Új Kelet, 1996. szeptember (3. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-10 / 211. szám

10 1996. szeptember 10., kedd Sport Röplabda, férfiak Hétvégén Csapó Kupa Az NYVSC-Szabolcs Gabona extra ligás férfi röplab­dacsapata két romániai tornán van túl. Az első, zilahi „kirucanáson” nem volt semmi gond, a vereségek el­lenére is elégedett volt a szakvezetés a fiúk teljesít­ménye láttán. A második, nagybányai tornán viszont már akadtak Balázs István vezetőedzőnek némi gond­jai, melyek nem a mutatott teljesítménnyel voltak összefüggésben. Batai J. (Új Kelet) ______ Ke zdődött az indulás előtti edzésen, ahol Drotár György és a csapat új szerzeménye, Daniel Draghici derékfájdal­makra panaszkodott, s mint az orvosi vizsgálat során kide­rült, mélyizom-gyulladás okozta a fájdalmakat — így ők kihagyták a nagybányai meccseket. A helyszínen az­tán tovább folytatódtak a gon­dok. A három nap alatt szinte minden játékos gyomorbán- talmakra panaszkodott, ami­ből a vezetők is „kivették” a részüket. Balázs István el­mondása szerint valószínűleg a szokatlan „kaja”, vagy az ívóvíz okozhatta a galibát. A második torna mérkőzé­sein egy ismeretlen névvel is lehetett találkozni a kezdő­hatos névsorában. A Dinamo Bukarest csapatának „négyes pozícióban”, azaz elsőütő he­lyen játszó játékosa, Dán Dragusin jelentkezett próba­játékra. Szintén a mester tájé­koztatása alapján, a román fiú nyitásfogadásban is „használ­ható”, így a csapat hasznára válhatna, ám a sorsáról a klub­vezetés dönt, figyelembe véve a szakosztály anyagi lehetősé­gét. Jó hír a szakosztály háza tájáról, hogy az együttes elő­készítő játékosa, a tavalyi év­ben a Dunaferrtől „kölcsön­kért” Gebhardt Zoltán immá­ron véglegesen az NYVSC- Szabolcs Gabona játékosa. A csapat irányító játékosát a du­naújvárosiak nem akarták a mostani szezonra kölcsönadni, így a szabolcsi klubnak ma­radt a játékos megvásárlása. Az „üzlet” létrejött, s Geb­hardt most már véglegesen az NYVSC-Szabolcs Gabonáé. A két romániai torna után a hétvégén hazai környezetben, pontosabbban a Bujtosi Sza­badidő Csarnokban mutatkozik be a gárda. Péntektől vasárna­pig rendezik meg a hagyomá­nyos Csapó László emléktor­nát, melynek idei mezőnye is erősnek mondható. A magyar extra ligából a házigazdák mel­lett a Kazincbarcika, illetve a román első osztályból az Ex- plorari Baia Maré és az Elcond Zalau alkotja majd a mezőnyt. Péntek és szombat délután, va­lamint vasárnap délelőtt két meccset láthatnak az érdeklő­dők, akik ingyenesen tekinthe­tik meg a Csapó Kupa mérkő­zéssorozatát. Labdarúgás Fradi-remény MTI Előbb a gyepen, majd a zöld asztalnál akadtak zök­kenők. A Ferencváros futball­csapata kiesett a Bajnokok Li­gája selejtezőn, utóbb pedig Novák Dezső vezetőedző tü­relme is elfogyott, fölállt. Kedd este 20.30 órakor a BL-búcsú okán UEFA Kupa- reményágra került (a kiírás ér­telmében a ligás búcsúzók e kupasorozat első fordulójá­nak mezőnyéhez csatlakoz­tak — a szerk.) zöld-fehér le­génység a holland Rene Tem- nik játékvezetésével a görög Olympiakos Pireus együtte­sével találkozik. Teszi ezt elő­ször. Az újdonsült Üllői úti