Új Kelet, 1996. szeptember (3. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-02 / 204. szám

UJ KELET Labdarúgás 1996. szeptember 2., hétfő 15 Nyírmeggyes a „totógyilkos” IBRÁNY—NYÍRMEGGYES 2-2 (1-1) Ibrány, 500 néző. V.: Karácsony (Lőrincz, Ficze). Ibrány: Vattai — Nagy. Ignácz, Szegedi, Herman, Biró, Balogh (Mészáros), Bárdi, Ónodi, Mikhárdi, Korpái (Muri). Edző: Szakács László. Nyírmeggyes: Sánta (Mándi) — Simák, Szeles, Futó (Papp J.), Papp Z., Nagy (Tóth), Kaszperskij, Szabó, Szelihov (Czimbalmos), Illák (Papik), Kondrea. Edző: Szabó Ferenc. Gólszerző: Mikhárdi, Muri, ill. Kondrea 2. A jól játszó vendégek ellen a hazaiak két mérkőzésre való helyzetet puskáztak el. Jók: Muri, Mikhárdi, illetve Sánta, Kaszperskij, Kondrea, Szabó. Ifi: 19-0(1). FEHÉRGYARMAT—ZÁHONY 1-1 (0-0) Fehérgyarmat, 300 néző. V.: Fodor S. (Gyúró, Hollik). Fehérgyarmat: Barta — Cserepes E., Nagy (Cserepes O.), Bíró L. (Krisztián), Magyar, Piros (Siti), Kondor, Kovács, Bandies, Bíró T., Hadadi. Edző: Kalina Károly. Záhony: Mudri — Kulcsár, Hegedűs, Pfaifert, Lizenbold, Rácz, Zubanics, Gáspár (Béres), Győri (Kubányi), Karasz (Ba­lázsi). Edző: Karasz Lajos. Gól: Hadadi, illetve Zubanics. Kitűnő játékvezetés mellett igazságos döntetlen született, mert a hazaiak legnagyobb helyzeteiket is elpuskázták. Jók: Cserepes E., Kondor, illetve Zubanics, Mudri. Ifi: 3-3. CSENGER—NYÍRCSAHOLY 2-3 (2-1) Csenger, 300 néző. V.: Kerezsi (Sándor J., Adorján). Csenger: Mándi — Szabó I., Petrik, Szilágyi, Juhász J., Erdős (Osváth), Juhász Zs. (Figus), Székely (Szabó F.), Herczeg, Bakó, Csontos (Mester). Edző: Magyari Ferenc. Nyírcsaholy: Gergely — Korbács (Komán), Balázs, Czine, Kicsák, Bulyáki, Kiss, Berettyán, Zsatku, Láposi (Magyari), Kokas (Cservényük). Edző: Virovecz Pál. Gól: Bakó, Erdős, illetve Zsatku, Kokas, Kiss. A hazaiak 2-0-ás vezetésük után kiengedték a győzelmet a kezükből. Jók: Bakó, Szabó I., illetve Zsatku, Kicsák, Láposi. LEVELEK—VÉPISZ-TÚRRICSE 2-1 (1-1) Levelek, 350 néző. V.: Tomasovszki (Bendik T., Dávid). Levelek: Orosz — Busák, Svelta, Kapdos, Takács I., Sitku M., Molnár (Sitku P.), Takács II. (Lengyel), Pál (Héjas), Szép (Takács A.). Edző: Takács János. Túrricse: Szálkái — Dolgos, Borgyos, Garda Gy. (Szűcs), Gencsán, Kövesligeti, Kocsán, Gyüre, Lengyel, Garda E. (Sza­bó), Béres. Edző: Gencsán János. Kiállítva: Takács A., illetve Borgyos. Gól: Sitku M. 2, illetve Borgyos. Jó játékvezetés mellett, küzdelmes mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem. Jók: Orosz, Sitku M., Burik,illetve Dolgos, Gyüre, Béres. Ifi: 8-2. TISZALÖK—NYÍRKÁRÁSZ 1-1 (0-1) Tiszalök, 300 néző. V.: Kozsla (Nagy F., Török). Tiszalök: Szöllősi — Buri (Szabó), Bóz, Kulcsár, Papp B. (Papp M.), Marozs, Szurkos, Pente (Szleischer), Gombás, Pén­tek, Gáli. Edző: Marozs László, Péntek Miklós. Nyírkárász: Virtás — Rákóczi, Tóth, Kántor, Oláh 