 8 7. Miskolc 7 2 2 3 191-188 6 7. Miskolc 7 3 0 4 135-138 6 8. Nádudvar 7 2 0 5 148-173 4 8. Putnok 7 3 0 4 136-145 6 9. Záhony 7 2 0 5 153-189 4 9. Nyírbátor 7 2 0 5 136-154 4 10. Hodász 7 2 0 5 136-176 4 10. Ózd 7 2 0 5 138-159 4 11. Csenger 7 0 1 6 132-207 1 11. Balmazújváros 7 0 0 7 114-158 0 12. Mezőkövesd 7 0 0 7 148-200 0 12. Tiszai ök 7 0 0 7 94-153 0