szakvezető, Mucha József a Petneházy Klubból adott tájékoztatót az MTI kérésé­re. — A megszokott környe­zetben készülünk. A görög csapat elleni próbatétel két részből áll. Az elsőn tisztes helytállás a cél. A visszavágó előtt majd bizonyára bő­vebbet is mondhatok. —Sikerülhet-e a továbbju­tás? — Proficsapatnak csakis ez lehet a célja. Dehát az Olym- piakos legalább olyan „nehéz falat”, mint volt a svéd IFK Göteborg, mely kibuktatott bennünket a bajnokok csarno­kából. „Másként” jó a Pireus. Technikás, mediterrán fut­ballt játszik. — Szombaton a Csepel el­len 1-1-et értek el bajnokin. Ez jó is, mert idegenben sze­rezték a pontot, meg rossz is, mert nem nyertek. — A második félidőben ne­künk állt a zászló. A menet közbeni sérülések rosszul jöt­tek. Miriuta és Jagodics sé­rülten lejött a vizes gyepről. Előbbi a derekát fájlalja az­óta is. Jagodics rúgást kapott. A 90 perc után Horváth F. is panaszkodott, őt szintén meg­rúgták. Csupa nem jó előjel. A görögök lendületben van­nak. A nyitó bajnokit odaha­za 5-0-ra megnyerték. Arról nem beszélve, hogy a start előtt az olasz SSC Napoli ott­honában úgy értek el 1-1-et barátságos csatán, hogy ve­zettek 1-0-ra. Azt a nápolyi mérkőzést láttam. Kicsit szo­rongok is miatta. — Szeilert alaposan meg­rúgták Csepelen. Véd? — Méghozzá jó alapos rú­gásban volt része, a mellébe kapott egy „döfést”. A másik kapus, Hajdú artroszkópiás vizsgálaton esett keresztül. Térde még nem bírja, de hogy valami jót is mondjak: talán e héten óvatosan futni kezd­het. Azután akad egy másik örömteli információm. Nyilas közölte, rendben van, ha aka­rom, játszathatom őt. Kézilabda NB l, férfiak Jobban fénylett az Elektromos Elektromos—Kárpát-Hús Nyíregyházi KC 24—19 (12-10) Budapest, Népfürdő út, 500 néző, V: Ambrus, Hummel Elektromos: Ivanov—Kuzma, Mohácsi 6/4, Gávai, Koszteckij 10, Lendvai 2, Béres 5. Csere: Perger( kapus), Rosta, Váradi, Laurenc 1/1. Edző: Hajdú János. Nyíregyháza: Lencsés—Szergyuk 3, Bécsi 7/4, Tóvizi 2, Kere­kes, Kun 3, Habuczki 1. Csere: Szabó (kapus), Medve 3, Déváid, Dengi. Edző: Rácz Sándor Kiállítások: 12 ill. 12 perc Hétméteresek: 6/5 ill. 5/4 Fullajtár András (Új Kelet) A nyíregyházi szurkolók csalódását— miszerint nem ha­zai pályán kezdtek Bécsiék — orvosolta, hogy a televízió egye­nes adásban közvetítette az őszi szezon első összecsapását. így aki csak tehette a képernyő előtt szurkolhatott kedvenceinek. A mieink kicsit megilletődöt- ten kezdtek a Tromos oroszlán­barlangjában. Ez abban nyilvá­nult meg, hogy Mohácsi két ta­lálatával a hatodik percben 2-0 volt az állás. Az első nyíregy­házi gól Kun jóvoltából a kilen­cedik percben született. Ekkor már látszott, hogy nem adja könnyen az irháját a vendég­csapat. A tizedik perctől ki­egyenlítettebb lett a játék, sok esetben a hazai gárda csak sza­bálytalanság árán tudta megaka­dályozni a szabolcsi együttes gólszerzését. A játékvezetők nem is nézték tétlenül, büntetők­kel honorálták Béresék durva­ságát. Bécsi könyörtelenül ér­tékesítette a heteseket, ennek köszönhetően a 13. percben 6-4-re feljöttek. A csereként be­állt Medve tovább lendítette csa­pata