1., Gaz­dag, Matyi, Dudás (Végső), Kegye, Kozák, Oláh Z. Edző: Kegye István. Gólszerző: Szurkos, illetve Dudás. A sok helyzetet kihagyó hazaiaknak két pontjába került a mérkőzés. Jók: Bóz, Kulcsár, Marozs, Szurkos, Péntek, ill. Oláh L., Kegye, Kozák. Ifi: 12-1. ÚJFEHÉRTÓ—NAGYHALÁSZ 1-3 (1-1) Újfehértó, 300 néző. V.: Szlomoniczki (dr. Jekő, Kádár). A mérkőzésről részletes tudósítást nem kaptunk. Hétközi eredmények: Vásárosnamény—Kisléta 2-1, Gávavencsellő—Nyíregyháza Kertváros 2-0. A SULLER SÓ MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA: 1. Vásárosnamény 3 3 — — 8-3 9 2. Ibrány 3 2 1 — 8-4 7 3. Nagyhalász 3 2 — 1 9-4 6 4. Nyírcsaholy 3 1 2 — 7-6 5 5. Nyírmeggyes 3 1 2 — 5-2 5 6. Gávavencsellő 3 1 2 — 5-3 5 7. Újfehértó 3 1 1 1 3-4 4 8. Levelek 3 1 1 1 5-8 4 9. Fehérgyarmat 3 — 3 — 4-4 3 Tiszalök 3 — 3 — 4-4 3 11. Csenger 3 1 — 2 4-7 3 12. Kisléta 3 — 2 1 3-4 2 13. Nyírkárász 3 — 2 1 3-6 2 14. Záhony 3 — 1 2 4-6 1 15. Túrricse 3 — 1 2 3-6 1 16. Kertváros 3 — 1 2 1-4 1 A tócsák elnyeltek két pontot % NB II Keleti csoport végeredmény 0-0 HAJDÚNÁNÁSI FK—NYÍREGYHÁZI FC félidő (0-0) Hajdúnánás, 800 néző V.: Lettrich (Birincsik, Nagy I.). Hajdúnánás: Békési—Pribék — Nagy Z., Tar, Csiszár — Kurilco, Kondora, Szkunc — Hleba, Kanál, Vass. Edző: Teliinger Vilmos. Nyíregyháza: Mező — Barna — Karkusz, Kiss Gy. — Túróczi, Rubóczki, Bessenyei, Kákóczki — Domokos, Ko­vács, Capatina. Edző: Kiss Miklós. Csere: Kanál h. Fazekas az 55., Szkunc h. Mangel, Capa­tina h. Németh mindkettő a 62., Kákóczki h. Szakos a 67., Bessenyei h. Göncz a 78., Vass h. Boros T. a 83. percben. Sárga lap: Kiss Gy. a 25., Tar a 28., Vass a 40., Karkusz a 69., Kurilco a 88. percben. Kiállítva: Karkusz (Nyíregyháza) a 83. percben. Koncz Tibor tudósítása 18. p.: A jobb szélen tüstén­kedő Domokos középre tálalt. Az árván maradt Kovács meg­szelídítette a labdát, azonban 13 méterről fölé emelt. 23. p.: Kondora 17 méteres szabadrúgását Mező hatástala­nította a mezőnybe öklözve a labdát. 35. p.: Ezúttal Kanál próbál­kozott szabadrúgásból beven­ni a nyíregyházi hálót. A hazai csatár 23 méterről vette célba a kaput, de lövése után Mező ölében pihent meg a labda. 43. p.: A labdáért birkózó já­tékosok közül Domokos volt a legügyesebb. A csatár tiszta lövőhelyzetet teremtett magá­nak, aztán 16 méterről a jobb kapufa mellé csavart. 47. p: Domokos eldönthette volna a mérkőzést... Történt, hogy Kovács tanári labdájával az NYFC támadója nekiiramo­dott, majd senkitől sem hábor­gatva 15 méterről a kétség- beesetten kivetődő Békési ka­pusba lőtt. 50. p.: Domokos forgatta meg Csiszárt, s amíg a védő a labdát kereste, a nyíregyházi játékos tűz alá vette a kaput. A 13 méterről megeresztett kül­deményt Békési a léc alól tor­názta ki. 83. p.: A bal oldalon kiugró Fazekas lábát a veszélyt sejtő Karkusz összekoccintotta. A nyíregyházi védő sárga lappal lakolt tettéért, s mivel koráb­ban már’„begyűjtött” egy szí­nes kártyát, a játékvezető kiál­lította a copfos futballistát. 87. p.: Kondora sokadik szögletrúgását követően a lab­da átszállt a védők feje fölött. A magára hagyott Fazekas za­vartalanul célozhatta meg a kaput, ám 8 méterről az oldal­hálóba lőtt. (Megkönnyebült sóhaj szakadt ki a nyíregyházi táborból...) Esett, egyre csak esett. Már­mint az eső. A lehangoló idő­ben már a bemelegítés alatt bőrig áztak a játékosok, mi­közben egy gumicsizmás munkás zsáknyi fűrészport szórt a kapuk előtti mocsaras területre. A sikamlós pályán remekül lehetett volna csóna­kázni, futballozni viszont alig... így azután birkózómeccsé fajult a találkozó. Két nagyon akaró csapat viaskodott az első félidőben, bár kockáztat­ni egyik sem mert. Estek-kel- tek a fiúk, kivéve a kapusokat, akik munka nélkül ácsorog- tak őrhelyükön. A hazaiak ötlet híján vaktában előreívelt labdákkal „operáltak”—vaj­mi kevés sikerrel. A bizton­ságra sokat adó NYFÖ több „gólszagú” akciót vezetett, Kovácsék fürgeségüket ki­használva gyakran „átszalad­tak” a bénultan játszó náná- siakon. Az ellenfél kapujánál viszont elfogyott a tudo­mány... A vendéglátók számára kel­lemesen telhetett a szünet, mert a Tellinger-tanítványok az újrakezdés után csak bók­lásztak a gyepen. „Nyomott” Mezőnek ezúttal sem tud­tak gólt lőnni a Nyíregyháza, és Domokos lábában volt a győztes talá­lat. Ott is maradt... A szenve­dő házigazdák a hajrában erőt vettek magukon, különö­sen azután, hogy Karkusz (a piros-kékek egyik legjobbja...) kiállításával zavar keletke­zett a nyíregyháziak sorai­ban. Az utolsó percekben for­ró pillanatokat éltek át a nyír­ségiek, de Barnáék határozot­tan takarítottak saját portá­jukon. Az NYFC derekasan har­colt, s ha Fortuna kegyesebb, Kiss Miklós együttese mindhá­rom pontot „elcsenhette” vol­na az otthonában egy éve ve­retlen Hajdúnánástól. Teliinger Vilmos: — Az eredmény igazságos, a meg­szerzett egy pontot is becsülni kell. Kiss Miklós: — Küzdelmes mérkőzésen, szerintem köze­lebb álltunk a győzelemhez. Legalábbis a helyzetek alap­ján ezt tudom mondani. De a hajrában kicsúszhatott volna a markunkból az egy pont, amiért megdolgoztunk. Rövidzárlat a kécskei éjszakában NB II Keleti csoport végeredmény 3-1 TISZAKÉCSKEI FO-HSZAVASVÁRIASE félidő (M) Tiszakécske, 2400 néző. V.: Szabó (Koch, Radványi). Tiszakécske: Nagy Zs. — Schultz, Barna, Izsák — Sipos, Molnár, Bessermann, Szántó — Czipper, Balia M., Török. Edző: Szurgent Lajos. Tiszavasvári: Szabó L. — Fige, Papp, Sinka, Horváth — Szemán, Fecsku, Szarka, Lenkey — Erdei, Rosu. Edző: B. Kovács Zoltán. Csere: Izsák h. Mike az 55., Bessermann h. Power a 66., Fige h. Veress a 70., Szemán h. Bohács a 83., Erdei h. Pitács a 86. percben. Sárga lap: Sinka a 13., Sipos a 17., Barna a 18., Czipper a 19., Lenkey a 28., Fige az 52., Horváth a 78., Veress a 86. percben. Gólszerzők: Rosu a 8., Balia M. a 12., Papp (öngól) a 67., Czipper a 72. percben. Kiállítva: Szarka (Tiszavasvári) a 73. percben. Rajtmár István tudósítása 10. p.: Szemán remekül futott el, balról keresztben végigcse­lezte a teljes kécskei védelmet, pontosan fordított középre, ahol a teljesen egyedül érkező Rosu nyolc méterről lőhetett a kapuba. 