szekerét, mert a 24. perc­ben hatalmas átlövésgóljával kiegyenlítettek (8-8). Néhány percig még tartani tudták a szin­tet, de a 27. perctől érthetetle­nül kiengedtek a fiúk, amit ki­használt a rutinosabb Elektro­mos és a félidő végére két gólra növelték előnyüket. A szünet után ismét a vendéglátó csapat kezdett jobban, úgy tűnt, mint­ha a nyíregyházi együttes nem akarná elhinni, hogy van mit ke­resniük a ellenfelük otthonában. A 38. percben már 16-11-re megugrottak a fővárosiak, de ekkor ismét összeszedték ma­gukat a vendégek és zsinórban lőtt három góljukkal — ebből Tóvizi kettőt dobott — a 46. percre 17-15-re sikerült feltor­názni magukat. Ismét nem tu­dott élni a felkínált lehetőséggel az NYKC, mert újra átadták a kezdeményezést, ami azt ered­ményezte, hogy az 58. percben ismét öt gól volt Koszteckijék előnye. Az utolsó két percben Bécsi és Habuczki szépített az eredményen, de 20 másodperc alatt még két gólt bepaszírozott a Tromos és biztosan nyerték a szezon első tévés meccsét. Hajdú János: Csak az ered­ménnyel vagyok elégedett... Rácz Sándor: Küzdöttünk, de időnként küszködtünk... További eredmények: Kom­ló—Pécs 31-22, Ózd—Győr 21-21, Székesfehérvár—Du- naferr 18-28, Debrecen—Nagy­kanizsa 26—20, Szolnok—Sze­ged 18—19. Kosárlabda NB IB, zöld alcsoport A későn jövők nem kegyelmeztek Nyíregyházi TK Isobau—MAFC Vegyépszer 61-81 (26-41) Nyíregyháza, 400 néző. V.: dr Vígh, Szaniszló. Nyíregyházi TK Isobau: Kozma 11/3, Oroszvári 8, Gócs 10/3, Dunai 12, Kamrás 14. Csere: Kovács, Sárosi 6, Laka­tos. Edző: Kamarás György. Erőnléti edző: Varga Sándor. MAFC Vegyépszer: Uszpenszkij 22, Bakonyi 18, Máthé Barabási 10, Mokos 8/6, Bács 12. Csere: Földi 7, Belloni 5/3. Edzők: Mariam Mehmedovics, Kangyal Tibor. Az eredmény alakulása: 5.p.: 9-10, 10.p.: 15-19, 15.: 22- 28, 25.p.: 32-52, 30.p.: 44-65, 35.p.: 50-66. A mérkőzés negyvenperces késéssel kezdődött, mivel a vendégek nem nem indultak időben Budapestről. A mű- egyetemisták nem udvarias­kodták, a labdát és a vezetést is ők szerezték meg. Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat, a hazaiak védekezé­se jobb volt a korábbiakban lá­tottaknál, Kozma és Gócs szer­zett kosarakat, előbbi triplát is. A támadásoknál azonban lassú­ak és pontatlanok voltak a TK-sok. Nem sok kosár esett, de a vendégek folyamatosan növelték előnyüket, felőrölve a hazaiak védekezését. A félidő közepén percekig kosarat sem tudtak szerezni a főiskolások, és ekkor már tíz pont volt a ven­dégek előnye. Ezután újra négy pontig felzárkóztak a hazaiak, Kamrás ekkor dobta első pont­jait, áeMokosék tíz pontot dob­tak zsinórban, míg Gócsék egyet sem. így a félidő végére már tetemes volt az egyetemis­ták előnye. Hiába következett pihenő, a játék képe nem változott a har­mincadik percig. Ekkor Du­naiék megpróbáltak felzárkóz­ni, de csak tizennégy pontig si­került csökkenteni a hátrányt. A véghajrában a vendégek cse­re játékosaikkal is növelték az előnyüket. Az utolsó másod­percekben dobott pontjaikkal húsz pontos győzelmet szerze­tek. A főiskolás gárda bedobói­nak az elején semmi sem sike­rült, és ez elvette az önbizalmu­kat. Bár nagyon akartak, de ez nem volt elég. Nemcsak a gyű­rűre voltak pontatlanok, de ren­geteg labdát is eladtak. Úgy tűnt lélekben túl hamar bele­nyugodtak a vereségbe. Palánk alól alig szereztek kosarat és a lepattanókat is az ellenfél sze­rezte meg, egy igazi center na­gyon hiányzott a hazai gárdá­ból. Kamarás György: — Jó csa­pat ez a mostani MAFC, ma­gasság ugróerőben a csoport legjobbjai lehetnek. Rosszul játszottunk, önbizalomhiánnyal küszködtünk, ennyivel jobbak a vendégek. Megjegyzem, ha Uszpenszkij nálunk játszik — ma nem is igazán bizonyított— akkor fordított eredmény szü­letik. Ezt elsősorban azért mon­dom, mert én javasoltam, hogy igazolja le a klubunk. Kangyal Tibor:—Úgy látom a hazaiaknak nem sikerült az erősítés, és a játék sem nagyon ment nekik. A mi gárdánk iga­zán megerősödött, és Mokos kitűnően összefogta a gárdát. Kamras első kosarát szerzi Foto: Racskó Labdatúgás Becses eredmények Új Kelet-információ NB I, ifjúságiak: NYSI „A”—MTK „A” 2-2 (0-0), V.: Kerezsi (To- masovszki, Németh). NYSI: Balázsy — Gerliczki, Újvá­ri, Szarka (Varga R.), Hor­váth (Varga B. II.), Martis, Szenes, Székely (Lakatos), Korpái, Fehér, Varga B. I. (Szécsi) Edző: Tamás Kál­mán. Gól: Korpái, Szécsi. Jó: Korpái, Gerliczki, Fehér. Tamás Kálmán: — Igaz­ságos eredmény született. Ugyanakkor bosszant, hogy kétszer is vezettünk a mér­kőzésen, mégis be kell ér­nünk egyetlen ponttal. Mind­emellett megbecsülendő az „iksz”, hiszen az MTK jó erőkből álló együttes. Re­mélhetőleg most már megin­dulunk felfelé. Jelenleg hét ponttal rendelkezünk... NYSI „B”—MTK „A” 5-1 (1-1), V.: Tomasovszki (Kerezsi, Németh). NYSI: Kanócz—Pálovics, Kántor, Asztalos, Lakatos, Kiss (Nyárádi), Ambrusz, Pámer (Szedlár), Gégény, Gulyás (Bárdi), Török. Edző: Gás­pár László. Gól: Pámer (2), Ambrusz, Lakatos, Nyárádi. Jó: az egész csapat. Gáspár László:—Játéko­saim bebizonyították, hogy óriási lelkesedéssel és fe­gyelmezett hozzáállással a jobb képességű ellenfél is le­győzhető. A fiúk minden di­cséretet megérdemelnek! ÚJ KELET debütált Mindenkinek van egy ál­ma. (Legalább egy...) Aki elhatározza, hogy játék­vezető lesz, természete­sen célként a legmaga­sabb szint, az NB I eléré­sét tűzi ki, ami kedvező esetben ugródeszkát je­lenthet a nemzetközi po­rondra. Hajdó Attilaa hét­végi fordulóban a labda­rúgó élvonalban első mérkőzését vezette! L. T. L (Új Kelet) A Békéscsaba—Haladás meccs érdekes párharcnak ígérkezett. A csabaiak ellen szerdán megszerezte első NB I-es győzelmét az óbudai III. Kér. TVE, tehát legalább sa­ját közönségük előtt illett bi­zonyítaniuk, a szombathelyi csapat pedig mostanság a vi­dék legjobb együttesének szá­mít. — Az volt a kérésem a kül­dő bizottsághoz, hogy az egyik asszisztensem a nyír­egyházi Vida László legyen, mellette a FIFA-játékvezető Varga Sándor segített — em­lékezett vissza a leveleki ille­tőségű játékvezető. —Hévízi Ottó volt az ellenőröm, aki jónak ítélte a „működése­met”. A mérkőzés eredmé­nyét befolyásoló hibát nem vétettem, apró bakijaimat az érthető megilletődöttségem- mel magyarázom. Egyébiránt a Haladás teljesen megérde­melten nyert 3-1-re...