0-1. 21. p.: Szántó jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Izsák a kaputól két méterre Sza­bót találta el. 35. p.: Barna Zs. balról jött a kapu elé, Balia M. pedig 12 méterről a jobb felső sarokba fejelt. 1-1. 42. p.: Erdei kapott jó átadást a jobb szélen, majd tíz méter­ről a jobb felső sarok mellé durrantott. 67. p.: Szántó a bal összekö­tő helyéről végzett el szabad­rúgást. A jobb sarok felé tartó labdába Papp beletette a lábát, ami így a bal felső sarokban landolt. 2-1. 72. p.: Szántó jobb oldali szöglete után Czipper lehetet­len szögből a bal felső sarokba fejelt. 3-1. A tiszakécskei csapat érde­kes mérkőzésen köszörülte ki a tekintélyén Szolnokon esett csorbát. Az „éjszakai” össze­csapás első percétől kezdve a hazaiak támadtak több elkép­zeléssel, mégis a vendégek sze­reztek vezetést. A kécskei me­zőnyfölény még az első félidő­ben góllá érett, így elolvadt a vendégek előnye. A fordulás után már egy percre sem engedte át a kezde­ményezést a hazai együttes. A vasvári szempontból több mint balszerencsés öngólt követően a házigazdák olyan húszper­Losonczi és fiai vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372 447 ces hajrát produkáltak (a lét­számhátrányba került Tisza­vasvári rovására...), amelynek során még több gólt is szerez­hettek volna. Összességében azt mondhat­juk, hogy a vendéglátók győ­zelme remek mérkőzésen és megérdemelten született meg. A találkozón kiosztott nyolc sárga lap, valamint Szarka ki­állítása is jelzi: kemény mécs­esét vívott a két gárda, a heves küzdelemben ezúttal a Bács megyeiek kerekedtek felül. Szurgent Lajos:—Csapatom dicséretére mondom, hogy 0- 1 után teljesen fel tudott állni, és csodálatos második félidőt produkált. B. Kovács Zoltán: — Telje­sen megérdemelten nyert a sok­kal jobban játszó Tiszakécske. Az NB II Keleti csoport to­vábbi eredményei: FC Hat­van—Szolnoki MÁV 0-1 (0-0), Salgótarjáni BTC—Kiskundo- rozsma 0-0, Tiszafüredi VSE- City Gas—FC Eger-Egertej I -1 (0-0), Kecskeméti SC-RSC— Diósgyőri FC 2-2 (1-2), Kazinc­barcikai SC—Kecskeméti TE 2- 2(1-2). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Tiszakécske 4 3­1 7-3 9 2. Szolnoki MÁV 4 3­1 5-4 9 3. Kecskeméti TE 4 2 1 1 5-3 7 4. KCFC-Hajdúsz. 3 2 1­3-1 7 5. Salgótarján 3 1 2­1-0 5 6. Diósgyőr 4 1 2 1 4-4 5 7. Tiszafüred 4 1 2 1 3-3 5 8. KSC-RSC 4 1 2 1 5-6 5 9. Nyíregyháza 3 1 1 1 3-2 4 10. Hajdúnánás 3 1 1 1 2-1 4 11. Kazincbarcika 4 1 1 2 6-8 4 12. Tiszavasvári 4 1 1 2 4-6 4 13. Hatvan 4 1­3 5-3 6 14. Kiskundorozsma 4­3 1 4-5 3 15. Eger 4­1 3 2-10 1